Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59551) Cs1csó válasza ƵøŁĭ (#59547) üzenetére


Cs1csó
félisten

Minden annyit ér amennyit hajlandóak vagyunk érte fizetni. Ameddig lesz aki ennyiért megvegye addig ennyi lesz az ára.

(#59552) Szellem. válasza ƵøŁĭ (#59549) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Én sem a Defender védelmében írom, írtam, de tényleg mehetnek a levesbe. Ez az árképzés a pofátlanság netovábbja.

(#59553) Szellem. válasza Cs1csó (#59551) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Azért ez nem feltétlen igaz! Lehet, hogy nem is veszik és talán egy-két láma csúszik be és épp ezért ilyen magas az ára. Azt gondolom, hogy ez így tarthatatlan.
Betegek.

(#59554) Pano


Pano
addikt

Az Apple kiegészítőket is megveszik az emberek 4-5, vagy akár hét-nyolcszeres áron is. Pedig azokban tényleg nincs semmi indokolható extra vagy minőség.
Mindenre lehet szinte vevőt találni, ha jó a marketinged.

[ Szerkesztve ]

(#59555) Cs1csó válasza Szellem. (#59553) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez is olyan mint az ingatlanbiznisz, előbb utóbb bedől. Mint írtam, az Avast Free-ről most leszoktam, rajtam eddig sem élősködtek DIREKT módon tehát önszántamból egyik cégnek sem fizettem, mint sokan, max INDIREKT módon az adataimmal, szokásaimmal stb. támogattam őket.

Szerintem pont neked és a hozzád hasonló szinten lévőknek fölösleges pénzt adni a védelmi programokért, te is írod, hogy így meg úgy felült a bullshit vonatra mindegyik cég de még most is fizetsz a Kaspersky-ért.

(#59556) Tuomas


Tuomas
addikt

Hát ezek fényében a nyáron jó áron vettem a 2 éves KIS előfizetésemet 12 ezer ft-ért hivatalos forrásból :DDD

We were here

(#59557) Cs1csó válasza Tuomas (#59556) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD a Defender eredményeit nézve - nem csak a laboros teszteket - akár spórolhattál volna 12 ezer forintot is, ez is egy nézőpont.

(#59558) Tuomas válasza Cs1csó (#59557) üzenetére


Tuomas
addikt

Szo-szo :DD
A káposzta is megmaradt és a kecske is jól lakott :DDD
Semmi bajom a defenderrel, de tetszenek a KIS kiegészítő szolgáltatásai is. Biztonságos pénzügyek, webkamera védelem, beépített reklámblokkoló, stb.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#59559) junior11 válasza Tuomas (#59558) üzenetére


junior11
veterán

Azért jó az a Kaspersky, én is elfogadnám.😁

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59560) Szellem. válasza Pano (#59554) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Megveszik, de az évek óta tartó user átverős marketing technikájuk bejött (minimális fejlesztés, egyre drágább készülékek, kihagyott kiegészítők, stb.), mert már csak a negyedik helyen vannak a mobil eladásokban és közel nem értékesítenek annyi telefont, mint korábban. Egy párszor ezt el lehet játszani a userekkel, aztán mennek a lecsóba.

(#59561) salaud


salaud
aktív tag

Teszteltem saját gépen 10 napig a Kaspersky Free-t. Összbenyomás az, hogy a gépterhelése sokat javult, asztali gépen már nincs látványos lassító hatása. De amikor elkezdesz játszani, és microlagok lesznek, vagy nem tudsz új gépet létrehozni vmware playerben és nincs oka, vagy a gép szabályos leállítás során egyszer csak pörgeti a karikát, de 10 perc után ki kell nyomni mert nem áll le, majd miután Kaspersky remover-rel leszeded, regeditet használva laza 10 perc alatt a nyomát is kipucolod, visszakapcsolod a defendert, reboot-olsz és ez mind megszűnik, na akkor rájössz hogy a kaspersky volt a bűnös, és azt érzed hogy a két éves géped gyors mint az új.

Mellesleg a 10 nap alatt két értesítést dobott fel, az egyik arról szólt hogy frissítsem a 67.x-es Firefoxot, mert biztonsági hiba van benne. Csak az a kár, hogy rég 68.x volt fent, mert auto frissül, illetve figyelek rá.

A másik egy Instagram figyelmeztetés volt, csakhogy nem járok oda, max külső link ha odavisz, regem meg nincs rá, csak ha lemaradtam és a face reg jó már oda is...

Szóval alapvetően nem teszi használhatatlanná a gépet, mint régen, de még mindig (szar) nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#59562) Szellem. válasza salaud (#59561) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Abszolút meg tudlak érteni! Nálad a Free esetén vannak ilyen anomáliák, nálam, meg másoknál a fizetős esetén.
Itt a 2020-as kiadás példának okáért. Azt írják, hogy a 2019-es képest 15%-al kevésbé terheli a gépet. Lof@szt!!! Nálam lassabb a gép a 2020-al, mint a 2019-el. Szóval, lehet a marketing szerint van 15% vagy Borisz gépén lett mérve, de nálam 2 gépen is lassabb minden.
A "b" patch a 2020 esetén volt hivatott javítani a https lassulást, ami ugye a Titkosított Kapcsolatok ellenőrzése miatt okoz megnövelt pinget, ami miatt lassabban jönnek be a weboldalak. Ez sem javult, mert a 5-6ms helyett 24-30ms a pingem! Ez meg gáz! Aztán arróll nem is beszélek, hogy a 2020 már "c" patchnél tart:
[link]

Szóval, majd talán "d", "e", "f", "g", "zs" patchek megoldják a problémákat és használható lesz a termék. Engem egyedül ez bosszant, hogy évről évre kiadják ugyan azokkal a bugokkal a terméket. Rohannak előre mint a marhák és ugyan azt javítják minden évben.

(#59563) Tuomas válasza Szellem. (#59562) üzenetére


Tuomas
addikt

Legalább azt nem lehet rájuk mondani, hogy szar a terméktámogatásuk és nem peccselnek :DD

[ Szerkesztve ]

We were here

(#59564) Szellem. válasza Tuomas (#59563) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Hát, szerintem nem itt kezdődik a terméktámogatás. Én ezt annak hívom, hogy noobok. Megcsinálnak egy verziót, aztán a fejlesztők ott kempelnek a gépeik mögött és szarnak rá, hogy ugyan azokat a hibákat követik el és ugyan úgy adják ki a termékeiket. Mondok még egy érdekességet:
A 2020 még ki sem volt adva, és még csak Tech Release volt, de már nekiálltak a 2021-es termékek béta tesztjének. Nem értem ezt a rohanást. Nincs is értelme. Nézz bele a Kaspersky topikba, mert be is van linkelve.
Nem jó ez így. :(

(#59565) Tuomas válasza Szellem. (#59564) üzenetére


Tuomas
addikt

Irónia fórumtárs, irónia :DDD :R
Nyilván ha rendesen kiadnák nem kéne peccselni. :DDD

[ Szerkesztve ]

We were here

(#59566) Szellem. válasza Tuomas (#59565) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Értettem az iróniát, csak gondoltam kipanaszkodom magam. :)
Szeretem a Kaspersky-t és a mai napig a legjobb védelemnek tartom, de ez így nem fasz@ nálam sem.

(#59567) Cs1csó válasza Szellem. (#59566) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerinted nem félnek, hogy kimerítik a patch-ekkel az angol ABC-t - talán 24 betűből áll - és akkor mi lesz? ;]

(#59568) Szellem. válasza Cs1csó (#59567) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Akkor majd jön a Borsz, Dorisz, Jevgenyíj, stb elnevezett patchek. ;]

(#59569) ƵøŁĭ válasza Cs1csó (#59551) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

A példa kedvéért a Sophos ilyen téren korrekt.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#59570) aAron_ válasza junior11 (#59469) üzenetére


aAron_
őstag

Pro és Enterprise kapja? Számomra úgy tűnik, hogy ez nem érhető el senki számára ingyenes szolgáltatásként. Vagy valakinek sikerült megkapnia?

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#59573) Szellem. válasza aAron_ (#59570) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nem hinném, hogy ezek a fejlesztések csak a Pro meg az Enterprise verzókat érintené. A cikkben én sem olvastam erről, de ahogy kiveszem ezek Defender core fejlesztések, tehát nem kiegészítő szolgáltatások, mint jelenleg az Application Guard.

(#59574) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

F-Secure új verziója elérhető.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#59575) Szellem. válasza ƵøŁĭ (#59574) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Szép, szép, mert folyamatosan reszelik a terméküket, de még mindig irtózatosan sok a fals pozitívok száma. Mesze túl teljesíti az iparági átlagot rendre.

(#59576) Orlin


Orlin
addikt

Windows 10 van a gépén? Akkor talán jobb, ha nem telepít rá külsős vírusirtót

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#59577) Tuomas válasza Orlin (#59576) üzenetére


Tuomas
addikt

A magyar médiát úgy ahogy van kivágnám a kukába az ilyen balfasz címek miatt :O :DDD

We were here

(#59578) Kékes525 válasza Tuomas (#59577) üzenetére


Kékes525
félisten

Mi a bajod a címmel? Ennél sokkal hatásvadászosabb címeket olvasni. Ennek legalább van valami köze a tartalomhoz és a cikk lényegéhez.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59579) Tuomas válasza Kékes525 (#59578) üzenetére


Tuomas
addikt

A "jobb ha nem telepít rá" nem a legmegfelelőbb kifejezés, mert nem jobb, ha nem telepít rá más vírusírtót. Ez úgy tűnik, olyannak hat, mint egy figyelmeztetés, mint amikor azt hallod, hogy jobb ha nem használod ezt vagy azt az alkalmazást azért mert pl veszélyes.

Mondjuk valahogy így lehetne megfogalmazni: ha windows 10et használ, nem feltétlenül szükséges külső vírusírtót telepítenie.
Vagy a windows 10 beépített vírusvédelme a legjobbak között szerpelt, satöbbi satöbbi.

Így fogja cím a tartalmat tükrözni. De nehogy ezt nekem kelljen a hivatásos újságíróknak megmondanom, amikor elvileg őket jó alaposan megtanították a szép és választékos fogalmazásra. :DDD

We were here

(#59580) Szellem. válasza Tuomas (#59579) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ott a pont. Ez egy negatív hatásvadász és félrevezető cím! A lényeg le van írva a cikkben, de a cím valóban nem jó és nem találó!
Ez sajnos megszokható a hazai bulvártech oldalaktól.
Az nagyon nagy dolog, hogy a Defender ilyen jó és stabil eredményeket produkál. Nagyon erősen javasolt kategória is, főleg annak tükrében, hogy közel sem olyan nyűg használni, mint a többi 3rd party AV termékeket.
Nem akarok példákat felhozni, de szép számban olvasható itt a fórumokban de akár külföldi fórumokban is a különböző megoldások problémáiról.

Feleségem meg szereti, mert eddig a Kaspersky-vel, Eset-el, Emsisoftal is volt idegesítő gondja. Defenderrel nincs. nyílván itt a gondokat női szemmel kell nézni. :)

A hsz.-eket meg ON-ba tettem, mert témába vág. :)

[ Szerkesztve ]

(#59581) Kékes525 válasza Tuomas (#59579) üzenetére


Kékes525
félisten

Igazad van, de sajnos ezeknél sokkal rosszabb címek is vannak, ami persze nem mentesíti a fenti cikk íróját. Nagyon tele van az én hócipőm is ezekkel a rossz cím adásokkal.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59582) Tuomas válasza Kékes525 (#59581) üzenetére


Tuomas
addikt

Ebben neked is igazad van, vannak rosszabbak is, de ez sem jó sajnos :(

We were here

(#59583) #86564352 válasza Szellem. (#59580) üzenetére


#86564352
törölt tag

Bizony, lezúzod a bloatware Kaspersky-t és Defenderrel kevesebb stressz, jobb házasság. :D

(#59584) Szellem. válasza #86564352 (#59583) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Azért, még mesélek valamit. :)
A laptopomon, ha felrakom a KIS-t, akkor a gyorsindítás bekapcsolásakor, a gépem nem áll le! Ott vettem észre, hogy amikor felraktam a 1903-at, akkor másnap full le volt merülve a gépem akksija. Feltöltöttem és mikor leállítottam észrevettem, hogy a billentyűzet világítás úgy maradt. Azaz, nem állt le.
Leszedtem a laposról a KIS-t, csak a Defender van fent és érdekes módon működik a leállás és nem kell kikapcsolnom a gyorsindítás funkciót. :)

(#59585) csaba1203 válasza Szellem. (#59584) üzenetére


csaba1203
addikt

A topik címét lassan át kell írni Defender topik-ra :D
Egyébként most nálam is az van csak és valahogy kevesebbszer kapcsol be a hűtőventi,mint előtte.
Minden gyorsabb lett azt észrevettem egyből én is. :K

(#59586) Cs1csó válasza Szellem. (#59584) üzenetére


Cs1csó
félisten

ÉS még külön fizetni sem kell érte, az így megspórolt pénzt lehet a családra vagy valami igazán nemes jótékony célra fordítani.

csaba1203

Sokáig favorit volt nálam az Avast Free, de az utóbbi időben már egy sima gyors vizsgálat után is azzal riogatott, hogy JAJJ telepítsem ezt meg azt a fizetős védelmét stb. ez és a Defender-ről érkező egyre jobb hírek vezettek oda, hogy dobbantottam.

[ Szerkesztve ]

(#59587) salaud


salaud
aktív tag

Ma bekapcsoltam a laptopon lévő Windows-t, lefrissült az azon lévő F-secure Safe a 17.7-es verzióra, és nyafogott a Windows biztonsági bigyó, hogy nincs vírusvédelem bekapcsolva. Rányomtam, kapcsolja be... és bekapcsolt a Defender. Kapott pár rebootot, nézegettem, bekapcsolva maradt, de az F-secure is aktív mellette.
Most tényleg tiltsam le csoportházirendben a Defender-t? Annyira tele van már a hócipőm ezzel, kicsit rágyúrnak a steam-esek még a protonra, letörlöm a .csába az összeset és marad a linux a helyükön... :W

[ Szerkesztve ]

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#59588) Szellem. válasza csaba1203 (#59585) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Pont ez jutott az eszembe, hogy lassan ott fogunk tartani, hogy nem lesz már mit tesztelni, meg miről írni.
Ez persze a többi gyártót minősíti.
Azt megjegyzem, hogy az asztali gépemen is leszedtem a KIS-t, és nagyságrendekkel gyorsabban áll le. Nem tudom, hogy mi az oka ennek.
És persze, amit Te is írsz, hogy gyorsabb minden.

(#59589) Szellem. válasza Cs1csó (#59586) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Az, hogy nem kell fizetni érte az más tészta. De, nem is ez a lényeg, hanem az, hogy úgy néz ki, meg kell válnom a favoritomtól, mert töketlenek.

Az újdonság a KIS 2020 esetében, hogy telepítés után, le akarja töltetni velem a Kaspersky Password Manager Free kiadást, ami persze jelez, hogy vegyem meg a fizetőset!
Ezek is elmentek egy szemét irányba.

(#59590) Szellem. válasza salaud (#59587) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nem akarlak vigasztalni, de ez közel sem biztos, hogy a Windows problémája. Az, hogy nem tud beépülni normálisan a 3rd party vírusírtó, az azért gáz. Nem a Windowst kell egyből temetni.

[ Szerkesztve ]

(#59591) Cs1csó válasza Szellem. (#59590) üzenetére


Cs1csó
félisten

Volt egy kirohanása a Kaspersky-nek nemrég - te biztosan jobban emlékszel - hogy az MS megnehezíti a külső védelmi programok dolgát mert titkolózik vagy valami hasonló már nem emlékszem elvileg akkor engedett az MS. Emlékszel erre?

(#59592) snorbi82 válasza Szellem. (#59590) üzenetére


snorbi82
senior tag

Lehet nem neked kellene válaszolnom, de is - is.
F-Secure frissítés közben ugye teljesen újra indul (nekem is kidobta, hogy nincs védelem,de vártam még véget ér a telepítés rendesen). Nálam tökéletesen működik 17.7-es. Semmi hibát nem veszek észre, úgy, hogy a Windowsom Insider build fut.

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#59593) Kékes525 válasza Cs1csó (#59591) üzenetére


Kékes525
félisten

Kartellvád a Microsoft ellen a Windows Defender miatt

"Eugene Kaspersky, a Kaspersky Lab alapítója még a múlt hét végén fordult Oroszország, az Európai Unió és világszerte számos állam versenyhivatalához, s azt állította, hogy a redmondi társaság célzottan hátrányos helyzetbe hozza a független biztonsági cégeket. "

"A szakember szerint a Microsoft egyértelműen versenyellenes magatartást valósít meg és úgy vélte, hogy az, hogy a Windows 10-be integrálták a Defendert, alapvetően csökkenti az ő esélyeiket a piacon. Azt is felvetette, hogy a társaság szigorította a külső fejlesztők biztonsági termékeivel szemben támasztott követelményeket, ezzel pedig megnehezítette azok kifejlesztését és használatát."

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59594) Orlin válasza Kékes525 (#59593) üzenetére


Orlin
addikt

Amúgy majd még jön a böngésző piacon is a feketeleves a jövőben.Amint nézegetem és az Edge fórum itt az oldalon is azt támasztja alá az új Edge egészen jól alakul.Nekem már az előző is szimpatikus volt,de most az új motorral bármelyik máshol megszokott Chrome bővítményt is képes kezelni.Ha gyors lesz és kint lesz a stabil akkor lehet befutó lesz nálam.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#59595) Szellem. válasza Kékes525 (#59593) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ez elgondolkodtató, főleg annak tükrében, hogy anno amikor ez a cikk megjelent, már kifejtettem, hogy csak az oroszok voltak, akik elindították ezt az eljárást. Senki másnak nem volt gondja. Mindenki meg tudta oldani a termékét, hogy integrálódjon a Windowsba és senkinek nem volt gondja pl. a Defender Biztonsági Központtal, meg magával a Defenderrel. Egyedül a Kasperskynek. Ez olyan tipikus orosz mentalitás. Mindig kívül keressük a felelősöket, mert mi oroszok csak szegény, megalázott nép vagyunk. Olyan mint a Csernobil sorozat esete. Az amerikai verzió nem tetszett nekik, mert az igazságot tartalmazta. Ehelyett csináltak egy orosz verziót, amin még az oroszok is nevettek, mert ott nem az erőmű személyzete és pártpolitika volt a felelős, hanem a CIA akik szabotálta és előidézte a csernobili atomkatasztrófát. ;]
Amúgy megjegyzem, hogy amikor erre a lépésre amit a Kaspersky kezdeményezett az MS tett egy ajánlatot, hogy együttműködnek velük, a válasz az volt, hogy még az abban az évben kijött KIS és a következő évben kijött KIS verzió sem tudott a Biztonsági Központba rendesen beépülni, mert többen írtuk a Kaspersky Topikban, hogy random előfordult, hogy a Biztonsági Központ nem érzékelte a Kaspersky jelenlétét. Akkor ki nem tud normálisan programot gyártani??
Szomorú, hogy ennyire beleállnak az MS-be mondvacsinált dolgokkal és azok meg kénytelenek meghajolni, mert milliós bírságot kapnak. Persze, nem féltem, meg nem védem az MS-t, de az ilyen eljárások feleslegesek és szánalmasak.
Ez is azt jelzi, hogy melyik cég szarik a normális fejlesztésekre és a normális minőségi munkára.
Azt gondolom, hogy minél többen fognak inkább a Defender mellett dönteni, majd jöne gy újabb eljárás, ahol majd azért lesz beperelve az MS, mert túl jó terméket gyárt, és a többi AV cég, nem tudja eladni és rátukmálni a userekre a szarjaikat, így meg elesnek a bevételektől. ;] Szép, új, liberális világ. (politika nélkül)

(#59596) Kékes525 válasza Szellem. (#59595) üzenetére


Kékes525
félisten

Én addig nem fogok váltani a defenderre, míg a false pozitív felismeréseket és a sebesség gondokat nem javítják. A vírus felismerése már megfelelő lenne nekem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59597) Szellem. válasza Kékes525 (#59596) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Az új 1903-as Windows 10 esetében én nem tapasztalok sehol sem sebességgondokat!
A fals pozitív meg igen pici az új verzióban. Elhanyagolható. A legújabb av-tests.org szerint egyforma mint a Kaspersky-é, de a legújabb MRG-s teszteken is egy kategória a többivel. Persze, ettől még nem kötelező senkinek a váltás.

(#59598) Kékes525 válasza Szellem. (#59597) üzenetére


Kékes525
félisten

Az adatlapodon levő hardveren futtatod?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59599) Szellem. válasza Kékes525 (#59598) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Még egyenlőre igen, de a laptokon amik itthon vannak, azokon is Defender megy. Azok meg jóval gyengébbek.

(#59600) Kékes525 válasza Szellem. (#59599) üzenetére


Kékes525
félisten

Eddig az jött át a topikból nekem, hogy a false pozitív riasztások és a sebesség gondok a problémái a defendernek. Ez körülbelül mióta nem probléma?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.