Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) IRON STORM válasza mokas_gizi (#97) üzenetére


IRON STORM
őstag

jah érdekelne az író egyébként ami árulsz. :)

Csak a TDi!

(#102) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

Gyerekek,spanommal közösen szeretnénk egy Blu-ray írót venni....kérdésem,hogy milyet érdemes venni? Plextorba van beleőrűlve (és bár nekem a mai napig van egy működőképes kereken 10 éves Plexi CD-íróm),de hiába mondom neki,hogy itt azt írják a PH-n,hogy már nem a régi a Plextor....

Szóval milyen írót érdmes venni,és milyen adathordozót lehet/szabad mellé venni (Maxell 25 GB-os már van 990ft/db áron,vajon mennyire tartós?) ???

(#103) 3x3y válasza Skyhunter (#102) üzenetére


3x3y
aktív tag

LG BH08

Ez az egyik legjobb...

PF

(#104) slaci007


slaci007
senior tag

Érdekes fórumtéma[link].Sorba halnak meg a ritek médiakódos lemezek 2x,4x-ek.Ridata,Memorex,nálunk kapható Maxell is ilyen kódú.
Bd lemeztesztek itt [link] :R

Tungsram 1896-2022

(#105) VaMik válasza slaci007 (#104) üzenetére


VaMik
tag

Nagyon sok a tesztben szereplő lemez ritek alapanyagból épül fel. Ezek szerint bármyelyik lemez bármikor beadhatja a kulcsot. A válság miatt ennyire spórolnának az alapanyaggal a gyártók.

(#106) 3x3y válasza VaMik (#105) üzenetére


3x3y
aktív tag

Sok helyen drágább a Memorex, mint a Verbatim...
Verbatimot kell venni, mert megbízhatóbb cég, és a Blu-ray-t még nem ismerjük annyira, nincs benne még elég tapasztalatunk...

PF

(#107) pernyehuszar


pernyehuszar
csendes tag

Sziasztok!
Van egy LG BD-370 típ. Blu-Ray lejátszóm, és az a kérdésem, hogy az USB adathordozók közzül felismer vajon, mini HDD-ket? (1,8"-os 30 Gb Asus egészen konkrétan)
A mielőbbi választ előre is köszönöm!

(#108) levis4 válasza pernyehuszar (#107) üzenetére


levis4
tag

Nem, semmilyen HDD-t nem ismer fel!
Nekem is ilyen van.
Cak Pendrive-okat lehet vele játszani, nekem van 16 gigás NTFS-re formázva és arról játszik mindent.
HDD ügyben még esetleg lehet változás FW Update-tel.
Reménykedjünk, nekem is jól esne! :)

(#109) puru


puru
senior tag

LG BH 08 tulajok!
Kijött egy új fimware (2.0).

Frissítettem, de a frissítés specifikációját nem látom, hogy mi változott.

Üdv.

(#110) pernyehuszar válasza levis4 (#108) üzenetére


pernyehuszar
csendes tag

Nagyon kössz az infót!
Tanakodtam magamban, hogy mit vegyek, a HDD csak jobban tetszett volna.
Ár/kapacitás nem mindegy. Na meg ugye egy Winyó, azért csak egy Winyó.
Még egyszer kössz! Marad a pendrive.

(#111) kosarob8


kosarob8
aktív tag

Sziasztok!

Lehet mostanában befektetnék egy blu-ray íróba, olvasgattam itt a fórumot látom az LG-ről jó vélemények vannak.
Ilyet tudnék venni LG BH10LS30RBB, van róla már tapasztalat? esetleg más típus is létezik ami jó és relatíve olcsó? illetve lemezben miket érdemes használni?
Válaszotokat előre is köszönöm. :R

(#112) slaci007


slaci007
senior tag

LG BH08NS20 teszt[link]fórum[link]

[ Szerkesztve ]

Tungsram 1896-2022

(#113) kunuka


kunuka
csendes tag

Nekem van 1 Samsung BD-P1400-as asztali lejátszom.Nem tudom mi lehet de amit megírok BD-filmeket nagyon lassan olvassa be vagy be sem olvassa.Ami még nagyon idegesítő,hogy van amikor szaggat is a film.Ha valaki ért hozzá légyszi irja meg nekem ,mit tegyek.Az iro amivel i rom a lemezeket LG BH10LS30-és TDK 25BD-RE lemez.Ja azt még elkell mondanom,hogy a gépem mármint a számító az simán és gyönyörűen viszi a megírt filmeket.

(#114) sonykor


sonykor
tag

Találtam egy USB csatlakozású LG blu-ray írót: LG BE08LU20.

Laptophoz is lehet csatlakoztatni? Laptop processzora (nekem Athlon QL-60) elég ennek a külső írónak?

Samsung BD-P1600 lejátszó gond nélkül lejátsza ezeket a megírt Blu-ray lemezeket?

(#115) rii


rii
nagyúr

50 GB-ot lemezt mennyi idő alatt lehet megírni?

az DL lemez?

2x-esen 25 giga az tényleg 40 perc?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#116) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag

BluRay írót szeretnék vásárolni, két jelöltem van:

Pioneer BDR-205 - ez ami jobban tetszik, de sajnos itthon nem lehet kapni, Ausztriai ára 190euro környékén
LG BH10LS30 - ez az olcsóbb és könnyebben elérhető, csak valahogy az LG-be nem bízom

valakinek van tapasztalata ezekről? vagy jöhet más jelölt is

(#117) levis4 válasza rii (#115) üzenetére


levis4
tag

Ha teleírod a 25Gb kb 40-45 perc, az 50Gb kb 85-90 perc kétszeres írás mellett.
Az 50-es valóban két rétegű.

[ Szerkesztve ]

(#118) TheLion001


TheLion001
tag

Hell!

Egy írót szeretnék venni, ám szinte mindehol LG van.
Sajnos eddig csak azt tapasztaltam, olvastam, mondták, stb. tehát mindenhonnan az jött visza, hogy az LG pár hónap után elkezd vacakolni az írott lemezekkel. (CD-DVD-nél így volt)
Elsőre nem látja a lemezt. Később már töbszöri betétel után sem.
Ez a Blu-ray-nél is lehet így?

...sok haverom is vágta ki az ablakon az LG DVD írót. Az általa írt lemezeket pl. egy Pio, vagy asus beolvasta, csak az LG nem. Ja és volt aki vett mégegyszer csak, későbbi modelt.
Az is beolvasta... egy ideig.
Ezért vonakodom az LG-től.
Friss tanács esetleg?

(#119) TheLion001


TheLion001
tag

Ennyire lehallt a topic :F

(#120) Jackie_Chan


Jackie_Chan
senior tag

Engem is érdekelne milyen Blu-Ray írót érdemes venni manapság!?
Én ezt néztem ki:

Plextor PX-B940SA SATA BK BOX Blu-ray író

Sajna LG-ből van a legtöbb ,de avval a márkával igen sok rossz tapasztalatom volt így az eleve felejtős nálam!

Valami véleményt evvel kapcsolatban hozzáértőktől szívesen vennék!

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#121) TheLion001


TheLion001
tag

UP.
Vakali hozzáértő?

(#122) ZaJanga válasza Jackie_Chan (#120) üzenetére


ZaJanga
tag

Igen anno az LG DVD írói elég silányak voltak. Erre most Blu-ray ből ő gyártja a legjobbat.
LG BH10LS30 ezt most a legjobb író

Ámítástechnika

(#123) mokas_gizi

Szerintem ez hülyeség...én már több éve használok LG-t bajom nem volt velük
Én még 105 Pioneer-al kezdtem egyébként abban az időkben pár gyártó termékei voltak elérhetők nálunk...

Blu-Ray íróból most LG-m van, nem 1-2 darab lemezt írtam meg vele...
Arra figyelj oda, hogy olyan helyen vegyed ahol megadják a kettő év garanciát...

(#124) QuToR


QuToR
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Miért van az, hogy a 2x -esen újraírható BD-RW lemez első íráskor frankón 2x-eresen íródik meg de, az újraíráskor csak 1x-esen. 2 progival is próbáltam (nero, imageburn) illetve 2 fajta íróval is (ezért cseréltem le a jó kis Sony írómat Plextorra).

Fontos lenne számomra, ha valakinek van ötlete kérem írja meg?!

Maximális köszönet
Q

:R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

QuToR

(#125) QuToR válasza QuToR (#124) üzenetére


QuToR
tag

Pörög a fórum.....

QuToR

(#126) Paulo81 válasza ZaJanga (#122) üzenetére


Paulo81
aktív tag

"LG BH10LS30 ezt most a legjobb író"

Meg tudnád indokolni?

(#127) Márton válasza Paulo81 (#126) üzenetére


Márton
nagyúr

10x írás? van már ilyen alapanyag?
De tényleg 1-2 ezerrel drágább csak a BH08-nál, akkor
már inkább az újabbat, ha semmiben nem gyengébb az elődnél.

Nade van-e valakinek ebben tapasztalata? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#128) Paulo81 válasza Márton (#127) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Számomra nem az írási sebesség fontos, hanem a minőség.
Azt mondják jó az lg, (de nem tud minőségellenőrzést), de a plextor az mégis csak plextor (és tud minőségellenőrzést is).
Jó lenne, ha lenne valamilyen összehasonlító teszt a két íróról...
Neked milyen információid vannak?

(#129) Márton válasza Paulo81 (#128) üzenetére


Márton
nagyúr

Semmilyen :)
Reméltem hogy meredekebben esnek majd az árak,
de ez elég karcsú.
Most van 1-2 munkám amihez kéne író, de eddig megoldottam havernál azt a 2 lemezt.
Nekem sem a 10x írás a döntő, hisz én is max. 4x-esen írnék, de ha tud ilyet is,
és újabb drive, akkor miért ne?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#130) slaci007 válasza Paulo81 (#128) üzenetére


slaci007
senior tag

Plextor940SA[link]=PioneerBDR-205[link] de az LG írókba is hasonló chipset van[link]
Plextor teszt[link]
Pio teszt[link]
LG teszt[link]

[ Szerkesztve ]

Tungsram 1896-2022

(#131) QuToR válasza QuToR (#124) üzenetére


QuToR
tag

PPeter!

Optikai adathordozók, és meghajtók nagy Guruja, esetleg volna valami ötleted az én problémámra?

Elég gáz amikor az ember kiír egy BD50-es filmet és aztán nem akar működni, inkább előtte egy RW-re , de ha ez ennyi idő akkor.....

???????

Q

QuToR

(#132) Márton válasza slaci007 (#130) üzenetére


Márton
nagyúr

hát, mindegyikről nagyon jókat írnak!
elég nehéz a döntés :Y

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#133) mokas_gizi

Jövőhéten veszek egy ilyet 2 év garival, kinek mi a véleménye...?
LG BH10LS30RB Blu-Ray író fekete Dobozos

(#134) mokas_gizi válasza Paulo81 (#128) üzenetére

Én már pár évek írók CD, DVD, Blu-Ray...
Szerintem a plextor annyival nem tud többet amennyivel többet elkérnek érte...
Sosem volt olyan írom, tehát tesztelni nem tudtam, de annyit szerintem nem érnek amennyit kérnek érte, baráti körben egyik ismerősömnek volt egy Plextor írója gyorsabban tönkrement mint az LG és semmivel sem volt jobb annál...
Bár ez csak a saját véleményem...Blu-Ray író kb 20.000 drágább mint egy LG...

[ Szerkesztve ]

(#135) mokas_gizi válasza slaci007 (#130) üzenetére

Pioneer Blu-Ray írókról tudsz írni én üzletben még nem nagyon láttam,de itt a hardverapron egy emberke hirdet én nem is tudtam előtte hogy csinálnak Blu-Ray írókat...

(#136) sensor060


sensor060
aktív tag

Sziasztok !

Már egy ideje figyelem ezt a fórumot, gondoltam itt az ideje, hogy irjak valamit, hátha valakinek segitek ezzel...

szóval van egy LG BH10LS30BR iróm, dobozos.
Elöször ujrairható lemezzel próbálkoztam, nem volt sosem gond, bár az asztali lejátszó (Samsung BD-P4600) kissé nehezen olvasta a film (lemez) vége felé, de arra elé volt, hogy tanuljak.
Linux-ot használok inkább (Fedora12), itt viszont eléggé siralmas a helyzet, mert a GUI-s programokat nemigen tudtam rávenni BD irásra (k3b például).
Kipróbáltam a NeroLinux-ot is, de ott ugyanaz volt a probléma, mint a Win-es Nero-val is, hogy a 2szeresen megirható lemezt csak 1szeresen akarta mindig megirni (már az elsö iráskor is). Linux alatt console-ból, growisofs-sel szépen irogattam az ujrairhatót, semmi gond nem volt vele.
Windows alatt ImgBurn-t használok, azzal semmi gond, álomszépen dolgozik a program meg az iró is. Irtam már Maxell BD-R-t, 4szerest, és Omega Freestyle 4x lemezeket. Érdekesség, hogy az ImgBurn a Maxell-nél azt mondta, hogy supported write speeds : 2x, 4x, 6x, 8x. Én megirtam 4szeresen is, nem volt gond, meg irtam 8szorosan is, akkor sem volt gond. Ott már azonban volt rendesen átviteli sebesség, még az egeret is óvatosan tologattam odébb :)
Szóval eddig nagyon pozitiv a tapasztalatom vele, semmi rossz dolgot nem tudok mondani róla. A Plextor-okról ugye azt lehet tudni, hogy az Pioneer, de azt nem tudom, Blu-Ray-ban milyen a Pio.... dvd-ben jók, van egy Pio dvd iróm is, az is álomszépen muzsikál, de ugye ami jó egyikben, nem biztos, hogy jó a másikban is.
Ja a dobozos BH10LS30 tud lightscribe-ot, van hozzá mindenféle software, ha valakit ez mozgat.
Firmware még nem jött ki hozzá frissebb, mint ami van benne, de nem hivatalosan van egy ujabb firmware. Én beléje töltöttem, és tulélte, tulajdonképpen ezzel kezdtem, utána kezdtem csak el a gyakorlást, amit már fentebb irtam.

No, ennyi igy hamarjában !
Remélem valami tudtam segiteni....
-sensor-

(#137) Márton


Márton
nagyúr

üdv,

LG ggw-h20l-ben van valamiféle riplock?
Agyrém, hogy egy félig megírt 25-ös lemezt 40 percig tart beolvasnia,
majd mikor tenném be az üres, 500ft-os bd-r lemezt, a bevezető szakasznál
el is rontja az írást. Ok, olcsó lemez, de 3-at már megírtam e márkából.

Mit ajánlanátok, ami 10-15 perc alatt beolvas egy 25-ös korongot?
Ez kb. a 4x olvasási sebesség?
Egy másik író Sony vaio laptopban van, talán matshita, az is fél óráig
küzd egy 15gb-t tartalmazó lemez beolvasásával.
Itt is le van korlátozva mint a dvd íróknál? Programmal kiüthető?

thx

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#138) slaci007 válasza Márton (#137) üzenetére


slaci007
senior tag

régebbi írók lassabban olvasnak itt még az íród volt a leggyorsabb[link]az új írók gyorsabbak[link][link]de az újabb Lg itt is lassabb,egyébként a DVD íróknál is így van Lg-k itt is lassúak.

Tungsram 1896-2022

(#139) sensor060 válasza Márton (#137) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

A sebességre rossz hatással vannak a különbözö virtuális drive-okat létrehozó programok, ilyen az egyik legismertebb a Daemon Tools.
Viszont nem elég uninstallálni ezeket a stuffokat, le kell futtatni az SPTD install/uninstall-t, reboot, és utána lesz jó, vagy jobb a sebesség. Sok külföldi fórumon is találni erröl bövebb infot (videohelp.com például).
Jelenleg az egyetlen program, ami mellett marad a sebesség az a Slysoft féle Virtual Clone Drive, ami fizetös, ha jól tudom. Mindezeken kivül az irók firm-jeiben valóban van ilyen dolog, kiváncsi leszek mikor lesz hack-olt firm, amiböl kiütik ezt a baromságot.

Duplex Secure download : http://www.duplexsecure.com/en/downloads

Az olvasási sebességröl kicsit : a négyszeres olvasási/irási sebesség BD-R-nél kb. 28 percet jelent, tehát a 10-15 perces olvasási/irási idö az a 8x-os sebesség lenne. Itt viszont már bejátszhat az átviteli sebesség kérdése, olcsóbb, régebbi pc-k, hdd-k sosem fognak tudni ekkora sebességgel stabilan olvasni/irni. A nyolcszoros sebesség az kb. 48 megabyte/sec. Iráskor segithet az, ha elötte legenerál a user egy iso-t, és azt irja ki. Mondjuk én mindig rühelltem azt a szokást, amikor láttam, emberek ugy másolnak dvd video lemezt, hogy file-osan lemásolnak róla mindent, aztán meg visszairják azt egy lemezre. Érdekes szokás.

Minden jót!
-s-

(#140) Márton válasza sensor060 (#139) üzenetére


Márton
nagyúr

OK, köszi a tippet, bár daemon tools és társai nincsenek a gépen.
Viszont BD-RE volt a lemez, akkor ezért 40 perc a beolvasás!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#141) Márton válasza slaci007 (#138) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi a linkeket, a WH10-es LG pedig elég jól szerepel, nem?
BD-R végét 10x-esen viszi, stb.
Ez kapható nálunk? Vagy ugyanaz mint a BH10?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#142) sensor060


sensor060
aktív tag

Hello !

A specifikációs pdf-et nézegetve, összehasonlitva ugyanaz a kettö darab mindenben, valószinüleg más kontinensen más lehet kicsit a jelölés. Nem is kapni nálunk sehol sem, legalábbis én nem találtam sehol sem. Valszeg USA verzió, vagy valami hasonló lehet.

-s-

(#143) slaci007 válasza Márton (#141) üzenetére


slaci007
senior tag

Ugyan az régiónként más a típusszám más gyártóknál is van ilyen kavarás.

Tungsram 1896-2022

(#144) bj13


bj13
tag

Sziasztok!

Most készülök BD író vásárlásra.
Melyiket érdemes megvenni:
LG GGW-H20LRBB 36.606 Ft
LG BH10LS30 41.420 Ft

Köszi a segítséget :C

(#145) slaci007 válasza bj13 (#144) üzenetére


slaci007
senior tag

Újabb LG-t venném a helyedbe.[link]

Tungsram 1896-2022

(#146) IRON STORM válasza bj13 (#144) üzenetére


IRON STORM
őstag

A H20RLBB "csak" 6x-os író, illetve a firmware support a jövőben nem lesz megfelelő, így az slaci007 által ajánlott újabb típust érdemes venni.

Csak a TDi!

(#147) sensor060


sensor060
aktív tag

Hellóka !

LG BH10LS30-hoz van egy nem hivatalos, de teljesen jó, kipróbált firmware (1.00-06):

http://files.rpc1.org/index.php?act=category&id=1864

Csak ha valakinek esetleg erre lenne szüksége......
Mondjuk furcsállom, hogy még hivatalos firm nincsen, de ez jelentheti azt is, hogy jó a hardware :)

-s-

(#148) mokas_gizi válasza Márton (#137) üzenetére

Azért mert úgymond olcsóbb egy lemez még közel sem jelenti azt hogy gyenge minőségű...
Traxdata nyomtatható BD lemezeknek igen jó media kódja van...
Magyarországon inkább az a probléma, hogy némely emberkék igen érdekes haszonkulccsal dolgoznak...
Lásd pl a TDK Blu-Ray 50GB 4x FULL PRINT lemezt melyet meglehet vásárolni 2500Ft-ért de ugyanezt lehet kapni 3000-5000Ft-ért is...

Oda kell figyelni ha valaki vásárol egy terméket, hogy hol a legolcsóbb sokan átakarják verni az emberkéket...

[ Szerkesztve ]

(#149) mokas_gizi válasza bj13 (#144) üzenetére

Én ezt vettem:
LG BH10LS30 41.420 Ft

Pár lemezt már megírtam vele nincs vele problémám...
amire szerintem érdemes lenne odafigyelned, hogy olyan helyen vásároljad meg a terméket ahol 2 év garanciát kapsz rá, aqua üzlet ezen kevés helyek egyike...

Ha már veszek egy terméket akkor én az újabbat vásárolnám meg, ahogy ezt is tettem az a pár ezer forint szerintem nem jelentős árkülönbség érte...
Előtte is LG íróm volt azzal sem volt problémám, pedig nem 1-2 lemezt írtam meg vele, így vissza gondolva nem túlzok ha azt állítom hogy egyetlen egy lemezt sem tett tönkre...

(#150) sensor060


sensor060
aktív tag

Hello !

az irható lemezek árát nagyban befolyásolja az is, hogy hogyan érkezik be az országba. Artisjus sajnos nagyban hozzájárul a lemezek áraihoz, iszonyatos áron lehet venni lemezeket például a MediaMarkt-ban, lehet menni röhögni az árakon.... ahonnan sokan beszerzik a lemezeket (ahogyan én is) az Szlovákia, ahol szintén van jogdij a lemezeken, de töredéke a magyarénak, emiatt jóval olcsóbb is. A jobb boltok mind igy csinálják, Szlovákiából, Romániából hozzák be, ittmeg továbbadják. Ennyi... ebben nincsen semmi rossz, egyszerüen kihasználják azt, hogy unio van, ott veszehetsz lemezt, ahol szeretnél, Artisjuj meg bekaphattya :)

Ez a dolog egyébként ugyanigy van más dologgal is, például a különbözö memória kártyák is olcsóbbak igy, mivel ezeken is rajta a jogdij rendesen, nemhogy már ingyen halgassál zenét, mert azt biztosan loptad.......xánalmas !

Amugy Maxell BD lemezek Ricoh, az Omega lemezek meg Ritek alapuak, gondolom ezek a nevek azért sokaknak ismerösen hangzanak.

-s-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.