Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) miko_


miko_
tag

Itt a fórumba is van róla kép:

[link]

Nem értem hogy ez hogy lehet pedig ez is 206DBK.

(#952) miko_ válasza szaszapi (#950) üzenetére


miko_
tag

Egyébként is is szó van róla az utolsó 2 hozzászólásban:

[link]

(#953) #62382080 válasza miko_ (#944) üzenetére


#62382080
törölt tag

Köszi!

A kockásodási jelenséggel már találkoztam, a TV-m is lejátssza az mkv-kat. Amit a TV nem visz, azt nagyjából viszi a lejátszó. Van amit egyik sem játszik le, akkor jön a számítógép. A sima DVD-re kiírt 4,7 GB-os mkv-kat szépen lejátssza.

Addig nem akartam venni Bluray írót, amíg nincs visszajelzés az írott lemezekkel kapcsolatban.

Tudtok valami jó külső bluray írót ajánlani laptophoz?

Üdv

(#954) gg72 válasza #62382080 (#953) üzenetére


gg72
veterán

[LG BE12LU]
vagy egy ilyen megoldás:
[link]

Milyen visszajelzésre vársz "írott lemezekkel kapcsolatban"?

(#955) jeni válasza miko_ (#951) üzenetére


jeni
félisten

szia
nálam is a 1.56 verzió van a Pioneer irón.

(#956) jeni válasza gg72 (#954) üzenetére


jeni
félisten

szerintem egy belső iró külső házzal jobb megoldás,mert variálható,bontható,szerelhető

(#957) szaszapi válasza jeni (#955) üzenetére


szaszapi
őstag

akkor írjatok a supportnak hogy ilyenkor mi a teendő.1.06 biztos nem fog felmenni mert ez nagyobb verzióju firmware.De dátum szerint viszont régebbi mint az 1.06.Érdekes dolog ez.

(#958) jeni válasza szaszapi (#957) üzenetére


jeni
félisten

direkt tették,hogy ne piszkáljunk bele?

(#959) jeni válasza szaszapi (#957) üzenetére


jeni
félisten

oda nem is lehet irni mert itt nem is szerepel a BDR-206BDK

(#960) #62382080 válasza gg72 (#954) üzenetére


#62382080
törölt tag

Köszi, nézegetem már régebb óta :)

Kicsit off-topic, de a dual layeres témákban már rég nem volt hozzászólás, úgyhogy inkább itt kérdezem meg, hogy... tegnap vettem egy TDK dual layer lemezt. Még sosem írtam dual layeres lemezt, de gondoltam Nero barátom megsegít.. hát nem. Fel akartam írni egy 8 GB körüli fájlt (MKV), hogy a Bluray-lejátszót kipróbáljam.

Az első réteget szépen megírta, aztán a 2. réteg indításánál hibát jelzett és befejezte az írást...

A lemezt betettem a lejátszóba (a gép ami írta nem ismerte fel), de a lejátszó felismerte és el is kezdte szépen lejátszani a lemezt... Belepörgetni nem lehet, de gondolom az 1.layert olvasta be...

Szóval a konkrét kérdésem az lenne hozzátok, hogy a dual layer lemezre egyben is fel lehet írni ekkora fájlt, vagy valamit elrontottam a kiírásnál? Vagy van valami spec. beállítás, ha 1 db. nagyméretű fájlt akarok felírni 2 rétegre? Bocs, ha túl egyszerű a kérdés :)

Köszi a válaszokat

(#961) gg72 válasza #62382080 (#960) üzenetére


gg72
veterán

Egy dolgot rontottál el, hogy DL lemezt Nero-val akartál megírni... Erre csakis az ImgBurn ajánlott. :K
Amúgy gondolom DVD lemezről van szó, ha 8GB a méret, nem pedig Bluray, igaz?

(#962) #62382080 válasza gg72 (#961) üzenetére


#62382080
törölt tag

Igen DVD-ről van szó. Csak próbálom tesztelni a lejátszót mielőtt beruházok egy Bluray íróra :)

Köszi a választ! Fel is tettem ImgBurn-t...

(#963) gg72 válasza #62382080 (#962) üzenetére


gg72
veterán

Akkor ennek igazából itt lenne a helye: [link]
A másik pedig, hogy a TDK DL lemez nem egy "életbiztosítás", inkább írj Verbatimra.

(#964) szaszapi válasza jeni (#959) üzenetére


szaszapi
őstag

persze,mert a japán supportnak kell írni.Írhatod angolul nekem is válaszoltak annó mikor gubanc volt még az 1.05 firmware-rel.

(#965) miko_


miko_
tag

Esetleg ha valakit érdekel :B

[link]

(#966) Hunyus


Hunyus
senior tag

Sziasztok.
Milyen Blu-Ray írót érdemes venni?Mert nézegettem van 20-50ig és még több...Mire érdemes oda figyelni a vételkor?

(#967) gg72 válasza Hunyus (#966) üzenetére


gg72
veterán

30ezernél ne adj ki többet egy íróra, jelenleg ezek közül érdemes választani:
[link]

(#968) Hunyus válasza gg72 (#967) üzenetére


Hunyus
senior tag

Hát fel van adva a lecke köszi

(#969) Multibit válasza Hunyus (#968) üzenetére


Multibit
veterán

Én egy Pioneer BDR-206DBK írót vettem, lemondva a minőségteszt lehetőségéről az írásminőség javára. Később talán veszek egy olyan gépet is, amivel tesztelni tudok, de egyelőre nem sürgős. Korábban igen jó tapasztalataim voltak Pioneer DVD-írókkal, remélem ebben sem fogok csalódni.
Mindössze két filmet írtam eddig BR-lemezre, ezeket akadásmentesen játsza a Dune :K

(#970) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok!

Hihetetlen... mindig megpróbálom a legmegbízhatóbb optikai meghajtót megvenni, de 2-3 év alatt mindegyik megfekszik úgy, hogy alig használom. Jelenleg a NEC 7173S kezdett sózrakozni, hogy ezt nem olvassa, azt nem írja... hihetetlen.

gondoltam veszek akkor már valami blu-ray-t helyette. Mit ajánlanátok?

Liteon mennyire megbízható?

[ Szerkesztve ]

(#971) jeni válasza Zebu (#970) üzenetére


jeni
félisten

jelenleg a Sony BD-5300 vagy a Pioneer BD-RW 205 vagy a 206 Blu-Ray írót érdemes
még ide vehető az LG új írója

itt a lista hol melyik mennyi?

(#972) Zebu válasza jeni (#971) üzenetére


Zebu
addikt

Köszi szépen az infot!

Melyik az LG új írója? :B

Amúgy nem értem mi a rákért fekszenek meg a meghajtóim 2-3 év alatt.... szinte nem is használom őket.... Pio is megdöglött.... NEC is ..... nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#973) gg72 válasza Zebu (#972) üzenetére


gg72
veterán

BH12LS30

(#974) jeni


jeni
félisten

Helli
A Samsung SH-B123L Combi az milyen Blu-Ray olvasásra,illetve tesztre?
Gondolom DVD írónként meg sem közelíti a Samsung 223F-223L tudását.
Ugyanis a PCéand már 16500Ft alatti brutó áron ( tegnap hívtak telefonon - így kár ,hogy nem Sony BD-5300 íróm van :DDD csak a Pio 206-s) már nem tudja meghozatni. Az Ipon is 16000 Ft feletti áron adják már. Vélhetően a többiek is.

(#975) gg72 válasza jeni (#974) üzenetére


gg72
veterán

Tesztre nagyon jó (írott DVD esetén is, csak a jittert nem tudja mérni), olvasónak lassú, DVD-írónak is egészen jó, habár nem sokat próbáltam annak idején, amikor nálam volt, de a +-os lemezeket szépen írta.

(#976) jeni válasza gg72 (#975) üzenetére


jeni
félisten

erdekes,hogy 12x olvasast irnak arrol,megis lassu?
Boccses full angol laptoprol irok(hardver-szoftver).

(#977) gg72 válasza jeni (#976) üzenetére


gg72
veterán

Az egy dolog, hogy mit írnak a specifikációban, egy gyári BD berippelése 2X annyi ideig tart, mint az Optiarc 5300S esetében.

(#978) Weaver


Weaver
senior tag

gondolkodom egy író vételén, de nem vagyok tisztában vele h mindent összevetve mennyire éri meg. az írók árai stagnálnak vagy lehet számítani még jelentősebb árcsökkenésre a közeljövőben ? pio, vagy sony-optiarc írókat nézegettem ~ 25 br körül mennek most.

[ Szerkesztve ]

(#979) jeni válasza Weaver (#978) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Drágulnak a PC-s cuccok pl.: Samsung SH-B123L tegnap még 13000 Ft bruttó volt a BOX kiadás ma már 16000 Ft alatt nem lehet rendelni olyat.
A Pioneer BD-RW 205/206 annyival jobb lehet,hogy arra sűrűbben adnak ki frimet,és minden lemezre nagyon jól írnak. Viszont csak 1 év garanciás és lemezek tesztelésére nem alkalmas
A Sony BD-5300 úgyszintén olyan jól ír mint a Pioneer na egészen picivel gyengébben ír,de 2 év garanciás valamint lemezek tesztelésére alkalmas,így nem szükséges még egyet venni ha tesztelni szeretnéd a lemezeket. Ellenben nagyon ritkán jön ki rá firmware.

(#980) Weaver válasza jeni (#979) üzenetére


Weaver
senior tag

köszi az infókat!

hát jah, Karácsony előtt már tuti nem veszek, ilyenkor mindig megy a szabadrablás... :)

[ Szerkesztve ]

(#981) jeni


jeni
félisten

Ma szólt a A4Team boltos,hogy megjött a cucc a Samsung SH-B123L de nem Reatil változatban hanem OEM kiadásban. A német cég küldött rosszat.
Így a srác törölte a rendelésemet,elismerte,hogy nem azt hozatták meg amit kértem.
Mivel drágábban várhatom a dobozost,így már nem tartok rá igényt. Majd vissza megy az ára a normális értékbe. 16500 Ft-t drága lenne egy dobozos sima Blu-Ray olvasó- DVD íróval megspékelve.
Ha hozzá teszek 2-3000 Ft-t akkor már full Blu-Ray írót vehetek a mostani Samu B123L gép árárért.

Szerintem kamuznak ők,nyerészkedni akarnak vele. Gondolom mielőtt németből meghozatják leegyeztetik a rendeléseket és az árakat,a termékkel.

[ Szerkesztve ]

(#982) sensor060 válasza jeni (#981) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello ! bocs, kicsif offtopic, de mégiscsak : az árakról.

velem már többször előfordult, hogy egy műszaki cikket jóval az ára alatt vettem meg, mert miközben folyamatosan ment felfelé az ára szerintem elfelejtették lepontosítani. Mivel webshop-on keresztül rendeltem így annyiért megvettem, de volt már olyan, hogy felhívtak, és mondták hogy jelenleg nem kapható, majd pár nappal késöbb jóval drágábban ottvolt kint az oldalon megint a termék.

Egy példa : most, hogy írom ezt a kis szöveget a www.argep.hu-n begépeltem a tápegységem típusát (CoolerMaster Silent Pro Gold 600W) amit ugyanilyen elárazás miatt vettem meg olcsóbban. Van 1 darab üzlet ahol 30eFt, de a több üzlet már jóval drágábban adja, legtöbb helyen már 40eFt körül van. Kíváncsi lennék hogy odaadnák-e abban a boltban 30eFt-ért azt a tápot :)
Érdemes megnézni !!

(#983) lacko6 válasza sensor060 (#982) üzenetére


lacko6
senior tag

Csak azt tenném hozzá hogy vannak beetető termékek,amik egy adott boltban akár 25%-al is olcsóbbak lehetneka többi boltnál.

[ Szerkesztve ]

(#984) jeni


jeni
félisten

Hello

Nincs meg valakinek a Samsung SH-B123L retail változatban kapható, DVD lemez tartozék?

(#985) janihunk


janihunk
senior tag

Sziasztok gondolkodom rajta hogy le kéne már váltani a jó öreg dvd írót egy Blu-Ray íróra. Igazából adatot meg MKV-t akarok vele írni. Itt ph-n is van pár db elfogatható árban 20k alatt. Melyiket ajánlanátok? Lemezmárka mind1? Vagy abból is a Verbetime a legjobb?

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#986) gg72 válasza janihunk (#985) üzenetére


gg72
veterán

Itt van egy kis összefoglaló:
[link]

Lemezek:
Sajnos itt is kezd elég nagy lenni a minőségbeli szórás még a márkás lemezek között is, de továbbra is azt mondom, hogy a Panasonic, Verbatim lemezek a legmegbízhatóbbak. Sony és TDK is jó, de ezek ma már többnyire CMC (és van úgy, hogy Ritek!) MID-esek, vagyis inkább középszerűek. Az olcsóbb lemezek közül nekem eddig egyértelműen az Infomedia MID-es lemezek jöttek be a legjobban (van belőlük Philips, amerikai beszerzésű Melody), ezek olcsóságuk ellenére majdnem hozzák a Panasonic/Verbatim minőségét!

Ami egyértelműen kerülendő: a Ritek MID-es lemezek (pl. Memorex, Traxdata, Maxell, némely Philips). [link]

(#987) pity-putty


pity-putty
tag

Tegnap vettem egy Fuji külső BD-írót és ki szeretném próbálni, de még nincsenek lemezeim.
Az IMGBURN jó választás író szoftvernek?

Budapesten hol érdemes venni olcsó "viszonylag" jó minőségű blu-ray lemezeket?

(#988) janihunk válasza gg72 (#986) üzenetére


janihunk
senior tag

Köszönöm. :R

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#989) jeni válasza pity-putty (#987) üzenetére


jeni
félisten

pl:a gg72 szaktárstól
Panasonic lemezeket esetleg Verbatimot

(#990) nTom


nTom
aktív tag

3D filmek írásához is jó bármelyik író?

(#991) GRaul


GRaul
őstag

Sziasztok!

Melyik dvd írót ajánljátok?

LG BH10LS38 Fekete OEM
Vagy
LG BH10LS30 retail fekete

Az egyik OEm a másik dobozos.
Megéri a dobozos azt a felárat 700ft :) ?
Illetve h az Oem mintha magasabb verziószámmal rendelkezne ... :R

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#992) Boond válasza nTom (#990) üzenetére


Boond
addikt

Szerintem nem jó mindegyik. Ha nincs feltüntetve, hogy ír olyan lemezt akkor valószínűleg nem.

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#993) jeni válasza Boond (#992) üzenetére


jeni
félisten

A korábbi írásban valaki írta,hogy ez nem író függő hanem program ,illetve amit átírsz az a menüben vagy egyes fájlokban benne legyen az adott 3D utasítások.

(#994) jeni válasza GRaul (#991) üzenetére


jeni
félisten

Amúgy a dobozos önmagában megéri azt a 700 Ft többletet,mert akkor kapsz hozzá egy szép tartós doboz,4 db csavart 1 db sata kábelt (ha adnak),és egy db író/lejátszó programot,jaaa még egy üres írható lemezt.

[ Szerkesztve ]

(#995) Boond


Boond
addikt

Biztos igazad van, mindenesetre ha jól emlékszem nincs mindegyiknél feltüntetve, hogy ír 3d-s lemezeket és/vagy filmet.

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#996) 5-htp


5-htp
tag

A nejem meglep egy Pioneer 206-os blu ray íróval(legalábbis remélem)...

(#997) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Had kérdezzem meg hogy DVD- BD lemezeknél a Pana vagy a Verbatim a jobb ?

TDK TTH02 ERŐSEN KERÜLENDŐ 200db kukába ment nálam.
Egyik nap még olvasta és írta hiba nélkül utána eggyet se se írt se olvasott annyira, hogy fel se pörgeti őket..

Olvasási tesztet hogy kell csinálni dvd n illetve BD n? (Nero??)
ASUS íróm van és dvd n szeretnék ellenőrizni(1608-PS3).

Szeretnék venni a közeljövőben BD-t és valószínűleg csak verba val fogom etetni.
Pio 206 os megfelelő vagy jön újabb-jobb ami tud esetleg ellenőrizni is ?
(Cél a legjobb és legtartósabb írás elérése. Milyen tempóval 1-2 ??)
Előre is köszönöm.

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#998) jeni válasza HalasKYO (#997) üzenetére


jeni
félisten

Hello

Korábbi topik írásra lapozz vissza és megtalálod a ma kapható ajánlott írókat.

Ami tesztelni is tud az a Samsung SH-B123L(csak BD olvasás) és a Sony/Nec BD-5300S(BD olvasás és írás)

teszt progik: Nero DiscSpeed és a Opti Drive Control

A lemezek közül a BD Verbatimok a Panasonic a Philips amiket meg szabad venni. A Sony is javasolt lemez ha van olyan itthon a boltokban.

(#999) zsman89


zsman89
csendes tag

Külső blu ray írót szeretnék venni (3D-s):

Ezt néztem ki most: http://www.pixmania.hu/hu/hu/11551355/art/samsung/se-506ab-kulso-blu-ray-iro-feher.html

3D-s filmeket szeretnék vele kiírni.
Szerintetek?

(#1000) gg72 válasza jeni (#998) üzenetére


gg72
veterán

Azért a Philips lemezekkel óvatosan, ugyanis nem lehet tudni, hogy milyen gyártót fog ki az ember, a CMC közepes, a Ritek gyenge, az Infomedia nagyon jó. A csomagolsáról meg nem derül ki, hogy mi van benne.
Verbatim is lehet amúgy CMC, de ez elég ritka.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.