Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#60801) sidravidra válasza Buci21 (#60794) üzenetére


sidravidra
csendes tag

köszi szépen a gyors választ és az ipon volt a kiszemelt hely mert onnan vettem meg a saját gépembe a cuccokat és meg voltam velük elégedve! Igen új alkatrészeket akarok főleg az alaplap, proci és táp téren, a memória és a ház mehet akár használtan is!

(#60802) juve600 válasza Vbradio (#60792) üzenetére


juve600
nagyúr

1db AMD FX-8320 X8 BOX (sAM3+) *(FD8320FRHKBOX)
1db Chieftec 500W OEM *(CTG-500-80P)
1db CPU COOLER Cooler Master Hyper 212 EVO
1db Cooler Master N300 *(NSE-300-KKN1)
1db Gigabyte GA-970A-UD3P *(AMD-AM3+)
1db GIGABYTE GTX 650 Ti 1GB GDDR5 OC *(GV-N65TOC-1GI)
1db Kingston DDR-3 8GB /1600 HyperX Blu KIT * (KHX1600C9D3B1K2/8GX)
1db WD 1.0TB SATA-III Caviar Green *(WD10EZRX)

összesen: 130 800 Ft
bruttó: 166 116 Ft

hardverker

(#60803) carangulia válasza Buci21 (#60620) üzenetére


carangulia
csendes tag

Bár jobban belegondolva van egy Spire Jewel ATX 420W-os tápom, ez elbírná a rendszert?

(#60804) Buci21 válasza sidravidra (#60801) üzenetére


Buci21
addikt

az a ház+táp azért ajánlott, mert ugyan a ház kis egyszerű darab, de egy 420-as FSP belű táp van benne, ami minőségben nagyon korrekt ezen az áron (8 rugó a listaára, így a ház kb 7 ezer, amennyit meg is ér szvsz). Memót keress használtan, nagyon el vannak szállva az árak. Viszont a 250-es lemez 50 ft-tal olcsóbb... szóval az 500-as a legelső ami nem retek ár-érték arányú, de 15-ért megy már a terás is...

(#60803) carangulia:
Golden Tiger bél van benne, de teszteken annyira nem is rossz, szóval én azt mondom, hogy tedd bele első körben, és ha lesz rá egy kis felszabaduló kereted, cseréld.

[ Szerkesztve ]

(#60805) Vbradio válasza Buci21 (#60800) üzenetére


Vbradio
csendes tag

Köszönöm a segítséget, meglátom hogy mi lesz, még rágom egy kicsit a dolgot.

(#60806) Vbradio válasza juve600 (#60802) üzenetére


Vbradio
csendes tag

Köszi.
És ez a Hardverker össze is szereli?

(#60807) Buci21 válasza Vbradio (#60806) üzenetére


Buci21
addikt

lehet szerintem kérni, de írj nekik egy emailt, abba sosem hal bele az ember :R

(#60803) carangulia:
MOD:

bekérdezek a tápoddal a tápos totyikba :R

[ Szerkesztve ]

(#60808) juve600 válasza Vbradio (#60806) üzenetére


juve600
nagyúr

jobban jársz ha te rakod össze

(#60809) Vismajor01 válasza Vbradio (#60792) üzenetére


Vismajor01
addikt

Egy gép összeszerelés 5 ezerért? Én meg csinálom neked ingyen ha házhoz jössz :D
Legjobb móka gépet összeszerelni, nem is értem hogy lehet róla lemondani, ráadásul fizetni érte :P

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#60810) TGWH válasza carangulia (#60803) üzenetére


TGWH
őstag

Hát annyira nem tűnik masszívnak, olcsó is, könnyű is... sok remény nincs rá, hogy minőségi darab :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#60811) Buci21 válasza TGWH (#60810) üzenetére


Buci21
addikt

bemásztam vele a táposokhoz, elég pörgős topic az :R

(#60812) membrandj válasza Vbradio (#60792) üzenetére


membrandj
nagyúr

OEM táphoz nem jár tápkábel, ezt remélem tudod.

HDD-ből pedig ezex végű wd blue vagy wd black.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#60813) Buci21 válasza membrandj (#60812) üzenetére


Buci21
addikt

ha lesz SSD jó lesz a legolcsóbb is :R Pl: Toshiba, Hitachi, Seagate

[ Szerkesztve ]

(#60814) membrandj válasza carangulia (#60803) üzenetére


membrandj
nagyúr

Gyanítom,hogy nem. Gondolom van már vagy 5-6 éves is,szóval nem nagyon terveznék már vele, de buci rákérdezett a tápos topicba, figyeld ott,hogy mit válaszolnak rá.

(#60813) Buci21 : Toshibára 1 év garit adnak mostanában, a wd-re 500 ft-al drágábban kb 2-t,szóval ezen fogni nem nagyon érdemes. Amíg 2 év garis volt, addig jó volt.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#60815) Burt1793 válasza Vbradio (#60806) üzenetére


Burt1793
veterán

Egy sörért én is szívesen összerakom neked... :) A legjobb része az egésznek. Felnőtt legó. ;]

[ Szerkesztve ]

(#60816) rwin5


rwin5
őstag

Sziasztok, hű de jó, hogy van egy ilyen topic :DDD

Haverom most akar venni egy új gépet a sikeres diploma után meglepi magát, egy új asztalival.
Összesen 150e Ft-ja van ran rá, és ebben benne van egy monitor is. Tehát tudna nekem (majd én továbbítom neki) segíteni valaki, hogy milyet érdemes venni? Egyedül 2 dolog nem kell hozzá egér és billentyűzet. Monitornál nem tudom mekkora méretre gondolt, meg elvileg az nem is ehhez a topichoz tartozik, de szerintem 30 körül már tud venni magának, szóval a gépre kb ~120e Ft-ja lesz összesen. Előre is köszi :R

Szerk: Teljesen új alkatrészekből szeretné összerakatni, a gépház nála nem igény, az a legalapabb elég.

[ Szerkesztve ]

(#60817) membrandj válasza sidravidra (#60793) üzenetére


membrandj
nagyúr

apu-t nem tudod értelmesen továbbfejleszteni, mert max egy gyeng 2 magos jönne ki ennyiből, ott pedig jóval erősebb az intel. Flash játékokra nem kell vga, ha játszani akar, akkor meg csapsz hozzá egyet.

asrock h81m-hds ~11k
g3220 ~12
kingmax 4GB 1600 mhz ~10k( 2 GB-ot egy oprendszer+ firefox is röhögve elnyel és később úgy nem tudod csak 4GB-ra bővíteni, vagy eladod a meglévő 2 GB-os,de akkor megint szívás..)
vga nem kell, prociba integrált, erre bőven elég, full hd filmekhez is
aakx végű wd blue 500GB ~12k
m-tech 1 ventis alap ház ~ 5k
fsp hexa 400 W~9k
~59k.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#60818) membrandj válasza rwin5 (#60816) üzenetére


membrandj
nagyúr

30-ért max tn paneles 10 éves technológiát kapsz kb. 2014-ben már illik ips-t venni,az pedig ~44-45k
DE minimum ez:
LG 22EA53VQ-P monitor ~ 38k + dvi kábel kell hozzá ha nincs.

Gép:
A
g3220 ~14k+ asrock b85m-hds ~15k + kingmax 4GB 1600 mhz ~10k
~39k
vagy

x4 750k ~18k+GIGABYTE GA-F2A88XM-HD3 ~14k+ kingmax 4GB 1600 mhz ~10k
~42k

Ez az alap, első fejleszthető i5-re akár, második erősebb és 4 magos.

Vga: hd 7790 ~30k
aakx végű wd blue 500 GB ~12k
ctg-500 ~12k
sharkoon vaya~8k
~101-104k.

Lényegesen jobb monitor:
LG 22EA63V-P , dvi kábel szintén kell, ha nincs.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#60819) Coolmat válasza Vbradio (#60792) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

A többiek már kivesézték amit kigondoltál, én csak egyvalamihez szólnék hozzá: a RAM amit kinéztél 1db 8GB-os modul, aminek önmagában a sávszéle nem biztos hogy elég acélos lesz videóvágásra (az tudja zabálni a RAM-ot). Ha tervezel a jövőben még 1db 8GB-os RAM-ot akkor rendben van, ha viszont megelégszel 8GB-al, akkor inkább 2X4GB-os kitet nézzél dual channel miatt, pl. Kingston KHX1600C9D3K2/8GX.

(#60820) carangulia válasza Buci21 (#60811) üzenetére


carangulia
csendes tag

Köszi :)

(#60821) rwin5 válasza membrandj (#60818) üzenetére


rwin5
őstag

köszi :R :R

(#60822) juve600 válasza membrandj (#60818) üzenetére


juve600
nagyúr

LG 22" FULL HD IPS LED (22EA53VQ-P) 36.500Ft

(#60823) TGWH válasza membrandj (#60812) üzenetére


TGWH
őstag

Könyörgöm, Seagate Barracuda :D 15 ezer, két év gari :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#60824) Buci21 válasza carangulia (#60820) üzenetére


Buci21
addikt

szerintem mindent elmond..., a golden tiger nekem sem csengett ismerősen, sem bíztatóan

(#60825) carangulia válasza Buci21 (#60824) üzenetére


carangulia
csendes tag

Uhh xD Kössz :)
Akkor marad az XFX.

(#60826) Graphics válasza carangulia (#60803) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem bírná el... az a táp még egy Codegen közelében sincs... hulladéknak hívják, muskátli, és egyéb növény gyökereztetésére kiválóan alkalmas...

Előbb tápot vegyél, ne gépet, és reménykedj eddig nem nyírt ki pár dolgot... Pl vinyó... :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#60827) carangulia válasza Graphics (#60826) üzenetére


carangulia
csendes tag

Porosodik, nem pörög, szóval csak felmerült, mint opció :) (jelenleg nincs asztali gépem)

[ Szerkesztve ]

(#60828) Graphics válasza carangulia (#60827) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az összes Spire táp sz@r... Sajnos nem tápegység az ő területük / más se olyan acélosan... /

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#60829) kissb1212


kissb1212
csendes tag

Helló!

Véleményeteket szeretném kérni.
Van egy P4-es gépem.
Asus P5ld2 Deluxe lap
Intel P. 3.2 proci
Geforce 7600gt VGA
DDR2 3GB
320 HDD SATA
500W táp.
Fejleszteni szeretném valamilyen 2 magos procival és egy jobb VGA-val
Milyen lehetőséget láttok benne?
Melyik az a legnagyobb proci amit érdemes bele tenni?
Melyik az a VGA amit optimálisnak láttok!
A PCI-e 2.0-ás VGA kártyák beletehetők-e?
Használt alkatrészekkel gondoltam fejleszteni

Aki tud segíteni annak nagyon megköszönöm.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#60830) membrandj válasza kissb1212 (#60829) üzenetére


membrandj
nagyúr

Ebbe a lapba még egy core2duo e8400 se megy.(persze már az se érte volna meg)
szóval csere:
lap+proci+vga+ ram( ddr3 van már)+ táp ( mivel 500 W-ot írtál gondolom codogen vagy valami noname + nem mai darab szóval az is kötelezően csere)

hDD ha satás, akkor maradhat+ ház.

80-90k alatt nem nagyon van értelme még a hdd+ ház megtartásával sem.

Fejleszthetnéd egy erősebb procira, meg vga-ra, de már akkor is elavult lenne. Cserébe viszont mivel már eléggé kevés használt alkatrész van ezkehez, ezért arany áron vehetnéd kb és ha fejlesztenéd, akkor nem tudsz mit kezdeni vele.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#60831) Buci21 válasza membrandj (#60830) üzenetére


Buci21
addikt

nem megy, nem bizony!, összekeverhetted a P5Q szériával (mmint a kérdező)

[ Szerkesztve ]

(#60832) kissb1212 válasza membrandj (#60830) üzenetére


kissb1212
csendes tag

Nem akarok nagyot fejleszteni egy 8 éves gyereket még 2 évig szolgáljon ki.

(#60833) membrandj válasza kissb1212 (#60832) üzenetére


membrandj
nagyúr

Ha most megfelel, akkor maradjon. Szimplán nem éri meg fejleszteni. Kellene procit, amivel nem tudsz nagyon előre lépni+ vga-t. Vga-nál meg azért nem tudsz előre lépni lényegesen, mert kevés lenne az új proci is hozzá.. DDR2 ramot se érdemes fejleszteni, mert nem használod ki és arany áron van kb..

2 év pedig sok idő, még egy új gépnél is, nem egy ~ 2007-nél kb.

Core 2 Duo E6700 (2.66GHz,1066FSB,L2:4MB,rev.B2) ez a legerősebb proci hozzá,de ahhoz tudni kellene,hogy rev b2 vagy milyen verzió a tiéd + valószínűleg bios frissíteni is kellene.

Hozzá vga: erre passz,hogy mi az , amit még ez a proci kihajtana.. majd talán más megmondja.

De ezzel se fogja 2 évig húzni, ha játszani akar.. Ha meg nem játékra lenne, akkor célszerűbb újat venni.

Én már egy ft-ot nem költenék erre a gépre.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#60834) Mans20


Mans20
addikt

Jóest

Végre összeállt a gép(öcsémnek),pcx-ből,remélem jó

Gigabyte H85M-HD3 itteni ajánlás
Gainward 650 1gb,ha hangos majd állítom
CTG 500W
G3220 box
1x4gb corsair xms3
500gb aakx remélem nincs sok hangja
sharkoon vaya ház
monitor meg valami 22-es,pedig a gtx650-hez jobb lenne 1280x1024 de már mindenhol fhd-t kapni..bár még 19-es wide kapható.

(#60835) TGWH válasza kissb1212 (#60832) üzenetére


TGWH
őstag

Fel lehet újítani egy ilyen gépet, hogy simán fusson a windows, csak elég macerás... ha a legerősebb p4-es, akkor még lehet esély, csak eléggé érteni kell hozzá... ram, esetleg ssd, és csodákra lesz képes. No meg órákig sz@rakodni a win beállításokkal :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#60836) TGWH válasza Mans20 (#60834) üzenetére


TGWH
őstag

Használt monitor elég olcsón kapható.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#60837) kissb1212 válasza membrandj (#60833) üzenetére


kissb1212
csendes tag

Köszi a segítséget.
Egyenlőre még azt játszik rajt a gyerek amit én akarok, de az iskolatársak is adnak neki ötleteket.
Én is ilyen körüli procira gondoltam, ha van valakinek ötlete VGA cserére szívesen meghalgatom.
PCI-e 2.0 VGA beletehető?

(#60838) sketchifun válasza kissb1212 (#60837) üzenetére


sketchifun
senior tag

A gond az elképzelésedben egyébként szerintem az, hogy hiába fejleszted fel te a lehető legjobbra a processzort, nem lesz hosszú életű a dolog. A megnövekedett energiaigénytől a táp rövid távon le fog térdelni. Hozzátenném, ha most veszel egy konfigot, kis pénzért is kapsz olyat, amivel 2 év múlva még eljátszogat. A jelenleginél sokkal jobb minőségben(felbontás/részletesség), és nagyjából a fele, vagy még annál is kisebb fogyasztással.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#60839) Blue meth


Blue meth
senior tag

Valaki linkelje be a tápos topikot lécci. :) Kössssz.

(#60840) tixem válasza Blue meth (#60839) üzenetére


tixem
addikt

parancs :)

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#60841) Blue meth válasza tixem (#60840) üzenetére


Blue meth
senior tag

Kösziköszi :)

(#60842) kissb1212 válasza sketchifun (#60838) üzenetére


kissb1212
csendes tag

Köszi
Akkor átgondolom mit is tegyek.

(#60843) BenHans


BenHans
addikt

Sziasztok! :) [Ezt] olvastátok?

Nem gondoltam volna hogy a hitachi lelépi a wd-t és a seagate-et is. Bár az is elég durva hogy a seagate mennyivel gyengébben teljesít a vetélytársainál.

(Lehet nem HDD-s topik de itt is felmerült már HDD-s kérdés/vita, meg ezt rendszeresen követem is, ezért linkeltem ide.)

ui. Zsivaagoo-doktornak igaza volt a toszibaszival kapcsolatban :D bár amúgy sem szeretem a tosHIBA-t...

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#60844) Buci21 válasza BenHans (#60843) üzenetére


Buci21
addikt

Minőségben nagyon rendben vannak a Hitachik, Toshibát szoktam ajánlgatni, az matricás Hitachi. :R Seagate okés, WD árai picit magasabbak itthon, és a Blue lemezeik azok a normál cuccok, nem kiemelkedőek, Black jó csak drága, Green meg lassú és döglik, ellenben nem is olyan halk. Seagate-tel kevesebb dolgom volt, de azok rendben voltak :R

(#60843) BenHans:
mi történt a toszibaszival?? :D a környezetemben megy vagy 3-4, és teljesen rendben vannak mind...

[ Szerkesztve ]

(#60845) BenHans válasza Buci21 (#60844) üzenetére


BenHans
addikt

Ahány ember annyi tapasztalat. Nekem 500-as WD greenem van és kop-kop-kop semmi baja, bár az is igaz hogy adattárolásra van használva nem rendszernek.
Seagate hdd már adta be a kulcsot a környezetemben.

Toszibaszi nálam rossz ómen, vagyis inkább inkább ó nem :D (bocs) Mert Toshiba laptoppal is volt probléma, meg DVD lejátszóval is, ráadásul családon belül.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#60846) valikund


valikund
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék egy teljesen új asztali számítógépet venni, ehhez kérem a segítségetek. Főleg játékra illetve Cad tervezésre fogom használni. A keret 160-170e ft, nem rendelkezem semmilyen alkatrésszel a géphez, e mellé esetleg tudnátok ajánlani vmi 21,5 colos monitort 1920x1080as felbontással?

(#60847) Buci21 válasza BenHans (#60845) üzenetére


Buci21
addikt

ezek atcimkezett hitachik, az informatika meg nem woodo, szoval azert mert a toshi laposod megallt, attol meg egy HGST vinyo toshi cimkevel nem fog :P azt hittem valami telleg komoly hiba merult fel :W

(#60848) Buci21 válasza valikund (#60846) üzenetére


Buci21
addikt

Szerintem kiindulasi alapnak:
Fractal Core 3000 - 18K
XFX 450W Pro - 15K
Kingston V300 120GB SSD -21K
Gigabyte 970A-UD3P - 22K
FX 6300 - 28K
2*4GB RAM - 21K
Gigabyte gtx 650Ti - 33K
Toshiba 1TB HDD - 15K

~160K egyben (fejszanoltam mobilrol, ezert csak kb), de draga hazzal es draga tappal, ezeken lehet sporolni, valamint az SSD sem kis tetel, de megeri. Monitort mond majd pontos tipust valaki aki konyit hozzajuk, ugy emlekszem az LG IPS paneles cuccait szoktak mondani h jok.

[ Szerkesztve ]

(#60849) TGWH válasza Buci21 (#60848) üzenetére


TGWH
őstag

Tápon nem kéne spórolni. Meg kell nézni, ha van teszt, melyik proci jobb a választott programban, én intel felé húznék.

Seagate köszöni jól van, majd szólok, ha beadja a kulcsot...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#60850) BenHans válasza Buci21 (#60847) üzenetére


BenHans
addikt

Azt az oldalt csak érdekességképp linkeltem. Ugyan nincs toshiba hdd-vel tapasztalatom, de nem is valószínű hogy lesz, mert más termékükkel volt rossz tapasztalat, így nem bízom bennük. Maradok a WD-nél, vagy Hitachi. Alapból Red 3TB adattárolásra és SSD rendszernek legalábbis így tervezem.

Nem törvényszerű hogy mindenkinek azonos véleményen kell lennie. Mindenki a saját tapasztalatából indul ki, így nekem pl ismeretlen a wd green problémássága, és remélem így is marad ha már 4éve egészséges. :)

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.