Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) TRob1 válasza GEPESZ66 (#850) üzenetére


TRob1
veterán

Igen. Ha naprakész a rendszered, akkor ott van az is a Beállításokban (Beállítások/Importálás egy másik böngészőből menüponton belül ott az Import/Export). Régebben nem lehetett lementeni, csak Importálni másik böngetőből.

¤ R'n'R ¤

(#852) junior11


junior11
veterán

Nálatok előfordult már, hogy a semmiből a böngésző megnyitása során alaphelyzetbe állítja magát, eltűnnek a kitűzött kedvencek, beállítások, bővítmények stb., pedig semmit az égvilágon nem csináltam vele. Ezt már harmadszor játszotta el velem, és nagyon idegesítő. Szerencsére már csak pár oldalhoz használom, alapértelemezettként már a Chrome van, semmi gond vele, de úgy néz ki, teljes elfelejtem az ilyen boszantó hibái miatt, pedig régebben megkedveltem....

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#853) TRob1 válasza junior11 (#852) üzenetére


TRob1
veterán

Velem még soha. (kopp-kopp) Tavaly nyár óta használom fő böngészőként. A megnyitott oldalaimmal (korábbi lapok) indul mindig, még azok sem tűntek el soha. Bővítmény meg csak LastPass meg Translator (korábban uBlock majd AdGuard), de még ezek sem tűntek el soha. A beállítások is kezdetektől így vannak. Múltkor volt egy meghülyülése az új lapoknál, de az ugye globális volt. Minden nap használom. (Leggtöbbször altatás, de ha kikapcsolom a gépet, akkor is jön vissza minden)

¤ R'n'R ¤

(#854) #86564352 válasza junior11 (#852) üzenetére


#86564352
törölt tag

Olyan előfordul néha elfelejti az előző folyamatot, megnyitott lapokat. Kiegészítők passz mert nem használok egyet se, beállításokat nem dobta még el.

Csak lenne már stabilabb, gyorsabb... kíváncsi leszek két hét múlva az új Windows-ban milyen lesz.

(#855) daimonion válasza junior11 (#852) üzenetére


daimonion
senior tag

Egyszer nagyon régen még a 16.03-ás cuccnál azóta soha.

(#856) junior11


junior11
veterán

Köszi srácok, én is csodálkozom, nem értem, mi okozhatja...

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#857) Fancy-boy válasza TRob1 (#853) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A mai napon valamiért teljesen tiszta lappal indult a böngésző, tehát eltűntek a korábban nyitva hagyott oldalak.
Valahogy vissza lehetne állítani?
Explorer esetében ilyenkor használt egy rendszer visszaállítás, de most az sem oldotta meg a dolgot.

Gondoltam megkérdezem, hátha ismertek valami trükköt.

:R

[ Szerkesztve ]

(#858) #86564352 válasza Fancy-boy (#857) üzenetére


#86564352
törölt tag

Előfordul az ilyesmi. Keresztet vethetsz rájuk szerintem. Esetleg előzményekből visszakeresni mi volt nyitva ha emlékszel.

(#859) daimonion


daimonion
senior tag

Na kérem szepen engem is elért az MS "átok"
Ma feltettem tiszta telepítéssel az őszi Fall creator update nevezetű ms Win10-et.Na szóval ennek az lett a következménye, hogy az összes jelszavam eltűnt. De csak a jelszavak. A témák és minden megmaradt csak a jelszavak hiába van bekapcsolva a szinkronizáció.Na most ez miért történt azt nem tudom , de még jó, hogy van egy kee pass nevezetű progim :K

(#860) junior11


junior11
veterán

Na jön nemsokára az Edge androidra és iOS-re is :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#861) daimonion válasza junior11 (#860) üzenetére


daimonion
senior tag

Mobilon nincs sok gond vele.Win10-en pl kimondottan gyors azt nem zabálja a keretemet. Nagyon takarékos kis cucc.

(#862) daimonion válasza Fancy-boy (#857) üzenetére


daimonion
senior tag

A saját példámból kiindulva nem véletlenül a Fall creator update insider változata vann fennt ?

(#863) #41133696 válasza junior11 (#860) üzenetére


#41133696
törölt tag

Végre :C

(#864) Sub-ZeRo válasza junior11 (#860) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ugyan minek?! 🤔🙄😔

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#865) daimonion válasza Sub-ZeRo (#864) üzenetére


daimonion
senior tag

Azért, hogy legyen min fanyalognod. Senki sem kötelez arra hogy ezt használd. Arra sem kötelezett senki, hogy ezt a Hsz-t megírd. :W

(#866) TRob1 válasza Sub-ZeRo (#864) üzenetére


TRob1
veterán

Ez a hsz Ugyan minek?!

¤ R'n'R ¤

(#867) Sub-ZeRo válasza daimonion (#865) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem jah, de ami windows-on sz@r, az majd itt jó lesz?! Persze hogy nem... Ennek örülni nem is értem... Meg különben a véleményemet kimondhatom szerintem... 🤣🤣 Téged sem kötelezett senki, hogy a hsz-t megírd, mégis megírtad... 🤔
Szevasztok! 😂

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#868) #41133696


#41133696
törölt tag

(#870) #41133696


#41133696
törölt tag

(#871) Pierre75 válasza #41133696 (#869) üzenetére


Pierre75
senior tag

Vajon az őszi Edge-nek sikerül javítania az áprilisi bug-ot: nem vagy csak nehezen nyitja meg a disquus fórumokat?

(#872) daimonion válasza Pierre75 (#871) üzenetére


daimonion
senior tag

nehezen./ általában/ De van olyan hely, hogy pikk pakk

(#873) Pierre75 válasza daimonion (#872) üzenetére


Pierre75
senior tag

Félév alatt képtelenek voltak javítani. De már droidon is élvezheti, akinek ehhez van kedve.

(#874) #86564352


#86564352
törölt tag

Facebook, Youtube, Disqus lesz nálam is a mérce jövő héten. Írhatnak akármilyen technikai parasztvakítást, hogy milyen jó böngészőt csináltak, ha a legnépszerűbb oldalak tetűlassúak vele, akkor hiába várunk hónapokat. Évi két frissítés nagyon kevés amíg alapvető gondok vannak.

(#875) Eliot Anders válasza Pierre75 (#871) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Frissítettem és ugyanolyan rossz. :W

(#876) #86564352 válasza Eliot Anders (#875) üzenetére


#86564352
törölt tag

Disqus-t még kivárom mire betölt, Face még telefonon is sok, egy szemétdomb lett az az oldal az évek során. De hogy a Youtube botrányos az nagyon gáz, nem lehet videókat nézni normálisan.

[ Szerkesztve ]

(#877) junior11


junior11
veterán

Kipróbáltam androidion az Edge betát, még nagyon kezdetleges, de ha rendbe rakják nem lesz ez rossz, bár Chrome mellé csak kíváncsiságból raktam fel.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#878) #86564352 válasza junior11 (#877) üzenetére


#86564352
törölt tag

Igazából a Chromium Blink motorját használja, így csak a körítés a lényeg szinkron, könyvjelzők ha asztalin is Edge-t használsz. Magyarul nem a nulláról EdgeHTML motorral csináltak böngészőt mobilra, tehát a böngészésnek mennie kell. Legalább így mobilon nem jönnek elő az asztalin szenvedős oldalak problémái.

(#879) junior11 válasza #86564352 (#878) üzenetére


junior11
veterán

Igen, olvastam. Asztalin (és telefonon is) Chrome az alapértelmezett, az Edge bosszantó hibái miatt, de néha azt is használom.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#880) zsoltzsolt válasza junior11 (#877) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Milyen ráutaló jel van, hogy jó/jobb lesz?

(#881) junior11 válasza zsoltzsolt (#880) üzenetére


junior11
veterán

Ez még csak béta verzió, gondolom jönni fognak frissítések rá a jövőben.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#882) Pierre75 válasza Eliot Anders (#875) üzenetére


Pierre75
senior tag

Ettől féltem. (És még ki tudja hány bug köszön be az őszi CU-val.)

(#883) TRob1 válasza Pierre75 (#882) üzenetére


TRob1
veterán

Rosszabb nem lett vele. Legalábbis nem tűnt fel semmi extrém ebben a kb 1 hétben mióta az őszi CU-t használom.

¤ R'n'R ¤

(#884) Pierre75 válasza TRob1 (#883) üzenetére


Pierre75
senior tag

Az AU-val kezdődtek nálam a bajok, addig hibátlanul működött a X. Rádugtam a Kindle ebookreader-t és először láttam kékhalált egy 7 éves gépen. Ezt pár hét után javították. Az áprilisi CU nemcsak az Edge-nek tett be, de alátett a notebook egyik driver-ének is. Ennek javítására várhattam bő hónapot. Nem tetszik a MS erőszakossága, ahogy rákényszerít ezekre a béta állapotú főverziócserékre. Elég lenne évi 1 is, kitolva a tesztelést.

(#885) #86564352


#86564352
törölt tag

Mit gondoltok arról csak a home gomb házikó ikonja ki-be kapcsolható? Minden más ott van kötelezően, ha kell ha nem.

Új lap gombja mellé zavaró volt berakni a tabnézet lenyíló gombját:

Ha nem használod, zavaró a lapok félrerakása gomb:

Így a lapjaidnál mindkét szélen van 3 gomb amire véletlenül kattinthatsz, legalább egy kupacba rakták volna!

A címsor csillagja mellett bután néz ki az új Frankeinstein csillagos-csíkos kedvencek hub ikon. Ha nem használod a Web Note vagy Share ikont, az is ott van mindig. Olvasó módot AU alatt gyakran használtam, CU-val teljesen elcseszték tabletes formában tördeli ami engem idegesít, így már nem használom de az ikonja ott van kötelezően:

Spartan kódnév után miért nem letisztult a kinézet, miért nem lehet ezeket menübe eltüntetni? Új lapon miért csak 8 db Top sites lehet? Kedvencek sáv is gagyi, nem is használom. Miért nem jegyzi meg oldalanként a zoom beállításokat, miért általános a zoom?

A 3 pötty beállítások miért egy panelen vannak ráadásul le se ér az ablak aljáig, miért nem egy külön lapon nyílik meg mint más böngészőkben, összevissza kell navigálni és scrollozni mire mindent megtalálsz.

Miért van az, kiegészítőknél elindul az áruház aztán mégsem jelenik meg az összes kiegészítő. Konkrétan most az Adguard nem jelenik meg, ha rákeresek névvel akkor előjön és telepíthető. Vajon hány kiegészítő van rejtve, de nem tudod a nevét esélyed sincs felfedezni? Nálam most éppen 51 darabot mutat az áruház, de tudom több van.

[ Szerkesztve ]

(#887) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Lehet, hogy nagyon amatőrnek tűnik a kérdésem, de...
Próbálkozok az EDGE böngészővel és azt szeretném megkérdezni, hogy az átimportált rengeteg könyvjelzőm (ami rendben átjött a FF-ból) azok nevei előtt egy-egy csillag van. Kivéve azokat amiket feltettem a Kedvencek sávba. A többi előtti csillag helyett is lehet az adott könyvjelzőhöz tartozó ikont előcsiholni? Ha igen akkor azt hogyan kell? Az alábbi képen talán látható, hogy mire gondolok. Olyanra mint például az OTP bank előtti ikon.

[kép]

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#888) #86564352 válasza Jenne (#887) üzenetére


#86564352
törölt tag

Kattints a könyvjelzőkre, amint betölti az oldalakat frissülnek a faviconok is elvileg.

(#889) daimonion válasza #41133696 (#886) üzenetére


daimonion
senior tag

Csak az a baj, hogy az emberek nem ilyen szempontok alapján választanak böngészőt. Amíg pl nem képes a különböző fórumokat megfelelő gyorsasággal megnyitni pl disquis addig ne várjuk azt hogy el fog terjedni a böngésző.Plusz ami igen hátráltatja a dolgokat, hogy Win10 only böngésző.

(#890) #86564352 válasza daimonion (#889) üzenetére


#86564352
törölt tag

És ha cinikusak vagyunk, akkor biztonsági szempontból jót tesz szinte a kutya se használja. A hackerek el vannak foglalva a Chrome és annak kiegészítőinek támadásával.
A Microsoft talán azért sem siet alapvető hibák megoldásával, mert azt gondolják elég lesz a Win7 nyugdíjba küldésekor letenni egy normális böngészőt? Én két éve teljesen bétatesztelőnek érzem magam, annyi probléma akad a jó dolgok mellett. Nagyon nem reménykedek a Fall Creators Update verzióban sem. Két év alatt a tapasztalatom röviden:

Pozitív:
gyorsan elindul
nagyon sima görgetés
elvileg nagyon biztonságos

Negatív:
Youtube, Facebook, Disqus halál rajta ezzel kapásból elidegenítik az emberek többségét
instabil kissé, nem elég reszponzív (címsor, tabok kezelése, elszállás)
UI nincs átgondolva
kiegészítők lassú engedélyeztetése, rossz áruházi terjesztés
sok hiányzó vagy rosszul implementált funkció
évi 2-3 frissítés kevés és akkor is a parasztvakító funkciókra koncentrálnak

Nekem ez a fő böngésző, azért mégis megértem aki kitépi a haját tőle. :)

(#891) junior11 válasza #86564352 (#890) üzenetére


junior11
veterán

Amúgy már régebben rebesgették, hogy az Edge különálló alkalmazásként fogják kezelni, az áruházon keresztül gyorsabban lehet frissíteni, nemcsak a nagyobb updatek során. Erről van vmi infó, így lesz már a Redstone 3-ban vagy sem?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#892) TRob1 válasza junior11 (#891) üzenetére


TRob1
veterán

Amúgy én nem értem azt a szöveget amit itt-ott elejtenek néha, miszerint az Edge csak évente kétszer frissül... :F

Hisz nem egyszer volt már az összegzőben is frissítés hozzá, illetve biztonsági frissítést meg kb. minden hónapban kap.

¤ R'n'R ¤

(#893) junior11 válasza TRob1 (#892) üzenetére


junior11
veterán

Lehet, hogy az újabb funkciókra gondolnak, melyeket csak a nagy update-k során kap.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#894) TRob1 válasza junior11 (#893) üzenetére


TRob1
veterán

Az lehet.

¤ R'n'R ¤

(#895) #86564352 válasza junior11 (#891) üzenetére


#86564352
törölt tag

Sok mindent beszélt és ígért a Microsoft, de nem alakult. Ha jól tudom technikailag Windows Update útján is frissíthetik bármikor, ebből a szempontból mindegy áruházi app vagy rendszer app. Tudtommal. De sajnos csak évi 2-3 alkalommal frissül. 2016 tavaszán ígérték milyen pofonegyszerű lesz majd a nyári Anniversary kiadással a kiegészítőket portolni. Csak aztán kiderült egy hosszadalmas-bürokratikus, egyéni engedélyeztetési folyamaton kell átesni. Biztonsági szempontból érthető, de nem mutat jól a kicsi kínálat. (személy szerint engem érdekel annyira, reklámok ellen Adguard van, jobb klikkre kéne még Google keresés, szótár és Wikipedia, imdb keresés)

(#896) #86564352 válasza TRob1 (#892) üzenetére


#86564352
törölt tag

A biztonsági frissítés az a szokásos havi minimum. Amire gondolunk azok funkciók:

Mikor lesz jobb klikkre Google keresés?
Mikor lesz Picture in Picture mód videókhoz?
Mikor lesz tab némítás?
Oldalankénti zoom beállítás, jobb kedvencek kezelés?
Mikor lesz XY kiegészítő?
Mikor lesz autoplay tiltás?
Miért nem lehet testre szabni az olvasó módot?
Miért elcseszett a beállítások panel, előzmények keresése?

Mindent elmond a mostani őszi marketing közt olyan újdonság van, amit az IE tudott ezer éve. F11-re teljes képernyő. Szerkeszthető kedvencek URL. Tálcára pinnelhető oldal, de sajnos azt se úgy mint a Chrome. Nem semmi újdonságok! :)
És a korábbi kérdések: meddig tartott a tab előnézet kijavítása, meddig tartott a share gomb alá a saját skype betuszkolása, meddig tartott a flash click-to-play...

(#897) junior11 válasza #86564352 (#896) üzenetére


junior11
veterán

A Google keresés nekem is hiányzik, Chrome-on rendszeresen használom. Amúgy holnap jön ugye a fall creators update?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#898) TRob1 válasza #86564352 (#896) üzenetére


TRob1
veterán

Ezeket értem én. De ezek úgymond az egyéni igények. (Nekem pl. első három nem kell. Olvasó mód sem. :D )

A kiegek közül 1 kellene, de az nagyon. Egy Új lap kieg. Rá is kérdeztem a kedvenc Chrome kiegem (Speed Dial) készítőjénél, mire ezt kaptam: "Hi,
Unfortunately, Edge doesn't provide enough functionality for developers yet to build decent speed dial.
"

Amúgy mi van ha pl. YT-ot a gugli baxta el? Volt már hogy saját böngészőjükön sem működött...

FB meg.. Áhh, szót sem érdemel (és amúgy is xar mindenhol) - Lehet hogy MS eleve a normálisabb, közel 6 milliárd emberszabásút célozza a 2 milliárd fészbukker helyett. ;] (Egyébként semmi plusz extra xarságot nem veszek észre a használatában a Chrome-hoz képest... abban a heti 2-3-szor 2-3 percben, mikor használom :DDD)

(#897) junior11:
Igen, holnap kezdik küldeni. De ne aggódj, nem lesz holnap sem gugli keresés benne. :) (Használom vagy 2 hete)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#899) #86564352 válasza TRob1 (#898) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ha a többi böngészőben (akár MS saját korábbi IE-ben is) létező dolgokat kér számon az ember, akkor az nem egyéni igény. Nem az a jó szemlélet, ha neked nem kell egy funkció akkor a hiánya nem is probléma. :D

Az se tetszik amikor végre beletesznek egy hiányzó funkciót, de szarul, akkor el van könyvelve az már kész és úgy marad örökre. Például a tab preview egér hooverre az valami botrányos szerintem ahogy felesleges extra mozdulatok kellenek mire kiírja a weblap címét. IE-ben kiírta azonnal fölé vitt kurzorral.
Ahogy az olvasó mód is gáz AU után. Most az ősziben lehet tálcára kitűzni oldalakat, amit vártam egyébként, de nem úgy lesz mint Chrome-ban ugyanez a funkció, így mégse ér számomra sokat.

Amit a speed dial fejlesztő írt neked, az is általános probléma, ennyit a könnyű portolásról. Az Ublock Origin Edge fejlesztője is megküzdött a Microsofttal. AU után CU-ig csak bétaként lehetett használni, mert majdnem egy évet kellett várnia mire a Microsoft kijavította a vonatkozó hibát, csak ezután kerülhetett be az áruházba rendesen. A macerás engedélyeztetés csak bónusz.

(#900) TRob1 válasza #86564352 (#899) üzenetére


TRob1
veterán

"Nem az a jó szemlélet, ha neked nem kell egy funkció akkor a hiánya nem is probléma"

Ez nem szemlélet, így működik az egész világ. Üdv benne! :DD
Kb. minden dologból amit már kitaláltak, van ezer féle (nem program, hanem majdhogynem szó szerint minden amivel eddig találkoztál életed során) És mind különbözik valamiben a másiktól. Hisz ha ugyanolyan lenne minden, akkor minek kellene annyi féle. Valakinek ez jön be, valakinek az, és - ha az anyagiaktól eltekintünk -, mindenki azt használja ami neki megfelelő működésben/tudásban/funkcióban/kényelemben/ízben/dizájnban/méretben... stb. :)

Én biztos böngészőt se használnék olyat amiből ennyi minden hiányozna nekem, holott nulla erőfeszítéssel használhatnék olyat is amiben minden megtalálható amire szükségem van. És nem is foglalkoznék azzal hogy az általam nem használtban meg miért nincs. Ahogy semmi más általam elkerülendő app hiányosságaival sem foglalkozom, ha van számomra megfelelő is.

ui: Amúgy meg jó lenne ha már mesélnél az új CU-s tapasztalatokról is, reggel óta azt várom. :P

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.