Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4201) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Tudom, gagyi a kérdés, de mi az a modularitás?

(#4202) Gyuri27 válasza Bici (#4199) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] jó a 300-s.

WonderCSabo: röviden. A tápok esetében a lecsatolható kábeleket jelenti.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#4203) Dubi


Dubi
csendes tag

Hali! Lenne egy kérdésem! Van egy ilyen gépem :s775 P4 i965 Gigabyte GA-965P-S3, PentiumD 925, 2x1GB Kingmax 800MHz, 250GB WD vinyó és szeretnék belepattintani egy Sapphire Radeon x1950gt 256mb-os vga-t! Nah ehhez milyen tápra lenne szükségem,ami biztonságosan vinné a konfigot!Nem feltétlenül márkás tápot szeretnék venni de ha nincs más akkor azt! Előre is köszi!
Üdv!

(#4204) Bici válasza Gyuri27 (#4202) üzenetére


Bici
félisten

Köszi szépen!

WonderCSabo: általánosan: Ha valami részegységekből (modulokból) rakható össze, akkor moduláris. pl. a LEGO nagyon moduláris. :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4205) csaabz


csaabz
őstag

LC Power LC6420 PFC 12cm 420W

Erről ki mit tud? 4500 Ft-ért láttam Szegeden.

Mit jelent az, h maximális teljesítmény összes ág: 350 Watt (az említett tápnál)

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#4206) Chaser válasza csaabz (#4205) üzenetére


Chaser
titán

Ne vedd meg, 350-es FSP PNF teljesítményben és minőségben is sokkkal jobb, , 6-7k újan.

szerk: #4203 Dubi: FSP 350 PNF néked is:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4207) WonderCSabo válasza Bici (#4204) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mindkettőtöknek köszi.

(#4208) Dubi válasza Chaser (#4206) üzenetére


Dubi
csendes tag

Oké,köszi! Remélem beválik :R

(#4209) csaabz válasza Chaser (#4206) üzenetére


csaabz
őstag

Köszi!

Tud vki 13k alatt megbízható ház+táp kombót?
2 magos AMD proci és 8800 GTS lesz a gépben.

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#4210) stol válasza csaabz (#4209) üzenetére


stol
addikt

Táp NÉLKÜLI Codegen 6044L és FSP 350PNF :D
Igen, elbírja.

(#4211) Chaser


Chaser
titán

Dubi, csaabz: nincs mit:)
Ahogy stol kollega mondta, egy codegen házikó + egy FSP 350 PNF, vagy ha valaki nagyon meg akarja nyugtatni a lelkét, akkor 400-as. Normális boltokban leszámolják a kódgány táp árát a házból, így máris 3.5-4.5k minusz bolttól függően, FSP táp így + 2-3k

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4212) Csákk válasza csaabz (#4209) üzenetére


Csákk
senior tag

Szerintem egy ilyen konfoghoz valami jobbat illene venni, ha már ennyit szántál egy gépre akkor ne qurd el egy olcsó táp+gépházzal... fsp pnf et tudom csak javasolni 400w os 9K körül van újonnan, 11 körül meg kapsz valami régebbi típusú ámde jó minőségű aerocool házat :R

^^

(#4213) csaabz


csaabz
őstag

Köszi mindenkinek!

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#4214) motorola


motorola
tag

Na akkor nemtud senki segíteni?

(#4215) Bici válasza motorola (#4214) üzenetére


Bici
félisten

Heló!

A tápod felépítésén szerintem ne változtass, csak akkor, ha igazán értesz hozzá! Ez alatt azt értem, hogy a ventit ne rakd máshova, és a szellőző nyílásokat se tömd be és ne takard le! Csak olyan helyre tegyél plexit, ahol "tömör" fémlap volt. A venti csere nem gáz, de figyelj arra, hogy legalább akkora légszállítása legyen, mint az eredetinek. Ezt nem elég a tápon kívül kipróbálni, mert a táp működése közben (típustól függően) változhat a venti sebessége, és a különböző típusú ventillátorok különbözőképpen reagálnak a feszültség változására. pl. ha találsz egy olyan ventit, ami max feszültségen pont olyan sebességgel, és légszállítással működik, mint a gyári, attól még simán előfordulhat, hogy alacsonyabb feszültség hatására (a táp kisebb terhelése esetén) aránytalanul csökken a fordulatszáma az új ventinek, vagy akár le is állhat. Ebben az esetben pont kis terhelésnél fog elszállni a tápod.
Szóval a táppal variálni úgy érdemes, ha le tudod tesztelni, hogy az új venti hogy viselkedik alacsony, közepes, és magas terhelésnél.
Ha értesz hozzá, vagy nem félted a géped akkor nyugodtan vágj bele! :)

Üdv.: Bici

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4216) motorola


motorola
tag

Kössz az infót!De asszem hagyom mert én harisnyázni is akarom a kábeleket és télen új gépre akarok beruházni és akkor új táp is kell akkor meg már olyat veszek ami jól is néz ki mert sztem fölösleges lenne ezt harisnyázni arra a pár hónapra minek utánna meg már nem az én gondom hogynéz ki!

(#4217) Chaser válasza Csákk (#4212) üzenetére


Chaser
titán

Inkább a házon spróroljon valaki, mint a tápon. Én sose vettem drága házat, a mostani konfigom is codegen házban van, kinézete faxa, ami benne van az még faxább, a többi meg nem érdekel:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4218) csabooooo válasza stol (#4174) üzenetére


csabooooo
aktív tag

Nem akarok bunkónak és/vagy követelődzőnek tűnni, de mikor lesz meg az a bizonyos fotó? :))

(#4219) BandiHUN


BandiHUN
veterán

hy!érdeklődnék az okosabbaktól... :DDD vennem kellene tápot,és amit jó árban helyben tudnék,az egy Chieftec GPS-450AA-101A táp lenne,erről érdekelne tartóssági és terhelhetőségi vélemény,mennyire hűt jól,ilyenek,ha használja valaki...nem valami új modell,a ph!-n 2006januárban volt tesztelve,a fotó alapján nincs valami nagy borda benne,és sajnos akkor még nem volt teljes terhelésteszt,a tesztkonfig meg véletlenül sem hasonlit az enyémre.. egy x1950pro turbo-t kellene kihajtani,meg egy x2 6000-et tunningal,+2dvd+2 winyó.minden vélemény érdekel.. :R :R

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#4220) haralambusz


haralambusz
tag

Hello!

Kérdezgetnék! :U

Enermaxban milyen venti pörög? Mennyire hangos?

Enermax Corsair-al egyszintben van vagy más kategória?

(#4221) Chaser válasza BandiHUN (#4219) üzenetére


Chaser
titán

Valszeg elboldogul vele:) De mért nem veszel FSP-t? Nekem most 400-as van, van benne anyag bőven, meg a ventije is halk, 1x volt egy 550-es chiefem, az hangban borzadály volt :U Ha közeledben nincs is, neten találsz, ha mást nem a gépboltban, ők sok helyre leszállítanak és asszem díjmentesen.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4222) BandiHUN válasza Chaser (#4221) üzenetére


BandiHUN
veterán

drágák...13ba lenne a chief.ráadásul most volt videokari,a héten lap és ramcsere...ahogy néztem,FSP-ben 18alatt nem úsznám meg.most egy BlueStorm II-esem van,350es,de az kicsi sajna : :O és még f*ngom sincs,kinek adjam el,kisváros,minimál igény ilyesmire...kápéban meg nem vagyok erős.gépboltos bolt itt is van 2,de ott meg drága is minden,meg nem is vennék 400-ast,ami még drágább annál a csifinél,amit irtam,az 500asok meg 17 felett... :(

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#4223) stol válasza csabooooo (#4218) üzenetére


stol
addikt

:DDD
Jogos!
Ép videot vágok, jelenleg fingom sincs, mikor végzek :F

(#4224) rii


rii
nagyúr

azok az értékek, hogy egy HDD mennyit zabál, CPU, vidcar. tipusonkénti bontásban, hol található?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4225) Kriza válasza haralambusz (#4220) üzenetére


Kriza
őstag

Enermax és Corsair (Seasonic) is nagyon jó tápok, de a Corsair (Seasonic) sokkal halkabb (nem próbáltam, de mindenki ezt írja).

Enermax Liberty PH! tesztből megnézheted, hogy milyen ventit használnak.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#4226) Kriza válasza rii (#4224) üzenetére


Kriza
őstag

A gyártójuk weblapján... :DDD ;)

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#4227) haralambusz válasza Kriza (#4225) üzenetére


haralambusz
tag

Köszönöm! :)

(#4228) BandiHUN válasza BandiHUN (#4219) üzenetére


BandiHUN
veterán

no még valaki???kicsit félek ettől a táptól,mert a ph teszt alapján kicsi bordás és ennek volt az akkori tesztben a legrosszabb hatásfoka...valaki véleménye érdekelne,aki használt ilyet,vagy olyanoké is,akik 13k körül tudnak ajánlani 450-es jó tápot,esetleg beszerzési hellyel is... :R

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#4229) Kriza válasza WonderCSabo (#4201) üzenetére


Kriza
őstag

Lecsatolhatóak a kábelei (nem, nem a hálózati kábelre gondolok). Pl.: Enermax Liberty

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#4230) venember83 válasza BandiHUN (#4228) üzenetére


venember83
nagyúr

Viccelodsz itt, 350es Chiftec GPS is elboldogulna a konfigoddal, 6000estul es 1950pro turbostul, 2 hdd-al, 2 optikai meghajtoval... Ugyan...

(#4231) csabooooo válasza stol (#4223) üzenetére


csabooooo
aktív tag

Vételeztem! :)
Akkor én addig mondjuk várok. :DD

(#4232) BandiHUN válasza venember83 (#4230) üzenetére


BandiHUN
veterán

na ja...csak TAPASZTALAT,hogy a bluestorm 350 nem elég...túlmelegszik,és lekapcsol.bir kábé fél órát,oldalfal nélkül másfelet...ezért nem akarok 350-400ban gondolkodni,és kedvem sincs beletenni mindenféle zajgépet a táp miatt,ha a vidkari 45fokos,a proci meg 43 most...ha ki is segiteném vele a tápot,akkoris határon járna,nem birna semmi tunningot,fejlesztést...

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#4233) oliba válasza BandiHUN (#4232) üzenetére


oliba
őstag

Overclocker írt, hogy eladja az 1000W-os galaxyját. Szerintem neki is kevés volt már az a teljesítmény, ezért 2kW-osra vált :D

(#4234) stol válasza rii (#4224) üzenetére


stol
addikt

Sajnos még nem készült ilyen lista, pedig már érdemes lenne.... :K
Idő hiányában elmaradt az elkészítése mindezidáig.

(#4235) Szten Márs válasza BandiHUN (#4232) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Házhűtőd van?
(ott vmi gáz van a Bluestormoddal. Nem szabadna ezt csinálnia. )

(#4236) stol válasza BandiHUN (#4232) üzenetére


stol
addikt

Very érdekes, ugyanis én jobban terhelema tápom, mégsem kapcsol le.... :F

(#4237) BandiHUN válasza Szten Márs (#4235) üzenetére


BandiHUN
veterán

van.most tervezem a 25centis oldalfalventit is :D egyszerűen forró levegőt nyom a táp.most meg ahogy megy alapon,semmi gond nincs...nem tudom,megoldaná-e esetleg a dolgot,ha megpróbálnám a procitól valami terelőlappal leárnyékolni vagy ilyesmi...hiába a hátsó venti,szerintem azért igyis megy elég hő a tápra.a vga kifele pöfög,de azért maga a kártya is 45foknak van mérve,csak ront a helyzeten..arra is gondoltam,hogy nem-e a hosszú videokari rontja le a légáramlást... :F azt mondod,ne bántsam a tápot,agyaljak inkább ezen?

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#4238) BandiHUN válasza stol (#4236) üzenetére


BandiHUN
veterán

236watt a hálózati terhelés mérve...de lehet,hogy ugye aránytalan a 12volt kárára...

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#4239) Rolcsi20 válasza Szten Márs (#4235) üzenetére


Rolcsi20
senior tag

nekem a 400as bőven kiszolgálja a gépem, amiben ugye van még 2 venti is pluszba és tuningot is tok rendesen adni...350W-s neki is elég kéne h legyen...

Amd X2 5600@3150+HyperTX, Giga M59SLI-S4, 2GB Kingmax 800, Asus 8800GTS 320, 500GB Maxtor11-300, LG-H50L, AeroEngine IIBBP, Enermax Liberty 400W, Samsung SM-931BF, Logitech Classic key, Logitech G7+Steelpad 5L.

(#4240) Rolcsi20 válasza BandiHUN (#4238) üzenetére


Rolcsi20
senior tag

az azért 1 kicsit sok, nem? nagyobb konfigok fogyasztanak annyit...bár nem tom már mennyit evett anno az X19XX széria...

Amd X2 5600@3150+HyperTX, Giga M59SLI-S4, 2GB Kingmax 800, Asus 8800GTS 320, 500GB Maxtor11-300, LG-H50L, AeroEngine IIBBP, Enermax Liberty 400W, Samsung SM-931BF, Logitech Classic key, Logitech G7+Steelpad 5L.

(#4241) BandiHUN válasza Rolcsi20 (#4240) üzenetére


BandiHUN
veterán

passz...de ez az abszolút maximum az egész gépre...a táp fél éves,nem ment sokat,előtte egy jó kis 7300 volt csak,az meg sem tudta melegiteni...viszont tény,hogy akkor jobb volt kicsit a procihőfok is,azért is gondoltam én is némi légútátalakitásra is,úgyis holnapután jön az új lap is,ha minden jól megy...és akkor úgyis miszlikre kell szedni.meghát be is kell szerelni az aerocool GateWatch 2-t is,akkor jobban látom majd a hőfokokat is.1-2 hét múlva meg meglesz az oldalfal megfaragása cnc-n a 25centis ventinek+a plexielemeknek,ilyesmiknek :DD

[ Szerkesztve ]

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#4242) Szten Márs válasza BandiHUN (#4238) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az lótúrónak kéne, hogy legyen a tápodnak. Tutira van ott valami gebasz. Ha nem a szellőzéssel, akkor a táppal.

(#4243) Rolcsi20 válasza BandiHUN (#4241) üzenetére


Rolcsi20
senior tag

:D 1szerűbb ha veszel egy aerocool oldalfalat ventivel:D amúgy én is úgy értettem hogy az egész géped fogyasztása...nézz meg ph-s teszteket, a zabáló konfigok fogyasztanak terhelés alatt 250W-kat...azért a tied hozzájuk képest 200körül kéne lennie...238 az már sok, de mind1, nem biztos hogy a hiba itt keresendő:D a gatewatch jó ötlet, én is tervezem, csak ebben a házban hülyén mutatna az ajtók miatt:D :DDD

Amd X2 5600@3150+HyperTX, Giga M59SLI-S4, 2GB Kingmax 800, Asus 8800GTS 320, 500GB Maxtor11-300, LG-H50L, AeroEngine IIBBP, Enermax Liberty 400W, Samsung SM-931BF, Logitech Classic key, Logitech G7+Steelpad 5L.

(#4244) BandiHUN válasza Rolcsi20 (#4243) üzenetére


BandiHUN
veterán

nekem nem csak a venti lesz az oldalfalban :DD nálunk van gép,ami BÁRMILYEN alakot kimar,csak megtervezem autocad-ban...vagyis kábé képzeld el a 2 oldalfalat nonfigurativban kimarva,az egyikben ugye a nagy venti(sikerült átlátszó ledes 25ös ventit szereznem,és marha halk is,halkabb,mint a rebel9-es házakon van fekete,és több levegőt is nyom,teszteltük...nomeg megy a ventire egy termaltake ventiről levett hőfok/zajkiiró modul :D vagyis mod hegyek...uw cső már van,elólapba szereltem 2x24karakteres lcd-t,az se rossz...csak most kicsit visszavetett ez a melegedés-gond.

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#4245) BandiHUN válasza Rolcsi20 (#4243) üzenetére


BandiHUN
veterán

nem rossz ház...nem hangos?mármint a nagy venti az elején...

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#4246) Rolcsi20 válasza BandiHUN (#4245) üzenetére


Rolcsi20
senior tag

[OFF][/OFF]nem...eleinte furcsa volt mert 1ütt vettem az egészet....nézem hogy hangos hangos vmi, nem úgy értve csak zavarja a fülem...hallgatom előlről...azt hittem az első ventinek a hangja...később rájöttem hogy azért onnan hallom mert ott jön ki a hang:D....levettem oldalfalat...nézem hogy a procihűtő(boxos) hangos...lecseréltem HTX-re...nézem még mindíg hallom azt a hangot, de így már rájöttem hogy a GTS hűtőhangját nem csípem:)...mivel eladom így már nem fogom lecserélni a hűtőjét:D....remélem a 3870 hangja nem fog zavarni;)...ja témára térve a ház 2 ventije 1általán nem hangos, mondom hangosabb az ott kiszűrődő vga venti hangja:D[/OFF]

[ Szerkesztve ]

Amd X2 5600@3150+HyperTX, Giga M59SLI-S4, 2GB Kingmax 800, Asus 8800GTS 320, 500GB Maxtor11-300, LG-H50L, AeroEngine IIBBP, Enermax Liberty 400W, Samsung SM-931BF, Logitech Classic key, Logitech G7+Steelpad 5L.

(#4247) venember83


venember83
nagyúr

B+, ket aramingadozas volt, melynyomo is hallatta magat, plusz a vilagitas is elment, de a gep es a film ment tovabb, micsoda kondik lehetnek ebben a BSII-ben! :)) Mert gondolom ennek tudhato be a ki-nem-kapcsolas, mert ugye UPS-em nincs, sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#4248) BandiHUN válasza Rolcsi20 (#4246) üzenetére


BandiHUN
veterán

az iceq3 hangja se lenne nekem nagy,csak CSÖRGŐ hangot ad a szerencsétlen :F de mondjuk az ac x2 is olyan,halk ugye ez is,csakhát kicsit bántó hangszin... no,majd látjuk,ha itt a lap,sztétkapom agyig,meglátjuk,mire jutok majd a házzal...jó lenne megúszni a tápcserét.

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#4249) BandiHUN válasza venember83 (#4247) üzenetére


BandiHUN
veterán

na ja,meg az aktiv PFC-nek is köszönd,ami megoldja ugye kapcsoló nélkül is a 110-230 üzemet is :C

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#4250) hugoo


hugoo
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, h szerintetek érdemes lenne-e beszereznem egy 300-350 W-os FSP PNF tápot a mostani 400 W-os Chieftec helyett? Amikor megvettem a Chifit, még nem tudtam, h bőven sok a gépemnek, de főleg azért jutott eszembe a váltás lehetősége, mert sajnos eléggé hangos a mostani táp :(
A fő kérdés tehát, h mennyivel lenne halkabb az FSP (mert azt hallottam ebben jobb, mint a Chieftec)?

üdv és köszönöm, ha tudtok segíteni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.