Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4751) Micha3l


Micha3l
tag

Sziasztok

Volna egy kisebb problemam egy Chieftec 420 HPC-420-302 DF el.
Ezzel a konfiggal: Asus P5B Deluxe C2D 6600@3200 2 GB RAM, 8800 GTS 650/1500/2100 on, 2 db samsung 250 sata HDD ket dvd/rw piok+ egy sat kartya technisat.
Sajnos nem birja vagy nemtom mi van vele, mert jatek kozben (legtobbszor Crysis) foleg robbanaskor hirtelen kepvaltaskor egyszeruen lekapcsol a gep. Erre felbuzdulva allitgattam mindent hogy a tuning miatt van mindez, de tobb ora orthost birt.
Igy maradt a kartya, sajnos egy masik ugyan ilyen 8800 GTS el is ezt jatszotta. :(
Gondoltam a tap nem birja, hoztam egy Coolink 500 W CP-5012P -t(csak proba).
Pentek ota hibatlanul megy a masina.

Chieftecen levo parameterek

+5V +3.3V +12V1 +12V2
40A 30A 15A 18A
220W 216W

Elkepzelheto hogy eppen terheleshataron van a tap?
Eddig semmilyen problema nem volt vele, bar egy korosabb AMD konfig volt alatta.
Koszi a valaszokat.
Ha keves akkor ugyis cserelek, Corsair VX 450 eleg lesz?

(#4752) venember83 válasza Micha3l (#4751) üzenetére


venember83
nagyúr

Az a Chieftec tap kb 5 eves modell, azota sokat valtoztak a dolgok, fogalmazzunk ugy, hogy ideje lecserelni. Ajanlom a topik elso hsz-et, van benne csomo rendkivul jo minosegu, megbizhato tap, azok kozul biztos talalsz olyat, amit konnyen be tudsz szerezni a kornyekrol. Ha megse, akkor ott az online rendeleses modszer. Az ajanlott tapok kozul 350-400as boven eleg. Vagy lenne meg egy megoldas, de nem tudom megeri-e, ujrakondiztatni a tapot, mert a Sirtec sajnos nem tett igazan jo kondikat a Chieftec/Thermaltake tapbelekbe, pl ezert is nem szoktuk ajanlani a Sirtecet.

mod: igen, a Corsair VX450 nagyon boven eleg neki.

[ Szerkesztve ]

(#4753) Micha3l válasza venember83 (#4752) üzenetére


Micha3l
tag

Koszi
Sejtettem hogy valami ilyesmi a gond.
Ujrakondiztatni? lehet hogy megcsinalom, nem all tolem messze a weller, ha van jo leiras, vagy ha megmondod melyiket mire kell cserelni. Alaplapon cserelgettem mar kondikat. Ott a Rubyconok eleg jo minoseguek. De lehet hogy frissitek egy ilyen Corsairre.
Koszi meg1*

(#4754) venember83 válasza Micha3l (#4753) üzenetére


venember83
nagyúr

Tappal szvsz nem jatszunk, mert nagyon csunya vege lehet. Ha megis sk ujrakondiztatason torned a buksid, akkor lepj kapcsolatba stollal, didymannel vagy Csaba_20_-al, ok tobb infoval tudnak szolgalni, leven, h tapokkal foglalkoznak s ebbol elnenek meg. Rubycon kondik tudtommal jok.

Nagyon szivesen.

(#4755) KisBundi válasza Micha3l (#4753) üzenetére


KisBundi
őstag

A táp újrakondiztatásával lehet meg lehet oldani a dolgot de csak ideiglenesen mert a melegedéstől lassan újra kiszáradnak és akkor u e a helyzet, szóval inkább ajánlott a tápcsere.

(#4756) Szten Márs válasza KisBundi (#4755) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Emmm.... önmagában igaz, hogy ideiglenes megoldás a kondiztatás. Ellenben ilyen logika mentén gondolkodva az új táp vétele is ideiglenes megoldás, hisz abban is vannak kondik, idővel azok is meghalják magukat, és ugyancsak ez lesz a helyzet :U Egyébként újrakondizás során elég jó minőségű, hosszú élettartamú kondikat szoktak a tápokba rakni, legalábbis azok, akik itt a PH-n ilyesmivel foglalkoznak.
Ettől eltekintve a szóban forgó táp valóban régi konstrukció, nem feltétlen mai gépekhez tervezve.

(#4757) Sk8erPeter válasza elfelejtette (#4713) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hi!
"A PNR szekunder oldali hűtőbordája kissebb, emiatt a két 12V-os ág együttes terhelhetősége 275W, szemben a PNF 300W-os terhelhetőségével."
Ezt nem igazán értem. Mind a 350PNR, mind a 350PNF elvileg 350W-os teljesítményre képes. Az alapján, amit írtál, még a 300W-ot is alig éri el?? :F :F

Sk8erPeter

(#4758) VaniliásRönk válasza Sk8erPeter (#4757) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A 12V-os ágakról volt szó, a táp előállít még 3.3 és 5V-ot is.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#4759) gPoint


gPoint
tag

Sziasztok!

Lassan itt az ideje, hogy új vga-t vegyek. Egy ATI 3870-re gondoltam. Valószinű lesz még egy Raptor vinyo is. Vajon elbirja a jelenlegi tápom a megemelkedett igényeket?
A pontos tipusa: Aopen AO400-12AHNF Amúgy mi a véleményetek erről a tápról?
Gondolom egy későbbi CF bővitéshez elkellene már egy 500-600W körüli táp.

Konfigom:
Gigabyte P35-DS3P
C2D E4300@3GHz
2x1 GB Geil Ultra
Leadtek 7600GS 256MB
X-Fi Extreme Gamer
Samsung 250GB
NEC 7173 DVD-RW

:R

(#4760) Szten Márs válasza gPoint (#4759) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az Aopen tápokban FSP bél van, szóval a minőséggel nincs gond, mindenesetre jó lenne tudni, hogy a tied hány ampert is tud 12V-on, meg tudnád nézni nekünk? (rajta van a táp címkéjén)

(#4761) gPoint válasza Szten Márs (#4760) üzenetére


gPoint
tag

+12V1 14A
+12V2 15A

(#4762) Szten Márs válasza gPoint (#4761) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Bőven elég lesz még a mostani tápod. Egyébként is, ha jól emlékszem - valaki majd erősítsen meg, mert nem én vagyok a legnagyobb VGA tudásbank a PH-n - az új ATi csodák nem esznek túl sokat.

[ Szerkesztve ]

(#4763) gPoint válasza Szten Márs (#4762) üzenetére


gPoint
tag

Huhh ennek örülök :K

Köszi a választ :R

(#4764) venember83 válasza Szten Márs (#4762) üzenetére


venember83
nagyúr

Megerositve.

(#4765) Sk8erPeter válasza VaniliásRönk (#4758) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

OK, köszi, ehhez a részéhez nem igazán értek, ezért nem értettem. :B
Ezek szerint érdemes inkább a nagyobb hűtőbordával rendelkező 350PNF-et venni? :F

Köszi, hogy foglalkoztál a dologgal. :R

Sk8erPeter

(#4766) Szten Márs válasza Sk8erPeter (#4765) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, érdemesebb, bár a különbség a kettő között nem jelentős.

venember: thx :R

(#4767) Sk8erPeter válasza Szten Márs (#4766) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ok, köszi. :R
Egyébként a fura az, hogy a 350PNF-et még olcsóbban láttam, mint a 350PNR-t. :)

Sk8erPeter

(#4768) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Hasonló mulatságon töröm a fejemet mint gPoint :D

p35-ds3
E4400@3Ghz
2*1Gb kingmax 1066
2 winyó + ODD
x1950GT
és majdan karácsony után 88GT/3870

Szóval ilyen tápom van eddig semmi gond vele szerintetek jó lesz?

Üdv

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#4769) Szten Márs válasza MZsoltee (#4768) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nehéz megmondani, a modecom érdekes állatfajta... FSP belsővel szerelt jó modecomtól, tűrhetőn át vargáné kategóriájú hulladékokig minden előfordulhat a neve alatt... én annyira nem bíznék benne.

(#4770) MZsoltee válasza Szten Márs (#4769) üzenetére


MZsoltee
veterán

Én csak ezé bizok mert nehéz mint az állat, az meg csak jót jelenthet, nem hiszem hogy olmot öntöttek volna bele csak hogy nehéz legyen. Haverommal voltunk házat meg tápot venni megfogta a tápot mer hogy az könnyebb erre kiderült hogy a kis Happy ház dobozzal mindennel könnyebb mint az önmagában :D

Védelem meg v an benne szóval agyon csak nem vágja a konfigot, amúgy hogyan lehetne megtudni miylen kategóriába tartozik vargáné vagy fsp? :D

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#4771) Szten Márs válasza MZsoltee (#4770) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát ez így ebben a formában nem jó tápminőség-ellenőrzési taktika:
Vegyünk két példát: Tagan Easycon tápegységek, csillogó, minőséget sugárzó külső, jó magas ár, de azért egy nehéz táp = jó táp hiten nevelkedett user megemeli biztos, ami biztos alapon és nehéz mint a dög, és ezen megnyugodva megveszi, hogy remek tápot vett. A valóságban egy minden védelmet nélkülöző, összehányt, veszélyes kosntrukciót sikerült baromi drágán beszereznie...
Másik eset: emberünk hallotta innen-onnan hallotta, hogy az FSP remek tápokat gyárt, elmegy a boltba, kér egy Green Powert, meg is kapja, jellegtelen szürke táp, kartondobozban, így kissé gyanakodva biztos ami biztos alapon megemeli, és hát nem lesz éppen nehéz, szóval lehet inkább leteszi, és vesz helyette egy előbb említett selejtet... ezzel a tömeg - minőség reláció hiedelem miatt elszalasztva egy remek tápot.

Az olyan dolgok, mint a jó hatásfok miatt lecsökkentett hűtőborda felület, az aktív PFC passzív helyett, az ólom száműzetése a felhasznált anyagok közül mind-mind csökkentik a táp súlyát, mégis a jó minőségű tápok kerülnek le így a futószallagról, ugyanakkor egy nehéz táp is épülhet hulladék elektronikára, mint a Tagan esetében a "legendás" TL494...

MOD: azt, hogy van benne védelem, hogy sikerült megállapítani? :F
Egyébként leginkább úgy lehet megtudni, hogy lefotózod a belsejét és belinkeled a mélyvizes topicba, megszakértésre. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4772) dik


dik
őstag

Hi!

Egyszerű kérdésem lenne mindenkihez, nektek mi a vélemlnyetek a mostani tápom egy vantec 420w már 4 éve dolgozik szépen, szerintetek érdemes lecserélni? Erről a tápról mit hallottatok (minőségre és élettartamra nézve)! Amúgy a konfigom: abit an9 32x, 4000+, 4*512 ddr2 kingmax, inno 7950gt 512mb, 2 vinyo (320gb, 160gb), fél zsák ventillátor, dvr-108 dvd író! Ha esetleg jobban járok ha lecserélem korából adódóan mit ajánlanátok helyette ami legalább eddig mint ez megálná a helyét esetleges fejlesztést követően is!

Válaszaitokat előre is köszönöm!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#4773) Tonycs


Tonycs
csendes tag

HAli!

vásárlás előtt, két tápot néztem...átlagos konfighoz...
Zalman ZM460B-APS
Corsair VX450

legyen csendes, és "gond"mentes...
úgy emlékszem írta itt valaki, hogy "cicereg" a ZM táp, ez mindre igaz, vagy csak ha éppen kifogom a "szerencséset"?
akinek van tapasztalata, az írhatna róla néhány szót.
Köszi
Tony

(#4774) MZsoltee válasza Szten Márs (#4771) üzenetére


MZsoltee
veterán

Hát a szétszerelés nem tudom hogy jó 5let-e, mert a gari ugrik ugyebár és ha szar a táp akkor nagyot buktam osrozatszám meg iylenkről nem letne megtudni? :S

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#4775) venember83 válasza MZsoltee (#4774) üzenetére


venember83
nagyúr

IMEI szamot akartam irni, de nem :B

UL szam, egy E betu s utana hat szam. Ilyet keress a tapon, ebbol meg lehet tudni milyen gyartmany a tap bele.

(#4776) MZsoltee válasza venember83 (#4775) üzenetére


MZsoltee
veterán

Hát ilyen nincs csak ezek:
M 500TCA0706 0751
P01558
meg 1 vonalkód 2 11002 753656

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#4777) Micha3l


Micha3l
tag

A Deer tapjairol tudtok vmit?
Milyen minoseget kepviselnek?

(#4778) detroitrw


detroitrw
addikt

egy gyorskérdésem lenne :U

400W Fortron SAGA Passive PFC /75%/ 9.5k
400W Chieftec DT400A2 Active PFC /valszeg 70%/ 10.5k

ill. az hogy Active mennyit számít?

Üdv. s köcce :)

(#4779) Szten Márs válasza Micha3l (#4777) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Legalja.

MZsoltee:
Muszáj rataj UL számnak is lennie, ilyet keress:

(#4780) Szten Márs válasza detroitrw (#4778) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Azt a 70%-ot a Chieftecnél hol láttad? :F Annál kicsit jobb hatásfokú azért.
A PFC-ről van bővebb leírás, abból le tudod szűrni, hogy neked mennyire számítana, egyébként ha nincs UPS-ed akkor gyakorlatilag nincs jelentőssége az user szempontjából.
Mindkettő táp amúgy jó, megbízható konstrukció, a Chieftec hangjára sokan panaszkodnak, a Saga hangjáról sajnos nincs információm.

(#4781) SteeWe


SteeWe
aktív tag

Sziasztok!

Sajnos az Enermax Leberty 400-as tápom beadta az unalmast, most helyett kellene egy másik.
Jövőre tervezek gépcserét, de szeretném ha tápot nem kellene vennem. A leendő konfig kb. így nézne ki:
E6600 vagy Q6600 vagy az ezeknek kb. megfelelő Wolfdale ill Yorkfield proci, de nagyon valószinű, hogy csak kétmagos procit engedhetek meg magamnak, 2*1 GB DDR2-es ram ami majd 4 gigára fog hízni, 8800GT vagy 3870-es ati vga. Ami még biztos lesz benne 1 SATA WD 320 és egy pata 80-as vinyó meg egy dvd író.

Elég lenne-e a fenti konfighoz is egy minőségi 400 W-os táp, vagy elkélne egy 500 W-os?
Milyen konkrét tápokat tudnátok ajánlani? Vidéken (szeged), enermax, vagy FSP johet számításba, esetleg még Corsair. Ezeket láttam az árlistában, amik sztem minőségi tápok.

Elvárásaim a táppal kapcsolatban:
- Stabil feszeket szolgáltasson
- A fent vázolt konfigot elbírja, tuningal egyutt is!
- Viszonylag halk legyen (a liberty-t nem találtam hangosnak)
- Lehetőleg harisnya legyen a vezetékeken
- a modularitás nem létszükséglet
- a tápcsati lehetoleg 20+4 tus legyen, a régi lapom miatt
- 2 nél több sata csati, egy vga csati

Olvasgattam kicsit, a Corsair VX-450 nagyon szimpatikusnak tunik, ph! tesztben is jokat irnak rola. FSP BluesStorm esetében kevésnek tunik a két sata csati ugyhogy az is kiesett sztem.

Thx a segitséget előre is!

(#4782) Szten Márs válasza SteeWe (#4781) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A 450-es Corsair tökéletes lesz hozzá :K

(#4783) Tibbah


Tibbah
csendes tag

Sziasztok!

450W Corsair VX450 (ATX,450W,PS2) 17 204 Ft 3 év
500W Fortron BluestormII 500Ret 16 200 Ft 2 év
500W Chieftec DT500A2 Active PFC 12cm 14 640 Ft 5 év

Melyiket lenne érdemes megvenni :F A 450-es Corsair-el szemezek, de nem tudom mennyire éri meg ha közel annyiért vagy olcsóbban van más minőségi alternatíva... Előre is köszi a segítséget!

(#4784) Szten Márs válasza Tibbah (#4783) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Milyen géphez?

(#4785) Tibbah válasza Szten Márs (#4784) üzenetére


Tibbah
csendes tag

4800+(G1)
2GB ram
x1950pro
2 HDD
1 DVD-író

(#4786) Szten Márs válasza Tibbah (#4785) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

400W-os Bluestorm 2 ;)

(#4787) tomjankins


tomjankins
csendes tag

Üdv!
Melyik tápegységet vegyem?
(később esetleg egy tuning is benne lesz)

Konfig:
Asus s775 P5N32 E SLI
Intel s775 Core2Duo E6850 3,00GHz
Scythe Ninja PLUS
Corsair DDR2 TwinX 800MHz 2048MB CL4 DHX 2db
Asus PCIe EN8800GT/G/HTDP/512MB 2db
WD Raptor SATA 1500ADFD 150GB 10K
WD RE2 SATA2 3200YS 320GB 7200/16 2db
DVD-RW Pioneer 212D DVD-writer drive SATA fekete 2db
CoolerMaster Stacker RC-810-SSN1

Tom Jankins

(#4788) SteeWe válasza Szten Márs (#4782) üzenetére


SteeWe
aktív tag

thx a választ! Akkor ha kiderul hogy csak a táp adta meg magát, megyek is vásárolni...

mod:
Nézegettem a vx550-est is. Azon 8pin-es pci-e csati van a vx450-en csak a hatos. A 8-ast mi használja ki? A felsokategoriás nagy étvágyú vga-k?

[ Szerkesztve ]

(#4789) yoid


yoid
tag

Az enermax liberty 620w vagy annal nagyobb teljesitmenyu tapot vegyek?
p5e, ddr2 4gb , hdd+1?, dvd+ blueray?,(geforce8800gtx?) ,de lehet , hogy par honap mulva jon a d9e high end geforce aminek nem tudom a fogyasztasat , es keves lesz ez a tap neki.750w neki , de az draga. :F

[ Szerkesztve ]

(#4790) Szten Márs válasza yoid (#4789) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Milyen processzor mellé lenne a táp?

Egyébként egy teljes gép teljesítmény igénye amiben 8800GTX és 2,66 GHz-re felhúzott E6300 volt (+ egyéb szokványos fogyasztók) kb 216W-nak bizonyult műszeres mérés során...
Szóval nagy valószínűséggel 450W-os Corsair lesz a te barátod is.

(#4791) venember83 válasza tomjankins (#4787) üzenetére


venember83
nagyúr

Na, most jovok akkor en, lejart Szten Márs szolgalata :))

Ebbe a gepbe kar valami also kategoriasat benyomni, szvsz egy 400as FSP Bluestorm II a minimum. Persze FSP PNF is tokeletes, csak e6850 s 8800GT melle Stackerbe ne PNF-et pakolgassunk, szvsz. Ezen kivul jo megoldas az elso hsz-ben megemlitett par Zalman, Corsair, jo kis halk megoldasok, ha mar proci cooler is halk, akkor tap is legyen az.

yoid: Ne remisztgesd az embereket, legy szives. Corsair HX520 ugy elviszi a konfigot tuningostul, akar SLI-stol, mint a diszpinty. Egy jobb 350-400as is siman megbirkozik vele, de, hogy te is nyugodt legyel, vegyel 500ast. Enermax Libertybol is boven eleg az 500as! Vidkari GPU-it egyre kisebb csikszelesseggel gyartjak, igy egyre kevesbe futenek -> fogyasztanak. 500 Watt boven eleg. Pont. Elso hsz-ben vannak meresi eredmenyek is, pl
2,66 GHz-re húzott E6300-as Core 2 Duo egy GeForce 8800GTX-el:
271W a hálózat felől -> ~ 217W a táp felől

Nagyobb tapot nincs ertelme venni, csak a penzt dobod ki!

mod: akkor megsincs vege Szten Márs muszakjanak :))

SteeWe: a kartyan levo nyolcas foglalat kompatibilis az "elozo generacios" hatos pci-e csatlakozoval, igy mindegy melyikkel eteted a karit. Kulonben igen, ujabb csucskozeli karikon van 8as pci-e csatlakozo.

re4792: Bekes keresztyen lelek vagyok, igy konnyeden megbocsajtok, foleg igy jokedvuen, mert holnap fizetesnap :DD. Gondoltam azert nem valaszolsz mert mara eleg volt a write-only userekbol.

[ Szerkesztve ]

(#4792) Szten Márs válasza venember83 (#4791) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát sorry, megzavartam a békés műszakváltást ;]

(#4793) detroitrw válasza Szten Márs (#4780) üzenetére


detroitrw
addikt

csak következtetni tudok ...
onnan hogy a Chieftec GPS-450AA (DT450A2) [link]
amit kinéztem az meg DT400A2 vagyis valszeg Chieftec GPS-400AA
amiről pedig itt az infó:
[link]
én is csak néztem hogy 70% /mert az nagyon de nagyon karcsú ... :Y /

oké köszi akkor SAGA lesz belőle :)

[ Szerkesztve ]

(#4794) MZsoltee válasza Szten Márs (#4779) üzenetére


MZsoltee
veterán

De nincs nézd meg itt a képet közelíts rá és nincs!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#4795) Szten Márs válasza detroitrw (#4793) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

70% felettit ír... minden bizonnyal biztosra akartak menni a specifikációk megadásával, annál nagyobb a valós hatásfoka. Mindenesetre a SAGA-val sem jársz rosszul.

(#4796) yoid válasza Szten Márs (#4790) üzenetére


yoid
tag

q9450 95w ha minden igaz , de olvastam mar felrobbant tapokrol , par hetes korban , fura.De most talaltam egy oldalt tapokrol fogyasztas mero.Az en szamitasaim szerint 560w koruli fogyasztasom lesz, megis kell a 620w nem? :F [link]

(#4797) detroitrw válasza Szten Márs (#4795) üzenetére


detroitrw
addikt

[OFF]igen bár az "kérdés" mennyivel ;]
ugyanis a magasabbakra meg odaírták a fix 76-ot :F
szal valszeg akkor 75 alatt van :K

köszi a szíves segítségedet :U [/OFF]

(#4798) Szten Márs válasza yoid (#4796) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ez szerinted fogyasztásmérő? :F :DDD :DDD
Ezen oldal linkeléséért itt a forumon már többeket felkoncoltak ;]

De hogy értsd miről van szó:
[link] - ezt olvasd el.

Amire mi hivatkozunk és ami szerint mi ajánljuk a tápokat, azok műszeres mérések... "kicsit" komolyabbak és megbízhatóbbak mint az ilyen selejt oldalak. Egyébiránt egy táp nem robban fel, ha túlterhelik, max a tápnak látszó ipari hulladékok (Q-tec és társai), de olyanokat nem ajánlunk. Ha nagyon biztosra akarsz menni, akkor 520W-os Corsair. És ott már durva tuning is bele fog férni.

[ Szerkesztve ]

(#4799) Májsztró válasza yoid (#4796) üzenetére


Májsztró
addikt

Ezzel a kalkulátorral elértem a 12123W fogyasztást :DDD

Cirka 80 venti , 60 meghajtó , 50 HDD , 4Ghz-en hajtott 4 db Intel quad , 32 daram DDR3-mas ram , tele kártyával , meg vízhűtéssel , meg stb .... :DDD

(#4800) yoid válasza Szten Márs (#4798) üzenetére


yoid
tag

thanx

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.