Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Itachi82 válasza Itachi82 (#700) üzenetére


Itachi82
aktív tag

Az LG lesz a befutó a 2 év garancia miatt is!!!!

(#702) slaci007 válasza Itachi82 (#697) üzenetére


slaci007
senior tag

Sony BD-5300S=LiteOn iHBS112

Tungsram 1896-2022

(#703) Itachi82 válasza slaci007 (#702) üzenetére


Itachi82
aktív tag

Ez ajánlod? Mért?

(#704) Márton válasza sensor060 (#683) üzenetére


Márton
nagyúr

Érdekes.
Betöltöttem az 1.00.09-et MCSE-be, increase speed kipipálva, új fw.
elmentve, majd rátöltve, de restart után még mindig 2x-esen kezdi
visszaolvasni a dvd videot. Most akkor mi van? :Y

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#705) sensor060 válasza Márton (#704) üzenetére


sensor060
aktív tag

Tényleg érdekes.
A firmware feltöltés után teljes kikapcs, áramtalanítás, majd utána bekapcs, ezt lehet nem írtam, bocsika!

Ha 2x-esen kezdi az még nem olyan nagy gond, de azért elég hamar fel kellene, hogy pörögjön, és a lemez végefelé már a maximum sebességgel kellene hogy tekerjen. Ha nem így van, akkor lehet, hogy szar a firmware feltöltés, vagy lehet szar a lemez, amit próbálsz, más nemigen lehet. Esetleg a géped nem bírja a nagyobb tempót, esetleg a hdd lassú, fraggolt a filesystem, ilyesmi.
Mondjuk a firmware feltöltés. sikerességét hamar ki tudod próbálni, mert ha kiszeded a drive-ból megint, és azt szétszedve betöltöd a MCSE-be, ott már az increase speed-nek bejelölve kellene lennie..........szerintem !

(#706) Márton válasza sensor060 (#705) üzenetére


Márton
nagyúr

Teljesen megírt lemezt 15%-ig fixen 2x-esen olvas, majd egyszercsak
8x-ra vált, és feljebb..
Lemez TY JVC, de mással is ezt csinálta.
Gépem 3,3GHz dualcore, 4GB ram, más progi nem megy, csak bírja :)
HDD 640GB Sata2, nem töredezett, de SSD-ről is ez van..
Firmware sikeres volt, visszatöltve ott a pipa.

Teljes kikapcs nem volt, csak restart.
Akkor ez reggelre kiderül, mert most alvás :)

thx

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#707) Márton válasza Márton (#706) üzenetére


Márton
nagyúr

9 óra alvást is kapott a drive.
Még mindig lassú. Egyéb tipp? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#708) Márton válasza Márton (#707) üzenetére


Márton
nagyúr

Najó, ismét a sokszor emlegetett tipp, ami bejött: imgburn.
Ezzel nincs gond. BD-re eddig is ezt használtam persze,
de dvd-re nero-t is szoktam. Ami furcsa, hogy a benq dvd íróval
a nero is gyorsan olvassa vissza...

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#709) slaci007 válasza Itachi82 (#703) üzenetére


slaci007
senior tag

Nem ajánlottam csak ennek az írónak felel meg,nekem is Pio 205-ös van jelenleg ez a legjobb a 206-os még gyengébben ír.

Tungsram 1896-2022

(#710) sensor060 válasza Márton (#708) üzenetére


sensor060
aktív tag

Valahogy mindig oda lyukadunk ki, hogy ImgBurn jó mindenre, olyan, mint a jó gyógyszer :)

(#711) Itachi82 válasza slaci007 (#709) üzenetére


Itachi82
aktív tag

Értem!

(#712) szaszapi válasza slaci007 (#709) üzenetére


szaszapi
őstag

miből gondolod hogy a 206-os gyengébben ír mint a 205-ös?

(#713) SzR


SzR
csendes tag

Sziasztok!

Melyek azok a lemezmárkák, amelyeket szerintetek nem érdemes megvenni? Eddig DVD-íróm volt, de sajnos haldoklik és most Blu-ray írót vennék. DVD-ből főleg Verbatimot használtam, az nagyon jó minőségű volt.
Blu-ray discekből látok ilyeneket, hogy pl. Omega, Fortis, ismerősként a Maxell. Olcsóbbak, de azért megbízhatóak?
Azt olvasom, hogy utóbbiakhoz a Pioneer író a jó választás.

(#714) gg72 válasza SzR (#713) üzenetére


gg72
veterán

"Olcsóbbak, de azért megbízhatóak?"
Nem.
Sajnos a BD-lemezekkel még inkább vigyázni kell, az olcsóknál igen gyakori az íráshiba, az asztali lejátszókkal való inkompatibilitás és bizony ezek a lemezek kevésbé tartósak, mint a márkás társaik. Van úgy, hogy egy-két hónapon belül már olvashatatlan lesz a lemez.
Ha biztosra akarsz menni és hosszú távra tervezel, akkor csakis Panasonic, Sony és Verbatim lemezeket vegyél! ;)

(#715) slaci007 válasza szaszapi (#712) üzenetére


slaci007
senior tag

Itt néztem a teszteket [link]

Tungsram 1896-2022

(#716) bluobluo


bluobluo
aktív tag

Üdv!
LG BH10LS30 típusú Blu-Ray írót vennék, és lenne pár kérdeésem:
- ha dobozost vennék, miyen szoftvereket adnának hozzá?
- mekkora lemezeket ír ez meg 25 és 50 GB-sakat?
Köszönöm előre is!

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#717) sensor060 válasza bluobluo (#716) üzenetére


sensor060
aktív tag

PowerDVD, Power2Go, MediaShow, PowerProducer, YouCam.......jobbnál jobb programok :) Nekem ezt adták hozzá.

Nem tudom ismerősek-e........media player, lightscribe szerkesztő és nyomtató program, ilyesmik......van náluk jobb is :)

(#718) bluobluo válasza sensor060 (#717) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Ok értem.
Nérot már nem adnak hozzá? Annó valamelyikhez asszem adtak.
Ezt a BH 10LS 30 típust mikor adták ki? Ugyanis nem szivesen járnék úgy, hogy megveszem, és holnap kijön egy újabb :U

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#719) gg72 válasza bluobluo (#718) üzenetére


gg72
veterán

Van már újabb típus: [BH12LS30]
Amúgy BD-íráshoz a legjobb az ingyenes ImgBurn prgoram, csak a Nero-ért és társaiért nem éri meg dobozosat venni szerintem.
Minden BD-író tud 25 és 50GB lemezeket írni.

[ Szerkesztve ]

(#720) bluobluo válasza gg72 (#719) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Ok!
Köszi!

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#721) T-CAT


T-CAT
tag

Srácok! :)

Segítséget szeretnék kérni, hogy a jelenleg kapható blu-ray írók közül szerintetek melyik a legcsendesebb? Elsősorban akármilyen anyag lejátszására gondolok. Nagyon csendes HTPC-be szeretném és nagy méreg lenne, ha az lenne az egyetlen zavaró hangforrás például filmnézés közben. Sajnos a jelenlegi régi LG DVD-író elég zajos, őt szeretném likvidálni.

Tudom létezik CD-Bremse meg ilyenek, de a tényleges zaj érdekelne, optimalizáló program nélkül.
Sajna nagyon ritkán térnek ki tesztekben erre a számomra igen jelentős kérdésre, ezért kérném nálam tapasztaltabbak és naprakészebbek segítségét! :)

Köszi a segítséget előre is! :)

(#722) leroyclub


leroyclub
senior tag

Erröl mi a véleményetek? [link] Esetleg tesztet nem tudjátok hol találok?

(#723) Márton


Márton
nagyúr

Valami még mindig nem 100-as nálam
megírtam egy bd-r lemezt 4x-esen, de a visszaolvasás
is 20 percig tartott. 2x-esen indulva, a végén kb 5x-ös.

Legújabb imgburn, legfrissebb firmware bh10ls30.
hol a hiba? hdd ok

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#724) sensor060 válasza Márton (#723) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello Márton !

Duplex Secure driver van fent a windoz-odon ? Vagy ezen már túlvagy ?

(#725) Márton válasza sensor060 (#724) üzenetére


Márton
nagyúr

Őszinte leszek: sosem hallottam róla :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#726) sensor060 válasza Márton (#725) üzenetére


sensor060
aktív tag

Akkor máshogyan kérdezem : használsz-e például Daemon Tools-t ? (Ez a ware használja a duplex secure driver csomagot.)

(#727) Márton válasza sensor060 (#726) üzenetére


Márton
nagyúr

DT lite volt fennt, de uninstalláltam már régen, mikor váltottam
virtual clonedrive-ra. Ez okozza?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#728) sensor060 válasza Márton (#727) üzenetére


sensor060
aktív tag

Igen, ugyanis a DT, vagy egyéb olyan software uninstallálásakor, ami használja a Duplex Secure driver-t, az nem törlődik ki, neked kell külön. A Duplex Secure csomag nagyban tudja lassítani a Sata eszközök, főképpen az optikai eszközök sebességét. Tehát a legjobb megszabadulni tőle.

Ehhez le kell töltened a drivert, amit többek között itt is megtalálsz. Elindítod, majd az uninstall-t választod, aztán utána kell egy reboot.

Egyébként ImgBurn észreveszi, és szól is, ha van ilyen driver ! (elvileg)

(#729) katalin888


katalin888
aktív tag

Azért szerintem hiú ábránd, hogy egy blu-ray irása a Nero miatt nem sikerül jól.
Az igaz, hogy a Nero mára felejtős lett, de azt nem lehet állítani, hogy ez befolyásolna az írás minőséget! Inkább a hardver és a lemez alapanyaga felelős ezért!
Lehet vitatkozni... :)

(#730) slaci007 válasza leroyclub (#722) üzenetére


slaci007
senior tag

Régebbi 8x LG író a belső változatáról teszt[link]

Tungsram 1896-2022

(#731) sensor060 válasza katalin888 (#729) üzenetére


sensor060
aktív tag

Kedves Katalin, teljesen igazad van, és logikus, hogy az írás nagyban az alapanyagtól, az írótól, és én még hozzátenném, hogy az írási sebességtől függ.
Viszont több fórumon találkoztam már ezzel a "Nero nem alkalmas a BD-hez" kijelentésekre, és ezek igazolására. Jómagam nem használok Nero-t, 1x próbáltam ki WinXP alatt és Fedora alatt, és mindkétszer a 2x-esen újraírható lemezt csak 1x-esen volt hajlandó megírni mind a két verzió.
Tovább nem próbálkoztam......azt kellene tudni, hogy például ezek a supported write speeds és hasonló adatok hol vannak eltárolva ? A lemezen vannak ? Kétlem, mert a 4X-es Verba lemezre ImgBurn kapásból azt írja, hogy supp. write speeds : 2x, 4x, 6x, 8x, LG BH10LS30-as drive-val. Én írtam meg már ilyen lemezt 8x-osan, azóta is működik.
Szóval kissé bosszantó, hogy azt sem tudom, mit csinál a gépem, de ez van, beletörődtem már. Az utolsó hardware, amit nagyjából tudtam, mikor mit csinál, mit töltöget akkor, mikor a hdd led világít, az a Commodore Amiga volt, de azon a 4x-es cdírás is kihívás volt !

[ Szerkesztve ]

(#732) szaszapi


szaszapi
őstag

Mai dátummal pio supporton a BDR 206D íróval rendelkezők új firmware kiadást találhatnak .Le tudjátok most már frissíteni 1.04ről 1.05-re.Kipróbáltam,működik.Juhéééééééééééééééé :)

http://www.pioneer-optical.eu/Download_Firmware-Download.asp

(#733) katalin888


katalin888
aktív tag

Jo lenne latni egy Pioneer 206BK vs 206MBK osszehasonlitast...

(#734) katalin888 válasza sensor060 (#731) üzenetére


katalin888
aktív tag

Abszolút egyet értek a fentiekkel!!!

(#735) slaci007 válasza katalin888 (#733) üzenetére


slaci007
senior tag

[link]három pio összehasonlítása.

Tungsram 1896-2022

(#736) cola777


cola777
csendes tag

Sziasztok segítségre lenne szükségem.Blu-Ray írót szeretnék vásárolni a notebookomba [link],de nem tudom milyet,illetve kinéztem egyet de félek hogy nem lesz jó a gépbe.Most ami benne van az egy:MATSHITA DVD RAM UJ870QJ ATA,amit pedig szeretnék bele az pedig egy:SONY BD-5730S slim.A csatolóra gondolok az enyém ATA ez pedig SATA vagy ez ua.?Vagy ha nem jó akkor tudtok ajánlani egy belevalót?KB:40.000-em van rá.Néztem még egy külső írót,erről mi a vélemény? [link]

Köszönöm előre is!! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#737) cola777 válasza cola777 (#736) üzenetére


cola777
csendes tag

Közben kicsit olvasgattam,és rájöttem hogy hülyeségeket írtam!!! Ezt fogom venni:[link]
[link]
Köszönöm az ötletet!!

[ Szerkesztve ]

(#738) katalin888 válasza slaci007 (#735) üzenetére


katalin888
aktív tag

Koszi!
Ezek szerint a Pioneer BDR-206MBK egy jó kis író, még jobb lett mint a Pioneer BDR-205BK!

(#739) robi0604 válasza sensor060 (#731) üzenetére


robi0604
őstag

Szia!

Régebben linkkeltél egy oldalt, ahonnan letölthető a .09-es driver az ls30-as LG-hez.

Sajnos gyártói oldalon nem találtam sehol, de a kérdésem az az lenne, hogy a linken letölthetőek buheráltak e vagy teljesen gyári?

Köszi!

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#740) sensor060 válasza robi0604 (#739) üzenetére


sensor060
aktív tag

Jó kérdés, szerintem gyáriak, mert japán LG oldalról is letölthetőek ugyanezek a file-ok is, de a drive-hoz adott firmware-letöltő util sose nem talál friss firmware-t. Persze eléggé tré az a program...

Egyébként az oldalt ITT találod.
Nekem már régóta a 09-es firm van az íróban, riplock kiszedve, és teljesen jól működik.

(#741) robi0604 válasza sensor060 (#740) üzenetére


robi0604
őstag

Köszönöm ismételten a linket! :R

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#742) iday


iday
aktív tag

LG BH10LS30 iróm van, jvc dvd lemezre irok.
De irásnál nem engedi kiválasztani a 4x sebességet.
8x a leglassabb.
Másnál is 8x a leglassabb irási sebesség?

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#743) sensor060 válasza iday (#742) üzenetére


sensor060
aktív tag

Én is találkoztam már ilyen lemezzel, de azt ha jól emlékszem még nem is a BH10LS30-as iróval írtam meg, de ugyanez volt, hogy 8x-nál kisebb sebesség nem volt. Ha a supported write speeds (Imgburn) 8x-tól kezdődik akkor ez van, ez egy ilyen lemez.

(#744) iday válasza sensor060 (#743) üzenetére


iday
aktív tag

Közbe meglett a megoldás.
ImgBurn :B

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#745) sensor060 válasza iday (#744) üzenetére


sensor060
aktív tag

Igen, az ember mikor elkezdi használni az Imgburn-t, mindjárt megszűnnek az írással kapcsolatos problémái, és olyan egyszerűvé válik minden :)
Örülök, hogy összejött a dolog!

(#746) XIII Ramses válasza sensor060 (#745) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

100 %-osan egyetértek !
Én is tervezem blu-ray író megvételét. Akkor a pioneert ajánljátok ? (nemrég 50000ft volt az ára...)

(#747) gg72 válasza XIII Ramses (#746) üzenetére


gg72
veterán

Igen, továbbra is a [Pioneer BDR-205] a leginkább ajánlott író, az 50ezres ár azért elég régen volt már, úgy október körül.

[ Szerkesztve ]

(#748) jeni válasza gg72 (#747) üzenetére


jeni
félisten

A Pio BDR-206 még nem ajánlott? Frissebb példány,igaz közel 4000 Ft-al drágább

(#749) XIII Ramses válasza gg72 (#747) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

Nemrégiben volt legalábbis. Igazad van :)

Azt is jó lenne tudni, hogy mi a különbség a BDR-206MBK és a BDR-206DBK között.

[ Szerkesztve ]

(#750) szaszapi válasza gg72 (#747) üzenetére


szaszapi
őstag

mi a baj a 206-os pio-val?Tőkéletes, firm is van hozzá ami felrakható nyugodtan. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.