Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4801) tomjankins válasza venember83 (#4791) üzenetére


tomjankins
csendes tag

Köszi!
Corsair HX620W tetszik!
Akkor azt mondod hogy ez megfelelő lesz ehhez a konfighoz, esetleges későbbi tuning esetnén is?

Tom Jankins

(#4802) Szten Márs válasza tomjankins (#4801) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Tökéletesen.

(#4803) tomjankins válasza Szten Márs (#4802) üzenetére


tomjankins
csendes tag

Mégegyszer köszi. :R

Tom Jankins

(#4804) pigatt


pigatt
őstag

Üdv. Emberek!

Asus M2n32-SLi Deluxe; 2*1Gb A-Data Dual kit ddr2 800+; A64 X2 6400+; 2db BFG 8800Gt SLi;

Ehhez a konfighoz milyen tápot ajánlanátok nekem?
Eddig egy SF Atlas 550W-ast néztem ki.

i9 / 4080 / 32"

(#4805) Gyuri27 válasza pigatt (#4804) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az mennyi az?

Amd - Radeon - Ryzen

(#4806) Szten Márs válasza pigatt (#4804) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

X2 6400+? Hmmm, érdekes döntés a core 2 korszakban.

A szupervirág minősége elég kétséges, én inkább egy 520-as Corsairt javasolnék, vagy 500-as FSP Bluestorm 2-őt, vagy 460-as Zalmant (ZM460B-APS).

(#4807) ricsy888 válasza pigatt (#4804) üzenetére


ricsy888
senior tag

-FSP - BlueStorm II. 500W
-CHIEFTEC - GPS-550W ab
((szerintem)) :D

[ Szerkesztve ]

(#4808) pigatt válasza Gyuri27 (#4805) üzenetére


pigatt
őstag

13500HUF

i9 / 4080 / 32"

(#4809) pigatt válasza ricsy888 (#4807) üzenetére


pigatt
őstag

Azt mondjátok, hogy ezaz 500-as FSP elég?

i9 / 4080 / 32"

(#4810) pigatt válasza Szten Márs (#4806) üzenetére


pigatt
őstag

Különösebb oka nincs, AMD párti vagyok!!!

i9 / 4080 / 32"

(#4811) venember83 válasza pigatt (#4809) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen.

(#4812) Szten Márs válasza pigatt (#4809) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen elég. És az ajánlottak közül ez a legolcsóbb. Egy SF-nél egész biztosan izmosabb, és legfőképpen megbízhatóbb táp.
Mint fanatikus tagnak, biztos feltűnt már neked a kis piros MOD gomb, ami a hsz-eid felső részén világít, piros betűkkel. Ha valami eszedbe jut még egy hsz írása után, akkor azzal módosíthatsz 5 percig, nem kell egymás után több hsz-t írnod. Max a szövegbe beírod (akár vastagított betűvel) hogy kinek célzod az aktuális részét a hsz-ednek.

(#4813) lujo10


lujo10
aktív tag

Hi !
Szerintetek ezt a konfigot mekkora teljesítményű táp vinné el biztonsággal ?
ASUS A8V-VM SE
AMD ATHLON 64 4000+ San Diego (s939), ezt esetleg erre fogom cserélni AMD ATHLON 64 X2 4200+
2*1 GB Samsung DDR400
2 db NEC DVD +/-RW
1 db 80 GB SATA HDD
1 db 320 GB SATA II HDD
1 db FDD
A kari még nem biztos, egyenlőre ezek jöhetnek szóba: SAPPHIRE HD 2600XT 256MB GDDR4, MSI 8600 GTS OC 256 MB, Gigabyte GeForce 8800GTS 320MB, HD 3850 256 MB,
FSP, vagy Chieftec tápokon gondolkodom.

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#4814) Szten Márs válasza lujo10 (#4813) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

350W. FSP, Chieftec: helyes :K

(#4815) lujo10 válasza Szten Márs (#4814) üzenetére


lujo10
aktív tag

Köszi !

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#4816) geckowize


geckowize
őstag

Üdv.
Gépbolt.hu-n a gépösszerakóban poénból összeraktam az elképzelt konfigot amit majd a karácsonyt követő készlethiány után szeretnék megvenni, kíváncsi voltam, mennyibe fájna ott megrendelni (azt vágom, hogy jó drágába), na mindegy, a lényeg, hogy azt írja, hogy a Gigabyte GA-MA69G-S3H alaplaphoz nem passzol az FSP400-60GLN táp, merthogy nem működőképes konfig. Mert ATX-et kell belerakni. Most akkor ehhez a laphoz tényleg nem jó ez a táp?

(#4817) Szten Márs válasza geckowize (#4816) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

De jó. A választott táp ATX-es természetesen.

(#4818) dik


dik
őstag

Upsz bocs hogy ide irtam láma kis kérdésem a mai nap folyamán a nagy szakik meg mindenki átsiklott felette akik tudtak volna jótanácsokat adni, mindegy nem lényeg! Egyszerű a képlet vx450 vagy valami!

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#4819) hétalvó


hétalvó
addikt

Egy kicsit elszállós a kérdés, de azért felteszem.

Lehet le kelleme cserélnem ezt a kis 360-as zalman tápomat. Oka, hogy CF-et szeretnék venni a gépembe. Tegyük fel most lesz 2db HD3850 a gépemben, később talán 4db lesz. Milyen tápeygséget vegyek? A GPU-k kb 100W-ot fogyasztanak. Lesz mellé Q6600 4 HDD 1 DVDRW 4GB RAM és a akkor még a 8-as CF-et meg se merem említeni. A procit húznám persze.

A tippem 600 és 1000W közé lövi be a tápigényem.

2-es egyszerűbb kérdés. Chieftec "cft-1000G-df" -es tápot ismeri valaki? Mennyire lehet hangos terhelés nélkül? Vajon megbízható? Esetleg valami jobb ötlet tápra? Ez 36k bruttó lenne.

a táp leírása: [link]

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#4820) venember83 válasza dik (#4818) üzenetére


venember83
nagyúr

Ha tudnank ki gyartja a Vantecnek a belet, akkor valaszoltunk volna. De nem tudjuk, legalabbis szvsz ezt jelenti a nema csend, valami homalyos emlek remlik, utananezek az archivumban...

hétalvó: csupan SLI <dupla> miatt ne csereld le. Ha minden megvalosul amit irtal, akkor is eleg lesz egy 620as Corsair a rendszernek.

Vantec ugyben: annyit talaltam, h Topower a gyarto, stol / didyman listajaban ajanlott. Ha valamilyen bovites utan nem fogja birni a strapat, akkor a VX450 maximalisan ajanlott.

[ Szerkesztve ]

(#4821) Szten Márs válasza venember83 (#4820) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A Topower ajánlott? :Y
Az gyártja a Taganokat is ;] Meg ahol felmerül a neve, ott általában csak szidják, mint a bokrot...
Az OCZ nem ajánlott szériái is a Topower keze alól kerültek ki, sőt úgy látom minden amihez a Topower nyúlt nem ajánlott minősítést kapott...

[ Szerkesztve ]

(#4822) hétalvó válasza venember83 (#4820) üzenetére


hétalvó
addikt

Remek gyors válasz. :R

Találtam egy tesztet, elég meggyőző. Annyi a hangja mint a VX450-nek. 36dB.

A Corsair-ról nem hallottam túl jókat. Legalább is az alienben szidták. Rendelésre se akartak hozni, mert hogy elég sok volt a selejt náluk. De ettől még lehet jó.

[link]

Meg lehet győzni az ellenkezőjére, de addig is elkezdek rá spórolni. A 620-as Corsair is ugynennyibe kerül. :O

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#4823) Szten Márs válasza hétalvó (#4822) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az Alienben a Deer tápokat istenítik... remélem ez elárulja neked, hogy mennyire is értenek a tápokhoz az Alienben... :U
MOD: hihetetlen, nem tudok ma írni :W

[ Szerkesztve ]

(#4824) venember83 válasza Szten Márs (#4821) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, en is valami rosszat ereztem Topower ugyben, de inkabb megbiztam a listaban, mint az emlekeimben, nem kellett volna :B De igy megerositve mar biztos, h *.

hetalvo: Akarhogy is nezem, Corsair a nyero. Az is benne van mondjuk, h nem vennek soha kW-os tapot.

[ Szerkesztve ]

(#4825) VaniliásRönk válasza Szten Márs (#4823) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az Alien egy ***** üzlet úgy ahogy van, szerintem. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#4826) hétalvó válasza Szten Márs (#4823) üzenetére


hétalvó
addikt

Bennem is felmerült, hogy csak amilyük van azt akarják eladni. Ezért kérdezlek titeket. A szervizesük mondta hogy 5ből 3 rossz volt. Lehetett csak pehjük volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#4827) Szten Márs válasza VaniliásRönk (#4825) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nekem ezen kívül nincs rossz tapasztalatom velük... mivel volt gondod, garanciális ügyintézéssel, vagy hozzá nem értéssel, vagy mivel? Jöhet priviben is, ha itt nagyon off, érdekelne, mert ott akarnék majd megint vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#4828) Gyuri27 válasza Szten Márs (#4827) üzenetére


Gyuri27
félisten

Meg mehet a rossz boltok totyikba, hogy mások is okuljanak.

Amd - Radeon - Ryzen

(#4829) KisBundi


KisBundi
őstag

Nekem a Q-tec tápokat ajánlották (ilyen van nekem is de nagyon jól tom hogy egy nagy rakás @?#"đß$!). Azt mondták hogy drágák és jók. Utánnanéztem és tényleg egy 500-asért elkérnek akár 8-9 E-is (ennyiért veszek egy 400-as FSP amit ugye nem kell bemutatni :) ). Mindegy legalább nem apróért fogom eladni valami hülyegyereknek. :DDD :DD

(#4830) Szten Márs válasza KisBundi (#4829) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nekem Q-tect az Aqua-ban ajánlottak... direkt jó nagyot, mert "a tápok úgysem tudják leadni a rájukírt feszültségeket"

(#4831) VaniliásRönk válasza Szten Márs (#4827) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az árlistát nem frissítik (de nagyon durván), ez még nem lenne nagy bűn, de mivel volt a listán PrimeCooler VF700 koppincs, benéztem hozzájuk, erre közli az eladó hogy már nem forgalmazzák, mert sok volt rá a panasz, könnyű vele lesarkazni a GPU-t, de van helyette VF700... Ennyire ne nézzenek hülyének! :(( (Főleg hogy a PC megoldása sokkal jobb, stabilabb, a nyákot sem feszegeti, és még a venti is jobb.)
Párszor voltam még náluk, de sose volt az árlistáról kiszemelt dolog.

Gyuri27: Annyira nem durva hogy feketelistások legyenek, egy átlagos lehúzós hely.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#4832) Szten Márs válasza VaniliásRönk (#4831) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát én ezt csináltam a náluk vett PrimeCooler hűtővel:
[link] - GPU jobb alsó sarok.... szal lehet mégis igazuk volt :DDD Bár elhiszem, hogy béna volt, ez van.... Aztán a második kártyámra már nem akartam rátenni ezt a hűtőt, inkább eladtam.

[ Szerkesztve ]

(#4833) KisBundi válasza Szten Márs (#4832) üzenetére


KisBundi
őstag

Hát annyira nem vészes de tényleg nem egésséges az ilyesmi. :(

(#4834) VaniliásRönk válasza Szten Márs (#4832) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Kupaktalan cuccra érzéssel kell felrakni a hűtőt (Socket A-n gyakoroltam :D), a VF700 legalább ilyen "veszélyes". :)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#4835) Szten Márs válasza KisBundi (#4833) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Annyira nem vészes? :Y Miért hogy kéne kinéznie, úgy hogy hiányzik a fél GPU? :D Természetesen elhalálozott.
VaniliásRönk: Igen tudom... hát érzés itt is volt utána, amikor rájöttem, h meghalt :D

(#4836) KisBundi válasza Szten Márs (#4835) üzenetére


KisBundi
őstag

Hát nekem ennyitől a 9600XT-m még évekig működött de tényleg. Talán még mais ketyeg... :D

(#4837) prüntyőke


prüntyőke
tag

Szaisztok!
1 kérdésem lenne. 700 w Thermaltake tápot néztem ki 1 SLI-s konfighoz. 700w bőven elég. A célom az, hogy kb. 3-4 évig kiszolgáljon esetleges fejlesztés után is.
Mi a véleményetek erről a tápról: Thermaltake Toughpower W0106?
Ajánlott-nem ajánlott?

(#4838) CséZé válasza prüntyőke (#4837) üzenetére


CséZé
őstag

ne vegyél Thermaltake-t, és elég oda 500W is pl: FSP BlueStorm II; Seasonic-ok; Corsairek. vagy akár a Zalmanok.

(#4839) Gyuri27 válasza prüntyőke (#4837) üzenetére


Gyuri27
félisten

Sli mi? Gt-gst-gtx?

CséZé: ha nem q procihoz lesz elég a 450s corsair vx is.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#4840) prüntyőke


prüntyőke
tag

THX a válaszokat.

(#4841) prüntyőke


prüntyőke
tag

1ébként a Thermaltake-el mi a gond? Azt hittem elég jó márkának számít....

(#4842) Szten Márs válasza prüntyőke (#4841) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Sirtec bél, közepes minőség. Nem rossz, de van nála jobb.

(#4843) KisBundi


KisBundi
őstag

Így igaz. A megbízhatóság a fontosabb főleg ha SLI-t akarsz.

(#4844) CséZé válasza prüntyőke (#4841) üzenetére


CséZé
őstag

Jó márka csak ne tápegységet gyártson :DDD

(#4845) venember83 válasza CséZé (#4844) üzenetére


venember83
nagyúr

Vagy ventiket... Vagy halk hutesi megoldasokat. Kulonben tapegysegeket nem is gyart, ejnye, ezt nem tudtad? :P

(#4846) CséZé válasza venember83 (#4845) üzenetére


CséZé
őstag

Úgy értettem ne címkézzen :B

(#4847) kory24


kory24
őstag

A Sirtec ATX-360-212-2A táp milyen?
Érdemes ilyet venni?
Mennyit érhet használtan?

(#4848) trunkz


trunkz
csendes tag

Hello!!

Ez Chieftec GPS-400AA-101A 400W ATX (10,809 Ft) és ez Chieftec GPS-400AA-101A Dobozos 400W ATX (12,762 Ft) között mi a 2000ft és "dobozos" különbség?

(#4849) Roderic


Roderic
tag

HAli!!
lenne egy olyan kérdésem hogy elég-e egy 400w -os táp egy ilyen konfigra!!
Athlon X2 5600+,Asus 7900GS ,2x1GB kingmax 800mhz,160GB sata-2 winyo és egy Gigabyte MA69G S3H??
Lécci irjatok mert lehet h vennék egy 550W tápot!!!
Válaszotokat előre is köszönöm!!! :R :R
ÜDV:Roderic

"No pain, No gain"

(#4850) Gyuri27 válasza Roderic (#4849) üzenetére


Gyuri27
félisten

400w-t minőség elég.

Amd - Radeon - Ryzen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.