Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) jeni


jeni
félisten

Éppen valaki most árulja az íróját a PC gépbe 8500 Ft-ért ami ráadásul tudja Blu-Ray és HD DVD funkciót.

Mellékesen garancia is van rá. Boltban maga csak az asztali 30000 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#252) gg72 válasza jeni (#251) üzenetére


gg72
veterán

Ez egy kiváló meghajtó, de a félreértés elkerülése végett ez nem Blu-ray író, hanem olvasó, amely viszi a HD-DVD-t is és nagyon szépen ír DVD-t.

(#253) jeni válasza gg72 (#252) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Egy szóval sem írtam,hogy Blu-Ray író csak tudja azt a funkciót mint,hogy az olvasást mind két típusból

(#254) gg72 válasza jeni (#253) üzenetére


gg72
veterán

Csak a topik címe az, hogy "Milyen Blu-ray írót vegyek?" ;)

(#255) sensor060


sensor060
aktív tag

Sziasztok !

Bocsánat az OFFtopic-ért, de azért egy blu-ray olvasó (pc), és egy blu-ray lejátszó (asztali) között nagyon-nagy különbség van, felesleges akár összehasonlitani is öket.

Ha nem erröl volt szó, akkor viszont sorry!

-s-

[ Szerkesztve ]

(#256) gg72 válasza sensor060 (#255) üzenetére


gg72
veterán

:F Szerintem nagyjából ezzel mindenki tisztában van, nem is ugyanarra a célra szánták őket, de itt nem is erről volt szó, összehasonlításról meg pláne nem. ;)

(#257) jeni válasza sensor060 (#255) üzenetére


jeni
félisten

rövid leszek

Én csak a kompatibilitás miatt írtam,hogy a PC-s Blu-Ray olvasó összességében jobb az asztali készülékeknél. Mivel bármely lemezt és formátumot lejátszat azon. Asztalival előfordulnak olyan kép és hangformátumok amiket nem tud vagy nem játszik le rendesen. pl: / Philips BDP7300 pedig a gyári oldalról szedtem le a frissítést /- nem minden MKV-t játszik le rendesen,vagy sehogy.Természetesen vizuálisan az asztali élvezhetőbb,ha még egy házimozi erősítőre van kötve akkor élvezhetőbb is a hangja.

Elnézést tudom,hogy ez az Blu-Ray író topikja ,csak a félreértést akartam ezzel lezárni.

[ Szerkesztve ]

(#258) Márton


Márton
nagyúr

BH10LS bruttó 27-ért már igen vonzó vételnek tűnik!
Minden rendben van vele akkor?
- Nem válogatós? Haveromnak 2x LG-je van, és sorra rontja el az 5-800 Ft-os lemezeket. (tdk, itmedia..)
- Ír jó minőségben, és riplock nélkül vissza is lehet ellenőrizni gyorsan a megírt lemezt?
- Támogatja a nero cd/dvd speed-ben lévő minőségellenőrzés funkciót?
- Mennyire hangos?
- BD-RE írás nem várható hogy gyorsabb lesz egy újabb firm-mel? Vagy azért 2x, mert még csak ilyen lemezek vannak?

thx

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#259) gg72 válasza Márton (#258) üzenetére


gg72
veterán

Már én is régóta szemezgetek ezzel az íróval, külföldi fórumokat olvasgatva a következőket tudtam meg róla:

- válogatós: jó minőségben csak a minőségi lemezeket írja meg (Verbatim, Sony, Panasonic), azokat is csak az ajánlott sebességen, így itt különösen igaz, hogy olcsó íróhoz drága lemez illik... Sajnos az LG még mindig nem adott ki az íróhoz FW-frissítést, így nem is nagyon valószínű, hogy a gyengébb lemezeket jobban fogja írni.
- riplock nélkül nem olvas gyorsan, de van rá moddolt FW, ezzel ez orvosolható
- nem támogatja minőségellenőrzést
- nem hangos
- egyelőre nincs olyan író, amely 2X gyorsabban írná meg a BD-RE lemezeket, a Japánban már kapható új Pioneer BDR-206 sem tudja, talán majd a következő generációs írók jövőre

Tanulság és dilemma: aki olcsó lemezeket (Platinum, Mediarange, Maxell) is jó minőségben akar írni, annak jelenleg csak a Plextor 940SA (Pioneer BDR-205 klónja) a jó választás. A 64ezres ára viszont eléggé irreális szerintem. Vagy külföldről (pl. angol amazon) meg kell rendelni a Pioneer BDR-205-öt kb. 50ezerért, ami még mindig drága, de szépen jönnek ki hozzá a FW-frissítések (ebből a szempontból a Plextor is le van maradva). Ettől függetlenül 27ezerért nagyon vonzó az LG BH10LS30, csak a különbséget lemezekbe kell fektetni. Így én személy szerint asszem várok karácsonyig, hátha addig változnak az író- és lemezárak.

[ Szerkesztve ]

(#260) Márton válasza gg72 (#259) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi az infókat.
Az évek tapasztalata viszont azt súgja nekem, hogy karácsonyig sajna felfelé mennek majd az árak. Még egy pár hét mélypont, aztán jön a bevásárlási láz, lehet emelni :(

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#261) gg72 válasza Márton (#260) üzenetére


gg72
veterán

Hát akkor a fentiek mérlegelésével el kell dönteni, hogy megéri-e az LG.

(#262) Márton válasza gg72 (#259) üzenetére


Márton
nagyúr

Mivel kezdetben, úgyis kevesebb lemezt írok, talán jobban járok ha
ezt az utat választom, mint egy 50-60ezres írót.
Azért megírja a 4-500 Ft-osat is, csak kérdéses pár hónap múlva a visszaolvashatósága?
25gigánál az már elég meggondolandó :)
Philips BD-R is van már 600-ért, az milyen szintet képvisel?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#263) gg72 válasza Márton (#262) üzenetére


gg72
veterán

Saját tapasztalatból nem tudok mit mondani, külfüldi fórumokat olvasgatva eddig az a tanulság, hogy csak Verbatim, Panasonic és Sony lemezekkel nyújt jó minőséget. Ha tudsz németül, érdemes ezt átrágni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#264) sensor060 válasza Márton (#262) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

Én irtam már több Maxell lemezt is meg Omega lemezeket is, amik eléggé olcsók, de eddig még mindegyik müködik, és egyet sem rontottam el. Le birom játszani róluk a fiilmet, filmeket, és a visszaolvasást (grab) is max. sebességen birom vele (riplock eltávolitva) megcsinálni.
A Philips szerintem ennél a két lemeznél biztosan jobb.

Más téma, kicsit OFF, bocsi, de hátha segithetek kicsit....
a blu-ray lejátszókról, illetve az MKV file lejátszásáról. Tény, hogy sok a gond ezen a területen, hiszen az mkv mint container formátum egy nagy kalap ...... Nálam is jelentkeztek problémák lejátszáskor, de én a következöket szoktam tenni : az mkv-t "átfuttatom" az mkvmerge-gel, kiszedem a felesleges szinkronnyelveket, feliratokat. Sokszor tapasztaltam már olyat, hogy belassult néha a lejátszás amiatt, mert a magyar ac3 5.1 hang mellett volt egy angol dts is, független attól melyik hang volt kiválasztva. Nekem sokat segitett, egy próbát megérne.

-s-

(#265) speedmetal


speedmetal
tag

Sziasztok!

Pár hete vásároltam egy LG BH10LS30 Blu-ray írót, amit azóta nagy megelégedéssel használok. Kezdetben a saját Blu-ray filmjeim merevlemezre és 25GB-os újraírható lemezre való másolásával gyakoroltam, eddig hiba nélkül. Pár napja egy kölcsönzőbe is tagságot váltottam, ahol Blu-ray filmeket is lehet kölcsönözni. Egy Blu-ray filmet (The Taking of Pelham 123) már sikeresen kikölcsönöztem, merevlemezre mentettem (full disk) és újraírható lemezre is kiírtam (Panasonic LM-BEU25AE). Az asztali lejátszóm (Panasonic DMP-BD65) tökéletesen lejátssza. Beszereztem egyszer írható Blu-ray lemezeket is (Panasonic LM-BRU25LAE és Verbatim "43727") de egyelőre még nem próbáltam egyet sem megírni, még nem volt amit érdemes lett volna.
Ha van kérdésetek/kérésetek, írjatok nyugodtan.

Das was man sich vorstellt, braucht man nie zu verlieren.

(#266) speedmetal


speedmetal
tag

Dupla.

[ Szerkesztve ]

Das was man sich vorstellt, braucht man nie zu verlieren.

(#267) Márton


Márton
nagyúr

köszi fiúk a jó tapasztalatokat! :C

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#268) gg72 válasza speedmetal (#265) üzenetére


gg72
veterán

Szia! Gondolom a Panasonic lemezeket nem itthon vetted, mert eddig nem nagyon találkoztam találkoztam velük... Amúgy örülök a pozitív tapasztalatoknak. :)

(#269) gg72 válasza sensor060 (#264) üzenetére


gg72
veterán

Milyen MID-esek ezek a lemezek? A Maxell Ritek, ahogy olvastam több helyen is, de az Omega? Német fórumokon a Platinum BD-ket (szintén Ritek) jobbnak tartják a Maxell-nál, mondjuk ez szerintem DVD-k esetében is így van. A másik nagy kérdés persze majd ezen lemezek tartóssága lesz, amire viszont majd csak az idő fog választ adni. :)

(#270) speedmetal válasza gg72 (#268) üzenetére


speedmetal
tag

Szia! Jól gondolod, ezeknek a Panasonic lemezeknek egy részét Németországban vásároltam, a másik részét pedig a német Panasonic shop weboldalról rendeltem meg, onnan, ahonnan a linkek is származnak. Szerencsémre édesapám kint él, így nem probléma a beszerzés, csak a haza juttatás, mivel a posta méregdrága, ezért meg kell várnom, hogy valaki haza utazzon. Éppen most hoztak részemre repülővel egy ilyet, meg egy ilyet. Most meg ebből várok egy pár darabot.

Das was man sich vorstellt, braucht man nie zu verlieren.

(#271) gg72 válasza speedmetal (#270) üzenetére


gg72
veterán

Ezekkel biztosan nem lesz gondja az LG-nek, nagyon jókat olvasni róla! Jól tudom, hogy mindegyik eredeti japán?

Amúgy érdemes itt is szétnézni, 10 EUR-ért szállítanak Magyarországra: [link]

[ Szerkesztve ]

(#272) speedmetal válasza gg72 (#269) üzenetére


speedmetal
tag

A Panasonic BD-RE (LM-BEU25AE) lemez infója ImgBurn-el:
BD Disc Information:
Disc ID: MEI-T01-01
Disc Type: BD-RE
Disc Size: 120mm
Disc Class: 0
Disc Version: 2
Number of Layers: 1
Layer Type: Rewritable
DVD Layer Present: No
CD Layer Present: No
Channel Bit Length: 74.5nm (25GB Per Layer)
BCA Present: Yes
Maximum Transfer Rate: Not Specified
Last User Data PSN for Disc: 0
First PAA of Data Zone: 131 072
Last PAA of Data Zone: 1 658 494

Das was man sich vorstellt, braucht man nie zu verlieren.

(#273) speedmetal válasza gg72 (#271) üzenetére


speedmetal
tag

Igen, jól tudod, mindegyik "Made in Japan"

Jobb alsó sarok, középső ikon.

Das was man sich vorstellt, braucht man nie zu verlieren.

(#274) speedmetal válasza gg72 (#271) üzenetére


speedmetal
tag

Köszi a linket, de 10 Euróért apám is elküldené azt a pár újraírható lemezt, amire szükségem van, egyszer írhatóból pedig már bevásároltam Verbatim-ból (410 Ft/db). Sokkal olcsóbb mint a Panasonic, s szerintem nem annyival rosszabb.

Das was man sich vorstellt, braucht man nie zu verlieren.

(#275) gg72 válasza speedmetal (#274) üzenetére


gg72
veterán

A Verbatim egy szinten van a Panasonic-kal, 410 Ft-ért meg ajándék volt! :)

(#276) speedmetal válasza gg72 (#275) üzenetére


speedmetal
tag

Ebben egyet értünk, de én ezt már a 219-es hozzászólásban kifejtettem :) Ha legközelebb megyek, megint felvásárolom az egész készletet :)
(Most már 426 Ft/db).

[ Szerkesztve ]

Das was man sich vorstellt, braucht man nie zu verlieren.

(#277) sensor060 válasza gg72 (#269) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello gg72 !

Az Omega Freestyle lemezböl kétfajta van nekem, az egyesével tokozott (cd tokban), a másik a 10-es hengeres változat. Az elözö DiskID-je CMCMAG-BA3-00 (ezt Ricoh-nak mondják), az utóbbi a tárcsás kivitel pedig PHILIP-R04-00.
Midnkettö printable disc...

-s-

(#278) gg72 válasza sensor060 (#277) üzenetére


gg72
veterán

Ok, kösz! Az a baj, hogy a Phlips-ről még nem találtam tesztet.

(#279) gg72 válasza Márton (#258) üzenetére


gg72
veterán

Na, már csak 24500! [link]

(#280) speedmetal válasza gg72 (#279) üzenetére


speedmetal
tag

De csak 1 év garancia.

Das was man sich vorstellt, braucht man nie zu verlieren.

(#281) gg72 válasza speedmetal (#280) üzenetére


gg72
veterán

Hát ahogy így gyorsan végignéztem a boltokat, szinte mindenhol csak 1 évet adnak rá.

(#282) speedmetal válasza gg72 (#281) üzenetére


speedmetal
tag

Én itt vettem. Itt kettőt adnak.

[ Szerkesztve ]

Das was man sich vorstellt, braucht man nie zu verlieren.

(#283) gg72 válasza speedmetal (#282) üzenetére


gg72
veterán

Igen, a dobozos verzióra 2 évet adnak, a bulkra egyet, ha jól tudom...

(#284) jeni válasza gg72 (#279) üzenetére


jeni
félisten

Bár ott is van a kínálatban retail változat és 368 Ft-al olcsóbb mégis 1 év garis csak,mint az OEM kivitel

(#285) gg72 válasza jeni (#284) üzenetére


gg72
veterán

Szerintem ez a nagyker elírása lehet, nekem a Land Computer-nél azt mondták, hogy 2 év hivatalos LG gari van a dobozos változatra, habár a honlapjukon csak 1 év szerepel.

A Gyrotech-nél meg azért lehet olcsóbb a retail, mert az akciós, míg a másik nem.

(#286) Márton válasza gg72 (#279) üzenetére


Márton
nagyúr

Raktárkészlet: 0 db
gyorsan elment :D

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#287) robi0604 válasza sensor060 (#277) üzenetére


robi0604
őstag

A CMC Magnetics Corporation egy külön gyártó, aki egyébként a Philips lemezeket is gyártja, philips médiakóddal és még sok más cégnek végez bérgyártást is, de ettől nem ricoh...

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#288) sensor060 válasza robi0604 (#287) üzenetére


sensor060
aktív tag

Szia Robi0604 !!

Köszönöm szépen az információt, egyébként ezt a Ricoh-os dolgot a boltban emliette az eladó srác, aki árulja ezeket az Omega Freestyle lemezeket.
Nekem az a gondom, hogy amint már irtam is ez a "márka" többfajta lemezt használ, és nem tudni hogy mi van a dobozban. Egyébként eddig semmi bajom vele, de azért jó volna tudni tényleg, hogy melyik megbizhatóbb : a Ritek-es Maxell lemezek, vagy a Philips-es Omega-k, vagy egyik sem nyerö, Verbatim-ot, és drágábbakat vegyek, mert azzal tuti nem lesz gond.

Mint irtam eddig egyikkel sem volt semmilyen problémám, egyedül egy ujrairható Maxell lemezzel vannak olyan gondjaim, hogy az asztali lejátszó kicsit nehezebben olvassa vissza, mikor a film végefelé beletekerek, volt már hogy nem is tudta olvasni az utolsó fél órát.

-s-

(#289) Márton


Márton
nagyúr

No, megjött a BH10LS30, egy kis tapasztalat és egyben segítség kérés is:

Egy BD-RE lemezen van bluray videóm 12giga. Első körben ezt akartam kiírni BD-R-re.
Már a beolvasásnál fura, hogy nem csak 12giga a temp mappában a fájl, hanem több mint 20! Lehet hogy volt már fullra is használva ez a lemez, nem tudom. De ha most csak fele rajta az érdemi infó, amit másolni kéne, akkor minek olvassa be a többit feleslegesen?
DVD-nél ez tuti nem így volt. Valami beállítás esetleg a Neroban? Express 8-at használok, és XP sp3.

A nagyobb gond a beolvasás után jött, mert rögtön az elején elrontott egy 4x TDK nyomtatható lemezt :O Pedig azt hiszem 1000 ft volt. Nem túl informatívan csak ezt közli: "Az egymenetes DAO felírás nem indítható." 2x-esen próbáltam írni. A lemez kuka..
Gondoltam akkor berakom az itmedia-s printable lemezt, merthogy olyan tapasztalatot már olvastam, hogy ezt a lemezt biztosan írja ez az író. De sajna szintén leállt az elején ugyanezzel a hibával. :W
Az érdekes az, hogy ezután próbáltam két 10gigás fájlt adatlemezként kiírni itmedia-s lemezre 4x-esen, és az megy szépen. Igaz csak 2x-esen (1.7x) a kijelzés szerint.
Hol akkor a gond??
BD-RE formátumot BD-R-re nem lehetne másolni? Nehezen hihető.

Az író amúgy tényleg szimpatikus és halk, csak éppen ki kell tapasztalni, melyik lemez a kedvence, ami nem épp olcsó mulatság még..
Firmware rajta 1.0.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#290) gg72 válasza Márton (#289) üzenetére


gg72
veterán

Külföldi fórumokat olvasgatva csak azt tudom tanácsolni, hogy BD-íráshoz ne használj Nero-t! Helyette tedd fel a legújabb ImgBurn-t, amivel a meglévő lemezedet is be tudod olvasni és elmenti képfájlban, valamint BD-t is egyszerű írni vele: [letöltés]

Ami fontos még, hogy a settings-ben a write fülön pipáld ki a két pirossal bekarikázott opciót, így az írás is gyorsulni fog:

(#291) Márton válasza gg72 (#290) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi, nézem majd ezzel is, még egy RE lemezre is megpróbálom ezt
a videó másolást, csak ehhez megint be kell olvasnia a teljes forráslemezt, mert rontott írás után letörli az image file-t :W

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#292) gg72 válasza Márton (#291) üzenetére


gg72
veterán

Próbáld meg, szerintem mennie kell! :K A Nerot meg tényleg hanyagold...

(#293) Márton válasza gg72 (#292) üzenetére


Márton
nagyúr

Az már csak holnap lesz, mert még neroval megpróbáltam RE lemezre kiírni.
Atyaég, ez az írást is 25gigával teszi, holott 12 a hasznos adat!
Ráadásul 2X Verba lemezt csak 1x-esen indított, ez így 90 perc neki :Y
Remélem az író okosabb ennél, csak a nero korlátozza tudását.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#294) speedmetal


speedmetal
tag

Csak csatlakozni tudok! Nero-t, meg minden fizetős progit lehet elfelejteni. Helyette ImgBurn legfrissebb verzióját és a tsMuxerGUI programot használni. Előbbit grabbelésre, írásra, utóbbit a felesleges részek kiszórására. Ha az ImgBurn nem birkózna meg valamelyik DVD vagy Blu-ray filmmel, akkor a DVDFab programot kell használni. A HDRip része ingyenesen használható. Nálam még nem fogott ki egyetlen DVD vagy Blu-ray sem rajta.
És Blu-ray írásra csak ImgBurn-t használok és nem rontottam még egyetlen lemezt sem - igaz csak BD-RE lemezt írtam eddig.

Das was man sich vorstellt, braucht man nie zu verlieren.

(#295) gg72 válasza Márton (#293) üzenetére


gg72
veterán

Valószínűleg a Nero-ban be van kapcsolva a "BD defect management", ezért ír lassabban, vedd ki a pipát a jelölt négyzetből:

[ Szerkesztve ]

(#296) gg72 válasza speedmetal (#294) üzenetére


gg72
veterán

Így van! :K
Ha esetleg tömöríteni is kell a berippelt anyagot, erre kiválóan alkalmas a BD Rebuilder program: [link]
Én ezzel kiváncsiságképpen letömörítettem 2 BD-t is 8.5 gigára (DL DVD), az így elkészült AVCHD minősége kiváló lett!

(#297) Márton válasza gg72 (#295) üzenetére


Márton
nagyúr

Aha, tényleg be volt kapcsolva, kössz.
Mai utolsó folyamatként leszedtem imgburn-nel egy ISO-ba a bluray videót (családi).
Mondjátok meg, normális az, hogy 12giga a stream könyvtár, total commanderben is az összes könyvtár mérete ekkora, de a létrejött ISO 24,2 gigás, a második fele persze csupa hexa 0? Ez csak nekem új dolog? DVD-nél is így volt?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#298) gg72 válasza Márton (#297) üzenetére


gg72
veterán

Ehhez sajna nem tudok mit mondani... :F

(#299) sensor060 válasza Márton (#297) üzenetére


sensor060
aktív tag

Szia Márton !

UDF2.5 filesystem installálva, ha már XP-t használsz ?

-s-

(#300) Márton válasza sensor060 (#299) üzenetére


Márton
nagyúr

persze, anélkül le sem tudnám játszani a videót :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.