Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Pierre75


Pierre75
senior tag

Korábban megénekeltem, hogy egyik napról a másikra eltűntek a kedvencek, de a jelszavak megmaradtak. Most a jelszavak mentek a levesbe és a kedvencek maradtak. Aki Edge-t használ, nem fog unatkozni.

(#1002) #86564352 válasza Pierre75 (#1001) üzenetére


#86564352
törölt tag

Az érdekes! :D

(#999) nicu71 Ezek szerint elég a régiót átállítani. Úgy már kibírható azoknak is akik magyar Windows-t használnak.

(#1003) nicu71 válasza #86564352 (#1002) üzenetére


nicu71
addikt

nem elég, első körben ez halottnak a csók.! a tippem az hogy a régiót is és a nyelvet is,ekkor mondjuk kissé megkattan a rendszer,ja és én felraktam az angol nyelvi csomagot is.Majd ezután lehet átváltani ismét a nyelvet magyarra.
Iszonyat amugy .A szűz telepitésemnél/ 1709 FCU/azota folyamatosan frissiteni akar 1709 verziora ,és persze sehogy se akar sikerülni neki,mert már fennt van :W .komolyan mondom már szinte vicces.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#1004) nicu71 válasza nicu71 (#1003) üzenetére


nicu71
addikt

kiváncsisságbol most mindent áttettem magyarra,az Edge továbbra is jó. :D

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#1005) Joker88 válasza Pierre75 (#1001) üzenetére


Joker88
őstag

Itt is !

Minden eltűnt. Nemtudom hogyan csinálják,meg kik,de ez nem jó.
Sőt, még a Lumia 640XL-en is eltűnt minden kontakt,SMS..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#1006) #86564352


#86564352
törölt tag

Ezt is beírhatjuk az Edge még nincs kész rovatba: amikor egy oldalon pl. index.hu megnézel egy cikket, majd visszagombbal vissza a főoldalra, mintha az Edge nulláról letöltené újból a cache helyett érezhetően várni kell kicsit. Eddig nem nagyon foglalkoztam vele, mert azért nem a világvége gyors net és Adguard mellett és legtöbbször a régi beidegződés: középső gombbal megnyitom a linkeket új lapra és úgy haladok az olvasnivalón, nincs ez a visszagomb ugrálás. Csak a Firefox Quantum kipróbálásakor ez is feltűnt, ott azonnal visszamegy. Cserébe nálam a videólejátszás FFQ-nál elég rossz, Edge nagyon sima. Szerencsére a Chrome már teljesen mellőzhető, 90-10% használati arányban nekem az FCU Edge és FF Quantum bőven elég.

(#1007) Joker88


Joker88
őstag

az mitől van, hogy miután kilépek az EDGE-ből,vagy újraindítom a gépet, elfelejti az előzményeket.. Azaz minden ujra kell beírnom, még a kedvencek hivatkozásait is elfelejti,csak a könyvjelzők maradnak..

a beállítások pedig ezek :

(nem nyúltam hozzájuk,alapbeállítások. )

In loving memory of Garrett Lockhart

(#1008) #86564352 válasza Joker88 (#1007) üzenetére


#86564352
törölt tag

1. Ccleaner vagy ilyesmi nem törli automatikusan?

2. Vagy belefutottál az előző oldalakon tárgyalt Fall Creators Update hibába: Edge-ben a kereső címsor technikailag Cortana, az meg nincs magyar régióval és FCU óta bugos teljesen elcseszi a címsort, át kell állítani US vagy UK régióra a Windows-t. Úgy már újra keres előzményekben is, feldob javaslatokat is.

3. Gépházban megpróbálhatod az Edge alaphelyzetbe állítását advanced option gomb alatt, természetesen könyvjelzők és jelszavak mentése után.

(#1009) Joker88 válasza #86564352 (#1008) üzenetére


Joker88
őstag

ccleaner nincs a gépen,meg semmi ilyesmi takarító..
akkor majd megpróbálom a kettes pontodat,hátha..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#1010) #41133696


#41133696
törölt tag

No megcsinálták az Edge-nél a keresést a címsorból :)

(#1011) nicu71 válasza #41133696 (#1010) üzenetére


nicu71
addikt

minden update után ez volt az első amit /félve/ megnéztem.És most végre jóóóó,világszenzáció :C maga a CSODA :DD

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#1012) anorche1 válasza #41133696 (#1010) üzenetére


anorche1
őstag

Tök furcsa, hogy újra jó, úgy megszoktam, hogy nem. :)

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#1013) #41133696


#41133696
törölt tag

Ja, és ültek rajta 1 hónapig nem ám ,hogy soron kívül....

(#1014) nicu71 válasza #41133696 (#1013) üzenetére


nicu71
addikt

elsők között kellett volna,annyira szembetűnő és ostoba hiba,és az sem mentség hogy nem vették észre mert angol nyelvi beálitásokkal pont működik ..na mindegy ,örüljünk .

[ Szerkesztve ]

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#1015) #86564352 válasza nicu71 (#1014) üzenetére


#86564352
törölt tag

Én már vissza se teszem magyar régióra a rendszert. Egyébként is angol nyelven használom, UK régióval pedig van Cortana is Edge-ben jobb klikkre és start menüben keresni is jó gyorsan pénznemet váltani. Két hónap kellett amire kijavították más régióval ezt a szembetűnő hibát, nem mondanám túl hatékonynak a népre bízott feedback programot.

(#1016) smc


smc
addikt

Hogy a fenébe lehet megnézni egy képnek az url-jét?? :S

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1017) #65675776


#65675776
törölt tag

Tényleg nincs semmi mód arra, hogy ez a szerencsétlenség:

-ne növelje minden megnyitáskor az ablak méretet?
-le lehessen halkítani vagy némítani a hangerőszabályzóval?

Már ez a kettő kb használhatatlanná teszi az egész programot.

(#1018) Pierre75 válasza #65675776 (#1017) üzenetére


Pierre75
senior tag

Disqus fórumokat megnyitni sem tud április óta...
De büszkék a tákolmányukra, mert azóta kiadták droidra is, lásson csodát aki még nem látott.

(#1019) #86564352 válasza Pierre75 (#1018) üzenetére


#86564352
törölt tag

Androidon a Chromium Blink motort használja.

"ne növelje minden megnyitáskor az ablak méretet?"

Ez sajnos UWP butaság, teljesen véletlen milyen méretben és milyen pozícióban nyílnak meg az UWP appok. Én úgy kerülöm ki ezt egyébként is csak sleep módba teszem a gépet, tehát mindig fut. Havi egy újraindítás után meg kibírom a pici igazításokat. Ablakkezelés, tabok kezelése gyenge. Két tabot megcserélni idegesítő, mert gyakran kiteszi új ablakba inkább. FCU előtt az is rendszeres ablakkezelési bug volt, hogy privát ablakot a meglévő normál alatt nyitott meg.

[ Szerkesztve ]

(#1020) Fred23


Fred23
nagyúr

Milyen állapotban van most az Edge? Én csak alternatív böngészők downloaderének használom, de ha többek szerint megér egy próbát, kap az év legvégére megint egy esélyt.

(#1021) #86564352 válasza Fred23 (#1020) üzenetére


#86564352
törölt tag

Naprakész Windows-on próbáld ki, te tudod neked mi a fontos egy böngészőben. Disqus fórumok betöltése még lassú, Youtube már egy fokkal jobb korábbi állapothoz képest.

(#1022) #86564352


#86564352
törölt tag

(#1023) Sub-ZeRo válasza #86564352 (#1022) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1024) cigam


cigam
félisten

Ezt miért csinálja? Nem kapcsolom ki a gépet, csak lecsukom a fedelét, de azért nonszensz, hogy pár nap után már olyan mint egy lassított felvétel.

Mijaza "Background Tab Pool" és miért kell belőle ennyi?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1025) Sub-ZeRo válasza cigam (#1024) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Zárd be az edge-t....

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1026) #86564352


#86564352
törölt tag

Beágyazott Twitter videókat mostanában nem tudja lejátszani. Közvetlenül Twitteren már jó.

(#1027) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

A böngésző megnyitásánál be lehet állítani,hogy ne mutassa az amerikai híreket?Ha utána nyitok egy új lapot akkor már a top sites oldal jön be.

Köszönöm!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#1028) #86564352 válasza Orlin (#1027) üzenetére


#86564352
törölt tag

A start oldalon a fogaskeréknél beállítod ne mutassa a feedet, csak top sites.
Vagy 3 pötty, beállítások
"Open Microsoft Edge with" résznél beállítasz amit akarsz: konkrét oldalak, előző lapok, új lap oldal.

(#1029) #86564352


#86564352
törölt tag

Insider verzióba végre bekerült privát módban is lehet engedélyezni kiegészítőket.

(#1030) Werkly


Werkly
őstag

Új lap megnyitásakor mondjuk Google legyen ez nem megvalósítható továbbra sem? Tehát marad az üres a hírcsatornás meg a gyakran látogatott beállítás? Bővítmény vagy reg tweak nincs rá?

(#1031) #86564352 válasza Werkly (#1030) üzenetére


#86564352
törölt tag

Új lapnál nem. Címsorra vagy a home gombra lehet állítani. Megnyitod a google-t aztán a beállításoknál alapértelmezettnek választod, így a címsor is már azt használja. Vagy az advanced beállításoknál Home gombra beállítod a google.com-ot.

(#1032) Werkly válasza #86564352 (#1031) üzenetére


Werkly
őstag

Kösz!

(#1033) #86564352


#86564352
törölt tag

A Netflix milyen jó Edge-ben. Próbáltam az appot is, csak az a szokásos Store betegségtől szenved: rosszabb mint a hagyományos megoldás. Zavaróan sokára tűnik el az overlay, hibás a felirat kezelés beragad a felirat és már rég mást beszélnek, és előfordult egyszerűen kifagyott. Edge-ben jó minden.

(#1034) schumy1


schumy1
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy win 10 edge kedvencek, és Android edge kedvencek.
A béta verzió volt fent, de újra raktam a rendesre mikor kiadták, de a kedvenceket nem szinkronizálta. A bétánál valahogy megcsináltam, de nem emlékszem.
Tudtok segíteni benne? A szinkronizáció be van kapcsolva.

(#1035) nicu71


nicu71
addikt

nektek is meghal egykét percre az edge,ha facebookon mondjuk kommentálok valamit és a beépitett emojik közül egyet-kettőt beszúrok a szövegbe ?/annyira idegesítő:(

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#1036) smc válasza nicu71 (#1035) üzenetére


smc
addikt

Mostanában eléggé instabip nálam is. Van ez a belassulás de bárhol előfordul, illetve néha fogja és bezárja magát az egész program.
+youtube is gyakran behal rajta

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1037) #86564352


#86564352
törölt tag

A Facebook, YouTube és Disqus kezdetek óta problémás. YT talán használ kicsit a régi felület visszaállítása. A Facebook az trágya szerintem mindegy milyen böngésző vagy app.

(#1038) Pierre75 válasza #86564352 (#1037) üzenetére


Pierre75
senior tag

A disqus-t a tavaly áprilisi férc Creator1703 cseszte el, addig zökkenőmentes volt. Az őszi 1709 csak rontott rajta.
Nagy kár az Edge-ért, mert a notebook-ok akkuja is szerette, cirka 30-45 perccel tovább bírta mint a FF és társai. Szándék sem látszik, hogy helyrehozzák.

(#1039) mekker


mekker
őstag

Tetszik az Androidos Edge, de asztalin nem váltom a Ff-t emiatt. Van valami értelmes sync erre a problémára? Elég, ha legalább a desktop-> mobil irány működik.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#1040) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Edge alatt aktiváltam az Ublock Origin bővítményt.
Hogyan tudom hozzáadni a NoCoin filter-t?
Chrome alatt már hozzáadtam.

(#1041) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, egy kis segítség kellene. Ma újratelepítettem a laptopon a rendszert, a legfrissebb Windows 10 Home 1709-es 16299.248-as verzió van rajta, minden frissítve. Viszont ami bosszant, hogy az Edge böngésző az újratelepítés után nem szinkronizálta le a rengeteg elmentett jelszavakat és valamilyen érthetetlen oknál fogva nem tudom a keresést átállítani Bing-ről Google-ra, tulajdonképpen csak a Bing aktív, a Google nincs is jelen, mint választási lehetőség.
Chrome-t szintén telepítettem, pár másodperc alatt a bejelentkezés után minden beállítás és egyéb dolog leszinkronizálódott, rendben volt, az Edge szokásához híven vmit ismét tartogatott számomra. Vmi tipp esetleg, hogyan tudnám az említett dolgokat megoldani? Köszi.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1042) #86564352 válasza junior11 (#1041) üzenetére


#86564352
törölt tag

Google.com-ra látogass el és utána a beállításokban meg kell jelennie, hogy felfedezett kereső.
A szinkronnak működnie kéne ha nem is azonnal, indítsd újra a gépet, és ha MS fiókkal használod akkor gépházban fiókoknál meg van erősítve a fiók?

(#1043) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Vége a türelemnek...[link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#1044) junior11 válasza #86564352 (#1042) üzenetére


junior11
veterán

Persze, még telepítéskor, be van kapcsolva a hitelesítés. Most hogy egy ideje egyszerre megy a 2 gép már a Google kereső és a jelszavak is megjelentek az Edge-ben, de pl. a böngészési előzmények az egyik gépen - ezt a másikon továbbra sem látni, bár ez korábban is így volt nálam. Ami még bosszant, hogy a szinkronizáció a 2 gép között még nem teljesen jó, pl. a háttér változtatása vagy az csempék színét ha megváltoztatom az egyik gépen, a másikon semmi sem történik (ez is volt már korábban nálam a Win10-en, s néha magától megjavult, érdekes módon régen a 8.1 alatt sosem volt ilyen).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1045) #86564352 válasza Dévacsen (#1043) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem szeretem az ilyen riogató cikkeket. Kimaradt a cikkből, hogy a hiba kihasználásához előbb egy másik úton kell hozzáférést szerezni pl. user katt ide!

"This issue is a security mitigation bypass and cannot be exploited on its own. An attacker would first need to exploit a separate vulnerability to gain some capabilities in the Edge content process (such as the ability to read and write arbitrary memory locations), after which they could use this vulnerability to gain additional capabilities (namely, the ability to run arbitrary machine code)."

Az jó a versenytársak egymást hajtják biztonsági kérdésekben. Az nem jó egy nagyon csillagok állása kell hozzá hibát még nem foltozott be a Microsoft és ezért kapja az ívet a Google-től, de amikor általánosan sokkal nagyobb probléma akad, akkor a Chrome kapja meg utoljára a patch-et. Az éveleji Meltdown patch-et január első napjaiban megkapta az Edge, a Firefox és a Safari is. Chrome? Csak három héttel később. :U

(#1044) junior11
Megjavult mára?
Sajnos a szinkron tényleg bénább 10 alatt mint 8-nál volt. Ott még a start csempéket is tudta szinkronizálni. 10-nél nekem is volt olyan újratelepítés után egy korábbi háttérképet szinkronizált vissza. Szerencsére könyvjelzőkkel, olvasási listával, előzményekkel és jelszavakkal még nem volt gondom, azonnal visszatette eddig mindig. Tavasszal jön az új Windows build amit tiszta telepítéssel fogok feltenni, akkor megint kíváncsi leszek a szinkronra.

[ Szerkesztve ]

(#1046) junior11 válasza #86564352 (#1045) üzenetére


junior11
veterán

Ma még nem néztem, de az Edge-ben tegnap este megjelentek a jelszavak végül.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1047) #86564352 válasza junior11 (#1046) üzenetére


#86564352
törölt tag

Az már valami, akkor csak annyi kellemetlenség nem azonnali volt nálad a szinkron, de legalább nem tűntek el teljesen.

(#1048) junior11 válasza #86564352 (#1047) üzenetére


junior11
veterán

Viszont csak azután jött helyre, hogy bekapcsoltam a másik gépet is, egyszerre mentek, ki és bekapcsoltam a szinkronizálást, és kb. félóra után szinkronizálódtak a jelszavak, a kedvencek viszont nem ugyanazok a két gépen, az egyiken hozzáadott a másikon még sehol sincs. Viszont a két gép közötti szinkronizáció továbbra sem tökéletes, pl. háttérképek, csempék színei stb... De ahogy tegnap is írtam, ilyen korábban is volt nálam, néha magától megjavult, aztán ismét sztrájkolt, függetlenül attól, hogy a rendszer újra volt telepítve vagy sem, külföldi fórumokon is volt rá már régebben is bőven panasz.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1049) #86564352 válasza junior11 (#1048) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ilyen esetekre amikor bénázik az automatikus szinkron, igazán tehetnének MS fiók felületre egy gombot: most rögtön húzza le a dolgokat felhőből jelen gépre! Jó lenne látni OneDrive vagy hol tárolja.

"a kedvencek viszont nem ugyanazok a két gépen, az egyiken hozzáadott a másikon még sehol sincs"

Minden felhő és szinkron ellenére a biztonság kedvéért 2018-ban is az a tuti manuálisan exportálni fájlba a kedvenceket, úgy tuti nem veszik el. Így még jobbik eset egyik gépeden megvan, másikon tudod importálni manuálisan is. Remélem a tavaszi Windows frissítéssel javul ez a szinkron helyzet is.

(#1050) junior11


junior11
veterán

Csupán érdekességként megosztanám, nálam az Edge utolsó verziója 41.16299.248.0 a laptopomon (Lenovo Z500, i3-3120M Ivy Bridge, 850 EVO , 4GB ram, bővebben a konfig a profilomban) a Chrome utolsó kiadásához képest 64.0.3282.186 kb. olyan 35-45 perccel tovább bírja akksiról, ugyanolyan felhasználás mellett, semmi más nem futott a böngészők használata során. Az Edge minimális fényerőnél majdnem 3 órát bírt (2ó 45-55perc, kb 4-5 ablakkal), a Chrome 2 órát vagy pár perccel többet. Hozzáteszem, régebben jóval hosszabb ideig bírta az akksija a laptopnak mind2 böngészővel, az utóbbi időben eléggé leromlott az állapota, 4 hónap múlva lesz 5 éves, lehet, hogy idővel cserélni fog kelleni.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.