Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54401) Cs1csó válasza #42813184 (#54400) üzenetére


Cs1csó
félisten

Нету!

(#54402) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Jól emlékeztem a kezelőfelület változásra:

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#54403) Szellem. válasza ƵøŁĭ (#54402) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Igen, jól emlékeztél, de olyan nagyon nagy változás ahogy elnézem nem történt. Ez nem egy teljesen új GUI:

(#54404) ƵøŁĭ válasza Szellem. (#54403) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Még ez sem végleges.Új kezelőfelületet ígértek de,hogy mi lesz azt csak ők tudják.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#54405) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Avira Identity Scanner

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#54406) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

SpeedUpMyPC programról gondolom már páran hallottatok.Számos szoftver telepítése közben kéretlen alkalmazásként települ.Két napja konkrétan kerestem rá egy mintát,hogy lássuk ki mennyire foglalkozik vele.G-Data,F-Secure,Dr.Web amilyen gyorsan csak lehetett adatbázishoz adta:
▪Win32.Application.Uniblue.A
▪PUA/Riskware
▪Program.Unwanted.1514
Avast,Emsisoft,Bitdefender esetében nem történt érdemleges változás.Mi alapján lehet eldönteni egy cég által,hogy mi kéretlen tartalom s mi nem?🤔🤔🤔

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#54407) UserX válasza ƵøŁĭ (#54402) üzenetére


UserX
őstag

'Ami jól működik, azt nem kell megjavítani...'.

Lehet, hogy marketing szempontból fontos az időnkénti 'megújulás'...?!
Nekem semmi bajom a jelenlegi GUI-val, kiemelkedően esztétikusnak nem tartom, viszont jól áttekinthető, letisztult, logikus és kézre áll. Ennél több nem kell! :)

A mutatott képeden tényleg nincs túl nagy változtatás. Én nem is bánom.

(#54408) Cs1csó válasza ƵøŁĭ (#54406) üzenetére


Cs1csó
félisten

A "kéretlen" alkalmazások a legingoványosabb terület, nem csodálkozom, hogy van ami szűr van ami kevésbé stb.

(#54409) Semplar válasza UserX (#54407) üzenetére


Semplar
őstag

Nekem a régi GUI jobb és gyorsabb volt. A jelenlegi(pár hónapja változtatott), már zavaróan egysíkú lett, minden egy helyen. A legújabbat még nem néztem.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#54410) FistXL


FistXL
aktív tag

Sziasztok! Melyik a legjobb ingyenes vírusírtó számomra? Fő, hogy ne terheljen sokat a gépemből és jó legyen a "hatásfoka", mivel Q8300-am van 4GB RAM-al és egy Kingston A400-as SSD-vel, finoman szólva sem a legerősebb kombó... Szóval mi a legjobb szerintetek? Csak erre az egy gépre kell... és korlátlan ideig legyen használható az ingyenes program! Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#54411) Mikulásbá válasza FistXL (#54410) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

ESS újságos kóddal.Azért nem olyan gyenge az a gép,bármi elmegy azon simán.

(#54412) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Másik topikban kerestem segítséget egy pooblémára, közben lett egy másik. Ezt beírom ide, tanulságos és lehet hogy másokat is érint.
KAV volt a gépen és azt eltávolítottam. Gond nélkül sikerült. Utána a Biztonsági központ jelzi, hogy a Defender védi a gépet. Nagyon helyes így kell lennie mivel nincsen másik AV telepítve. Defender ikonját sehogyan sem tudtam megtalálni és kitenni az óra mellé a szokásos helyre. Aztán úgy öt perc elteltével bejön egy ablak hogy az avast! free vírusirtó védi a gépemet! :(( Ikonja ott az Asztalon, a Tálcán és a Biztonsági központ is büszkén jelenti. :F :((
Sosem volt az avast! telepítve erre a gépre! Mikor megvettem utána az első dolgom egyike volt a Kaspersky felrakása és azóta is az van/volt fent.
Ha igaz akkor a CCleaner nevű tisztítóprogram tette fel sumákban ezt avast!-ot. Elég szemét dolog ha így van, e nem értem hogyan tudta/tudja telepíteni. Mindig csak a Frissítések jelentését engedélyeztem a programban, a többi elől kivettem a pipát.
Viszont amint megjelent az avast! ikon hogy védi a gépemet, megnéztem és a legfrissebb adatbázisa volt. Lehet hogy végig párhuzamosan ment a KAV mellett? Remek. Azonnal eltávolítottam, Revo dolgozott vele szépen amíg teljesen leszedte.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#54413) Mikulásbá válasza Jenne (#54412) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Igen,így van,a legfrissebb CCleanerben volt,meg az állandó felügyelet is,amit nem lehetetett kikapcsolni.
Egy régebbi verziót kell feltenni,meg az Unchecky programot.

[ Szerkesztve ]

(#54414) Jenne válasza Mikulásbá (#54413) üzenetére


Jenne
senior tag

Ezek szerint igaz. Párhuzamosan ment a KAV mellett? Hát ez remek.
Ezt a programot Win 10-re is fel het tenni? mert azt írja hogy Win XP-től Win 8.1 -ig telepíthető.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#54415) Mikulásbá válasza Jenne (#54414) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nálam fenn van.

(#54416) Jack Oneill válasza Mikulásbá (#54413) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Az uj ccleanerben mar semmi ilyen nincs. Illetve felugyelet van, de mar teljesen kikapcsolhato. Avastot nem rak fel, meg csak valaszthato opciokent sem tqlalkoztam vele a legujabb verzoban, bar lehet, csak akkor lathato, ha nincs vedelmi program a gepen(tegnap jelent meg)

[ Szerkesztve ]

(#54417) Cs1csó válasza Mikulásbá (#54413) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tegnap jött a legfrissebb: a 46-os build, a korábbi 45-össel volt a gond amit vissza is vontak és a 44-essel ami meg az azt megelőző szintén nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#54418) Mikulásbá válasza Cs1csó (#54417) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Már én is frissítettem,majd kiderül mi lesz,egyelőre nincs semmi gond.

(#54419) Cs1csó válasza Mikulásbá (#54418) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jó látni, hogy rendbe tették talán már az elején sincs az avast stb. ajánlgatás. A Wise care free is frissült és végre nem kapcsol vissza magától a hírlevelek fogadása opció (ha a lehetőség ott van hogy kikapcsolható akkor miért kapcsol vissza? Vegyék ki mint opciót és akkor megérti az ember hogy az ingyenes programnak ez a hátránya hogy hébe-hóba jön a jobb alsó sarokban egy reklám)

Legyenek következetesek.

Jah és amit a legjobban GYŰLÖLÖK, hogy a Wise care LETÖLTÖKÖZPOTJÁBA megyek DIREKT hogy a gyártó honlapjáról szedjem le a legfrissebbet erre onnan már nem lehet leszedni hanem átirányít a CNET-re ami az egyik leggusztustalanabb oldal a neten. Még a CCleaner is felajánlja hogy INNEN SZEDED le közvetlenül vagy a Filehippo-ról.

[ Szerkesztve ]

(#54420) kidnou válasza Cs1csó (#54419) üzenetére


kidnou
senior tag

ott van most is, de most legalább már a főoldalon , és nem a customize menű alatt elbújva

(#54421) #86564352 válasza Cs1csó (#54419) üzenetére


#86564352
törölt tag

Túl sokat vársz ilyen sumák cégektől, mivel mégis használod ezeket ők örülnek plusz egy ember az adatbázisukban és próbálkoznak az újabb trükkökkel.

(#54422) dqdb válasza Cs1csó (#54419) üzenetére


dqdb
nagyúr

Jah és amit a legjobban GYŰLÖLÖK, hogy a Wise care LETÖLTÖKÖZPOTJÁBA megyek DIREKT hogy a gyártó honlapjáról szedjem le a legfrissebbet erre onnan már nem lehet leszedni hanem átirányít a CNET-re ami az egyik leggusztustalanabb oldal a neten. Még a CCleaner is felajánlja hogy INNEN SZEDED le közvetlenül vagy a Filehippo-ról.
Olcsóbb nekik feltölteni a CNET-re, mint saját szerveren kapacitást biztosítani vagy egy CDN-en kapacitást vásárolni. Nem túl elegáns megoldás, én sem szeretem az ilyet, de ebbe nem kell többet belelátni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#54423) Jack Oneill válasza kidnou (#54420) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nekem nem volt ott.

(#54424) kidnou válasza Jack Oneill (#54423) üzenetére


kidnou
senior tag

Látod, ott van. Ráadásul, a beállításokban a cookie keresőben alapból a kivételeknél van. Ha aljasul mégis feltelepülne...

(#54425) Jack Oneill válasza kidnou (#54424) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Most direkt leszedtem. Feltelepitettem, nincs avast.

(#54426) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Kicsit mintha túl erősen blokkolna mostanában az EAM. Elállítottak rajta valamit? Konkrétan ma a barátomnál blokkolta, pontosabban nem indult el a Call of Duty Black Ops 3 játék. Ahogy kikapcsolta az EAM-ot azonnal elindult.

[ Szerkesztve ]

(#54427) ƵøŁĭ válasza Szellem. (#54426) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Nézze meg a naplót.29 alkalmazást blokkolt tévesen nekem 3 nap alatt.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#54428) #42813184


#42813184
törölt tag

KIS mellé milyen kémprogram keresőt ajánlotok kiegészítő védelemként?

(#54429) ƵøŁĭ válasza #42813184 (#54428) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Semmit.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#54430) UserX válasza #42813184 (#54428) üzenetére


UserX
őstag

Nagyjából semmit! :DDD Tökéletesen elég önmagában is! :K

Hogy biztosítsd magad, hetente futtasd le az MBAM Free-t, EMSISOFT Emergency Kit-et. Ha nem elég ott van még a Dr. Web CureIt! Ezeknek nincs valósidejű védelmük. Valószínűleg úgysem találnak semmit...

Még erősítené a védelmed egy reklámblokkoló.

Szerk.: LiLxWaYnEx megelőzött! :)

[ Szerkesztve ]

(#54431) #42813184 válasza ƵøŁĭ (#54429) üzenetére


#42813184
törölt tag

Olyanra gondoltam amiben nincs valós idejű védelem csak havonta lefuttatok egy keresést és kész.

(#54432) #42813184 válasza UserX (#54430) üzenetére


#42813184
törölt tag

Te meg engem.:D Tulajdonképpen mindent le is írtál. Reklámblokkolót használok.

[ Szerkesztve ]

(#54433) ƵøŁĭ válasza #42813184 (#54431) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Real-Time Protection:Amit kérdeztél.
On demand scanner:Amire gondolsz.

Erre figyelj :) .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#54434) UserX válasza #42813184 (#54432) üzenetére


UserX
őstag

A régi szép idők, amikor még 'NOD32' mellé SpySweeper-t használtam,,,, :P Bocs, csak eszembe jutott! :)

(#54435) akaido válasza #42813184 (#54431) üzenetére


akaido
addikt

A Malwarebytes Antimalware lesz a barátod, de se előtte se utána ne szakíts a KIS-sel. :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#54436) dqdb válasza Szellem. (#54426) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nekem nem tűnt fel (ugyan meglehetősen bő, de alapvetően állandó alkalmazáskészlettel dolgozom).

Fejlesztés közben a frissen fordított alkalmazások esetében pedig amikor viselkedésen alapján mostanában blokkolást ajánl, akkor korábban is blokkolást ajánlott. Jellemzően az első hálózati kapcsolat-felépítésnél szokott ugrani bizonyos működési jegyek alapján, ezen codesigning + időbélyegzés néha segít (hivatalos Windows tanúsítványtárában is szereplő magyar CA-kból kiállított tanúsítvánnyal), de nem mindig. A nem mindig részét nem szoktam szeretni, mert akkor minden fordítás-futtatás körben le kell okéznom egy olyan ablakon a bináris változását, amiről utána nem kerül vissza a fókusz az alkalmazásra (kivételekhez nem szeretek semmit sem adni, amit nem nagyon muszáj).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#54437) #42813184 válasza UserX (#54434) üzenetére


#42813184
törölt tag

Én anno avira free mellett spybootot és adaware-t használtam.:D majd kukáztam mindkettőt és utána lett a CounterSpy.ha jól emlékszem ez a Vipre-nek volt kémprogramkeresője.
akaido:egyszer már szakítottam a KIS-sel 6 év után most újra használom. :)

[ Szerkesztve ]

(#54438) internetezoo


internetezoo
senior tag

Anno: Virusbuster. Le is blokkoltam vele a bootot még a DOS időben...A TBAV-ot jobban szerettem

(#54439) internetezoo


internetezoo
senior tag

EMSISOFT mondja:
'Viselkedés védelem észlelés gyanús viselkedés "CodeInjector" / "C:\Users\DESKTOP\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\SwReporter\33.170.201\software_reporter_tool.exe" (SHA1: 57F48773E4728D16B306B0944A1F0B9AE73F3BB4)
'

(#54440) dqdb válasza internetezoo (#54439) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha azt nézzük, hogy ez egyik legelterjedtebb szoftver egyik komponense nincsen fehérlistázva, akkor az nagyon gáz.

Ha azt nézzük, hogy ez a komponens végignézi a gépedet, hogy milyen alkalmazások vannak telepítve/futnak és ezt jelenti a Google felé, akkor a kép hirtelen árnyalódik (az, hogy ezt azért teszik, hogy az esetlegesen inkompatibilitásból eredő problémákat könnyebben elkapják, jelen esetben nem ellensúlyozza az én szememben a komponens negatív megítélését).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#54441) akaido válasza #42813184 (#54437) üzenetére


akaido
addikt

"Ment a hűtlen nehéz fejjel"...
:)

Gondolom nem véletlenül váltottál vissza.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#54442) droti25


droti25
őstag

Sziasztok

Melyik security programot ajánljátok elsősorban?
1. Eset smart sec.
2. AVG

Jelenleg Eset van fent.

(#54443) Mikulásbá válasza droti25 (#54442) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Hagyd fenn azt.

(#54444) akaido válasza droti25 (#54442) üzenetére


akaido
addikt

Szempontjaid?
Tényleg dióhéjban:
ESET
- nem ingyenes,
- 30 napos a próbaverzió,
- az egyik legjobb.
AVG
- ingyenes,
- sokat tud az ingyenes is,
- AVAST cég tulajdonában van és ez az utóbbi időszakban nem mindig sült el jól.(pl. CCleaner problémák, AVAST szerverek biztonsága)
szerk:
Már kaptál választ, így ez érvénytelen.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#54445) Mikulásbá válasza akaido (#54444) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem érvénytelen az,én csak adtam egy jelölést.Gondolom lejár az ideje,arra kérdezte,érdemes-e váltani.
Én nem tenném,az újságos kódokkal tovább lehet használni "ingyen".

(#54446) droti25


droti25
őstag

Az AVG-t használtam eddig se most vmi gebasz volt vele, így "eset"t a választásom az Eset-re. De akkor jól döntöttem.
Köszi nektek a megerősítést.

(#54447) Jack Oneill válasza droti25 (#54442) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Eset smart mar nem letezik. Csak internet sec! 11verziotol kezdve mar beleolvadt az internet sec-be. A smartbol meg valami premium lett. Smart premium talan.

[ Szerkesztve ]

(#54448) droti25 válasza Jack Oneill (#54447) üzenetére


droti25
őstag

Eset smart security premium pontosan.
És ezt használom.

[ Szerkesztve ]

(#54449) UserX válasza #42813184 (#54437) üzenetére


UserX
őstag

Hogy egészen őszinte legyek :B , az EMSI mellett én is használom az MBAM RT védelmét (de ez 'Paranoid Mode' :DDD ). Az MBAM-hoz egyébként LT licencem van,
Eddig összeakadást még nem tapasztaltam, továbbá szerintem elég erős vas kell hozzá, hogy ne érezd meg a dupla védelmet!
Ha be akarod biztosítani magad, még ezt próbáld ki a KIS mellett, mint ahogy akaido kolléga is megpendítette (#54435).

Az MBAM egyébként elvileg bármely más vírusvédelmi megoldással kompatibilis!

[ Szerkesztve ]

(#54450) ƵøŁĭ válasza Szellem. (#54426) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Arief Prabowo alkalmazottnak ha ír akkor fehér listához adja a fájlt.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.