Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48301) Gerisz


Gerisz
addikt

Sziasztok 350-es Tagan bél egy Point of View tápban.
Vélemény?

(#48302) Ribi válasza Gerisz (#48301) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nincs állítmány a mondatban :DDD
Kicsit bővebben plz :)

[ Szerkesztve ]

(#48303) Regirck


Regirck
senior tag

Sziasztok,
lenne egy számomra fontos kérdésem hozzátok...

Adott a mostani konfigom. (Megtekinthetitek a profilomnál) Szóval a mostani procimat szeretném lecserélni egy Core2Quad Q9550-as processzora, (lehet kisebb lesz viszont a legnagyobbat viszi akkor gondolom a kisebbet is?) viszont a processzor topikból átküldtek ide, hogy kérdezelek meg titeket, hogy a tápom egy kis tuningal elvinné-e ezt a procit??
A tápom egy Asus A-45GA 450W-os táp, mely Delta bélelésű... Részletesebben itt láthatjátok:
http://prohardver.hu/teszt/tapegysegek_az_asustol/nyomtatobarat/teljes.html

Ha esetleg kevés lenne a mostani tápom, akkor melyik az a proceszzor melyet megtudna hajtani úgy, hogy még húzva is lenne a proci (Vétek ezeket az új Core2-t nem húzni, persze 20-40%-al...)??

Válaszotokat köszönöm...

(#48304) Gerisz válasza Ribi (#48302) üzenetére


Gerisz
addikt

Mert nyaralni ment! :)

Van unokaöcsémnek egy Point of View tápja amiben ha jól értesültem a gugli barátom találtaiból Tagan bél van. (1 éves nincs a táp)
Most szeretne venne egy új gépet. Athlon II 240 meg integrált VGA, semmi "különös nem lenne a rendszerben. 1 winyó, író, 2 giga ram és kész.
Ezt kidobja és odaadjam neki a 450 Chifi-t ami a szekrényemben fekszik 2éve vagy tegyük bele azt.

(#48305) vzsryl válasza Regirck (#48303) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Mehet a gépbe a Quad, és még tuningolhatod is, de csak komótosan, ne emelj sokat a feszültségen. Ez a Delta bél bírni fogja.

(#48304) Gerisz: Inkább a Chifi, baj nem lehet belőle, max. nem röffen be. A Tagan a veszélyes gyártók közé sorolható.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#48306) G@ß!


G@ß!
őstag

Köszi mindenkinek a választ. :R
Maradok a mostani tápnál, és inkább barkácsolok.
Az 520-at nem tudnám csak vagy 17ért eladni, ez meg szállítási költséggel együtt 15k plusz.
Annyiból az egész gépet harisnyázom...
Hogy miért kell harisnyázni? Mert szeretek barkácsolni, és talán nem néz ki annyira rosszul a gépem. :U [link]
Persze ízlések és pofonok... :)

(#48307) Regirck válasza vzsryl (#48305) üzenetére


Regirck
senior tag

Köszönöm...

(#48308) Zsolt112


Zsolt112
tag

Üdv.
A molex-sata tápcsati átalakítókkal szoktak a gondok lenni?
A sztori röviden az hogy egy ismerős vett egy 500as satás wd vinyót.
Elmentem berakni, és a fent említett átalakítóval kapott tápot.
xp feltelepült rá viszont nem sokkal később kékhalál.
újraindul de nem tud bootloni ( nem látszik a vinyó).
leállítottam megmozgattam kicsit a csatlakozókat, aztán jó kis idő múlva BSOD megint.
gondoltam lehet a táppal lehet gond 450w M-tech lehet ez szar kicsit, de a másik vinyóval nem volt gond, itt az anomália.
Aztán valahogy csak levezettem a táp saját sata csatlakozóját és kivettem az átalakítót aztán nem volt gond egy hosszadalmasabb másolgatás után sem, de még lehet.
A kérdés lehet a ludas az átalakító hogy ledobálja a vinyót, vagy táp a gond ami eddig jól működött?
a gép asszem vmi:
asrock lap 865g lapkakészlettel
1 gb ram
7600gt
1 hdd
1dvd író

(#48309) Gerisz válasza vzsryl (#48305) üzenetére


Gerisz
addikt

Köszi!

Te reggeltől estig csak a ph előtt ülsz és gépelsz, hogy ennyi hsz-t összeszedtél ennyi idő alatt :)

(#48310) vzsryl válasza Gerisz (#48309) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szívesen!

Hát kb. 1 éven keresztül (09 feb - 10 feb) volt olyan, hogy minden "Milyen xy-t vegyek?" topicba fostam a tanácsokat, aztán összegyűlt majdnem 5k hsz. Azóta már csak 1-1 nap benézek, amikor épp ráérek (pl ma). :D

(#48308) Zsolt112: Szia!

Az M-tech táp nagyon instabilan tartja a feszültségeket, tehát lehet az is a hiba okozója. Minél előbbi tápcsere javasolt, és ha a probléma továbbra is fennáll, akkor a vinyót kell jobban tesztelgetni.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#48311) Zsolt112 válasza vzsryl (#48310) üzenetére


Zsolt112
tag

kösz

(#48312) sittes_redix


sittes_redix
csendes tag

Hello!

A cuccaim között láthatjátok milyen alkatrészeim vannak, és ehhez keresnék egy rendesebb tápot. A mostani egy Deer 500W-os tápegység, amit a qwerty-ben vettem mert ezt mondták "Ez egy megbízható jó táp, csak ajánlani tudom". Persze akkor még nem nagyon mélyedtem el a témában, és bennem volt az a feltételezés, hogy nem vernek át, de most hogy 1 kicsit mélyebben utána néztem rájöttem, hogy ez nem egy megbízhatónak mondható táp. Arról nem is beszélve, hogy mióta kicseréltem a CPU-t egy 4 magosra, ill new VGA, a táp elég durván melegszik, és ez nálam egy kis aggodalomra ad okot.

Viszont most szeretnék tőletek kérdezni pár dolgot ha lehetséges volna. Elolvastam a bevezető írást, és én mondjuk egy Chieftec 500 W-os tápot néznék a helyébe, de azért ki szeretném effelől kérni a véleményeteket(valószínűleg jobban értetek hozzá mint én :R ). Illetve most találtam egy olcsó tápot, de ez nem volt benne az elején levő listában, sem az javallott, sem az ellenjavallott részben: Energon EPS-650.

A tanácsokat előre is köszönöm

red

(#48313) Ferlito válasza sittes_redix (#48312) üzenetére


Ferlito
tag

Üdv!
Én is ezen a fórumon kértem, illetve kaptam segítséget, ugyanis szinte ugyanabban a cipőben jártam mint most te. Én egy FSP SAGA II-t rendeltem ami 500 wattos és tökéletesen működik, nem melegszik durván és nem hangos.

innen rendeltem ha érdekel: (ill. itt a táp is)
http://www.a4team.hu/product/view/45244

Ronald Reagan

(#48314) albert8


albert8
addikt

Üdv
lenne egy kérdésem szerintetek ez a táp
cHIEFTEC CFT 650 14CS
ELVINNE E 2 GTX 460 AST?

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#48315) sittes_redix


sittes_redix
csendes tag

Jól néz ki az az FSB táp, csak még az lenne a kérdés, hogy az energonnal mi a helyzet, mondjuk szerintem inkább nem ajánlatos tápegység...De köszönöm

(#48316) 14adam válasza sittes_redix (#48312) üzenetére


14adam
addikt

ha alsótápos házad van akkor Chieftec ctg 500-at vegyél,ha felsőtápos akkor 400-ast mert annak rövidebb a kábele. De teljesen felesleges ahoz a géphez ami az adatlapodon van 500-as táp. A deer csak a kaki hatásfoka miatt melegszik annyira,ezért kell venni egy jobb hatásfokú és megbízható tápot.

(#48314) albert8 a hivatalos specifikáció szerint a gtx 460 nem fogyaszt többet 150w-nél. 2db az 300w meg egy jól megrángatot 4 vagy 6 magos proci 150w-t eszik és még bőven benne vagy a keretbe. De azt a chifit vedd csak meg aminek sima c a végződése,mert újabb nagyobb a hatásfoka... és kb 1k a különbség a két táp között és van vagy 7-8% hatásfok különbség. Illetve hakabb is

#48315) sittes_redix gondolom Fsp-t akartál írni,az energon egy ajtótámasz

(#48317) albert8 válasza 14adam (#48316) üzenetére


albert8
addikt

Ez az én tápom már megvan csak a 2 gtx nincs meg :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#48318) lazlo8


lazlo8
tag

Gépemet szeretném fejleszteni és lecserélni a régi tápomat. Konfigom: 2 giga ram , ati hd 4670 512mb, asus alaplap 500 gb hdd, dvd iro, 5in1 kártya olvasó, semmi xtra
hány wattosat vegyek? táp vásárlásban nem vagyok otthon. megbízható márkák? fontos hogy viszonylag halk, alacsony áramfogyasztású, csendes legyen( tudom ez biztos drága de akkor a legjobb ár érték arányút keresem. Van mikor egész nap játszok szóval a megbízhatóság is fontos szempont főleg ilyen melegben. chieftec jo marka?

(#48319) apollo12 válasza lazlo8 (#48318) üzenetére


apollo12
veterán

egyGIGABYTE Superb 460W bőven elég és majd később is jól fog jönni,és nagyon jól hűt és nagyon halk.
és szeretem ha halk a gép :DD

(#48320) zazahoho


zazahoho
őstag

hali
új gép összerakva asus 775 alaplap 4 gb ram 8400 proci gtx 275 vga
a táp neve 750w aurora super flower moduláris kb 5 percig ment és utána nem kapcsol be,csak az alaplapon világít a zöld led.nincs égett szag :(
táp kicserélve sajátra azzal hibátlan,mi lehet a gond?
ill. ennek a konfignak elég-e 450 w m.-tech táp? tudom,hogy nem nagy szám de ez van az embernek

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#48321) sittes_redix


sittes_redix
csendes tag

Hali, akkor most az alkatrészeim tekintetében hány W-os tápot lenne érdemes venni?? Ha mondjuk Chieftec-et nézünk?

red

(#48322) DioKVP


DioKVP
tag

Sziasztok!
Az alábbi konfiggal szerintetek megbírkózik egy Coolink 400W CP4012P táp? AMD Athlon x2 6400+ , XFX Radeon 4850, 4 giga ram, 1 WD sata vinyó, 1 db DVD író.

(#48323) wrox válasza DioKVP (#48322) üzenetére


wrox
senior tag

Sziasztok.

Enermax Modu 82 525 Watt.
Néha felmegy a fordulat 1000 felé. Nagy gáz, vagy hagyjam a francba?
Gondolok itt olyanra, hogy tegyek a gépházba plusz hűtést?

(#48324) vzsryl válasza zazahoho (#48320) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Mindkét általad említett táp veszélyes. Minél előbb próbálj meg beszerezni egy minőségi 400W-osat, pl FSP 400-60APN, FSP 400-60GHN, Chieftec CTG-400.

(#48321) sittes_redix: Szia!

A géped maximális terhelés és egy kis tuning mellett sem fogyaszt többet 200W-nál, tehát az újonnan kapható Chieftec-ek közül mindegyik bőven elegendő lenne, de a legajánlottabb széria a CTG, mert magas a hatásfoka, jól el van látva kábelekkel és halk is. Tehát egy CTG-400-80P-t ajánlok, ami kb. 10-12k.

(#48323) wrox: Szia!

Ha nem terheled le a CPU+VGA párost, akkor is csinálja?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#48325) wrox válasza vzsryl (#48324) üzenetére


wrox
senior tag

Hali.

Igazából utána néztem, mikor játék után kiléptem, vagy közben. Mondjuk marha meleg volt a szobában. 8Ez most nem meglepő : )

Azért kérdeztem volna, hogy piszkáljak e a hűtésen vagy nem lesz baja. Bekapcsoláskor kb 500-550 között forog.

(#48326) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok!Kérdezném ha lecserélném a 5850-t, 2db gtx 460-ra elbírná a tápom??Előre is köszönöm.

(#48327) 14adam válasza albert8 (#48317) üzenetére


14adam
addikt

akkor is jólesz :K

#48318) lazlo8 a Chifi jó táp,most dobtak ki egy ctg sorozatot,azt kell róla tudni,hogy a 400-as változat csak felsőtápos házhoz vegyél,mert nemér el a kábele ha alsótápos. Illetve a 400-as táp bőven jó. Vagy vegyél Fsp 400ghn-t
#48319) apollo12: a superb már egy régi táp,rossz hatásfokkal és mostanába elég sok panaszt hallotam a ventire is. már nem érdemes venni,régen a legjobb ár/érték aránnyal rendelkezett
(#48320) zazahoho hagyja az mtecet,mert akkor ez a szép új gép szépen el is fog füstölni,illetve else bírná... vegyen egy Chieftec ctg 400-at őt is vagy ha nagyobb táp kell neki akkor 500-as. az mtecet meg dobja a kukába,mert másra nem jó
#48321) sittes_redix: neked is a 400-as tápot ajánlom,mint már régebben megtettem.
(#48322) DioKVP Coolingot csak akkor vegyél ha szeret évente kondit cserélni benne. Annyi pénzért már kapsz Fsp 400ghn-t illetve a már nagyon sokszor felsorolt Ctg-t.
#48323) wrox ilyen melegbe én nemnagyon csodálkozok,főleg ha terheled
(#48326) ko-ko82 ha az enermaxról van szó,akkor igen. Pár hsz-el feljebb számolgattam pont,hogy mennyit eszik egy gtx 460 sli

(#48328) wrox válasza 14adam (#48327) üzenetére


wrox
senior tag

Akkor megnyugodtam.
Az 525-ös Enermax megbirkózik 2 db 8800 Gt-vel? Vagy meddig lehet vele elmenni (mármint milyen kártyákig SLI-ben), amikor már érdemes cserélni? Mert most jelenleg egy 88GT-m van tervezek mellé másikat, de lehet cserélem jobbra.

(#48329) 14adam válasza wrox (#48328) üzenetére


14adam
addikt

hát egy gtx 470-es sli-nél elgondolkodnék a cserén,mert azzal már nem bírkózna meg.
Ati kártyába meg bármelyik 1gpu-s karit összedobhatsz cf-be

(#48330) DioKVP válasza 14adam (#48327) üzenetére


DioKVP
tag

Szia!
Az az igazság h nekem per pill is ilyen coolink tápom van. De amúgy ez a kondicserés dolog mit takar? Mik a veszélyei vagy hogy van ez kicsit pontosabban?

(#48331) 14adam válasza DioKVP (#48330) üzenetére


14adam
addikt

ugye a Cooling az általába macron bélel dolgozik,sőt talán csak azokkal. És ezeknek a belsőknek pont az a gyengéjük,hogy alacsony minőségü kondikat tesznek bele,és ezért nemsokat bírnak. De úgy általába megbízható belsőket gyárt a macron.
Veszélye nincsen ha eldurranik egy vagy csökken a teljesítménye,esetleg majd játékoknál hamarabb lekapcsol vagy else indul a gép.
Érdemes lenne egy tápot nézni 11k körül,mert azokkal nincs ilyen gond. pár hsz-el feljebb írtam néhány 400-as példát.

(#48332) zazahoho válasza vzsryl (#48324) üzenetére


zazahoho
őstag

Szia!
auróráról nem volt semmi infóm,de akkor felejtős gondolom javítani is értelmetlen dolog
köszönöm

14adam: köszönöm

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#48333) sittes_redix


sittes_redix
csendes tag

Hello!

Köszönöm a tanácsokat :R :R , akkor a CTG-400-80P táp lesz:)

Üdv: redix

(#48334) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Sziasztok!

Segítsetek lécci:

Van egy FSP Epsilon 600-as tápom.
Van rajta 2 db 4 tüskés molex csaltakozó, ami a processzor tápellátását hivatott szolgálni (ezeket kéne a proci mellé tenni[GA-EP45-DS3R]). Igen ám, de ebből csak az egyik megy rá az alaplapi 8-as aljzatba, a másik nem.

Van-e valami megoldás, hogy a megmaradt tápcsatlakozót is belehessen tenni a lapra?

Most váltanék 4 magosra, s azt etetni is kéne valahogy...

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#48335) lsc válasza Bélaaaa (#48334) üzenetére


lsc
nagyúr

Valamit rosszul csinálsz, rádugás előtt nem lehet "összefogatni" a két négyest ?

Az élet kegyetlen .

(#48336) Bélaaaa válasza lsc (#48335) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Összelehet, de úgy nem megy rá a lapra. Másképp állnak a "tüskék", más formájú a molex.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#48337) Bélaaaa válasza Bélaaaa (#48336) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Én néztem félre, bocsánat!

Rámegy az! Köszönöm!

:DD :DDD :D

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#48338) d4nl


d4nl
tag

sziasztok!

GIGABYTE GA-MA770T-UD3
AMD Phenom II 955 3.20Ghz AM3 BOX Black Edition
GEIL Value 4096Mb DDR3 1333Mhz CL9 KIT
SAMSUNG 500GB F3 7200rpm 16MB SATA2
GAINWARD GTX 460 1GB GS
Ház THERMALTAKE VL80001W2Z V3 Black Edition - alul van a táp helye!

ehhez tudnátok ajánlani egy tápot?

Corsair CX400-at néztem ki de kicsit drága.. 15k
10k magasságában tudtok mondani hasonlóan jó minőségű és hatásfokú 400as alternatívákat? ami fontos, hogy alsó tápos házba lesz és mondjuk 2*6 pines pcie csatlakozónak is örülnék a GTX 460 miatt.

köszi előre is a segítséget!
üdv

(#48339) vargazoli


vargazoli
csendes tag

Sziasztok
Haverom kapott egy új vga-t!
Viszont csak egy codegen tápja van ami kb 200wattot tud leadni 12V-on.
Dupla magos proci (75w) +az új vga 8800gt(130w) no meg a többi alaplap,vinyó..
Szerintetek próbáljam rádugni, elbirja-e? vagy kárt csinálhat?

(#48340) reset válasza vargazoli (#48339) üzenetére


reset
senior tag

Én inkább tápot cserélnék. A 8800GT teljes terhelésnél bő 200 W-ot fogyaszt, idle-ben is 128 W. Ha még hozzáveszed a többi 12 V-ról működő hardvert, akkor igencsak szűknek tűnik a tápegység...és bizony kárt is csinálhat.

(#48341) reset válasza d4nl (#48338) üzenetére


reset
senior tag

Szerintem az a konfig megér egy kis plusz pénzt, ez a táp jó lenne- de ez 13 kilo körül van. 10 alatt talán a CHICONY Hipro tápok között találsz megfelelőt, de oda kell 6 tűs VGA átalakító / és azt nem tudom, hogy a kábelei elég hosszak lennének-e egy alsó tápos házba. A chifi 500-as minden szempontból jó - csak 10-en fölül van.

[ Szerkesztve ]

(#48342) vargazoli válasza reset (#48340) üzenetére


vargazoli
csendes tag

Köszönöm reset

(#48343) d4nl válasza reset (#48341) üzenetére


d4nl
tag

köszi a gyors választ! igazad van nem kell ezen spórolnom. 13kt bőven megér az 500as chieftec, pláne ha abból indulok ki, hogy a CX400as corsair 15k.

megfordult a fejembe, hogy SLI képes lapot vennék így később lehet gtx460ból vennék még egyet. a konfig többi része maradna. így már csak az a kérdés, hogy ctg 500 80pn elég lenne ebbe a környezetbe gtx460 SLI-vel?

szerk:
BOX/OEM mi a különbség?

[ Szerkesztve ]

(#48344) A.tessz


A.tessz
senior tag

INWIN Commander 1500W os tápról tud valaki mondani pár szót?
Mennyire jó egy igen nagy fogyasztású sli rendszerhez, pl 3 db gtx 480?

(#48345) Krisinto válasza d4nl (#48343) üzenetére


Krisinto
őstag

Üdv
GTX460 SLI -hez szerintem elég,mert 1db fogyaszt kb 100-150w-ot
a kettő meg 300w proci is kb 100-at(ha tuningolod)

box:Kapsz hozzá dobozt
OEM:Nem kapsz hozzá dobozt.

[ Szerkesztve ]

(#48346) bul07


bul07
nagyúr

melyiket
CHIEFTEC CTG-500-80PB 500W OEM 13.201 Ft 3 év.
CORSAIR CX400W 14.850Ft 5 év.

ASROCK 880GXH/USB3
Phenom II 945 3.00Ghz
aerocool Rs9 ház alsó tápos
VGA 9800 most de majd később 5870 körüli kártya

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#48347) kfron válasza A.tessz (#48344) üzenetére


kfron
aktív tag

"INWIN Commander 1500W os tápról tud valaki mondani pár szót?"

Aha.

K*rv@ felesleges.

Legalább annyira, mint a 3 db. gtx 480. :)

[ Szerkesztve ]

(#48348) kfron válasza A.tessz (#48344) üzenetére


kfron
aktív tag

Legyen kettő gtx 480, és egy Corsair TX850W hozzá...

12V-on 70A tán elég lesz...

[ Szerkesztve ]

(#48349) 14adam válasza A.tessz (#48344) üzenetére


14adam
addikt

Inwin az régen az Fsp-től vette a belsőket,meg néha-néha a cwt-től. De már saját maguk álítják elő. Ennek a nagy tápnak 88%-os hatásfoka van. Ami nagyon jó.Külföldi oldalakon eléggé dicsérik a kicsi Commandereket és azt is írják,hogy nagyon halk.

De csak érdeklődés képpen,minek 3x 480? :U Jó tudom,mindenki arra költi a pénzét amire akarja. De az 1500-as táp felesleges,csak akkor ha nagyon brutálisan tuningolod a rendszert.
Antec Truepower Quattro 1200w is bőségesen vinnné a géped. Jah,és kipréseltek belőle 1600w-t konnektorból és akkor se érte el a 40 fokot... és brutálisan halk és brutálisan magas minősgét képvisel. Nagyon sok extreme tuningos használja, Oc Team Hungary is ilyet használ: [link]

(#48350) vzsryl válasza bul07 (#48346) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A Chieftec terhelés alatt halkabb lenne, a Corsair-nek meg hosszabbak a kábelei. Felső-tápos házba mindenképp a CTG-400-at ajánlom, de alsó-táposba már inkább a CX400-at.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.