Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#153) #78032384 válasza daimonion (#150) üzenetére


#78032384
törölt tag

Miért Chrome-ot töltik le? Talán mert az otthoni átlag userek körében a legelterjedtebb?
Jó hogy helyettem megmagyarázod mit miért használjak. Ha tudni akarod IE11 volt a böngészőm amióta kijött, mert a Chrome és a Firefox sem tetszik.

Edge: hogy nincs még kiegészítő az egy dolog, de a TPL támogatást is kivették, átlag user nem fog hosts fájlt szerkeszteni. Nincs normális könyvjelző kezelő. Nem kevés UI probléma. Tabokat nem mutatja a tálcaikon. A home gombra nem lehet a new tab-ot beállítani. Néha váratlanul elszáll. Sokan panaszkodnak nem lehet scrollozni amíg teljesen be nem tölt adott oldal. Felugró ablakok és más beállítások sehol, nem lehet úgy hogy új tabon nyíljon meg. Vissza gombnál nincsenek ott az előző oldalak. Új tabnál a címsor gyakran nem fókuszál. Új tab oldalon a gyakori oldalak ikonja kisebb, nincs alatta az inkognító mód sem. Jobb gombos menü vicc. Kedvencek sávon nem lehet beállítani csak a weboldalak ikonját mutassa. WP telefonommal nem szinkronizál. Mondjam még? Az MS harangozta be messiásként, én nem vártam rögtön szuper legyen és elvegye a Chrome, FF piacát, na de az szánalom még a sokat szidott IE-hez képest is félkész és ezer éve megszokott alapvető funkciók hiányoznak, ráadásul volt képük defaultnak tenni.

Win 10: a topikjában már leírtam részletesen, most csak röviden: sokaknál a frissítő segéd kiírta minden ok, aztán telepítés után kiderült mégsem minden kompatibilis. 4 féle UI azt se tudják mi van, egy kis desktop, egy kis metro maradék, charm bar halott de azért pl. megosztásnál fél képernyős metro panelek még mindig, metro appokra várni kell egy SSD gépen, cserébe funkcionálisan gyengék. Navigáció rémálom: OneNote nyisd meg: bal oldalt hamburger, alsó fogaskerék, majd a jobb oldalon dobja ki a panelt ahol alig van opció. Máshol meg 3 pötty vezet a beállításokhoz. Én pl. angol nyelven magyar billentyűzettel használom a rendszert, de az istenért se lehet beállítani ne ellenőrizze a helyesírást, így a magyar jegyzeteket aláhúzza. Marad a desktop verzió. Metro számológép még a splash screent nyomja mikor a hagyományosban már rég kiszámoltam amit akartam. Fantom értesítések, jelez az ikonja de nincs semmi.
Nincs vendégfiók, ez vicc. Témák, login háttér semmi testreszabás. Érintőképernyősök számára elrontották a navigációt. Elcseszték a Onedrive szinkronizáció módját. Metro Skype halott. A charm barhoz tartozó jól látható óra halott, a tálcán kell keresni a kis régi szart. Mivel eltűnt a metro IE, a start screenre pinnelt live tile weboldalak megbénultak. Ja és a 8.1 opciókkal teli start screenjét is megölték. All apps nincs kategória nézet, csak egy hosszú ABC lista. És még száz dolog előjött az 1 hét teszt alatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.