Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3801) Szten Márs válasza magi20 (#3800) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Kaicsnak? :F Ez gondolom vmi elírás de nem tudom megfejteni mi akar lenni.
Amúgy nem annyit értek azok a tápok és meglepődnél mennyire erősek. Egy 650W-os Q-tect lazán porbaaláznak (igen, teljesítményben is), bár ez az összehasonlítás annyira egyenlőtlen, hogy már sértő az FSP-re nézve ;)

(#3802) stol válasza magi20 (#3800) üzenetére


stol
addikt

És, mi volt a gond vele? nem bírta a géped? :D
Az a Q-Tec 300W-nál roskad meg.
A 350-es PNF meg 400W overloadig bírja stabilan.
12V-on 300W-ra képes stabilan.

[ Szerkesztve ]

(#3803) ksanyo


ksanyo
tag

Mi az újitás az új Seasonic S12 ll ben az S12 höz képest?

(#3804) venember83 válasza ksanyo (#3803) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

tartosabb kondik, tudtommal, illetve az S12-II az megfelel a 80plus szabvanynak. De ez csak par kondira vonatkozik, ami eleve a sima S12ben is boven tovabb tart mint ameddig a tapod hasznalnad, illetve a 80plus meg laboratoriumi korulmenyek kozt ervenyes, tehat nagyjabol ugyanaz a ketto a gyakorlatban, ha a sima olcsobb, akkor azt is nyugodtan megveheted, nagyon megeri.

(#3805) oliba válasza stol (#3802) üzenetére


oliba
őstag

Erre csak azt tudom mondani, amit Abu írt egy pcguru fórumba :D
Bocsánat, hogy kimásolom :)

[I]Nemrég mûterheltem ezt a tápot, meg is lett az eredménye:
Kéremszépen, sikerült egy gyönyörû 650Wés igancsak népszerû Q-val kezdõdõ (nem Q-technology, hanem a rövidebbik nevõ cucc) tápegységhez jutnom igen jutányos áron, így számtalan gép megmentése érdekében jól megfingattam szegényt, nagyságrendekkel megrövidítve már nem létezõ életét. Régebben kitapasztaltam, hogy durván 270W-os teljesítményleadásra képes maximum. Mivel az oldalán 12V-on 25A-es áramerõsséget hazudnak, így úgy döntöttem kirántom belõle (3,3V és 5V-on 15A-15A-ert kértem). Ez durván 425W-os teljesítményfelvétel. Bekapcsolás után olyat tapasztaltam amit eddig még soha, a három venti olyan hangosan pörgöt, hogy az már fájt. Rápillantva a konnektorban szorgoskodó teljesítményfelvételt mérõ kütyüre, egészen hihetetlen 824W-os teljesítményfelvételt tapasztaltam, így már érthetõ a ventik hangereje, hisz közel 400W-ot disszipál az egység. Bevallom õszintén egy kicsit megijedtem és azonnal a kikapcsolás mellett döntöttem, de közben három pukkanás közepette szép mennyiségû füst távozott a tápból. Ezzel bevégeztetett az egységnek. A biztosíték cseréje után minden rendben volt, persze a tápot nem probáltam újra hálózatra dugni, látszott rajta, hogy nem támogatná az ötletet.
Azért az a 400W-os hõmennyiség finoman szólva is tûzveszélyes (el se merem képzelni mi lett volna ha a 650W-ot rántom ki a csövön ). A táp természetesen kiérdemelte, hogy nem ajánlott minõsítésemet, modosítsam életveszélyes kategóriára.

Szerk.: azt is megjegyezném, hogy a 3 venti egymás ellen dolgozik, kis gondolkodással még talán használható hûtést is ki lehetet volna alakítani.[/I]

(#3806) ksanyo válasza venember83 (#3804) üzenetére


ksanyo
tag

Köszi!
Igazábol a mostani is elég, nem is hangos, de el tudnék képzelni halkabbat is, ezért gondolkozom seasonicban. Pedig ez is Adda ventis de hát a 8cm az 8cm :( . Abban vagyok még bizonytalan, hogy ugye az új tápok 12V ágra vannak kihegyezve, arról viszont fogalmam sincs hogy a mostani gépem melyik ágon mennyit használ, és lehet-e probléma abbol hogy az ujak 3,3V és 5V-on tudnak-e megfelelő teljesítményt adni..

Fogyasztásmérő szerint a gép (adatlapon) 95W-ot fogyaszt nyugalmi állapotban. Zsír. Szívesen faragnék még belőle de sok utánaolvasás után rájöttem hogy nemigen tudok, legfeljebb nagyobb hatásfokú táppal.

(#3807) ksanyo válasza oliba (#3805) üzenetére


ksanyo
tag

Azért ez szégyenteljes. Épeszű ember aki ilyet tervez?

(#3808) venember83 válasza ksanyo (#3806) üzenetére


venember83
nagyúr

Geped keveset eszik, ezert bar nem erre optimalizaltak a mostani tapokat, de siman elviszik a geped.

(#3809) DeadMeat válasza stol (#3702) üzenetére


DeadMeat
veterán

Megforditottam,sikeresen el is teptem a venti mazzagjat,gányolhattam össze,mert persze mikor maskor legyen rosz a páka,mint amikor kene... :DDD
Az eredmeny:Minden rendszerkomponensnek +10 fok,a hang pedig semmivel sem kisebb..
Ugyhogy most fordithatom vissza.
Szoval masik táp leszen ebből. :R

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#3810) j.bravo


j.bravo
addikt

Üdv!

Ahogy a nyitó hsz-ban is láttam, az alábbi két tápegység közül mindkettő ajánlott darab; egyikkel se járnék rosszul. Mégis, van esetleg valami lényeges különbség közöttük, ami az egyik vagy másik megvásárlását jobban indokolná?

a) FSP350-60THN-P
b) Chieftec GPS-350EB-101A 350W ATX

Egy ilyen konfigot hajtanék vele:

Alaplap GIGABYTE GA-945GM-S2
Proci Core2 Duo E2160 1,80GHz s775
RAM 2 x 1GB Kingmax vagy hasonló
1 db IDE vinyó (WD 250GB/16MB)
1 db DVD-író

VGA-nak elég lesz az integrált (nem játszom ill nem rajzolok 3D-ben), legfeljebb egy hangkártyát (ha az alaplapinak nem tetszik a hangja) vagy egy TV-tunert tennék még be.

Esetleg kisebb táp is elég lenne?
Kösz előre is!

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#3811) j.bravo válasza j.bravo (#3810) üzenetére


j.bravo
addikt

Ja, van egy tápom ami egy Dell asztali gépből (Optiplex gx270-ből vagygx620-ból; p4-es konfigok) származik.
Az megfelelő lenne-e? Elégmegbízhatónak gondolnám, de ki tudja :) (remélem, ti)

Whatever.

(#3812) Ginew


Ginew
aktív tag

1 táp annyit fogyaszt végülis mint a konfig, vagy pl egy 500as mindig 500on megy, ha csak 150 van használatban akkoris?

(#3813) nyunyu válasza Szten Márs (#3790) üzenetére


nyunyu
félisten

Mivel a Corsair HX520 az gyakorlatilag egy atmatricazott Seasonic M12-500, igy tokmindegy melyiket veszi.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3814) ádyz válasza Ginew (#3812) üzenetére


ádyz
addikt

annyit eszik, amennyi a konfignak kell

(#3815) venember83 válasza j.bravo (#3810) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

orom volt olvasni a hsz-ed :))

Peldaul 300as FSP PNF is boven eleg, de nagy valoszinuseggel az a dell tap is jo, nyugodtan probald ki, dell-ek nem tesznek trutymo tapot a gepukbe. Ha csak 20pines az ATX csatlakozo, az se gond, elmegy annyival is a lap.

Remelem sikerult valaszolnom az osszes kerdesedre.

(#3816) Chaser válasza Ginew (#3812) üzenetére


Chaser
titán

Nem, minden tápnak van bizonyos hatásfoka, hasszámot mondok: ha egy táp a konnektrorból 300W-ot vesz fel, és 50% a hatásfoka, akkor 150W-ot eszik abból a gép, 150W-ot pedig elfűtött, nyilván minél nagyobb a hatásfok, annál jobb. 80%-os hatásfoknál ugyanennél a példánál maradva, ha a táp 300W-ot fogyaszt a hálózat felöl, akkor abból 240-et eszika gép, 60W-ot pedig elfűt a táp.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3817) Gyuri27 válasza Chaser (#3816) üzenetére


Gyuri27
félisten

Akkor még azt, hogy milyen terhelés mellett milyen a hatásfok meg sem emlitetted. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#3818) Ginew válasza Chaser (#3816) üzenetére


Ginew
aktív tag

hát nekem egy 85% fölötti hatásfoku tápom van, csak az volt a kérdésem, hogy akkor csak nem jár maxon 1 táp, szal nem füti el azt, amit nem használunk el.. konkrétabban, hogy pl nem mind1 villanyszámlailag hogy 200wos vagy 50w os videokártyát teszek a gépbe

(#3819) j.bravo válasza venember83 (#3815) üzenetére


j.bravo
addikt

Köszi! :)
Otthon azért még megnézem a Dell-t, hátha van bővebb info (rémlik hogy esetleg Delta Electronics de nem emlékszem biztosan)
A teljesítménye mondjuk pici, 200 vagy 250W-ra emlékszem (megnézem), csak gondoltam hogy ha a GX620-ban levő Prescott típusú villanykányhának elég (épp egy ilyenről írok a munkahelyemről), akkor egy ennél elvileg kisebb fogyasztású C2D-nek is elég kellene hogy legyen... Azért persze még ki is próbálom a jelenlegi konfiggal (900MHz Athlon, ez egy 145W-os Compaq-ról megy egyébként, és betonstabil).

Ha biztos ami biztos alapon újat vennék, a linkelt FSP és Chieftec közül mindegy lenne?

Whatever.

(#3820) Chaser válasza Gyuri27 (#3817) üzenetére


Chaser
titán

Az a következő lecke:)

#3818 Ginew : nyilván fogyasztás szempontjából nem mind1, milyen vga-t rax a gépbe, de ez vonatkozik a procira is, az írásod elejét nem igazán értem :F

szerk: ill. ezt a részt nem értem: "hogy akkor csak nem jár maxon 1 táp, szal nem füti el azt, amit nem használunk el."

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3821) tlac válasza Ginew (#3818) üzenetére


tlac
nagyúr

azt, hogy 500 wattos egy táp, azt jelenti, hogy annyit tud adni max gépnek (jó esetben... még jobb esetben, akár többet is rövid időre), ha 100 watt kell a gépnek, akkor annyit ad és ha 85%-os hatásfoka van a tápnak, akkor a konnektorból táppal együtt 118-at (100 / 0,85) fog felvenni a gép

[ Szerkesztve ]

(#3822) stol válasza oliba (#3805) üzenetére


stol
addikt

Én 300W-ra "hiteesítettem", akkor még nem gyújt ki semmit, meg ott még "stabil" :DDD
De perverz és őrült, aki ezt használja...

(#3823) Szten Márs válasza nyunyu (#3813) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ez ebben a formában nem igaz :P
Ha azt mondod, hogy az elektronikája döntő részt megegyezik az 500-as M12-ével, az már okésabb.
Viszont ami miat a Corsair szimpatikusabb, az az M12-eseknél meglévő 6 centis pótventi hiánya. Nem igazán nyerte meg a tetszésem az a 6 centis venti az M12-őkön.

(#3824) stol válasza ksanyo (#3807) üzenetére


stol
addikt

IGEN!
Autóiparban álandóan ez történik, csak nem derül ki sose :D

(#3825) stol válasza DeadMeat (#3809) üzenetére


stol
addikt

Halkabb venti?
Lehet ennél nem szabályoz lejjebb az elektronika :B

(#3826) oliba válasza j.bravo (#3819) üzenetére


oliba
őstag

mindenképpen fsp

(#3827) bnss


bnss
veterán

Hello. Van már valakinek tapasztalata az FSP Saga+ tápokkal? Bár amennyi differencia van egy 400-as vagy 450-es Saga+ és a 400-as Bluestorm II ára között (~2k), inkább az utóbbit választanám. :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3828) Chaser válasza j.bravo (#3819) üzenetére


Chaser
titán

A 145W-os Compaqnak mi a pontos típusa? Nekem egy 200W-os van, az delta beles, 7 v 8 éves, olyan belülről mintha új lenne, és csak 8-as venti van benne, de az meg hangtalan.. jól összerakták anno:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3829) venember83 válasza j.bravo (#3819) üzenetére


venember83
nagyúr

Ha nem szamit a hang es az ar, akkor igen. Ha szamit barmelyik is, akkor fsp. Szerintem siman vinnie kell, nagyon keveset zabal a 2160as c2d, foleg integralt vidkarival siman vinnie kell a dell tapnak, ha 200as, akkor is.

(#3830) DeadMeat válasza stol (#3825) üzenetére


DeadMeat
veterán

Hat kerdeztem ezt is,nem valaszoltal ra,azt hittem nem ajanlott dolog.A hangjaval idle allapotban nem is lenne gondom,tenyleg csak a hdd-t hallani.De terhelve... borzalmas.
Esetleg valami venti ajanlat?Amugy 0,30A-es venti van benne.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#3831) Bla82


Bla82
tag

Sziasztok!

Az alábi konfighoz 300-as vagy 350-es fsp-t vegyek?

478-as 3GHz prescot
Galaxy 7600gt agp
dvd író NEC 7173
Asus DVD olvasó
Asrock P4M800 lap
2 GB ddr ram

(#3832) venember83 válasza Bla82 (#3831) üzenetére


venember83
nagyúr

Hello, mindketto elviszi, de inkabb 350, prescott miatt. Nem annyival dragabb, h ne erne meg, szerintem.

(#3833) Bla82 válasza venember83 (#3832) üzenetére


Bla82
tag

Szia.

Köszi a gyors választ. Akkor a 350-est veszek.

(#3834) elfelejtette válasza DeadMeat (#3830) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
A táp gyári ventijének áramfelvételénél lényegesen fontosabb tényező a légszállítása, amitől 10%-nál nagyobb mértékben nem ajánlott eltérni.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#3835) cseh_nandi


cseh_nandi
csendes tag

Hi!

10 honapja vettem 1 FSP Green PS 400W (FSP 400 gln 60 azthiszem) tápot.
Sajnos nemrég rönkrement. :( Füstölt meg szikrázott, ugyhogy gyorsan kikapcsoltam.
Csak megerősítést szeretnék kérni, hogy nem azért ment tönkre, mert túl sok volt neki a gépem. Igaz hogy sokat volt bekapcsolva, de nem ment állandóan, szoval lez a 24/7 sztem nem volt meg.

Amit hajtott a kis zöld manó:
Asus p5b
C2D E6300
msi 7900GTO
2 ram
3 winchester (1 ide 2 sata)
+ egér, bill, dvd

Ja, és ha valamit megsut a táp akor mi van? Vagy az nem történhet meg?

(#3836) ugux


ugux
tag

Sziasztok!
Előre is bocs a láma kérdésért, de sajna nem tudom...
Ha egy táp mondjuk 350W-is, vagy akár mennyi, akkor annak fix fogyasztása van, vagy attól függ a fogyasztás, hogy mi van rákötve?? Tehát pl azt akarom megtudni, hogy ha nagyobb tápt veszek, akkor többet fog fogyasztani a gépem, vagy ez csak az alkatrészektől függ??
köszi

(#3837) elfelejtette válasza ugux (#3836) üzenetére


elfelejtette
veterán

Olvass vissza kb. 20 hsz-t!

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#3838) ugux válasza elfelejtette (#3837) üzenetére


ugux
tag

köszi szépen, megtaláltam! :)

(#3839) Kriza válasza cseh_nandi (#3835) üzenetére


Kriza
őstag

Ezt simán bírnia kell egy ilyen tápnak. De ami elromolhat, az el is romlik.

2 ram <---ez jó. :D

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#3840) magi20


magi20
senior tag

Üdv ujra,most már tényleg lassan döntök..

szerintetek?

Nexus NX-4090 400W 13-ért
vagy enermax liberty 400-as 13-ért

vagy 400-as fsp green power 10-ért.-talán 9-ért

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#3841) Ferdzsoo válasza magi20 (#3840) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

400-as FSP 10-ért! :DD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3842) Dr. Romano válasza magi20 (#3840) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Így van! FSP!!!

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#3843) Ferdzsoo válasza Dr. Romano (#3842) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

LOL. Én vagyok az eladó! :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3844) Dr. Romano válasza Ferdzsoo (#3843) üzenetére


Dr. Romano
veterán

:C igazi üzletember :C

Azonban én akkor is azt mondom FSP!

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#3845) magi20 válasza Ferdzsoo (#3841) üzenetére


magi20
senior tag

igen de a többi ugyanazt tudja,viszont jobban felszereltek,,,

viszont feree13-nekem ez még a hétvégén kellene ám.

meglesed nekem hogy hány molex,meg ilyenek vannak rajta?pic-eilletve mennyi gari van,ha van.hány éves?

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#3846) Ferdzsoo válasza magi20 (#3845) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

pü ment...ezt ne itt beszéljük meg...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3847) stol válasza DeadMeat (#3830) üzenetére


stol
addikt

légszállítás a lényeg.
Tip. alapján neten utánakeres, max +/-20% eltérés lehet.

(#3848) stol válasza cseh_nandi (#3835) üzenetére


stol
addikt

Mivel a villámot az FSP se bassza vissza az égre, így ő is tönkremehet :DDD
Viszont, nem tesz semmit tönkre a gépben. :K

(#3849) stol válasza magi20 (#3840) üzenetére


stol
addikt

Enermax, vagy FSP. :K

(#3850) san diego


san diego
tag

Sziasztok!

Tudnátok ajálani olyan tápot amin van 8pines pci-e 2.0ás csati is és moduláris teljesítményben pedig minimum 600W árban pedig 30k alatt van.
választ előre is köszi :R

A szervezés az amit az előtt csinálsz mielőtt csinálni kezdesz valamit, hogy amikor csinálod ne keveredj bele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.