Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3251) Skynet258


Skynet258
veterán

Srácok, múltkor egy történetben leírtam, hogy amióta összeraktam a gépet, azóta pulzáló hangot hallok, és nem hiszem, hogy az elmebaj miatt van...bár ki tudja :F
Szal a lényeg, hogy rájöttem, nem az FSP Bluestorm II táp a ludas, hanem a nyomorult Samu vinyó (320-as) rezonál a házzal!
Megoldás, hogy új házat veszek (Raidmax Sagitta sztem :R )

Úgyhogy az FSP tápokat ezután is bátran ajánlom bárkinek (már ha számít, hogy én mit ajánlok :D ), hangját sem hallani, pedig nekem is halk cuccaim vannak (Hyper TX például).

https://geekpulse.hu

(#3252) Gabson730


Gabson730
tag

Hi Vénember, még egy kérdésem lenne mit lehet tudni a CM ezen tápjáról?

Köszi

(#3253) Gabson730


Gabson730
tag

Vagy Bárki másnak van tapasztalata ezzel a táppal esetleg?

(#3254) kormi0312 válasza Szten Márs (#3244) üzenetére


kormi0312
senior tag

Nagyon szépen köszi a tippeket! :R:R
...egyébként nincs Mozart-fülem! ;)

(#3255) mopa


mopa
csendes tag

Hello!

Veszek egy konfigot. E6550 proci, p35-ös alaplap, radeon x1950 video kari, 2 giga RAM Lesz benn 2-3 wincsi...
Szerintetek egy trust 420 w-tos táp el fogja ezt bírni? Egyáltalán jó a trust táp? Tudom , hogy mindenki a csiftekre meg ilyenekre esküszik, de most méltányos áron (szinte ingyen)jutthatnék egy trust PW-5250-as táphoz

Köszi a helpet, üdv

(#3256) CséZé válasza mopa (#3255) üzenetére


CséZé
őstag

A Trust nem jó táp úgy emléxem h benne is van a nem ajánlott tápok listájában, oylat ne vegyél.

(#3257) Szten Márs válasza mopa (#3255) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ipari hulladék.
Ajánlott márkák: FSP, Zalman, Chieftec, Seasonic, Corsair + első hsz első fele.

(#3258) mopa


mopa
csendes tag

Biztosan meg foktok kövezni, hogy miért nem olvasok utána, de több ezer oldalt átnyálazni... hát nemtom. Inkább teszek egy próbát és bekérdezem.
TEHÁT! Tisztelt forumozók!
Miért rossz egy táp? Mivel rosszabb egy trust mint egy "csivsztek"? Mi a különbség,, miben lesz nekem rosszabb ha nem ajánlott tápot veszek...

Köszönöm, és bocsánat :W :P

(#3259) mopa válasza Szten Márs (#3257) üzenetére


mopa
csendes tag

A másik dolog, hogy akkor a fent említett konfighoz milyen tápot ajánlanátok....köhi

(#3260) sakeee82


sakeee82
aktív tag

Sziasztok

A következő kérdésem lenne:

Van egy Chieftech 420W-es tápom. A típusát nem tudom,mert ahhoz ki kellene venni...

Szóval vettem egy 2160-as Intel procit, 2giga ramot, 8600gt vidkarit!

2 napig semmi gáz nem volt, előtte 2 évig kiszolgált egy ennél gyengébb konfigot!

De mostmár naponta kifagy játék közben!!!

Most a kövi értékeket mutatja:
a bios azt írja hogy a fesz értékek jók, de a mérő progik(everest, Sandra XII viszont +12V helyett 0,8-at, -5V helyett -7-et +2,5 helyett 1,9-et mutatnak!

Nem értek hozzá, ezért a tanácsotokat szeretném kérni, előre is köszi!

(#3261) Gyuri27 válasza mopa (#3258) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link], [link], [link], [link].
[link] Safety: UL, CB, CE, CSA, TÜV, Nemko, FCC, BSMI, C-TICK, GOST
gondolom a széftiti :DDD nem kell magyarázni. Nézd meg a trust-t neki van e ilyen.
Illetve az fsp-re ráírt teljesitmény valós és azt le is adja akár 24/7-ben. Míg az általad emlitett tápnál az a sok watt valószinüleg elméleti maximum, ha pedig valós akkor azt rövid iddőre adja le.

Egyébként ők fejlődőképesek több téren. Hiszem, hogy valamikor jó tápokat is fognak gyártani, de most ezt hanyagoljuk.

Amd - Radeon - Ryzen

(#3262) venember83 válasza mopa (#3259) üzenetére


venember83
nagyúr

Pl ezert sz@r egy tap, meg azert mert nem bir tobbet pl 1-2 evnel s ujra kell kondiztatni. Ajanlani meg fog mas, nem vagyok ajanlos kedvembe.

Kosz a hsz-t elfelejtette ;)

Most megtelt a pohar az ajanlasokkal es write-only uzemmodu userekkel, hagyom inkabb a fiatal generaciot is ervenyesulni.

Viszlat!

(#3263) ThuG4LifE válasza sakeee82 (#3260) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Ezek a progik nem mindig mutatnak valós adatokat, sőt, egyáltalán nem ... ha tudsz, akkor kérj egy havertól egy másik tápot, ha azzal is kifagy nem a táp a gond, ha megy azzal rendesen, akkor cseréld a tápot egy fsp bluestormra mondjuk, 350W elég neki. :)

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#3264) CséZé válasza venember83 (#3262) üzenetére


CséZé
őstag

lol :DDD

(#3265) Szten Márs válasza mopa (#3258) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Attól rossz egy táp, hogy nem hogy semmilyen védelemmel nem rendelkezik a hálózat felől bekövetkező bárminemű káros eseményre, ezzel azt átadva a gépnek, ami nagy eséllyel megdöglend, hanem még saját elhatározásból, kölső esemény nélkül is megöngyilkolhatja magát és a géped random alkatrészeit.

(#3266) stol válasza kormi0312 (#3242) üzenetére


stol
addikt

Az a gép, nemhogy 300W-ot, de még 200W-ot se kajál csőgázon.

(#3267) stol válasza Kriza (#3245) üzenetére


stol
addikt

Szabályozott kimenet ventihez?
Nah én még olyat nem láttam pályafutásom alatt :)

(#3268) stol válasza hülyegyerek (#3248) üzenetére


stol
addikt

Szerintem cseréld a ventit a tápban, ne szennyezzük környezetünket feleslegesen kidobott működő eszközökkel.

(#3269) stol válasza venember83 (#3262) üzenetére


stol
addikt

Neked is tele lett? :DDD

(#3270) hülyegyerek válasza stol (#3268) üzenetére


hülyegyerek
addikt

hát jó lenne...csak ahhoz szét kell buherálnom az egészet,mivel nem csavarral van összerakva....

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#3271) stol válasza hülyegyerek (#3270) üzenetére


stol
addikt

Minden táp csavarral van összerakva....
ez száz :K

(#3272) Kriza válasza stol (#3267) üzenetére


Kriza
őstag

Én ilyenre gondoltam: Chieftec moduláris táp és társa (1. oldal, 4. bekezdés), csak lehet, hogy pontatlanul fogalmaztam. :R

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#3273) Kriza válasza mopa (#3258) üzenetére


Kriza
őstag

Mivel többezer hozzászólás átnyálazása előtt fel merted tenni a kérdést, és csak 3-4 válasz érkezett eddig, így veszem a bátorságot, hogy én is válaszolok: link Annyi pontosítással, hogy természetesen ami elromolhat, az el is romlik, de egy minőségi tápnál az a veszély, hogy hazavág egy egy egész gépet, vagy akár csak pár alkatrészt, igen elenyésző (főleg egy sz@r táphoz képest).
Ajánlom figyelmedbe azt a topicot is. ;)

[ Szerkesztve ]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#3274) #35434496


#35434496
törölt tag

mekkora táp kell q6600-nak

(#3275) Szten Márs válasza #35434496 (#3274) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nincs mellette VGA, meg vinyók meg ilyesmi? :DDD

(#3276) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Az alábbi konfighoz milyen tápegységet ajánlanátok? Érdemes "komolyabb" összeget belefeccolni egy minőségi tápegységbe ebben az esetben? Egyáltalán milyen márka, típus jöhet szóba:

ABIT KT7A (socket A) alaplap
1100 Duron CPU
416MB RAM
Geforce 4 MX440 64MB
2db winchester (2.5GB, 2.5GB v 3.2GB)
hálókártya
hangkártya
LG CD író
CD olvasó
14' LiteOn CRT monitor
bill + egér :DDD

előre is thx :R

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#3277) #35434496 válasza Szten Márs (#3275) üzenetére


#35434496
törölt tag

8800 ultra a karim

(#3278) Lacika25


Lacika25
tag

Sziasztok4

24+4tűs alaplaphoz nem elég a 20+4 tűs táp? MSI K9N-Neo-s alaplaphoz menne

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#3279) stol válasza Kriza (#3272) üzenetére


stol
addikt

Ennek ellenére én azt mondom, a vinyók és alaplap hőmérséklete szabja meg a házventik sebességét.

(#3280) stol válasza #35434496 (#3277) üzenetére


stol
addikt

~330W/12V

Direkt nem írok táp összteljesítményt :)

(#3281) stol válasza Lacika25 (#3278) üzenetére


stol
addikt

DE.

(#3282) Lacika25 válasza stol (#3281) üzenetére


Lacika25
tag

Köszi a válaszodat, akkor megrendelem a lapot.

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#3283) #35434496


#35434496
törölt tag

Mi a véleményetek az enermax tápokról :F

(#3284) Szten Márs válasza #35434496 (#3283) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mi a véleményed a topic első hozzászólásáról? ;)

[ Szerkesztve ]

(#3285) ThuG4LifE válasza Szten Márs (#3284) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

:D :D

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#3286) ThuG4LifE válasza RoyalFlush (#3276) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

[link]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#3287) #35434496 válasza Szten Márs (#3284) üzenetére


#35434496
törölt tag

köszi :)

(#3288) JOTI válasza venember83 (#3142) üzenetére


JOTI
tag

Köszi venember83 :R

(#3289) Andrewhouse


Andrewhouse
aktív tag

Sziasztok!

Új gépet rakok össze!
Ma rendeltem meg a cuccokat a géphez:
Gigabyte p35 ds3 + e6550 C2D
2Gb Geil value ram
Gigabyte 8600gt
+plussz két vinyo max, egy dvd író
+egy Fsp400-PNF tápot rendeltem....

Ez gond nélkül elbírja ezt a konfigot??............

[ Szerkesztve ]

(#3290) ThuG4LifE válasza Andrewhouse (#3289) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

igen, jó választás ;)

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#3291) Kriza válasza Lacika25 (#3278) üzenetére


Kriza
őstag

... és mielőtt megkérdezed, így használd: [link]

[ Szerkesztve ]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#3292) hülyegyerek válasza stol (#3271) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Igen,közben megtaláltam a 4 pici csavart...ki is cseréltem a csodás "magic" márkájú ventit egy scythe-ra,de nem volt hajlandó elindulni vele,ezért muszáj volt visszatenni a gyárit...Abszolűt nem értek ezekhez a dolgokhoz,de azért lehetett,mert a tápventi 0,38Amperrel műxik , a scythe meg csak 0,18-al?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#3293) zsámoly


zsámoly
tag

Üdv.

KN9-SLI lapba vennék egy másik 7600GT-tJelenleg 350W-os FSP tápot használok.Valószínűleg a 2. kártyához már kevés lesz ez a teljesitmény.Szerintetek milyen teljesitmény, illetve márka lenne a legjobb választás?

''Rohadjon meg az is,aki behoz ide még...egy...brazil sorozatot. José don Padrafos''(Hofi)

(#3294) Kriza válasza zsámoly (#3293) üzenetére


Kriza
őstag

Elég lesz az. :K (Gondolom PNF)

Idézet az 1. HSZ-ből:
"Core 2 Duo E6700 két GeForce 7900GTX-el, SLI-ben: 304W a hálózat felől -> ~ 243W a táp felől" <---még ezt is elbírná, szóval a tiéd sem lesz gond neki. ;) Hacsak nem nagyon öreg a táp.

[ Szerkesztve ]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#3295) zsámoly válasza Kriza (#3294) üzenetére


zsámoly
tag

Köszönöm a válaszod ;)

Egy kicsit azért félek a dologtól.Nehogy itt lefagyások legyenek majd, vagy ilyesmi.Egyébként tényleg PNF, és nem régibb 10hónapnál

''Rohadjon meg az is,aki behoz ide még...egy...brazil sorozatot. José don Padrafos''(Hofi)

(#3296) barni00


barni00
tag

Üdv!
Azt szeretném még megtudni, hogy az FSP ATX-350PNF táp használható-e négyszögjeles szünetmentes tápegységgel?

Hol? A nyúlon túl???? Nem! A nyúl az!!!

(#3297) barni00


barni00
tag

Illetve véleményt szeretnék kérni (ajánlották :F ) a következő tápról:
MS Industrial Gold ms-400 Atx, vagy Ms Industrial KY 400 atx
Előre is köszönöm a válaszokat.

Hol? A nyúlon túl???? Nem! A nyúl az!!!

(#3298) Szten Márs válasza barni00 (#3296) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen használható.
Az alatta említett két táp emlékeim szerint a maximálisan nem ajánlott kategóriába tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#3299) Kriza válasza barni00 (#3297) üzenetére


Kriza
őstag

Én is úgy emléxem, hogy nem ajánlott.
Mindenesetre az FSP-vel nem veszel zsákbamacskát, szóval nem érdemes gondolkodni. FSP - ez már bizonyított. ;)

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#3300) Bobbysolo


Bobbysolo
tag

Sziasztok!
Kicsit off lesz, bocsi... Még a nyáron vettem egy FSP BlueStorm II 350W tápot, jól szuperál, csak már 2szer is volt, hogy a táp kikapcsolásánál mikor átbillentem a kapcsolót, "rázó hangot" ad ki a kicsike... Remélem érthető hogy mire gondolok... :)
Elég para... Ez normális jelenség? Mi okozza?
Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.