Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4401) AMD_ok válasza venember83 (#4399) üzenetére


AMD_ok
őstag

:R
Nagyon köszi, asszem a FSP tetszik jobban, viszont valamit elfelejtettem az előbb: létezik ebben az árkategóriában olyan táp, aminek alapból megvan a 6 ÉS a 8 tűs videokártya-tápcsatlakozója? (hogy ne kelljen vele szenvedni, átalakítókkal)

(gondolom, a corsair-ból a 450 w-ost mutatnád, mert tlejes ipon oldalt hozott be a link)

[ Szerkesztve ]

(#4402) venember83 válasza AMD_ok (#4401) üzenetére


venember83
nagyúr

Jaja, 450est, bocs, elfelejtettem kimasolni a pontos linket. Sajnos ebben a kategoriaban olyan nincs. Viszont a BlueStormon (500as) van ket 6os pci-e csati, a 6os meg kompatibilis a 8assal. A Corsairen csak egy 6os van viszont, ahhoz majd kellene valami eloszto, ha azt valasztod megis.

RedMantis: Ha pl Kentsfield melle kene, akkor talan a Corsairt javasolnam (bar a Zalman is kemeny 34 A-t tud 12 volton), de ha az adataidnal levo konfighoz kell, akkor teljesen mindegy, a tap nem lesz semmiben akadaly. A ket tap megkozelitoleg ugyanolyan eros, tehat igazan az szamit melyik fele huz a szived. S mindket modell rendkivul csendes is. Igy azt vedd amelyikhez konnyebben hozza tudsz jutni. Ha szamit valamit, akkor a Corsairre 5 ev a gari s par Zalman cicergett stand-by-ban, de korantsem mindegyik s ez megszuntetheto ha kikapcs utan aramtalanitod a gepet, ami kulonben is ajanlatos.

mod: ja, szivesen.

[ Szerkesztve ]

(#4403) AMD_ok válasza venember83 (#4402) üzenetére


AMD_ok
őstag

Semmi gond, köszi, hogy foglalkozol velem meg a problémámmal, mert én nem nagyon értek hozzá. Előszőr azt hittem, hogy elviszi az enyém is, de sajna az van, amit fentebb írtam, kilépked. 2d-ben napokig elmegy folyamatosan, tehát a 3d-s áramfelvételt már nem bírja, de megtartom tartaléknak,mert amúgy jó kis táp ez a 400-as Chieftec.
Ha még pimaszul kérdezhetek Tőled :)) , mennyibe fájna kb egy olyan táp, aminek van mindkét (6+8) csatija.

És még egyszer köszi :R

(#4404) RedMantis válasza venember83 (#4402) üzenetére


RedMantis
csendes tag

Köszönöm szépen.

(#4405) venember83 válasza AMD_ok (#4403) üzenetére


venember83
nagyúr

Ez nem volt pimasz :(

Ennyit. De szerintem maradj a BlueStormnal, annak is ket csatija van, penzed is marad, nem erdemes tapra ennyivel tobbet kiadni, 4k ft-bol mar jopar sort lehet venni :DD

Meg egyszer szivesen, mindkettotoknek.

(#4406) AMD_ok válasza venember83 (#4405) üzenetére


AMD_ok
őstag

Max köszi, eldöntöm, melyik legyen, de lehet megéri nekem a plusz 4k-t ;] , majd meglátjuk :DD

(#4407) Fooler89


Fooler89
őstag

Hello!

DFI RS482 alaplap, X2 3800+ cpu, 1GB Kingston 400 (bh-5) ram, Inno3D Pci-e 6600GT videokartya, ehhez a géphez kéne nekem egy táp. (2 hdd lehet hogy 3 lesz, egy dvd iró, tvkártya, hangkártya [nem tudom mennyi számítanak de azé leirom] és 4 venti::) )
1. Mivel a lapon 24pines csatlakozó van ezért gondolom nem hátrány hogyha a táp is ilyen.
2. nem akarom tovább fejleszteni a gépet viszont tuningolni igen.

Ehhez szeretnék egy stabil nem túl drága tápot venni.
Mit ajánlotok?

(#4408) Szten Márs válasza Fooler89 (#4407) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

FSP PNF 350W.
FPS Bluestorm 350W.
Chieftec GPS 350W.

(#4409) elfelejtette válasza venember83 (#4405) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Én is így vagyok vele. Havernak rakok össze gépet, és úgy vagyok vele, hogy 450-es Chifi helyett elég a 400PNF. A gépben amúgy E6750 és 8800GT lesz meg 2GB Geil Ultra. Tuning minimális alapfeszen, csak annyi, hogy a proci simán kihajtsa a karit.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#4410) Armando_19 válasza Fooler89 (#4407) üzenetére


Armando_19
őstag

Ahogy írták,
FSP 350PNF.
2. gépembe nekem is ilyen van.
Abban P5K, E2140@3000mhz, 2X1G kingmax, 8400GS, 2vinyó, 1 optikai meghajtó, és 3 venti.
Bőven sok is neki, nagyon eltalálták ezt a szériát. Csak már nagyon kevés helyen lehet kapni.

(#4411) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Mennyire szabad belemenni egy használt, de majdnem két év garanciával rendelkező FSP Bluestorm 350W megvásárlásába? Én nem érzek félelmet, és nem táplálok semmi negatívat ezzel kapcsolatban. :DDD

Az ára is kedvező, 6e HUF.

:C

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4412) venember83 válasza 04ahgy (#4411) üzenetére


venember83
nagyúr

Attol fugg mit fog hajtani. Ha valami lightosabb gepet (nem 8800/2900as vga-val), akkor siman elviszi meg jo ideig. Ha nem regebbi egy evnel, akkor 6 ezret szvsz meger.

zso73: attol fugg, 2900pro cf-hez mar nem eleg a 2 pci-e csati :P Hasznaldd egeszseggel! :K

[ Szerkesztve ]

(#4413) zso73 válasza Fooler89 (#4407) üzenetére


zso73
veterán

Tegnap vettem egy ilyet [link]
A PH-n is van teszt róla, nagyon dícsérik. A csatlakozók meg önmagukért beszélnek. Mindenhez van rajta ,és elég. :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#4414) zso73 válasza zso73 (#4413) üzenetére


zso73
veterán

Itt a teszt! "Tápos telitalálat." [link]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#4415) hugoo válasza Szten Márs (#4408) üzenetére


hugoo
aktív tag

Sziasztok!

Annyi kérdésem lenne, hogy szerintetek 300 v 350 W-os FSP PNF-re cseréljem a jelenlegi 400-as Chieftec-et? Elvileg a 300 is bőven jó, de akkor nem értem, h miért ajánlottál 350W-es tápokat a kérdező konfigjára (X2-es cpu?). A jövőre való tekintettel (bővítés), vagy más oka is van? Én lehet, h fogok gépet bővíteni még e mellé a táp mellé (FSP), de nem csúcskonfig lesz, így szerintem nem indokolt még a 350 W sem. Nekem a legfontosabb, h halk legyen, ezért cserélek: ha ebben jobb a 350W-os, akkor azt fogom venni.

köszi

[ Szerkesztve ]

(#4416) Szten Márs válasza hugoo (#4415) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Egyrészt, mert ha 300W-osat írok úgysem hiszi el. Másrészt, mert más típusokból/márkákból az a legkisebb és így lett egységes az ajánló. Harmadrészt meg valóban jövőbeni bővítéseknek. Negyedrészt, mert 300W-osat nem nagyon lehet kapni, egyedül talán az iponban. A tiédhez pláne tökéletes lesz a 300W-os. Hangban nem tudom melyik halkabb viszont sajnos. Azt sem tudom megmondani, hogy a 400-as Chieftecnél mennyivel halkabb, mivel még nem hallottam 400-as Chieftecet...

[ Szerkesztve ]

(#4417) hugoo válasza Szten Márs (#4416) üzenetére


hugoo
aktív tag

Köszönöm a segítséget, én elhiszem, h elég a 300 W, ehhez elég kicsit utánaolvasni itt vagy a ph tesztekben és még érteni sem kell hozzá...
Venember83 szerint jóval halkabb az FSP, de ha nem akkor sincs vész mert nem bukok semmit (pénzt sem). A zaj eléggé szubjektív sajnos, nekem anno a chifire azt mondták meg sem hallom majd, ehhez képest szerintem eléggé búg az a 12 cm-es venti :(
Ha van vkinek még tapasztalata chifi vs fsp ügyben ill fsp 300 <->350 téren, szívesen veszem!

üdv

[ Szerkesztve ]

(#4418) cettlee


cettlee
őstag

hali lenne 1 kérdésem. siftek 420 as tápom van(kb 4-5éves) , és most akarok gépet venni , aza kérdés hogy elviszi-e.

lap: giga p35ds3
proc: c2d 4400
vid kari: 8800gt
2*1 giga memcsi
1 vinyo
1 hangkari
1 dvd-író

ennyi.köszi elöre is.

(#4419) venember83 válasza cettlee (#4418) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

proba szerencse, de szerintem 3d alatt nem fogja birni. Kiszaradtak mar a kondik benne. Elso hsz. Vagy tomoren: FSP PNF, BlueStormII, Corsair VX vagy HX, Zalman 360/460b-aps, Chieftec GPS, Enermax Liberty 400, ezekbol valogass. Valamelyik nagy valoszinuseggel meg fog felelni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4420) zolee0307 válasza hugoo (#4417) üzenetére


zolee0307
őstag

Nekem igaz bsII van, de egyáltalán nem lehet hallani a hangját. terhelésnél is csak akkor ha közel hajolok hozzá. Havernak chieftech van, de én annak sem hallottam a hangját. Lehet, hogy a fülem rossz :F

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#4421) Szten Márs válasza zolee0307 (#4420) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

- Doktor úr, itt megnyomom fáj, ott megnyomom fáj, amott megnyomom, ott is fáj!
- Uram, önnek el van törve az ujja...

(#4422) Devil Smile


Devil Smile
őstag

hali all
1 kerdesem lenne ASUS450 True Power A-45GA taprol kernek velemenyt
nemsokara mennek megvenni
csifteket akartam de az most pont nincs ez lenne az alternativa
jo tap?
thx

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#4423) venember83 válasza Devil Smile (#4422) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia.

Ugyanaz a bele a GPS Chieftecnek, mint a 450es ASUSnak.
Jo tap.

Szivesen.

(#4424) Devil Smile válasza venember83 (#4423) üzenetére


Devil Smile
őstag

:C :R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#4425) Tituszazeb


Tituszazeb
tag

Sziasztok!
Tápot kéne vennem a 350w-os mercurym helyére (már tényleg itt az ideje).
AMD athlon x2 3600+, 2*512 800 mhz kingmax (+lesz még 1 giga vilyen), Abit kn9s, Galaxy 7600gs 256 ddr3, nec dvd író, szuper olcsó mercury ház (ehhez volt alapból a táp). Semmilyen plusz hűtőt nem vettem a gépbe.
Milyen tápot ajánlanátok? (lehetőleg minél olcsóbbat, és minél jobbat :D ) sztem ehhez a konfighoz nem is kell túl komoly darab. Esetleg vmi hűtést is írhattok.
Ja és ilyen hangos géppel még nem találkoztam mint ez. (ez a táp miatt van? vagy hűtés?)

a netem gyakran megszakad, és csak újraindítás segít: van olyan, h 1 órán belül többször is újra kell indítanom. Ez csökkenti a táp élettartamát?
ja és nincs húzva (még) egyik cucc sem.
Előre is köszönöm a segítséegt!

Kérek mindenkit, hogy privátban írjon, mert azt jobban észreveszem! Köszönöm! :)

(#4426) Gyuri27 válasza Tituszazeb (#4425) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] a jó öreg fsp.

Amd - Radeon - Ryzen

(#4427) venember83 válasza Tituszazeb (#4425) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia.

Tokeletes megoldas 1 es 2. Halk, eros, tartos, biztonsagos. Ja s ennel olcsobban nehez tapot gyartani.

mod: Gyuri fiam, ugye direkt csinaltad, h pont 27 mp-el voltal gyorsabb? Mert akkor elismeresem! :K

[ Szerkesztve ]

(#4428) Tituszazeb


Tituszazeb
tag

Köszi a választ, mindkettőtöknek! Alszom rá párat, és meggondolom melyik legyen.
Sziasztok!

Kérek mindenkit, hogy privátban írjon, mert azt jobban észreveszem! Köszönöm! :)

(#4429) Gyuri27 válasza venember83 (#4427) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azért mert én egyet írtam mester te pedig kettőt. Tehát a gyorsabb te voltál. ;)

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#4431) stol


stol
addikt

Valakinek lógtam egy 350 Bluestorm képpel, hogy van rajta 6Pin EATX csattantó:

(#4432) Gyuri27 válasza stol (#4431) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] az a valaki itt is megnézhette volna. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#4433) stol válasza Gyuri27 (#4432) üzenetére


stol
addikt

Direkt BSI-re fókuszáltam, mivel gygyerák UPS mellé kell... Ugye oda az A-PFC nem kéne...

(#4434) venember83 válasza Gyuri27 (#4429) üzenetére


venember83
nagyúr

Ne mesterezzel, nem vagyok az, sajnos...

Enszuke: kuldj privit profi tapos szakembereknek (stol, didyman, esetleg rudi vagy Hequila), szvsz amennyiben ugyanannyi feszt ad a periferiahaz tapja is, mint a molex csati, akkor siman hasznalhatod. Sry, tudasombol csak ennyire futja.

[ Szerkesztve ]

(#4435) Amazonas válasza Szten Márs (#4377) üzenetére


Amazonas
senior tag

„A "mintha" egy szó.”

Nem feltétlenül. :)
Csupán árnyalatnyi ugyan, de van jelentésbeli különbség az egybe- és különírás között.
Például:
Most úgy írok, mintha megbántottál volna. De jobb, ha ezt a helyesírási kérdést tisztázzuk, mint ha elsiklanánk felette.

ÉRZED??? :D

Ezért szép (és nehéz) a magyar nyelv.

(#4436) Amazonas


Amazonas
senior tag

Első hozzászólásba a PNR-t is be lehetne írni a PNF mögé perjellel, nem?

(#4437) EQMontoya válasza Amazonas (#4436) üzenetére


EQMontoya
veterán

a pnf egy fokkal jobb, de az se rossz.

Same rules apply!

(#4438) birooo


birooo
tag

Sziasztok!

Abban kérnék segítséget, hogy 500-550 W-os tápot szeretnék venni és a lényeg az lenne,hogy nagyon halk legyen. Gyakran megy éjszaka is a gép és helyhiány miatt alig pár méterre van a fejemtől. Kicsit (nagyon) hangos az a táp ami most benne van. Köszi a segítséget és javaslatot.

(#4439) Gyuri27 válasza birooo (#4438) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mond mihez kell "félkilowattos" jószág?

venember83: de inas sem vagy már. Tehát iparos a titulus. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#4440) venember83 válasza birooo (#4438) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

sajnos nem tudom milyen konfigod van, de ha halk tapra lenne szuksegem en ezt vennem. Vagy ebbol van 550es, meg modularis 520as. Minden csak penz kerdese. De szerintem boven megfelel neked a 450es is.

Gyuri27: :B

[ Szerkesztve ]

(#4441) Szten Márs válasza Amazonas (#4435) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

:R

(#4442) birooo válasza Gyuri27 (#4439) üzenetére


birooo
tag

lap: asus M2V
proc: AMD 5000+ X2
vid kari: 8800gts
2*1 giga memória
2 vinyo
1 dvd-író
1 dvd-olvasó

A Corsair VX450-et én is néztem, jó darabnak tűnik.
Tudom, hogy ez nem az a topic, de esetleg ehhez a procihoz egy szintén csendes hűtőt (ami megfizethető) tudnátok ajánlani?

(#4443) Fooler89


Fooler89
őstag

Úgy néz ki az FSP - 350PNF ami nyerő lesz nálam.

Köszönöm a segítséget! :R :R

(#4444) venember83 válasza birooo (#4442) üzenetére


venember83
nagyúr

Hyper TX2, szerintem. De ajánlott topik ebbol a szempontból ez.

Fooler89: Használd egészséggel!

Különben igen, EQMontoyának igaza van, FSP BlueStorm II is elviszi, de ha van pénz, akkor meggondolando választás a VX450 is.

[ Szerkesztve ]

(#4445) EQMontoya válasza birooo (#4442) üzenetére


EQMontoya
veterán

hyper tx2 vagy hyper tx am2-es, végülis tökmind1. corsair vx450 félgázon viszi el egyébként. 400as bs2 is elviszi.

Same rules apply!

(#4446) birooo válasza venember83 (#4444) üzenetére


birooo
tag

Megnéztem a Corsair VX450- es tápto és a Hyper TX"-es hűtöt és elég jónak (halknak) tünnek. Már csak az a kérdés hol vegyem meg együtt őket, mivel vidéki gyerek vagyok, így rendelném valahonnan, de ahol néztem sehol nem lehet együtt kapni a kettőt.
Valakinek ötlete esetleg?

(#4447) EQMontoya válasza birooo (#4446) üzenetére


EQMontoya
veterán

mondjuk itten ni! van mind2 az árlistán, felelősséget a boltért természetesen nem vállalok.

Same rules apply!

(#4448) birooo válasza EQMontoya (#4447) üzenetére


birooo
tag

köszi megnéztem. Létezik amit az oldalon olvastam? Corsair VX450 táp. Garancia: NINCS!!! Nem értem.

(#4449) venember83 válasza birooo (#4448) üzenetére


venember83
nagyúr

Itt van mindketto, táp, cooler. Corsair 5 év garival.

(#4450) syler


syler
aktív tag

Sziasztok.

Létezik moduláris táp aminek 1db 12V ága van? Ha nem akkor valami tx vagy vx corsair lesz szerintem.

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.