Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Воланд válasza TOLEDOO (#293) üzenetére


Воланд
titán

sehol.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#302) #78032384


#78032384
törölt tag

Kivételesen nem a szokásos mikor lesz már stabil, mikor lesz hozzá kiegészítő, normális könyvjelző miatt panaszkodom: Hihetetlennek tartom nyár óta nem oldották meg, hogy emlékezzen az ablak pozíciójára és ne ott nyíljon meg minden alkalommal ahol kedve tartja.
Ciki az egész modern app és Lumia téma már komolyan... vajon a Microsoft fejesek is ennyit szívnak naponta a mobiljaikkal, gépeikkel?

[ Szerkesztve ]

(#303) Morzsibácsi


Morzsibácsi
tag

Sziasztok! Azt nem lehet valahol beállítani,hogy ne töltse le minden esetben a file-t,hanem legyen egyből futtatás,mint az elődjében? Köszönöm!

(#304) daimonion válasza Morzsibácsi (#303) üzenetére


daimonion
senior tag

nem

(#305) Morzsibácsi válasza daimonion (#304) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Köszönöm! Hát ez szomorú.

(#306) Jofi81


Jofi81
őstag

Tegnap óta hiába kattintok bele a címsorba, nem nyílik le. Eléggé bosszantó, mert így szoktam új oldalra navigálni. Most vagy kénytelen vagyok új lapot nyitni és kiválasztani a népszerű helyek közül, amit szeretnék, vagy el kell kezdenem begépelni az oldal nevét. Egyik sem kényelmes megoldás számomra. Másnál is ilyen, vagy csak nálam változott meg?

(#307) Harcsai


Harcsai
senior tag

Hali

64bitest Win10 Enterprise 2015 LTSB van a gépemen és nincs Edge. Ez csak az újra telepítés óta van így. Ha megpróbálom letölteni, új alkalmazás kell a megnyitáshoz. Mi lehet ez?

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#308) Воланд válasza Harcsai (#307) üzenetére


Воланд
titán

ltsb-ben nincs edge.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#309) Harcsai válasza Воланд (#308) üzenetére


Harcsai
senior tag

És ez mit jelent? Mármint az ltsb. Nem is lehet rávarázsolni, csak újra telepítéssel?

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#310) Воланд válasza Harcsai (#309) üzenetére


Воланд
titán

ha nem tudod, akkor miert azt hasznalod?

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#311) Harcsai válasza Воланд (#310) üzenetére


Harcsai
senior tag

Mert nem tudom ;)

Köszi!

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#312) daimonion válasza Harcsai (#307) üzenetére


daimonion
senior tag

64bitest Win10 Enterprise 2015 LTSB van a gépemen és nincs Edge
hol lehet hozzájutni ilyenhez és mennyiért ?
ha onnan ahonnan gondolom, miért nem egy szimpla pro-t "vettél? " Mert erősen kétlem, hogy baromira szükséged lenne egy Enterprise verzióra.

(#313) Harcsai válasza daimonion (#312) üzenetére


Harcsai
senior tag

Jóindulatod külön köszönöm.
Miért olyan hihetetlen hogy fogalmam nem volt ezek jelentéséről? Feltettem egy kérdést. Ne haragudjatok, tényleg nem tájékozódtam megfelelően. Egyébként jogtiszta win 7 home prémium 64bittel vásároltam a laptopom, és jogosult vagyok win 10 telepítésre, csak (igen, megint a saját hülyeségem) képtelen vagyok feltenni. Nem rendelkezem a szükséges kóddal. Illetve valószínűleg igen, de a kapott dvd nem kér kódot(win 7). Valószínűleg úgy tudnám feltenni jogtisztán a 10-et, hogy felteszem a jogtiszta 7-et, és arra update. Na de ez így vicc...
Vagy rosszul tudom!

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#314) daimonion válasza Harcsai (#313) üzenetére


daimonion
senior tag

Befejezem az Offot csak csodálkoztam mert amid van Win 10 arra win 7 Home prémiumról NEM TUDSZ frissíteni sem plusz fel sem engedi rakni így nagy valószínűséggel a legális win 7 kulcsodat sem fogadja el. Egyébként csak beütöd a Google ba és már jön is a válasz

A másik megoldás legális Win 7 Home premium upgrade win 10 Home-ra.Akkor kapsz egy DIGITÁLIS licenszet. A Digitális licensz birtokában viszont bármikor feltelepítheted a win 10 Home-ot "toszta" telepítéssel ugyanis automatikusan fogja aktiválni a Win 10 rendszeredet és nem kell semmiféle kulcs hozzá.De Pl a 1511 -es kaidástól már elfogadja a Win 10 a legális Win 7-Win 8 kulcsokat is ha van olyanod.természetesen csak a megfelelö változat.

(#315) daimonion


daimonion
senior tag

Jó hír: jönnek a bővítmények a Microsoft Edge-be

Úgy tűnik, a Microsoft tényleg meglépte azt a lépést, amelynek már nagyon ideje volt.
Mind kinézetében, mind teljesítményében összevethető a Windows 10-zel érkezett Microsoft Edge böngésző a két nagy riválissal, a Chrome-mal és a Firefoxszal, azonban az, hogy nem támogatta a bővítményeket, még a legelszántabb Microsoft-rajongókat is arra késztette, hogy inkább más böngészőt használjanak. Ez azután a piaci eredményeken is meglátszott.

A Microsoft ugyan megígérte, hogy orvosolja ezt a gondot, azonban az ígéret csak ígéret maradt, legalábbis mostanáig. Komoly remény van ugyanis arra, hogy tényleg érkezik ez a támogatás az Edge-be, és a Microsoft belső tesztelői – írja a WinBeta – már komolyan foglalkoznak vele.
Minden bizonnyal többet tudunk majd a bővítményekről a hónap végén, akkor tartja ugyanis a Microsoft a San Franciscó-i Moscone Centerben az éves BUILD konferenciáját, ahol feltehetően megosztja a fejlesztőkkel, hogyan működik a dolog, hogyan tudják portolni alkalmazásaikat a Chrome-ból.

A bővíthetőség lehetősége állítólag júniusban jelenik meg, így körülbelül három hónapjuk lesz arra a fejlesztőknek, hogy portolják a beépülőiket.

(#316) daimonion válasza daimonion (#315) üzenetére


daimonion
senior tag

Video az MS Edge extensionokról.
Igaz még csak a Windows 10 Build 14291 előzetesben vannak benne de már benne vannak
Ujdonságok ebben az előzetesben ami az EDGE böngészőt érinti

Edge kiegészítők: Végre megérkeztek az Edge kiegészítők. Kipróbálásukhoz csak meg kell nyitni a menüt (...) majd az "Extensions"-re kattintani ami megnyitja a bővítmények sávot. Itt a "Get extensions" feliratra kattintva megnyithatjuk a kiegészítők oldalt. Jelen pillanatban még kissé macerás azok feltelepítése és csak három közül választhatunk. Nyilván több majd csak ez után érkezhet, jelen pillanatban már annak is örülhetünk, hogy van.
Kitűzhető lapok: Szintén egy újdonság az Edge-ben, hogy most már rögzíthetünk lapokat. Ezt hasonlóképp már több böngésző támogatja így érthető, hogy itt is megjelent ez a funkció. A lapok rögzítéséhez csak a nyitott oldal fülén jobb klikkel kattintva válasszuk a "Pin tab" opciót. Ezzel rögzítésre is kerül és minden megnyitás alkalmával ott is lesznek.
Már a címsorba való beillesztéskor megjelenik a "Paste and go" azaz "Beillesztés és ugrás" opció is. Továbbá már szövegek beillesztésénél a "Paste and search", vagyis "Beillesztés és keresés" is ott lesz majd. A lapok bezárása is leegyszerűsödött érintőkijelzős eszközökön, a bezárás gomb megnövelésének köszönhetően.

Forrás Oprend

bövebben a kiegészítőkről

MS Edge extensions

[ Szerkesztve ]

(#317) #78032384 válasza daimonion (#316) üzenetére


#78032384
törölt tag

Végre valami fény az éjszakában. :) Remélem az érintős gesztusokat sem felejtik ki. Érintős egerem van és nagyon megszoktam már csak swipe és lapozhatok vissza. Enélkül nem fogom lecserélni az IE-t Edge-re.

(#318) daimonion válasza #78032384 (#317) üzenetére


daimonion
senior tag

Mouse Gestures

by Microsoft

An extension for Microsoft Edge that allows customers to perform basic browsing tasks by right-clicking and then gesturing with the mouse. For example, right-click and hold, then move the mouse down and to the right to close the current tab, or move the mouse from right to left to go back to the previous page.

Version 0.1.16.10501, last updated March 14, 2016

Sztem az egyik extensions pont ezt tudja, de lehet, hogy tévedek

(#319) #78032384 válasza daimonion (#318) üzenetére


#78032384
törölt tag

Nem, ez más dolog itt először jobbal kattintani kell és utána jöhet a koreográfia. Én az érintős swipe-ról beszélek ami a kukázott Modern IE-ben benne volt, és Edge-en kívül bármelyik böngészővel működik. Logitech T400 egyébként az egér. Finom kis érintés balra és már vissza is lapoztam, nem kell semmit kattintani és mozgatni az egeret. Most vadászni kell (kellene ha használnám az Edge-t) a back gombot bal gombbal, tiszta középkor. Akinek tablete van és frissített Win10-re most nem tud tapizással lapozni, hanem bökdösni kell a visszanyilat?
Gyanítom a probléma az Edge már az új csodálatos UWP app és azért nem működik. Ahogy pl. a Sport appnál se működik, nem is használom azt se. Nagyon gyerekcipőben járnak ezek az modern appok.

(#320) mefistofeles

Skacok! Van egy problémám. win10 és edge böngésző van mint a számítógépemen, mint a telómon. Sikerült is szinkronizálni a kettőt de a telefonomon (bár a beállításokban be van jelölve) a kedvencek ugyan megvannak de a jelszavakat nem mentette el. Hogy lehet ezt is szinkronizálni, hogy a telefonon is meglegyenek?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#321) anorche1 válasza mefistofeles (#320) üzenetére


anorche1
őstag

Ha egy mentett helyen beírod a felhasználóneved/email címed, majd ráböksz a jelszó mezőre, akkor azt ki fogja tölteni.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#322) mefistofeles válasza anorche1 (#321) üzenetére

...hát nem tölti ki....... :N

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#323) #78032384 válasza mefistofeles (#322) üzenetére


#78032384
törölt tag

Nem lehet más választ adni sajnos, egyszerűen nagyon bugos, hiányos az Edge. Nálam is van username mezőbe hiába kattintok nem tölti ki. Ott a név, de nem tölti ki, be kell gépelni megint.

Azt se értem miért nem ismeri fel asztali gépen egérrel használom, tehát nem szükséges óriási sorközt használni menükben, kedvenceknél. Utóbbi megvalósítása is botrányos, minek a könyvjelző neve alatt még a teljes url-t is mutatni?

És miért olyan rondák a füleken, címsorban a betűk? Szőrösek.
Miért kell splash screen induláskor, miért nem jegyzi meg az ablak helyét? A swipe navigáció hiányáról már panaszkodtam korábban.

Miért unalmas szürke egész hiába van a settings-nél beállítva szín? Ami az IE-nél látszik is. Szóval az új modern vezérlőpult appnál megadja az ember a kívánt színt, tálca, start, ablakok címsora és akkor a modern cuccok maradnak ronda szürkék és csak a régi win32 dolgok lesznek színesek. És Redmondban senki nem kiált fel mekkora idiótaság ez? Nem fogják fel az UI az első amivel a felhasználó találkozik? Soket lehetne írni mennyire elcseszett design ez az egész UWP app téma. Mail app is bal alsó sarokban fogaskerék megnyitja jobb oldalt a panelt, agyrém.

Ha sok lap van nyitva, csak parasztvakítás a pár hónapja beletett tab preview, semmit nem ér. Mert nem írja ki ha fölé viszed az egeret mégis mi az az oldal, ahogy az IE teszi. Ilyen atom alap dolog hogy maradhatott ki?

(#324) cozmo


cozmo
őstag

Edge gyorsítótár, cache áthelyezés mozgatás. Kipróbáltam ramdrive-ra áttenni de nekem valamiért nem sikerült. Tapasztalatokat várok.

Tehát a metódus:

Pity this wasn't posted sooner, but oh well. For anyone who still wants to try the SymLink method I can confirm it works.

*These steps are exactly as I did them (also works with ZuneMusic_8wekyb3d8bbwe if you stream a lot and don't want it to wear/bloat your SSD - yes, "stream" apparently means "save to disk"), some steps may be unnecessary, but worth doing just in case. Your mileage my vary, if you follow these steps you do so at your own risk. Depending on restarts, step 1. may need to be repeated.
Run cmd from the start menu with admin rights (right-click command prompt and select run as administrator).
Take full ownership of the cache folders to be safe, you may want to clear using disk cleanup first. Type takeown /F "%USERPROFILE%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe\AC" /A /R and press enter (%USERPROFILE% should work, but if not replace it with [Drive]:\Users\[Username] as per normal).
When it finishes (depends on size) make an exact copy to your other drive (replace E:\Edge Cache as desired; and make sure Edge\Groove\etc. isn't running or you will get 'in use' errors). Use: robocopy "%USERPROFILE%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe\AC" "E:\Edge Cache" /E /COPYALL /DCOPY:DAT ensure that there are no skipped\failed files, otherwise retry after disk cleanup.
Instead of deleting the original as required for Symbolic Links, suggested you rename it: ren "%USERPROFILE%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe\AC" "AC Backup" in case the SymLink fails when you can just rename it AC again, deleting the SymLink (you can do this using windows explorer as well). If the renaming encounters 'in use' errors even though Edge\Groove\etc. isn't running then restart your PC and retry.
Create the SymLink as follows (replacing E:\Edge Cache as needed): mklink /D "%USERPROFILE%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe\AC" "E:\Edge Cache" then restart your computer.
After some time if everything is working smoothly and you're sure its the other drive being used for caching then you can safely delete the original AC Backup file, but I just deleted #!001\MicrosoftEdge\Cache from the backup. If you don't use disk clean up, all your Edge cache should be retained.

*Thanks to Martin Brinkmann for inspiration from a Windows 8 variation on ghacks.net.

eredeti: [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#325) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Üdv.
Másnál is beszart a fosbúk az edge alatt?
IE-vel normál, itt meg csak a fél oldal jön be... :F

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#326) daimonion válasza s7evcsenko (#325) üzenetére


daimonion
senior tag

Nem Nálam a Facebook jó .Az általad használt fosbúkot nem ismerem.De lehet ott is jó minden és valamit használsz ami miatt nem jó.

(#327) s7evcsenko válasza daimonion (#326) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nálam így néz ki...
Mire gondolsz? Mit használok?
Pár napja raktam újra a wint, szinte még szűz...
Jobb oldalt nincs vele baj, azt én vágtam le, de a bal oldalon, csak annyi jelenik meg... 2 sor. :F

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#328) daimonion válasza s7evcsenko (#327) üzenetére


daimonion
senior tag

Azt írtad fosbukot vagy mit. :K Azt meg nem tudom, hol lehet regisztrálni.Miért nem írsz normálisan ? :F
Egyébként ez arra hasonlít mint nálam, hogy a videokártyának valamiért nem sikerül a monitor közepére helyezni a dolgokat.Olyankor ÉN átváltok egy másik forrásra pl DVD majd vissza és akkor minden rendben.

[ Szerkesztve ]

(#329) s7evcsenko válasza daimonion (#328) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Szerintem nem egy problémáról beszélünk...
A vga betölt mindent, a facebook nem töltődik be teljesen.
Az "adatlap szerkesztése" alatt hiányzik minden, ami Neked ott van.
IE alatt tökéletes.
Végül is már mindegy, meguntam az idegesítő hiányokat, visszatértem IE-re.
Azért köszi. :R

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#330) daimonion válasza s7evcsenko (#329) üzenetére


daimonion
senior tag

Nincs mit De azért gondolkodjunk tovább, ha Nálam müködik és nálad nem mi lehet a probléma.
- Hardver ? tudni kéne a konfigodat, mert lehet,hogy ott a bibi.
-Edge ? akkor is tudni kéne a konfigodat , mert Nálam AMD A6 proci van 8 giga ram és Radeon VGA és Win 10 pro 64 bit.A reklámblokkolás host file ból van megoldva.Vírusírtó meg a Win defender +Win patrol
az is elképzelhető, hogy ha külső vírusírtót használsz annak valamelyik összetevője kavar be.Ezeket jó lenne tisztázni, mert nem biztos, hogy az Edge a hibás.
Egyébként azt írod,hogy " Végül is már mindegy, meguntam az idegesítő hiányokat, visszatértem IE-re."
mik voltak az idegesítő hiányok ? :R

(#331) #78032384 válasza s7evcsenko (#327) üzenetére


#78032384
törölt tag

Nálam régebben előfordult ugyanez. Használsz host file reklámblokkolót? Nálam hostsman-ben valamelyik szűrő lista frissítése ugyanígy blokkolt oldalt facebookon olyat is amit nem kellett volna. Visszacserélve a host file-t, megoldotta. Egyébként inkább használj normális böngészőt, az Edge még alkalmatlan komolyabb napi böngészésre. És az MS-t ismerve a nagy nyári frissítés után is még hiányozni fognak alap dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#332) daimonion válasza #78032384 (#331) üzenetére


daimonion
senior tag

Bocs hogy ellentmondok de teljesen alkalmas napi böngészésre. Nincs semmi gond vele. Igaz vannak még hiányosságai de teljesen rendben van. Igaz nem lehet 2 millió 500.000 kieggel szétbarmolni de ez legyen a legkisebb baja.
Nekem / meg valószínű több százezer embernek akiknek nincsenek különleges igényei / megfelel mind a gyorsasága mind a szolgáltatásai is / az a nem sok ami van/ :R

(#333) #78032384 válasza daimonion (#332) üzenetére


#78032384
törölt tag

Az jó, ha neked megfelel. Kinek mi az igénye. A-ból B-be eljutni alkalmas a MÁV is, a minőség nem mindegy. A semmi gondot én nem mondanám. 2015-2016-ban alapnak számító funkciók hiányoznak (nem a kiegészítőkre gondolok), még az IE-hez képest is. Talán majd Redstone frissítés után érdemes lesz újra megnézni lehet-e alapértelmezettnek beállítani.

(#334) s7evcsenko válasza daimonion (#330) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Az adatlapomon minden le van írva, eddigi nem is volt vele gond.
Újra raktam a wint, még akkor is jó volt, aztán elromlott.
Telorol írok, így kérlek nézd el a hibákat.
Tessék pár észrevétel:
- A kedvenceket nem lehet név szerint rendezni
- A kedvencek oldalsávot minden indítás után rögzíteni kell, nem képes felfogni, hogy nekem fixen kell eldalra...
- Nem lehet file-ba exportalni a kedvenceket, de meg csak az se megy hogy az IE-vel kiolvastassam... Persze fordítva működik.
- Nem lehet beállítani, hogy váltson át az újonnan megnyitott lapra, ami IE-ben megy.
- időnként kidobál a fixen bejelentkezett oldalamról, és újra be kell jelentkezni
Hirtelen ennyi jutott eszembe...

Mindemellett gyorsabb, és a videók is zökkenő mentesen futnak rajta, így az irány jó, csak nehéz lemondani korábban használt, bevált funkciókról.

iwroteapoem: Nincs semmi blokkoló, addon, semmi. Majdnem szűz win10.

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#335) daimonion válasza s7evcsenko (#334) üzenetére


daimonion
senior tag

A kedvenceket lehet név szerint rendezni igaz kézzel kell megtenni ami kicsit macerás de lehet.

Az exportálás jogos az Nekem is hiányzik DE gondolom ez azért maradhatott ki mert valaki Redmontban azt gondolhatta, hogy mindenkinek megfelel az ha One Drive on szinkronizálhatja a könyvjelzőket.

Oldalsávot oly módon ahogy Te nem használom így arra nem tudok mit mondani.Biztos sok embernek fontos az hogy megmaradjon az oldalrögzítés.

- Nem lehet beállítani, hogy váltson át az újonnan megnyitott lapra, ami IE-ben megy.itt arra gondoldz, hogy amikor megnyitod akkor több lap nyílik meg és akkor az új lapra ugorjon ? vagy mire képet tudnál berakni akár priviben is ? Mert nem értem :( :R
Nálam még sosem történt meg az, hogy kidobjon a bejelentkezett oldalról.Gondolom ez is valamitöl függ.Mittudom Én net vagy progi vagy a bánat tudja mi.

Nekem ami hiányzik az , hogy kilépéskor törölje az előzményeket.
Az pl zavar és nem tudtam rájönni, hogyan lehetne megoldást találni a dologra az az , hogy nem tudok üres oldallal indulni. Hiába állítom be hogy induljon üres oldallal akkor sem fog.Így beállítottam a Binget kezdőoldalnak :K
A letöltést meg tudom csinálni, hogy oda töltse ahova akarom így azzal nincs gondom.A kiegek Nekem nem hiányoznak ha egyszer valamikro lenne Safe cloud kieg az jó lenne de az tuti nem lesz :P
Az adblockot Host file ból oldom meg de ha majd jön egy baromi jó edge-re lehet akkor azzal fogom megoldani.

(#336) #78032384 válasza daimonion (#335) üzenetére


#78032384
törölt tag

Szerintem erre gondolt:

Redstone után elvileg sokat fog javulni az Edge, ha minden igaz végre bekerül a swipe visszalapozás is, nem kell ballal nyomogatni a back gombot. Elég gáz az UWP appok most nem támogatják az érintős vagy dedikált back gombbal rendelkező egereket. A kedvenceket is végre rendbe teszik, sávban csak ikon vagy név is, oldalt pedig ha minden igaz nem lesz ott feleslegesen az url is. A letöltések pedig nem indulnak el maguktól, hanem megkérdi. Kiegészítők végre. Flash click to play. Sajnos a tab preview az marad a mostani szart se érő, ha jól láttam. Mindenesetre Redstone után már bátrabban be lehet rakni alapértelmezettnek, tavaly nyáron óriási öngól volt szerintem erőltetni a népre.

[ Szerkesztve ]

(#337) Pierre75 válasza daimonion (#335) üzenetére


Pierre75
senior tag

"hiányzik az , hogy kilépéskor törölje az előzményeket"
Ezzel én is így vagyok.
"nem tudok üres oldallal indulni"
Nekem indult úgy, de este utálom, ha a nagy fehér semmi fogad.
Két dolgot hiányolok: az adguard addon és a full screen. Az előbbit elhozhatja a nyári frissítés, az utóbbit meg felfogni sem tudom, hogy hagyhatták ki.

(#338) #78032384 válasza Pierre75 (#337) üzenetére


#78032384
törölt tag

Jobb klikk keresés se ártana. IE-ben kényelmes ott a Google, Wiki. Sietve kiadták tavaly nyáron, jobb lett volna csendben lenni és amikor kész bemutatni a tutit. Főleg a tabletesekkel toltak ki. Hiába lesz jó a nyári frissítéssel, hátrányból indul az Edge az elmúlt év miatt. Pedig az új név is azért volt, megszabaduljanak az IE hírnevétől, hiába gyors és korrekt a 11-es. (jobban kedvelem mint a Chrome-ot)

(#339) s7evcsenko válasza #78032384 (#336) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Pontosan erre gondolok.

daimonion:
A letöltéseket el is felejtettem... Attól is kivoltam. :)
Azt hol kell beállítani, hogy máshova mentsen?

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#340) Pierre75 válasza #78032384 (#338) üzenetére


Pierre75
senior tag

Ősz óta egy közel 7 éves notebookon messze az Edge a leggyorsabb böngésző. Mindnek vannak hibái, de egy adguard-dal nekem már lazán lehet elsődleges.
(Írom ezt úgy, hogy 98 alatt utáltam meg az IE-t. Ha fagyott, ment vele az OS is.)

(#341) daimonion válasza s7evcsenko (#339) üzenetére


daimonion
senior tag

Ugye alapból az EDGE a letöltés mappát használja.Egyszerűen a letöltés mappát áthelyezed a Neked szimpatikus meghajtóra vagy oda ahova szeretnéd és automatikusan oda menti
Igaz jut eszembe az sem ártana ha megkérdezné, hogy hova mentsem :P
De így megoldottam

(#342) s7evcsenko válasza daimonion (#341) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Na hát erre magamtól az életbe nem jöttem volna rá... :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#343) daimonion válasza s7evcsenko (#342) üzenetére


daimonion
senior tag

nincs mit

(#344) #78032384 válasza Pierre75 (#340) üzenetére


#78032384
törölt tag

Nálam csak úgy gyors, ha host file reklámszűréssel segítek neki. Anélkül a Windows Central is megölte iróniával. Néha pár oldalnál még így is not responding vagy újratölt. Redstone után adblock kiegészítővel megnézem újra.
A gyorsaságot úgy is értem az eléggé lassítja a böngészést, hogy még nincs swipe navigáció és a vissza gombra kell kattintgatni állandóan vagy nem tudsz jobb klikkel google, wiki keresést gyorsan. Kérdéses jobb klikk Google vajon lesz-e mert most Cortanát erőlteti az MS. Csak hát Amerikán kívül nem sokat ér. Sok megnyitott lapnál nehéz megtalálni amelyik kell, vagy ugorjon a megnyitott fülre magától amit feljebb hiányolt valaki. Nálam új tabot nyitok az IE azonnal mutatja a top sites linkeket, az Edge egy kicsit várakoztat. Sok ilyen apróság miatt még nem alapértelmezett nálam. Augusztusban meglátjuk milyen lesz, tervezek Redstone után egy clean installt és úgy tesztelni a Win10 dolgait.

(#345) Pierre75 válasza #78032384 (#344) üzenetére


Pierre75
senior tag

Google keresés:
kezdőlapnak betettem a google-t, így egy kattintás a házikó.
"most Cortanát erőlteti az MS"
ettől semmi jót nem várok, osztom a vele kapcsolatos meglátásod
"még nem alapértelmezett"
Ha lesz Adguard bővítmény, nálam már az lehet. Az elmúlt pár hónapban Vivaldi-t használtam, most Firefox van. Valami nyűgje mindnek van, amiért szükség van mellette másikra. Pedig még nagy igényeim sincsennek. Az Opera-val úgy elvoltam 10 évig, hogy fel se merült bennem, másik bönészőre váltsak.
Majd meglátjuk...

(#346) daimonion válasza Pierre75 (#345) üzenetére


daimonion
senior tag

Google keresés
beírod hogy www.google.hu aztán enter majd az oldalon maradva beállítások után speciális beállítások majd keresésszolgáltató modosítás és a Google-t teszed alapértelmezettnek és már voálá megy is a címsorból a google keresés a MS EDGE ben

[ Szerkesztve ]

(#347) lugosi111


lugosi111
csendes tag

Sziasztok! A probléma egyszerű: Edge- ben "A lap nem érhető el." illetve "Az oldal nem érhető el." (a fejlécen). Semmit nem nyit meg.
A Chrome működik minden gond nélkül.

(#348) saelin válasza Pierre75 (#340) üzenetére


saelin
veterán

Wow, csak benéztem ebbe a topikba és meglepett, hogy senki nem írt semmit az adguard for edge 3rd party programról... Mivel az edge nem támogatja - még - a beépülőket, az adguard csapata egy külön feltelepíthető alkalmazással oldotta meg a gondot, ami teljes mértékben jól működik! A könnyen elérhető beállítások elérése érdekében pedig van egy hover menü az edge jobb alsó sarkában, így kivételeket is meg lehet neki adni. Sokkal biztosabb megoldás, mint a hostfile piszkálása, ami ráadásul nem kicsit beteg dolog a reklámok blokkolására. Nem arra való.

Persze én is jobban örülnék ha extension-ként lehetne telepíteni, mert sokkal praktikusabb és "tisztább", mint plusz egy app a pc-re.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#349) bon válasza saelin (#348) üzenetére


bon
őstag

Már támogatja a tesztelők számára, de hamarosan megjelenik mindenki számára elérhetően.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#350) #78032384 válasza saelin (#348) üzenetére


#78032384
törölt tag

Ez fizetős program, lehet azért. Ingyenes HostsMan portable módban egyszer beállít és kész. Nem muszáj telepíteni, állandóan futnia. Persze nincs sok opció, kivétel megadása is macerásabb de célnak megfelel amíg nincs rendes kiegészítő. Host piszkálásra se lenne szükség, ha az MS betette volna az IE-ből a Tracking Protection List funkciót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.