Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7251) Batman2 válasza spurika (#7250) üzenetére


Batman2
őstag

Köszi, rendben, van mostmár hézagolóm, rá fogok nézi !

Mennyiért lenne az adagoló ?
És ki, vagy hol, hogyan lett vizsgálva, mnnyire biztos az állapota?

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#7252) spurika válasza Batman2 (#7251) üzenetére


spurika
senior tag

Adagolós idősebb barátom csinálta,ő vállalja a garanciát.Be van állítva,szimeringezve,padon kimérve,kitakarítva.Ha komolyan érdekel megbeszélhetjük,nem gondolkodtam még rajta haverom apjának raktam félre de nem jön érte már több hónapja.

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#7253) Batman2 válasza spurika (#7252) üzenetére


Batman2
őstag

Ok, köszi, ha aktuális, visszatérünk rá !

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#7254) spurika válasza Batman2 (#7253) üzenetére


spurika
senior tag

Nincs mit,biztos nem fogsz csalódni benne. Üdv.

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#7255) Mintcar válasza Batman2 (#7253) üzenetére


Mintcar
tag

Batman2!

Hétfőn adom fel a DVD-ket, bocsi, tudom erre a hétre igértem.

w123 200D 1.1millió km+

(#7256) Mintcar válasza spurika (#7247) üzenetére


Mintcar
tag

Szia!

(MB) 0020172321 a Bosch száma (0 432 217 142),
De szigoruan nem BOSCH (0 986 430 020). Igazából hétfőre várom már a cuccost, de azért kiváncsi lennék te mennyiért tudod beszerezni.

w123 200D 1.1millió km+

(#7257) spurika válasza Mintcar (#7256) üzenetére


spurika
senior tag

Csak csúcs vagy komplett porlasztó kellene?Azt látom hogy Bosch nem érdekel.Vagy adadoló is érdekel?

[ Szerkesztve ]

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#7258) Templomegere válasza spurika (#7257) üzenetére


Templomegere
senior tag

szerintem neki komplett porlasztó kell . adagoló az nem érdekli :)

(#7259) Mintcar válasza spurika (#7257) üzenetére


Mintcar
tag

De, minden képpen komplett Bosch porlasztó kell, de 0432217142 számon futó, 0986430020 számon is elérhető, elvileg úgyan az a komplett porlasztó negyede áron, csak az indiai gyártmány.

w123 200D 1.1millió km+

(#7260) Mintcar válasza Templomegere (#7258) üzenetére


Mintcar
tag

:K :K :K :K :K

w123 200D 1.1millió km+

(#7261) Mintcar válasza Mintcar (#7259) üzenetére


Mintcar
tag

Egész pontosan ez kell. Felhivtam pár boltot, de az egyik helyen 86k/db, a magyarországi Boschnál 68k/db, az Ady Endrei merciboltban 59k/db.
Németorszában meg 34k/db. Nállunk az indiai felújitott kerülne ennyibe.
Ezt mondjuk nem értem hogy itt miért kerül ennyibe?

[ Szerkesztve ]

w123 200D 1.1millió km+

(#7262) spurika válasza Mintcar (#7261) üzenetére


spurika
senior tag

Elkűldten mailben nemtudom mikor kapok választ lehet nemsoká habár péntek van de szólok azonnal.

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#7263) spurika válasza spurika (#7262) üzenetére


spurika
senior tag

55K kedvezménnyel nem adtak valami jó árat.DHL posta 17 ezer forint ha ki tudod várni.Szerintem érdemes gondolkodni rajta.Mert ténleg olcsó kint de énsem értem úgyhogy utánna fogok járni mert nagyon kíváncsivá tettek.

[ Szerkesztve ]

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#7264) Mintcar válasza spurika (#7263) üzenetére


Mintcar
tag

Szerdán adták fel, DHL hozza majd valamikor, ha minden igaz akkor hétfő kedd környékén érkezik meg. Nagyon kiváncsi vagyok rá, mert azért igy sem 2 fillér.

Egyébként van még 1-2 ilyen paradoxon, pl régebben akartam venni kormyányművet, 750K-t :Y :Y akartak elkérni egy gyárilag felújítottért, németeknél az eredeti zsír új pont a fele, a gyárilag felújított 100K.

w123 200D 1.1millió km+

(#7265) spurika válasza Mintcar (#7264) üzenetére


spurika
senior tag

Igen előfordulnak ilyen dolgok.Stutgart rendelés ha megkérdezhetem_?M ennyi volt a posta neked?Milyen verdád van amúgy?

[ Szerkesztve ]

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#7266) Mintcar válasza spurika (#7265) üzenetére


Mintcar
tag

German SPOB-tól rendeltem, a DHL hozza földi szállítással 70euróért. A porlasztókért 123 eurót kértek /db, de betétdíjjas, ha postáztam volna nekik vissza 4 rosszat akkor 103euró/db lett volna. Nekem 1981 w123 200d (44kw) járgányom van.

w123 200D 1.1millió km+

(#7267) spurika válasza Mintcar (#7266) üzenetére


spurika
senior tag

Szerintem jó vétel volt,a posta is korrekt.Használd egészséggel.

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#7268) t.zsolti válasza Mintcar (#7266) üzenetére


t.zsolti
tag

már elnézést , hogy bele.....
de nekem a szalonba 27000 /db körül említettek gyári szerelt csúcsot a 300d-be,
tudom mindíg ezzel jövök de már ismernek egy kicsit, és erre is lett volna - 10% és helyben van

MB 123 3.0d

(#7269) Mintcar válasza t.zsolti (#7268) üzenetére


Mintcar
tag

Az majdem biztos hogy indiai, az is gyárinak számit. Igazából ugyan az a komplett "gyári" porlasztó 3 kódon fut, amiből csak az egyik gyári igaziból. A németeknél az indiai komplett bosch kb 9ezer forint. Az igazi gyári csak 0432217142 számon érhető el, az összes többi csak megfelelője neki, a 0986430020 és a 0986430022. Ezeket valóban huszonegynéhány ezerért adják itt. Én a 0432217142-ra kértem ajánlatokat amikért igen nagy lóvét kérnek....

w123 200D 1.1millió km+

(#7270) spurika válasza Mintcar (#7269) üzenetére


spurika
senior tag

Bizony bizony.

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#7271) Batman2 válasza Mintcar (#7255) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Semmi baj és hálásan köszönöm mégegyszer !!! :K

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#7272) Batman2


Batman2
őstag

Hengerfej !

Milyen árfolyamban vannak manapság bontott, még valamire való hengerfejek ?

Mintcar !

Ha jól emlékszem, Te cseréltél hengerfejet, talán többel is próbálkoztál ? :F
Neked is a nagy lyukú, hurkos gyertyás van ?

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#7273) Templomegere válasza Batman2 (#7272) üzenetére


Templomegere
senior tag

van hengerfejem is . mint ahogyan adagolóm is :)

hf ami jó az 20-30e ft körül mozog

(#7274) baloghzr2


baloghzr2
tag

Sziasztok,

Hozzaertok velemenyet szeretnem kerni egy 2002-es evjaratu E240-es Mercinek a comand navigacios rendzserevel kapcsolatban(w211).Amikor a Nav gombot megnyomom azt irja,hogy Navigation device unavailable.Ami ugye azt jelenti,hogy a navigacio nem elerheto.Na most,bal oldalon hatul a csomagtartoban van navigacios modulom es egy angol forumon azt olvastam,hogy vagy ujra kene inditania rendszert meg valami kabeleket le kell huzogatni aztan berakni a navigacios dvd-t,csak annyira nem beszelek jol angolul,hogy rendesen megertsem.Volt mar valakinek ilyen problemaja es tudtok ra megoldast?

Elore is koszi a valaszt!

(#7275) Batman2 válasza Templomegere (#7273) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Csak ne lennél olyan messze ! :N
Egy ekkora darabnál még a posta is igen költséges !
Köszi az infót ! :K

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#7276) Batman2 válasza baloghzr2 (#7274) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Lehet hogy üzemképtelen a modul, azért írja hogy nem elérhető ! :U

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#7277) spurika válasza baloghzr2 (#7274) üzenetére


spurika
senior tag

Nállunk járt még tavasszal egy hasonló caliberű autó mint a tiéd ami ugyanilyen navigációs gondokkal küszködött.A probléma hasonló volt mint a tied.Hátsó üléssornál kisúrlódótt a kábel és testre zárt.Sok esetben csak contact problémák vannak.Vedd ki a navigációt és a müszerfalból mérjétek át a kábelt szakadás mérővel.Az legyen az első lépés a többit majd meglátjuk.

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#7278) Mintcar válasza Batman2 (#7272) üzenetére


Mintcar
tag

Hát nem igazán tudom most milyen van fönt. T.egér még biztos emlékszik rá :D

Hétfőre elvileg megérkeznek a dvd-k!

w123 200D 1.1millió km+

(#7279) Mintcar válasza Batman2 (#7275) üzenetére


Mintcar
tag

Szerintem jobban járnál ha 1x lepattannál Tapolcára, aztán nem lenne gondod többet sem az adagolóval, se a hengerfejjel.

w123 200D 1.1millió km+

(#7280) Batman2 válasza Mintcar (#7278) üzenetére


Batman2
őstag

Ok, köszi ! :R

Soros vagy párhuzamos izzításod van, arra csak emlékszel ? ;)
(vagy meg tudod nézni)

Tapolcára 2x oda-vissza (1x autó, 1x vonat) az egy kisebb vagyon innen Debrecenből !
Biztosan jó szerelő Egér (ha közelebb lennénk, nem is gondolkodnék), de csak találok itt a környéken is egy normális szerelőt, az utiköltségből meg kijön a szerelés munkadíja is talán !
Van itt debrecenben egy Motor-doktor nevezetű műhely, egyik ismerősömnek csinálták ott a gépmühelyes munkáit tavaly és jól megy a gépe (egy w126-os 300DT), valami két idősebb szaki, velük próbálkozom meg,
Aztán attól függően, hogy hogyan állnak a témához, hogy látom, mennyire értik a dolgukat, bizom meg őket a szükséges munkával !

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#7281) Mintcar válasza Batman2 (#7280) üzenetére


Mintcar
tag

Párhuzamos izzítás van benne.

Bizzunk benne hogy érit a dolgukat, de én már nem hiszek a csodákban, nekem 3-an nyultak bele a motorba összesen 5 alkalomal t.egér előtt, de mindig ....., na mindegy, nem idegesitem magam azon a rengeteg kidobott pénzen.

w123 200D 1.1millió km+

(#7282) spurika válasza Mintcar (#7281) üzenetére


spurika
senior tag

Megértem.Amúgy hatalmas viccnek tartom hogy több mint 30 éves konstrukciók és még mindíg nincsennek sokan tisztában egyesek egy sima szívódízel motorokkal.Az meg kész röhej hogy ezek az emberek javítanak turbós közös nyomócsöves újabb tipusokat. :DD

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#7283) Batman2 válasza spurika (#7282) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Sajnos szerintem a régieket már nem is igazán oktatják a mai szerelőknek (bár ezen motorok felépítrése és működése jelenti az alapokat), másrészt amilyen link emberkék tanulnak manapság szerelőnek, hát nem is csodálom, hogy nem értenek hozzá, mert nem tanulnak semmit ! :(

Az már egy érdekesebb kérdés, hogy idősebb szakik miért nem értenek hozzá rendesen, akik még elvileg megtanulták a szakmát, és pont ezeken a régieken tanultak !!? :U

Azokról persze nem beszélek, akik nem akarnak már ilyen régit szerelni, az más lapra tartozik.

Az újak javítása szerintem részben könnyebb, mint ezeké a régieké, mert igaz, hogy bonylultabb a működésük, de gyak nem kell ismerni, csak az egyes modulokat benne, kicserélnek egy modult és már készen is van, aztán ott hagy érte a gazdi akár több százezret, amiből azért munkadíjra is több jut százalékosan ! :(
Másrészt rádugják a kompjútert és az megmodja, hogy mi a hiba, mit kell cserélni, aztán már kész is.
A gond akkor kezdődik, amikor az érzékelők sem stimmelnek, és hibás diagnózist ad a gép, no ilyenkor megállt a tudomány és jön a barkóba, elkezdik sorra cserélni az egyes egységeket és a szerelő szerencséjétől függően fizet a tulaj, ha az első cserélt darab a hibás egység, akkor viszonlyag olcsó, ha viszont a sokadik, akkor igen drága lesz !!! :Y :(

Sajna így szerelnek ma, a régieket pedig így nem lehet szerelni, ahhoz már érteni is kell, és nincs is bennük akkora pénz, így azzal sokan nem foglalkoznak, vagy elvállalják, de csak alibiből, ugyanolyan próba-szerencse alapon cserélgetni benne az alkatrészeket és eltenni a pénzt !! :Y
Annyit meg én is meg tudok csinálni, sőt, a munkadíjamtól eltekintek :D , és állítom már többet értek a járgányhoz, mint az ilyen "szakik", ha lennének megfelelő szerszámaim, vizsgáló berendezéseim és helyem (vagy csak beszabadulhatnék egy műhelybe), már rég belebújtam volna a motorba és addig viszgáltam volna, mig meg nem oldom a problémát. :(

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#7284) Batman2


Batman2
őstag

A szelep állításhoz hanyas kulcs szükséges ?

Ha jól emléksze, az egyiknek köszörült, vagy legalábbis vékonyabb pofájunak kell lennie, hogy elférjen, illetve csak azt fogaj, amit kell !

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#7285) spurika válasza Batman2 (#7284) üzenetére


spurika
senior tag

azért mert az idősebb szakik zsigulihoz vannak szokva,indikátor órával. :D

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#7286) t.zsolti válasza Batman2 (#7284) üzenetére


t.zsolti
tag

14-es

MB 123 3.0d

(#7287) fecosan válasza Mintcar (#7279) üzenetére


fecosan
csendes tag

Sztem is jobban jársz ha meglátogatod Tapolcát:)
Nem kell utána nyüglődni , pikk-pakk megcsinálja neked úgy ,hogy ..............
Mindenki sztárolja magát , de T.egér valóban ott van a szeren. :C :C :C

[ Szerkesztve ]

w123 2400 D 78

(#7288) Batman2 válasza t.zsolti (#7286) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Köszi az infót !
Holnpa valszeg megpróbálkozom vele, legalábbis az ellenőrzéssel, és csak akkor nyúlok hozzá, ha durva eltérést tapasztalok !

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#7289) Batman2


Batman2
őstag

Mintcar !

Mégegyszer nagyon köszönöm, pénteken megjött az anyag ! :R

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#7290) Batman2 válasza fecosan (#7287) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

No, megvagy Te is és még a járgányod is !? :)
Ezer éve nem láttunk ! :)

Egészen biztosan úgy van, csak ne lennénk egymástól ennyire messze és ne lenne ilyen drága az üzemanyag, nagyon meggondolom, hova megyek. :(

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#7291) baloghzr2 válasza spurika (#7277) üzenetére


baloghzr2
tag

Koszi a valaszt spurika!
Azt mondod jart nalatok egy auto,ami ugyanilyen navigacios gondokkal kuzdott.Ez azt jelenti,hogy van egy autoszerelo muhelyetek?Ha igen,hol es mikor lenne idotok megnezni az automat?

Elore is koszonom a valaszt es a tobbieknek is,akik valaszoltak!

(#7292) Mintcar válasza Batman2 (#7289) üzenetére


Mintcar
tag

Akkor itt van a telepítési segédlet.
Mielött nekiállsz olvasd el többszőr is figyelmesen, mert nem lesz egyszerű a telepítése.
Ha esetleg van valami rendszergazda ismerösőd minden képpen vond bele. Ha sikerül a telepités csak beirod az alvázszámod és már tolja is az ábrákat és a gyáriszámokat.

w123 200D 1.1millió km+

(#7293) spurika válasza baloghzr2 (#7291) üzenetére


spurika
senior tag

Igen van Miskolcon,viszont én frontális baleset végett már hónapok óta táppénzen vagyok sajnos.De ha véletlen a környéken laksz szivesen állunk rendelkezésedre.

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#7294) t.zsolti válasza spurika (#7293) üzenetére


t.zsolti
tag

alsó talpas bepréselésére tudsz valakit??

MB 123 3.0d

(#7295) spurika válasza t.zsolti (#7294) üzenetére


spurika
senior tag

Miskolcon?Itt tudok persze.Nekünk műhely felújításunk lessz festés stb,de természetesen megoldjuk.

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#7296) t.zsolti válasza spurika (#7295) üzenetére


t.zsolti
tag

miskolci vagyok, azért kérdeztem, hol is lehet ez a titokzatos műhely.?

MB 123 3.0d

(#7297) spurika válasza t.zsolti (#7296) üzenetére


spurika
senior tag

Régi helyünk a népkerti pártgarázsban volt,az új pedig a vologdán lesz.

[ Szerkesztve ]

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#7298) fecosan válasza Batman2 (#7290) üzenetére


fecosan
csendes tag

Én mindig is itt voltam csak nem szóltam hozzá a dolgokhoz :))
A gép most " c " vágányon van , teljes alja csere.Csak idő nincs rá sajna :( Majd , ha elkészül akkor majd értesültök róla .

w123 2400 D 78

(#7299) baloghzr2 válasza spurika (#7293) üzenetére


baloghzr2
tag

Koszonom valaszat spurika,de en pesti vagyok es nem nagyon jarok mostanaban Miskolcon.Sajnalom pedig orultem volna neki,ha megtudtaknvolna nezni az autom.
Esetleg valaki tud megbizhato budapesti merci szervizt,ami nem a Pappas,ahol 24 ezret kernek egy atvizsgalasra?

Elore is koszi!

(#7300) Batman2 válasza Mintcar (#7292) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Köszi az infót, ha lesz egy kis időm rá, akkor megpróbálkozom vele ! :K

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.