Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4451) venember83 válasza syler (#4450) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia.
Hx. Csak cimken tobbagu.

(#4452) syler válasza venember83 (#4451) üzenetére


syler
aktív tag

Ez most komoly? Még a corsair oldalon sem 1-et említenek, hanem 3-at' Másik kérdés. Láttam te korábban azt írtad, hogy egy 4 magoshoz minimum 600W tápot írtál. Szóval akkor a hx520 nem javasolt hozzá?

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#4453) EQMontoya válasza birooo (#4448) üzenetére


EQMontoya
veterán

garanciatörvény értelmében nem létezhet tudtommal.

syler: a tápban egy van, az van szétválasztva 3ra, mert igy könnyebb megoldani a rövidzárlat-védelmet. elvégre ha egy db 12v-os ágon menne 40 Amper, akkor ha rövidre zárnád a gépet, akkor se biztos, hogy kiakadna.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#4454) venember83 válasza syler (#4452) üzenetére


venember83
nagyúr

Itt szetszedtek a 620ast darabjaira s mint irjak es ez a kep is mutatja, csak egy aga van.

Ugyanakkor nem tudom hol mondtam, h 4magos procihoz 600as tap kell minimum. Nem kell! Normal, nem extrem tuning eseten a HX520as is megbirkozik vele, siman. Alaporajelen meg jobb 350-400asnak sem gond a proci meghajtasa. De ha tuningolni akarsz, akkor kentsfieldes topic alapjan kell egy hx520 kaliberu tap. Olyat lehet, h mondtam, h ha valaki Kentsfieldet vesz, akkor semmikepp se sporoljon a tapon, de ez nem azt jelenti feltetlenul, h rogton a HX620at kell venni. Ja, extrem tuning: pl szaraz jeggel hutve jaratni a procit, oriasi feszultsegeken s orajelen. Sima leghutessel ketlem, h keves lenne a HX520, sokkal valoszinubb, h az alaplap lesz a keves.

Videokartya mi lesz melle? CF/SLI eseten kellhet talan a 620as, de egy vidkari eseten 520as eleg.

[ Szerkesztve ]

(#4455) syler válasza EQMontoya (#4453) üzenetére


syler
aktív tag

Szia.

Azért kérdeztem ezt, mert olvasgattam, hogy néha a tuningnak ez szab határt. Pontosan azért mert ugye a hx520-nak 3ágon 18A a terhelhetősége. De igazából hülyeséget nem akarok írni, de arra vagyok kíváncsi, hogy másfalyta tápoknál is ugyan az a megoldas nem? Lehet tévedek és vannak olyan tápok aminek nem csak szétosztják a 12V ágát hanem több 12V ág van? Ha igen akkor mivel jobb a hx520 esetében, hogy 1 ágat osztanak 3 felé. Azért vagyok bizonytalan mivel a VX és TX esetében egy ág van, és ugye a tx750 pl 60 A körül van. Szóval a kut fejemből gondolkodva röviden annyit kérdeznék, hogy miben külömbözik ha 1 ágat osztanak 3 fele vagy több ág van?

Venember83: Köszi neked is az infót. 1 db VGA lesz mellé egyébként!

[ Szerkesztve ]

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#4456) Gyuri27 válasza syler (#4455) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem kell ennyire belemenni. Szerintem. :DDD [link] itt a teszt. Láthatod mit bir. Elég lesz egy 4magosnak. [link] ime a bizonyság, hogy a 450 is elbirná. [link] megrendeled egyik nap, másnap egykor ott a cucc.

Amd - Radeon - Ryzen

(#4457) syler válasza Gyuri27 (#4456) üzenetére


syler
aktív tag

Köszi:) De kíváncsi lennék a feltett kérdésemre is inkább. Tudod én ilyen vagyok, szeretem tudni mi miért van:)

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#4458) venember83 válasza syler (#4457) üzenetére


venember83
nagyúr

Nos, a 12es agakat eredetileg azert limitaltak erossegben, h megfelelo vedelmeket tudjanak rajuk fabrikalni, igy lett meghatarozva, h max 20A (emlekeim szerint) folyhat egy 12es agon. Ez csupan 240W, ugye, ami keves lehet sok PC-nek, igy megszulettek a ket/tobbagas tapok. Valodi ket 12es agnal ket kulon trafo allitja elo az egyik, majd a masik agnak a kello feszultsegu es erossegu aramot. A userek raszoktak viszont arra, h minel tobb 12es aga legyen a tapnak, mert ugye annal jobb. Ezt kihasznaltak a gyartok is s egy 12 agas tapot is ugy tuntetnek fel, h tobb aga van.

Kentsfieldnel viszont problema lehet ez az ATX szabvany. Mivel allitolag [ezt meg nem bizonyitotta senki!] tobbet kajal a huzott es plusz feszt kapott Kentsfield, mint amit az az ag az ATX szabvany szerint (max 20A) leadhat, igy a tuning egy bizonyos pontnal meghiusul. Ezert ezekhez a procikhoz ajanlott az egy (min 30A erossegu) 12es aggal rendelkezo tap.

Roviden ennyi. Remelem valaszoltam a kerdesedre.

Kernem szepen a tapokban jaratos PH!-sokat, hogy javitsanak ki, ha valamit rosszul irtam volna, nem celom a felretajekoztatas!

(#4459) syler válasza venember83 (#4458) üzenetére


syler
aktív tag

Köszönöm. Rendben így már tisztábban látok, tényleg jó az összefoglaló. Tehát ebből kiderült, hogy én kérdeztem rosszul. Létezik olyan moduláris táp ami tud 12V ágon min 30 A-t?:) Gondolom a válasz nem lesz. Szóval akkor még csak most kezdenek divatba jönni az egy ágon 30A feletti tápok? Két márkát találtam amiben van ilyen. Az egyik a corsair a másik a pc power, de egyik sem moduláris. Azért erőltetem ezt a dolgot, mert januárban venni szeretnék egy új 4 magos procit. Azt is tudom, hogy új gyártástechnologia és elvileg kevesebb fogyasztás. A teszteket amit láttam róla nem biztos, hogy lényegesen kevesebbet fogyaszt. A tápot pedig jól akarom megválasztani mivel nem egy évre veszem. A modularitás annyira nem feltétel a corsair tx pedig eléggé drága. Szóval valószínű VX550w lesz a választásom. Köszönöm a leírtakat mégegyszer.

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#4460) Gyuri27 válasza syler (#4459) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] egy ág, rengeteg nafta még a cf-t is elbirja igaz nem moduláris [link]. De ezt már csak halkan jegyzem meg.

Amd - Radeon - Ryzen

(#4461) venember83 válasza syler (#4459) üzenetére


venember83
nagyúr

Nos, leirom akkor meg egyszer. A HX520 es HX620 is egy agas! Az 520as 40A-el terhelheto folyamatosan a 12es agon, mig a 620as 50A-el. Csak es kizarolag cimken szerepel tobb 12es ag!

Nagyon szivesen.

(#4462) syler válasza Gyuri27 (#4460) üzenetére


syler
aktív tag

Tényleg köszi, majdnem ez lesz csak az 550-es testvére. Azért, mert ki tudja 3 év mulva mi kell majd, és a és azt a 3K-t már nem fogom rá sajnálni! Gondolom egy táppal lehet 3-4 évre tervezni. Vagyis remélem :D THX mindenkinek a segítséget!

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#4463) stol válasza venember83 (#4461) üzenetére


stol
addikt

Lassan Stabilizált hegesztőkészülék-nek nevezhetjük őket :DDD

(#4464) prmcsk válasza stol (#4463) üzenetére


prmcsk
addikt

Szia. Anno, küldtem egy privit...... :U

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#4465) gaben


gaben
aktív tag

MS-GOLD 400W tápról mi a véleményetek?Megéri ilyet venni?

(#4466) xEon1337 válasza gaben (#4465) üzenetére


xEon1337
őstag

Ha aranyból van, akkor igen :DD

"Less but better" - Dieter Rams

(#4467) venember83 válasza gaben (#4465) üzenetére


venember83
nagyúr

Kerulendo. Messzirol. Ebben az arkategoriaban FSP PNF vagy PNR. Csak es kizarolag.

[ Szerkesztve ]

(#4468) FireKeeper válasza gaben (#4465) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

az milyen?:D szvsz egyszerűbb lenne egy 400W-os [fsp]
mod: húú de egyszerre :D

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4469) stol válasza prmcsk (#4464) üzenetére


stol
addikt

Én meg jól megválaszoltam :DDD

(#4470) venember83 válasza stol (#4469) üzenetére


venember83
nagyúr

Ja, most volt a fogadoora :DDD

Kulonben sajnos (legalabbis nekem, szamodra persze orom) rengeteg konkret szervizdoksid van, valami atfogobb nincs? :U

(#4471) splice


splice
csendes tag

Sziasztok!

Kicsit talán off, nem az amperekről és a modulárisokról..

Nagyon ritkán említik meg a tápokról a kábelhosszukat. Ha én egy olyan házat, teszem azt Antec p182-t szeretnék, ahol alul van elhelyezve a táp, akkor honnan tudom, hogy lesz-e elég hosszu pl a 24pin-es, hogy hátul vezessem el? Vagy ez valami szabvány..? Pl egy Corsair asszem 430w-osnál láttam, hogy odaírták a specifikáció mellé hogy elég hosszú egy alsó-tápegységes házba is. Én viszont nem szándékozom 18k-ért Corsairt venni hanem inkább egy fsp-t.

Vagy tökmindegy és vegyek egy 24-20pin átalakítót és egy 24-20pinest meg sok atás y és x kábelt és így hosszabítsam meg? :D ez az egy ötletem van csak.

A másik: egy core2duo rendszerhez mondjuk 8800gt-vel elég kell hogy legyen 350w, mondjuk passzív pfc-vel ami 70 százalék vagy ilyesmi? Nem is kell 400w, jól sejtem?

Előre is köszi

(#4472) venember83 válasza splice (#4471) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia, igen, eleg kell legyen. Prohardveres tesztekben altalaban megadjak milyen hosszuak a csatlakozok kabelei. Meg tudtommal spcr.com-on is. Konkretan az FSP PNF erdekel?

[ Szerkesztve ]

(#4473) splice válasza venember83 (#4472) üzenetére


splice
csendes tag

Igen, határozottan jókat hallottam az FSPékről, és ezek relatíve olcsók.

Amit írtál spcr.com-ilyet nem találtam :(

A ph-n tényleg kiírják a kábelhosszakat! Na tessék, még egy ilyen hely kb nincs a neten!:D

[ Szerkesztve ]

(#4474) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok!

Van egy Codegen 400W-os tápom aminek 10 (20) tűs a táp csatija,és a lap amire kötni szeretném az 12 (24) tűs,erre a lapra akkor nem tudom rákötni ezt a tápot?! Mert 12(24) / 10(20) as átalakítóm van,de ezzel ugye nem megyek semmire...

(#4475) prmcsk válasza Tom5 (#4474) üzenetére


prmcsk
addikt

Miért ne lehetne ? Simán dugd össze. " Bolond védett" a csati, nem tudod rosszul
feldugni, hacsak nem akarod. :))

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#4476) Tom5 válasza prmcsk (#4475) üzenetére


Tom5
addikt

Közben másik topicban is válaszoltak... :B
És az nem gáz ,hogy 4 csati csak úgy üresen marad?!
Gondlom azoknak is van vmi szerepük... :B

(#4477) prmcsk válasza Tom5 (#4476) üzenetére


prmcsk
addikt

A 4 + csatin ha jól tévedek, újabb 12 voltot küld a lapnak. Tapasztalatok szerint nem
nagyon befolyásol semmit a hiánya.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#4478) Tom5 válasza prmcsk (#4477) üzenetére


Tom5
addikt

Oksa,köszönöm szépen a választ!
Már csak az a kérdés,hogy hogyan dugjam rá... :F
Azt vágom,hogy fordítva nem lehet de merre maradjon szabadon a 4 lyuk,majd az alaplap könyvében megnézem a tápcsati kiosztást és ahol a 12V-ot írja azt hagyom szabadon...
Remélem nem füstöl el a lap :U

(#4479) prmcsk válasza Tom5 (#4478) üzenetére


prmcsk
addikt

Nem tudod rosszul dugni. :(
1.)A tápcsatlakozó rögzítő fülének iránya, egyezzen meg az alaplapi csatlakozó
rögzítő körmének irányával.
2.) A tűlábakat körülvevő 20 lábas műanyag csatlakozó tüskéi más-más profilúak,
így adja magát, hogy lent, vagy fent kell passzolnia a rádugott csati síkjának.

Érthető ?

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#4480) Szten Márs válasza Tom5 (#4474) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Jááááj.... valóban rá lehet dugni, de NE!!!! dugd rá a Codegenedet semmilyen konfigra, ha csak nem akarod halálba küldeni pánikszerű gyorsasággal... vegyél inkább egy tápot, a fennt említett ön és közveszélyes elektronikai hulladék helyett....

(#4481) venember83 válasza splice (#4473) üzenetére


venember83
nagyúr

Bocs, rosszul tudtam, ez a cim helyesen. Meg ez is eleg jo hely. PNF-et sajnos nem teszteltek egyik helyen se, menj s merd le a boltban a kabelhosszokat, jobb otletem sajnos jelenleg nincs.

Tom5: Csak remenykedni tudok, h nem fog megvaltozni a velemenyed codegenekrol, mert ugy nez ki ezt csak az valtoztathatna meg, ha megolne ezt/azt a gepedben, azt meg senki nem akarja.

[ Szerkesztve ]

(#4482) Tom5 válasza Szten Márs (#4480) üzenetére


Tom5
addikt

tudom,hgy a Codegen nem éppen strapabíró márka,nekem kissebb konfigott vitt a táp 2 évig,rövidebb ideig lesz ezzel használva,sosem volt gond a táppal (sok bajból kihúzott már)

prmcsk ezt nem tudtam,de holtáig tanul az ember,köszönöm szépen a segítséged! :R

[ Szerkesztve ]

(#4483) Gyuri27 válasza Tom5 (#4482) üzenetére


Gyuri27
félisten

A sose volt nem jelenti azt, hogy nem is lesz. A konfig árába a tápot be kell kalkulálni, főleg ha codegány minőségű tápod van.
Inkább sporolj máson.
Hogy legyen elrettentő példa is nekem a annó vargáné tápom adta meg magát sok éves használat után. Azaz nem is adta meg magát csak a lapot nyirta ki (asus tusl2c).

Amd - Radeon - Ryzen

(#4484) Chaser


Chaser
titán

FSP SAGA tápokról mit tudtok? Keresővel nem sokat találtam, az FSP oldalán sincs fenn, vagy csak benéztem, de nem találtam semmit..belseje? venti? a színét tudom:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4485) Gyuri27 válasza Chaser (#4484) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link], [link] ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#4486) Chaser válasza Gyuri27 (#4485) üzenetére


Chaser
titán

:R Ezexerint én más FSP oldalt néztem..ventiről még mindig nem sokat tudok. Nincs vkinek ilyen?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4487) splice válasza venember83 (#4481) üzenetére


splice
csendes tag

:R köszi a tippeket, még úgyis van egy hónapom, míg választani kényszerülök

(#4488) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok. Fel szeretnék készülni tápügyileg egy q6600-ra(tuningolva persze) Kérdés, hogy elég a mostani 400w-s fsp greenpower vagy elkéne egy corsair 450vx vagy vmi hasonlóan jó de pricit olcsóbb táp. 8800GT-lesz benne és szeretném a rendszerből kihozni a maximumot. Bár a széttuningolt hd2900pro-t is bírta. Talán ez sem okozna gondot neki :F

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#4489) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

Hello mindenki!
Az lenne a kerdesem, hogy szerintetek milyen tapod vegyek, ehhez:
egy 8800GT
egy E6750
két gb RAM
Asus P5K
-
vagy ehhez:
két 8800GT
egy E6750
négy gb RAM
Asus P5k

Elore is koszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#4490) CséZé válasza ipavlidu! (#4489) üzenetére


CséZé
őstag

mennyit szánsz rá?

(#4491) ipavlidu! válasza CséZé (#4490) üzenetére


ipavlidu!
tag

Hát az áruk elég képlékeny. ;) ;)
Nem mondom azt hogy tök mindegy, de a lehetőségeimen belül a legjobb ár/értékűre vagyok kíváncsi. :)

(#4492) Mr.Skynet


Mr.Skynet
senior tag

Üdv Urak!

Táp vásár előtt állok, és erre jutotam [link]
Ennek az ára kb 20ezer :U Igazból Corsair hx520-at akartam venni, de rájöttem picit drága nekem.
Kérdésem a következő: ez a fent linklet táp mennyire minőségi-megbízható-halk és, hogy mégis mi a véleményetek róla meg merjem venni vagy felejtsem el?
A konfig amit vinne, nem egy atomerőmű (lásd adataimnál) szóval biztos elbírja...
Köszi a válaszokat :R

MOD: ha valakinek nem jön be a link, a táp pontos neve-típusa:
Cooler Master Real Power M520 (RS-520-ASAA-A1)

[ Szerkesztve ]

(#4493) rii


rii
nagyúr

helo ...
be kell tennem _ideiglenesen_ egy lite-on tápot

300W

+5V=== /40A
-5V===/0.3A
+5Vsb===/1A

+12V===/12A akkor ezt 144W-al lehet terhelni a 12V-os ágon?
-12V===/0.5A
+3.3V===/30A

hány HDD-t izzíthatok be rajta?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4494) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

Hello mindenki!
Az lenne a kerdesem, hogy szerintetek milyen tapod vegyek, ehhez:
egy 8800GT
egy E6750
két gb RAM
Asus P5K
-
vagy ehhez:
két 8800GT
egy E6750
négy gb RAM
Asus P5k
....

(#4495) EQMontoya válasza ipavlidu! (#4494) üzenetére


EQMontoya
veterán

tetszőleges 400w körüli minőségi táp megteszi, pls fsp bluestrom 2, feltéve, ha nem akarsz mellérakni fél mázsa hdd-t és odd-t.

Same rules apply!

(#4496) ipavlidu! válasza EQMontoya (#4495) üzenetére


ipavlidu!
tag

szal gondolod egy chieftac 400w-os cumo (egy eve 11 rugoer vettem) megteszi?

(#4497) EQMontoya válasza ipavlidu! (#4496) üzenetére


EQMontoya
veterán

nem biztos, mert ha régebbi fejlesztés, akkor a 12v-os ága kevéske lehet.

Same rules apply!

(#4498) prmcsk válasza Bagira01 (#4488) üzenetére


prmcsk
addikt

Ez szerintem teljesen jó a quazánhoz, széntuning esetében is. Holnap veszem...
Corsair VX550W

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#4499) Szten Márs válasza Bagira01 (#4488) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nehéz kérdés, először mindenesetre nézd meg mit röffent a mostani tápoddal....

(#4500) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Kedves hozzáértők!

Mi az általános vélemény a NorthQ tápokról (Silent széria)? Milyen belsővel szerelik őket?
Konkrátan egy NorthQ NQ-4775-ról (500W) lenne szó...

A válaszhoz legyetek szívesek néhány indokot is hozzáfűzni!

Ill.:
Későbbi naagy VGA-upgrade folyamán nem lehet probléma, hogy elvileg csak 75W-ot tud leadni a PCI-E-ága? Ill. SLI esetén gond nélkül üzemelhet a "molexről" PCI-E-re alakított másik VGA is? (A fennen említett tápról van szó.)

Előre is köszi.

:R

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.