Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49351) vezerhu


vezerhu
csendes tag

upsz! #49350+nyomtató+scanner+még usb-s kütyük..
köszi

(#49352) AMD X2 válasza vezerhu (#49351) üzenetére


AMD X2
senior tag

Az aprók között Ezt találtam ami nagyon megéri az árát.

Ne vedd túl komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belõle élve!--"Nem lehetsz mindig Te a király... Elég, ha Te vagy az ÁSZ!"

(#49353) vzsryl válasza vezerhu (#49350) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Egy minőségi 400W-os táp bőven elég lenne, pl Corsair CX400, Enermax ECO80+ 400W, Be Quiet Straight Power E7-400W. A proci a revíziójától függően, tuning nélkül 80-100W-ot eszik teljes terhelésen, az 5770 pedig max. 110W-ot. A vinyók darabonként max. 5-10W-ot fogyasztanak, tehát egyáltalán nem számottevőek.

(#49351): A nyomtatók, scannerek nem a szg. táptól kapják az áramot, hanem van saját adapterük.

(#49352) AMD X2: Feleslegesen erős, és ha felső-tápos házba kerül, akkor könnyen túlmelegedhet az alul-vezérelt ventilátor fordulatszáma miatt.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#49354) AMD X2 válasza vezerhu (#49350) üzenetére


AMD X2
senior tag

Ha nem tervezel VGA-cserét sokkal erősebbre akkor megfelelő valóban a 400W-os kategória.
Ezt a tápot minden valamirevaló pc boltban megtudod venni..

Ne vedd túl komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belõle élve!--"Nem lehetsz mindig Te a király... Elég, ha Te vagy az ÁSZ!"

(#49355) xmad válasza Dyno (#49349) üzenetére


xmad
őstag

amire gondoltam az mondjuk egy E8400 vagy E8500 vga-nak meg egy gtx 260 pl.

ahogy nézem az az 500W-os chieftec amit mondtál tényleg nemsokkal drágább.. most heitálok a kettő között..

láttam még egy olyan csifit ami CTG 450 volt.. arról mi a véleményed?

(#49356) Dyno válasza xmad (#49355) üzenetére


Dyno
veterán

Kicsivel drágább az 500-as de jóval erősebb.

Amiket írtál CPU-k nem esznek töbet mint a mostanid.

(#49357) xmad válasza Dyno (#49356) üzenetére


xmad
őstag

értem.

Érdemesebb akkor a csifit választani?

igaz ami nem tetszik a csifiben az csak részlet kérdések, pl nincs minden kábel harisnyázva, meg kevés a molex csati rajta

(#49358) cajn


cajn
tag

Erről a tápról mi a véleményetek?
FSP Bluestorm 400w

(#49359) gurabli


gurabli
senior tag

Ma olyan történt velem, ami még soha, pedig a 286-osok óta van PC-m, sőt, nagyon sok gépet összeraktam már.
HTPC-t építek, meglett hozzá minden alkatrész, a ház egy Antec Micro Fusion Remote 350, ami egy minőségi Antec 80-as táppal van gyárilag szerelve. Ma reggel bekapcsoltam, még telepíteni, állítgatni kellett ezt azt, közben ebéd, a gép ment. Minden nagyon szépen és stabilan, az első pillanattól kezdve.

Aztán jött a meglepetés! Az egyik pillanatról a másikra felzúgott a táp, ciripelő hangot adott és elfüstölt, a fél szoba megtelt füsttel és nagyon büdös égett szaggal. Rögtön kirántottam a falból, na meg jól be is paráztam... Amikor lenyugodtam szétszedtem a gépet és átszereltem az asztali Coolermaster tápra, mert tiszta para voltam, hogy mindent szétégetett, de szerencsére (kopp-kopp) úgy néz ki minden működik (alaplap, CPU, Ram, HDD, tuner).

Most mehet majd vissza garanciára a tápegység (remélem nem kell az egész házat), na meg remélem, hogy gyorsan cserélik és hogy nem javítani akarják.

Szerintetek mi lehetett ez, mitől füstölt el ez a táp? Gyakran előfordul az ilyesmi? Mi lett volna, ha nem vagyok otthon és megy a gép és közben történik ez? Kigyulladt volna a lakás????

Segítsetek, mert most tiszta para lettem:)

Szerk: a konfig lemaradt, bár ez tuti nem terheli le a tápot: Asus M4785 lap (integrált HD4200), X2 420 alulfeszelve 1.1V-re, 1.5 TB WD EARS HDD, NEC ODD, 2gb Kingston 1066, tuner)

[ Szerkesztve ]

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#49360) peete88


peete88
tag

Üdvözlet!

Kérdésem lenne hogy az alábbi confighoz egy CORSAIR HX650W tápot néztem ki.

GIGABYTE GA-X58A-UD3R
INTEL Core i7-930 2.83Ghz
KINGSTON HyperX 6144Mb DDR3 1600Mhz CL9 XMP TRIKIT
GIGABYTE GV-N460OC-1GI GTX460 1GB PCIE
INTEL X-25M 80GB SATA2 MLC SSD SSDSA2MJ080G2C1
SAMSUNG 1000GB F3 7200rpm 32Mb SATA2
LG CH10LS20 Combo Box
LOGITECH Gaming Keyboard G110 USB
COOLERMASTER RC-692-KWN2

1.Elég ez a táp ilyen alkatrészek mellet?
2.Ha húzom a VGA-t ill. a procit akkor is elegendő-e?
3.Ha kerül esetleg még egy ugyan ilyen videokártya a rendszerbe vagy a kettő helyett egy nagyobb (HD5970,GTX480,GTX470) akkor is megfelelő vagy akkor esetleg ajánlott egy nagyobb mondjuk egy CORSAIR HX850?
4.Akik ilyen tápokkal rendelkeznek milyen véleménnyel vannak róluk?

Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#49361) chrisnagy13 válasza peete88 (#49360) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

A leírt konfighoz még sok is a HX650, de a tuninghoz és az erősebb VGA-hoz is bőven elég. :)

[ Szerkesztve ]

(#49362) 1nsan1ty


1nsan1ty
tag

sziasztok!

a segítségeteket szeretném kérni. ehhez a konfighoz szeretnék egy tápot vásárolni és örülnék ha elég halk is lenne!

Gigabyte ga p55a-ud3
Core i5-750
2x2gb ddr3
Gigabyte GTX460 1gb
Audiotrak prodigy 7.1 HiFi hang
2 db samsung sataII hdd
1 db lg dvdrw
nagyjából ezek, várható még egy 2x2gigás modul a későbbiekben.

milyen tápot ajánlotok?
köszi előre is!

(#49363) chrisnagy13 válasza 1nsan1ty (#49362) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Nem tudom mennyit szánnál rá, de így első körben egy Enermax Pro82+ 425-öt ajánlok.

(#49364) 1nsan1ty válasza chrisnagy13 (#49363) üzenetére


1nsan1ty
tag

szia, köszi a választ, kb 20-25k-t.
425W-os táp szerinted kiszolgálja ezt a konfigot? mondjuk sli-vga rendszert nem tervezek :) a gtx460 hoz ugyebár 2db 6pin-es csatlakozó kell. ezek vannak ezen a tápon? Annyira nem értek ehhez sajnos.

üdv

(#49365) 14adam válasza 1nsan1ty (#49364) üzenetére


14adam
addikt

max 150w-t eszik egy olyan kártya. Bőven elég.

(#49360) peete88 ahoz is elég

(#49358) cajn bluesorm simán vagy a II vagy a pro? ha az első kettő akkor ne vedd meg,lejárt az ideje,ha pro akkor érdemes

(#49366) theboobaq annyit azért nem. De egy ilyen hatásfokű táppal 230-at benyel szerintem. De ez nem az a topic,csak ha itt járok válaszolok

[ Szerkesztve ]

(#49366) theboobaq


theboobaq
aktív tag

Sziasztok,

Csak érdekelne hogy a következő gép mennyit fogyasztana. Egy 350 Wattos Chieftech GPS-350FB-101A tápot használnék hozzá.

AM3-as Alaplap
Athlon II X2 250
Radeon HD 4550
1 X 2GB DDR3 ram
1 X 250GB Sata HDD
1 X 500GB Sata HDD
2 db 12cm Hütő
1 db BluRay író/ olvasó ( a késöbbiekben)

Érdekelne mennyit fogyaszt ez a konfig, Illetve rábízható-e erre a tápra?
Egy netes fogyasztás kallkulátor szerintem megeszik olyan 291 Wattot ez a gép ,de szerintem azért kevesebbet.

Előre is köszi a segítséget.

(#49367) Qru válasza theboobaq (#49366) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pff, 200W-ot inkább csőgázon. Simán elég neki az a táp. :K

#nincsbennetarcsi

(#49368) chrisnagy13 válasza theboobaq (#49366) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Rárakhatod arra a tápra nyugodtan. Ez az egész fogyaszt ~150W-ot összesen.

(#49369) Chaser válasza theboobaq (#49366) üzenetére


Chaser
titán

Ha nincs alulfeszelve a cpu akkor is max 150W, ha primeolsz+furmakolsz', lemezt másolsz fel és hdd-ről hdd-re is másolsz valamit.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49370) theboobaq


theboobaq
aktív tag

Köszönöm a válaszokat.

Akkor fölösleges az új konfigomba új tápot venni.
Esetleg ha tennék bele Tv tunert vagy jobb Hangkártyát akkor is elviszi a gépet?

Ha mégis meggondolnám magam akkor erről mi a véleményetek?

Corsair CX400

(#49371) chrisnagy13 válasza theboobaq (#49370) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

El fogja vinni akkor is. :)

Nem rossz táp a CX400, és ahogy nézem az ára is lentebb ment.

(#49372) xmad válasza theboobaq (#49370) üzenetére


xmad
őstag

én is úgy hallottam h nagyon jó.. ma meg is rendeltem.. 2 db-ot :C :C :C

asszonynak is kell egy a régi MS industrial helyére, ami az E3300 mellett a 9600GT VGA-t már nem birja el 400W-os létére :D

(#49373) Qru válasza theboobaq (#49370) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

CX400 nagyon jó táp! Tuner nem fogyaszt sokat úgy sem gond nélkül elviszi úgy is a 350-es.

#nincsbennetarcsi

(#49374) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

Üdv!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy valaki esetleg tud-e vmi érdemleges információval szolgálni a Xilence tápokról, azon belül is az XP 480-as lenne érdekes.

(#49375) theboobaq válasza Qru (#49373) üzenetére


theboobaq
aktív tag

köszi.

Most jutott eszemben hogy van egy régebbi konfigomban egy 450Wattos Asus táp. Sorszámot most sajnos nemtudok mondani. Viszont nem olyan régi. 2 és fél éves. Egy P4-es van vele meghajtva meg egy 64 megás Ati kárrtya. Egyszóval szerintem sok dolga nincs. Esetleg az ésszerübb lenne ha ezt a 350W Chieftechet amim van beletenném abba a P4-esbe és onnan a 450 Wattos belemenne az új konfigomba. Vélemény ? :) Csak mert ha esetleg gondolok egyet és veszek valami VGA-t vagy esetleg egy 4 magos procit akkor mindenféleképp kell tápot is vennem és így legalább az is meglenne oldva.

(#49376) theboobaq válasza theboobaq (#49375) üzenetére


theboobaq
aktív tag

Asus A-45GA

[link]

Erről lenne szó

(#49377) 14adam válasza theboobaq (#49375) üzenetére


14adam
addikt

Igazából teljesen mindegy,hogy kicseréled-e. Mert az a vga éppen,hogy eszik pár w-t. A hatásfokuk mind a kettőnek borzalmas lenne akkora kis terhelésnél.

Amit én ajánlanék az egy Fsp 350 apn. Bőven elég a gépedhez a hatásfoka is jobb lesz mint ezé a két tápé (kb 15%-al enne kevesebbet a géped)

(#49378) theboobaq válasza 14adam (#49377) üzenetére


theboobaq
aktív tag

Értem csak ha lehet jobb 0ft-ból akkor miért ne. Ráadásul abban az Asus tápban van Kék led ami annyira nem fontos de ha mondjuk Plexis házat veszek akkor az jól fog kinézni és nemkell majd pluszba vennem ledeket. De ez legyen a legutolsó szempont.

Szerinted attol hogy 2 és fél éves a táp tökéletesen müködne? Mert baj a másik gépben eddig nem volt vele.

(#49379) 14adam válasza theboobaq (#49378) üzenetére


14adam
addikt

Ha választani kéne akkor nem tudnék. Ugyan arra a belsőre épülnek.
Azt a belet ami a chifibe van nagyon sok tápba belerakták pl enlight ultra power 350-be.
De az ánusz viszont újabb,tehát e felől meg arra húz a szívem.
Inkább Asus legyen,újabb,a chifi már kb 6 éves tervre épül ami nagyon jól be is vált,anno...

(#49380) theboobaq válasza 14adam (#49379) üzenetére


theboobaq
aktív tag

Köszi a segitséget.
Akkor kicserélem.
A P4-esnek meg jó lesz ez a 350Wattos Chieftech. Végülis ha valami gáz lenne a chieftech nem nyírja ki a gépet ráadásul még 2 év garancia jár a tápra. Plusz én is jól járok egy az Asus-al. :))

(#49381) Dyno válasza Hunpriest (#49374) üzenetére


Dyno
veterán

Macron belesek röviden és tömötren felejtősek, az árárért kapsz normális Chieftec CTG tápot vagy FSP-APN-t.

(#49382) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok! Mivel elfüstölt az Antec 350W tápom, erősen gondolkodom egy picoPSU-ban. Ma kezdem intézni a garanciát az Antec tápra, de egyrészt ez sokáig eltarthat, másrészt mi a garancia, hogy nem füstölne el újra? (Vagy nem kell ettől ennyire tartanom?)

Kinéztem ezt a párost, jó árban van és ha minden igaz, akkor bőven elég kell, hogy legyen a konfighoz is, de ebben egyáltalán nem vagyok biztos, kérném a segítségeteket:

PSU120W + ACDC12090 link

PSU leírás: link

A konfig:

AMD X2 240 (alulfeszelve 1,1V-re, de azért jó lenne, ha működne normál feszen is)
Alpine 64 GT hűtő
Asus M4A785D-M Pro (HD4200)
2X1GB Kingston HyperX 1066Mhz
1,5TB WD Green EARS
NEC optikai DVD-RW
DVB-C tuner
+ az Antecbe épített iMON LCD

Elméletileg ehhez elég kellene, hogy legyen a 120W-os PSU, de biztosra szeretnék menni.

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#49383) wrox válasza gurabli (#49382) üzenetére


wrox
senior tag

De a panel tápegység csak 90 Watt-os? Nem? Miért nem veszel normal desktop tápot?

(#49384) gurabli válasza wrox (#49383) üzenetére


gurabli
senior tag

120W-os, nem 90W.
Mert ez teljesen hangtalan lenne, jobb a kihasználtsága és miután az Antec táp elfüstölt, szerintem biztonságosabb is, mint egy rendes táp:)

Csak nem tudom, hogy a 120W-ba beleférek-e a fenti konfiggal?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#49385) wrox válasza gurabli (#49384) üzenetére


wrox
senior tag

Hopp, félrenéztem, igazad van.
Háát nem tudom, 13K-ért kapsz igazán megbízható és szinte hangtalan tápegységet.
Ezzel az a gond, hogy ha most még bele is férsz a keretbe, később szinte semmit nem tudsz rádugni pluszba. :)

(#49386) dudi válasza gurabli (#49384) üzenetére


dudi
senior tag

mivel az AC/DC táp csak 90w benne, így 120w-ot soha nem fogsz kiszedni belőle.
És ne hidd, hogy ezek a notebook tápok nem halnak könnyebben (mert az ac/dc az noti táp, kb 6ezer forintos lehet...).
és még védelmed se nagyon van, és szerintem nagy terhelésnél melegszik...

inkább vedd meg külön a picopsu-t és keress hozzá normális ac adaptert.

szerk: 150w-os picopsu 14.500,-
szerk2: szerintem ezeket inkább carpc-be szánják, onnan jön alapból a 12V

[ Szerkesztve ]

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#49387) gurabli válasza dudi (#49386) üzenetére


gurabli
senior tag

Hmm, elgondolkodtató... Igazából nekem jó a Antec 350W HT táp (80as), csak miután egy ilyen csúnyán elfüstölt, félek, hogy nehogy a másik is így járjon. Márcsak azért is, mert ez 7/24 menne és mi van akkor, ha nem vagyok otthon, amikor így elfüstöl? Kigyulladna a lakás? Vagy nem kell ilyesmitől tartanom?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#49388) Hunpriest válasza Dyno (#49381) üzenetére


Hunpriest
senior tag

Thx a választ. :C

(#49389) dudi válasza gurabli (#49387) üzenetére


dudi
senior tag

ha normális védelem van benne, akkor nem kell (annyira) tartanod.
de mint minden elektronikai eszköz, ami be van dugva, kigyulladhat sajnos. Csak a valószínűsége kisebb, ha jól megtervezett, végiggondolt (ergo drágább...) a cucc.
Ha van a tápban túláram, túlfeszültség, és jó esetben még hővédelem is, akkor az már biztonságosnak mondható. Szerintem :)
nem ismerem ezt az antec-et, de szerintem attól még, hogy elfüstölt, nem gyulladt volna ki, mert a túláram védelem lekapcsol (kivéve, ha pont ez a védelem is elszáll, a táp többi részével együtt. ami nem valószínű.)
egyébként ez a túláram védelem kb. úgy néz ki, mint a kocsikban a biztosítékok. csak nem olvadó fajta...
és 24/7-re én nem vennék olcsó ac adaptert, az tuti. Ha teljes passzív kell, akkor ahhoz pénz is kell. Meg minél kisebb, annál több pénz :D

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#49390) zoli03


zoli03
őstag

Corsair CX400-ra hány év garancia van? Gyártó oldalán meg amelyik boltokban néztem, ott 3 év van írva, Iponon viszont 5. Ott tényleg 5 év van rá vagy el van írva?

(#49391) gurabli válasza dudi (#49389) üzenetére


gurabli
senior tag

Köszönöm a választ!
Nem különösebben ragaszkodom a passzív megoldáshoz, arra a pár napra amíg ment az Antec táp, addig teljesen OK volt, szinte semmi hangja. Gondolhatod, hogy megijedtem, amikor elfüstölt az asztalon az orrom előtt:) Persze főleg azért, hogy mi történt a lappal, procival, stb... De azt gyorsan leteszteltem egy Coolermaster táppal, minden szépen ment, kopp-kopp.

Erről az Antec tápról van szó, pontosabban ebben a házban lévő tápról: link

Kicsit bővebben a tápról itt: link Emígy nagyon jót írnak róla, remélem csak nekem volt pechem ezzel az egy darabbal, amit cserébe kapok az majd rendben lesz.

Akkor szerintetek várjam meg az új Antec tápot? Nem hiszem, hogy ezt javítanák, legalább is nagyon remélem, ezt cserélni kell.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#49392) dudi válasza gurabli (#49391) üzenetére


dudi
senior tag

nem tartom valószínűnek, hogy még egy hibásat kapnál, mert akkor már rég becsődölt volna az üzletük :)
én megvárnám a cserét és reménykednék :)

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#49393) gurabli válasza dudi (#49392) üzenetére


gurabli
senior tag

Jah, ezt teszem majd én is, most intézem a garanciát, remélem van csere és nem kell rá jövő karácsonyig várni:)
De ez a fehér füst és sercegő hang mit jelent, mi romolhatott el? És van valami, ami miatt ez gyakrabban előfordul? Esetleg kivédeni, megelőzni?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#49394) kpal


kpal
veterán

Tudnátok segiteni abban hogy a Corsair CX400-as táp 80+ os a hatósfoka vagy nem? Vagy milyenek van jobb hatásfoka FSP 400APN vagy Corsair CX400 ?

[ Szerkesztve ]

(#49395) anyucci


anyucci
csendes tag

szaisztok az volna a kérdésem

hogy

1 a gépem Athlon 64 x2 5400+,memória 2gb kingston ram 800mhz
500 gb wd winyó
és egy 420 wos noname táp
a kérdés a következő
ebbe a konfigba szeretnék egy 8800 gtx karit beletenni de azt mondták előbb rakjak bele egy nagyobb tápot mert kinyirja a gépem
ez ModeCom Feel III 500W
vagy ez HKC 550W tápegység USP-5550 jobb volna és ezzel nem volna gond?

Nem mindegy hogy "Tengeri csata csúcspontja vagy Csengeri tata púpcsontja

(#49396) anyucci


anyucci
csendes tag

jah vagy esetleg ez?

450W-os Codegen táp

nem sokkal nagyobb mint az enyém de ez codegen

Nem mindegy hogy "Tengeri csata csúcspontja vagy Csengeri tata púpcsontja

(#49397) zoli03 válasza kpal (#49394) üzenetére


zoli03
őstag

A Corsair 80+-os. Itt a hatásfoka: [link].

(#49398) 1nsan1ty válasza 1nsan1ty (#49362) üzenetére


1nsan1ty
tag

saját hozzászólásomra reagálva:) szerintetek ez jó táp a fent említett konfighoz ?

http://www.pcx.hu/termek/corsair-psu-450vx-t-225-p-12897

nem tudom ezen van-e két csatoló a 460gtxhez. bocsi a tudatlanságomért ! :)

köszi előre is

(#49399) kisfer


kisfer
aktív tag

Üdv.

Erről a tápról mi a véleményetek: [link]?

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#49400) FireKeeper válasza anyucci (#49396) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Szia!

Az ilyen Codegen-t, meg HKC-t gyorsan felejtsd el, mert életveszélyesek. Egy tápnál nem csak a ráírt teljesítmény a fontos, hanem a minőség is, szóval hiába 500, vagy akárhány wattos, attól még nem biztos hogy jó.
Ajánlható tápok: Corsair 400CX, vagy 450VX, FSP vagy be quiet! pure power modellek 400W körül (ugyanaz a belső), Enermax pro82+ 425, vagy Eco 80+.

1nsan1ty: szerintem elég lesz, az pedig nem gond, ha nincs rajta két csatlakozó, mert átalakítóval megoldható.

kisfer: nem épp a legnagyobb hatásfokú táp, a hangjáról nem igazán tudok nyilatkozni, de valószínűleg megbízható táp, csak a relatív alacsony hatásfokot, és talán az ehhez kapcsolódó zajosságot kell lenyelni

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.