Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) netpeti98 válasza #78032384 (#450) üzenetére


netpeti98
addikt

Lehet biztonsági okai vannak. Egy böngészőnél elég csúnya dolgokat tud művelni egy rosszindulatú kiegészítő, így azt is elképzelhetőnek tartom, hogy a feltöltött kiegészítők átesnek egy kézi ellenőrzésen.
Mondjuk nem értek a JS és böngésző kiegészítőfejlesztéshez, de én erre godnoltam először.

(#452) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Az megoldható valahogyan, hogy ha új lapnál vagy a home gombnál a kezdőoldal jöjjön be?

(#453) #78032384 válasza netpeti98 (#451) üzenetére


#78032384
törölt tag

A biztonság fontos, ellenőrizzék a kódjukat folyamatosan. Usernek ebből semmit nem szabadna észrevenni. Bankolni úgyis privát módban szokás, amikor tiltott minden.

És arról is volt szó az Edge ugyanolyan UWP app nulláról írva, akkor miért nem Store-on keresztül gyakran frissítve? Amilyen állapotban van, minimum havi, negyedéves szinten kellene kapnunk új verziót a javításokkal. Tényleg az lesz csak évi egyszer új build idején frissítik mint most AU? Miben más ez akkor a régi várjunk sok időt a service packra dologhoz?

(#454) #78032384 válasza Pikkolo^^ (#452) üzenetére


#78032384
törölt tag

Új lap az mindig új lap. A home gombot lehet csak állítani: settings - advanced settings - show the home button - start page

(#455) netpeti98 válasza #78032384 (#453) üzenetére


netpeti98
addikt

Hát igen, jobb lenne ha rendszertől függetlenül rendszeresen frissülne. Jelenlegi állapotában még egy ideig biztos nem lesz elsődleges böngésző nálam, de azért figyelemmel követem a fejlődésest.

(#456) daimonion válasza Pikkolo^^ (#452) üzenetére


daimonion
senior tag

A beállítások fülön a köv lehetőségek vannak
Új lap indításánál

Mivel induljon a MS EDGE

[ Szerkesztve ]

(#457) Pikkolo^^ válasza #78032384 (#454) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Köszönöm, én is erre jutottam.

(#458) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

FF-ből, hogy tudom importálni a jelszavakat, illetve a kedvenceket, meg kb mindent úgy hogy ott tudjam folytatni a böngészést ahol az FF-en abbahagytam.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#459) daimonion válasza adamssss (#458) üzenetére


daimonion
senior tag

Megnyitod az Internet Explorert aztán importálsz mindent kedvenceket jelszavakat stb.Aztán pedig az EDGE ben importálod a könyvjelzöket iE böl.A jelszavaid addigra elviekben már fennt lesznek a gépen.Ha csak a kedvenceket akarnád importálni azt egyböl leget az edge ben de a jelszavakat azt nem fogja.

(#460) #14595328


#14595328
törölt tag

Valaki rájött már, hogy szinkronizálja az Edge a könyvjelzőket? Ugyanaz a fiók, szinkronizálás bekapcsolva, hol szinkronizál, hol nem (vagy csak nem vagyok elég türelmes, de már fél órája nem mozdult).

(#461) daimonion válasza #14595328 (#460) üzenetére


daimonion
senior tag

Nagyon nincs mit gondolkodni.Ms fiókon keresztül szinkronizál.Igaz vannak benne " talányok" mert pl egyszer Nálam is elveszítette a könyvjelzőimet.Viszont "vésztartalékként ott az IE ahol mindig megvannak a könyvjelzők.
Egyébként a szinkronizálás függ a szervertől is.Volt,hogy újratelepítés után csak akkor jelentek meg a könyvjelzőim amikor újraindítottam a gépet.

(#462) #14595328 válasza daimonion (#461) üzenetére


#14595328
törölt tag

Az OK, hogy fiókon keresztül csinálja a szinkronizálást (mi máson keresztül csinálná). Nekem csak az magas, hogy miért telik szó szerint fél napba, hogy egy átnevezett könyvjelző módosuljon egy másik gépen is.

IE alatt nem volt ilyen probléma, lényegesen gyorsabb volt a szinkronizálás. Firefoxról már ne is beszéljünk, igaz az meg eléggé zabálta a procit az utóbbi időkben, az Edge lényegesen jobb teljesítményt nyújt eddig. Na mindegy, majd megszokom, vagy talán reszelnek rajta még valamit. :)

(#463) anorche1


anorche1
őstag

Az edgben melyik a oldal forráskód gyorsbillentyűje?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#464) cattus válasza anorche1 (#463) üzenetére


cattus
őstag

F12, mint máshol.

Do the thing!

(#465) anorche1 válasza cattus (#464) üzenetére


anorche1
őstag

Köszi! :R
Máshol én ctrl+u -t használok.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#466) daimonion válasza anorche1 (#463) üzenetére


daimonion
senior tag

Isten látja lelkemet nem kötözködésből kérdem de mennyi ideig is tartott bepötyögni a kérdésedet majd várni rá a választ ? Ennyi idő alatt megnyitottad volna az Edge böngészőt 3 pöttyre kattintsz és magad is megtalálod a kérdésedre a választ .Ez a művelet neked kb 3 mp.
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#467) #78032384 válasza daimonion (#466) üzenetére


#78032384
törölt tag

Mi az a két kutya a tálcádon? :)

(#468) anorche1 válasza daimonion (#466) üzenetére


anorche1
őstag

Valóban csak pár pár másodperc, ha az ember tudja, hogy a 3pötty alatt van fejlesztői eszközök, ami mellé még a gyorsbillentyűt is kiírja. Én viszont ez nem tudtam, sőt, eszembe se jutott, hogy a 3pötty alatt van fejlesztői eszközök, arra pedig egyáltalán nem gondoltam, hogy még mellé is van írva a gyorsbill.
De hála neked, most már ezt is tudom :R
Az ok, amiért kerestem a gyorsbillt az az, hogy a billentyűzeten beragadt egy vagy több gomb, ami miatt folyamatosan meg-meg nyitotta a forráskódot. Telóval nem szeretek, böngészni, a neten keresgélni, ezért inkább úgy döntöttem, hogy biztosra megyek, és rákérdezek itt, tudva, hogy itt kedves, és segítőkész emberek vannak. cattus személyében meg is találtam ezt az embert :R Hála neki, megtaláltam a beragadt gombot, amit megnyomva 1x rendbe jött a billentyűzet.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#469) daimonion válasza #78032384 (#467) üzenetére


daimonion
senior tag

A Zöld az a Win Patrol a másik pedig a WinAnti ransom plus Bővebben itt

(#470) daimonion


daimonion
senior tag

Megnézné valaki EDGE böngészővel ha játszik a Forge of Empire játékkal, hogy Nála is kiakad játék közben a flash és nem lehet játszani vele ?
Meg játék közben a flash process irreálisan magasan pörgeti a procit ? :F

(#471) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, már egy jó ideje nem működnek a bővítmények az Edge böngészőben, az ABP nem blokkol szinte semmit, az MS translator sem fordít, már meg sem jelenik a listában, továbbá a bővítmények ikonjait (ABP, Office stb.) kiraktam de hiába klikkelek rá semmi sem történik, az újratelepítés sem segített. Vmi ötlet, mi lehet az oka? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#472) #41133696


#41133696
törölt tag

Végre megcsinálták, hogy az Adblock telepítés sikeres legyen a nem rendszergazdai fiókon is.

(#474) pzstm válasza netpeti98 (#473) üzenetére


pzstm
titán

ami szerintem okos megoldás, de elválik majd, hogy milyen is lesz :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#475) daimonion


daimonion
senior tag

Magyarul is leírom, ha már magyar fórumon vagyunk. Nem mindenki tud angolul és a fordítók meg néha szart sem érnek.

A Windows Áruházon keresztül kap majd frissítéseket a Microsoft Edge

A Microsoft hamarosan változtathat annak módján, ahogyan az Microsoft Edge frissítéseit juttatja el a felhasználók számára. Még a Windows 10 kiadása előtt a cég azt ígérte, hogy az Internet Explorerrel ellentétben az Edge jóval gyakrabban kap majd javításokat, azonban ez eddig nem igazán teljesült.
Ennek oka, hogy csak a Windows 10 nagyobb frissítéseivel érkeznek új Edge főverziók, mint a tavalyi őszi (version 1511), vagy a nem túl rég megjelent évfordulós (version 1607) kiadás. Vagyis a frissítések lénygében a Windows 10 kiadásokhoz vannak kötve, a javítások pedig a Windows Updaten érkeznek. Egy Microsoft Ignite rendezvényen viszont szó volt arról, hogy ez a jövőben megváltozik, és szakítanak az Update-en érkező frissítésekkel. Helyette a Windows Áruházat fogják használni a böngésző frissítésére, ahogy egyébként azt már sok egyéb beépített alkalmazásnál is teszik.

Ez várhatóan a Windows 10 Redstone 2 frissítésével lép majd életbe, amely jövőre érkezik. Az Edge új frissítési sémája így akár a Firefox és Chrome-hoz hasonló gyakoriságú frissítéseket is jelenthet majd, tehát ez mindenképpen jót tenne a Microsoft böngészőjének, hogy esélye legyen lépésben maradni a riválisokkal. Valószínűleg ennek korai megoldásait valamikor az elkövetkezendő Windows 10 előzetesekben már láthatjuk is majd.

(#476) Freddycom


Freddycom
őstag

Sziasztok

Miért lehet az, hogy nem képes megjeleníteni se az adblock, se a lastpass beállítási felületét a böngésző? Feltelepítettem, ott van az ikonja, de ha rájuk kattintok nem történik semmi, nem aktívak. Találkoztatok már ilyennel? Anniversary update fent van, böngészőt gyorsítótárat, ilyesmit, már töröltem. Magyarul használom a rendszert, utólag telepített nyelvi cosmaggal, nem tudom ez jelent-e gondot neki.

(#477) daimonion válasza Freddycom (#476) üzenetére


daimonion
senior tag

Képet nem raknál be ? úgy talán könnyebb lenne "okoskodni"

(#478) #56474624 válasza daimonion (#475) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ez mind szép s jó, de az egész egyszerűen siralmas, hogy több mint 2 hónappal az annivarsary update hivatalos megjelenése után 14 bővítmény van csak az Edge-re. Arról már nem is beszélve, hogy mai napig nem annyira jól kezelhető, használható, mint az IE, aminek a leváltására készítették elvben.
Az Edge egyértelműen csalódás, de ez igaz gyakorlatilag az összes Áruházbeli MS alkalmazásra.

(#479) prolad


prolad
őstag

Üdv

2 problémám a van:
-Youtubenál a videók nem jönnek be, csak hang van, újratöltés után működik rendesen.
-A keresősáv nem érzékeli a billentyűzetet

A Windows frissen lett telepítve (max 2-3 napja), az első probléma megvolt az elejétől, a másik csak ma jött elő.

(#481) Pierre75


Pierre75
senior tag

A múlt patchKedd megpiszkálta az Edge-t is, azóta ha be van kapcsolva az adblock, kétszer kell indítani a YT videóit, mert egyébként nincs kép. Ezen a 7 éves notebookon a 60fps eljövetele óta csak az Edge-n voltak lejátszhatók szaggatás nélkül a HD anyagok. Ezt is "fejlesztik", mert az augusztusi nagy Update óta, maga a böngésző is lassabban indul (bővítmény nélkül is) és a 60fps anyagok lejátszása sem folyamatos már.

[ Szerkesztve ]

(#482) TRob1 válasza Pierre75 (#481) üzenetére


TRob1
veterán

Ez nálam is előjött. Most lecseréltem AdBlock-ot a Plus-ra, és egyelőre úgy tűnik így oké.

¤ R'n'R ¤

(#483) TRob1 válasza TRob1 (#482) üzenetére


TRob1
veterán

Most beta uBlock Origin v1.9.17.6-ot próbálom, ha nem lesz vele gond, inkább ez marad, gyorsabbnak is tűnik, yt is jól megy (múltkor már próbáltam régebbit, azzal volt gond). Ha nem jön be, próbálom az Adguard beta-t (2.4.13) Ha ez se, akkor vissza ABPlus. :)

¤ R'n'R ¤

(#484) Pierre75 válasza TRob1 (#483) üzenetére


Pierre75
senior tag

Eddig más böngészőkben az AdGuard vált be nekem, remélhetőleg elvergődnek az Áruházba is lassacskán.

[ Szerkesztve ]

(#485) TRob1 válasza Pierre75 (#484) üzenetére


TRob1
veterán

Chrome-on egy ideje uBlock Origin-t használok, most itt is úgy néz ki marad az ha nem tapasztalok különösebb anomáliákat.
De ha Adguard jönne előbb Áruházba, akkor majd valszeg arra váltok. :D
Mondjuk nem tudom miért tart ilyen sokáig hogy bekerüljenek, hisz már hónapok óta léteznek, folyamat foltozgatják is, és úgy tűnik működnek is.

¤ R'n'R ¤

(#486) Pierre75 válasza TRob1 (#485) üzenetére


Pierre75
senior tag

Röhej amúgy, hogy augusztus óta milyen "roham léptekben" bővül a bővítmények sora.

(#487) TRob1 válasza Pierre75 (#486) üzenetére


TRob1
veterán

Igen, az. Mennyi plusz lett azóta? Kb 2? :D Mostanra már nagyjából mindennek elérhetőnek kellene lenni ami népszerű a "nagy" böngészőkön.

ui: Mondjuk én sokat nem használtam amúgy sem, a fordító müxik, legyen áruházi uBlock vagy Adguard, és még egy új lap bővítményt esetleg kipróbálnék (most rá is keresek, biztos van valami készülőben)... De nem kapkodják el az áruház feltöltését, az tuti.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#488) Pierre75 válasza TRob1 (#487) üzenetére


Pierre75
senior tag

Hamar munka ritkán jó. Augusztus óta már sikerült döcögőssé is varázsolni, így könnyen népszerű böngészőt csinálnak az Edge-ből.

(#489) TRob1 válasza Pierre75 (#488) üzenetére


TRob1
veterán

Nem döcög az annyira - csak szedd le az AdBlock-ot. :) (PH oldalak meg nem az Edge miatt döcög, az sokszor xar mindenkinél)

¤ R'n'R ¤

(#490) daimonion válasza Pierre75 (#486) üzenetére


daimonion
senior tag

Mennyi bővítményt használsz és mire ? Milyen bővítmény hiányzik Neked az MsEdge ből ?
Én csak a fordítót használom az adblockot meg régóta asztali Comodo adblockerrel oldom meg. Többre nincs szükségem.Egyébként meg nem értem azokat akik még a tab szinezéséhez is használnak valami bővítményt.
Biztonság szempontjából teljesen rendben van és szerintem ez lényegesebb mint a bővítmények.Ráadásul a többi böngészőnél már bebizonyosodtt,hogy egy rosszul megírt bővítményt több kárt csinál mint hasznot.Pl memóriafogyasztás drasztikus megnövekedése, vagy biztonsági rések amiket a támadók kihasználnak és már kész a baj.
Szerintem ami sokkal sarkallatosabb / lehet Neked nem/ hogy még mindig nem lehet könyvjelző adatokat exportálni.Még mindig összeomlik a flash a játékok alatt / pl FOE / Nem jegyzi meg a különböző lapokhoz a nagyítási szinteket. Csak az eredeti böngészőkböl enged importálni.
Pl Chrome ból igen Comodo dragonból nem .Firefoxból igen de Pale moonból nem vagy Ice Dragonból.Természetesen HTML fájlt sem lehet importálni.

(#491) Pierre75 válasza daimonion (#490) üzenetére


Pierre75
senior tag

4 bővítményt használok FF alatt: AdGuard, cookies felirat tiltó, fordító, YT download. Ennyivel gyorsabb, mint az Edge az egyszem Adblock-kal, ami lassú és bugos. Amíg adguard sincs a store-ban, addig csak PH-ra használom az Edge-t. A flash nem érint.

(#492) netpeti98 válasza daimonion (#490) üzenetére


netpeti98
addikt

Nekem a két kedvenc bővítményem hiányzik: uMatrix (a uBlock készítőjének másik bővítménye), és a Tab Mix Plus. Illetve pár dolog ami a Firefoxban az alapfunkciók között van, ilyen például a kulcsszavas keresés bármilyen weboldal keresősávjához . Ez utóbbit már nagyon megszoktam, csak pár példa: ph+kulcsszó a címsorba a PH fórumon keres, w-vel a Wikipédián, stb. :)

[ Szerkesztve ]

(#493) loscsaba86


loscsaba86
újonc

Sziasztok!

Na feltettem én is a Win10-et és úgy döntöttem, megnézzük az Edge böngészőt. Egész jó, de nagyon nem jön be az, ahogy a könyvjelzőket kezeli.

Az importálás egy kész kerülőutas dolog (vagy Exploreren keresztül vagy EdgeManage-dzsel), de kiexportálni, hogy később újra be tudjam importálni a cuccokat már nem lehet. Ezt jól elk....rta sztem a Microsoft, elég felületes lett ez a megoldás. Az EdgeManage-ben igaz van export funkció, de az állandóan azt írja ki, hogy
"Could not write to the HTML file. Invalid url. Host name can not be analyzed." 

Szóval elég gáz a könyvjelzős / kedvences része a proginak....

Van valakinek vmi használható ötlete?

(#494) TRob1 válasza loscsaba86 (#493) üzenetére


TRob1
veterán

Az exportálás hivatalosan még nincs benne (nem is értem miért maradt ki alapból), de hamarosan lesz. Insiderben már van.

Az importálás nálam alapból működött a már fenn lévő másik böngészőből - se IE se Manage nem kellett (tud IE-ből, Chrome-ból és FF-ból is):

(viszont a fájlból import is benne lesz a fentebbi link szerint)

Egyébként szinkronizál a felhővel, tehát "elvileg" nem veszhetnek el, és ha újratelepítesz, ott lesz minden (másik rendszerre is simán átpakolta, ott voltak mire megnéztem) Csak ugye az Edge-ből egy másik böngészőbe való átvitel nehézkes még kissé. :(

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#495) loscsaba86 válasza TRob1 (#494) üzenetére


loscsaba86
újonc

Szia TRob1!

Köszi a valaszt!

Igen, a Chromebol ment nekem is, csak az a baj, hogy meg utana siman pakolgatni kell, mert ugye nekem a Chromeban minden a Konyvjelzosavon felul volt, ez az Edge meg nem oda pakolja, ha importalsz. Mindent at kell szepen huzogatni, hogy az Edge-ben is a fenti savon legyen....

Megnezem ezt a felhos temat, hogyan megy a szinkron.

Amugy mit lehet sejteni, hogy mikor lesz benne kb. a rendes verziokban is az Export? Mert nem lattam datumot az insederes cikknel.

Koszi meg 1x!

(#496) TRob1 válasza loscsaba86 (#495) üzenetére


TRob1
veterán

Háááát, nem tudom mikor lesz, de szerintem legelőbb csak a márciusi újabb nagyobb update-ben.

¤ R'n'R ¤

(#497) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Tudnátok Linkelni egy hatékony reklámblokkolót microsoft Edge böngészőre?
Youtube-on van sok reklám, a miatt kéne :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#498) zsoltzsolt válasza makoss (#497) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

AdBlock Plus az Áruházból?

(#499) makoss válasza zsoltzsolt (#498) üzenetére


makoss
addikt

Direkt kerestem rá, de nincs használható link :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#500) zsoltzsolt válasza makoss (#499) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ha Windows 10-et használsz a gépen, akkor belépsz az Áruházba és letöltöd. Most mobilról vagyok, linket nem tudok küldeni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.