Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) netpeti98 válasza ph2012 (#699) üzenetére


netpeti98
addikt

Szerintem a Windows Defender lassan a rendszer védelmi szolgáltatásainak a gyűjtőneve lesz. Pl. a Smartscreen szűrőt is Windows Defender Smartscreen-nek hívják a CU óta, de működik kikapcsolt Defneder esetén is. Majd kiderül a gyakorlatban, hogy erre az új funkcióra mi vonatkozik.

(#702) ph2012 válasza netpeti98 (#701) üzenetére


ph2012
senior tag

A Smartscreen csak az Internet Explorer-ben működik? Az Edgében nem? Vagy a Chrome vagy a Firefox alatt nem aktív?

(#703) netpeti98 válasza ph2012 (#702) üzenetére


netpeti98
addikt

A webes része az IE és Edge alatt működik.

(#704) #41133696 válasza netpeti98 (#703) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ha valaki úgy dönt, hogy a Windows Defender + Windows 10 tűzfalat használja, akkor bizony éppen az általad leírtakat okán is ajánlott böngészőt is váltania Windows Edge -re. Nálunk ez úgy néz ki, hogy anyum számítógépén nincs sem Firefox, sem Chrome, csak az Edge.

(#705) daimonion


daimonion
senior tag

Én úgy látom a dolgokat és lehet, hogy rosszul látom, de a Ms olyan komplex szolgáltatáscsomagot tesz le az asztalra mint a külső gyártók az IS és Total security csomagokkal. Van Böngészője amit véd a smart screen + van a Windows Defender+ Windows tűzfal + a családbiztonság+ van egy kezdetleges HIPS is UAc néven.Mi ez ha nem egy komplett csomag ? Szépen alakul ez szerintem.

(#706) ph2012


ph2012
senior tag

Edgében rendszeresen lefagy a Facebook oldal. Helyreállítani sem lehet, hanem törölni kell. Nagyon zavaró.

(#707) anorche1 válasza ph2012 (#706) üzenetére


anorche1
őstag

Az.
Már attól is összesz**ja magát, ha chaten rányomok egy smiley -ra, és nyomok egy entert, hogy küldje el.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#708) #41133696 válasza anorche1 (#707) üzenetére


#41133696
törölt tag

Anyám mióta bevezettem, hogy Windows Defender + tűzfal + Edge + Adguard, rinyál, hogy lassú a gép.

Előbb az Adguard-ra gondoltam, de a CPU terhelés rendben volt. Így maradt az, hogy az Edge helyett Chrome kell... viszont ha Chrome, akkor jön vissza a Kaspersky is. TeamVieweren keresztül most megy fel.

(#709) GEPESZ66 válasza #41133696 (#708) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A fiam asztali gépén, ill. a feleségem laptopján évek óta az Eset van,így semmi gondom nincs.
A Chrome-hoz az Ublock Origin van reklámblokkolónak felrakva.

(#710) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Nos, ha már megy a panaszkodás az Edgere, akkor sajnos én is kénytelen vagyok csatlakozni. A mióta a Win 10 CU van fent, piszokul lelassult. Pl. itt a Prohardver oldalaknál is van, hogy egy fórum témát meg akarok nyitni, és 15-20 másodpercig csak tölt az oldal, majd kiírja, hogy az oldal nem érhető el jelenleg, de ha rányomok a frissítésre, akkor azonnal odaugrik. Sokszor más oldalaknál is ez a helyzet, de ami a legjobban idegesít, hogy van 3-4 olyan oldal, ahol a fórumon a Disqust használtam, na ezeknél vagy be se tölt a fórum, vagy csak hosszas várakozás után, addig meg bámulhatom ezt.

Ezek miatt kénytelen voltam visszaállni a Chromra, ott pöccre indul minden, nincs ilyen probléma.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#711) #41133696


#41133696
törölt tag

Üdv, a Facebook akadozik még?

(#712) daimonion válasza #41133696 (#711) üzenetére


daimonion
senior tag

Nálam az FB baromira lelassul egy idő után.Az Adobe Flash alapú játékoknál pl Forge of Empire pl van olyan, hogy egyszerüen "lefagy".lap frissítése után pedig iszonyatosan lelassult.

(#713) #86564352 válasza #41133696 (#711) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ahogy mondod. Facebook kb. 5 perc után használhatatlanra lassul. Youtube videó közben ha más fülön olvasgatsz és visszamész a YT fülre megakad a kép és a hang. Hagysz egy YT videót nyitva, pár óra alatt felzabál egy giga memóriát is. Inkognitó módtól gyakran kifagy. Máskor egy villanással elszáll az egész hirtelen. Billentyűzetre, egérre gyakran késve reagál, új lapnál eltűnik a kurzor a címsorból, nem elég reszponzív. Amíg tölt egy oldalt, az egész böngésző fogva van, pedig elvileg külön szálon vannak a lapok. Néha a címsor elfelejti az előzményeket, de ha teljesen kiírom a korábban már beírt címet, hirtelen eszébe jut hogy "vótmá". Menüben előzménynél hiába törölsz ki valamit, a címsor továbbra is emlékezni fog rá, tehát egy félreütött cím vagy keresés ott lesz amíg teljes cache, history törlést nem csinálsz. Megosztás lehetőségeknél MS böngészőben MS tulajdonú saját Skype app nincs ott. Olvasó nézetet teljesen elrontották, visszahozták a Windows 8 stílusban vízszintes lapozást ami inkább tabletekre jobb. (egyáltalán használ valaki Win10 tabletet?) Miért nem lehet ez opció? 99,99%-ban egész nap fel-le scrollozol és akkor olvasó nézet betördeli vízszintesbe...

Chrome-ot nem szeretem, Vivaldi még nagyon gyerekcipőben nálam még egy YT videót se bír lejátszani, ott tartok még mindig az IE11 a legnormálisabb.

Annyira béna az MS. Instabil, buta, lassú ez az egész UWP téma. Fotók app elindítva és appból választva képet csak lassan és homályosan tölti be, várni kell mire kitisztul. Fájlkezelőből adott képre kattintva betölti rendesen. Meg lehet adni világos témát színnek, erre félig mégis fekete marad. Egy mezei körbevágás funkciótól három esetből kétszer elszáll az app egy villanással. Film app olyan darabos animációval vált teljes képernyőre, hogy elsírja magát az ember. Aztán sokszor képtelen visszaváltani az eredeti méretbe. A Mail és Calendar egy rossz vicc. A Store még annál is nagyobb vicc. Szar az egész. (tiszta telepítés, nulla 3rd party kókler "javító" progik nélkül, mielőtt...

[ Szerkesztve ]

(#714) TRob1 válasza daimonion (#712) üzenetére


TRob1
veterán

"Nálam az FB baromira lelassul egy idő után" - Ez feature. Jelzi hogy már épp eleget FB-oltál! (Vagy túl sokat is) ;]

Pl. amennyit én FB-olok, nem is veszek észre ilyen gondot. :)

¤ R'n'R ¤

(#715) #41133696 válasza daimonion (#712) üzenetére


#41133696
törölt tag

Anyumnál is kikapcsoltam az Adobe Flash-t (megelőző intézkedés a napokban)

Vajon ha így használod akkor is?

Anyum Facebookon csüng, de nem játszik. Chrome az alapértelmezett böngésző, de amint lejár a Kaspersky még 219 nap, át akarok állni PC-n mindenképpen Edge + WD + WF + Adguard for Windows négyesre. Az Edge a SmartScreen szűrő miatt különösen fontos.

(#716) netpeti98 válasza #86564352 (#713) üzenetére


netpeti98
addikt

Chrome-ot nem szeretem, Vivaldi még nagyon gyerekcipőben nálam még egy YT videót se bír lejátszani, ott tartok még mindig az IE11 a legnormálisabb.

Az e10s bevezetése óta a Firefox elég összeszedett böngésző lett teljesítményben is.

(#717) daimonion válasza TRob1 (#714) üzenetére


daimonion
senior tag

Ha 2 perc az sok akkor lehet igazad van :P Hagyom az FB-t a picskuba.de sajna az osztálytalálkozónk időpontját csak ott tudhatom meg. :(

(#718) #86564352


#86564352
törölt tag

Most olvasom a friss béta buildnél bekerült végre az F11 teljes képernyő és ami nekem fontosabb: lehet tálcára is tűzni odalakat mint IE-ben.

(#719) #41133696 válasza #86564352 (#718) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mikor kapjuk meg?

(#720) #86564352 válasza #41133696 (#719) üzenetére


#86564352
törölt tag

Gondolom az őszi creator update részeként.

(#721) #41133696 válasza #86564352 (#720) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ettől tartottam. Azért iparkodhatnának jobban.

(#722) Pierre75


Pierre75
senior tag

Vmire nagyon ráéreztek a CU-val. Előtte megnyitottad az oldalt és gyorsan betöltött az Edge. Ennek a hervasztó időszaknak vetett végett a CU. A disqus fórumai kínlódva, akár percnyi lassan nyíltak meg. A mai frissítéssel szintet léptek, már meg se nyitják, hanem némi homokóra után az Edge bezárja magát. Bravó!

[ Szerkesztve ]

(#723) #86564352 válasza Pierre75 (#722) üzenetére


#86564352
törölt tag

Disqus, Facebook használhatatlan valóban, YouTube sem az igazi.

(#724) #41133696 válasza #86564352 (#723) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ez a baj, ezért nem álltam át még teljesen WD-re.

(#725) mefistofeles

Skacok!
Az edge miért nem tudja az explorerből a jelszavakat is importálni? A kedvencek megvannak, jelszavak sehol......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#726) daimonion válasza mefistofeles (#725) üzenetére


daimonion
senior tag

Jelszavakat akkor importál/ ismereteim szerint/ ha azonosítottad Magadat a Win10 ben .Gépház -fiókok és ha ott be vagy jelentkezve akkor van ott egy olyan hogy ellenőrzés.Mindent szinkronizál csak a jelszavakat nem ha nincs meg az ellenőrzés

(#727) #41133696 válasza #41133696 (#724) üzenetére


#41133696
törölt tag

De a fő gépen második nekifutásban:

(#728) #41133696


#41133696
törölt tag

Kár, hogy a Windows Defender Application Guard csak az Enterprise verzióban érhető el, a PRO-ban nem.

(#729) #41473792


#41473792
törölt tag

Nálatok telepíthető az Áruházból a Lastpass free password Manager bővítmény,régebben működött.

[ Szerkesztve ]

(#730) TRob1 válasza #41473792 (#729) üzenetére


TRob1
veterán

Azt mondja nekem hogy Nincs itt, amit keres.

¤ R'n'R ¤

(#731) #86564352 válasza #41473792 (#729) üzenetére


#86564352
törölt tag

Én ugyan nem használom ezt a kiegészítőt, de valóban nem elérhető jelenleg.

Ebben is egy nagy vicc amit az MS művel. 2015-ben útjára indították a Win10-et Edge mint alapértelmezett böngésző miközben alfa-béta állapotú alapvető dolgok hiányoztak és hiányoznak, de azért orrba-szájba reklámozzák. 1 évig magyarázták a kiegészítő készítőknek semmi nagy dolguk nem lesz, ugyanúgy kompatibilis az Edge mint más böngészők, na de akkor hol vannak? 2016-ban nagy nehezen 4-5 darab megjelent az áruházban, mindenki kereste na hol van pl. ublock origin. Kiderült a fejlesztője kompatibilitás hiba miatt csak bétaként fejlesztői módban rakta be, mert a MS-nak majdnem egy évbe került a Creator Update-ig, hogy kijavítsák a hibát amitől eddig nem kerülhetett be rendesen. És mellesleg külön kell jóváhagyatni egyenként az MS-sel, ennyit a kompatibilitás semmi dolguk ígéretről. Most 2017 nyarán is talán mindössze 30 kiegészítőből áll a választék, közben ilyen kellemetlenségek hogy ami már volt Lastpass az is eltűnik? Már az csoda a click-to-play flash funkcióig eljutottak most.

Más böngészők beépített reklámszűrővel, autoplay video tiltással és más hasznos funkciókkal jönnek ősszel, az Edge-nél az őszi hír: lesz teljes képernyő. Váó!

(#732) daimonion válasza #86564352 (#731) üzenetére


daimonion
senior tag

b@szki egy két éves böngészőn számon kérni azt amit egy egy chrome-nál elértek 9 év alatt nem kicsit túlzás ?
Vagy pl a Firefoxot is fejlesztik már egy ideje. ezek csak a nagyok. Ha jól emlékszel a teljesen újraírt webkit motorú opera sem volt egy csúcsszuper csillivilli valami a kezdetekben. Ott még az importálást sem oldották meg mint ahogy a kezdetekben az Edgeben.Itt annyi különbség volt, hogy a Chrome webkit motorját használták és mégsem sikerült.Könnyű ócsárolni az Edge-t mindenkinek szíve jóga de azért jó lenne ezeket figyelembe venni.

Azért meg, hogy eltűnt a last pass nem biztos, hogy az MS a hunyó.
Az is megérne egy misét, hogy átlagosan, mennyi kieget is használnak az userek ? vajon tényleg szükség van pl 1000 kiegre vagy többre egy böngészőhöz ?

[ Szerkesztve ]

(#733) #86564352 válasza daimonion (#732) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ha kihagyom a paprikát a lecsóból, jogos érv hát csak most kezdtem el főzni tanulni? Szerintem nem.

Alapvető dolgok hiányoztak, hiányoznak még az IE-hez képest is. (A Vivaldit talán 30 ember csinálja, mégis folyamatosan fejlődik.) Most ősszel az új win buildnél az lesz a nagy Edge was ist das, hogy teljes képernyő és lehet szerkeszteni a kedvencek url-jét. És lehet a tálcára kitűzni lapokat, persze nem úgy mint a Chrome hogy UI eltűnik és kvázi önálló appként tudod használni a kitűzött webmailt, facebookot, egyebeket egy minimalista ablakban. Nem...

Én nem használok Lastpass-t, így engem nem érint. Viszont tudom sokaknak meg fontos lenne. Chrome, Firefox alól is eltűnt? Akkor ki a hunyó... pl. Disqus, Facebook Edge alatt halál, ki tehet róla?

Ráadásul az MS saját hibája arrogánsan nagy arccal reklámozza, ígér fűt-fát előre összevissza, aztán csúszás, nem teljesítés és akkor még kritizálni se lehessen? Ez a kiegészítős sztori pont ilyen, lásd ublock origin és miért üres az áruház.

Kritizálom mert defaultként naponta használom, a sok gyerekbetegséget csak a szuper smooth scroll ellensúlyozza. (illetve én nem tudom teljesen megszokni a chromium betűmegjelenítését, IE, Edge, Firefox jobban bejön, a legszebb Mac-en Safari)
Most Creator Update után örültem a lapok félretételének, hogy fájlba is le lehet végre exportálni a kedvenceket kiküszöbölve a nem mindig megbízható szinkronizálást, viszont mérgelődtem elkúrták az olvasó módot.

(#734) netpeti98 válasza #86564352 (#731) üzenetére


netpeti98
addikt

Régebben próbálgatták valamelyik oldalon, és volt olyan kiegészítő, amit csak át kellett csomagolni és minimális módosítással ment is. A portolhatósággal nincs gond.
A gond inkább az, hogy nem tudsz csak úgy egy kiegészítőt feltölteni az áruházba. Csak a Micrososfttal együtt dolgozó fejlesztők kiegészítői kerülhetnek fel (ők meg nagyon kevesen vannak). A kérdés, az hogy ennek mi az oka.
A Google esetében rendszeres probléma volt az áruházba felkerülő kártékony kód egy időben, de a Mozilla valahogy megoldotta a problémát, annak ellenére, hogy övék a legrégebbi gyűjtemény és napi rendszerességgel sok addon kerül fel.

A másik gond, hogy az évenkénti két verzióváltás kevés. Ez okozta például az általad említett uBlock esetet is. Volt egy nem hivatalos pletyka az áruházba költözésről, de ezt meg is cáfolták a fejlesztők utána hivatalosan. A 6-8 hetes kiadási ciklus pl bejött a Mozillának.

[ Szerkesztve ]

(#735) #86564352 válasza netpeti98 (#734) üzenetére


#86564352
törölt tag

Hivatalosan az az oka törekszenek a biztonságra, ezért egyenként hagyja jóvá az MS, ami közelében nincs a korábban kommunikált nincs semmi nagy dolguk a fejlesztőknek ígéretnek. Nem hivatalosan pedig az ublock origin esetéből kiindulva nem teljesen volt kész az Edge tavaly nyáron a kiegészítők fogadására. A biztonságra törekvés dicséretes, csak ezzel együtt is iszonyú lassan haladnak. Senki nem ezer darabot kér számon, de a top 50 legjobb kiegészítőnek illene ott lenni. Kiegészítőkkel bénázás ugyanolyan bénázás mint az áruházi appokkal. MS folyton nagyot ígér előre, aztán alulteljesít és kezdhetik újra.

A Spartan fejlesztésekor az volt a cél a köztudatból kitöröljék az IE rossz hírnevét az új modern böngészővel. Erre béta állapotban berakták alapértelmezettnek és az Edge ugyanúgy gúny tárgya 2 éve. Havonta kellett volna frissíteni Store vagy Windows Update útján.

Pedig szögezzük le: a sandbox, defender, smartscreen és most majd az EMET-ből is építenek be részeket elég jó csomag biztonsági szempontból, illetve ebben előny az alacsony elterjedtség. Jelenleg Windows 7 és Chrome, Firefox réseket érdemes a hackereknek keresni.

(#736) daimonion válasza #86564352 (#733) üzenetére


daimonion
senior tag

Én is default csak ezt használom és minden hibája ellenére / ami van bőven/ csendben vagyok és várok és nem kajabálok.Most ezzel hogy itt a fórumon elmondod, hogy mennyire sz@r az Ms az üzletpolitikája meg minden változni fog valami ? Nem.A mai napig nincs megoldva pedig párszor már bejelentettem hogya forge of empire flash alapú játék a 16.03 frissítés óta egyszerűen random kifagy.Azóta kijött jó pár update és még mindig ilyen. Ez van. Lehet Én vagyoka hülye,hoyg nem szarozom orrba szájba és idegesítem magam az ms balfékségén nem tudom.lehet Neked van igazad hogy ha kiengeded a gőzt :R

(#737) #41133696 válasza daimonion (#736) üzenetére


#41133696
törölt tag

+1 Kiegészítőkből meg egy van fent, az sem tudom minek, mert nem használom, de az MS-é :D

[ Szerkesztve ]

(#738) #86564352 válasza daimonion (#736) üzenetére


#86564352
törölt tag

Tudom nem változik semmi, de visszapasszolva a labdát miért furcsa az Edge topikjában írok az Edge hibáiról és MS bénázásáról? Miről beszéljünk akkor itt a vidám hangulatért, arról ki mit ebédelt? És azért jókat is írtam róla. :) A flash játékoddal nem fognak foglalkozni, még a Spotify web player is egy rakás szar, pedig az nem csak egy random garázscég kis játéka. Pusztuljon csak végre a flash! De hogy nem működnek jól a legnépszerűbb oldalak már komolyabb probléma. Te, én tudjuk használni alapként, mert ismerjük a főbb hibákat beletörődve. Szüleim laptopjára nem merném alapnak tenni, mert 5 percenként panaszkodnának ez nem megy, az nem megy.

(#739) #86564352 válasza #41133696 (#737) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nekem egy se. :) Attól még részvétem annak aki szeretné használni őket de nincs.

Most végigkattintva 38 darab áruházi kiegészítőből 7 nem tölt be az áruházban. (The thing that you are looking for is not here) Ez nem túl jó arány, eleve csak 38 van annak a fele is felesleges vacak nem a Chrome, FF top 30 aztán még ebből a 38-ból is 7 eltűnt:

Lastpass
Onenote clipper
RES reddithez
Read&Write
Adguard
Flyview
Enhancer for Youtube

Ha nem lenne külön Adguard programom bosszankodnék az Adguard miatt bár ott ublock origin jó pótlás, ha használnám a Lastpass-t szintén gond lenne most, és a RES, Onenote is hasznos. Mivel AU-CU váltáskor elcseszték az olvasó módot most jól jönne egy jó olvasó kieg. is.

Viszont! Tovább kutakodva, ha az áruházban nem a kiegészítőknél nézem, hanem a fiókomnál a fotónál a my library kilistázza a korábban telepített appokat és kiegészítőket. Ha onnan kikeresem a Onenote-t és RES-t, simán telepíti és működik! Viszont az áruház képtelen megmutatni, azt írja nincs ott, pedig azért mégis. Ki érti ezt... Persze ez a módszer nem segít azon, aki most először szeretné feltelepíteni valamelyiket.

(#740) netpeti98 válasza #86564352 (#739) üzenetére


netpeti98
addikt

Mondjuk ez inkább valami ideiglenes Store elmebaj lesz. :D
A Store felületére is ráférne egy kis fejlesztés, bár a Fluent Design videóban mutattak egy koncepciót, az egész jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#741) #41133696 válasza #86564352 (#739) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja az Adguard király :)

Azzal használom én is :)

Átvette a kapcsolat ellenőrzést Edge alatt is a Kaspersky-től.

(#742) #86564352 válasza netpeti98 (#740) üzenetére


#86564352
törölt tag

Hát igen. Béna a kereső, a kiegészítőknél nincs kategória nézet. Csak ömlesztve odaszórták. Amíg elfért egy oldalon még nem volt akkora baj. Mondjuk az egész Win10 design egy átgondolatlan inkonzisztens kaki, évek óta nem bírják kitalálni rendesen.

(#743) TRob1 válasza #86564352 (#739) üzenetére


TRob1
veterán

Hehe, vicces hogy nem érhető el az Adguard perpill. Erre jött ma egy frissítés áruházban, azt írja frissítés közben hogy Név nem érhető el. Befejezve meg írja hogy Adguard frissítve. :DDD

¤ R'n'R ¤

(#744) #41133696


#41133696
törölt tag

Az poén, hogy még mindig nincs magyar vonatkozású oldal, anno volt, de megszűnt... így az időjárásért belőttem az angolt...

[kép]

(#745) TRob1 válasza TRob1 (#743) üzenetére


TRob1
veterán

Jah, meg LastPass is... ami szintén nem elérhető. :C

¤ R'n'R ¤

(#746) #41133696


#41133696
törölt tag

He ?:)

(#747) netpeti98 válasza #41133696 (#746) üzenetére


netpeti98
addikt

Mit állítottál át valamit a csoportházirend-szerkesztőben ami az Edget vagy a Smartscreent érinti? Mintha lett volna egy ilyen videót, de mostanában csak átfutottam ezeket a topikokat.

[ Szerkesztve ]

(#748) TRob1 válasza #41133696 (#746) üzenetére


TRob1
veterán

Nálam nincs ilyen. "Elpiszkáltál" valamit. Vagy a sokezer feltelepített védelmed és egyéb "hasznos" dolgaid... :U

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#749) #41133696 válasza netpeti98 (#747) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#750) netpeti98 válasza #41133696 (#749) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha letiltottad a SmartScreen kikapcsolását, akkor azért írja ki. Azt a beállítást a felhasználó nem módosíthatja, mert a szervezet kezeli (jobban mondva az van amit a rendszergazda beállított a csoportházirendben).
Attól eltekintve, hogy jelen esetben te vagy a szervezet rendszergazdája és a felhasználó is. ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.