Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3151) ngdr88


ngdr88
tag

lehet hülye kérdés, de minek egy tépra pci-e csati?

Újra a PH-n! hamarosan lesznek új eladó cuccok, előre is ha bármi kellene írj!! Üdv!

(#3152) Gyuri27 válasza ngdr88 (#3151) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mert vannak olyan vga-k amiknek kell a + energy.

Amd - Radeon - Ryzen

(#3153) Xelo


Xelo
addikt

Coolink 500asomnak lassan jön a cseréje.. karácsonykor azt hiszem beszerzek egy ilyet: [Corsair HX620W]
jó választás? valamikor kipróbálnám majd CF-t vagy SLI-t, ezért kéne valami combos, na meg megbízható PSU

(#3154) Gyuri27 válasza Xelo (#3153) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ahha. [link] viszont itt láthatod, hogy a 450-s simán lehajt egy xt cf-t és egy áramzabáló szörnyet. Tehát a 620 erős tulzás és nagyzolás. Szerintem.
Ha megnyugtat vegyél 520-s a modularitás kedvéért.

Amd - Radeon - Ryzen

(#3155) Xelo válasza Gyuri27 (#3154) üzenetére


Xelo
addikt

de érted keresztszüleim usaból így is úgy is hoznak valami ajándékot karácsonyra, most miért 520as legyen ha lehet 620as is :D

(#3156) Gyuri27 válasza Xelo (#3155) üzenetére


Gyuri27
félisten

Lehet kilowattos is. Érted ugye?
Inkább kérd az 520-t és még valamit.
Szerintem. De mint látom eldöntötted. Úgyhogy kérd a 620-t.

Amd - Radeon - Ryzen

(#3157) Xelo válasza Gyuri27 (#3156) üzenetére


Xelo
addikt

azin kívül hogy soha a büdös életben nem fogom kihasználni, jó táp? :DDD amúgy nemtom 4magos proci húzva, 4giga memória, pár vinyó, cf vidikari (optimális jövőkép)... csak jó lesz az a 620W

(#3158) Gyuri27 válasza Xelo (#3157) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az egyik legjobb a tesztek alapján. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#3159) oliba válasza Xelo (#3157) üzenetére


oliba
őstag

Jó hát, vedd meg. 4magos tuningnál azért elkél a kakaó, főleg ha mondjuk 8800GTX SLI, vagy 2900XT CF

(#3160) venember83 válasza Xelo (#3157) üzenetére


venember83
nagyúr

Ebben az esetben mindenkepp erdemes egy ilyen minosegu tapot nyomni a konfig ala :K Bar ez a teljesitmeny akkor is sok... De jo, hasznald majd egeszseggel!

(#3161) Xelo válasza venember83 (#3160) üzenetére


Xelo
addikt

ezek közül még csak a memória van meg, de nyilván nem visszafelé fejlesztek, legalábbis hosszútávon nem. :)

(#3162) Joe fiú válasza venember83 (#3150) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Jólvan oké tudom h a "tudásához"képest nagyon olcsó de azért kiíváncsi lettem vna h van-e vkinek tapasztalata vele

(#3163) Xelo válasza Joe fiú (#3162) üzenetére


Xelo
addikt

csak 1 a probléma: az nem a tudása :) ráírják, könnyebb eladni

(#3164) martin5555


martin5555
csendes tag

szivok én is az uj szünetmentesemmel...

chieftec GPS 400AA-101A van most.

APC Back UPS --t lecseszi, mert a lépcsőzetes szinuszát a táp rövidzárnak veszi.

az APC- s supporttól kérdeztem, a chieftec GPS széria hisztis erre.

megkérdeztem, hogy pölö az enermax -ra volt e már panasz lépcsőzetes szin-ű ups-szel, de még nem vót. most tehát uj tápot hajtok!

kérdésem: táp-ban mi a legujabb szabvány? atx 2.0 ? mert ahogy olvasgattam, alaplapban már ATX 2.2 van.

és mi az FMA II egy táp esetében? kell az nekem ASUS a8n SLI premium , 1 x SATA 2 x DVD 1 x Nvidia 7600 256 gddr3 2 x1 GB ram esetében érdekes lehet? vagy modern alaplap csere után majd fog kelleni?

(#3165) Xelo válasza martin5555 (#3164) üzenetére


Xelo
addikt

2.2 tápban is. legalábbis a Corsair HX szériára azt írja newegg hogy: CORSAIR CMPSU-...HX ATX12V v2.2 and EPS12V 2.91 ...W Power Supply 100 - 240 V UL, CUL, CE, CB, FCC Class B, TUV, CCC, C-tick - Retail. nem értek hozzá de gondolom ez azt jelölné

(#3166) Szten Márs válasza martin5555 (#3164) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az ATX 2.0 ill 2.01 az elektronikai szabvány, a 2.2 pedig formatervezési.

(#3167) elfelejtette válasza Joe fiú (#3146) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
A noname tápokkal az a baj, hogy néha erőteljesen túlzóak a rájuk írt terhelhetőségi értékek. Tehát a te 550W-os 'tápod' lehet, hogy csak 350W-ot ad le. Ráadásul ezek az 'ipari csodák' általában mindenfajta védelmet nélkülöznek, így használatuk leginkább az orosz ruletthez hasonlít, mivel ha megdöglik, nincs semmi garancia arra, hogy akár az egész gépet kinyírja. De volt olyan is az egyik fórumtagnál, hogy látszólag minden hiba nélkül üzemelt a gagyi tápja, de közben néhány hónap alatt 4 vagy 5 vinyót is kinyírt szépen csendben.
Ja és van még 1 ellenjavallat velük szemben, mégpedig a hatásfok. Mivel amíg egy gagyi táp <60% hatásfok mellett lead 240W-ot a konfig felé, addig a konnektor felől 400W-ot vesz fel. Ezzel szemben egy modern, 85%-os hatásfokkal bíró táp ugyanezt megoldja a konnektor felől 284W felvételével.
Csak ennyit akartam elmondani.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#3168) barni00


barni00
tag

Üdv! Kezdő vagyok a témában. Érdekelne mi a véleményetek az alábbi tápról:
Chieftec HPC-420-302 DF
Nincs rajta vga táp. Az mit számít ha külön veszek ilyen tápkábelt, azonkívül, hogy lefoglal 2 molexet?

Előre is köszi a válaszokat.

Hol? A nyúlon túl???? Nem! A nyúl az!!!

(#3169) Dracula válasza venember83 (#3150) üzenetére


Dracula
senior tag

Hello!

Kösz a tanácsot, magam is az FSP felé hajlottam, árban kb. azonosak. (volt FSP-m már BS) A CM-eket is jó tápnak ismertem, erről nem tudok semmit, milyen belsejű és mennyire megbízható...

Hallottam már 1 éves körüli "ciripelő" FSP-ről is sajna, és 2 teljesen jó halk FSP-vel is van tapasztalatom.

Üdv!

(#3170) venember83 válasza barni00 (#3168) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

amennyiben nem vetted meg meg, ne is vegyed. Regi konstrukcioju tap, nem eri meg, inkabb keress valamit az elso hozzaszolasbol, koltsegkimelo megoldasnak pl tokeletes az FSP PNF, olcso, eros, halk. Ha nincs pci-e csatlakozo az nem problema, molex csatikbol is ugyanugy lehet taplalni a videokartyat, megfelelo atalakito segitsegevel.

Szivesen.

elfelejtette: azt hiszem elmentem a hsz-ed ;)

(#3171) Miti83


Miti83
tag

Sziasztok!

Segitségeteket kérem. Vettem egy FSP 350PNF tápot. Nem is olyan közel a lakóhelyemhez.

Konfigom a köv.: Gigabyte MA69G SH3, 4x512 667mhz A-data, X2 4000+ brisbane, 2db winyó. Nincs más benne, videókártya se!!! Integráltat használom.

Kérdésem: Lehetséges hogy annyira nem terheli le a tápot a gép, és ezért nem megy? Mert világit az alaplap és a DVD iró meg villog, de ki nem nyilik ha nyomom. :F
Ugyanakkor régi tápommal gyönyörűen feláll a gép.

Most akkor rossza a táp vagy mi a f.... van? :F

"Menj és terjeszd a Rendet, én pedig terjesztem a KÁOSZT. Ki-ki végezze a maga dolgát" Privit írj vagy csörögj meg. :) köszi és szép napot

(#3172) barni00


barni00
tag

És ez: chieftec gps-400aa-101a milyen?

Hol? A nyúlon túl???? Nem! A nyúl az!!!

(#3173) venember83 válasza barni00 (#3172) üzenetére


venember83
nagyúr

:K

(#3174) Bunyec


Bunyec
tag

Sziasztok! Milyen tápot ajánlotok ennek a konfignak?
ASUS P5K DLX
C2D E6850
2*1Gb A-DATA 1066 RAM
Gainward 8800GTX
Seagate 250GB Sata vinyó
dvd olvasó, író.
Köszi a helpet előre is.

(#3175) P00By


P00By
nagyúr

Sziasztok!

Tanácsotokat szeretném kérni!A közeljövöben tápot szeretnék vásárolni!Két jeloltem van az egyik ez a coolermaster a másik pedig a corsair 620 W megoldása!A tápnak a jövöben ki kell szolgálnia egy húzott 45 nm-es quad intelt ill. egy uj generációs(55nm vagy 65nm[ATI v. NV]) vgat!Ja igen a konfigban mas extra nem lesz,tehát egy winyó stb.

Válaszotokat/tanácsotokat előreis köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#3176) CséZé válasza P00By (#3175) üzenetére


CséZé
őstag

Akkor elég egy 520W-os Corsair is. De még szerintem az is sok.

[ Szerkesztve ]

(#3177) tlac


tlac
nagyúr

Azonos terhelés mellett a Corsair VX450-nek rosszabb hatásfoka van, mint a 400-as FSP Green Power-nek?

(#3178) tlac válasza tlac (#3177) üzenetére


tlac
nagyúr

core 2 e6400@3600 1,5V
7600gst
2 vinyó
2 giga ddr2
idle és load

[ Szerkesztve ]

(#3179) Kriza válasza tlac (#3177) üzenetére


Kriza
őstag

Elméletileg elég hasonlónak kell lennie. Azonos darabok között az eltérés szerintem akár az alkatrészek tűréséből is adódhat, olyan minimális. De egyébként nem mindegy az a pár százalék?

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#3180) tlac válasza Kriza (#3179) üzenetére


tlac
nagyúr

2 különböző táp között kérdeztem ;)

(#3181) Kriza válasza Bunyec (#3174) üzenetére


Kriza
őstag

Mondjuk egy ilyent: FSP BSII

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#3182) Kriza válasza tlac (#3180) üzenetére


Kriza
őstag

Igen, gondoltam. :) Úgy értem, hogy típuson belül is vannak eltérések (1-2-3%) az alkatrészek tűrése miatt. Így két típus között ez is meghatározó lehet ilyen minimális külöbnség mellett.
Szóval a két táp között nem a legjobb szempont a hatásfok alapján különbséget tenni. Szerintem.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#3183) tlac válasza Kriza (#3182) üzenetére


tlac
nagyúr

a GreenPower-t cserélném és legalább ugyanilyen (de inkább jobbat) hatásfokot szeretnék, mint ami most van (főleg idleben) :)

(#3184) Szten Márs válasza tlac (#3183) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Miért nem vagy megelégedve a Green Powereddel?

(#3185) Kriza válasza Miti83 (#3171) üzenetére


Kriza
őstag

Jópáran rendelkeznek ezzel a típusú táppal, de eddig a tipikus alulterheléses problémára nem panaszkodott tudtommal senki. Feszültségeket mérted esetleg? Ami elromolhat, az el is romlik, nekem pl. egy Seasonic nem akart rendesen menni. Lehet probléma esetleg az asszimmetrikus terhelés is, bár erre sem negyon panaszkodtak még ennél a típusnál.
Esetleg próbálj meg ráakasztani egy-két vinyót meg ventit, plusz terhelésnek, ha alulterhelésre gondolsz. Ha ez sem segít, próbáld bele a tápot egy másik gépbe is.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#3186) tlac válasza Szten Márs (#3184) üzenetére


tlac
nagyúr

hangos
és néha halkan ciripel

(#3187) Kriza válasza tlac (#3186) üzenetére


Kriza
őstag

Hát, a ciripelés nem a hatásfoktól van.
A hangosság meg lehet a venti hibája is.
Mindenesetre a Seasonic és Corsair tápok állítólag a leghalkabb aktív hűtésű tápok, szóval nagy eséllyel halkabb lesz.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#3188) P00By válasza CséZé (#3176) üzenetére


P00By
nagyúr

Köszönöm válaszod!Igen csak azt hallotam meg olvastam quad topikban,h nagyon jo eros tap kell a tuninghoz!
(2 520 W corsair halt meg a szemem elött :U )

(#3189) tlac válasza Kriza (#3187) üzenetére


tlac
nagyúr

Hát, a ciripelés nem a hatásfoktól van.

tudom
viszont minél jobb a hatásfok, annál kevesebb hőt kell elvezetni és a ventinek nem kell annyira pörögni

A hangosság meg lehet a venti hibája is.

valószínűleg, mert szerintem régebben nem volt ilyen hangos

(#3190) Szten Márs válasza P00By (#3188) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen nagyon erős táp, egy 520-as pont kimeríti ezt, sőt.
Ha 2 520-as Corsairt láttál elhalálozni, miért akarsz Corsair tápot? :U
Mi volt az elhalálozásuk módja és körülménye pontosan?

(#3191) CséZé válasza Szten Márs (#3190) üzenetére


CséZé
őstag

Hallottam már én oylanról is akinek 3 Enermax halt meg a gépében és a 4. tápja is az lett :)

(#3192) P00By válasza Szten Márs (#3190) üzenetére


P00By
nagyúr

Nem az 520ast akartam,mint azt lentebb olvashatod!Mind a 2* egy quad gep volt és egy 2900 XT,bár hozáteszem ismeros(elég jo szakember+sok ismeetség :) ) mondta,h kikerült forgalomba "pár" hibás darab!

(#3193) Szten Márs válasza P00By (#3192) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, csak márka-márka.
Nem tudod, hogy pontosan milyen szériahibáról beszéltek, azaz mit érint pontosan a tápon belül?

(#3194) P00By válasza Szten Márs (#3193) üzenetére


P00By
nagyúr

Sajnos nem,de ha gondolod megprobalom elérni,és megkerdem tőle!

(#3195) tlac válasza P00By (#3194) üzenetére


tlac
nagyúr

kérdezd meg ;)
és azt is, hogy csak az 520-ast érinti-e

(#3196) Szten Márs válasza P00By (#3194) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hasznos infó lenne, köszi.

(#3197) stol válasza P00By (#3188) üzenetére


stol
addikt

A jó és erős nem feltétlen nagy teljesítményű ;)

(#3198) P00By válasza Szten Márs (#3196) üzenetére


P00By
nagyúr

Hát a telefonszámát nem tudtam kideriteni!De dobattam neki egy mailt,remélem fog válaszolni...,ha ez megtörténik azonnal leirom nektek a szitut!

stol:Igaz-igaz :R

(#3199) Gabson730


Gabson730
tag

Helló Halk Tápot szeretnék venni éjszakai letöltésekhez ;)
Nem tudtok egy oldalt ahol nagyon halk tápokat árulnak?

(#3200) Szten Márs válasza Gabson730 (#3199) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Milyen géphez lesz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.