Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#936) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Most nyúlok először Mikrotik kütyühöz, két SXT Lite 5 személyében, amik még 3.2-es RouterOS-el érkeztek.

Első pillantásra lenyűgözött a WebFig, de a lehetőségek tárháza egyben nehezebbé is teszi a kezdők életét. Főleg, hogy szerintem még olyasmiket is látok a menükben, amikhez nincs meg a RouterOS licens-em (L3), így csak még kevésbé "látom a fáktól az erdőt".

Bár már a dobozban talált papírka megkér rá, hogy kezdjem egy RouterOS frissítéssel, ezt egyelőre inkább kihagytam, mert ez egyszerűbbnek tűnik online módban automatikusan, mint offline manuálisan.
Online-á válni viszont már nehezebb, mert ha a DHCP-s router-em egyik LAN portjára csatlakoztatom egy ilyen SXT egyetlen ethernet portját, akkor sem a WebFig nem válaszol az alapértelmezett IP-jén (és ahogy a router-em nézem, DHCP-ről sem kér/kap más IP-t, de az ő alapértelmezett IP-je is szabad, szóval valamelyiknek működnie kéne), sem a WinBox nem éri el MAC-cím alapján sem (az ugyan erre a router-re kötött, egy LAN-on lévő PC-ről futtatva). Továbbá a router-em WiFi AP-jéhez sem tudok vele kliensként csatlakozni, mikor közvetlenül a PC-vel kötöm össze és úgy elérem a WebFig-et (ez utóbbi valószínűleg user error, amiért még nem ismerem a RouterOS-t).

Szóval kicsit megtorpantam vele és elgondolkodtam, hogy esetleg megpróbáljak-e inkább OpenWRT-t ütyködni rá az ismert konfigurációs felület miatt. De viszonylag komplikált ezekre a telepítése és nem tudom, hogy vesztek-e vele valami hasznos proprietary cuccot (példának túl-limitálja-e a rádió adóerősségét és a választható csatornákat). És igazából tetszene a RouterOS, ha sikerülne konfigurálnom.

Semmi másra nem használnám ezeket az SXT-ket, csak a LAN térbeli kiterjesztésére: egy WiFi AP egy router-be és egy WiFi Client egy switch-be.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.