Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53151) Krystal_s válasza Cs1csó (#53145) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm, hogy megnézted.
Nálam a vidto.me mellett nem kellett azt az IP címet sem engedélyezni, hogy elinduljon a videó. Viszont így még futott a háttérben a bányász script. Többszöri tiltások, engedélyezések közben egyszer megjelent egy plusz cím, amit előtte nem írt ki. play.play valami. Azt tiltottam és utána már normálisan elindult a videó terhelés nélkül.
Azóta mindent alapra visszaállítottam, hogy megismételjem a műveltet és megnézzem mi volt az a cím, de már sehogy sem írja ki. :(
Arra emlékeztem, hogy valami play.play.... A böngészőben megnéztem az Oldal forrását, rákerestem a play.play-re. Meg is lett a cím. https://play.play1.videos.vidto.me/bootstrap.min.js
Ezt beírtam az Ublock Saját szűrőkbe és azóta minden ok az oldalon.
Most átállítottam az Ublockot haladóra...így azon belül is megtaláltam a play.play1.videos.vidto.me-t. Szűrő nélkül elég csak azt tiltani.

Azt még nem tudtam meg miért csak az új böngészőkben blokkolja ezt alapból az Ublock :F

(#53152) Kékes525 válasza blattida (#53149) üzenetére


Kékes525
félisten

" alapból nem blokkol minden aktív tartalmat,"

Alapból nem, de medium és hard módban már igen. Szerintem rugalmasabban használható mint a NoScript és a felülete is sokkal barátságosabb, különösen az új (10+ verziókkal összehasonlítva). Medium és hard módban a listák csak kiegészítője a rendszernek. Amitől nem védenek, mert esetleg hiányosak, attól az aktív tartalom blokkolása véd. Ilyen még a ScriptSafe Akinek pedig nagyon fontos az aktív tartalom elleni védelem, annak ott van az uMatrix, ami kiegészíthető adatbázisokkal is. A NoScriptel a legnagyobb bajom az új felület. A régi sokkal jobb volt és a tudása is nagyobb volt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53153) tpeter77 válasza GEPESZ66 (#53138) üzenetére


tpeter77
addikt

Hasonló esetben használtam 1-1 hétig a Bitdefendert, Nod32-t, az Esetet és Emsit:
Ár, menü átláthatósága, proci terheltség, és a weboldalak lassítása.

(#53154) #41473792


#41473792
törölt tag

Kaspersky 2019 (a) (KAV/KIS/KTS) multilanguage Final
[link]

(#53155) tpeter77 válasza #41473792 (#53154) üzenetére


tpeter77
addikt

Elolvastam a gyermekvédelemről szóló leírást, hqsználja itt valaki?
Beírom a tiltott oldalakat és előre beállitott kategóriákat lehet tiltani?
Ha van kedve valakinek készitene pár screenshotot és leírást h milyen és jól használható-e?
Köszi.

(#53156) tpeter77


tpeter77
addikt

Melyik víruskeresők tudnak és melyek nem képesek https kapcsolat szűrésére?
Tudnátok ezt táblázat szerűen összefoglalni?

Ezen a hír kapcsán kérdezem:
Google júliustól nem csak előnyben előnyben részesíti, de kötelezővé (?) is teszi az oldalakon az SSL tanúsítvány meglétét.

(#53157) dqdb válasza tpeter77 (#53156) üzenetére


dqdb
nagyúr

Én továbbra is tartom azt a véleményemet, hogy a HTTPS kapcsolatok szűrése egy káros és kerülendő védelmi megoldás a mellékhatásai miatt, és egy védelem erőssége nem attól függ, hogy végez-e dedikáltan HTTPS szűrést (és egy rossz implementációval akár gyengébb is lehet a végeredmény HTTPS szűréssel, mint ahogyan ez többször is kiderült múltbéli teszteken).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#53158) Herati


Herati
csendes tag

Szevasztok!

Szigetüzemű gépre keresek teljesen offline működésre képes vírusirtót. Tehát sem a telepítéskor, sem a frissítések telepítésekor net nélkül kell megbirkózni a feladattal.

A "dobozos" Kaspersky egykoron a kóddal aktiválható volt,de úgy hallottam már csak online aktiválásra van lehetőség. A frissítések általában megoldhatók valamilyen export import funkcióval.

Köszönöm a tippeket

[ Szerkesztve ]

(#53159) riki


riki
senior tag


Letöltés :[link]

[ Szerkesztve ]

(#53160) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

A Windows Defender biztonsági központ csak nálam 'gondolkozik' minden újraindításnál a védelem állapotáról?Egy-két percig pírosan jelez de helyreáll.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#53161) Fandango válasza ƵøŁĭ (#53160) üzenetére


Fandango
veterán

Nálam is ezt csinálja a 1803 update óta. Az AV és a FW résszel szuttyog egy ideig.

[ Szerkesztve ]

(#53162) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Tovább gyűrűzik a Kaspersky ügy.Hollandiában betiltják a Kaspersky termékeinek használatát a kormányhivatalokban.[link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#53163) Szellem. válasza Dévacsen (#53162) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ott a lényeg a cikkben: "Hozzátette, a moszkvai székhelyű cégnek az orosz törvények értelmében támogatnia kell a biztonsági szolgálatok munkáját, Oroszország ráadásul kiterjedt offenzív kibertevékenységet folytat, amelynek többek között Hollandia is célpontja."

Ergo, ezt ha elismerik, ha nem be kell tartaniuk!

(#53164) Szellem. válasza ƵøŁĭ (#53160) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Attól függ, hogy milyen védelmet használsz! EAM-al sajnos ez a helyzet, de F-Secure SAFE és Kaspersky IS esetében nincs gond!

(#53165) Kékes525 válasza ƵøŁĭ (#53160) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam is ilyen, pedig gyors gépem van (szintén az 1803 update óta).

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53166) Szellem. válasza Kékes525 (#53165) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Kezdem azt látni, hogy az MS vagy szándékosan teszi használhatatlanná a 3rd party AV-kat vagy a gyártók ennyire töketlenek és nem készültek fel az új rendszerre. Tegnap este lefrissült a feleségem laptopja és azóta az EAM használhatatlanul belassítja a gépet! Induláskor, főleg amikor megy az adatbázis frissítés és láthatóan nehezebben töltődnek be az alkalmazások meg a weboldalak!

(#53167) Alveus válasza Szellem. (#53166) üzenetére


Alveus
tag

Szerintem inkább a gyártok, nálam a comodo halt be, de még a gépet is vitte félig meddig magával. F-secure-nál viszont semmi problémát nem vettem észre.

(#53185) jim bcs


jim bcs
MODERÁTOR

Ön jelenleg itt tartózkodik » Vírusirtó topic

Operációs rendszerrel foglalkozó topikok a fórumon »
Fórumok » OS, alkalmazások » Windows 10
Fórumok » OS, alkalmazások » Windows 8 / 8.1
Fórumok » OS, alkalmazások » Windows 7
Fórumok » OS, alkalmazások » Ubuntu Linux

Urak! Maradjunk a topik témájánál.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53190) Szellem. válasza blattida (#53189) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Azt gondolom, hogy az operációs rendszer teljesen hozzátartozik a víruskereső témához, de minimálisan. Fentebb az volt a probléma, hogy már a hangkártya driverek és társaik kerültek elő. Ez a téma viszont nem ide tartozik!
A trágárságról meg annyit, hogy időnként, finoman belefér a témába, de ne engedjük el a kedélyeket nagyon!

(#53191) Semplar


Semplar
őstag

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#53192) Liner


Liner
aktív tag

Nem találom saját kérdésem, hát felteszem ismét. Egy malwerebytot és egy bitorentet hogyan tudok párhuzamosn üzemeltetni. Illetve főleg úgy felrakni a malwerbytot, hogy ne nyírja ki a bitorrentet. Mindegyk program közel áll a szivemhez a bitorrent licensz és szeretném defizetni a malwerbytot is. Már azzal kinyírja, hogy felrakom, vagy csak ha lefuttatotom. De nem azal, hogy felrakom mert beszól ha elindítom és letiltja lehetőséget pedig nem látok kivételre...

Vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogyha otthon vannak a programozásban, akkor már mindent tudnak. Pedig - törvény. Valahol kapsz, valahonnan elvesznek.

(#53193) AtHoS válasza Liner (#53192) üzenetére


AtHoS
nagyúr

azigen..buli volt? Aludd ki magad, aztán ha kipihented leírod úgy is mit akartál, hogy más is értse :DDD

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#53194) Cs1csó válasza AtHoS (#53193) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 :K

Amúgy mintha már ajánlottam neki hogy 1. a Bittorrentet felejtse el helyette qbittorrent
2. az MBAM bőven elég kiegészítő védelemként ingyenes verzióban hetente lefuttatni de hát hiába.

[ Szerkesztve ]

(#53195) Kékes525


Kékes525
félisten

A HitmanPro-t Windows 10 esetében, hol kell engedélyeznem hogy a felhőbe felküldhesse az ismeretlen fájlokat? ESET Smart Secutity-t használok állandó védelemként. Állandóan sikertelen az ismeretlen fájl felküldése a HitmanProban, persze lehet, hogy a szerverükkel van a baj.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53196) Kékes525 válasza Kékes525 (#53195) üzenetére


Kékes525
félisten

Valószínűleg szerver gond lehet, mert a www.wilderssecurity.com-on is panaszkodnak erre.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53197) Kelvin válasza ƵøŁĭ (#53160) üzenetére


Kelvin
őstag

Nálam már több hete megvolt az update és nincs ilyen gond. Asztalin és laptopon is normális a Defender.

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#53198) Szellem. válasza Liner (#53192) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

OFF-ba tettem a hszn.-nek nevezett írásodat. Legszívesebben töröltem volna, mert a szöveg érthetősége és a helyesírás egy siralomház.
Kérlek, hogy ha írsz, akkor értelmesen, érthetően és normális helyesírással írd meg a kérdésed, üzeneted, különben legközelebb törlöm.
Tartsuk meg a topik színvonalát és mindenkire vonatkozik.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#53199) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Avast probléma:
[link]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.