Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) #41133696 válasza netpeti98 (#750) üzenetére


#41133696
törölt tag

Pontosan, csak fura volt a megfogalmazás :)

(#752) daimonion válasza TRob1 (#743) üzenetére


daimonion
senior tag

Ja csak nehogy újrahúzd a rendszert mert akkor örökre búcsút inhetsz az adguardnak mert telepítés után nem tudod sehonnan sem újra telepíteni. :W :K
Én egy próba miatt ÍJ / így jártam/

[ Szerkesztve ]

(#753) #41133696 válasza daimonion (#752) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nekem nincs is fent a kiegészítője Edge alá sem. Premium a dolog nyitja, sokkal hatékonyabb is.

(#754) TRob1 válasza daimonion (#752) üzenetére


TRob1
veterán

Köszi a tippet. Igyekszem nem újrahúzni a rendszert. :)
De csak visszakerül a Store-ba. Ha meg nem, akkor baxxa meg az MS.
Amúgy Ublockkal is elvoltam, ha minden kötél szakad, lesz az.

¤ R'n'R ¤

(#755) TRob1 válasza TRob1 (#754) üzenetére


TRob1
veterán

Áhh, meg is van. Az általam kedvelt beták innen elérhetők, ha újra nem lesz az Áruházban és mégis szükségem lenne rá.

¤ R'n'R ¤

(#756) daimonion válasza #41133696 (#753) üzenetére


daimonion
senior tag

Igen ki is próbáltam és mit ad isten amikor fent volt akkor a forge of empire egyből 60% prociterhelést csinált. Nem nagyon értem mi köze az adguardnak egy flash alapú játékhoz de ha fut akkor a játék lefagy vagy borzalmas nagy prociterhelést okoz az Edge böngésző azon folyamatának ahol a játék fut.Most hogy a kiege sincs fent a játék még sosem fagyott ki.
De bármilyen adblock szürőt is rakok fel ugyanez a helyzet a Forge of empire nél :F
Ki érti ezt :F

(#757) #41133696 válasza daimonion (#756) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nálam el sem indulna, Edge és Chrome alatt is tiltva van a Flash :)

(#758) TRob1 válasza daimonion (#756) üzenetére


TRob1
veterán

Rakhatod Adguardot, újra mennek a kiegek.

¤ R'n'R ¤

(#759) #41133696 válasza TRob1 (#748) üzenetére


#41133696
törölt tag

Sok ezer... fuss neki újból...

Van mellette egy Adguard Premium (ami legalább hatékonyságban agyonveri az ingyenes verziót, meg minden mást is), meg egy MBAM Premium. Cserébe nem kell izgulnom, hogy a WS-ban mikor érhető el, meg mikor nem :)

(#760) daimonion válasza TRob1 (#758) üzenetére


daimonion
senior tag

:R

(#761) #41133696


#41133696
törölt tag

(#762) TRob1 válasza #41133696 (#761) üzenetére


TRob1
veterán

Én meg úgy gondolom (na jó, tudom is ;] ) hogy elég a kieg:

¤ R'n'R ¤

(#763) #86564352 válasza TRob1 (#762) üzenetére


#86564352
törölt tag

Elégnek elég. Ingyenesek közül most Ublock Origin vagy Adguard a javasolt. Kinek melyik. Lényeg ne a sima Adblock és Adblock Plus, ezek Edge alatt igen elhízott darabok erőforrás igényeket nézve.
Az Adguard Premium pedig az extra funkciók mellett a leírásuk szerint a sebesség miatt jobb kicsit, hiszen a kiegészítők oldaltöltés közben utólag távolítják el a reklámokat, az Adguard program már előre szűr, el se jut a böngészőbe a reklám.

(#764) #41133696 válasza #86564352 (#763) üzenetére


#41133696
törölt tag

+1

Meg ugye innen a második képet az ingyenes verzió nem tudja.

Aztán az ingyenesek maximum a bönngészőkben vannak jelen...

(#765) TRob1 válasza #41133696 (#764) üzenetére


TRob1
veterán

"Aztán az ingyenesek maximum a bönngészőkben vannak jelen" - Pont ez a lényeg. Nem nyitok mindenféle kiskaput az egész rendszeremen.

(#763) twofatcat :
"az Adguard program már előre szűr, el se jut a böngészőbe a reklám" - Tehát folyamat fogja az egész gépet. :) Oké, mai gépeknél már nem akkora érvágás. De azért nem egy ember panaszkodik ilyen vagy olyan okokból (lassulások, netkapcsolat gondok, ez nem megy az nem megy, fals riasztás hegyek, eltávolítás után is szemét hegyek amik galibát okoznak... stb.) a win alá telepített védelmek miatt. Nem beszélve pár nagyobb kutyát (pl. chrome, ff készítők, akik szerint szintén xarok ezek a védelmek, és folyamat foltozgatni kell a böngészőiket ilyenek miatt, ez emészti fel az erőforrásaik jó nagy részét)
Mögöttem van huszon x év PC-zés, tudom mit csinálok. Pedig nem vagyok az a kimondottan jófiú aki csak a "tisztáson sétálgat". (Mikor pl. telepített AVG mellett bányászatra használják ismim gépét, vagy Avast mellet 856 fenyegetés vkinek Chrome topikban, vagy amiket tönkrevág szintén Avast... na...)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#766) #41133696 válasza TRob1 (#765) üzenetére


#41133696
törölt tag

Akkor most ki is a paranoiás? :F

(#767) TRob1 válasza #41133696 (#766) üzenetére


TRob1
veterán

Én egyáltalán nem vagyok paranoiás, ezért is nem teszek fel ilyen xarokat. Ha az lennék, nálam is ilyenek futnának. ;) Tudom mit művelnek, és ennyi. Nem kérek belőlük, és nincs is sosem gondom semmivel. Frissen tartom a rendszert, böngészőbe blocker, win beépítettjei, és néha-néha MBAM futtatás - mikor épp eszembe jut (ami szintén nem szokott találni majdhogynem semmit, komolyat meg még sosem). Anyámnál kezdetektől fut win10, előtte 8.1. Sosem volt semmi külső védelmi app nála sem, csak szintén böngető adblocker. Pár hete mondom teszek egy Malwarebytes-t kíváncsiságból. 1 azaz 1db faxságot talált a teljes futtatás. Úgy hogy legalább 3 éve használta azt a gépet. És ez nem kamu. A telepített védelmesek meg olyanokat védenek, amit más meg sem kapna... fel sem fogja a többség hogy ez ugyanolyan üzlet mint a gyógyszeripar, a sampon meg az egyéb tévében látott faxságok.

¤ R'n'R ¤

(#768) #86564352


#86564352
törölt tag

Avast, AVG nem tudom hogy jön a reklámszűrő témához, azok AV programok. Ott Windows Defender + józan ész 2017 csomagot használom. A 3rd party AV programokkal inkább csak gond van úgy beleeszik magukat a rendszerbe még a saját uninstall se bírja levakarni, az egy cirkusz üzletág, próbáltam régen én többet is Avirától Kaspersky-ig, pár éve már eszembe se jutna feltenni ilyen elhízott Home Security McMenu Plus Durex Protection monster csomagokat.

Reklámszűrésre visszatérve mint mindenki én is csak a saját tapasztalatom tudom írni, miután használtam mindegyiket Edge alatt:

Adblock és Adblock Plus nálam kapásból kuka
aztán jön az Ublock Origin és Adguard kiegészítő kinek melyik tetszik, mindkettő jó
nálam a külön Adguard program lett a végső nyertes sebesség és beállítások miatt

[ Szerkesztve ]

(#769) TRob1 válasza #86564352 (#768) üzenetére


TRob1
veterán

Na pont így jön a témához ahogy írtad. Mert én a win alá feltevős Adguardot is ide veszem - mármint a "rendszer ellensége" szinten. Védelem+"teljes beépülés" os szinten. :) Igaz, nem próbáltam, de mivel a komplett rendszert igyekszik védeni, nem látok sok különbséget ez és az AV-k közt rendszerszinten/felépítésügyileg. Persze a valóság lehet más, de én úgy vagyok vele, hogy ami a winbe ennyire be akar épülni, az ott elég csúnya dolgokat tud művelni (mint fentebb/lentebb nevezett AV-k is)
És pont ezért elégszem meg a böngésző alá feltett változattal.

Aztán lehet hogy túlreagálom, és pl. Adguard nem olyan mint az AV-k. :)

Egyébként teljesen egyetértek - már megint - az általad leírtakkal.
Edge-t akkor kezdtem el használni, mikor megjelentek a kiegek. Természetesen Adblock, mert ugye az volt. Aztán uBlock még betaként. Aztán lett Adguard szintén végső nyertesként. :D

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#770) #86564352 válasza TRob1 (#769) üzenetére


#86564352
törölt tag

"Igaz, nem próbáltam"

Hát izé, akkor így nehéz beszélgetni róla. :)
Én senkit nem akarok győzködni, ott a két hét trial próbáld ki vagy elégedj meg az ingyenes részével. Cserébe elhiszed nem fogja a gépem, nem nyaggat, nem eszi be magát úgy ahogy te gondolod, köze nincs a kétes hírű AV csomagokhoz? Különben nem használnám, nem vagyok a magam ellensége. Ha egyszer esetleg elrontják, majd leváltom. De eddig elégedett vagyok. Telepítéskor a varázsló után talán csak két dolgot állítottam át a kedvemre, de már az alap filterekkel is remek.

[ Szerkesztve ]

(#771) TRob1 válasza #86564352 (#770) üzenetére


TRob1
veterán

Na majd egyszer lehet ránézek a 2 hetesre ha azt mondod nem okoz olyan zűröket (neked inkább elhiszem, aki kb. úgy vélekedik AV-kről mint én, mint egy olyannak aki el sem tudja képzelni mindenféle AV telepítgetések nélkül az életet) :R

ui: Na de azért mégis... hol vagy miben élveznék úgymond plusz előnyt, konkrétan (a böngészős verzákhoz képest)? Mit honnan tüntet el böngészőn kívül, a rendszerben? A reklámszöveget/felsorolást free vs premium ismerem...

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#772) #41133696 válasza #86564352 (#770) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nos az egyik legfontosabb különbség a Free és a Premium között ahogy Te is írtad, hogy a Premium nem utólag szedi ki a reklámot, tehát adatforgalommal is spórol, és ezáltal gyorsítja is az oldal betöltődését. Azoknak jöhet ez jól, akik lassú és/vagy forgalomkorlátos Internetet használnak.

Androidra meg ez a legjobb nekem 2+2 gépes (2 PC 2 Androidos Lifetime licencem van). Egyébként mindenből MIcrosoft program az alapértelmezett nálam ezért is használom az Edge-t. Amikor mobilinternetet használok az Adguard bőven visszahozza az árát :K

[ Szerkesztve ]

(#773) #86564352 válasza TRob1 (#771) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ha nem tetszik uninstall és nem fog gondot okozni. Nem olyan mint egy AV még külön spéci remover szedi csak le hiba nélkül.
Nekem azért tetszik, mert minimalista kinézet, semmi csicsás grafika. A blogon rendszeres cikkek mit miért hogyan csinálnak, állítólag a support is segítőkész. Már írtam a fő előny, hogy ez előre szűr, az ingyenes kiegészítők csak oldaltöltés közben. Az ublock originnal és sima adguarddal is elégedett voltam, de ez nekem még gyorsabb. Úgy döntöttem el a vásárlást: theverge.com ami azért nem egy kis darab honlap, érezhetően gyorsabban bejött pöccre. Egy pizza ára volt akcióban a lifetime kód, már nem emlékszem pontosan hogy Paypalban dollár helyett rubelben kellett fizetni, mert honfitársaiknak olcsóbban adják.
A böngészőn kívüli programokat is szűri több kevesebb sikerrel, engem ez annyira nem érint mert nem használok reklámmal telecseszett utorrentet, hanem qbittorrent, MPC-HC portable módban, a Skype-ból az új Win10-eset használom, Spotify-ból is van már áruházi és előfizetőként ott sincs reklám. Nem vagyok olyan típus aki 200 programot feltelepít, csak ennyi: [kép]
És innen is kilőve a felesleg: [kép]
Automatikus indításban ezek: [kép]

4 filtert használok: [kép]
Popup blokkoló és malware védelem is be van kapcsolva. Amit nem használok: van benne még szülői felügyelet, sütiket hogyan kezelje, böngészőbe asszisztens ha kell.
Mivel rendszer szintjén szűr, amikor kipróbálnál másik böngészőt hogy áll éppen a Vivaldi, új Firefox akkor nem kell egyenként beállítgatni a böngészős kiegészítőket. Illetve pl. Edge inkognitó módban nem is enged kiegészítőket, de nekem így ott sincs reklám. Fizethetnének már nekem, hogy ennyit írtam róla. :D

(#774) #41133696 válasza #86564352 (#773) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nekem 12 szűrővel fut :)

[kép]

Gamer vagyok, szóval a Steam, Origin, Uplay játékok teszik ki a 90%-át a 199 programnak kb :)

(#775) TRob1 válasza #86564352 (#773) üzenetére


TRob1
veterán

:R Köszi szépen ez egy elég szép összefoglaló volt.
Egyelőre biztos hogy kihagyom, mert számomra sok előnyét nem látom.
Mondjuk oroszra állítva rubelben fizetve kb. 3000Huf-ért vihető a Lifetime 1+1 ami nem olyan vészes mint a magyaroknak szánt behajtandó összeg, de mégsem. Egyszer majd talán, ha lesz újra vmi akció.... talán... de köszi még egyszer.

¤ R'n'R ¤

(#776) daimonion válasza TRob1 (#775) üzenetére


daimonion
senior tag

:R
Köszi a tippet.Kihasználva / jó magyar szokás szerint ;] / 2655 Ft-ért jutottam hozzá egy élettartam licenszhez.

Aztán vagy használom vagy nem de ennyit tuti megért.Tegnap csak kajára elkltöttem 12.000 ft ot :K

(#777) TRob1 válasza daimonion (#776) üzenetére


TRob1
veterán

Hehe, nincs mit. :)

A kaja és a sör minden pénzt megér. ;) Én ebből is inkább kajálok/sörözök. :DDD

¤ R'n'R ¤

(#778) #41133696 válasza daimonion (#776) üzenetére


#41133696
törölt tag

Dicső fejlemény :K Anno én €-ban fizettem :D Igen, többe került 2+2-es Lifetime verzió :( :D

(#779) #86564352 válasza TRob1 (#775) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nekem azt hiszem 1500-2000 Ft közt volt, mert csak egy kódot kértem számítógépre. (iphone-ra nincs prémium)
Ami még szimpatikus nemcsak éves előfizetési díjak vannak, hanem egyszer megveszi a lifetime kódot az ember és kész 3 év múlva kiadott verzióra is jó lesz.. Lehet később ezen változtatnak, ha nem tudnak tovább terjeszkedni. Lényeg a lényeg, egy pizza áráért megoldva a reklámszűrés.

Ami gondom van Win10+Edge alatt, az kizárólag a Microsoft hibája. Értsd amikor először feltűnt pl. a Facebook, és a Disqus kommentek abszolút halál, hirtelen először én is azt hittem a reklámszűrő zavar be, túl hiperaktív? De nem, az Edge béna mivel csupasz gépen is produkálta illetve google barátok panaszai.
Remélem az őszi CU2 kicsit kipofozza a dolgokat motorháztető alatt is, ilyen a Windows 10, mindig várni kell na talán a mostani update aztán panaszkodunk tovább. :)
Nálam pl. gyakori az is megnyitok inkognitó ablakot és erre az aktív ablak alá dobja be. Nagyon béna az ún. "modern" appok ablakkezelése. Onenote is tálcára téve, egy idő után összefossa magát, a fénykép és film app is gyalázat. Bár insiderbe olvastam teszteltek egy stabilabbat, gyorsabbat. Ami örvendetes de két évvel ezelőttre kellett volna. Ahogy az Edge is, ilyen tempóban mikor éri el a riválisok funkcióit, vagy legalább az IE11-et.

(#780) daimonion válasza #86564352 (#779) üzenetére


daimonion
senior tag

Egyszer csak ;]
De félretéve a tréfát most már baromira bosszantó, hogy ha hetente egyszer kétszer felmegyek az FB re munka űgyben nem lehet normálisan használni, mert gyakorlatilag használhatatlanra lelassul. :W Úgyhogy már amikor munkaügyben írnak mondom, hogy Messenger mert az megnyitom UWP appban és hagyom a Fb-t a fenébe.De mint már régebben írtam ugyanz a helyzet a flash játékkal is /azzal az eggyel amivel játszom/ ha bezárom és ujra megnyitom használhatatlanra lassul.ha viszont teljesem bezárom az EDGE-t és ujra előről kezdem akkor jó.Szerintem valami a háttérben összegubancolódhat vagy mittudom Én.De ez is csak a 16,03 óta lett így.De kitartok, mert egyébként mindenem itt van összeszinkronizálva és nem kell újabb fiókokat létrehozni más böngészőkbe, hogy ott is szinkronizálva legyenek a dolgaim.

(#781) #86564352 válasza daimonion (#780) üzenetére


#86564352
törölt tag

Két jó dolog miatt nézek el minden hülyeséget az Edge-nek:
1. Nagyon jó a smooth scroll, semmilyen Chrome beállítás vagy kiegészítő nem tudja ezt így, Edge mellett darabosnak hat minden más. (kivéve Apple gépeken Safari)
2. És képtelen vagyok hosszú távon megszokni a Chromium alapú böngészők betű megjelenítését, ezért régen Firefox után IE11 és a Win8-ban az a Metro IE volt és most 1-2 éve Edge.

Egyedül azt sajnálom tényleg úgy általánosságban, hogy a Win10 kijött két éve, azóta volt már három Service Pack és mégis még mindig ott tartanak alap dolgok nem működnek az egész Win10 újdonságainál: az egész UWP téma ciki lett, tök béna áruház, funkciók hiányoznak, instabil, használhatatlan default appok, design terén a Fluent lesz már a harmadik-negyedik nekifutás, nincs átgondolva semmi, évekkel ezelőtti hibák jelen vannak még mindig.
Emlékszem én a maga idejében az XP és a 7 se volt jó először, de 1-2 Service Pack után már korrekt volt. Win10 még mindig gyerekcipőben, stabilitás terén főleg a nálam nagyon stabil és megbízható 8.1 után nagyon feltűnő a különbség. Altatásból visszatérve belassul, a profil mappa magától korrupt lesz és lehalnak az appok, csempék, driver gondok satöbbi.

(#782) netpeti98 válasza #86564352 (#781) üzenetére


netpeti98
addikt

Az UWP esetében úgy látom, hogy többre lenne képes már a jelenlegi tudása alapján is a platform, de a fejlesztők (köztük a Microsoft) se használja ki a képességeit.
Például a megújult Onenote UWP nálam kiváltja az asztali Onenote 2016-ot. Az új oszlopos lerendezés nagyon bejön és szinte havonta kap nagyobb frissítéseket.

A másik kedvencem a myTube! app ami kiváltotta nálam a böngészős Youtube oldalt.
Lenne potenciál a dologban, csak először a 1st party appokkal kellene bemutatni, hogy mire képes.

Ami rendszer stabilitását illeti az sajnos tényleg elég váltakozó gépenként. Én még szerencsés vagyok mert a saját gépemen a legkomolyabb dolog is egy kis GUI bug volt.
Ettől függetlenül teljesen igaz, hogy ennyi idő után már stabilabbnak kellene lennie az egésznek. Például az említett korrupt profilmappa elég gyakori jelenség volt a fórumon is. :(

(#783) #86564352 válasza netpeti98 (#782) üzenetére


#86564352
törölt tag

Offba teszem én is: hiába frissül havonta az UWP Onenote használom is, ha lassabban nyílik meg mint a win32 változat és tálcára teszem és szépen meghal magától, ha várni kell egy jobb klikk menüre és újból el kell indítanom hogy az UWP keretrendszer összeszedje magát. Meg ami mindkét verzióban hibás: speciel nem értem hogy nem veszik észre maguktól egy jelszavazott jegyzet megnyitásakor nem villog magától a kurzor a jelszómezőben, hanem még neked külön belekattintani hogy írni tudj. Ezt az Edge címsora is gyakran eljátsza. Mytube-ot régen Nokia Lumián használtam (soha többet MS telefon), de számítógépen nekem nagyon nem vált be, körülményes volt nagyon látszik érintős készülékekre való, nem egér+bill parancsok amit évek alatt megszokott az ember böngészőben. MS mindent akart, de nem hallottam róla a win tabletek, telefonok meghódították volna a világot: jack of all trades, master of none
Én örülnék ha az UWP alkalmazkodna, normál számítógép? Akkor nincs szükség óriási sorközre, óriási gombokra az UI-n. És MS appokon belül is három féle elcseszett design, kezét eltörném aki kitalálta hogy egyszer bal alsó fogaskerék jobb oldali menüsávot nyit, másikban felül 3 pötty a menü. Edgbe-ben milyen baromság a beállítások csak egy oldalpanel külön lap helyett és még azon belül is szintekre eldugva? Időjárásban meg külön lap a beállítások pedig kb. csak annyi opció van Celsius vagy Fahrenheit. Fénykép appnál az UI ne lógjon rá a képre? Egyszerűen idióták. Uff :D

(#784) #86564352 válasza #86564352 (#783) üzenetére


#86564352
törölt tag

Még annyival kiegészíteném: nem fikázásnak szántam ha úgy jött le, tényleg valós a rossz tapasztalat az UWP appokkal. És nagyon érdekes az MS UWP natív appokkal van egy csomó ilyen gond, hogy nem nyílik meg elsőre, ha nyitva hagyom tálcán és idő után lassulva megkukul, vagy néha villanással elszáll, másik nem jegyzi meg az ablakméretet, beragad az "élő" csempe ilyen ügyek. (több gépen és tele a net ilyen panaszokkal) Az érdekes, ami nem igazi UWP hanem win32 csak be van csomagolva áruházinak pl. Spotify fut éjjel-nappal és stabil ahogy kell, teljesen elégedetten használom. Szerencsétlen Edge is mindig észhez tér ha heti egyszer teljesen bezárom. Szóval tapasztalatom szerint valamit fundamentálisan elcsesztek az UWP háza táján. Az is miért van a naptár "élő" csempéje nem login idején háttérben frissül ahogy logikus lenne, hanem csak amikor először délben megnyitom a startot szépen várni kell míg átfordul tegnapi dátumról, előző már olvasott emailről satöbbi. Ez így egy zombi rendszer.

(#785) netpeti98 válasza #86564352 (#783) üzenetére


netpeti98
addikt

Az utóbbi frissítések óta nagyjából egy időben indul nálam a két Onenote, és megoldották, hogy az UWP verzióba is lehessen tartalmat küldeni virtuális nyomtatóval. Azóta az általam használt funckiók szempontjából nincs nagy különbség, így azt használom amelyiknek jobban kézre áll a felülete (UWP verzió).
A myTube nemrrég kapott egy teljesen új UI-t a 3.0-ás verzióval, az már jóbban kezelhető egérrel is. A régi 2-es változat felületét én se szerettem gépen használni.

Az UI egységesének hiánya az elég nagy probléma, az utolsó egységes GUI amit összeraktak az a Windows Phone 8 idején volt.

Az is miért van a naptár "élő" csempéje nem login idején háttérben frissül ahogy logikus lenne, hanem csak amikor először délben megnyitom a startot szépen várni kell míg átfordul tegnapi dátumról, előző már olvasott emailről satöbbi.
Lehet ahhoz van köze, hogy a Start menüért felelős Shell Expreience Host átmegy suspended állapotba ha nincs megnyitva a Start Menü. :F

Persze én se védem, mert van ami tetszik, van ami nem tetszik a rendszerben. Mindenki leírhatja a véleményét amíg személyeskedés, flame nélkül megy a beszélgetés. ;)

[ Szerkesztve ]

(#786) #86564352 válasza netpeti98 (#785) üzenetére


#86564352
törölt tag

Jut eszembe a Onenote kapcsán, az Edge-ben van a Make a Web Note ikon. Abban van egy kis képmetsző funkció. Viszont láthatóan ront a kivágott kép minőségén főleg ha szöveg is van rajta, ha a start menüből a normál jó öreg képmetszővel csinálod az eredetiben meghagyja, ég és föld egymás mellé téve. Szóval megint 1:0 a régi módszer javára, hiába lenne az új kéznél a böngészőben külön ikonnal. A tálcán bekapcsolható Windows Ink gombnál a screen scratch pedig még az Edge verziónál is rondábbra tömöríti a képernyőképet. Érthetetlen dolgok ezek. Share gombnál pedig simán csak vicces felajánl mindent, de a Microsoft gazdájú Skype appot nem.

(#787) netpeti98 válasza #86564352 (#786) üzenetére


netpeti98
addikt

A Windows+Shift+S megoldja a képkivágást bármelyik appba és a minőséget se rontja le, utána csak beilleszted a képet a vágólapról oda ahova szeretnéd.
Ez régebben az asztali Onenote képmetsző funkciójához tartozó kombináció volt, amiről írtál is, de az alkotói frissítéssel beintegrálták a rendszerbe apptól függetlenül.

Az mondjuk tényleg vicces hogy a Skype csapat nem hazsnálja ki a beépített Share képernyőt.

[ Szerkesztve ]

(#788) #86564352 válasza netpeti98 (#787) üzenetére


#86564352
törölt tag

Jobb kéz nem tudja mit csinál a bal. Van 4 módszerük képkivágásra és nem tűnik fel senkinek náluk kettő rossz? És pont az újak amit reklámoznak?

CU óta az olvasó módot se használom már úgy elrontották, semmibe nem került volna meghagyni az előző módot is opcióként aztán user dönthet.

(#789) #86564352


#86564352
törölt tag

Onenote web clipper kiegészítő ikonja nálatok is homályos? Hányás ahogy kinéz, el is rejtettem menübe.

(#790) #41133696


#41133696
törölt tag

Edge alatt, hogyan lehet az elgépelt űrlap adatokat - melyeket az Edge megjegyzett - egyesével törölni?

Shift + Del nem jött be.

(#791) #86564352 válasza #41133696 (#790) üzenetére


#86564352
törölt tag

Sehogy szerintem, csak menüben mindent vagy semmit. Ez is egy felfoghatatlan baromság az MS részéről. Címsornál még bosszantóbb. Előzményeknél törölsz egy nem kívánt oldalt direkt úgy minden látogatást, erre a címsor utána is fel fogja dobni.

[ Szerkesztve ]

(#792) #41133696 válasza #86564352 (#791) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi :(

(#793) daimonion válasza #41133696 (#790) üzenetére


daimonion
senior tag

Arra gondolsz, hogy pl a demasznal rosszul töltötted ki a bejelentkezést és megjegyeztetted és azt ki akarod törölni ?
ha igen akkor mi sem egyszerűbb annál ;]
Windows+run majd netplwiz beír.
aztán a felugró ablakban speciális majd jelszavak kezelése és ott pedig megtalálod a téves adataidat elmetve.Aztán szépen ki is tudod törölni.
Ez azért van, mert az MS az IE és az edge jelszavait és hitelesítő adatait itt tárolja biztonságosan a gépen.Nem külön külön jelszókezelő van hanem egy egységes központi a Windowsban.

(#794) #41133696 válasza daimonion (#793) üzenetére


#41133696
törölt tag

Arra, hogy itt amikor a gyorskeresés mezőbe beírtam valamit a PH-n és elgépeltem, az Edge meg megjegyezte az elgépelt verziót is :DDD

(#796) Nebogipfel


Nebogipfel
csendes tag

Véletlenül tudtok valamit arról, hogy jön e droidra? Köszi

(#797) #41133696 válasza Nebogipfel (#796) üzenetére


#41133696
törölt tag

Tudunk, nem jön.

(#798) Nebogipfel válasza #41133696 (#797) üzenetére


Nebogipfel
csendes tag

Köszönöm! Nem értem egyébként sokszor az ms ilyesféle húzásait. Miért hagynak ki ilyen lehetőséget? Én szívesen használnám de viszont fontos a sync és a kényelem, így nem fogom.

(#799) #41133696 válasza Nebogipfel (#798) üzenetére


#41133696
törölt tag

Na igen. Miközben más MS termékek elérhetőek Androidra (nem mind, de sok igen).

(#800) #86564352 válasza Nebogipfel (#798) üzenetére


#86564352
törölt tag

Offban leírom miért hagynak ki lehetőségeket. Tanulmány lehetne iskolákban az MS szerencsétlenkedése.
Vállalati piacon szakítanak azért óriási cég, viszont consumer piacon alapvetően buta egy cég. Koncepció és vízió nélkül összevissza minden.

Volt nekik Messenger, elcseszték. Jött a FB Messenger, Whatsapp erre kapkodtak megvették a Skype-ot, azt is elcseszték.

Hotmail elterjedt volt, de ültek rajta semmi fejlesztés. Jött a Gmail, fél világ átállt rá, MS már későn próbálja Outlook rebrand. Google drive, Dropbox > Onedrive
Google megcsinálta a Gdocs-ot, MS csak hosszú évekkel később adta az ingyenes Office Online-t.

Volt nekik telefon, csak ültek rajta. Jött az iPhone és tarolt, de még az Androiddal se tudták tartani a lépést. Késve próbálkoztak Nokiával, azt is elcseszték. Samsung is most lehet jobban elterjeszti a dokkolót, míg a Continuum meghalt egy jó ötletként.

Volt nekik Zune zenében, szintén ültek rajta. Spotify és Apple tarolt. Késve próbálták rebrand megint Xbox Music, most éppen Groove, nem is érhető el világszerte, elcseszték. Lokalizációban egyébként is jobb a Google, lassan már az Apple is. MS úgy csinál mintha csak USA létezne, lásd Bing szart se ér Amerikán kívül, zene szolgáltatásuk alig érhető el.

Volt nekik Cortana, csak ültek rajta. Google Now jobb már, USA-ban pedig Alexa népszerűbb.

Okosóra és karperec piacról is lekéstek, a próbálkozásuk MS Band csúfos bukta lett, pedig Cortanával összekötve lehetett volna valami.

Playstation tudtommal jobban fogy mint Xbox, de az legalább még a sikerek közé sorolható.

Látták az Apple Store milyen jó üzlet, másolták Amerikában nyitottak MS üzleteket, bukta lett.
Látták az Apple által egyben árult hardver-szoftver népszerű, próbálkoznak a Surface vonallal de túl jó nem lehet mert kell az egyensúly nekik az OEM partnereikkel.
Apple csupa jó beépített szoftvert ad az op.rendszerhez, MS képtelen egy alap videóvágót, egy normális képnézőt adni. Annak legalább örülök biztonsági szempontból, hogy az antivirus cégek szánalmas húzásai után fejlesztett az MS egy normális beépített védelmet.

Tablet piacról is lekéstek, iPad tarolt. Erre késve nyomták a tabletjeiket a Win8 felülettel, utálta mindenki, azóta 8.1 és 10 csak tűzoltás koncepció nélkül, még a névjegyük start menüt se bírják kitalálni évek óta milyen is legyen. Élő csempe ötlettel semmit nem kezdtek, nem fejlesztették, nem lett bele kapcsoló, testreszabás, asztalon lebegés, használhatatlan zsákutca az egész.

Áruházi appok teljes káosz mind funkció és design szempontjából, van UWP app, OSMeta, Centennial stb. egyetemistáknak fizettek csak legyen mennyiségre app a gagyin felépített áruházban, tele is lett hulladékkal. Nincs minőségellenőrzés. Leépítették a belső csapatot, azt hitték a vérpistékék automatizált insider feedbackje alapján lehet rendszert fejleszteni. Borzalmas marketing, elnevezések, bemutatók, rúgják ki folyton az embereket.

IE nyugdíjazása úgy, hogy az Edge alfa-béta állapotban alapértelmezett? És csak évente kétszer frissítik? Két év után is alapvető hiányosságok vannak benne? Kiegészítők vicc. Egyedül Win10-re érhető el. Windows frissítéseket félévig eltart mire kipörgetik?

Úgy terelik az app téma felé a népet, hogy lassabbak, butábbak mint a leváltandó win32 programok? Lásd Paint 3D app hossszú másodpercek mire megnyílik, a hagyományos Paint amit most nyugdíjaznak azonnal. A saját appokon belül is káosz, nincs egységes design, nincs semmi átgondolva. Beállítások elérésére százféle módszer: Bal alsó fogaskerék nyit jobb oldali panelt. Máshol fogaskerék helyett három pöttyöt keress, ami vagy teljes oldalnyi beállítás lapot hoz be vagy többszintes menüt. Edge-ben pont hátrány a többszintes menü, közben az időjárás appban ahol csak 1-2 opció van külön oldal van rá.

Bal kéz nem tudja mit csinál a jobb. Nincs stratégia, koncepció, logika, ökoszisztéma. Ígérnek fűt-fát, aztán alulteljesítenek, késnek, elcseszik. Mivel amíg támogatják a Win7 lesz az úr, mi mostani Win10 használók csak bétatesztelők vagyunk.

Uff ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.