Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sh4d0w: Kalózkodás. Kalózkodás?
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- sziku69: Szólánc.
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- btz: Internet fejlesztés országosan!
-
LOGOUT
Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Lenry
félisten
a laikusok adott protokollhoz rendelnek fejben egy csatlakozó típust, meg hozzá egy kábeltípust is, majd ez a párosítás örökre beég
ezzel nincs is gond, mert a laikus nagyon valószínű hogy életében nem fog UTP-n kívül más kábelvégen RJ45-öt látni, a protokoll esetében meg már a kifejezést se érti, és ez így szerintem jól is van

-
inkább fűtöd az ethernet kábelt, minthogy az eszköz rendes, tápellátáshoz kitalált drótján keresztül tápláld?
szerintem érdemes lenne átgondolni a dolgot.
ha unod a kínai dugasztápot, akkor érdemes profi kapcsolóüzemű tápot venni, esetleg a-b betáppal, akksival, és azzal kábelezni a tápellátást.a poe elérhetetlen helyen levő cuccok tápellátására való.
-
Lenry
félisten
én mondjuk Mikrotikhez a saját tápfeladóját használnám
-
Lenry
félisten
az irodaházban amit megvett a munkahelyem, optikai hálózatot és Hewlett-Packard hálózati infrastruktúrát örököltünk az előző tulajtól és a képen látható SFP modulokat használták a ProCurve switchekhez.

időközben mindent lecseréltem Mikrotikre, és a három közül a HP modulok működnek az általunk használt CRS326 és CRS106-okban, a másik kettő nem.
nem tudom segít-e ez az infó, de hátha előrébb vagy vele
-
Kroni1
veterán
Valóban nem vágom, irtam is h a vpn-ről nem sokat tudok, de így már kezd tisztulni a dolog, köszi a magyarázatot!
Kb. arra lenne szükségem amit írtál, tényleg nem a sebesség a legfontosabb távolról, hanem h müködjön.
A WD Mycloud NAS-omat szeretném nyugdijazni, és elkezdtem azzal kisérletezni, hogy egy kisebb fogyasztású gépet csinálok a kamrába torrent, fájlszerver, filmek streamelese és ha már win10 akkor nyomtatószerver célra is, mert a többit tudta a NAS is. Igazából a hálózaton belüli elérés a lényeg, az már megy is. Ugye a NAS elérése WD androidos appjával távolról vpn nélkül is ment, valami ehhez hasonlót szeretnék megvalósitani, amihez ezek szerint vpn kell majd nekem.. -
rekop
senior tag
A wiki alapján ötletelek csak én is, kipróbálni ezt nincs most lehetőségem:
/interface bridgeadd name=bridge1/interface bridge portadd bridge=bridge1 interface=sfp1 hw=yesadd bridge=bridge1 interface=ether10 hw=yes/interface ethernet switch vlanadd ports=sfp1,ether10 switch=switch1 vlan-id=20add ports=sfp1,ether10 switch=switch1 vlan-id=30/interface ethernet switch portset sfp1 vlan-mode=secure vlan-header=leave-as-isset ether10 vlan-mode=secure vlan-header=leave-as-is default-vlan-id=30 -
rekop
senior tag
Ok, most már akkor értem hogy mit szeretnél!
Viszont akkor működnie kell, ahogy írtad. De kipróbáltam én is, az alábbiak szerint:/interface bridgeadd name=bridge1 vlan-filtering=yes/interface bridge portadd bridge=bridge1 interface=eth1add bridge=bridge1 interface=eth4 pvid=30/interface bridge vlanadd bridge=bridge1 tagged=eth1,eth4 vlan-ids=20add bridge=bridge1 tagged=eth1,eth4 vlan-ids=30
Így ha eth4-en az ingress traffic untagged akkor vlan30-ba kerül, ha pedig tagged akkor megfelelően vlan20 vagy vlan30-ba. -
rekop
senior tag
"...az lenne a cél, hogy legyen egy univerzális hibrid portom, amiben a vlan 30 tud működni tagged és untagged módon is"
Az előző hozzászólásodban nem ezt írtad, így nem is fog menni. Egy port nem lehet tagged és untagged ugyanabban a vlan-ban. A hibrid port mást jelent. (az én értelmezésem szerint, de he mégsem akkor úgyis kijavítanak majd) -
ezzel indult a kérdés: "Úgy tűnik a közeljövőben,hogy egy nagyobb rendezvény helyiséget kéne lefednem wifi hotspotokkal."
tehát:
- te úgy érzed, hogy a te otthoni rendszered az egy nagyobb rendezvényhelyiség?
- te úgy érzed, hogy amikor neked évi max. 3 alkalommal kell belenyúlni az ap-kba, az ugyanaz, mint egy nagy rendezvényen 2 Gbps-nyi forgalmat kipakolni wifire, roaminggal, redundanciával, stb?
- "Melóban, ügyfélnek talán, ahol zöldmezős minden, és előny lehet a homogén környezet, de itt nem is erről volt szó.": de, erről volt szótehát egy nagy rendezvény wifi-vel való ellátása erős központosított menedzsmentet igényel, pont. szerintem ezt senki nem vitatja, aki valóban követte a threadet. ha pedig erős központosított menedzsment kell, azt egynemű cuccokkal lehet megcsinálni. a mikrotik routeros-sel üzemel, az ubnt meg debiannal. a menedzsment felületük nem kompatibilis, ami ekkora méretnél kizáró ok.
Új hozzászólás Aktív témák
- Anime filmek és sorozatok
- Milyen videókártyát?
- Tőzsde és gazdaság
- „Új mérce az Android világában” – Kezünkben a Vivo X300 és X300 Pro
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Óra topik
- Milyen SSD-t vegyek?
- Minőségi ugrást hozhat a One új médiaboxa?
- iPhone topik
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- További aktív témák...
- Eladó vadonatúj Huawei FreeBuds Pro 4 fülhallgatók! (Bontatlan 24 hónap garancia)
- HIHETETLEN! DE ÚJ DOBOZOS LAPTOPOK AKÁR FÉLPÉNZÉRT FÉLÁRON !!! ///////// FÉLPÉNZES LAPTOP //////////
- Szép HP EliteBook 840 G9 "Kis Tervező" Érintős Ultrabook Fémház 14"-40% i7-1265U 32/1TB Iris Xe FHD+
- Profi! HP EliteBook 840 G9 Hordozható Érintős Ultrabook Fémház 14"-40% i7-1265U 32/512 Iris Xe FHD+
- Villám! HP EliteBook 840 G9 Hordozható Érintős Ultrabook Fémház 14"-40% i7-1265U 16/512 Iris Xe FHD+
- Azonnali készpénzes GAMER / üzleti notebook felvásárlás személyesen / csomagküldéssel korrekt áron
- Honor X6a 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bontatlan Lenovo T14S WUXGA Touch Ryzen5 Pro 7540U 16GB 256GB Radeon 740M Win11 Pro 3év Garancia
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! Ryzen 5 8400F / 32GB DDR5 / RX 7800XT 16Gb / 1TB SSD!
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest



ekkold
