Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3104) csjoska


csjoska
csendes tag

Szevasztok! Ma elmentem egy nagyraktárba tápot venni a hamarosan készülő csodagépébe. Vénember83 egy Corsair VX450-est ajánlott a négymagos procihoz. Ehelyett én vettem egy FSP Bluestorm 400-ast. :) Miután beszereltem a gépembe, olyan csend fogadott az előzőhöz képest, hogy csak na. Miután megizzasztottam a gépet, pár mp-re lehúztam a procihűtő kábelét, a tápot így sem hallottam. Csúúúcs!
U.i.: Talán a tápnak köszönhető, de az antituning procimon +100MHz-et tudtam húzni, a VGA-n pedig +20-at. Eddig nagyon tetszik! :D

(#3105) csjoska


csjoska
csendes tag

Mármint a haver csodagépébe.

(#3106) Chaser válasza Egzee (#3092) üzenetére


Chaser
titán

Te géped sztem csúcson 150-170W-ot ehet...
1 gb-s és 512mb-s ram mért ne mehetne dualban? Jah, hogy én vagyok a kivétel, mert nálam ment..

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3107) Kriza válasza venember83 (#3100) üzenetére


Kriza
őstag

Inkáb nem vetem, mert megint baromságokat fogokírni, megyek aludni, hátha holnap jobb formában leszek. :(

csjoska: jó tápot vettél :R Én is jobban tudok húzni, miután lecseréltem a régi 420-as csíftekem egy új csíftekre. :F

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#3108) Egzee válasza venember83 (#3097) üzenetére


Egzee
őstag

Igen... Wattkalkulátor... És akkor mi van??? HUH??? Azért vettem nagy tápot vakegér, mert én fejlesztek is a gépen... És gondoltam a jövőre... Mivel a 6000+-os AMD már 125W-ot fogyaszt! És mert egy komolyabb VGA is ennyitt vagy többet... És táp témába nem szeretnék többet beszélni magamról... Annyit mondok, hogy egy megbízható tápot szerettem volna, ami miatt nem fogok kifagyni, ha fejlesztem a gépet... És nem fogom vakarni a fejem, meg olcsópénzért eladni a tápot, mert anno nem vettem meg a nagyobbat...

(#3109) Szten Márs válasza Egzee (#3108) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Oké ne beszélj többet, inkább tájékozódj, VALÓJÁBAN mi mennyit fogyaszt, ajánlom az első hozzászólást a figyelmedbe... a wattkalkuláról meg ezt a szösszenetet:
[link]

A te géped a harmadát fogyasztja annak amit írtál, és ha erre felhívják a figyelmedet ne megsértődj, hanem inkább nézz műszeres fogyasztásmérési adatokat és meg fogsz döbbenni....

(#3110) oliba válasza Egzee (#3108) üzenetére


oliba
őstag

Csak elmondom, hogy ennél a vganal és procinál nem fog jönni szinte soha olyan, amelyik több áramot zabál. Több áram több hőtermeléssel jár. Gondolj bele, hogy akkor mivel hűtenek már 8800ultránál többet fogyasztó kártyát? Esetleg 4slotos aktív hűtés? A gyártástechnológia fejlődésével nem fog többet fogyasztani, hanem egyre kevesebbet, így értelmetlen több 100W-okat kiadni azért, hogy a jövőben biztos elég legyen!!

[ Szerkesztve ]

(#3111) Egzee válasza oliba (#3110) üzenetére


Egzee
őstag

Tény, hogy az AM2-es rendszerem közel sem melegedik annyira mint az ez előtti Bartonos gépem... Valami igazság nállatok is van... De továbbra sem tartom hülyeségnek, hogy ezt vettem meg... PÁPÁ!

(#3112) Szten Márs válasza Egzee (#3111) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Na még egyszer: amit mi mondunk, azok MŰSZERES mérési adatok. AMi azt illeti nem egy helyről, nem kettőről, hanem 3-4 helyről és azt láthatod, hogy igen egy 8800GTX-es és X2-es rendszer kompletten padlógázon alig fogyaszt 200W felett, nemhogy a tied. Vagy ennek hiszel, vagy a wattkalkuláknak. Belinkeltem, h azoknak miért ne, innen te döntessz. Persze lehet pápá is, úgy hívják, hogy menekülés ;)

(#3113) Egzee válasza Szten Márs (#3109) üzenetére


Egzee
őstag

Te pedig olyan linket adtál wazze... Az igen... 167W-ot mértek... Hát hót zicher, hogy nem maxon mentek az alkatrészek, mert a 6800GS (MSI) például 83W-ot fogyaszt... (prohardver szerint) A 3000+-os processzor pedig 89W-ot fogyaszt! ezt összeadva nekem alapból 172 jött ki... Jééééé... Nééémá! (Jó persze, én a full-max értékeket néztem)
De akkor sem számoltam bele az alaplapot a ramját a két winyóját és a két optikai meghajtót...

Várom mielőbbi válaszotokat! De én jelzem, nem kötekszem és nem veszekszem... Ütöttem már meg ilyen vita miatt bokám szóval inkább előre jelzem!

(#3114) Szten Márs válasza Egzee (#3113) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A válasz egyszerű. A specifikációban megadott adatok egyrészről peak maximum értékek. Másrészről a specifikációk nagyrésze ilyen szempontból túlzó. Főleg a VGA-knál figyelhető ez meg, de más alkatrészeknél is. Ennek okát lehet találgatni, van pár hipotézis, számomra a legelfogadhatóbb, miszerint amerikában minden létező dologért perelnek, így muszáj olyan adatot megadniuk ami a legroszabb esetben is bőven több mint jó. De nem is ez a lényeg, ezt úgysem tudhatjuk. Mint említettem, az adatok műszeres mérési eredmények. Itt az első hozzászólásban, a prohadver különböző - főleg VGA - tesztjeinél teljes rendszerek fogyasztását tudod nézni, de rengeteg külföldi tesztoldalon, tápteszteknél, VGA teszteknél, rengeteg más helyen is. Ha megnézel 3-at 4-et és mindegyiken ugyanakkora értékek vannak és mind műszerrel mértek, akkor talán mégis pontosak.
Na meg ezt támasztják alá olyan dolgok, hogy 360W-os Zalman táppal ilyen konfigot hajtottak:
# Intel Pentium D 830 @3,75 GHz, 1,425 V processzor
# Coolink U8-92 processzorhűtő
# Asus P5WD2-E Premium alaplap
# 2 x 512 MB Corsair DDR2-1000 memória
# 2 x ATI Radeon X1900 XT videokártya
# 160 GB-os Samsung PATA merevlemez
# 200 GB-os Samsung SATA merevlemez
# Asus DWR-0804P optikai meghajtó

Ez a te számolásod alapján lehetetlen lenne.

(#3115) Anthony28


Anthony28
őstag

A fogyasztásról:

A haveromnak P5K Deluxe lap,Q6600-3ghz,2*1gb ram,7900GTX,4 vinyó,4optikai+5 venti.450w táp.
Van előlapi panele ami méri a teljes rendszer fogyasztást.100% terhelve is max.360W fogyaszt a gépe pedig a 7900GTX kajál rendesen!
Ennek tükrében nem is értem hogy 500W feletti tápegységre kinek van szüksége manapság. :Y

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#3116) Egzee


Egzee
őstag

Nah az ilyen előlapi panelek nagyon pontosak ám...

Szten Márs: Utálom a hipotéziseket... Amiket írtál, megdőlni látszanak, ha igazat mond az előlapi paneles forma... Ugyanis abban csak 1 VGA található és úgy fogyaszt annyit...
Hát nem toom... Jelentkezzen már innen, aki mondjuk számtech nagykerben dolgozik! Vagy egy akármilyen PC boltnak a szervízese..

Az Asus is rak 350W-os tápokat a gépjeibe... De ez olyan mint az 512MB ramos 8600GT... 256MB ramot képes lekezelni a chipset... Parasztvakítás... Hozzá nem értő emberkéknek raknak bele valamit, hogy lássák, hogy az jobb mert abban van...

Tehát! Te összeraknál egy olyan gépet mint pl az enyém (nem egy nagyágyú) egy olyan táppal... De egy akármilyen 350W-os táppal... GZ... Biztos IMBA lenne, ha ledermedne a játék mert nem elég erős a táp... Ugyanis nekem már volt olyan... 300W-os táppal... SocketA-s 650Mhz es procim volt 512 rammal és kicseréltem a voodoom egy 440MX Nvidiára... És fagyott is a NHL... Tápcsere volt és ment is mint a golyó... Ennyit erről... Álmodjatok szépeket, én mentem aludni...

[ Szerkesztve ]

(#3117) Anthony28 válasza Egzee (#3116) üzenetére


Anthony28
őstag

"SocketA-s 650Mhz es procim volt 512 rammal és kicseréltem a voodoom egy 440MX Nvidiára... És fagyott is a NHL... Tápcsere volt és ment is mint a golyó... Ennyit erről... "

Megnyugtatlak hogy nem volt ott kevés a táp inkább szar volt a táp, attól nem fagy mert kevés.Sztem.Ha kevés neki újraindul a gép. :U

"Az Asus is rak 350W-os tápokat a gépjeibe... De ez olyan mint az 512MB ramos 8600GT... 256MB ramot képes lekezelni a chipset... Parasztvakítás... "

Sztem meg az a parasztvakítás akivel elhitették, és vesz egy 5-600W táegységet mert a 2900XT vagy 8800-nak biztos kell annyi. :F
Legjobb példa..meg köl nézni a konfigomat! E6750@3760mhz,4 vinyó,4 optikai,8800GTX,6 venti,2 pci-e sata k,1 pci hang kari,8 usb használva, 465W Enermax táp ami már 6 éves, és még 1x semm fújt langyosnál melegebb levegőt, ami ugye fémjelzi a terheltséget! :U

[ Szerkesztve ]

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#3118) stol válasza Egzee (#3113) üzenetére


stol
addikt

Miért kell megkérdőjelezni a szakember szakértelmét és miért kell megkérdőjelezni a már többször hitelesített műszerekkel elvégzett mérések eredményét?
Ha már ütötted meg a bokád, akkor miért kereseb megint magadnak a gondot? :F

(#3119) stol válasza Anthony28 (#3115) üzenetére


stol
addikt

Aki frankón beszopja a marketinget, meg wattkalkulát. :K

(#3120) stol válasza Egzee (#3116) üzenetére


stol
addikt

Hát nem toom... Jelentkezzen már innen, aki mondjuk számtech nagykerben dolgozik! Vagy egy akármilyen PC boltnak a szervízese.
Jelentkezem...
Szakmáim az aláírásomban.

Mielőtt a szád járna, ezt sasold meg:[kattide]
A címbéli konfigban 89W-os x2 szerepel 5600+-on (2,7GHz) és első generációs x1900xt van, ami az x1950XTX-től többet kajál.
A mért konfigban 70% hatásfokú FSP van, segítek a számításokban.
200W@konnektor/0,7=144W
144W-ot kajált a gép kb. csőgázon.

Ha ennek se hiszel, menj a fenébe okostojás és használd a nagy tápod a 100W-ot kajáló gépedhez.
Naponta rakok össze annyi gépet, amennyit te max összerakva látsz egy napod alatt.

[ Szerkesztve ]

(#3121) stol válasza stol (#3120) üzenetére


stol
addikt

Vagy ezt is meg lehet nézni, amikor egy 500wés táp meghasal egy 200W-ot se kajáló gép alatt.[kattide]

(#3122) Skynet258 válasza Egzee (#3113) üzenetére


Skynet258
veterán

Te a Gamestar fórumáról szöktél át hozzánk, ugye? ;]

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#3123) noip666 válasza stol (#3120) üzenetére


noip666
csendes tag

Tetszik a videó, jó kis táp, nekem is hasonló van csak nekem 350GTF. Halk, stabil, FSP. Olyan fogyasztásmérőt merre lehet kapni? Régóta keresek, de sehol nem találok. Nem eladó esetleg? ;]

(#3124) noip666 válasza Skynet258 (#3122) üzenetére


noip666
csendes tag

:DD LOL :DD

(#3125) Fercsáj


Fercsáj
csendes tag

Sziasztok! Egy hal tápot szeretnék a következő confighoz: ASUS P5GC-MX lap, Pentium D 2,66 GHz CPU, 512M RAM, Galaxy 7600 GS 256MB DDR3 Zalman, 250 Gb SATA HDD, 80Gb IDE HDD, LG DVD író.
A tesztben is szerepelt Zalman 360B-APS-re gondoltam. Nehezen tudom felmérni a teljesítmény viszonyokat. Szerintetek elég ez, vagy jobb lenne a 460B-APS verzió?

"Fiam, mindegy mennyire értesz valamihez, legalább egymillióan sokkal jobban értenek hozzá"~Homer Simpson

(#3126) stol válasza Fercsáj (#3125) üzenetére


stol
addikt

Legalább 3-4 hsz-t olvasnál vissza b+ :(((
Választ kapnál kérdéseidre.
Ha lusta vagy visszaolvasni, akkor én lusta vagyok érdemben válaszolni.

(#3127) Szten Márs válasza Egzee (#3116) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem akarod érteni, rendben, nem gond.

Fercsáj:
Elég a 360-as. Btw tényleg érdemes ilyenkor kissé visszanézni, nagyon nagy a redundancia a kérdések között.

[ Szerkesztve ]

(#3128) venember83 válasza Fercsáj (#3125) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

Itt a valasz

Huha, micsoda vitarol maradtam itt is, nem kellett volna aludni :P Mondjuk a vakeger az nem tetszett, de spongyat ra, billentyuzetrol anonimitasban konnyu beszolni. Egzee legy szives ne gyere ide tapot ajanlani masnak tajekozatlanul, ugy hogy nem latsz a tevhitektol, ok? Nem kell atomfizikusi vegzettseg, doktoratus, stb, csak kicsit olvasgass elotte szaksajtot ;) Visszaolvasva hsz-em rajottem, h nagyon krisztusi nyugalom szallt belem :))

[ Szerkesztve ]

(#3129) Chaser válasza Egzee (#3116) üzenetére


Chaser
titán

Jelentkezik még egy műszerész, aki dolgozott szervízben is.
Ez nem neked szól, csak úgy írom..."Nincs azzal baj, ha valaki hülye, csak akkor minek játszik rá" :F "

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3130) venember83 válasza noip666 (#3123) üzenetére


venember83
nagyúr

Fogyasztásmérő, erre mondjuk úgy akadtam, hogy beirtam a G-betus titkos magan-keresőmbe a szót, hogy fogyasztásmérő s voilá.

(#3131) d0gz1ll4


d0gz1ll4
csendes tag

Olvasgattam vissza így csak megerősítést kérnék: Corsair vx450 vagy egy FSP 400 elegendő lenne egy amd 5600,msi 8800gts 320mb oc , 2 g ddr2, max 2 vinyo konfignak?

(#3132) venember83 válasza d0gz1ll4 (#3131) üzenetére


venember83
nagyúr

Uhum, teljesen.

(#3133) zolee0307 válasza Egzee (#3116) üzenetére


zolee0307
őstag

Az én konfigom olyan 300 w körül kajál (A hozzáértők remélem megerősítenek ebben). Én is azért vettem 500 W-os tápot, hogy legyen benne 1 pici tartalék, ha tuningolnék. Gondolkodtam 600 W körüli tápokon is, de lebeszéltek róla itt a topicban - amit köszönök, mert maradt lóvém :DD - és megvettem a bsII 500 W-osat. De itt egy link mennyit fogyaszt egy sli-s rendszer [link]. Szerintem a tápom még egy gtx-et elvinne sli-ben (ha lenne annyi lóvém), mert a bsII-m 480 ad le a 12 V-os ágán. Mondjuk szvsz nem lenne tuning.

Korábban egy TT (500W) tápom hajtotta a rendszert és az 14 és 15 A adott le a 2 12 V-os ágán és érdekes módon vitte a rendszert, de lecseréltem, mert nem bíztam benne. De itt is írják, hogy egy minőségi 350 W táp elvisz egy 8800GTX-es rendszert:[link]

Hozzáértőknek: Javítsatok ki ha esetleg hülyeséget írtam, annyira én sem vok járatos ebben a témában.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#3134) noip666 válasza venember83 (#3130) üzenetére


noip666
csendes tag

Kösz a választ ;) Asszem kicsit később veszek egyet énis... kíváncsivá tett a gépem hogy tényleg többet eszik e ez a fene 6000+ :D

(#3135) Fercsáj válasza stol (#3126) üzenetére


Fercsáj
csendes tag

Értem én, és vissza is szoktam olvasni mielött felteszek egy kérdést, sajna most sietnem kellett a munka miatt. Azt is értem, hogy idegesítőek a kezdők kérdései, ezért is elnézést.
Azt viszont nem értem, hogy miért kell egyből azzal nyitni, hogy "b+", elég lett volna annyi is, hogy olvass vissza, megrtalálod a választ. Eszemben sem volt senkit feleslegesen fárasztani.
Azért köszönöm!

"Fiam, mindegy mennyire értesz valamihez, legalább egymillióan sokkal jobban értenek hozzá"~Homer Simpson

(#3136) stol válasza d0gz1ll4 (#3131) üzenetére


stol
addikt

Mivel a gép, 200W-ot se kajál, így teljes mértékig felesleges a 450W-os táp.
Felesleges, de megvehető.

(#3137) stol válasza zolee0307 (#3133) üzenetére


stol
addikt

A te géped, QX6700-al és 8800Ultra-val kajálna csőgázon 300W körül.
Túl nagy tzápot se érdemes venni.
A fogyasztási értékek csökkenni fognak.
20%-al érdemes túlméretezni max.
Azt érdemes figyelembevenni, hogy pl. egy FSP 400PNF 350W-ot ad le 12V-on.
400W-nál is stabil 12V-on, de ez nem hivatalos, ez csak az én mérésem.

(#3138) stol válasza Fercsáj (#3135) üzenetére


stol
addikt

Utólag elnézést..
Azért harapok a dologra már elsőre, ugyanis naponta 6-7 ember ír be olvasás nélkül.
Ha ezt felszorzod egy hétre, kiszámolható, hogy a fórum hasznos hozzászólásainak ez sokszorosa.

(#3139) Kriza válasza venember83 (#3100) üzenetére


Kriza
őstag

Natessék, rávetették magukat jópáran helyettem is. Lehet, hogy többé a környékre sem jön. :)

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#3140) Fercsáj válasza stol (#3138) üzenetére


Fercsáj
csendes tag

Semmi gond! Végül csak összehoztuk az infót. Köszi a válaszokat mindenkinek, maradok a 360-as tápnál.

Üdv

"Fiam, mindegy mennyire értesz valamihez, legalább egymillióan sokkal jobban értenek hozzá"~Homer Simpson

(#3141) JOTI


JOTI
tag

Nagy vacilában vagyok :(
FSP Bluestorm2 BS500 vagy Chieftec CFT 500?
Csendesség nagyon fontos nekem, meg a felszerelés.
CFT 500-on minden van ami kell, csak azt nem tudom hogy az FSP-n milyen csatik vannak.
Tapasztalata van vkinek a 2 gép közül?
8800-as sorozató VGA-khoz elég lesz majd az 500 watt?
Thx

(#3142) venember83 válasza JOTI (#3141) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, eleg 500 watt, igen, van minden szukseges csati a BSII-n, ket pci-e emlekeim szerint, igen, halk.

Nem, nem olvastal vissza.

(#3143) Gyuri27 válasza venember83 (#3142) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azt meg minek :o
Egyébként egy vga-nak lehet, hogy kevés az 500w-t. Lehet kilówattosat kellene ajánlani. :W

Azt hittem mire ideérek sthol felrobban. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#3144) oliba válasza Skynet258 (#3122) üzenetére


oliba
őstag

Ezt most kikérem magamnak. Ott nincs sok kérdés, de általában én válaszolok rá (mostanában), és azért nem mondok hülyeségeket. :W

(#3145) Anthony28 válasza stol (#3119) üzenetére


Anthony28
őstag

:DDD :DDD ez jó volt!

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#3146) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Hali azt szeretném kérdezni h HKC tápokkal van e vkinek vmilyen tapasztalata,mert egy 550w-os moduláris 14cm-es ventis 2 év garos tápot tudnék venni 11e ft-ért

(#3147) Gyuri27 válasza Joe fiú (#3146) üzenetére


Gyuri27
félisten

hkc az mi?
De szerintem egy 550w-s moduláris tápért nagyon olcsó v sz.r a táp.
550w amúgy is mihez kell?

Amd - Radeon - Ryzen

(#3148) Dracula


Dracula
senior tag

Hali!

A kettő közül kéne választani

FSP 350W ATX/EATX tápegység, 12cm (ATX-350PNF) OEM

Cooler Master 380W eXtreme

Üdv!

(#3149) zolee0307 válasza venember83 (#3142) üzenetére


zolee0307
őstag

Venember83: A bsII két pci-e csati van, úgyhogy jól emlékeztél.

JOTI:[link]
Itt minden megvan a BSII-ről.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#3150) venember83 válasza Dracula (#3148) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

nem kerdes, FSP.

Joe fiu: az a tap csak cimken tud 550 wattot, jo vetel penztarcadnak rovid idore, de geped s vegul zsebed banhatja, szvsz penzt nem er. 11k korul mar tobb jo tap van: FSP BSII, FSP Green Power, olcsobban FSP PNF, Chieftec GPS, ha modularitas kell, akkor legolcsobb verzio az Enermax Liberty 400, de az mar 15-20k-s kategoria.

zolee0307: ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.