Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63651) milan26 válasza Cs1csó (#63635) üzenetére


milan26
senior tag

Köszönöm. Est.hu jónak tűnik, csak azt nem tudom, hogy lehet beállítani, hogy a Firefox ne törölje soha a sütijét. Topikjában szó volt róla, hogy széthúzza-e az oldalt. Akkor húzza szét, ha több csatorna is be van állítva.

Azon gondolkozott már valaki, hogy a torrent oldalakat miért hagyja jó ideje zavartalanul működni a magyar karhatalom? Simán lekapcsolhatnák őket. Teljesen véletlenül kormányváltáskor az ncore-nál is tulajdonosváltás volt, és szabad regisztráció. Minden bizonnyal a KSH felügyeli.

Paranoiásoknak ajánlom ezt és ezt.

Azt sem tudom, mi az a rengeteg felesleges software, ami az avastnak van, másoknak nincs.

Safeprice bővítmény kifejezetten hasznos, nekem többször spórolt már pénzt, amikor feldobott egy olcsóbb webáruházat. Secure Browser gyakorlatilag egy homokozó, netbankolásnál plusz védelmet ad. Egyébként Chromera épül, nem is teljesen saját fejlesztés. VPN-je, jelszókezelője, driverkezelője, takarítója másnak is van, továbbmegyek, az avast az egyetlen, amelyiknél ki lehet választani, hogy mit akarsz telepíteni és mit nem, mindenki más összeintegrálja.

Hadd legyen meg az a szabadságom, hogy miért mivel fizetek, és hogy mit akarok látni weboldalakon, és mit nem. Ezért fér bele nekem, hogy használják az adataim, és nem férnek bele a reklámblokkoló blokkolók. Továbbra is tartom azt, hogy ha az avastnak szüksége van erre, akkor másnak is, csak most épp ők vannak kikezdve, ahogy előtte a kaspersky is ki volt. Amúgy sincs értelme, majd a blokkolót is blokkolja valami, annak a blokkolóját meg azét...stb. Új üzleti modellt kellene építeni. Felnőtt oldalak megoldották a prémium tartalmakkal. Ott is van reklám, de nem piszkál, ha blokkolom. Az a kis sáv az avast felületén meg a heti egy üzenet, ami nem is hazudik, mindenkit zavar az avast free-nél. Az hogy egy weboldal használhatatlanná teszi magát, amíg ki nem kapcsolom a védelem egyik legfontosabb részét - a reklámblokkolót, az meg engem zavar. De nagyon.

(#63652) junior11


junior11
veterán

Ha már említve volt, nemrég olvastam egy külföldi cikket, ahol írták, jócskán emelkedett az utóbbi időben a Tor böngészők használóinak a tábora, és egyre többen fizetnek elő VPN-re.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#63653) Semplar válasza milan26 (#63646) üzenetére


Semplar
őstag

Tegnap még működött...

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#63654) Semplar válasza milan26 (#63646) üzenetére


Semplar
őstag

Privátban ment az új vakcina. ;)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#63655) Cs1csó válasza FistXL (#63650) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD héé, a Windows újratelepítést én szoktam ajánlani ;]

(#63656) milan26 válasza Semplar (#63654) üzenetére


milan26
senior tag

Aranyos vagy, de még mindig csak kikapcsolt reklámblokkolóval működik. Ha be van kapcsolva, akkor vagy marad a figyelmeztető és a kék háttér, ha szűrővel tiltom, akkor meg még mindig nincs görgetés. Gondolom a kék hátteret összefűzték a görgetősávval.

(#63657) Semplar válasza milan26 (#63656) üzenetére


Semplar
őstag

Edge -vel tökéletes, Firefoxom nincs jelenleg.
[kép]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#63658) Cs1csó válasza Semplar (#63657) üzenetére


Cs1csó
félisten

"EDGE"-et használjon az akinek 2 anyja van! ;]

Az új EDGE pedig kvázi egy Chrome, amit megint nem szívesen használnék. :D

(#63659) Semplar válasza Cs1csó (#63658) üzenetére


Semplar
őstag

Természetesen az új Edge -vel. :)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#63660) Mikulásbá válasza Cs1csó (#63658) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Pedig nagyon jó,már böngészőből sem külsős,tökéletes,gyors,beépített.Én már rég azt használom,meggyőzött.Mármint az új chromium alapú újat.

[ Szerkesztve ]

(#63661) Szellem. válasza Cs1csó (#63658) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Pedig én is javaslom. Hiába Chrome alapú, de nagyon korrekt. gyors, nincs vele gond. Próbáld ki, nem fogod megbánni!

(#63662) Semplar válasza Mikulásbá (#63660) üzenetére


Semplar
őstag

(#63663) Cs1csó válasza Szellem. (#63661) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha kijön egy olyan Windows 10 build ami már integrálva (lecserélve a régit) tartalmazni fogja ezt a Chrome alapút akkor teszek vele egy próbát. (ha jól tudom a 20H1-ben már ez lesz az alapértelmezett böngésző)

(#63664) milan26 válasza Semplar (#63657) üzenetére


milan26
senior tag

Edgével sem múködik nálam

(#63665) FistXL válasza Cs1csó (#63655) üzenetére


FistXL
aktív tag

3 havonta rakod újra a géped, nem? :P Bár az Avast mellett még ez is kevés ;]

[ Szerkesztve ]

(#63666) junior11 válasza FistXL (#63665) üzenetére


junior11
veterán

Már nem Avastot használ 😁

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#63667) FistXL válasza junior11 (#63666) üzenetére


FistXL
aktív tag

Képes vagyok 1 héttel előrelátni az időt ;]

[ Szerkesztve ]

(#63669) junior11 válasza FistXL (#63667) üzenetére


junior11
veterán

Elküldhetnéd a jövő heti lottó nyerő számait 😂

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#63670) Cs1csó válasza junior11 (#63666) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD :K Kaspersky Security Cloud Free és F-Secure Safe (2 gép van)

(#63671) kidnou


kidnou
senior tag

Ha már avast van a terítéken... Chrome 3-3 naoonta feldobja, hogy az Avast kiegészője módosítaná a beállításokat (valami hasonlót ir ki) Folyamatosan tiltom. Avastot nem használok, elmúlt fél évben nem is telepítettem semmit aminek a mellékhatása lenne. Mi piszkálhat bele? Adwcleaner és egyéb okosságokat lefuttattam.

(#63672) junior11 válasza eax1650 (#63648) üzenetére


junior11
veterán

Ami még eszembe jutott, hogy a WD szabotázsvédelme be volt kapcsolva (tamper protection)? Az utóbbi időben nem egy cikk jelent meg, melyben a zsarolóvírusok a titosítás előtt megpróbálják deaktiválni a WD védelmét, de ha a szabotázsvédelem aktív, ez nem volt sikeres. Alapértelmezett beállításként ez nincs bekapcsolva ha jól rémlik, és a zsarolóvírus elleni védelem sem.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#63673) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Ismét egy undorító és félrevezető tesz a PC Security Chaneltől:
[link]
Azt még elfogadom, hogy a Defender (mint ahogy más sem) ismer fel minden ransomwaret. De, nem mutatja a beállításokat, nem mutatja, hogy be van e kapcsolva a mappavédelem stb.
Korábban volt egy videója, amibe belebukott, mert ki volt kapcsolva a mappavédelem, és ezért kódolt fájlokat a zsarolóvírus nála. Most sem változtatott, ebben biztos vagyok.

Ez a csávó nem is értem miért létezik a youtubeon? Emsisoft bérenc. :W

[ Szerkesztve ]

(#63674) junior11 válasza Szellem. (#63673) üzenetére


junior11
veterán

Éppen tegnap linkeltem szintén, ha jól értettem a hozzászólásokat, nem volt bekapcsolva a mappavédelem, viszont ennek ellenére sokan neki adtak igazat, mivel ígyis fel kellett volna ismernie a vírust a WD-nek, és a hozzászólók többsége szerint a Defi továbbra is sz@r, sokkal jobb a BD/Kaspersky free szerintük :D

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#63675) Semplar válasza milan26 (#63664) üzenetére


Semplar
őstag

Passz, nálam működik.
[kép]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#63676) junior11 válasza Semplar (#63675) üzenetére


junior11
veterán

Mit kell bemásolni az UBO-ba, hogy rendesen működjön a port.hu? :F

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#63677) Jack Oneill válasza junior11 (#63676) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Mi a bajotok a port oldallal? Akárhogy nézem, nálam semmi gond nincs. Apukám nal szintén, ő naponta nézi az oldalt.
Firefox+ublock
Apunal Avast, nálam ESET

[ Szerkesztve ]

(#63678) Cs1csó válasza junior11 (#63676) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem - lekopogom - már semmit ugyanis csak az első tévés oldalon felül van egy reklám de utána ahogy lapozol vagy le vagy fel görgetsz. Pár napja még az volt, hogy a sorok között is tele volt reklámal ez már nincs.
Lehet volt pár panasz, hogy vegyenek vissza az arcból. :D

[ Szerkesztve ]

(#63679) junior11 válasza Jack Oneill (#63677) üzenetére


junior11
veterán

Ez, de itt nagyon off.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#63680) Szellem. válasza junior11 (#63674) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ezzel csak az a probléma, hogy a Kaspersky és a Bitdefender sem ismer fel minden kártevőt!
Ez vonatkozik a zsarolóvírusokra is!
Szóval, be kell kapcsolni a mappavédelmet és akkor kell megnézni, hogy kódol e vagy sem!

(#63681) Semplar válasza junior11 (#63676) üzenetére


Semplar
őstag

Csak katt a port.hu -nál a + jelre, hogy zöldre váltson, mint a képen.

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#63682) junior11 válasza Szellem. (#63680) üzenetére


junior11
veterán

Én tudom, de ahogy néztem a hozzászólásokat tegnap reggel, a többség ennek ellenére jobban bízik a BD/Kasp felismerési képességeiben és védelmében, pláne ilyen videók után.

Semplar - köszi, majd megnézem.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#63683) ƵøŁĭ válasza milan26 (#63651) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Én csak annyit mondok, hogy ne menjünk át leszarom kategóriába. Ha valamelyik más cégről is kiderülne az adatokal való visszaélés akkor őket is szétszednék. Hangsúly még mindig azon van, hogy az avast!-nak nem ez az első alkalma hanem folyamatosan előveszik őket. Egy védelmi szoftvert gyártó cég nem a rengeteg különböző terméktől lesz jó. A biztonságos böngészőjükről is már régebben kiderült, hogy az is szereti a kapott adatokat továbbítani. Én szerintem továbbra is csak a védelemre kell fókuszálni. Ez mind üzletpolitika kérdése de legalább néhány cég még nem vette ezt át. Mondjuk ez akkor lenne érdekes ha jó pár ezret fizettél volna a termékért :D. Nem kell itt túlbonyolítani a dolgokat csak nem kell leszarni a tényeket. A kettős mérce állítás is érdekes hiszen én bármit is használok/tesztelek/megfigyelek stb. mindig berakom ide a fejleményeket:
- bug
- téves riasztás
- ügyfélszolgálat minősége
stb.

Az erő legyen veled.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#63684) Jack Oneill válasza junior11 (#63679) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Semmi ilyen jelenség nincs jelen pillanatban sem.

[ Szerkesztve ]

(#63685) junior11 válasza Jack Oneill (#63684) üzenetére


junior11
veterán

Nálam Windowson mindhárom böngésző (MS Edge, Chrome és FF) valamint telefonon a Brave és a Chrome+Adguard alatt is jelentkezik. A reklámblokkolós topikban hívták fel rá a figyelmet.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#63686) olasz61


olasz61
tag

Defender jól teljesít.
[link]

(#63687) milan26 válasza ƵøŁĭ (#63683) üzenetére


milan26
senior tag

ƵøŁĭ!

Én tudom, hogy nagyon sokat teszel a közösségért, és kifejezetten kedvellek is. Nem akartalak megbántani véletlen sem.

Védelemben az egyik legerősebb az avast, legnagyobb a felhasználótáborra, és az ingyenes védelme nem gyengébb szinte mint a fizetős. Mégis kit kellene sanyargassanak folyamatosan? Ashampoot? AdAware-t? Zemanat?

Kettős mércét úgy értem, hogy ami az avastnál zavaró, azt mindenhol máshol letojják. Weboldalak rekámblokkoló blokkolóin senki nem akad ki pl. Engem sokkal jobban zavarnak az arcomba tolt reklámok és azok biztonsági rései, mint az hogy valaki Csehországban, Amerikában, Kínában stb. tudja hányszor nyitottam meg ebben a hónapban a pina.hu-t.

Tudnék venni bármilyen védelmi szoftvert, de nem akarok. Nincs rá szükségem.

Én úgy érzem, hogy az avast az ügyeletes mumus, így mindenki abba a hamis biztonságérzetbe ringatja magát, hogy ha nem azt használja, akkor biztonságban vannak az adatai.

(#63688) ƵøŁĭ válasza milan26 (#63687) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Nyugi, semmi rossz indulat nem vezérel csak azért álljunk már ki magunkért (felhasználók). Hidd el bármelyik nagy céget előveszik csak idő és bizonyíték kérdése. Én sem tudnék Adguard nélkül meglenni. Az adatok felhasználását tekintve van pár cég akik jelenleg megfelelően kezelik az információkat. Idővel meglátjuk, hogy mit kezd az avast! de változás biztos lesz és már van is. Ingyenes vonalon továbbra is ajánlott ha eltekintünk ettől a helyzettől. Az amerikai cégeknél lehet legközelebb kutakodni, mert ők sem szeretnek kimaradni a buliból. Ha fizetős vonalon akar az ember törődni az adataival akkor a már említett két cég terméke opcionális lehet: Emsisoft, Dr.Web. Említést azért érdemelnek, mert hivatalosan igazolták az adatok megfelelő kezelését. Ki tudja ki lesz a következő...

Mindig te legyél az első és nem a szolgáltatás.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#63689) Dévacsen válasza milan26 (#63687) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Az ügyeletes mumus mindig az akinél találnak valamit,és ha találnak közzé is teszik,találgatni felesleges a többiről,ha lesz úgy is kideríti a sok matató aki szeret ilyenekkel foglalkozni :D pl: kaspi 1 ik tavalyi esete Követni lehetett a Kaspersky termékeit használókat

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#63690) bobalazs válasza olasz61 (#63686) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Érdekes eredmények. A nagyok PuA eredményei nagyon rosszak. A defenderé is. Az exploit szintén rossz eredmény.
Nem rossz ez a Sophos, az ingyenes verziója eredménye sem, gondolom ezzel az új AI összetevővel még jobb lesz.

(#63691) emre válasza emre (#63614) üzenetére


emre
veterán

Asszem a Kaspersky Total Security lesz a befutó.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#63693) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!

Tudtok valamit erről a társulatról?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#63694) Szellem. válasza sz.j (#63693) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

És mi akar ez lenni? Semmi info az oldalon.

(#63695) májkimiki válasza Szellem. (#63694) üzenetére


májkimiki
őstag

Itt se sok minden derült ki róluk.
[link]

(#63696) sz.j válasza Szellem. (#63694) üzenetére


sz.j
nagyúr

Hogy mi akar ez lenni?
Egyelőre csak "érdeklődés", de a gyanúm beigazolódna, akkor megosztom a témát. (nem szeretnék alaptalanul senkit sem bántani másokat meg riogatni ...)

"Semmi info az oldalon."
Na ez az ....

Ui.
májkimiki hozzászólásában lévő linkből sejthető/tudható, hogy kanadai kötődésű oldal, és itt kezdenek összeérni a szálak, mert egyes "e-mailek címe" hasonló .....

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#63697) Kékes525


Kékes525
félisten

Erről mi a véleményetek? [Intezer] [Intezer - Technology]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#63698) Szellem. válasza Kékes525 (#63697) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Leugrottam a gyógyszertárba egy fasza antibiotikumért, és beadtam a gépemnek. :) Jobban van. :)

[ Szerkesztve ]

(#63699) sz.j válasza Szellem. (#63694) üzenetére


sz.j
nagyúr

"És mi akar ez lenni?"

Ezt a levelet küldték (Ehhez is jól jöhet az antibiotikumod ... :D ):
"Ingyenes internetbiztonsági vizsgálatot kínálunk leendő ügyfeleinknek!
Kizárólag előzetes megbízás alapján dolgozunk.
Vállalásunk: Penetrációs teszt, behatolásteszt, sérülékenységek validálása.
Ha hibát találunk, értesítjük: - a javítást elvégezhetjük mi is, de bármilyen egyéb céget is megbízhat ezzel.
A nálunk megrendelt vizsgálat nem jelent semmilyen elkötelezettséget felénk.
Amennyiben felkeltettük az érdeklődését kérjük jelezze válaszüzenetében!
Ne feledje, a hackerek (számítógépes kalózok) korát éljük. Vigyázzon adataira!

Köszönjük figyelmét,
Magyar AntiHACK Mozgalom"

Folytatás nemsokára .....

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#63700) FistXL válasza Szellem. (#63698) üzenetére


FistXL
aktív tag

Probiotikumot is vegyél mellé, mert máskülönben be fog sz@rni :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.