Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47951) tpeter77 válasza ƵøŁĭ (#47950) üzenetére


tpeter77
addikt

Humorgombát vacsoráztál? :)

(#47952) UserX válasza ƵøŁĭ (#47950) üzenetére


UserX
őstag

Kösz! Már meg is gyógyultam! :)

(#47953) UserX válasza UserX (#47923) üzenetére


UserX
őstag

Nos. Tovább kísérleteztem a tegnapi fake PayPal-os e-maillel. A link a Virustotal szerint:

Szerk: az eredeti linket akartam beilleszteni, de eszembe jutott a Szabályzat, amely, ha jól tudom, úgy szól, hogy rosszindulatú webhelyek elérhetőségét sem szabad megadni.

:Y :O

[ Szerkesztve ]

(#47954) netpeti98 válasza UserX (#47953) üzenetére


netpeti98
addikt

A linkek esetében nem sokat ér a Virustotal.

(#47955) tpeter77 válasza Kékes525 (#47931) üzenetére


tpeter77
addikt

szia!

Oktatási Hivataltól jött egy előadó, aki informatikai biztonsági képzést tartott, a téma a jelszavak védelme volt.

KeePass programot ( http://keepass.info/ ) ajánlom mindenki figyelmébe. Csak egy mesterjelszót kell jól kitalálni, s megjegyezni, a program minden mást eltárol.

A szivárogtatásban biztosan érintett e-mail címeket itt lehet lekérdezni, akár teljes domaineket is:
https://haveibeenpwned.com/
Fel is lehet iratkozni, hogy mikor próbálják az emailcímedet szivárogtatni.

Az adathalász levelek, amit UserX mutatott a PayPal-ról, mind egy kicsit eltér a hivatalostól.
Árulkodó nyomok:
- a feladó emailcíme nem az, ahonnan a szolgáltató küldeni szokta a leveleit, tehát XY@paypal.com helyett valami más pl. qualityservice.com alól miért levelezne velünk a paypal?
- a fejlécben lévő ikon hasonlít az eredetihez, de gyakran eltér tőle
- helyesírási hibákat tartalmaz a levél
- a link a levélben nem a saját webcímükre visz pl. paypal.com helyett valahová máshová
stb...

(#47956) UserX válasza tpeter77 (#47955) üzenetére


UserX
őstag

Jó kis öszefoglaló. Reméljük sokan nézik 'read only' módban ezt a topikot és minél kevesebben dőlnek be az ehhez hasonló átveréseknek!!! :K

(#47957) tpeter77 válasza UserX (#47923) üzenetére


tpeter77
addikt

Szia
Át tudnád küldeni az emailcímemre eredeti formátumban a levelet?
Továbbítani szeretném az oktatónknak tanulságként.
Köszi.

(#47958) Jack Oneill válasza tpeter77 (#47955) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Probaltam a programot, borzalmas a kinezete. Helyette a Safe in Cloud nevu alkalmazast hasznalom. Ujjlenyomatos vedelem, Drive szinkron es PC hasznalat is elerheto.

(#47959) tpeter77 válasza Jack Oneill (#47958) üzenetére


tpeter77
addikt

Tudjuk, hogy mik történnek a felhőbe felküldött adatainkkal? Tárolja csak a HDD/SSD-re a program jelszavaimat.
Én még sosem töltöttem felhőbe személyes jellegű adatot, de a mostani és az előző munkahelyemen sem volt engedélyezett dolog annak a használata, legalábbis IT-s berkeken belül tuti.
Feltölthettük volna a szervereinken tárolt adatokat a felhőbe is, kicsi pénzért,
mégis saját HP/DELL szervereket használtunk/használunk a központban, üzemközpontokban, mert a biztonsági szakemberek nem vállalták fel a kockázatot, ha ott valami lopás, adatszivárgás történik....
nem mertük meglépni.

(#47960) meridaharcos válasza tpeter77 (#47955) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Halihó !

Ellenőriztem a címemet a https://haveibeenpwned.com/ oldalon, ezt az eredményt kaptam:

"Pwned on 1 breached site and found no pastes (subscribe to search sensitive breaches)"

Ha jól értem megpróbáltak behatolni, de nem tudtak ?
Mi a teendőm ? :F
Kétlépcsős azonosításom van mind gmail-en, mind PP-n.
Köszi előre is ! :R

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#47961) Jack Oneill válasza tpeter77 (#47959) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Es mit tudnak vele a felhoben kezdeni? 256 bites titkositasu dbd fajl az egesz. Nem tudjak megnyitni a program nelkul. Raadasul a sajat google fiokomba tarolodik(igaz, ez semmit nem jelent)En nagyobb biztonsaggal tarolom felhoben, mint a gepemen, ahol elveszhetnek az adatok. Igy barmely eszkozomon tudom szinkronizalni. Nekem ez komfortosabb.

[ Szerkesztve ]

(#47962) netpeti98 válasza UserX (#47953) üzenetére


netpeti98
addikt

Az ilyen adathalász linkeket érdemes jelenteni a Google felé.
A Firefox, a Chrome, és a legtöbb Chromiumra épülő böngésző is a Google listáját használja az adathalász oldalak ellen.

(#47963) #23920384


#23920384
törölt tag

sziasztok! Gdata termékeiről mi a véleményetek? (proaktív védelem,gépigény,stb...)jelenleg bitdefendert használok és érdekelne hogy ehhez képest mennyire hatékony védelmet ad?

[ Szerkesztve ]

(#47964) ƵøŁĭ válasza #23920384 (#47963) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Felső kategóriás termék .Teljesítménybeli problémák szoktak adódni néhány hardveres környezetben . Mivel újsághoz jár kulcs hosszabb távon is használható. Bitdefenderrel ha meg vagy elégedve fölösleges váltani . Norton,Kaspersky,Bitdefender,Emsisoft,F-Secure,G-Data a legjobb termékek a piacon jelenleg .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#47965) #23920384 válasza ƵøŁĭ (#47964) üzenetére


#23920384
törölt tag

köszi az infót. ezek közül kaspersky kilőve 5 év után elválnak útjaink. ez a mostani hercehurca után már valahogy nem bízom az oroszokban.na meg voltak vele gondjaim is.az f-secure sok fals pozitív riasztás miatt elgondolkodtató.az új nortonról sok jót hallottam de még nem teszteltem még a többit annyira nem ismerem. de azt hiszem végleges marad a Bitdefender idáig semmi problémám nem volt vele.

[ Szerkesztve ]

(#47966) UserX válasza meridaharcos (#47960) üzenetére


UserX
őstag

Hello!

Elküldtem, sima Forward-al nem ment, mert a kiszolgáló vírusosként azonosította!!! Lementettem, becsomiztam, mellékletként elküldtem. Bár elvileg még a gmail védelme iis megfoghatja. :U Sok sikert a további analizáláshoz!

Üdv:

UserX

Szerk.: Bocs, ez rokafiu77-nek ment. :B

[ Szerkesztve ]

(#47967) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Oroszországban negyed annyiba kerül egy termék. :Y

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#47968) UserX válasza ƵøŁĭ (#47967) üzenetére


UserX
őstag

Ezt kifejtenéd bővebben? Mégis micsoda, a 'hleba' (fonetikus átírás) :) ?

(#47969) ƵøŁĭ válasza UserX (#47968) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Norton,F-Secure és még néhányan negyed annyiba kerülnek hivatalos oldalon mint nálunk.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#47970) blattida válasza UserX (#47968) üzenetére


blattida
nagyúr

A kenyér nem, ellenben arrafelé a forgalmazok rengeteg kulcsot vásárolnak, így nagyok a kedvezmények, mondhatni, az összes fizetős av sokkal olcsóbb ott vagy onnan vásárolva.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#47971) ƵøŁĭ válasza ƵøŁĭ (#47969) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#47972) Pano válasza ƵøŁĭ (#47971) üzenetére


Pano
addikt

A forint erős.
Magyarország erősödik!
Állítsuk meg a megállítókat!
Ne hagyjuk, hogy a finnek nevessenek a végén!

(#47973) #23920384 válasza ƵøŁĭ (#47971) üzenetére


#23920384
törölt tag

ez azért elég durva hogy nálunk 4-szeres áron kapható ugyanaz a termék. 3 eszközre már 20e-re jön ki

Pano: na ja dübörög a gazdaság.

[ Szerkesztve ]

(#47974) #23920384


#23920384
törölt tag

a bitdefendernél most 35%-os árengedmény van de ha jól látom ez csak a megújításra vonatkozik?[link]

(#47975) ƵøŁĭ válasza #23920384 (#47974) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Nem. 5600 Ft-ért is megvehető. 2018-as elfogadja a kulcsot .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#47976) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
Képzeljétek mi történt az imént!
Van a routeremre (OpenWRT) kötve egy HDD amin volt néhány sorozat és film. DLNA-n kereszül elkezdtem nézni egy filmet wifin kapcsolódó tablettel.
Egyszercsak megállt a lejátszás. Egy kis próbálgatás után megpróbáltam egy másik filmet lejátszani, de megdöbbenve tapasztaltam, hogy nem találtam egy filmet sem!
Ránéztem a megosztott HDD-re egy fájlezelővel de nem volt rajta semmi mappa, semmi fájl, egyet kivéve, egy olvass.txt fájl :Y
Ez állt benne:
Gyökér a rendszergazda! :D http://virtualisan.net/contactus.php

Ez mi a szar, és hogy történhetett meg?

(#47977) #23920384 válasza ƵøŁĭ (#47975) üzenetére


#23920384
törölt tag

ezt az oldalt hol találtad?gyanús ez nekem mert a bitdefendernél hivatalosan már csak 2018-as létezik

(#47978) tpeter77 válasza #23920384 (#47963) üzenetére


tpeter77
addikt

Tavaly kipróbáltam, mert mindenhol azt olvastam, h mennyire brutálisan visszafogja a gépet.
Nos, a tavalyi változatnál ezt nem éreztem, a NOD-nál, Emsinél nem nagyon fogta vissza jobban...
kb egy szinten állt a Kapsy-vel azon a két különböző típusú gépen, amiken teszteltem.
Védelemre előnyös helyet ért el a privát tesztjeim során.
Van még egy termék, amiről szinte sosem esik szó.

K7 TotalSecurity

Kinek mi a véleménye róla? Tesztek alapján jó, de senkit sem hallottam, aki használta volna.

(#47979) Timyyy


Timyyy
őstag

Sziasztok!

Találkozott már valaki olyan vírussal, ami csak annyit csinál, hogy a pendrive-on a mappáimat azonnal parancsikonná alakítja? Azt is amit a vírus megléte előtt hoztam létre, és azt is, amit újonnan. Ahogy beírom a mappanevet és lenyomom az entert, máris rajta fityeg a parancsikon jel.
Ennek ellenére elérem a mappát és ami benne van, de pl a tv már nem tudja megnyitni így nem tudok filmet nézni róla. Illetve tudok, ha a film fájlokat közvetlenül a gyökérkönyvtárba szórom bele.

Meg lehet ezt oldani valamelyik ingyenes vírusirtó programmal?
Akinek volt már ilyen, az hogy szabadult meg tőle?
Ja és ami miatt szép az egész, új gép jön hétfőn amire op rendszert kell telepítenem, ezt bootolható pendrive létrehozásával szoktam csinálni. Na most ha nekem a vírus a mappákat parancsikonná varázsolja, akkor ez ha jól sejtem a telepítést is el fogja lehetetleníteni?! Plusz úgyis átvinném az új rendszerre is a fertőzést... mint ahogy az asztali gépemről is átkerült a laptopra...

Tehát a formázás nem fogja megoldani, muszáj előbb irtani, aztán újratelepíteni.... :( :(
Segítsetek pls :( :( :(

(#47980) #11563776 válasza Timyyy (#47979) üzenetére


#11563776
törölt tag

Üdv.!

Én találkoztam többször is. Megoldani mindegyik alkalommal egy Linux-rendszerű géppel tudtam. Ehhez elég, ha egy Windows-rendszerű gépen egy Linux-Live CD/DVD-ről beboot-olsz, és annak a fájlkezelőjéből kimented a pendrive-ról - mondjuk egy másik pendrive-ra, vagy a merevlemezre - az eredeti fájljaidat/mappáidat. Ezt követően pedig a pendrive megmentéséhez azt újraparticionálod/formázod.

Ha valamit nem értesz, kérdezz, ne kísérletezz - vagy bízd szakemberre!

Sok sikert!

(#47981) Timyyy válasza #11563776 (#47980) üzenetére


Timyyy
őstag

Nem értek a linuxhoz és dvd olvasóm sincs a gépben.
Nem kellenek a cuccok amik a pendrive-on vannak, csak annyit akarok elérni hogy úgy működjön ahogy kell, ne gyártsa nekem a parancsikonokat mappák helyett.

(#47982) #11563776 válasza Timyyy (#47981) üzenetére


#11563776
törölt tag

Akkor simán particionáld újra - mondjuk a Windows beépített Lemezkezelő programjával:

Start menü gyorskereső -> Számítógép kezelés -> Lemezkezelés -> értelemszerűen - és óvatosan - válaszd ki a megfelelő meghajtót -> jobb egérgomb -> törlés aztán jobb egérgomb létrehozás és formázás.

(#47983) Timyyy válasza #11563776 (#47982) üzenetére


Timyyy
őstag

Megpróbálom, köszi!
Bár túl szép és könnyű hogy igaz legyen, de nagyon kíváncsi leszek! :)

(#47984) #11563776 válasza Timyyy (#47983) üzenetére


#11563776
törölt tag

Sok sikert!

A legtöbb vírust tapasztalataim szerint a lemez újra-particionálásával ki lehet végezni. :) De ehhez az kell, hogy a számítógép, amin ezt végzed ne legyen fertőzött. Nálad viszont - ahogy látom ez egy autorun-jellegű vírus - nem biztos, hogy megúszod ennyivel. :/

A gépen még például egy Malwarebytes teljes mélyvizsgálat is javasolt!

[ Szerkesztve ]

(#47985) ƵøŁĭ válasza #23920384 (#47977) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Mivel terméket sosem veszel csak hozzáférést így lényegtelen a verziószáma. Ez egy promóciós link .

(#47978) rokafiu77

Európai piacra nem tudnak az indiai termékek hatékonyan fellépni. QuickHeal eredményesebb a Total Securityben (Bitdefender motor) és több kereskedelmi partner. Védelem tekintetében van jó modulja a K7-nek viszont a komplexitás szempontjából sajnos nem egy befutó termék.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#47986) tpeter77 válasza UserX (#47966) üzenetére


tpeter77
addikt

Nem gond, rájöttem :)

Lilx - köszi.

[ Szerkesztve ]

(#47987) Timyyy válasza #11563776 (#47984) üzenetére


Timyyy
őstag

Hogy én ennek mennyire örülök... de itt van a laptopom pl, azthiszem ezen semmi olyan adatom nincs ami a gépemen ne lenne meg, így mondjuk a laptopon egy totál teljes formázást meg tudok oldani.
Így tiszta lenne a gép ugye?

Na és akkor itt jön a következő kérdés, miről telepítem újra cd meghajtó hiányában? :F

[ Szerkesztve ]

(#47988) #11563776 válasza Timyyy (#47987) üzenetére


#11563776
törölt tag

Milyen rendszert szeretnél a laptopra? A rendszer újratelepítésénél a tiszta telepítéshez általában javasolt a particionálás is - így ha ezt megteszed, a vírus is elszelel. :)

Ha nincs cd/dvd-meghajtód, például USB-n egy másik pendrive-val is megoldhatod a rendszer telepítését. Ehhez viszont szükséges tudni, milyen rendszert szeretnél - annak megfelelően tudunk segítséget adni a telepítő-média létrehozásához.

(#47989) Timyyy válasza #11563776 (#47988) üzenetére


Timyyy
őstag

Win7 sp1 van most a laptopon. Bár mivel elég gyengécske, lehet hogy az XP jobb lenne neki.
De nekem az összes pendrive-om ferzőtött már, ezzel újra csak tönkretenném a szűz gépet, nem?

(#47990) #11563776 válasza Timyyy (#47989) üzenetére


#11563776
törölt tag

Még tehetsz egy próbát az autorun-tisztításával is:

link

Ez usb és merevlemez esetén is érvényes.

A cikk már régi, de a program legújabb verziója szerintem a célra meg kell, hogy feleljen.

(#47991) pn4hvq válasza Timyyy (#47979) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Én belefutottam ebbe néhány hónapja, ismerős hozta a pendrive-ját, hogy eltűnt róla minden. NOD-dal leírtottam, emlékeim szerint valami dll.js file volt a pendrive gyökerébe, az futott le minden alkalommal automatikusan a pendrive csatlakoztatásakor.
A jó hír az, hogy nem veszik el semmi adat, csak rejtett és rendszer attribútumokat kapnak a könyvtárak és file-ok.
Én pendrive-on a NOD-dal leírtottam, aztán a total commanderben minden file-ról és könyvtárról levettem a rejtett és rendszer attribútumot. Így minden visszaállt normális módra.

Ha jól emlékszem, a számítógépre is befészkelte magát, ott viszont nem tüntetett el semmit sem, parancsikonokat sem kreált, csak terjedt a beletett pendrive-okra. A számítógépen is végigfuttattam a NOD-ot, az megtalálta valahol, leírtotta és kész voltam.

Friss avast volt fent a számítógépén az illetőnek, az nem találta meg sem a pc-n, sem a pendrive-on, észre sem vette (valószínűleg pont ezért is került be a rendszerébe).

(#47992) #11563776 válasza pn4hvq (#47991) üzenetére


#11563776
törölt tag

Ezt jó tudni.

Akkor most neki a NOD Online akár gyorsmegoldást is jelenthet.

(#47993) Timyyy válasza #11563776 (#47990) üzenetére


Timyyy
őstag

Most megpróbálom ezt a lépést, majd folytatom a noddal.
A partíció törlés / létrehozás / mélyformázás nem használt, mint ahogy ezt sejtettem is a pendrive-nak.

(#47994) Timyyy válasza Timyyy (#47993) üzenetére


Timyyy
őstag

Usb fix telepítő nem indult el a gépen, avg telepítő sem indult el a gépen, ezt az usb vaccinate bigyót ugyan fel tudtam tenni, de ez sem működik... alakul ez:

Ja, 2 pendrive-ot is bepróbáltam, mind2 error.

[ Szerkesztve ]

(#47995) #11563776 válasza Timyyy (#47994) üzenetére


#11563776
törölt tag

Akkor egyelőre marad a nod.

A fertőzött számítógépet elég nehéz lesz nem fertőzött eszközökkel rendbe tenni.

Esetleg még a vaccine-t megpróbálhatod a rendszer csökkentett üzemmódjából elindítani.

[ Szerkesztve ]

(#47996) Mikulásbá válasza Timyyy (#47994) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Próbálj ki egy ilyet

(#47997) #11563776 válasza Mikulásbá (#47996) üzenetére


#11563776
törölt tag

"és dvd olvasóm sincs a gépben" ; "De nekem az összes pendrive-om ferzőtött már"

Ez így elég nehéz lesz.

(#47998) Timyyy


Timyyy
őstag

Most folyamatban van a NOD-os ellenőrzés.

Egyébként ha egy ismerőst megkérek hogy a saját pendrive-ját alakítsa át bootolhatóra, rajta egy op rendszer telepítővel, majd azt én rádugom a gépemre, leformázom vele az egész vackot, újrapartícionálom és felrakom a wint, akkor tovább viszem így a fertőzést, vagy nem?

(#47999) #11563776 válasza Timyyy (#47998) üzenetére


#11563776
törölt tag

Nem viszed tovább, mivel a tiszta usb-ről fog a géped boot-olni, nem pedig a fertőzött Windows-ról.

Egy kis segítség még

[ Szerkesztve ]

(#48000) Timyyy válasza #11563776 (#47999) üzenetére


Timyyy
őstag

Na akkor eddig OK, tegyük fel, hogy fent van a tiszta gépemen a tiszta win.

Ezután ha a saját pendrive-om rádugom, azonnal visszafertőzöm?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.