Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) mokas_gizi válasza sensor060 (#150) üzenetére

Itt az a baj, hogy sokan pofátlanok...olyan haszonkulcsal dolgoznak itt némelyek, hogy szánalom, külföldi ismerőseim mondják hogy kint olcsóbb sok minden mint itt, ott mekkora fizetések vannak és itt milyenek vannak...???!!!
Én üzletben tényleg csak azt veszem meg, ami nagyon muszáj és máshol nem tudom, ismerősömmel lementem ruhát nézni olyan árak voltak, hogy szánalom én annak a töredékéért ingen márkás jó minőségű ruhákat veszek, nem nike és társait...
Armani órámat Németországban 40.000Ft-ért vettem postával, számlával üzletben, itt 100.000 alatt nem kapod meg...
OK hogy már minden úgymond szabadáras,de azért nem kellene túlzásba esni...

Rendben van a jogdíj, csak tudod itt az a hatalmas probléma, hogy a jogdíj pl BD lemezen 400-500Ft, ok legyen még 25%...

és akkor egy 2000-2500 lemezből hogyan lett 5000Ft, mert NEM egy helyen láttam hogy ennyi...?

Artisjus és az összes jogvédőszervezet szemét ingyenélő tetű banda...nem egy mostani vezető évekkel ezelőtt voltak a legnagyobb filmhamisítók szó szerint ipai mértékben másolták a filmeket még a VHS korszakba, most meg ők üldözik azokat akik régen ők maguk is voltak...!!!

A ásik nagy poén amit a DJ-knek vezettek be már ott is tanfolyam vagy mi kell, na ezt is a legnagyobb senkiháziak vezették be, hogy jól lehúzzák az emebereket, amatőr DJ-k már nem is igen tudnak fellépni, mert már szó szerint még nekik kell fizetni, hogy játszhassanak annyi jogdíj és társai van...!!!

(#152) mokas_gizi

Ezt a programot meg ajánlom mindenki figyelmébe, a legjobb boot szintű titkosító program, ezt pl meg is vásároltam, mert ez egy korrekt cég, korrekt ügyfélszolgálattal...

DriveCrypt Plus Pack
http://www.securstar.com/products_drivecryptpp.php

(#153) mokas_gizi válasza mokas_gizi (#151) üzenetére

és hogy mennyire igaz amit írtam azt abból lehet látni, hogy a torrent szerverek többségét a napokban foglalták le...
Ha a hatóság akarná, már régen az összes szervert elvihette volna, legyen az torrent vagy fizetős warez FTP...de ha jól megkenik akiket kell akkor nem viszik el a szervert, ha nem kened meg akkor túl sokáig nem működsz...
Valakiknek most az volt az érdekük, hogy a ingyenes torrentek megbukjanak...
Ezzel az egésszel a fizetős wareznak segítettek...
(Remélem a többi nagy torrent átköltözik Ukrajnába mint ezt egyikük már évekkel ezelőtt megtette...onnantól meg nem kell félniük a magyar hatóságoktól...)

Egy csöppet sem feltűnő, hogy évekig működik egy szerver és egyszer csak lekapcsolják,
ilyen szinten már a nemzetbiztonsági szolgálatok nyomoznak azok meg nagyon jól tudják hogy hol mi van, bár laikusként sem kell hozzá túl sok ész, hogy mi hol van mivel adatforgalmak igen egyértelműen megmutatják...

(#154) sensor060 válasza mokas_gizi (#151) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

Maximálisan egyetértek veled, ezt mintha én mondtam volna.
Ez a VHS-es dolog is nagyon igaz, erröl mindig csak egy mondat jut eszembe, amit nem én mondtam :

"a virusokat a virusirtó programokat irók irják....."

-s-

(#155) Csabee1978


Csabee1978
csendes tag

Helló mindenkinek!

Egy kis info kellene!
Ma vettem egy Samsung BD-P1600-as Blu-ray lejátszót. Azt írja hogy lejátsza az mkw-t, de én nem tudom sem lemezről, sem usb-ről rábírni.
Ha valaki tudja, hogy lehet, akkor írja meg.
Előre is köszi!
További szép napot!

[ Szerkesztve ]

(#156) jeni válasza Csabee1978 (#155) üzenetére


jeni
félisten

WinAVI Video convertert használd azzal ha kiírod és azt nem játssza le MKV fálj-t akkor valószínű,hogy hivatalosan nem tudja csak firmware cseréjével lesz jó
Amennyiben igaz a hír,hogy tudja kezelni a MKV fálj-t

(#157) jeni válasza Csabee1978 (#155) üzenetére


jeni
félisten

ez valóban igaz-e?

Nem lejátszható lemezek
DVD+RW/+R
DVD-RW(VR mód)

mert nem valami kedvező hír,bár a többi márkánál nem tudom mi a helyzet

[ Szerkesztve ]

(#158) sensor060 válasza Csabee1978 (#155) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello Csabee1978 !

BD-P1600-asnál több probléma is lehet, a legnagyobb, ha jól olvasgattam, hogy az amerikai változat nem támogatja az mkv, avi, mpeg file-ok lejátszását. Ezeknek a lejátszóknak a tipusa : BD-P1600-XAC. Az európai verzió lejátssza, ennek a tipusa : BD-P1600-XEF.
Másik dolog lehet a firmware kérdés is, asszem 2.02-estöl felfelé már van mkv support, és youtube video.
Gond azonban magával az mkv-vel is van, ugyanis ez egy container-file, vagyis mindenféle lehet benne. Tehát gond lehet a videocodec-kel, az audio codec-kel, AC3 5.1, DTS, stb. Nálam simán az is megoldotta a problémát, hogy az mkv-t beraktam MkvMerge-be, kiszedtem azt belöle, ami nem kell (azerbajdzsáni hang, stb.) és igy csináltam egy mkv-t, amit viszont már vitt a lejátszó. Nekem BD-P4600-as van, de talán ezek közül a gondok közül lehet valami.
Ami még gond lehet, az maga az adathordozó, illetve az azon lévö filerendszer. Nem tudom ebben otthon vagy-e, ha nem, akkor kérdezz !

-s-

[ Szerkesztve ]

(#159) jeni válasza sensor060 (#158) üzenetére


jeni
félisten

nekem a Philips BDP 7300-s van meg azon nem volt hivatalosan megadva az MKV lejátszás
a gyári oldalról frissítve már lejátssza de hang nélkül,csak a pc-n tudom hanggal lejátszani
itt a hangot hogy tudom változtatni rajta,hogy halható legyen a Blu-Ray lejátszón?
kétféle módon írtam meg

aviban minden ok

de MKV fájlban csak kép van

[ Szerkesztve ]

(#160) sensor060 válasza jeni (#159) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

mkv-ban a hang többféle lehet, meg több is persze. Én próbálkoznék AC3-mal, DTS-sel, és ezeken belül is többféle bitrate-tel. Mintha egyszer olyat is olvastam volna valamilyen külföldi fórumon, hogy a variable bitrate nem tetszik több lejátszónak.

-s-

(#161) gg72


gg72
veterán

Lassan elérkezettnek látom az időt arra, hogy befektessek egy Blu-ray íróba, hiszen az árak szépen esnek, egy dobozos LG BH10LS30 2 év garival 31ezer alatt megvehető. Mi a véleményetek róla, megéri? Verbatim lemezekkel használnám, esetleg TDK, Maxell.
:F

(#162) sensor060 válasza gg72 (#161) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

Persze hogy megéri, mert jó dolog, eljött az idö egy kis upgrade-re. Persze nem azt kell nézni, hogy egy dvdiró 5000 forint, hanem azt, hogy a blu-ray lemezek olcsók, és 25 giga az nem kevés. Aki sok adatot ki akar irni lemezre, annak abszolute megéri, hogy nem döl rá a lemezfal :)

Van ismerösöm, aki most, hogy én tudok neki blu-ray lemezt irni, átnézegeti a régi dvd lemezeit, és ami kell róluk azt átiratja velem BD-re, mert neki is kevés a helye.

Nem utolsó sorban pedig ottvannak azok a file-ok, amik már egy dupla rétegü dvd-re sem férnek fel, és azokból csak egyre több lesz.

Én Maxell, és Omega lemezeket használok, a Maxel Ricoh alapanyagot használ, az Omega meg Ritek-et. Egyikkel sincsen baj. Ujrairhatót Maxell-t használok, azzal sincsen semmi gond sem.

-s-

(#163) gg72 válasza sensor060 (#162) üzenetére


gg72
veterán

OK, kösz szépen! ;)
Én igazából BD-filmeket másolnék át magamnak, de persze archiválásra sem rossz dolog. Pár hónapja ez az író még 40ezer körül volt, nem?

Ez az a Maxell?
[link]

TDK-t használtál már?
[link]

DVD-írásban már eléggé otthon vagyok, de a BD még nagyon új terület lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#164) Márton válasza sensor060 (#162) üzenetére


Márton
nagyúr

A Fortis lemez milyen?
Elvileg (marketing szövegben) és gyakorlatilag?
Csak mert gyanúsan olcsó...

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#165) sensor060 válasza gg72 (#163) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

Eléggé leesett az ára, de az nem baj :)

Igen, erröl a Maxell-röl beszéltem én is, ilyet használok, TDK-t nem ismerem.

A blu-ray lemezekre UDF2.5-ös filerendszerrel kell irni, éppen ezért ha XP-d van, akkor azt fel kell rá telepiteni. Win7-ben asszem már benne van, Linux-ok régóta támogatják, többieket nem ismerem.
A sebesség különbség az jelentös szerintem, de olvass vissza kicsit a topic-ban, mert le vannak irkálva erröl a vélemények, észrevételek, milyen programokat nem érdemes használni a BD irás mellett, egyebek...

-s-

(#166) sensor060 válasza Márton (#164) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

Én csak dvd formájában találkoztam vele, ott is olcsó volt, és csak addig volt vele gond, amig nem a megfelelö sebességgel irtam meg a lemezeket (supported write speed).
A mai napig müködnek a lemezek, nincsen velük gond, de ezek dvd-k.

-s-

[ Szerkesztve ]

(#167) gg72 válasza sensor060 (#165) üzenetére


gg72
veterán

Vista 64 bitet használok és írásra ImgBurn-t, ezzel nem lesz gond szerintem, a többinek is nagyjából utánanéztem már. Kösz! ;)

(#168) sensor060 válasza gg72 (#167) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

Igazán nincsmit.....BD filmek irása jó dolog, ImgBurn a legtutibb program erre.

-s-

(#169) gg72 válasza sensor060 (#147) üzenetére


gg72
veterán

Ez a nem hivatalos FW a BH10LS30-hoz régiófüggetlen?

Még nincs meg az író, de ha meglesz, szívesen feltenném rá a MediaCodeSpeedEdit-tel a riplock-mentesített FW-t és hivatalos nincs ugye, csak ezt az rpc1-est tudnám vele módosítani. Azt viszont nem akarom, hogy ezután A/1-es régiós legyen a meghajtó...

Amúgy gyári FW-vel mennyi idő alatt olvas be egy gyári BD-t?

(#170) sensor060 válasza gg72 (#169) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

szerintem régiófüggetlen, mert valamelyik program be akarta velem állittatni a firm feltöltése után.

Ez a MediaCodeSpeedEdit viszont érdekes dolog, utánanéztem, de még nem mertem vele buherálni, de mindenképpen én is ki szeretném venni a firmware-böl az olvasási sebesség lock-ot, mert látszik rajta, hogy nagyon lassu.
Gyári BD-t még nem próbáltam vele végigolvastatni, de fentvan a listán, de mondom, látszik, hogy visszafogottan dolgozik, mert nagyon kis sebességgel indit, és onnan pörög felfelé. Ez azt jelenti, hogy kb. 2x-essel kezdi, és 6x-ossal végzi. Ez egy BD25-ös lemez, nem teljesen teleirva (21Giga).

Szóval érdekel ez a riplock kiutálás, ha nem gázos, azaz nem teszem tönkre vele az irót.

Köszi!
-s-

(#171) gg72 válasza sensor060 (#170) üzenetére


gg72
veterán

Szerintem nyugodtan megcsinálhatod vele, ezt a programot én már sokszor használtam más írókhoz és tökéletesen működik. Az LG BH10LS30 esetében nem is nyúl bele az írási stratégiába, egyedül a riplock-ot lehet kikapcsolni, a megfelelő négyzetet (Read Speed Incrase) kell csak kipipálni. Először persze be kell hívni az rpc1-es FW-t, majd a kipipálás után el kell menteni (automatikusan a BH10LS30_1.00-06_speedpatched nevű fájlt hozza létre), és fel kell tenni az íróra.

(#172) gg72


gg72
veterán

Végre eldöntöttem, hogy eljött számomra is a BD-írók kora, de miután ma egy kicsit alaposabban körüljártam a témát, el is bizonytalanodtam... Minderről az LG BH10LS30 tehet. :D Miért is?

A BD-írók ára átlépte azt a bűvös 30ezres határt, amiért már hajlandó vagyok áldozni rá (mondjuk az első Pioneer DVD-írómat kb. 8-10 éve 60ezerért vettem...), viszont ismét előjönnek bennem (persze lehet alaptalanul) a régi LG-ellenérzések. Rengeteg DVD-íróm volt az elmúlt években, néhány LG is, de mindig megmaradtam a jól bevált Plextor-Pioneer-NEC/Optiarc vonalnál. Már a DVD-írók esetében sem tetszett, hogy az LG miután piacra dob egy meghajtót, gyakorlatilag megfeledkezik annak a támogatásáról, hivatalos FW-frissítések ritkák, mint a fehér hollók. Sajnos úgy néz ki, hogy mindez igaz a Blu-ray-íróikra is. Itt van pl. ez a néhány hónapos BH10LS30 típus, ami a legtöbb LG-honlapon nem is szerepel (a magyaron sem), vagy ahol igen, ott már úgy, mint a piacról kivont termék: [link]. Aztán közben már felbukkan az új BH12LS30 modell, amiről még kevesebbet tudni: [link].

Az LG tehát ugyanazt csinálja, mint a DVD-íróinál: FW-frissítések helyett félévente új terméket dob piacra, ergo ha az embernek gondja van a régivel, vegyen újat. :U

Persze mindez nem azt jelenti, hogy a BH10LS30 rossz termék lenne, hiszen a neten többnyire pozitív dolgokat találni róla (a lustaságát leszámítva), de így már érthető az "olcsósága" is.

Sajnos a nagyobb nevű gyártók (Pioneer BDR-205 és klónja a Plextor PX-B940SA) írói 55-60ezernél kezdődnek, a Pioneert itthon nem is kapni. Ezekhez már most több FW-frissítés is kijött, alapból nagyon gyorsan olvasnak és a neten gyakorlatilag mindenhol 100%-os minősítést kapnak.

Itt aztán a nagy dilemma: maradjak az LG-nél és ha valami bajom van/lesz vele, váltsak néhány hónap múlva egy újabbra, vagy várjak egy kicsit, hátha esik a Plextor/Pioneer ára. :F

[ Szerkesztve ]

(#173) IRON STORM válasza gg72 (#172) üzenetére


IRON STORM
őstag

Azt tudod, hogy a Pioneer és így a Plextor íróiban is az aktuális Lg féle Renesas chipset kegyeg...
Amiben igazad lehet az a firmware support ami a Pio vagy a Plex malmára hajtja a vizet...

Csak a TDi!

(#174) sensor060 válasza gg72 (#172) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

az érzések, észrevételeid nagyon jók, hasonlóak voltak/vannak bennem is. Ami miatt eldöntöttem, hogy kell az LG iró, az egyrészt az ára, másrészt pedig az, hogy már nagyon kellett az iró, hely szüke volt, meg amugy is azért jó dolog BD-röl nézni a filmeket.
Hasonlóan drágán vettem én is az elsö dvd irómat (PIO), de rájöttem, hogy ennyiért már tényleg sok. Amire kell arra pont jó ez a gazdaságos LG, és szerintem a lemezeket ugyangy megirja, mint a többi, Nekem sem tetszik ez a hozzáállás, de mérlegelni, majd dönteni kell.
Nekem mindig a jól bevált 2 kérdéses módszerem van ilyenkor ,legyen az a vásárlás bármilyen jellegü.
1 - mire kell ?
2 - mennyi pénzem van rá (amit ha elköltök késöbb nem lesz lelkiismeret-furdalásom) ?
Szal ennyi, nem több. Valahogy ez az egész blu-ray dolog fura, nem terjed, mintha valaki visszafogná az egészet. Alig van info, nem lehet megvenni, de egyáltalán, asszem összesen vagy 5 fajta iró van, amiböl 3 ugyanaz (sony, plex, pio), meg van a Samsung, meg az LG.
Az asztali lejátszóknál tapasztaltam hasonlót, amikor el kellett döntenem, hogy melyik legyen. Az nehezebb dolog volt azért, mert ott is nagyon eltértek az infok, melyik tud ntfs-t, melyik tud lan-play-t, melyik tud ujrairható BD-t lejátszani, stb...

Asszem összességében nemjó felé halad a világ, hogy mindent állandóan kidobáljunk, mert jön az ujabb. Komplett rendszerek, illesztési felületek, technológiák haladnak el mellettünk ezerrel....Fél éve örültem, hogy végre összeállt a házimozi-rendszerem, mostmeg azt olvasom, elfelejthetjük a hdmi-t......hát izé, lassitsunk már :Y

Ja, és köszi az infot a MediaCodeSpeed-röl !!!!!!!

-s-

[ Szerkesztve ]

(#175) gg72 válasza IRON STORM (#173) üzenetére


gg72
veterán

Ezt tudom, de az is igaz, hogy nem minden a vezérlő chipen műlik sajnos, ahhoz kell a finomhangolás is, ami úgy tűnik, hogy jobban sikerült a Pioneer-nak (Plextor). Ezt támasztják alá pl. a myce oldalon található tesztek és fórumbejegyzések. Persze hazugság lenne azt állítani, hogy nem dícsérik (jó sokan) az LG-t, de a másik kettő azért általában több dícséretet kapott, főleg a folyamatos FW-frissítésnek köszönhetően, gondolom. Most már csak azt kell eldöntenem: vegyek egy LG-t 30ért, amit talán fél, 1 év múlva lecserélek egy újabbra, vagy egy Plextort dupla annyiért, ami talán kitart 1,5-2 évig is. :F

Amúgy van személyes tapasztalatod LG BD-írókkal, vagy bármilyennel? Örülnék neki, ha írnál néhány sort. ;)

(#176) gg72 válasza sensor060 (#174) üzenetére


gg72
veterán

Igazad van sokmindenben, "sajnos" én is egy utolsó mohikán vagyok, aki ragaszkodik az optikai/lemezes adatrögzítéshez, pedig tudom, hogy talán nem ez a jövő... Csak olyan jó lemezeket írogatni, tesztelgetni őket, átkonvertálni anyagokat, megnézni őket asztaliban, stb, szóval ez is egyfajta megszállotság. Sajnos a BD azonban ehhez még mindig kicsit drága, s ezért is terjed lassan, főleg idahaza. De azért kezdenek az árak normalizálódni, lassan a Plextornak is követnie kellene a trendet, az lenne az igazi! :D

Rágódom az LG-n, mert nagyon vonzó az ára és a minősége is jónak tűnik azért. ;)

Ha kipróbáltad a MediaCodeSpeed-es FW-t, írj már róla!

(#177) sensor060


sensor060
aktív tag

Hello !

valóban jó dolog a lemezirás, egyfajta hobbi szerintem is, másrészt viszont kényelmes és praktikus. Szerintem tárolásra, archiválásra messzemenökig ez a legjobb megoldás, szemben a hdd-kkel, storage device-okkal. Megirom, elrakom, nem kér ott enni, nem sérül, nem hatja a mágneses tér, egyebek, és évek mulva is jó lesz.
Én mindenképpen ugy számoltam az LG vételekor, hogy nem ez lesz az elsö és utolsó BD iróm, biztos lesz csere, felesleges rá olyan sokat áldozni. Kicsivel lassubb az olvasás, ez igaz, de majd ha megcsinálom a riplock kiszedést, akkor azért kiváncsi leszek a különbségre, össze fogom hasonlitani, csak kell egy kis idö nekem hozzá (ez asszem hétvége lesz). Nameg kellene egy gyári BD, amim sajna nincsen (még).
Erröl jut eszembe (kicsit offtopic, de mégis blu-ray) :
elmentem itt a helyi egyik legnagyobb dvd kölcsönzöbe (megyeszékhelyen lakom, tehát annyira nem kis falu), és kérdeztem, foglalkoznak-e BD-k kölcsönzésével. Pont a tulajt kaptam ki, aki rögtön szinte nekemesett, és azt mondta, hogy "Addig nem lesz, mig a sok illegális letöltö el nem tünik a netröl!"..........mennyire szánalmas.....
Köpni, nyelni nem tudtam, csak annyit mondtam neki, hogy szivesen otthagytam volna pár ezer forintot havonta, tutira veszem de akkor ez igy bukta.

Tudom, Magyarország...........bocs az off-ért...

-s-

[ Szerkesztve ]

(#178) sensor060


sensor060
aktív tag

Hali !

egébként pont ezért szeretem a BD-t is, amiért a DVD-t is, hogy megirom, berak asztaliba, bekapcs, megnéz. Nincsen közben codec pack, hiba, agyontömöritettség, esetleg nem fullscreen, szar felbontás, rossz, vagy teljsen hiányzó felirat. Mindig jó a kép, mindig jó a hang, és egy lemez az egész. Ugy csinálom meg, ahogy én szeretem, nem kell az elejébe a reklám, menü, azerbajdzsáni szinkron és felirat, csak amit én szeretnék. Nem zug mellette a pc, nem fogy plusz 200watt óránként, stb.
Én ezért _is_ szeretem nagyon. Kényelmes, tökéletes.

-s-

(#179) gg72 válasza sensor060 (#178) üzenetére


gg72
veterán

Ezt akár én is írhattam volna...! :K

Én Pesten lakom, de ne hidd, hogy itt sok téka tartana normális BD-választékot, pl. ahová én járok, ott összesen 3 film van. De azért van kivétel, csak sajnos nem a közelemben:
[link]

Meggyőző az érved az LG mellett, végül is én sem az örökkévalóságnak veszem, 30ért jó árban van és egy évig biztosan meglennék vele, utána meg talán csökken a Pioneer/Plextor ára is.

(#180) sensor060


sensor060
aktív tag

Hello !

nem vártam hétvégéig, csináltam egy sebesség tesztet, ImgBurn-nel.
elöször a patch nélküli firmware-rel olvastam egy adatlemezt, nem volt meglepi, itt ugye nem müködött a riplock:
Average read rate : 7.0x
Maximum read rate : 10.1x
Time : 12min38sec

Ez egyébként egy 23 gigás adatlemez volt, tehát szinte teljesen teleirva (23.7 fér rá asszem), Omega Freestyle 4x lemez.

Ezután jött egy BD-movie lemez, 21 giga, itt már müködött a riplock :
Average read rate : 3.2x
Maximum read rate : 4.9x
Time : 23min46sec

Ez egy Maxell BD-R 4x lemez volt.

Jött a patch, reboot, utána végigcsináltam ugyanezt, amiben az adatlemez sebessége semmit sem változott, nagyon hasonló idö jött ki (12min35sec)

A BD-Movie lemez viszont nagyon változott:
Average read rate : 6.7x
Maximum read rate : 13.8x (!!)
Time : 11min30sec

ennyi...
-s-

(#181) gg72 válasza sensor060 (#180) üzenetére


gg72
veterán

Kösz szépen, akkor a riplock-probléma megoldódott! :K

Azért arra még kíváncsi lennék, hogy egy gyári BD-t hogyan olvas be.

Még egy kicsit utánaolvasgatok, de asszem LG lesz belőle nálam is... ;)

[ Szerkesztve ]

(#182) IRON STORM válasza gg72 (#175) üzenetére


IRON STORM
őstag

Minimális tapasztalatom van, egy Pio 203 járt nálam kb 3 hétig, 10 db Maxell lemezt hozott hozzá a tulaja. Rendes tokos kiszerelés Ritek BR2 kóddal 10 ből 3 lemez lett kuka a többi az hibátlanul olvasható PS3-ban.
Részemről meg sem fordul a fejemben hogy vegyek, nem sok értelmét látom, inkább veszek vinyót még ha elfogy a helyem, ill van kettő 1TB külső vinyóm is már. :)

Még annyi hogy az új Plex PX-B950SA már Lite-On beles lesz ( Liteon iHBS112) talán érdemes rá várni kicsit. Vagy megvenni az eredeti Lite-On meghajtót.

Csak a TDi!

(#183) gg72 válasza IRON STORM (#182) üzenetére


gg72
veterán

Kösz! A Liteon BD-írókról nem olvasok túl sok jót...

Én a saját igényeim miatt látom értelmét, ezért is vagyok itt. Nem szeretek filmeket vinyón gyűjteni, jobban mutatnak azok a polcon. :) De ez nem ide tartozik, ízlések és pofonok, meg szokások...

(#184) sensor060 válasza IRON STORM (#182) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello IronStorm !

Miért lett kuka az a pár lemez ? Emlékszel még rá ?

Én régebben rontottam pár lemezt, de hamar rájöttem, hogy irás alatt nem jó quake-ezni, normális programot kell használuni (nem Nero), és iso-val dolgozok, semmi mással. Max legenerálom, nem gond.

-s-

(#185) sensor060


sensor060
aktív tag

Hello !

én megadom a módját, tehát nem szeretem megnézni a rissz-rossz minöségü filmeket, ha filmet nézek, akkor azt nézem, és nem netezek, nem az asszonyt baszargatom közben. Ami tetszik film azt megveszem, vagy kiirom magamnak ha nem beszerezhetö (vagy marha drága), de az irás is szép kék tokban, boritóval, és polcra vele, üveg mögé, a lejátszó alá.
Ezzel természetesen nem azt mondom, hogy aki nem igy tesz az nem normális, sööt, én érzem ugy, hogy sok ismerös szemében én nem vagyok normális, hogy minek egy filmre elpazarolni 25 gigát meg egy lemezt, amikor megvan az 700 megásban is, aztán ugyanaz van benne.
Azért nem teljesen...

Kicsit megint más dolog : voltam Ausztriában, néztem filmeket, és meglepödve tapasztaltam, hogy a BD és DVD filmek között árban alig van különbség. Szeretném ezt mihamarabb látni itt is.

-s-

(#186) IRON STORM válasza sensor060 (#184) üzenetére


IRON STORM
őstag

ImgBurn-el írtam, a dobozból talán a 3-4 ik lemezzel kezdte a rontást, simán megállt írás közben és rövid idő múlva I/O error. Aztán megnéztem nem dobta le PIO módban, nem volt elvileg semmi hardveres vagy szoftveres gond, talán a silány lemezminőség. A többi az hibátlan azóta is.

Csak a TDi!

(#187) jeni válasza IRON STORM (#186) üzenetére


jeni
félisten

kíváncsi lennék arra,ez esetben ha drága a BD-R lemez miért nem egy újra írhatóra irjátok a BD-RE típusra?

(#188) IRON STORM válasza jeni (#187) üzenetére


IRON STORM
őstag

Valószínűsitettem hogy lemezhiba lesz. Ezért sem foglalkoztam vele mivel a többit jól megírta. Az újraírható Lg lemezt meg nem akarta törölni a szerkezet, így nem akartam belemélyedni. Csak egy próba volt. :)

Csak a TDi!

(#189) jeni válasza IRON STORM (#188) üzenetére


jeni
félisten

ha lemez hiba azt kicserélik?
tudom a DVD-R se cserélik ki,de az 60-100 Ft között van. ellenben a BD-R már 1500Ft körül van olcsóbb helyeken,de hivatalosan 3-4000Ft

(#190) IRON STORM válasza jeni (#189) üzenetére


IRON STORM
őstag

Na látod ezt nem tudom.... érdekelne engem is csak hogyan bizonyítjuk?

Csak a TDi!

(#191) jeni válasza IRON STORM (#190) üzenetére


jeni
félisten

hát rizikó a BD írás otthoni környezetben
ha veszek egy ilyen írót akkor tutira csak BD-RE lemezre fogok írni

(#192) gg72 válasza jeni (#189) üzenetére


gg72
veterán

Olcsóbb helyeken 600 Ft-tól indulnak a lemezek, Verbatimot pedig 1000-1100-ért kapni:
[link]

Az biztos, hogy az első írásaim nekem is BD-RE lemezre lesznek, amíg bele nem jövök, de hosszú távon azért ez nem túl kifizetődő és az újraírható DVD-kből kiindulva nem is olyan tartósak.

(#193) jeni válasza gg72 (#192) üzenetére


jeni
félisten

köszi
régen láttam a nyers lemezek árait

(#194) sensor060 válasza gg72 (#192) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

igy igaz, venni kell egy BD-RE-t, 1800Ft környéke jelen pillanatban, aztán azon lehet gyakorolni, föleg a BD-Movie irását. Könyvtárstruktura, feliratok, hangok, stb stb. Persze a PowerDVD is hasonló képpen játssza le a lemezt mint egy asztali, de a puding próbája...
Ugy láttam a legtöbb asztali blu-ray lejátszó ideges lesz arra, ha nem jó a könyvtárstruktura, aztán mindjárt nem játssza a filmet, erre figyelni kell, de itt is az van, hogy ki kell tapasztalni, meg kell tanulni, nameg a jó programot kell használni (pl.:TS-Muxer)

BD-RE lemeznél egyedül a Nero-nál (nem is tudom miért próbálkoztam vele) volt gond, ö mindig csak 1x-esen akarta megirni, és a Windows-os, Linux-os verzió mindig ugyanugy viselkedett, miközben más programokkal, vagy Linux-on simán console-ból 2x-esen mindig meg tudtam irni.

-s-

(#195) DaleCooper


DaleCooper
csendes tag

Én nálam is volt kölcsönbe egy LG 1.0-ás fw-rel, a gyári lemez (25GB) olyan 45 perc körül volt.

Van egy rossz hírem a Pioneer iróval kapcsolatosan, ugyanis megszünt a gyártása a DVD írónak, a Blu-Ray írónak, a TVk-nek, az asztali felvevőknek.

A Pioneer január óta csak és kizárólag autóhifit, cd lejátszót, sztereó és házimozi erősítőt, hangfalat gyárt. Az asztali DVD és Blu-Ray lejátszóit a Sharp gyártja, kivéve az LX sorozatú lejátszókat mert az saját gyártású.

A TV gyárat a Panasonic vette meg technológiástól,mérnököstől együtt. A plazma kijelzőt már az utóbbi 2 évben a Panasonic gyártotta nekik.

Blu-Ray íróban a Panasonic a legjobb, ezt több helyen is olvasható. Ezzel egyetlen probléma, hogy a Panasonic Európában nem értékesít ilyen eszközöket magán célokra, csak nagy cégeknek nagy mennyiségben. Ezt egy Panasonic képviselőtől tudom.

Panasonic írót az USA-ban Buffalo néven megvásárolható.

“Through the darkness of future past, the magician longs to see, one chance out between two worlds, fire walk with me!”

(#196) Jackie_Chan


Jackie_Chan
senior tag

Tudna valaki nekem leírással vagy hun linkekkel szolgálni a Bluray írással kapcsolatban?
Az alapoktól kezdve!

Köszönöm

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#197) mokas_gizi válasza IRON STORM (#190) üzenetére

Szerintem sehol nem veszik vissza ha elrontasz egy lemezt, utólag nem is nagyon lehet talán bizonyítani hogy rossz volt a lemeze, én már elég sok lemezt megírtam, idáig csak a Maxel lemezekkel volt gond...

Kb egy 25-ös csomagból 1-2-nél olyan mintha nem ismerné fel az író, tehát nem lehet megírni őket...
Írás közben lemezt még sosem rontott el az íróm...
Én LG párti vagyok egyébként, ennek meg az a oka, hogy bajom még nem volt vele, most a legújabb LG-m van előtte is LG íróim voltak + ha jó helyen veszed meg akkor 2 év garit adnak rá...

(#198) sensor060 válasza Jackie_Chan (#196) üzenetére


sensor060
aktív tag

Szia Jackie !

szerintem itt több info van magáról az irásról :

http://prohardver.hu/tema/blu_ray_iras_es_irasi_hiba/friss.html

-s-

(#199) sensor060


sensor060
aktív tag

Helloka !

ehhez a lemez-visszavételi dologhoz:
velem megesett az, hogy vettem egy dvd-t (film), nem is olcsón (3000Ft). Itthon vettem észre, hogy a lemez karcos egy helyen. Visszavittem, és nem cserélték ki, mondván, ezt a vásárláskor kellett volna ellenörizni.
Agyam majdnem eldurrant.........utánanyomoztam, és kiderült, hogy igazuk van.
Azóta, ha veszek ilyen lemezeket, akkor mindig megnézetem a pénztárossal, hogy jó-e, tehát celofán felbont, kinyit, megles. Azóta volt is egyszer gondom, a pénztáros kinyitotta, és a lemez le volt esve a helyéröl, és karcos is volt.
Csere, és kész, nem volt gond !

-s-

[ Szerkesztve ]

(#200) jeni válasza sensor060 (#199) üzenetére


jeni
félisten

Gondolom a karctól függetlenül mennie kell a gépben. Én arra értettem a dolgot előzőleg,hogy ha én írok meg egy DB lemezt szabályosan normál körülmények közt és akkor hiba üzi van akkor onnantól ha gyárilag hibás a lemez akkor cserélik-e vagy sem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.