Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #41133696 válasza t72killer (#50) üzenetére


#41133696
törölt tag

Valami rémlik, villámkeresés:

Microsoft aims to get tough on security with its Edge browser

Viszont idegesítő, hogy a gyorsítótár mérete nem szabályozható, és már 1 GB-nál tart.

[ Szerkesztve ]

(#52) cattus válasza #41133696 (#46) üzenetére


cattus
őstag

2.: A "Másolás" ha minden igaz, akkor a kép URL-jét másolja a vágólapra (legalábbis IE-ben ezt csinálja, gondolom itt is).

Do the thing!

(#53) #41133696 válasza cattus (#52) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ehh, tényleg :)

:R Mondjuk konkrétabban is leírhatták volna :D

(#54) bon válasza #41133696 (#46) üzenetére


bon
őstag

Az Edge bevalottam félkész, az elkövetkező hónapokban fog több funkciót megkapni.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#55) #41133696 válasza bon (#54) üzenetére


#41133696
törölt tag

Régebben azokat hívták bétának :D

Anyum gépén :)

(#56) t72killer válasza #41133696 (#55) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jah. Már keresem, hogy lehet kioperálni még a win10 telepítőből is:U (ill esetleg lehet-e készíteni a dism-mel kompatibilis csomagot operából és chromeból)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#57) #41133696 válasza t72killer (#56) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szerintem idővel jó lesz ez, meg egyébként sem vagyok híve az ilyen kigyomlálós megoldásoknak, mert okozhatnak nem várt problémát, maximum nem használom ami nem tetszik :)

(#58) dtraveller


dtraveller
csendes tag

Egér gesztusok implementálásáról van valamilyen hír?

(#59) #41133696


#41133696
törölt tag

A fapad egyik előnye a RAM fogyasztás kellemessége:

(#60) Askformore válasza #41133696 (#59) üzenetére


Askformore
senior tag

Én a múltkor ránéztem, és összesen kb 600 megát evett (több folyamat volt), pedig csak pár lap volt megnyitva.. bár ahogy nézem most is..

(#61) t72killer válasza #41133696 (#57) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Itt azért nem nlite stílusú láncfűrészes megoldásról van szó, csak a DISM-ről :B

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62) #56474624 válasza #41133696 (#59) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az IE sem fogyasztott éppenséggel sokat. Az a vicc, hogy kiadtak egy böngészőt, amit az IE utódjának szántak, de jelenleg - főleg konfigurálási lehetőségben - még attól is magasan le van maradva. Jobbra számítottam, erre adtak egy ilyen minimalista vackot. :(

(#63) Fred23


Fred23
nagyúr

(#64) #41133696 válasza t72killer (#61) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, az úgy más :K

(#62) Ba cy lus: Van benne igazad ,de 1-2 hónapon belül rendbe teszik. Jobb mint amikor a Windows 7-et kiadták a Windows 8-cal, mert a 9 még nem volt kész.

(#65) t72killer válasza #41133696 (#64) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így dolgozom - ha lesz 1 kis időm, összeszedem blogból egy rendes logoutos írássá a win10-es tapasztalatok fényében. A metro-s appokból takarítottam (ezeket ha mégis kéne, be lehet szerezni a store-ból) és a frissítéseket integrálom, a szolgáltatásokat nem piszkáltam, nagyon sokan vannak és mélyreható kutatás kéne, hogy mire lehet szükség is mire nem.

Az Edge-et azért szemeltem ki, mert uis félkész állapotban van, a rendszer tudtommal nem használja (mint az IE magját - bár ebben nem vagyok annyira biztos) - kb olyan feeling, mintha beleraktak volna egy alfa-verziós chrome-ot v foxit a rendszerbe. Amúgy nem értem, minek 2 M$ böngésző egy rendszerre?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#66) #41133696 válasza t72killer (#65) üzenetére


#41133696
törölt tag

"Amúgy nem értem, minek 2 M$ böngésző egy rendszerre?"

Mert majd csak egy marad. Az XP nem támogatott - tehát az az IE vonal kilőve. A Vistasok annyira kevesen vannak, hogy őket nem is vették be az akcióba így ha ők váltani akarnak akkor vegyék meg a 10-et, az az IE vonal le van maradva a 9-esnél. Windows 7-ről váltani egy álom, mert már régi, és egyébként is ingyenes (aki teheti vált is). Szerény személyemnek volt egy ASUS A8N-SLI alaplapra eddig három OEM Windows licencelve : 64-bites Windows XP, Vista HP, és 7 HP. Nem gondoltam volna, hogy majd lesz egy negyedik is rá, szóval nagyon megörültem az ingyenes frissítésnek :)

Az MS fiók miatt is nagyon fontos volt, meg így egységes.

No szóval, rengetegen váltanak ingyen 7-ről 10-re - ez egy jó húzás, hogy a 7 ne legyen tovább az új XP. Náluk is az IE kilőve.

Windows 8.x-ről özönlenek át az emberek 10-re, IE megint kilőve.

Szóval a végén majd marad az Edge. Legalábbis az MS részéről mint a böngésző.

(#67) ldave


ldave
félisten

Véletlenül kitöröltem a kezdőlapról egyet a Népszerű webhelyek közül, ezt hogy lehetne visszahozni?

A Slime draws near! Command?

(#68) #41133696 válasza #41133696 (#66) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja azt kihagytam, hogy egyértelműen leírták, hogy az IE vonalat lezárták. Nem lesz IE12, és ebből adódóan, az Explorer HTML5 kompatibilitása sem fog már javulni. Kapnak majd minden hónapban a megmaradt IE felhasználók biztonsági javítást aztán annyi.

(#67) ldave : Várnod kell, de ha aktívan használod, pár nap múlva visszatér.

(#69) rocket


rocket
nagyúr

Sziasztok!
Hol lehet beallitani, hogy a kedvencek savon csak ikonok legyenek lathatok?

Importaltam IE-bol, de nevvel egyutt vannak, es nem talalom a beállítást :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#70) #41133696 válasza rocket (#69) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mert még nincs rá mód. Annyit tudsz tenni, hogy csak a honlap kezdőbetűjét írod a neve helyett, Így lesz egy ikonod + 1 betűd.

(#71) rocket válasza #41133696 (#70) üzenetére


rocket
nagyúr

Koszi :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#72) fordfairlane válasza t72killer (#65) üzenetére


fordfairlane
veterán

Amúgy nem értem, minek 2 M$ böngésző egy rendszerre?

Arra mindenképp, hogy tovább növelje a platformtöredezettséget. És ahogy elnézem a Windows 10-et, főképp az árakat, ez oprendszer szinten is tovább fog fokozódni.

x gon' give it to ya

(#73) br.rak válasza t72killer (#65) üzenetére


br.rak
őstag

"Amúgy nem értem, minek 2 M$ böngésző egy rendszerre?"
-Elrettentő példának, ha normális szolgáltatást akarsz, azt ne az MS-től várd.
"Anno" a Chrome-or is szidtuk, hogy egy fapados sz*r, de az új E-hez képest az egy svájcibicska volt

(#74) bon válasza br.rak (#73) üzenetére


bon
őstag

Chrome most is szar! Amúgy az Edge még bőven fejlesztés alatt áll.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#75) br.rak válasza bon (#74) üzenetére


br.rak
őstag

Az értem, és el is fogadnám, ha világmegváltó feature-ok beleszuszakolása lenne a cél, de a klasszikus idézve: remélem ez komoly, mert viccnek kicsi durva. (és az sem mentség, hogy a felhasználok 95%-a agyhalott zombi, "azt eszik, amit kap" alapon jól el lesz ezzel is)

(#76) Воланд válasza t72killer (#65) üzenetére


Воланд
titán

"Amúgy nem értem, minek 2 M$ böngésző egy rendszerre?"

"We recognize some enterprises have legacy web sites that use older technologies designed only for Internet Explorer, such as custom ActiveX controls and Browser Helper Objects. For these users, Internet Explorer will also be available on Windows 10." [link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#77) #41133696 válasza fordfairlane (#72) üzenetére


#41133696
törölt tag

Megint logikátlanságot mondtál, pedig előtte el lett magyarázva már.

(#78) t72killer válasza Воланд (#76) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem, kvázi extra kompatibilitás mód a kőkorszaki webfejlesztők kedvéért:R. Ha az edge az út, akkor érthető, hogy miért az IE távolítható el (ill ahogy összeáll a rendszer telepítés után, elsőre nem is látszik, hogy fent van). Persze lesz ebből még jogi kalamajka, mert semmiféle böngészőválasztós ablak nem jött fel.

Önmagában nincs bajom azzal, hogy cserélik az IE-t, csakhogy az Edge még eléggé gyerekcipőben jár:U.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#79) #41133696 válasza t72killer (#78) üzenetére


#41133696
törölt tag

A böngészőválasztós hasfájás EU specifikus volt. Öt évre vállalta a Microsoft, ez lejárt tavaly, azóta már Vistán, és Windows 7-en sem jelenik meg.

Ezúttal a Mozilla megelőzte az Operát és már sírnak...

(#80) Sub-ZeRo válasza br.rak (#75) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én is agyhalott zombi vagyok mert ie-t használok, laptopon meg edge-t?! Legalább 4-5 különböző böngészőt próbáltam ki. Lásd Chrome, Opera, Firefox, maxthon, meg 2 másikat amiknek nem tudom most a nevüket. Mindíg visszatértem ie-re mert nekem a többi nem hozta azt a szintet amit az is tudott az meg a sebesség ahogy az oldal felállt. A többi böngészőből 1-2 funkció kellene az ie-be és a legjobb lenne. Lásd Chrome kedvencek és jelszok szinkronizálása. Ff-nek a beépülők. Opera az korrekt volt úgy ahogy html5 terén. Még is visszamentem ie-re pedig csak egy adblockot tettem fel hozzá és kész is. Amúgy az opera a másodlagos böngészőm.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#81) #41133696 válasza Sub-ZeRo (#80) üzenetére


#41133696
törölt tag

LOL afölött a komment fölött elsiklottam :DDD

(#82) t72killer válasza #41133696 (#79) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Naja, aki úgy frissít, hogy áthozza a 7-8.1-re telepített appjait, meg is érdemli:U. Már a sima OS frissítésre is csak az ingyen upgrade miatt vetemedtem, ez volt életem első formázás nélküli telepítése. "természetesen" azt választottam, h semmit ne hozzon át a régi rendszerből (a nejem új notija amúgy, a hp által rávarázsolt bloatware-rel teletömött win7 volt rajta).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#83) #41133696 válasza t72killer (#82) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mondjuk én is belakott rendszerre pakoltam fel itthon a fő gépre :DDD

Anyukámnál viszont teljesen újratelepített 32-bites Windows 7-ről frissítettem, mivel eredetileg belakott 64 bites OEM 7-es volt rajta, de a 64-bites Windows 10-zel már nem volt kompatibilis a CPU (X2 4200+ S939).

Ami engem zavar, hogy a népszerű helyek csak egysoros és még nincs mód, bővíteni, így egy csomó kihasználatlan hely van. A saját csatorna, meg nem tartalmaz, hazai forrásokat.

(#84) Bali27 válasza Sub-ZeRo (#80) üzenetére


Bali27
addikt

Mazochista :DDD

(#85) #41133696


#41133696
törölt tag

Nos, úgy látszik, határ a csillagos ég... lassan felemészti az SSD-t :D

Ameddig nem lehet mérethatárt beállítani - azt nem is mondom, hogy áthelyezni a gyorsítótárat -, addig marad a Firefox elsődlegesnek.

[ Szerkesztve ]

(#86) dtraveller


dtraveller
csendes tag

A google honlapjainak egyes funkcióival van csak gond (képek és videok feltöltése), de álltalános használatban nálam jobban beválik mint a többi böngésző.

(#87) t72killer válasza #41133696 (#85) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

ccleaner :U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#88) #41133696 válasza t72killer (#87) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mi a gond vele?

(#89) br.rak válasza Sub-ZeRo (#80) üzenetére


br.rak
őstag

Neked bejött, de előtte próbáltál más böngészőt is. Gondolom nem sorolod bele magad abba a kategóriába, akiknél a nagy kék e betű = internet.

A Presto motoros Operát én is szerettem, de miuán váltottak a nagyon korai béta lelombozott(pedig előre közel 10 évig én is szinte minden platformon azt használtam) , de lehet majd visszanézek.

(#90) #41133696 válasza #41133696 (#83) üzenetére


#41133696
törölt tag

Egyébként a dolog így nézne ki optimális esetben:

A Windows 10 alapértelmezett témája, fekete SuperBar, sötét tónusú Edge, annyira megtetszett, hogy ameddig az SSD-t nyíró Edge nem lesz felvértezve olyan alapképességekkel mint az IE volt, addig csináltam magamnak az FFX-ből egyet :D

A téma neve, fent látható.

HTML5 kompatibilitást illetően, nem olyan sokkal van elmaradva a Firefox mögött:

(#91) #41133696 válasza #41133696 (#90) üzenetére


#41133696
törölt tag

Plusz ez:

(#92) ldave


ldave
félisten

Google Docs-ba nem működik nálam a copy, paste, se másik Edge lapról, se egyéb helyről.

A Slime draws near! Command?

(#93) #56474624


#56474624
törölt tag

Most jelentkezett egy hiba, ami eddig nem volt: ha új lapot szeretnék megnyitni, egyszerűen bezárul az Edge. Már a gépet is újraindítottam néhányszor, nem segít. Amúgy el sem akart indulni az Edge, mert a kezdőlap új lapra volt beállítva, aztán egy másik oldalt megnyitva sikerült megnyitnom és átállítanom a kezdőlapot a bingre, úgy már elindul persze, a jelek szerint tényleg az "új lap" a problémás számára. De hogy mitől lett az? :F

(#94) #56474624 válasza #56474624 (#93) üzenetére


#56474624
törölt tag

Na nem csak nálam van ez:
[link].

Érdekes, mert ma délelőtt még nem volt ezzel probléma, azóta pedig semmit nem telepítettem.

szerk.: Most meg újra jól működik, pedig még csak a gépet sem indítottam újra.

[ Szerkesztve ]

(#95) Sharku válasza #56474624 (#93) üzenetére


Sharku
csendes tag

Nekem is ez volt az "új lappal", este kikapcsoltam a gépet semmi baja nem volt aztán másnap így fogadott. Az "új lap" a kezdőlap is és azonnal bezáródott amikor elindult, először nem is gondoltam, hogy az a baj. Viszont amikor linkre kattintva megnyílt az Edge és nem záródott be, akkor próbaként töröltem böngészési előzményekben mindent és megjavult, azóta jó.

(#96) rocket


rocket
nagyúr

Index.hu foruma nem kedveli az Edge-t, kezdo oldal betolt, de aztan semmi, es becsukni se lehet az oldalt, csak ha a bongeszot zarom be.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#97) astorre19


astorre19
aktív tag

Tudja valaki Firefoxból hogy lehet importálni a könyvjelzőket?

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#98) #78032384


#78032384
törölt tag

Idevág, csak átmásolom a WIN10 topikból az Edge tapasztalataim:

Beharangozták nagy dumával, aztán félkész bughalmaz, ígért feature-ök fele sehol, cserébe alapfunkciókat is kiszedtek. Nem tudsz előre-vissza swipe-olni! Back gombot kell nyomogatni mint a barbárok. És hosszan nyomva a visszát sem jön elő az előzmény.
Tabok thumbnailje hiányzik. Nem lehet tálcára szúrni. Új tab top sites csak 8 weboldal látszik, pedig alatta van hely 24-nek is. Pop-up testreszabás hol? Sehol.
Könyvelzőket nem húzta le MS fiókból, importáltam kézzel (el is kavarta a sorrendet) de tök hülyén mutatja a site neve alatt a teljes URL is, minek? Ha kikapcsolom Cortanát, nincs jobb klikkre keresés. Követésvédelmi listák sincsenek, mivel még kiegészítők sem, így csak reklámokkal együtt lehet netezni. Ahol lehet az olvasómód segít valamennyit. Ennyi is volt részemről egyelőre. Marad az IE11.
Az a kevés ember, aki most kipróbálja sírva menekül vissza Chrome-hoz, hiába egy bloatware már. Aztán az MS mire kihozza az igazi ígért szuper Edge-t, már késő lesz. Pedig pont az volt a cél a névváltással az IE rossz hírnevétől megszabadulni. Most a Spartan/Edge is már bűnben születik. És kivették a Metro IE-t, tableten, érintőképernyőn pedig az verhetetlen volt.

Reklámszűrővel majd veszettül gyors lesz az látszik már, a weboldal firkálás jegyzet is hasznos funkció.
Az UI is lehetne jobb, eléggé Safari utánérzés
életlen betűk és ikonok
olvasómód ikonja feleslegesen animál
a kedvencek jele most három csík a csillag helyett, a csillag most a kedvencek hozzáadása mint a Chrome-ban = azt kavarják meg direkt aki "hűségesen" IE-t használt eddig
tálcán az ikonja nem mutatja a tabokat

Share gomb és erre oldalt beúszik WIN8 stílusban az óriási szinte üres oldalsáv. Hát nem azért szedték ki a globális charm bart hogy majd minden app a saját share gombjával ott rögtön felkínálja a lehetőségeket? És nem ezt utálta mindenki minek jön be nagy animációval egy félképernyős panel egy darab gombbal? Akkor miért tartották ezt meg? Ilyenekből látszik minden ígéret ellenére egyáltalán nincs átgondolva ez a rendszer. Öszvérmegoldás mindenhol, minden óra használattal egyre több az akadály. Kíváncsi leszek hány hónap kell mire alap dolgokat visszatesznek, kijavítanak.

(#99) #78032384 válasza astorre19 (#97) üzenetére


#78032384
törölt tag

Előbb Firefoxból régi IE-be. Régi IE megnyitása: Edge tetszőleges oldal, 3 pötty megnyitás IE-vel.
IE könyveljzőknél importáld Firefoxból IE-be, onnan már tudja importálni az Edge. Csak az Edge-ben nem a csillag jelöli a kedvenceket, hanem az a három csík. És ha egyéni sorrendben voltak, készülj fel ABC-be fogja rendezni...
Vicces ahogy a MS reklámozza az új böngészőt, de aki át akarna térni nem tud egyszerűen költözni.

(#100) astorre19 válasza #78032384 (#99) üzenetére


astorre19
aktív tag

Köszönöm, közben rájöttem.
Egy könyvjelzők nevű mappába rakta a könyvjelzőimet, ezen belül vannak még mappát, amiket nem tudok kihúzni az eszköztárra, ez másnak is ilyen?

Az a vicces, hogy amilyen gyors most így félkészen, félő mire kész lesz elszáll a gyorsaság.

Közben rájöttem, nem lehet közvetlen a Könyvjelző eszköztárra kihúzni, hanem jobb oldalt

[ Szerkesztve ]

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.