Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) ph2012


ph2012
senior tag

Az Edge szót hogy kell kimondani?

(#602) Воланд válasza ph2012 (#601) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#603) ph2012


ph2012
senior tag

Az elmentett könyvjelzőket ki lehet menteni fájlba és átvinni egy másik gépbe és ott beolvasni az edgébe?

Köszi.

(#604) TRob1 válasza ph2012 (#603) üzenetére


TRob1
veterán

Majd 1 hónap múlva.

¤ R'n'R ¤

(#605) ph2012 válasza TRob1 (#604) üzenetére


ph2012
senior tag

Mi lesz egy hónap múlva? Frissítés?

(#606) daimonion válasza ph2012 (#605) üzenetére


daimonion
senior tag

Április 11-én Jön a creatot pdate és abban érkezik az Aktuális Edge frissítés amiben majd ki lehet HTML be menteni a könyvjelzőket

(#607) TRob1 válasza daimonion (#606) üzenetére


TRob1
veterán

Így van.

¤ R'n'R ¤

(#608) daimonion


daimonion
senior tag

A Creators Update-hez adott Edge kellemes újításokkal szolgál, egyelőre azonban kevés kiegészítő érhető el hozzá.

Az április 11-én esedékes következő nagy Windows 10 frissítés, a Creators Update legfontosabb újdonságainak egy részét az Edge böngészőben találjuk. Itt van mindjárt a Flash kezelése: aki utálja az Adobe médialejátszóját, örömmel fogja tapasztalni, hogy az Edge alaphelyzetben blokkolja a Flash tartalmakat. A böngésző jelenlegi változatában csak a nem lényegesnek minősített Flash tartalmakat, például a hirdetéseket blokkolja a program. A blokkolás növeli a biztonságot és a teljesítményt, valamint az akkumulátor üzemidőt. Azoknál a weboldalaknál, amelyek a HTML5-öt is használják a multimédiás tartalmak megjelenítésére, az Edge automatikusan ezt a technológiát használja majd a Flash helyett. Ráadásul utasíthatjuk a böngészőt arra, hogy emlékezzen a Flash preferenciáinkra az egyes weboldalakon.

Egy másik hasznos új szolgáltatása az Edge-nek az ePub és PDF formátumú fájlok megjelenítése, valamint a program képes lesz a szövegek hangos felolvasására. A Microsoft ugyancsak javított a böngésző biztonságán.
Könnyebbé teszik az interneten való navigációt a felhasználói felület továbbfejlesztései. Ha kattintunk az új lap gomb melletti lefelé nyílra a böngészőablak tetején, láthatóvá válik az össze megnyitott böngészőlap nézőképe. Ha kattintunk valamelyik nézőképen, azonnal a hozzá tartozó böngészőlapra jutunk. Ha nem akarjuk már nézegetni a megnyitott oldalakat, de később újra meg szeretnénk látogatni őket, egy tőlük jobbra lévő gombra kattintva csoportként elmenthetjük őket. Ha pedig meg akarunk nyitni egy ily módon elmentett csoportot, egy gombra való kattintással újra aktiválhatjuk azt.
Az egyelőre nem világos, hogy az Edge böngésző egyik legnagyobb fogyatékosságát, a kiegészítők szűkös voltát, orvosolják-e a Creators Update-ben. Jelenleg csupán kevesebb, mint kéttucatnyi bővítmény érhető el a Microsoft programjához. A szoftvergyártó blogbejegyzése szerint további kiterjesztés API-kat adtak ki a fejlesztők számára, és a vállalat azon munkálkodik, hogy több kiegészítő készüljön az Edge böngészőhöz. Figyelembe véve azonban azt a sajnálatos tényt, hogy jelenleg milyen kevés modullal bővíthető a program funkcionalitása, nem valószínű, hogy a Creators Update megjelenéséig elárasztanának minket a fejlesztők újabb pluginok tömegével.

(#609) anorche1 válasza daimonion (#608) üzenetére


anorche1
őstag

Pdf kezelés nem új, eddig is tudta.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#610) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Hali, mennyire jó a beépített Edge böngésző a W 10-ben? És adblock plus-t hozzálehet és tudjuk is adni?

[ Szerkesztve ]

(#611) TRob1 válasza Ga3rieL (#610) üzenetére


TRob1
veterán

Nézőpont kérdése hogy mennyire jó. Én pl. mióta van hozzá adblocker, azóta használom (nyár óta)
Az hogy melyik a jó böngésző, egyén kérdése. Mindegyikre panaszkodnak, de mindegyiket használják többen is (Chrome-ot magasan a legtöbben)

Adblock plust fel lehet hozzá tenni áruházból (és Adblockot is, uBlock Origint is és Adguardot is - kinek mi kell :) )

¤ R'n'R ¤

(#612) Ga3rieL válasza TRob1 (#611) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Oké,köszi :R

(#613) ph2012


ph2012
senior tag

Edgében a telefonszámok így kijelölődnek: [link].
Ezt ki lehet kapcsolni?

(#614) daimonion


daimonion
senior tag

Na a 1703-as verzióban eljutottunk oda, hogy html ben lehet exportálni és importálni a könyvjelzőket .Épp ideje volt. Az Adguard bővítményt egy igen jó dolog volt az Edgehez is kiadni. Ezzel igen sok kellemetlenségtől megóvja az embert. Plusz a flash blokkolás is végre benne van az új verzióban.

(#615) ph2012


ph2012
senior tag

Az Edge melyik mappában tárolja a könyvjelzőket? Az internet explorer-be szeretném beolvasni.

Ha jól sejtem valami bookmark mappát kell keresni és .htm fájlba vannak a könyvjelzők.

Köszi.

(#616) daimonion válasza ph2012 (#615) üzenetére


daimonion
senior tag

Én úgy tudom, hogy olyan formátumban amit nem tudsz beolvastatni vele, Mivel az Edge Egy UWP alkalmazás.
De itt találod a könyvjelzőit ha minden igaz.
Filekezelőt megnyitod elnavigálsz ide
%LocalAppData%\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe\AC\MicrosoftEdge\User\Default\DataStore\Data\nouser1\120712-0049\DBStore\

teljes cikk [link]

De ha tudsz várni 8-10 napot és telepíted az alkotói frissítést akkor már lehet HTML formátumban exportálni a könyvjelzőket.

Egyébként meg ha van Outlook accountod akkor szerintem a felhőben összeszinkronizálja.DE ezt még nem néztem.

[ Szerkesztve ]

(#617) TRob1 válasza daimonion (#616) üzenetére


TRob1
veterán

Lehet hogy elég holnapig is várni. :) (Ha jól tudom, a win frissítővel holnaptól lehet ráküldeni újra)

¤ R'n'R ¤

(#618) daimonion válasza TRob1 (#617) üzenetére


daimonion
senior tag

Nekem már fent van ;]

(#619) TRob1 válasza daimonion (#618) üzenetére


TRob1
veterán

Asztalin nekem is. :P (laptopnál lemaradtam róla... na de majd holnap)

¤ R'n'R ¤

(#620) #41133696


#41133696
törölt tag

Eléggé kedvelem az új verziót, be is állítottam alapértelmezettnek Windows 10-en a saját fiókomon. Anyum egyébként is ezt használja.

Microsoft Windows Edge Alkotói frissítéssel érkező verziójának bemutatója

Az Adguard adblocker nagyon jó, hogy végre elérhető Edge alá is :K

(#621) TRob1 válasza #41133696 (#620) üzenetére


TRob1
veterán

Én már azóta így vagyok vele mióta először elérhető lett hozzá reklámblokkoló. Aztán AdGuard-ra váltottam én is.
Az én anyum is ezt használja, sőőőőt: Mindig Chrome-ot használta, aztán egyszer "véletlenül" kipróbálta Edge-t, és onnantól azt asználja. És ez még szülinapos előtti időből van. :)

¤ R'n'R ¤

(#622) #41133696 válasza TRob1 (#621) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ami kicsit zavar, hogy az ablaktábla kitűzése, csak a böngésző bezárásáig érvényes.

Kicsit el volt dugva, hogy az Asguard és egyéb beépülők, hogyan helyezhetőek ki a címsor mellé, de már ez is megvan :K

(#623) junior11 válasza TRob1 (#621) üzenetére


junior11
veterán

Miben jobb az Adguard, mint mondjuk az ublock Origin vagy Adblock plus? :F

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#624) #41133696 válasza junior11 (#623) üzenetére


#41133696
törölt tag

Abban, hogy elsőnek a Windows áruházban az Ublock-ot kerestem, de nem dobta ki a kereső... pedig Chrome és Firefox mellett is azt használom, meg a Kaspersky-t. Most, hogy említetted, beírtam Google-be és tádám.

Köszi, innentől az Ublock van Edge alatt is :)

(#625) junior11 válasza #41133696 (#624) üzenetére


junior11
veterán

Nekem a laptopon egy ideje Ublock van (Adblock plus-t váltott), bár itt írták még, hogy béta, egy kicsit néha bugos, különösebb problémám még nem volt eddig vele, az asztalira felraktam a CU óta az Adguard-ot, remélem, szintén jó lesz. :)

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#626) #41133696 válasza junior11 (#625) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az uBlock többet ad szerintem: [link]

(#627) junior11 válasza #41133696 (#626) üzenetére


junior11
veterán

Amúgy ami az Edge szinkronizációját illeti, kedvencek és jelszavak nálam jelenleg rendben, de a böngészési előzményeket nem tudja szinkronizálni? Gondolok itt pl. más gépen lévő előzmények (pl. laptopon) megtekintése az asztali gépen, ilyet a Chrome tud, de itt mindig csak az aktuális gépen lévő saját böngészési előzményeket látom, másikét nem.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#628) #41133696 válasza junior11 (#627) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azt még nem tud sajnos.

Illetve amit nem tudok, hogy a gyorsítótár mérete mennyire van belőve... jelenleg 350 MB-nál tartok.

(#629) daimonion válasza #41133696 (#626) üzenetére


daimonion
senior tag

Biztos, hogy nem mivel az adguard bővítménynek van az egyik legjobb ( ha nem a legjobb ) webvédelme.Míg a többiröl nem nagyon mondható el.Igaz a többiben is van valamilyen webvédelem de az adguard ezen a téren jobb,

(#630) junior11 válasza daimonion (#629) üzenetére


junior11
veterán

Viszont fura, hogy az ublock hivatalosan még most sem érhető el a store-ban, azt hittem, a CU után már beteszik...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#631) #41133696 válasza daimonion (#629) üzenetére


#41133696
törölt tag

Oké, csere vissza akkor mind a négy böngészőnél :)

(#630) junior11 : Fent van, csak a Google találja meg.

(#632) junior11 válasza #41133696 (#631) üzenetére


junior11
veterán

Igen, de ha az áruházban keresem, úgy még nem találom meg.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#633) daimonion válasza junior11 (#630) üzenetére


daimonion
senior tag

Engem annyira nem izgat az ublock mert az Adguard / szubjektív véleményem szerint/ jobb.Egyszerűen észrevehetetlen és igen jó hatékonysággal teszi a dolgéát-Adguard+Smart screen+az Új WD szerintem bőven elegendő Nekem.Másnál nem tudom hogyan használja a gépét de Nálam ez Bőven elég :K

(#634) junior11 válasza daimonion (#633) üzenetére


junior11
veterán

Nálam is így van jelenleg mind2 gépen (bár van még 2 promó licenszem nyárig Norton IS 2017 és F-Secure SAFE is), amúgy szerinted miben jobb az adguard mint az ublock?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#635) #41133696


#41133696
törölt tag

Amúgy az Edge-ben nekem az tetszik még, hogy a Borson a Facebook kommentek látszanak, még Chrome, és Firefox esetében akkor sem ha a követésvédelem az adott oldalon ki van kapcsolva. Itt meg bekapcsolva minden és látszik, mert a Facebook Social Plugint engedi futni. Adguard mellett is.

[ Szerkesztve ]

(#636) #41133696


#41133696
törölt tag

Amiben még más a többihez képest, ha írok egy hozzászólást és el is küldöm, majd az egéren nyomok egy vissza gombot, akkor ugyan visszalép szerkesztési módba, de üres az ablak, még Chrome és Firefox esetében ott van az eredeti szöveg.

(#637) junior11 válasza #41133696 (#636) üzenetére


junior11
veterán

Ezt nekem is csinálja, van pár érthetetlen húzása.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#639) #41133696 válasza junior11 (#637) üzenetére


#41133696
törölt tag

Illetve hiányzik ha kijelölök egy szöveget az adott weboldalon akkor a helyi menüben nem jelenik meg a keresés opció.

Viszont ez jó biztonsági szempontból:

(#640) junior11 válasza #41133696 (#639) üzenetére


junior11
veterán

Az nekem is hiányzik.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#641) #41133696 válasza junior11 (#640) üzenetére


#41133696
törölt tag

+ Belefutottam egy jó kis combos hibába:

Vateránál itt nem jelenik meg a Posta, Chrome-nál igen, így simán megrendelte háznál való felvételre. Mindegy holnap gyorsan felviszem a postára reggel :D

(#642) tlac


tlac
nagyúr

Frissítettem a Creators update-re és az a problémám, hogy Edge-ben nem működik az internet, ha visszajövök készenléti állapotból. Pedig egyébként van net, ha újraindítom a böngészőt, utána jó lesz.
Találkozzatok ezzel a hibával? Van rá megoldás?

(#643) junior11 válasza tlac (#642) üzenetére


junior11
veterán

Nálam nincs ilyen egyik gépen sem, bár én tiszta telepítést végeztem. Más böngészővel van net (pl. Chrome, Firefox)?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#644) #41133696 válasza tlac (#642) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ebbe speciel nem futottam bele, de nem is baj :)

(#645) tlac válasza junior11 (#643) üzenetére


tlac
nagyúr

igen, van
és mivel ez egy tablet, elég idegesítő, hogy állandóan újra kell indítgatni az edge-et akárhányszor a kezembe veszem

(#646) junior11 válasza tlac (#645) üzenetére


junior11
veterán

Passz, esetleg kérdezz rá a Windows 10 topicban, bár ott nem mindig van válasz.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#647) tlac válasza junior11 (#646) üzenetére


tlac
nagyúr

ott kérdeztem először még tegnap: 0 válasz

(#648) #41133696


#41133696
törölt tag

(#649) ph2012


ph2012
senior tag

A Creators update után a jobb klikkes menüt fejleszthették volna. Kicsit másolhattak volna a Firefox-tól vagy a Chrome-tól.
A kép címének másolása és a keresés Google-val nagyon hiányzik a jobb klikkes menüből.

(#650) daimonion válasza ph2012 (#649) üzenetére


daimonion
senior tag

benen van az csak egy kicsit másképp. Jobb klikkel kijelölöd aztán a cimsorban beilesztés és keresés és ha a google az alapértelmezett keresőd akkor már keresi is.Egy lépéssel több csak a dolog

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.