Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) SharpSA válasza #86564352 (#800) üzenetére


SharpSA
veterán

Pontosan úgy érzem sokszor, hogy a MS-nál pár ember "fejleszt" és kapkod össze-vissza. Nagyon vártam a 10-est a Windows Phone-ra, na akkor az már jó lesz és veszek is egyet. Nagyon nem így lett. Mindegy, az ő dolguk, van más...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#802) Nebogipfel válasza #86564352 (#800) üzenetére


Nebogipfel
csendes tag

Sok igazság van abban amit írsz. Gates talán túl korán hagyta ott... Hosszan tartó téma lehetne az ms vesszőfutása. Tökéletes példa az edge is ami akár jó is lehetne, én legalábbis használnám ha nem csak winre lenne elérhető.

(#803) #41133696 válasza #86564352 (#800) üzenetére


#41133696
törölt tag

Kb 99%-ával egyetértek amit írtál. Azért sajnálom, hogy ez a helyzet. Az Edge-nél pont azzal menőztek, hogy azért jobb mint az IE, mert ez "csak egy app" és nem annyira mélyen gyökerezik a Windows-ban mint az IE így portólható is lenne. Nem látják be, hogy ha megjelenne Androidra is, sokat dobna a böngésző piaci részesedésén mobilos fronton is és PC-sen is. Pont itt volt aki írta pár hozzászólással lentebb, hogy azért nem használja Windows 10-en az Edge-et, mert sajnos Androidon nem tudja és fontos a Sync. Teljesen megértem, én például meg csak azért használom az Edge-et Windows 10-en, mert jó ötlet a vizuális miniatűr lapok nézet, és mert a SmartScreen szűrőt így tudom használni. Mellette viszont a Chrome azért van használva, mert okosabb, és a táblagépemen alapértelmezett böngésző.

(#804) #86564352


#86564352
törölt tag

Nektek is csinálja ezt mostanában? A legutóbbi összegző frissítés óta a kitűzött top sites közül néhány "megfurcsul":

Outlook jó, The Guardian már halvány és fehér betűvel, The Verge még az ikonját is kicsinyítette. Cache törléssel próbálkoztam, egy idő után újra furcsa lesz.

(#805) TRob1 válasza #86564352 (#804) üzenetére


TRob1
veterán

Csinálja.
Erre az egy dologra várok vmi jóféle kiegészítőt. (Mint pl. Chrome-on az FVD Speed Dial)

¤ R'n'R ¤

(#806) #86564352 válasza SharpSA (#801) üzenetére


#86564352
törölt tag

Még egymással se beszélnek. Ugyanarra a dologra van 3-4 módszerük, nehogy kicsit egységes valami legyen a Win10. Mondok egy jól látható példát: MS appokban mi hozza elő a menüt ha beállításokat keresel?

hol hamburger ikon
hol fogaskerék ikon
van ahol 3 pötty mint Edge-ben
Paint appban egy mappa ikon
Skype appban és az áruházban pedig a profilképedre kell kattintani

Ez így négy-öt különböző izé ugyanarra a funkcióra természetesen variálva hol balra, jobbra, fent vagy lent keresd. Teljes őrület. Steve Jobs-ot furcsállták a pixelbuzisága miatt, de ő ilyen káoszt nem engedett meg. És ezek a szem előtt lévő dolgok, akkor milyen durva dolgok lehetnek a motorháztető alatt hogy 3 service pack után is teljes lutri a Win10 vajon mit ront el egy frissítés, egyet javítanak, kettőt rontanak. Mint Edge-ben is az olvasó módot teljesen elcseszték AU-CU váltáskor.

[ Szerkesztve ]

(#807) #86564352 válasza TRob1 (#805) üzenetére


#86564352
törölt tag

Köszi, legalább tudom nem egyedi eset. Elkönyvelem az újabb bugot, már ami eddig jó volt az is rossz frissítés után. :)
Másik gyakran előforduló a privát ablak megnyitáskor az aktív alá dobja be.
Kiegészítőkre várhatunk még eleget, tavaly jól bekamuzták milyen könnyű portolni így meg úgy aztán csak egyesével elbírálva két havonta egy új ha érkezik az áruházba. Gyanítom olyan gyenge lábakon áll még az Edge, nem merik ráengedni lehet kifeküdne. Komoly stabilitási gondok vannak. És úgy nehéz usert szerezni ha Facebook, Disqus, Youtube nem működik jól Edge alatt.

[ Szerkesztve ]

(#808) #41133696 válasza #41133696 (#803) üzenetére


#41133696
törölt tag

+ A Windows Live Movie Makert is kivéreztették :(

(#809) anorche1 válasza #86564352 (#800) üzenetére


anorche1
őstag

Nagyon szép összefoglaló, mentem is könyvjelzőbe :D :R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#810) #41133696


#41133696
törölt tag

Ugyanonnan Chrome alól letöltődik persze. Ugyanis a SmartScreen fogta, mivel kevesen töltötték még le. Friss LibreOffice kiadásokkal ez rendszeresen megesik :)

(#811) #86564352


#86564352
törölt tag

Nézegettem az Adguard program és az Adguard ingyenes kiegészítő közti sebességet. Szerintem le a kalappal előttük ingyen is adnak jót és gyorsat. Nem stopperrel néztem az oldalak betöltését, működési elvből a teljes program picit gyorsabb azért, csak szemre mondom egész jó a sima is! (4 filter + malware védelem)
Akinek nem kell rendszerszintű szűrés, nem bánja Edge-ben inkognitó módban nem lehet kiegészítő, annak bőven megfelelhet a sima is ingyen. Továbbra is ez vagy ublock origin ajánlott, a két adblock szerintem érezhetően nehezebbek.

(#812) #41133696 válasza #86564352 (#811) üzenetére


#41133696
törölt tag

A fő eltérés, hogy az ingyenes letölti a reklámot, csak utólag kiszedi az oldalról, így nem látod, de az adatforgalmadban megjelenik. A fizetős pedig le sem tölti.
Szerk: pont Te is leírtad :)

[ Szerkesztve ]

(#813) #86564352 válasza #41133696 (#812) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ezt tudom, ismerem a működési elvet. A mondanivalóm lényege az ingyenes is elég gyors. A teljes változatnál szimpatikus ők még nem léptek a fejőstehén előfizetéses modellre a jelszókezelőkhöz képest, hanem vehetsz egyszeri örök kódot. Már csak az kéne a Microsoft végre kikupálná az Edge-t, túl sokat az őszi frissítéstől sem várok.

(#814) Pierre75 válasza #86564352 (#811) üzenetére


Pierre75
senior tag

FF-on most kergült meg az Adguard (pár hete is volt baromsága: magyar oldalokon sötét kerettel fedte a szöveget, de azt javították), elkezdett hozzáadogatni változatos nyelvi filtereket. Korábban az amazon fr, de stb oldalainál csinálta, most szinte bármilyen site-on. Így x év után uBlock-ra cseréltem. Kár érte!

Az őszi főverziócserétől előre félek, de leghamarabb abban kezdhetnek vmit az Edge megromlott kapcsolatával a disqus fórummotorral.

[ Szerkesztve ]

(#815) #86564352 válasza Pierre75 (#814) üzenetére


#86564352
törölt tag

Adguard beállítások: Activate the most appropriate filters automatically

Ezt az automatikus nyelvi filter opciót kell kilőni. Feature akar lenni, de inkább idegesítő. Szerintem kár, hogy alapból be van kapcsolva (teljes programban is) mert rövid böngészés után plusz 3-4 filtert össze lehet szedni és mint tudjuk minden egyes filter egy kicsit elvesz az erőből. Ublock originnál is írja túl sokat ne aktiváljanak.

Ha jól tudom a HUF filter bolondult meg múltkor, amelyet a többi kiegészítő is használ. Nem tudom pontosan, engem nem érintett. Mert nálam nincs is külön a magyar filter bekapcsolva, mégsem látok reklámot indexen és társain se. English, spyware, social media, annoyances + malware protection. Ennyit használok most.

Edge-től ne várj sokat, nagyon meglepődnék ha a Facebook, Disqus, Youtube bugok megszűnnének. Még a saját outlook.com is szenvedős. Én már annak örülnék, ha az Edge ablakkezelési, stabilitási hibáit javítanák ősszel.

(#816) Pierre75 válasza #86564352 (#815) üzenetére


Pierre75
senior tag

"Activate the most appropriate filters automatically"
Nekem korábban az amazon-t kivéve sosem önfejűsködött. De tegnap a YT-on ha spanyol volt a feltöltő, már rakta is be a sp filter-t, pillanatok alatt 5-6 újabb filtert pakolt be, nem voltam boldog és már nem is megoldást kerestem erre, hanem ahogy a múltkori hun filteres baromsága utána megfogadtam, repült és jött az uBlock. Adguard alatt pl index.hu-n a FF scrolling-ja bugzott, míg Origin-nel csendbe rendbe megy. Sajnálom, mert jópár évig bevált az Adguard.

Az őszi ráncfelvarrásnál már annak is örülnék ha nagyobb baj nélkül átvészelném. Az AU-nál láttam először kékhalált egy 7 éves notebook-on. Annyit kellett tennem, hogy rádugtam egy kindle ebook readert. Cirka 2 hét után javították, más bajom előtte se volt a X-el. A CU-t már első nap rám tolta az MS, változatos bugokat hozott, szétcseszve az Edge-t. Mostanra helyrepofozgatták az OS-t, bár a dpi skálázós hibát képtelenek javítani.

(#817) #86564352 válasza Pierre75 (#816) üzenetére


#86564352
törölt tag

Sajnos gyakorlati tapasztalat azt mutatja lesz új bug ősszel is. Ez már a 4. service pack lesz és mégis alapvető problémák vannak a rendszerrel, köztük az új böngészővel is.

Érthetetlen példa: rámegyek áruház Edge kiegészítők és nem jelenik meg az összes. Pl. se Adguard, se Ublock. Rákeresve már kiadja. :U
Most éppen 24 db kiegészítőt mutat az áruház, pár hete itt a topikban összeszámoltam 30-40 volt/van. Teljes káosz amit a Microsoft csinál Win10 fronton.

(#818) #41133696


#41133696
törölt tag

Engem az bosszant amikor néha az + helyett a nyílra kattintok, mert olyankor megint kattinthatok a nyílra, hogy visszaálljon a rend :)

(#819) #86564352 válasza #41133696 (#818) üzenetére


#86564352
törölt tag

Rossz UI tervezés ez is, nincs átgondolva semmi a Win10 felületében. Azt a nyilat például balra kellett volna tenniük a "set these tabs aside" gomb mellé és akkor nem zavarna be jobb oldalt a megszokott + gombnál, ami évek óta utolsó szokott lenni minden böngészőben.

Képedről jut eszembe még: kár az új lap felületet nem lehet testreszabni. Időjárás, kedvenc sport ilyesmi érdekelne, de a franc se akar Trumpot, bulvárt, gyilkosokat nézegetni napi sokszor. Én most csak a top sites-ra állítottam "suggested content" nélkül. És jó lenne 8 helyett többet is lehetne odatűzni.

[ Szerkesztve ]

(#820) #86564352


#86564352
törölt tag

Valami lehet megint a filterekkel, be van kapcsolva az annoyances filter viszont a Youtube tukmálja a Chrome-ot. (kék csík felül) Ha az új YT felületre állítom ott nincs, viszont az még elég béta, lassú.
Ez legyen a legnagyobb baj. Sok éve használok reklámszűrőt, de a mai napig megdöbbentő nélküle milyen rossz lenne a netezés a sok szemét miatt.

(#821) #86564352


#86564352
törölt tag

Privát mód hiba:

Azt írja az Edge amint bezárod a privát ablakot, törli a sütiket, ideiglenes fájlokat. (ahogy elvárható lenne)

Gyakorlatban pedig:

0. netezek normál ablakban
1. megnyitok egy privát ablakot, belépek gmailbe, bezárom a privát ablakot
2. megnyitok ismét egy privát ablakot, és simán belép gmailbe, pedig kérni-e kéne a bejelentkezési adatokat

Google mindent lát mondhatni, de az 1. session-t törölnie kellett volna a böngészőnek teljesen privát ablak bezárásakor és 2. session-t tiszta lappal kezdeni. Az én szememben ez súlyos hiba, ez így nem privát mód.

Rákeresve a problémára megjelenés óta létező hiba, MS ígérte befoltozzák a lyukat. Eltelt két év és nem tették.

(#822) daimonion


daimonion
senior tag

Érdemes ellátogatni ide Extensions for Microsoft Edge van pár érdekes kieg
pl 360 Internet protection, Adguard adblocker, Open in private ,stb.Szépen gyarapodnak és van most már több hasznos kieg

(#823) Tosee válasza daimonion (#822) üzenetére


Tosee
őstag

Sajnos nálam valamiért nem működnek... :U
Telepítettem Ghostery-t, és ublockot is de sajnos egyik sem jó. Áruházban ha rákeresek valamelyik bővítményre írja, hogy hibát észlelt és a hiba kijavításához telepítsem újra a bővítményt. Nem egyszer megtettem, de sajnos valamiért mindig hibásan telepíti... :W :O

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#824) daimonion válasza Tosee (#823) üzenetére


daimonion
senior tag

Akkor Nálad van a gond.tisztán telepített Win 10 pro 64 biten a ghostery a translator az Adguard print friendly pdf mind felment még a 360 is is.

(#825) Tosee válasza daimonion (#824) üzenetére


Tosee
őstag

Valószínűleg... akkor már csak az a kérdés, hogy miként lehet visszaállítani az Edge beállításait alapértékre, ami törölne belőle mindent? :U

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#826) daimonion válasza Tosee (#825) üzenetére


daimonion
senior tag

Reset Microsoft Edge Through PowerShell / Remélem ez lesz az Angolul nem vagyok perfekt /

If the above methods don’t work for you, you may have to go nuclear. This PowerShell command will delete and re-register the core data of Microsoft Edge. Make sure you perform a full backup and/or create a system restore point before continuing in case anything goes wrong. This is very important, and do not continue before creating a backup!
First, navigate to the following folder and clear everything inside it:

C:\Users\%username\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe
(Replace %username with your own username.)

Next, right-click on the Start menu and choose “Windows PowerShell (Admin)”. Copy and paste the following code inside PowerShell and press Enter:

Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml” -Verbose}
If the process was completed successfully, you should see a message like this:

When you open Microsoft Edge next time, you will see that it has been reset to default. If you encounter any error, type the following command to get the first few logged events:
Get-Appxlog | Out-GridView
Note the error code in the log and proceed with the following link from MSDN knowledgebase.
[link]

(#827) Pierre75


Pierre75
senior tag

A tegnapi patch-el szintet süllyedt az Edge. A CU óta kerülni kellett vele a disqus-t és társait mert azokat nem vagy lassan nyitotta meg. Javítani április óta nem sikerült. A tegnapi frissítés óta már több oldal így a prohardver is nehezen nyílik, olykor nem válaszol a webhely. Bravó!

(#828) junior11 válasza Pierre75 (#827) üzenetére


junior11
veterán

Nálam ugyanez a helyzet tegnap este és ma reggel is, de már csak ritkán használom, az utóbbi időben elegem lett belőle, 2x is eljátszotta, hogy a semmiből hirtelen a megnyitás után a kitűzött oldalak eltűntek és a bővítmények szintén, újból bekapcsolni és beállítani kellett őket, Chrome szerencsére maradt mellette és semmi gond vele.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#829) #86564352


#86564352
törölt tag

Ó Microsoft te legbalfaszabb cég! Az Edge eddig se volt jó, a legújabb frissítéssel már egyenesen szar és ezt nem haterként mondom, hanem balekként aki próbálja használni alap böngészőnek AU óta.

A mostani frissítéssel már ott tart a címsorba egérrel kattintva fel se dob semmit és eltűnt az UI elem hogy na go arra az oldalra, csak bill-en entert fogad el. Nem lehet navigálni egérrel 2017-ben.

A kedvencek hub 3 ikonból valami frankeinstein csillagos hibrid lett gusztustalanul néz ki és duplán bután mutat a címsor kedvencek csillagja mellett.

Egy mezei üres new tab megnyitásán homokórázik, nem reszponzív.

(#830) anorche1 válasza #86564352 (#829) üzenetére


anorche1
őstag

Nem értettem, hogy miért vagy kiakadva, de most, hogy nálam is frissült, teljesen megértelek :( :W

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#831) #41133696


#41133696
törölt tag

Csak nálam működik hibátlanul?

(#832) #86564352 válasza anorche1 (#830) üzenetére


#86564352
törölt tag

A frissítés utáni normál restart után indítsd újra megint a gépet. Egy fokkal jobb lett nekem ettől, legalább a címsor újra működik. Sajnos azt is még gyakran csinálta az elmúlt hetekben, ha összeomlik elfelejti a félretett és kitűzött tabokat és nem onnan folytatja ahol abbahagytam. Instabil még nagyon sajnos.

(#833) TRob1 válasza #41133696 (#831) üzenetére


TRob1
veterán

Nálam is müxik, nem vettem észre semmi újabb negatívumot a frissítés előttihez képest. (És engem még az új ikon sem zavar :DDD )

(#832) twofatcat:
Én meg semmit nem tűzök ki - tehát erről nyilatkozni sem tudok -, hisz anélkül is mindig minden ott van ahol abbahagytam. :)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#834) anorche1 válasza #86564352 (#832) üzenetére


anorche1
őstag

Igen, miután újraindítottam (muszáj volt, mert a gép elfelejtette, hogy van benne bluetooth), a címsor jó lett.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#835) #41133696


#41133696
törölt tag

No 1 dolog ami nem megy vele nálam, és hibásan is jelenik meg - de ez pár nappal ezelőtt is így volt, az pedig a Badoo.

(#836) junior11 válasza #86564352 (#832) üzenetére


junior11
veterán

Ezt nekem is csinálta.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#837) #41133696


#41133696
törölt tag

Ez most mióta néz így ki? :F

(#838) tkesy válasza #41133696 (#837) üzenetére


tkesy
őstag

Pont ezt szerettem volna kérdezni én is... Nálam is ilyen lett valamikor az éjszaka folyamán történhetett, mert tegnap este még nem ilyen volt az biztos.
De engem inkább az érdekelne, hogy lehet visszaállítani az eredeti állapotot.. :F

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#839) #41133696 válasza tkesy (#838) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nálam ezután jelentkezett:

(#840) moseras


moseras
tag

Üdv!

Ez ma reggeli eredmény, hogy lelhet kikapcsolni ?????????????

Az alatta lévő ikonoknak csak a fele látszik !!!

Imi.

(#841) TRob1 válasza #41133696 (#837) üzenetére


TRob1
veterán

Ó, a jó anyukáját vkinek! Mi a fck történt? Hisz nem volt frissítés tegnap óta...

¤ R'n'R ¤

(#842) #41133696 válasza TRob1 (#841) üzenetére


#41133696
törölt tag

Fejlesztenek :D

(#843) #86564352


#86564352
törölt tag

Valami általános probléma, tegnapról mára szépen mindenkinél megkergült. Remélhetőleg amilyen gyorsan jött, olyan gyorsan is megy ez a bug.

(#844) TRob1 válasza #41133696 (#842) üzenetére


TRob1
veterán

Valaki végre csinálhatna már egy Új lap Bővítményt... erre várok mióta bejelentették hogy lesznek Bővítmények hozzá (sztem akárki akármilyet is csinálna, csak jobb lehet ennél ami most van)

¤ R'n'R ¤

(#845) junior11 válasza #41133696 (#837) üzenetére


junior11
veterán

Nálam is ma reggel óta néz így ki, szerencsére már csak ritkán használom Chrome mellett.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#846) #41133696


#41133696
törölt tag

Helyrehozták :K

(#847) daimonion


daimonion
senior tag

De jó Nektek ;] Éjjel nappal gép előtt lógva ilyeneket észrevesztek. Én aki túlórázik lassan második hete még a gépet sincs időm bekapcsolni ;]

(#848) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Hol lehet kezdőlapnak egy adott oldalt beállítani?

(#849) TRob1 válasza GEPESZ66 (#848) üzenetére


TRob1
veterán

Beállítások/Speciális Beállítások legfelül

¤ R'n'R ¤

(#850) GEPESZ66 válasza TRob1 (#849) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Köszönöm!
Céges környezetben használom, tehát nem tudok saját fiókot beállítani.
A kedvenceket lelehet valahogy fájlba menteni, ill. onnan visszaállítani, ha kell?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.