Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) gg72 válasza sensor060 (#800) üzenetére


gg72
veterán

Maxell/Traxdata = Ritek MID

(#802) uszilard


uszilard
tag

Üdv.

Vásároltam egy LG BE12LU30 típusú külső BD írót. Piot szerettem volna, de egyszerűen nem fértem hozzá. Kérdésem az lenne hogy milyen lemezt ajánlatok bele? Esetleg priviben jól jönne egy lap ahonnét érdemes rendeljek.

Köszi

(#803) jeni válasza uszilard (#802) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Csak Panasonicot vegyél vagy Verbatimot esetleg JVC-t pl.:itt
Ha olcsón akarsz nagyon akkor Philips márkájút.

(#804) uszilard válasza jeni (#803) üzenetére


uszilard
tag

Köszi a gyors választ.

Hát a fontos hogy amit kamerával felveszek az évek múlva is lejátszható és vissza olvasható legyen. Tehát ami tényleg jó minőségű abból vennék olyan 25 db-ot, mellé pedig próbának más márkákból 2-2db-ot. Még a dv kamara felvételeit úgy szoktam ki írni hogy mindent duplán egyet verba és egyet maxell lemezre, lehet itt is az lenne a célszerű. Van köztük 6 éves és hibátlan. Annak hogy hányszoros a lemez van jelentősége a minőség szempontjából? Tudok várni, nem fontos hogy mennyi idő alatt készül el egy lemez :)

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#805) gg72 válasza uszilard (#804) üzenetére


gg72
veterán

Az írási sebességnek annyiból van jelentősége, hogy a lemezeket a megadott írási sebességen szabad csak írni, vagyis hiába ajánlja fel pl. egy Pioneer író egy Panasonic 4X lemeznél a 10X írási sebességet is, érdemes négyszeresen írni, így is elkészül egy teljes lemez 22-23 perc alatt.

Archiválási célokra csak Panasonic lemezt ajánlok, már csak a cég és a TÜV által is garantált 50 év archiválási idő miatt is. :K

(#806) uszilard


uszilard
tag

.

(#807) uszilard válasza gg72 (#805) üzenetére


uszilard
tag

2x-esen meg még érdemesebb?

(#808) gg72 válasza uszilard (#807) üzenetére


gg72
veterán

Nem.

(#809) Gemi_88


Gemi_88
csendes tag

Sziasztok.
Milyen blu-ray írót ajánlotok? Belső kéne, 35000 ft fölé nem mennék.

(#810) jeni válasza Gemi_88 (#809) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Megelőzve a többiek válaszát,remélem jót ajánlok neked :U

Sony Optiarc BD-5300S-0B Blu-Ray SATA OEM fekete
Pioneer Blu-Ray Drive-Rw/Dvdrw Bdr-206bk 12x Sata

U.I: mindkettőt 25000 Ft körül megkapod,de az LG Blu-Ray BH10LS30 Blu-ray az 20000 Ft körül van az ára.

[ Szerkesztve ]

(#811) sensor060 válasza Gemi_88 (#809) üzenetére


sensor060
aktív tag

Amit Jeni írt neked azok teljesen jók, én a kettő közül a Pioneer-t választanám !!

Amúgy LG-ből már van egy ideje a BH12LS30-as, amit jobbnak írnak a szakik, mint elődjét.

Egyébként BH10LS30-ra megjelent egy új firmware, INNEN le tudjátok tölteni !
Teszteltem, írtam vele, jó!

[ Szerkesztve ]

(#812) gg72 válasza sensor060 (#811) üzenetére


gg72
veterán

Én a Sony Optiarc BD-5300S típust is ajánlanám, minimálisan ír csak rosszabb minőségben, mint a Pioneer (nekem van mindkettő), viszont lényegesen gyorsabban olvas és lehet vele minőségellenőrzési teszteket (BD+DVD) is végezni.

(#813) Gemi_88


Gemi_88
csendes tag

Köszönöm a gyors válaszokat! :)

(#814) Márton válasza sensor060 (#811) üzenetére


Márton
nagyúr

Hmm, érdemes feltenni, ha most is minden OK?
nincs valami change.log file?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#815) sensor060 válasza Márton (#814) üzenetére


sensor060
aktív tag

Firmware 1.01

Changelog:
-PRODISC BD-R SL 4x support
-CMC BD-R DL 6x support
-TAIYO YUDEN BD-R SL LTH 6x support
-MKM BD-R SL LTH 4x, 6x write quality improvement
-New BCA BD disc support

Firmware 1.00-09

Changelog:
- Add New Media Strategy (BD-R/RE)
- BD Write Performance Improvement (BD / DVD)

(#816) Szpisti


Szpisti
addikt

Ma vettem egy ilyet: Pioneer BDR-206DBK

Mi a szakvéleményetek erről?
(teljesen kezdő vagyok blu-ray téren, de azért jó írót akartam venni...)

(#817) sensor060 válasza Szpisti (#816) üzenetére


sensor060
aktív tag

Röviden annyi, hogy sikerült egy jó blu-ray írót venned, gratula hozzá ! Jó író, de azért ennek ellenére az olcsó lemezeket (például Maxell) kerüld !

(#818) Szpisti válasza sensor060 (#817) üzenetére


Szpisti
addikt

És ez hogyan lehetséges?

Persze nem nyomtam OK-t...

(#819) sensor060 válasza Szpisti (#818) üzenetére


sensor060
aktív tag

Ez olyan, mint a "Kalózvideós" jelenet az Űrgolyhók c. filmben : a filmnek még vége sincs, de a kalózvideó már kapható :)

(#820) Paulo81


Paulo81
aktív tag

Egy sony írót át lehet flash-elni plextor-ra? (Hogy lehessen használni vele a plex-tools/utlities-t ;] )

(#821) Paulo81 válasza Paulo81 (#820) üzenetére


Paulo81
aktív tag

És a sony bd-5300s és a bwu-500s között mi a különbség?

(#822) gg72 válasza Paulo81 (#821) üzenetére


gg72
veterán

A BWU retail meghajtó, vagyis dobozos, van hozzá valamilyen szoftver, míg a másik bulk, vagyis csak egy zacskóban adják, de belül mindkettő tökugyanaz:
[link]
[link]

(#823) gg72 válasza Paulo81 (#820) üzenetére


gg72
veterán

Ezt most ide, a Blu-ray író topikba szántad, vagy a DVD-íróba?

Az 5300S Liteon alapú meghajtó, így nem lehet Plextorra átflashelni, de ha lehetne, akkor sem menne vele, mivel a Plextor már régóta nem gyárt saját írókat, amelyekkel a Plextools működött, a 716 és 760-as DVD-íróik voltak az utolsók tudtommal, amelyek ezt tudták.

(#824) Paulo81 válasza gg72 (#823) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Ja sorry, azt hittem plextor belül.... :o :B :O :R :W

És egyébként a plextools nem haszálható blu ray ellenőrzésre(megfelelő meghajtóval)? :Y :( Csalódtam a plextorban....

[ Szerkesztve ]

(#825) gg72 válasza Paulo81 (#824) üzenetére


gg72
veterán

Minek, ha ott van az OptiDriveControl? A Plextools DVD tesztelésre lett kifejlesztve akkor, amikor még szó sem volt BD-ről.
"Belül" Plextor meghajtót már semmilyet sem fogsz találni, évkkel ezelőtt felhagytak a saját fejlesztéssel. Sajnos.

(#826) Attiba


Attiba
tag

Sziasztok!

Új lennék ebben az új Blu-ray "örületben". Szeretnék notebookhoz venni egy külső írót.
A kiszemelt egy LGBE12LU30. Kérdésem az lenne, hogy van e esetleg tapasztalata vkinek ezzel az íróval kapcsolatban: érdemes e beruházni?

Illetve, hogy milyen hardver követelményeknek kell megfelelni, pl: merevlemez kapacitás - írás közben mennyi free spacere van szükség..
A rendszer: 3 GB RAM, T3200 Dual -Core, Windows 7 Ultimate 60bit, 160GB HDD

Iphone 13 Pro, Apple Watch Series 7, Airpods Pro 2, Samsung 55QN95B,

(#827) sensor060 válasza Attiba (#826) üzenetére


sensor060
aktív tag

Írás közben nem kell extra hely, szerintem sosem kellett olyan, minek is kellene ? Írás közbeni adatátvitel blu-ray-nél 36Mbps, azaz 4.5 megabyte másodpercenként. Ha 4x-esen írnál akkor az 18 mega adatátvitelt jelent másodpercenként. Ha USB2.0-án kereszül másolsz (gyanítom a 12LU30 olyan) akkor az kell, hogy rezzenéstelen legyen az adatátvitel. Tehát az írni kívánt adat ne legyen fraggolt, mert akkor mindjárt eltűnik a sávszél. De persze aggódni nem kell, a 2.0-ás usb elméleti maximum adatátvitele 35 megabyte másodpercenként.

Hogy érdemes-e beruházni, azt nem tudom, ez az író kb. 10eFt-tal drágább, mint a belső.

(#828) Attiba válasza sensor060 (#827) üzenetére


Attiba
tag

Köszönöm, mindenesetre megnyugtató. Azért is vetettem fel a kérdést, mert az egyik haveromnak szintén van egy LG BD írója, s nyavajog a rendszer neki, ha írni akar.

A külső író azért vetődött fel, mert laptop van itthon, s abba nem igazán tudok belsőt rakni - max csak horror áron.

Iphone 13 Pro, Apple Watch Series 7, Airpods Pro 2, Samsung 55QN95B,

(#829) sensor060 válasza Attiba (#828) üzenetére


sensor060
aktív tag

Nem azért nyavajog neki, mert aktív a Duplex Secure ? (például használ Daemon Tools-t)

(#830) R.Zoli


R.Zoli
őstag

Sziasztok!

Ha egy nagyon megbízható, a lehető legcsendesebb blu ray íróra volna szükségem akkor mit ajánlanátok?

(#831) gg72 válasza R.Zoli (#830) üzenetére


gg72
veterán

Mikor legyen halk, lejátszáskor, vagy íráskor? Lejátszáskor egyiknek sincs különösebben nagy hangja, íráskor meg mindegyik felpörög valamelyest. Nekem egy Pioneer BDR-205, ill. egy Sony Optiarc BD-5300S íróm van, mindkettő hasonlóan halk, az Optiarc talán halkabb.

(#832) Attiba válasza sensor060 (#829) üzenetére


Attiba
tag

jó kérdés, nem tudom. de nagy rá az esély!

Iphone 13 Pro, Apple Watch Series 7, Airpods Pro 2, Samsung 55QN95B,

(#833) R.Zoli válasza gg72 (#831) üzenetére


R.Zoli
őstag

Szia!

Olyan meghajtó kellene ami mindkét folyamat során a leghalkabb az írók közül... Egy nagyon csendes épb lez és nem ezen akarom bukni a "zaj" nagy részét.
Egyébként pioneer 206mbk-t nem is lehet kapni nálunk? Csk mert sehol sem találtam árlistában...

(#834) gg72 válasza R.Zoli (#833) üzenetére


gg72
veterán

Miért kell neked BDXL író (=206MBK)? Lemezt sem nagyon kapni hozzá...

A Pioneer és az Optiarc is nagyon hasonló hangerővel (halkan) dolgoznak, 4X írás mellett mindkettő halk, 6X-nál jön meg egy kicsit a hangjuk. Lejátszáskor észre sem lehet venni őket.

(#835) R.Zoli válasza gg72 (#834) üzenetére


R.Zoli
őstag

Egy olyan gépbe lesz ami nagyon nehezen szerelhető, ergo a legközelebbi szétszerelésnél ha nem kell akkor BD meghajtót sem cserélnék mert minden ponton nehéz megbontani a rendszert. 2-3 évente kapom szét ezt a gépet, ilyenkor csúcshoz közeli cuccokat veszek bele és nem nyúlok hozzá az alapokhoz évekig. Max VGA és proci csere. Így kitart egy 4-5 évet... Ezért nem lenne rossz esetleg egy ilyen meghajtó és annyira nem vészes az ára sem a többihez képest.

(#836) gg72 válasza R.Zoli (#835) üzenetére


gg72
veterán

Hát akkor rendeld meg kintről (valóban nem vészes a 150 EUR ár), de erről a típusról itt(hon) biztosan senki sem fog tudni nyilatkozni neked, a hangerőt is beleértve. Mindenesetre azért ezek a BD-írók jóval halkabb és minőségibb szerkezetek, mint a mai 4ezres DVD-írók, így szerintem ennek a hangjával sem lesz gond.

Még egy gyártó van ugye, az LG, de nekem ezzel nincs tapasztalatom, ellenben itt többeknek van, biztosan leírja majd valaki a tapasztalatait.

(#837) R.Zoli válasza gg72 (#836) üzenetére


R.Zoli
őstag

Köszönöm a segítséget:)

(#838) gg72 válasza R.Zoli (#837) üzenetére


gg72
veterán

Szívesen. ;)

(#839) sensor060 válasza Attiba (#832) üzenetére


sensor060
aktív tag

Nézz utána, és ha igen, akkor meg kell szűnteti a Daemon Tools-t, mivel az használja a Duplex Secure driver-t, ami belassítja az adatátvitelt, és amiért nyavajog az ImgBurn.
Le kell szedni a DT-t, helyette van más, ami ugyan azt tudja (mount), és ingyenes. Ez önmagában viszont nem elég, le kell szedni magát a duplex secure driver-t is. Ezt egy driver letöltéssel és azon belül az újrainstall választásával hamar meg lehet oldani.
Egy újraindítás kell majd ezek után.

Duplex Secure driver-t ITT találsz, ingyenes, és jó mount-olós progit pedig ITT.

(#840) R.Zoli


R.Zoli
őstag

Semmi infót nem találok erről a Pioneer bdr-s06xlb meghajtóról, tud róla valaki valamit?A pio honlapján van egy ilyen reklámszöveg de semmi konkrét...Most ez tud quad layert írni például?

(#841) gg72 válasza R.Zoli (#840) üzenetére


gg72
veterán

Itt szerintem erről van szó: [link]

(#842) Valdez


Valdez
őstag

Sziasztok!

Lehet nem a legjobb helyen kérdezem, de lehetséges egy BD50 lemezre 2db filmet felírni? Ha igen, akkor mivel?

Üdv

(#843) sensor060 válasza Valdez (#842) üzenetére


sensor060
aktív tag

Csak úgy lehetséges, ha két mkv file-ról beszélünk, és sima adatlemezként megírni. Tehát át kellene konvertálni a filmeket mkv-re, ami hát nem az igazi megoldás....

[ Szerkesztve ]

(#844) Valdez válasza sensor060 (#843) üzenetére


Valdez
őstag

És úgy nem lehet, hogy egymás mellett van a két m2ts fájl és valahogy lejátszáskor egy szimpla menün keresztül kiválasztani hogy melyiket akarom nézni és akkor azt az m2ts-t indítja el?

(#845) sensor060 válasza Valdez (#844) üzenetére


sensor060
aktív tag

Izé......a lejátszó nem M2TS file-okat fog keresni, mert nem úgy működik az UDF filesystem. Tehát nem azt mondom, hogy nem lehet megcsinálni, csak nem tudom hogyan, mert nem foglalkoztam még menük létrehozásával, szerkesztésével. Azt sem tudom, hogy létezik-e blu-ray menü szerkesztő program. Utána kellene nézni ennek...

(#846) jeni


jeni
félisten

Hali
Kiszeretne Blu-ray LG BH10LS30 SATA Supermulti irót Angliából 9999 Ft+ a postai díj ami 5 db rendelés esetén 7000 Ft lenne ,vagyis 57000 Ft lenne pikk-pak és az 5 ember közt elosztva az író és a 7000 Ft a postai költség ami végül 11400 Ft lenne a vég ár.

(#847) Valdez válasza jeni (#846) üzenetére


Valdez
őstag

Optiarc vagy pioneer nincs ilyen akcióban? :)

(#848) jeni válasza Valdez (#847) üzenetére


jeni
félisten

(#849) jeni válasza Valdez (#847) üzenetére


jeni
félisten

De nem akar válaszolni,mert gyanítom,hogy darabonként van csomagolva és fizetve az LG még ha több darab rendelés lenne. Akkor kamuzik a csaj mert nem igaz,ha csak 1-t veszek akkor 12500 Ft a postai költség vagyis a Futár díja Angliából.

(#850) james008bond válasza jeni (#849) üzenetére


james008bond
őstag

Múlt héten itthon 19500.- Forintért vettem számlával, garanciával.
Karácsony előtt illatszert rendeltem, 4 nap alatt Air Mail hozta Angliából és kb 500 Ft-volt a postaköltség...

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.