Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#198) Zwodkassy válasza bacus (#197) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Hali Bacus!

A Tűzfal szabályok kiértékelésének menetét nagyjából ismerem/ismertem. Számomra a "gondot" a "Dst-Limit" működése okozta. Mivel választ nem kaptam a működésére, elkezdtem a dologgal játszani. Jelenleg (idő hiányában) ott tartok, hogy a "Limit" már játszogattam egy kicsit. Amit én félreértettem mind a "Limit" és mind a "Dst-Limit" kapcsán az a konkrét működése. Ugyanis egy 20/1min beállítás esetében, én azt hittem, hogy ez azt jelenti, hogy 20db esemény fér bele percenként, és utána jön a következő szabály. Valójában ez egy sebesség érték. Azaz 20db/perc sebességet figyeli :-)) Sajnos a "Burst" érték kezelését még mindig nem sikerült megfejtenem :-((
Amit hiányolok a három soros tűzfal-szabályban, hogy csak az első sorban definiálja a TCP protokoll mellett a 21-es port számot (bár végül is így is jó lehet):

add chain=input protocol=tcp dst-port=21 src-address-list=ftp_blacklist action=drop \
comment="drop ftp brute forcers"
add chain=output action=accept protocol=tcp content="530 Login incorrect" dst-limit=1/1m,9,dst-address/1m
add chain=output action=add-dst-to-address-list protocol=tcp content="530 Login incorrect" \
address-list=ftp_blacklist address-list-timeout=3h

Annyit mindenesetre már csiszoltam a dolgon, hogy én első körben ellenőrzöm a protokollt (TCP) és a hozzá tartozó portot (21), és ha ez teljesül akkor egy külön "Chain" használok a további feldolgozásra (action=jump). Számomra könnyebben érthető és átlátható. Egyébként a te általad leírt több lépcsős feldolgozás sem rossz ötlet :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.