- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- Ismerkedés a Zyxel NSA325 v2-vel
- Klímaváltozás, természetszennyezés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Lenry: Melléképületblog - 4. rész - Kocsibeálló
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- ldave: New Game Blitz - 2025
-
LOGOUT
Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!
Új hozzászólás Aktív témák
-
SzGee
aktív tag
válasz
nort_on #55590 üzenetére
Ben Felix véleménye (és én is sokat agyaltam rajta), hogy fiatalon még a hitelből részvény is egy jó stratégia, szerintem van is benne ráció, mondjuk nem most indítanám, de egy esetleges korrekció után lehet értelme - persze ehhez kell az olcsó hitel, az IBKR-es 1,58%-os USD hitel nem is rossz, ennél hosszú távon szinte biztosan többet lehet keresni, igaz ehhez kell egy kis plusz cash, amit a margin call-ra be tudsz tolni
, ha esetleg gebasz lenne, 10+ évre én nem tartok örödgtől valónak egy 50%-os margint felhasználni, persze csak indexkövető részvényekre, egyedi részvény lottózás kizárt
-
Stanlee
őstag
válasz
nort_on #55590 üzenetére
Az utóbbi egy év elég durva volt, a 2020-as crashkor kezdtem el intenzíven egyedi részvényekbe tolni a pénzt. Amit látok az az, hogy a pre-covid időszakhoz képesti árat már elérte sok papír, de nagyon gyenge az osztalékfizetés.
Azért is nézegetem a lazyportfóliót, mert lassan megint érdemes lesz a mindennapi megtakarításokat valami egyszerűbb ETF-be tenni, és csak a negyedéves jutalékot/bónuszt/osztalékot visszaforgatni egyedi papírokba. Van minimális kriptó is, de az - elnézést a kifejezésért - de csak olyan pénz lehet, ami a lexarom kategóriába tartozik. A vásárolt kriptó amúgy nálam is maximum a teljes megtakarítás 5%-a lesz, de ettől még messzire vagyok.
Új hozzászólás Aktív témák
- Csere-Beszámítás! Xbox One X 1TB Játékkonzol Olvass! Model 1787
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 10600KF 16/32/64GB RAM RTX 3050 6GB GAMER PC termékbeszámítással
- Eladnád a telefonod? KÉSZPÉNZES OKOSTELEFON FELVÁSÁRLÁS azonnali fizetéssel!
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Acer Nitro 5 AN515 - 15,6"FHD IPS 144Hz - i5-11400H - 16GB - 512GB SSD+1TB HDD - RTX 3050 - Win11
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest