Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) kovecses


kovecses
aktív tag

Tiszteletem a fórumozóknak!

Most ismerkedem csak a "Blu-ray"-el.
Arra szeretnélek emgkérni benneteket, hogy (hülyén hangzik, de) mondjátok el nekem hogyan lehet BD lemezt írni...szeretném megtanulni!

Ha valaki tud egy jó oldalt vagy hasonlót azt szívesen elolvasnám.

Nem vagyok teljesen hülye a dologhoz, cd-t dvd-t tudok írni, egész jól elboldogulok velük.
Hamarosan tervezem Blu-ray író vásárlását és szeretném addigra megtanulni, hogyan is kell BD lemezt írni.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Respect! :R

(#502) sensor060 válasza szaszapi (#500) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

MediaCodeSpeedEdit a neve a stuffnak, ami kell neked. Elindytod, firmware-t beletöltöd, majd jobb alul van az increase speed nevű dolog, amit pipálj ki (a régebbi változatoknál más volt ennek a neve), majd mentsd el a módosított firmware-t, majd mehet a feltöltés az íróba/olvasóba.

LG-nél a firm egy exe file, ezt kell beletölteni, majd ezt kell elindítanod, hogy elinduljon a firmware frissítés.

BH10LS30 firmware

-s-

(#503) slaci007


slaci007
senior tag

BDXL író teszt[link]

Tungsram 1896-2022

(#504) jimmy74 válasza slaci007 (#503) üzenetére


jimmy74
őstag

Szia lehet már kapni nálunk?Az 50gb feletti lemezt kezeli (XL), és még mit tud ?

WoT:jimmbo

(#505) sensor060 válasza slaci007 (#503) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

Kíváncsi vagyok, hogy ennek is kell 4-5 év, mire kicsit beindul, vagy azért ez gyorsabban berobban majd a köztudatba ? Vagy egyenlőre még a sima BD is elég ismeretlen ? Kicsit zavar, hogy mostmár itt is 2-3 évente duplázódik az adatmennyiség, mint a netsávszélnél, meg a pc-s cuccoknál.

-s-

(#506) kocsogorilla válasza jimmy74 (#504) üzenetére


kocsogorilla
csendes tag

persze, hogy lehet :C
épp akciós a teszkóba, ha még ma mész, akkor lehet kapsz! :DD

na de viccet félretéve, kicsit körüljárhattad volna a témát, mielőtt ilyen "okos" kérdést felteszel :(((
http://prohardver.hu/hir/buffalo_pioneer_felkeszult_bdxl_blu-ray.html

de, hogy válaszoljak is a kérdésedre: NEM, itthon még nem kapható; 100GB-t és 128GB-t is képes felírni az arra alkalmas lemezre, ami még szintén nem kapható nálunk! ;)

[ Szerkesztve ]

"Irányítsd az olajat, és országokat irányítasz. Irányítsd az ételt, és irányítod az embereket."

(#507) jimmy74 válasza kocsogorilla (#506) üzenetére


jimmy74
őstag

ha azt kérdezem hogy mi a véleményetek róla (a BR iróról) szerintem ugyanezt a választ kaptam volna.Nem a kétszázvalahanyadik tette ugyanezt fel.Azért kösz ja és tudom :google a barátom....

WoT:jimmbo

(#508) slaci007 válasza sensor060 (#505) üzenetére


slaci007
senior tag

Japánban már lehet is kapni lemezek horror árban[link]
5000jen=12500forint/db

Tungsram 1896-2022

(#509) Márton válasza slaci007 (#508) üzenetére


Márton
nagyúr

ez horror?
annyi egy 50-es bd a piros boltban is :B
épp ma néztem

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#510) Valty


Valty
aktív tag

Hi!

Róla valaki hallott már?

Sony BWU-500S

Elég baráti ára van (cca 130-140 euró), és azért mégiscsak Sony :)

Most tervezek Blu-ray írót venni, eddig az LG volt a szimpatikusabb az ára miatt, de ez a Sony valahogy megtetszett. Esetleg valami vélemény róla?

(#511) gg72 válasza Valty (#510) üzenetére


gg72
veterán

Szerintem ez egy Liteon-klón lesz, így én inkább a Pioneer BDR-205 típust ajánlanám, ennek ára is 30ezer körül van.

(#512) sensor060


sensor060
aktív tag

Hi !

Van valakinek (rajtam kívül) BH10LS30-as írója ? Találtam hozzá (nekem) új firmware-t v1.00-09, és szeretném kérdezni, hogy felrakta-e valaki, jó, nemjó, stb....

Köszi!
-s-

(#513) gg72


gg72
veterán

Erről jut eszembe, hogy nem olyan régen a Pioneer BDR-205 íróhoz is kijött nemrég egy új (1.10) FW, amivel az eddig is kiváló írásminőség még tovább javult picit! :C

[link]

(#514) EkSYS


EkSYS
senior tag

Sziasztok !

Ezzel az íróval PLEXTOR PX-LB950SA kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Eki - az eredeti

(#515) sensor060


sensor060
aktív tag

Hali !

Furcsa ez a 1.00-09-es firmware az LG BH10LS30 iróhoz, ugyanis a MediaCodeSpeedEdit nem csinál vele semmit, mintha nem ismerné fel, hogy mi is ez a file....így nem is mertem feltölteni az íróba.

-s-

(#516) Márton


Márton
nagyúr

A BD íróm vásárlása óta áttértem és használom az Imageburn-t, eléggé megszerettem.
És most, mikor már törölném is a nero-t, és felejtenék el minden más íróprogit,
szerettem volna írni, majd későb folytatni egy adat bluray lemezt. Ergo multisession.
És mit tapasztalok? Nem tudja! :W :W

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#517) Valty válasza gg72 (#511) üzenetére


Valty
aktív tag

Köszi a választ :R

Az a baj, hogy nem vagyok Mo.-i, én nálunk ezt a Pio-t nem lehet kapni (vagy ha igen, akkor kb. 200 euró körül, viszont ennyi pénzt nem adok érte), úgyhogy marad a Sony vagy az LG.

Találtam még ilyet is : Sony Optiarc BD-5300S, ez a Sony BWU-500S OEm verziója.

Amúgy mi a különbség az OEM és a Retail változat között? Ahogy elnéztem mindegyikhez 2 év garit adnak, csak a doboz hiányzik :)

(#518) jeni válasza Valty (#517) üzenetére


jeni
félisten

a 4 csavar és BD író program esetleg sata kábel is van a retail dobozos csomagban

(#519) Valty válasza jeni (#518) üzenetére


Valty
aktív tag

:R

Csak ennyi a különbség? :Y

(#520) jeni válasza Valty (#519) üzenetére


jeni
félisten

hát.... nem elég :F :U

(#521) Valty válasza jeni (#520) üzenetére


Valty
aktív tag

Dehogynem... :) Csak szerintem 25 euro pluszt nem ér meg :)

(#522) jimmy74 válasza Márton (#516) üzenetére


jimmy74
őstag

Mi volt a gond?

WoT:jimmbo

(#523) Márton válasza jimmy74 (#522) üzenetére


Márton
nagyúr

Nem volt, van.
Egyszerűen nem tud multisession-t.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#524) sensor060 válasza Valty (#517) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

Most lehet baromságokat írok, akkor bocsi, de mintha különbség lenne abban is, hogy a dobozos író tudna lightscribe-ot is, a sima OEM meg nem. Bár ez lehet nem az összes márkánál van így....
Másik pedig a software, a dobozoshoz járni szokott valamilyen fizetős ware is, tehát Nero, PowerDvd, meg ilyenek...

-s-

(#525) SAS107


SAS107
csendes tag

Sziaztok.
Én most épp egy ilyen asus külső blu-ray íróval szemezgetek, és ezzel kapcsolatban lennék kíváncsi a véleményetekre
http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=fBtfIjum9ioOaqZt
Amire kíváncsi lennék hogy az ASUS mostanában mennyire megbízható márka e téren?
Mert emlékszem még nagyon régen az első dvd-írom egy asus volt és rengeteg szívtam vele.
A másik meg hogy mennyire reális ez az usb-s dolog? Mert gondolom egy blu-ray írásnál elég nagy sávszélesség kell, és ezt vajon tudja biztosítani egy usb 2.0? Furcsállom hogy miért nem raktak rá inkább e-satát.
Az ára kissé borsosabb mint a többi íróé de azt hiszem egy ilyen külsö dolog számomra mégis csak jobb lenne mert van egy popcorn házimozi lejátszóm is amiben nincsen optikai meghajto viszont usb-n tudnék rákötni, illetve a családba is egyre több a meghajtó nélküli netbook és egy külső optikai meghajtó mindig jól jöhet.

(#526) sensor060 válasza SAS107 (#525) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

Az adatátviteli sebesség az 4.5 megabyte/sec a blu-ray-nél, 1x-es sebességnél. "Elvileg" tehát 10x-es sebességre is képes az usb2.0, de ez csak elvileg. Gyakorlatilag meg nagyban függ a géptől, amire rá van dugva, az azon lévő filerendszertől, az írás módjától, stb. Mindenképpen próba szükséges. Én előszednék egy külső hdd-t, és arról másolnék oda-vissza egy nagyobb file-t, és közben megnézném, milyen sebességeket ér el a vas.

-s-

(#527) SAS107 válasza sensor060 (#526) üzenetére


SAS107
csendes tag

ÉS ha tételezzük fel hogy olyan van, hogy alapjában megfelelő az átviteli sebesség, de ha írás közben használom a gépet, és valamiért egy időre lecsökken a sávszél akkor ebben nincs olyan adat elfogyás elleni védelmi rendszer mint a dvd-íróknál hogy tudja folytatni miután kap adatot?

(#528) sensor060 válasza SAS107 (#527) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

Buffer Underrun-t mondod, ami van, meg van 8 megabyte cache is ez írókban, ami nem sokat ér. Én tapasztalatból mondom, hogy asztali lejátszók nem szeretik az olyan lemezeket, amit így sikerült megírni. Szerintem az nem jó dolog, ha írás közben fel-le megy az írási sebesség, pláne ha elfogy az adat, és várni kell.

-s-

(#529) SAS107 válasza sensor060 (#528) üzenetére


SAS107
csendes tag

oké, summa summarum, ajánljátok az usb-s írót vagy inkább a belsőt?

(#530) sensor060 válasza SAS107 (#529) üzenetére


sensor060
aktív tag

Külső írót nettop és egyéb picike géphez én nem ajánlanám, csak olvasásra.

-s-

(#531) SAS107


SAS107
csendes tag

Oké, ez izmos asztali géphez lenne :)

(#532) Paulo81 válasza EkSYS (#514) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Szia!
Nekem px-b940sa-m van, állítólag belül pioneer.
Én teljesen meg vagyok vele elégedve, csak az írásellenőrzés hiányzik... :(
A 950-es, ahogy olvastam a neten, annyiban különbözik, hogy ez már tud írásellenőrzést, 48x-an ír cd-t nem 40x-esen, azt hiszem dvd írásban is valami más sebességet tud, és lightscribe-os.
Szóval szerintem nem járnál vele rosszul.

(#533) D.Zsolti


D.Zsolti
csendes tag

Sziasztok!

LG BH10LS30 Blu Ray íróhoz hogy tudok firmwaret frissíteni?
Sok Blu Ray lemezt nem játsza le. Ez lehet a probléma?
Mindenhol azt írj hogy 1.00 firmware
Köszi

(#534) sensor060 válasza D.Zsolti (#533) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

BH10LS30 firmware page, ahol 2 file van jelenleg, a 06-os és a 09-es, utóbbit még nem prószáltam, nem tudom milyen lehet, MediaCodeSpeedEdit mindenestre nem tud vele mit kezdeni.

-s-

(#535) D.Zsolti válasza sensor060 (#534) üzenetére


D.Zsolti
csendes tag

Hello!
Köszi a választ!

Volt esetleg olyan problémád, hogy nem tudod lejátszani vele a blu ray lemezt?
PL. Avatar., X-Men :Farkas ... Beolvassa, de a Power Dvd azt írja hogy nincs benne lemez.
Pedig a Power Dvd10

(#536) D.Zsolti válasza D.Zsolti (#535) üzenetére


D.Zsolti
csendes tag

Ja és mégegy kérdés.
Valahol találtam 1.00-07 firmware-t is, de az .bin kiterjesztéssel.
Azt hogy tudom rárakni????

(#537) sensor060


sensor060
aktív tag

Hellóka !

LG BH10LS30 tulajoknak szeretnék kicsit segíteni :

Van ugyebár a 1.00-09-es firmware, amit jelentem én használok már 1-2 napja, eddig semm gond.
Aki ebből is ki szeretné szedni a riplock-ot, annak én a következőket ajánlanám :

1. Le kell tölteni, és ki kell tömöríteni a Flasher programot, Windows-on kívül van Linux-os és MacOs-es megfelelője is.
2. Nyitni kell egy command prompt-ot (vagy konzolt-t linux-on), majd be kell gépelni, hogy flasher -D. Ekkor a program kilistázza a gépben lévő dvd/bd/virtual meghajtókat, és megtudd az eszköz ID-jét.
3. Biztonsági mentést is lehet csinálni ezzel a programmal az íróban jelenleg működö firmware-ről (X az író ID-je):
flasher -d X -m main_backup.bin
flasher -d X -c core_backup.bin
4. Tömörítsd ki az 1.00-09-es firmware-t oda, ahol a flasher program is van, majd írd be ezt : flasher -r BH10LS30_1.00-09.exe, ekkor kapsz két file-t.
5. Indítsd a MediaCodeSpeedEdit-et, töltsd bele a kapott MAIN_BH10LS30_1.00-09.exe.bin file-t, és már lehet is szerkeszteni (increase speed), majd mentsd el a módosított firmware-t ugyanoda, ahol a flasher van.
6. Command prompt-ba írd be (X az író ID-je) : flasher -d X -f MAIN_BH10LS30_1.00-09.exe_speedpatched.bin.
7. Kapcsold ki, majd vissza a pc-t, és kész.

Linux alól ugyan ez, csak ott nem X lesz, hanem /dev/cdrom, vagy /dev/sr0, és ugye ott nincsen -D (eszközök listázása) funkció. A flash-eléshez root jogok kellenek. (A MediaCodeSpeedEdit fut Wine alatt.)

(#538) D.Zsolti válasza sensor060 (#537) üzenetére


D.Zsolti
csendes tag

Hello!
Köszi!

Ha 1.00-a9 et ír ki ezekután akkor frissítette????

(#539) sensor060 válasza D.Zsolti (#538) üzenetére


sensor060
aktív tag

Igen, akkor jó!

(#540) #40935168 válasza sensor060 (#537) üzenetére


#40935168
törölt tag

Sziasztok,

összerakóban van egy izmos HTPC-m. Kérdésem, hogy ajánljátok bele nekem ezt a BD író-olvasót, vagy esetleg van korszerűbb, szintén firmware-elhető ? (Ezen opció fontos, korlátozások kivétele miatt).

Nagyon fontos, hogy mindent megegyen.

Köszi. :R

(#541) gg72 válasza #40935168 (#540) üzenetére


gg72
veterán

Én kb. 6ezer Ft-tal drágábban továbbra is inkább a Pioneer BDR-205 típust ajánlom, sokkal jobb a FW-ellátottsága és lemezek tekintetében sem olyan válogatós, mint az LG, DVD-írónak is kiváló. Gyorsan és halkan olvas. De tény, hogy 24ezer Ft körül az LG is nagyon jó választás, ha az ember megtalálja hozzá a jó lemezt, akkor vele sincs gond.

(#542) #40935168 válasza gg72 (#541) üzenetére


#40935168
törölt tag

Igen, DVD téren is Pio-s voltam, 110D, 111D stb. (és ezek okosítása).
Köszi a tippet, ez lesz. Megéri a plusszt nekem. :R

(#543) bandon válasza D.Zsolti (#538) üzenetére


bandon
tag

Szia,
Neked pontosan hol írja ki a 1.00-a9-t?
Nekem csak 1.00 ír ki pedig megcsináltam firmware frissítést sikeresen :F

[ Szerkesztve ]

Üdv: bandon

(#544) bandon


bandon
tag

Tudom h nem ide vág, de:
Hogyan tudnám lementeni a ps3 játéklemez tartalmát pc-re?
Bocsánat az off ért

[ Szerkesztve ]

Üdv: bandon

(#545) sensor060 válasza bandon (#544) üzenetére


sensor060
aktív tag

Helló !

Szerintem ImgBurn-ben Read, és lesz belőle egy szép ISO.

(#546) bandon válasza sensor060 (#545) üzenetére


bandon
tag

Nem kompatibilis lemez-ezt írja ki
??

Üdv: bandon

(#547) slaci007 válasza bandon (#546) üzenetére


slaci007
senior tag

PS3-as lemezt csak LiteOn írók tudják beolvasni[link] :Y

Tungsram 1896-2022

(#548) bandon válasza slaci007 (#547) üzenetére


bandon
tag

Köszönöm

Üdv: bandon

(#549) gg72


gg72
veterán

Ismét egy új 1.11 FW a Pioneer BDR-205 íróhoz: [link]
:C

(#550) Paulo81 válasza gg72 (#549) üzenetére


Paulo81
aktív tag

A plextor-hoz mikor jön már ki fw frissítés? :S :W
Az is pioneer belül nem? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.