Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47501) Szellem. válasza ƵøŁĭ (#47500) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Még mindig nem tudok dönteni. Maradjon e a KIS vagy vegyem meg a Bitdefendert.
Kéne egy kis segítség. Nézegettem teszteket a neten. Hol a KIS a jobb, hol a Bitdefender. Bár, a ransomware funkciója a Bitdefendernek működik! Meg az is igaz, hogy pl. az FF beépülő modulja nem problémás mint a KIS-nek.

(#47502) SkiDev


SkiDev
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy letöröltem az Avastot a gépről. Visszatelepíteni meg nem engedi, folyton kéri, hogy indítsam újra, megteszem, de ugyanúgy hibát ír.
Mappák nincsenek fent a gépen már, CCleanerrel meg registryt és sima törlést is futtatok, hiába.
Választ köszi! Sürgős lenne, mert jelenleg így nincs vírusirtóm. :(((

2017-07-01 17:15:53.178Infoinstup[5508,3972]Command: '"C:\Users\User\AppData\Local\Temp\_av_iup.tm~a03608\instup.exe" /edition:1 /ga_clientid:80126464-a834-4676-9d3e-89a054806766 /guid:090e028a-2655-418b-8e87-11f81a281466 /prod:ais /sfx:lite /sfxstorage:C:\Users\User\AppData\Local\Temp\_av_iup.tm~a03608'
2017-07-01 17:15:53.178Infoinstup[5508,3972]CPU: Intel(R) Core(TM) i5-2500 CPU @ 3.30GHz,4
2017-07-01 17:15:53.178Infoinstup[5508,3972]OS: Windows 8.1 SP1 x64
2017-07-01 17:15:53.178Infoinstup[5508,3972]Memory: 28% load. Phys:4194303/4194303K free, Page:4194303/4194303K free, Virt:4022224/4194176K free
2017-07-01 17:15:53.178Infoinstup[5508,3972]DISKs: C:\ - 130GB free / 500GB total
2017-07-01 17:15:53.178Infoinstup[5508,3972]DISKs: D:\ - 208GB free / 430GB total
2017-07-01 17:15:53.178Infoinstup[5508,3972]Running module version: instup.exe - '17.5.3559.0'
2017-07-01 17:15:53.178Infoinstup[5508,3972]Running module version: Instup.dll - '17.5.3559.0'
2017-07-01 17:15:53.178Infomutex[5508,3972]The ownership of the fallback mutex has been successfully taken.
2017-07-01 17:15:53.194Warningsettings[5508,3972]Did not find any values in file 'programData\avast5.ini'
2017-07-01 17:15:53.225Infoshepsync[5508,3972]Trying server IP address '5.45.59.202'
2017-07-01 17:15:53.319Infoshepsync[5508,3972]Config file successfully updated
2017-07-01 17:15:53.319Infoshepsync[5508,3972]Postpone interval was reset
2017-07-01 17:15:53.319Warningsettings[5508,4180]Did not find any values in file 'programData\burger_client.ini'
2017-07-01 17:15:53.319Infowizard[5508,3972]Running module version: HTMLayout.dll - '3.3.2.1'
2017-07-01 17:15:53.319Infowizard[5508,3972]Loaded module version: C:\Users\User\AppData\Local\Temp\_av_iup.tm~a03608\HTMLayout.dll - '3.3.2.1'
2017-07-01 17:15:53.366Infowizard[5508,3972]Setup gui was successfully started.

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#47503) ƵøŁĭ válasza SkiDev (#47502) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Eltávolító eszközt futtasd le.

Everything szoftverrel pedig megnézheted mi maradt vissza kulcsszó beírásával .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#47504) Kékes525 válasza SkiDev (#47502) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezzel próbáld meg: Így távolíthatja el szoftverünket az avastclear használatával:

(#47503) LiLxWaYnEx: Fürgébb voltál :)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47505) SkiDev


SkiDev
senior tag

Megcsináltam, igaz elkezdte telepíteni, de megint kihajított egy ilyet, mint korábban.

Közben meg a defender sipákol, hogy valami kártevőt észlelt. Csak félek, ha elindítom, gumbancolódik az egész.
A naplót nem vágtam ide, mert nagyon hosszú.

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#47506) Tuomas válasza Szellem. (#47501) üzenetére


Tuomas
addikt

Én a próbaverzió után megvettem a KIS-t, nekem pozitívum volt, hogy sok egyéb kiegészítő szolgáltatást nyújt (reklámblokkolás, figyeli, hogy az alkalmazások a legfrissebbek-e, stb.) A gépet se fogja, egy intel atomos 2az1-ben gép, ezen mondjuk meg is lepődtem :)

We were here

(#47507) SkiDev válasza SkiDev (#47505) üzenetére


SkiDev
senior tag

Csak rápróbáltam az újraindításra mégegyszer és feltelepült! :) Remélem működni is fog. Köszönöm!
:R

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#47508) atee válasza Szellem. (#47501) üzenetére


atee
őstag

Én Bitdefendert használok.
Igazából teszi a dolgát csendben. Én elégedett vagyok vele! Sok tapasztalatom nincsen mert előtte free AVG és free Avastot használtam.
Volt egy akció 2016 év végén akkor vettem meg. 4 gépen használjuk megelégedéssel. Az 5. letörölte mert nem tudta mi mit jelent. (nem tud angolul) mondjuk én se sokat.....
Az viszont elég ronda dolog tőlük, hogy utána kell nézni mert lejáratkor ha nem kapcsoltad ki akkor simán lehúzza a kártyádat egy teljes árú nem akciós verzióval automatikusan!
Nekem a supportot kellett megkérdeznem, hogy ezt hol lehet kikapcsolni! Mert nem találtam a beállításokban!
Ennek a menetét be is raktam a fórumba akkor! [link]
Ha lejár 152 nap múlva. Akkor majd meglátom lesz e jobb ajánlat, de most nem tervezem lecserélni!

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#47509) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Köszi a válaszokat és a segítséget!
Elegem lett a fizetős és bugos termékekből. Így megoldottam ezt a problémát egyenlőre:
A Sophos Home lett a befutó. A múlt héten fent volt 4 napig. Addig sem nem volt vele. Gépet nem fogja, így áldásomat adtam rá.

(#47510) Jack Oneill válasza daimonion (#47488) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nem fogok tesztekkel jonni. Siman ez a velemenyem. Soha nem is volt jo es nem is lesz. Sokat fejlodott, sokkal jobb lett, mint volt, de soha nem lesz olyan, mint a profik megoldasa. Nincs bizalmam sajnalom es nem is lesz. Tudom, te istenited a win megoldasait, es ezzel nincs is gond, ha neked bejott, engem nem zavar. Egy peldaval elve. Adott egy trabant es egy ferrari. A trabant is elvisz egy A pontbol B-be. A celhoz elersz vele, de nem mindegy milyen kenyelmes es milyen gyors. En a ferrarit valasztom bocs :) Soha nem alltak a helyzet magaslatan, nem a mostani megoldasai miatt fogom eldobni az eddig bizonyitott programokat, amik eddig hatekonyan mukodtek, csak azert, mert hipp hopp a win ellenall majd a zsarolovirusoknak. Nekem az tobbet mond, hogy a tobbi ceg vedelemben mit tett le az asztalra.

[ Szerkesztve ]

(#47511) daimonion válasza Jack Oneill (#47510) üzenetére


daimonion
senior tag

ez egy igen szubjektív és / ne haragudj meg érte/ elvakult válasz. Talán csak annyit fűznék hozzá, hogy nem istenítem csak próbálom elismerem az erőfeszítéseket amelyeket tesznek és aminek meg is van a látszata. Azért kicsit komolyabb "érvet" gondoltam annál, hogy "Nekem az többet mond, hogy a többi cég védelemben mit tett le az asztalra."
Egyébként csak ha vennéd a fáradságot és megnyitnád a gpedit.msc-t akkor láthatnád , hogy a nyilvánvalóan semmit mondó GUI alatt egy igen komoly fejlesztések húzódnak meg. Persze ha érdekelne, hogy "mi van a motorháztető alatt "Mint Márkus Lászlót amikor megkérdezte, hogy mi kerül ebbe a fotelba 7.000ft ba ? Azt szétszedte darabjaira a fotelt. Nem egy Trabant ha már autókkal példálózunk hanem inkább egy középkategóriás Peugeot extrákkal :P
-Hálózatvédelem, valós idejű védelem, fájl és program tevékenység védelem, viselkedésfigyelés, pup védelem Cloud technológia. Email védelem, heurisztika, archív fájlok vizsgálata , letöltött fájlok vizsgálata, smart screen szűrő. A Cloud technológiájuknál a fájlok vizsgálatához általánosságban 10mp kell az elemzéshez de ha akarod be állíthatsz több időt is. Becsomagolt végrehajtó fájlok ellenőrzése, Cserélhető adathordozók ellenőrzése. Hálózati fájlok vizsgálata stb stb. Ami nagy valószínűséggel a többi fizetős AV-ben is ott van.Plusz a Tűzfaluk aminek az API ját használja az összes gyártó egy két kivétellel még az általad nagyon szeretett Ferrari is. ;] Tényleg csak kíváncsi lettem volna, hogy holmi natív tesztek nélkül mások számára is világosan saját szavakkal úgymond "szakmai" érveléssel alá tudod -e támasztani a véleményedet amit megfogalmaztál az előző Hsz-benl .De sajnos úgy látom kudarcba fulladt a kísérletem arra, hogy tényleg normálisan meg lehessen vitatni ezt.
Nagyon sajnálom a dolgot, mert igazán kíváncsi lettem volna a komoly véleményedre. Na mindegy majd talán legközelebb fel fogsz nőni a feladathoz . :( :F :R
Még egyszer nagyon sajnálom. :R

(#47512) daimonion válasza daimonion (#47511) üzenetére


daimonion
senior tag

Lejárt a szerkesztési időm pontosítanám a válaszomat.
Na szóval Ferrarik. Gondolom itt a Nod, Kaspersky, Bitdefender "szentháromságra" gondoltál.Persze ezek igen jó terméket bizonyos kompromisszumokkal.Ár , automata megűjítás sutyíba és sokkal drágábban vásárolsz utána arcodba tolt marketing.Holott ami fontos lenne az innováció már régen másodlagos dolog.
van egy két uttörö a szakmában pl Comodo, Webroot de őket is szokás az átlagos userek részéről a "futottak még" kategóriába sorolni.De pl igen sokan használják Bret Lowry által alapított cég termékeit Winpatrol, WAR Win Patrol Firewall amelyek / lehet igen bátor kijelentést teszek most/ a WD mellé felrakva bizony lehet idejétmúlttá teszi a Ferraik használatát. Minden olyan benne van ebben a 3-asban ami egy fugyelmes user kezében igen hatásos védelmet ad.
De vállalati szegmensben ott a Forticlient vagy a Check point , de a consumer piacon is jelen vannak a termékeikkel és azok is igen jók.Nem lehet egyxértelműen valami fekete vagy fehér ezért is érdekelt volna komolyababn hogy mire alapoztad azta kijelentésedet hogy az MS bohóckodik a Windows Defenderrel :R

(#47513) Dévacsen válasza daimonion (#47511) üzenetére


Dévacsen
senior tag

És tegyük hozzá,mert ez nagyon fontos,hogy amiket felsoroltál védelmi képességeket,annak több összetevője ki van kapcsolva,és csak a csoportházirendben lehet aktiválni,a tesztlaborok pedig mindig alap beállításokon tesztelik a termékeket.pl: a MAPS-nál a blokkolás első látásra funkció,ami egy fájl futása előtt a felhőben engedélyt kér(ez is inaktív alapból)...akkor lesz ez majd érdekes ha a Windows több száz millió felhasználója adatai a felhőben összefutnak,az őszi frissítés után...egyébként a mostani petya zsarolóvírust nem definicíó alapján ismerte fel a Microsoft terméke hanem pont a felhő elemzéskor kapta el,és úgy került az adatbázisba,és küldte el a defendernek a mintát. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#47514) daimonion válasza Dévacsen (#47513) üzenetére


daimonion
senior tag

Igen. Pontosan de hát ezek olyan dolgok, hogy kicsit "emberbarátiabbá" kellene tenni a GUI-t ahhoz ,hogy a mezei userek is lássák, hogy nem bohockodás folyik a háttérben hanem komoly munka.Ebben nem tudom ki a hibás az alapból natív beállításoknál.Lehet az MS de az is lehet, hogy ha be lenen kapcsolva akkor meg eljárás alá vonnák Őket jogosulatlan adat hozzáfárásért vagy mit tudom Én. Eugen Kaspersky Így is pereli Őket és az adatvédelem miatt is eljárás folyik ellenük.Én csak azt nem értem, hogy ha valaki fejleszt egy Saját oprendszert Saját forrásból akkor miért nem teheti azt meg hogykészít hozzá egy olyan védelemt is ami hatásos és jó.Miért kell külső fél gyártóira is figyelniük ? Miért büntetik meg ezért a céget ? Miért köteles valaki a saját szelemmi termékének a kódjait megosztani külső fejlesztőkkel ?

(#47515) Jack Oneill válasza daimonion (#47514) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Direkt nem hoztam, csak sajat erveket, mert az evek alatt emlitesre sem vol melto a win vedelme.Tisztelem az erofeszitesuket a programozoknak. De nevetseges, hogy ezeket a vedelmi extrakat csak trukkozessel lehet elohozni. Miert? Egy atlag usernek goze nincs ezekrok a parncsokrol, amiket be kell irni. Egy grafikus felulethez van szokva. Rendben...fejlodjon, legyen jo vedelme, de normalis felulettel, mert igy gyengus. Szomoru, hogy a faradsagot kell vennem hozza, ahogy mondtad. Ha ezek megvalosulnak, meg lehet, ki is probalom majd :)

[ Szerkesztve ]

(#47516) Dévacsen válasza daimonion (#47514) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Hát igen a GUI...megcsinálhatnák azt hogy ezeket a beállításokat,amik jól el vannak rejtve,valami hasonló módon ami illik a rendszerhez ilyen csúszkás gombos témában tálalnák,és mondjuk inaktívak lennének alapból hogy ne lázadjanak a vírusirtó cégek,mert végül is az MS nek meg kutya kötelessége megvédeni a saját termékét,nem alapozhat arra hogy a felhasználó úgy is rak majd fel 3. féltől vírusirtót.Egyébként ez az egyre fokozódó zsarolóvírusos áradat véleményem szerint ehhez fog vezetni,már az őszi frissítés is durva,nem fogják szó nélkül hagyni,remélem a home ban is benne lesz,azt olvastam hogy a pro és a pro education vagy mi, amiben biztos hogy benne lesz,a home verziót nem említették.

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#47517) Szellem. válasza daimonion (#47512) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Az, hogy a Defenderrel szemben sok embernek van ellenállása, az több dolognak tudható be:
Az egyik, hogy amikor az MS a rendszer részévé tette, akkor finoman fogalmazva magára is hagyta a terméket.
Jöttek a tesztlaborok meg a youtube teszterek és kiderült, hogy valóban nem olyan jó a termék, mint mondjuk egy fizetős verzió.Egy felhasználó nem azt nézi, hogy mennyi vírust szív be, hanem mennyit nem. Jöttek sorra a cikkek, jelentések, hogy a Defender "semmit nem ér"!
És sajnos ez maradt meg a köztudatban! Arról senki nem beszél jóformán, hogy a Windows Pro és Enterprise verziókban, hogyan lehet a Defender védelmi képességeit növelni és kiaknázni. Itt a fórumon igen, de ez édes kevés. Plusz, ha valaki venné a bátorságot, meg lehetne nézni egy jó pár mintán, hogy mit produkál a Defender azokkal a beállításokkal amikről GoodSpeed kolléga videót készített az sokat segíthetne.

Az emberekben van egy ellenállás és félelem azzal kapcsolatban, hogy mi történik ha? Teljesen mindegy most, hogy tudatos felhasználóról beszélünk vagy sem.
Ezzel persze nem azokat kívánom védeni, akik nem akarják használni a Defendert, mert "szar". :)
Tökéletes védelem nincs és egyenlőre nem is lesz, de az emberek keresik a közel tökéleteshez legközelebb állót. Mit csinál egy átlag user? Felmegy a netre és keresgél. Utánaolvas és nem azt látja, hogy használd a Defendert, hanem pont, hogy ne használd.

A Creators Updateben valóban lehet állítani a Defender képességein. Hidd el, ezt is kevesen tudják! Arról meg nem is beszélve, hogy ezeket nem mindenki tudja beállítani. Vagy mert nem ért hozzá, vagy mert Windows Home van a gépén (persze tudom arra is van legitim megoldás).

Szerintem ezt az MS egy kicsit elbagatellizálta annak idején. Nem szabadott volna annak idején "magára hagyni" a terméket és nem kellett volna azzal foglalkozni, hogy mit szól x,y cég ahhoz, hogy fejlesztik a saját terméküket.

És utoljára pedig vannak olyanok, mint pl. én, akinek meg elege lett abból, hogy fizet egy termékért és rájön arra, hogy közel sincs rá szüksége, mert tudatos felhasználó, illetve elege lesz a bugokból, a megtévesztő marketingből, stb.

Szakmaiságot meg ne várj mindenkitől. :R Sokan vannak akik érzelmi alapon döntenek. Azt pedig nem a mi jogunk megítélni, hogy ez elfogadható vagy sem. :R

(#47518) Jack Oneill válasza Szellem. (#47517) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Errol van szo :)
Es ez sajnos nagy baj, mert igy soha nem fogjak elfogadtatni a felhasznalokkal a termekuket.

(#47519) Alveus válasza Jack Oneill (#47515) üzenetére


Alveus
tag

Ezek, soha nem fognak megvalosulni, ahogy várod. Így is perlik őket egyhuzamban, mert a Defender... és miatta nem használják az ő termékeiket. Most ha a fentebb emlitett képességeket simán elérhetővé tennék, akkor szerinted mi lenne? Emlékezz csak vissza, hogy a bongeszoknel mi volt... Pedig ott kepedbe nyomják, hogy használd ezt a böngészőt, mert milyen jó, vagy azt mert mennyivel biztonságosabb stb..

Továbbá a Ferraris Trabantos hasonlatod hibás. A Ferrari nem függ a Trabantól, de a külsős virusirtók erősen függnek a windowstól..

(#47520) Szellem. válasza Alveus (#47519) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Pedig előbb-utóbb be fog keményíteni az MS és "jobbá" fogja tenni a termékét. Elég sok hibabejelentés van az MS fórumain, ahol sajnos kiderült, hogy x,y víruskereső okozott hibákat! Nem is kicsiket. Ebből meg kezd nagyon elege lenni az embereknek. Nincs tökéletes és hiba nélküli szoftver, de ez a magyarázat nem indok arra, hogy x,y gyártó rendre ugyan azokat a hibákat produkálja és rendre olyan terméket adjon ki, amiken látni, hogy nem fordítottak rá kellő figyelmet és majd a "hülye" user leteszteli nekünk és jelzi a hibákat!
Én a magam részéről ha fizetek egy termékért, nem én akarok lenni az áldozati bárány!

Én azon a véleményen vagyok, hogy igen is fejlessze a termékét az MS, tegye jobbá, megbízhatóbbá és minél többen kezdjék el használni. Pártoljanak el a fizetős termékeket gyártó cégektől minél többen és akkor talán felébred a piac és minőségibb terméket fognak piacra dobni!
Azért ahogy fentebb megírta LiLxWaYnEx jelen esetben egyértelműen látni, hogy a piacot már nem a "gyártsunk kiváló, megbízható, erős" terméket határozza meg, hanem hogyan tudjunk minél több pénzt keresni!
Ez a szegmens is olyan lett, mint az élelmiszergyártók piaca. Nem számít mibe döglik meg az ember, meg mit eszik meg, a lényeg mennyit tudunk eladni és profitálni. :R

(#47521) old-dog válasza daimonion (#47514) üzenetére


old-dog
aktív tag

Sziasztok!
Leírta már itt valaki itt a fórumon, hogy hol is lehet ezeket a rejtett Defenderes beállításokat elő csalogatni? Jó lenne, mert mi átlag userek nem tudunk erről. Köszi előre is.

(#47522) Szellem. válasza old-dog (#47521) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ebben a Topicban minden benne van.
Ez A Defender topicja. itt megtalálsz minden információt és van videó is ezekről a beszállításokról. Szóval, egyszerű lesz mint a faék. :R GoodSpeed kolléga készítette őket.

(#47523) Dévacsen válasza old-dog (#47521) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Ha Win Pro verziót használ valaki akkor a,csoport házirendben keresni,defender topicban már ott a többi,akinek home verzója van,amiben alapból benne van a csoportházirend csak inaktív,ezt a fájlt kell telepíteni jobb klik és adminként futtatni,2 perc kb az egész,utána win gomb+r gombbal előhívni a futtatás ablakot oda beírni gpedit.msc,ok,és előjön a csoportházirend,többi a defender topikban...itt a fájl.[link]...itt az oldal is..[link]....a régi módszer nem működik azért raktam be egyből a fájlt,csak telepíteni kell a home verzióra.

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#47524) Alveus válasza Szellem. (#47520) üzenetére


Alveus
tag

Erre csak azt tudom mondani, hogy tegye. Én még virusirtoert soha nem fizettem, eleg volt mindig a free változat, illetve, ha kipróbáltam fizetőset, még a próbaidő alatt rájöttem, hogy nekem teljesen felesleges.

(#47525) Kékes525


Kékes525
félisten

Ismertek olyan leírást ami részletesen és jól bemutatja a különböző típusú kártevőket és védelmi technikákat (vírus és tűzfal)?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47526) old-dog válasza Dévacsen (#47523) üzenetére


old-dog
aktív tag

A Win7pro-ban is ezek a lehetőségek?

(#47527) Dévacsen válasza old-dog (#47526) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Nem tudom,10 est használok,abból is home verziót.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#47528) Dévacsen válasza old-dog (#47526) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Most jut eszembe,a régi gépemen win 7 home van :D meg is csináltam gyorsba,nem adja be azokat a defendernél,közel sem,a 10 nél klaszisokkal komolyabb és több opció van ,a 7 nél csak 6-7 és az sem növeli a biztonságot,úgy hogy ki lehet jelenteni hogy csak a Win 10 nél lehet komoly változásokat kicsikarni a Defenderből.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#47529) netpeti98 válasza Dévacsen (#47528) üzenetére


netpeti98
addikt

A Win 7-ben lévő Defender teljesen más program, csak egy kémprogram kereső volt. Akkoriban Microsoft Security Essentials a teljes vírusirtó, amit a Windows 8 óta integrálnak a rendszerbe Defender néven.

(#47530) old-dog válasza Dévacsen (#47528) üzenetére


old-dog
aktív tag

Köszi, marad az Avast free a gépen..

(#47531) Kékes525 válasza ƵøŁĭ (#47503) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, a programért! Az Everything elképesztő sebességű. Hogy a francban tudja azonnal megtalálni amit keresek?!?

Akinek több terrabyte-nyi adata van érdemes kipróbálni. Nem tud olyan sebesen gépelni, sőt beilleszteni sem, hogy azonnal meg ne találja. Azonnal, nem néhány másodperc múlva!

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47532) Semplar


Semplar
őstag

Biztonságban erősít az új Windows 10 előzetes (Build 16232)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#47533) Ga3rieL válasza Semplar (#47532) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

és most ez rá fog menni éles rendszerre is? vagy aki csak insider rendszeren van,annak fog csak felmenni magától?

(#47534) daimonion válasza Szellem. (#47517) üzenetére


daimonion
senior tag

Nem várok el a szakmaiságot mert Én sem vagyok szakmabeli csak "ugatom" a számítástechnikát. DE elvárható minimum számomra, / és ezt a való életben is megkövetelem a munkatársaimtól és magamtól is/ hogy ha valaki foglalkozik valamivel és az látszik is a produktumon akkor nem mondom rá hogy sz@r vagy azt hogy bohóckodik.Hiszen sok energiát és időt öl bele.Az hogy a produktum nem olyan akkor istenem akinek nem tetszik csináljon jobbat, vagy ne nézzen rá :D
Ugyanez igaz az MS esetében.Tény és való,hogy magára hagyta a védelmi eszközét és nem foglalkozott vele eddig sokat.Hogy ez miért történt azt csak a jóisten tudja, mert azt sosem tudjuk meg, hogy a kezdetekben milyen egyezségek születtek a háttérben és ha valóban születtek azokat az utóbbi időben ki vagy kik rugták fel.Mert valami történt aminek a hatására az MS a Win8 és főleg a Win 10 óta igen erősen ráfeküdt a biztonság témájára. Szerintem ennek tudható be az is ami mostanság történt/ történni fog a Windows Defender háza táján.
Az meg teljesen jogos igényként merül fel ,hogy ha már vannak olyan képességei a rendszernek terméknek amelyekkel fokozható a felhasználók biztonsága akkor alapból miért nincsenek bekapcsolva, vagy miért nem teszik egyszerűen elérhetővé ezeket a beállításokat. Igen sok dolga van még ezen a téren az MS nek.A Külső gyártók meg szerintem igen sokat "tettek" azért,hogy ez a folyamat elinduljon. Bugos termékek, sok marketing fejlesztés semmi csak igen kevés esetben és elsősorban pénzszerzés. :R

[ Szerkesztve ]

(#47535) daimonion válasza Kékes525 (#47525) üzenetére


daimonion
senior tag

ilyen megoldásra gondoltál ?

Vírusok csoportosítása, fajtái

Számítógépes vírusok fajtái, csoportosítása
A számítógépes vírusokat több szempont szerint csoportosíthatjuk. Ilyen szempont szerint lehet az, hogy milyen állományokat fertőznek meg, azaz milyen állományokkal terjednek. Másik csoportosítási szempont lehet, hogy a vírus mennyire károkozó.

Terjedésük szerint lehetnek:
Boot vírusok
Alkalmazásvírusok
Makrovírusok
Férgek

Károkozás szerint lehetnek:
Rosszindulatú vírusok
Ártalmatlan vírusok
Bootvírusok

A bootvírusok az első vírusok közé tartoznak. Leggyakrabban akkor terjednek, ha fertőzött lemezzel indítjuk el a rendszert. Ebben az esetben a vírus a merevlemez boot szektorába ágyazódik be, így még az operációs rendszer betöltése előtt aktiválódik. Ennek hatására a fertőzött merevlemez az összes meghajtóba helyezett lemezt megfertőzi. A boot vírusok napjainkban a kevésbé elterjedt vírusfajták közé tartoznak.

Alkalmazásvírusok
Az alkalmazás- vagy más néven programvírusok a futtatható kódot tartalmazó (.COM, .EXE kiterjesztésű) állományokat fertőzik meg. A megfertőzött állományokba beírják a saját kódjukat.Két fajtáját különböztetjük meg: hozzáfűződő (append) és felülíró (replace) vírusokat. A hozzáfűződő vírusok az alkalmazások végéhez fűződnek, elhelyeznek azonban a program elején egy kódot, hogy az alkalmazás indulásakor előbb ők töltődjenek be, a program csak később. A felülíró vírusok az alkalmazások elejét írják felül saját kódjukkal, így a fertőzött állomány adatot veszít, és az eredeti állapot nem állítható helyre. Amennyiben egy programvírussal fertőzött fájlt elindítunk, a vírus betöltődik a memóriába és megfertőzi az összes többi elindított programot.

Makrovírusok
Elsősorban olyan dokumentumszerkesztő programokat támadnak meg a makrovírusok, melyek elég fejlettek, hogy bizonyos lépéssorozatokat képesek legyenek makrókkal automatizálni. Általában Word és Excel által készített dokumentumokat (.DOC, .XLS) fertőznek meg. Terjedésükhöz elegendő egy fertőzött állomány megnyitása, és a vírus már be is töltődik a memóriába, mely a későbbiekben megnyitott dokumentumokat megfertőzi. A fertőzést általában már csak akkor vesszük észre, amikor már késő.
A makrovírusok csoportjába tartoznak a levelező vírusok is, melyek elsősorban e-mail útján terjednek. A csatolt fertőzött fájlok megnyitásakor aktivizálják magukat, és általában a levelezési listában szereplő partnereknek írnak levelet, melyhez saját maguk másolatát is hozzáfűzik. Ha a levelezési címlistában nagyon sok partner van, akkor olyan mennyiségű levéláradat indulhat, amely megbénítja egy nagyvállalat levelezőrendszerét is.

Férgek
Működésük szempontjából a féreg vírusok eltérőek, mivel nem hagyományos értelemben fejtik ki károkozó hatásukat, hiszen nem tesznek kárt állományainkban. Elsősorban interneten, hálózaton terjednek. Megbújnak a számítógépen, és információt gyűjtenek róla, majd az összegyűjtött információkat tárolják. Ha ismét csatlakozunk az internetre, hálózatra, akkor ezeket a tárolt információkat a megadott címre továbbítják.

Spyware
A spyware vagy más néven kémprogramok célja, hogy adatokat gyűjtsenek személyekről vagy szervezetekről azok tudta nélkül a számítógép-hálózatokon. Az információszerzés célja lehet például reklámanyagok eljuttatása a kikémlelt címekre, de akár ellophatják jelszavainkat, számlaszámainkat vagy más személyes adatainkat rosszindulatú akciók céljából is. A vírusokhoz hasonlóan lehet őket „beszerezni”.

Trójai programok
Hasznos alkalmazásnak álcázza magát, miközben kártékony hatású. Hatásukat csak elindításuk után fejtik ki.
A trójai programok annyiban hasonlítanak a vírusokra, hogy szükségük van valamilyen hordozó programra. A szaporító rész azonban hiányzik belőlük, így a terjedésüket csak a hordozó programnak köszönhetik.
Lopakodók
Az antivírus programot és az operációs rendszert megkerülve a gép memóriájában maradva, a fájl méreteit, az operációs rendszer jellemzőit és a könyvtár struktúráját megváltoztatják.

Retrók
A víruskereső alkalmazásokat nemcsak kijátszani, hanem hatástalanítani is igyekeznek.

Poliformok
Bármely vírus lehet poliform. Hogy nehezebben lehessen elcsípni azokat, minden fertőzéskor megváltoznak.

Ransomware, magyarul zsarolóvírus egy olyan kártékony szoftver (malware), amely:

lezárja a felhasználó fájljait, méghozzá gyakorlatilag a visszaállítás lehetősége nélkül,
fajtától függően blokkolja az áldozat hozzáférését a számítógéphez,
az okozott károk visszafordításáért minden esetben váltságdíjat követel. A váltságdíj összege az adott vírus típustól függ, de többnyire több tíz illetve százezer forintnak megfelelő Bitcoin. A zsarolóvírusok, sok más malware-hez hasonlóan, képesek lehetnek az áldozat érzékeny személyes adatainak megszerzésére (jelszavak, banki belépési adatok), a védelmi szoftverek (antivírus, Anti-Spyware stb.) leállítására, megtévesztő figyelmeztetések megjelenítésére és más kéretlen tevékenységekre is.

(#47536) Szellem. válasza daimonion (#47534) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Én értelek. Az olyan válasz, nekem sem válasz, hogy azért nem használok valamit, vagy azért tartok valamitől, mert "szar"! Ez nem válasz nekem sem.
Nekem pont az a véleményem, hogy az MS csinált egy minimum megoldást, ami azért annak idején, közel sem volt egy rossz irány. Gondolom, hogy azért nem fejlesztette gőzerővel a terméket, mert nehogy belefusson egy hasonló perbe mint a böngészők esetében. Így is nagyon sok cég foglalkozott már AV termékek előállításával.
Ezzel nincs is semmi baj.
Én a problémát pont azon a szinten látom, hogy a 3rd party szoftvergyártók némelyike el van kanászodva!
Régen még a gyártók valóban törekedtek arra, hogy ha kijött egy újabb termékverzió, akkor az a legkisebb hibákkal működjön. Valahogy jobban ki voltak tesztelve. Bugok akkor is voltak. Valahogy sokkal ember-központúbbnak éreztem a termékeket. Aztán ez nagyon megváltozott. Felgyorsultak az események és bejött egy szerintem vállalhatatlan trend, pedig az, hogy már lassan egy évet sem kell várni, mire kijön az újabb termékverzió. Szerintem, többek között ez az oka annak, hogy egy adott termék bugos mint az állat.
Üzleti szempontból ez az évenként adjunk ki terméket modell meg kell, hogy változzon. Egyre tudatosabbak a felhasználók, ami alatt azt értem, hogy inkább érdekli őket egy megbízható terméke, mint az, hogy minél hamarabb hozzájussanak az újabb verzióhoz! Kivétel ez alól, ha a korábbi verzió olyan rosszul sikerült, hogy inkább az újba akarnak "menekülni".

Szerintem az MS nem akar abba a kategóriába tartozni újra, hogy az ő terméke az amit a leghamarabb és a legkönnyebb megfertőzni. Viszont, a piacot sem akarja felborítani. Lesznek változások jó irányba (ami szerintem inkább a vállalati termékekben fog kicsúcsosodni) de nem fogják borítani a piacot. Ez túl sok céget érintene negatívan és ezt nem fogják felvállalni.
Viszont, nem lenne rossz megregulázni a 3rd party cégeket, hogy ne a profitorientáltság legyen a cél, hanem a védelem és a felhasználók!
Egyébként fejlesztések terén áll a a piac! Nem sok újdonság ( ha egyáltalán annak lehet őket nevezni) kerülnek bele a termékekbe. Ami meg igen, az inkább marketing bullshit, de nem több! Persze, plusz pénzért.

(#47537) Kékes525 válasza daimonion (#47535) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, ezt nagyjából ismerem. :) Valami linkre gondoltam, ahol egész részletesen le vannak írva, de nemcsak a vírusok fajtái, hanem (ez az ami leginkább érdekelne) a vírusirtók védekezési módszerei is, továbbá a tűzfalak működése, hogyan hárítják el a különböző támadásokat, stb. Mindezek részletezve, alaposan kitárgyalva.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47538) Szellem. válasza Kékes525 (#47537) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Szetintem ha használod a google keresőt számtalan ilyen oldalat találsz akár magyarul akár angolul.

(#47539) Kékes525 válasza Szellem. (#47538) üzenetére


Kékes525
félisten

Próbáltam, de csak rövid, összefoglaló szerű leírásokat találtam, amik ráadásul nem voltak teljesek. Mivel hosszú, részletes leírást keresek, jobb lenne a magyar.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47540) daimonion válasza Kékes525 (#47537) üzenetére


daimonion
senior tag

olyat nem találtam még.Mondjuk egy Symanteces fószer írt valami általános összefoglalót azt be tudom tenni .Tessék :

Hogyan működik egy vírusirtó?

A számítógépnek ő az őrangyala: vigyáz az egészségére, megvédelmezi a vírusoktól, és helyrehozza a fertőzés által keletkezett károkat. Manapság már nem lehetünk meg nélküle. Valójában hogyan is észleli és tünteti el a vírusokat? Miért van szükség a frissítésére? Az összes sérült fájlt helyre tudja-e állítani? A következőkben megnézzük közelebbről ezt a kritikus eszközt.

Néhány védelmi eszköz
Egy vírusirtó program – mind eseti, mind diszkrét felhasználás esetén – többféle módszer alkalmazásával véd minket. Az egyik legismertebb eljárás a számítógép teljes átvizsgálása. Akár a felhasználó kezdeményezésére, akár egy rendszeres eljárás szerint végrehajtva, az átvizsgálás lehetővé teszi a fájlok egyenként történő elemzését, és annak ellenőrzését, hogy tartalmaznak-e vírust. Jóval hatékonyabb abban az esetben, amikor fertőzésre gyanakszunk. Kiválasztható, hogy a fájlok összessége vagy csak egy része kerüljön elemzésre, illetve hogy kizárólag azokkal a fájlokkal foglalkozzon, melyek egy hajlékony lemezen vannak.
Az átvizsgálás során a vírusirtó vírusok nyomait keresi az aláírás-adatbázisa segítségével. Hasonlóan a többi futtatható programhoz, a vírusok is kódokból épülnek fel. Minden esetben, amikor egy vírust felfedeznek, a vírusirtók készítői feljegyzik az „aláírásnak” nevezett kódjukat, s a szoftver-adatbázisukban egyesítik őket. Az aláírás karakterek olyan sorozatából áll, mely a felhasználó számára értelmezhetetlen, csak a számítógép képes az olvasásukra.

Példa: X5O!P%@AP[4\PZX54(P^)7CC)7$EICAR-STANDARD-ANTIVIRUS-TEST-FILE!$H+H*
Ha ezeket a sorokat bemásoljuk egy szövegfájlba, s .com kiterjesztéssel futtatható állományként elmentjük, akkor a vírusirtó vírusként fogja észlelni, mivel a kódja benne van az adatbázisában.

Valós idejű figyelés
Az átvizsgálás lehetővé teszi, hogy egy adott pillanatban rendelkezzünk a rendszerünk állapotleírásával. A valós ideju és állandó védelem biztosításának érdekében a vírusvédelem egy másik eljárást is igénybe vesz: a háttérfigyelést. A „figyelésként” is ismert vírusvédelmi jellemző – anélkül, hogy tudnánk róla – állandóan aktív. Figyeli a számítógép bejövő és kiáramló fájljait, elemez minden lemezen tárolt, letöltött vagy e-mailben elküldött új dokumentumot. Ezzel az állandó figyeléssel a vírusirtó minden gyanús fájlt sakkban tud tartani. Az átvizsgáláshoz hasonlóan, a figyelés is használja az aláírás-adatbázist. A vírusirtó nem lesz képes észlelni a legújabb fenyegetéseket, ha nincs frissítve. Számos felhasználó azonban nem tudja a frissítést végrehajtani, vagy nem hajtja végre olyan gyakran, ahogyan kellene. Egy elkésett frissítés végzetesnek is bizonyulhat: egy héten belül három darab 3-as és 4-es szintu vírus bukkant fel augusztus végén. Itt van még egy ok az aggodalomra: a polimorf vírusok gyors megjelenése, melyek aláírásai minden fertőzés során módosulnak. Az aláírások alapján az ilyen vírusokat nagyon nehéz észlelni.
Ezen problémák megoldására a gyártók kifejlesztettek egy úgynevezett heurisztikus kutatási rendszert. Ez a rendszer függetleníti magát az aláírásoktól, s a vírusok észleléséhez a mesterséges intelligencia eszközeit alkalmazza. Felismeri azokat a mintákat, melyek egy egészséges alkalmazásnál nem tunnek helyénvalónak.

Példa: amikor egy programot elindítunk, akkor az először a parancssorban lévő opciókat kezdi keresni. A vírusok azonban másként viselkednek: a szaporodás céljából futtatható állományokat keresnek, megpróbálnak közvetlenül a lemezre írni, megpróbálják megfejteni az eredetileg titkosított kódjukat (polimorf vírusok esetén) és így tovább. Ha a vírusirtó olyan alkalmazást észlel, mely a szokásostól több eltérő jelenséget is tartalmaz (olyat például, mely merevlemez formázási kódot tartalmaz), akkor vírusriasztást fog leadni. Egy vírusirtó így blokkolhatja az ismeretlen, illetve az aláírás adatbázisban még nem szereplő vírusokat. A téves riasztás (például, a vírusirtó egy formázó eszközt tévesen vírusnak ítél) kockázata, mely ezen módszer sajátossága, minimalizálva van az olyan eszközökkel való egyideju együttmuködésnek köszönhetően, mint például az integritásvezérlő. Ez az eszköz rendszeresen ellenőrzi a szoftverek bizonyos állandó adatait (olyanokat, mint a méret, létrehozás dátuma, stb.). Ezen adatok módosulása egy vírus jelenlétét támasztja alá.

Gyors javítás
Amint a vírusirtó egy fertőzo vírust észlel, akkor először a szaporodás megakadályozása végett elszigeteli azt. Azután a vírus kódjának törlésével, és a fájl sérült részeinek helyreállításával megpróbálja a vírust eltávolítani. Ez az eljárás akkor lehetséges, ha a vírus úgy terjed, hogy a kódját hozzáfuzi az alkalmazás kódjához. Némely vírus azonban a fájlok egészét fertőzi meg, így ezeket már nem lehet helyreállítani. A vírusirtó elszigeteli ezeket a fájlokat, s javaslatot tesz, hogy a felhasználó törölje le azokat.

Burçin Gerçek.
Symantec

plusz itt találtam még valami infó szerűséget

(#47541) Dévacsen válasza Kékes525 (#47539) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Egy kis szöszenet,tűzfalakról..[link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#47542) Semplar válasza Ga3rieL (#47533) üzenetére


Semplar
őstag

Passz. A Windows 10 Defenderes újítások miatt linkeltem az itteni diskurzushoz, jómagam Windows 7 -et használok.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#47543) Kékes525 válasza daimonion (#47540) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, ezt olvastam. :)

(#47541) -Morrowind-: Valami ilyesmire gondoltam. Köszi. :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47544) Dévacsen válasza Kékes525 (#47543) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Tiszta tudós ember leszel :D kerestem még antivírus,vírusok témákban is de magas igényeidnek nem találtam semmit,ilyen átfogó stílusban,tananyagok,stb de mind rövid... :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#47545) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

K7 ANTIVIRUS 2017
[P:C][/P]

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#47546) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Aki tesztelni akarja a védelmét annak itt egy videó és egy oldal:
Video a működéséről

A lényeg, hogy ártalmatlan maga a teszt. Emulálja a Ransomware és egyéb fertőzéseket.
Kíváncsi vagyok, hogy kinek mi jön ki! Próbáljátok bátran, veszélytelen!

Tényleg veszélytelen!

Kaspersky Internet Security 2018 bukott a Ransomware teszten!

[ Szerkesztve ]

(#47547) Szellem. válasza Szellem. (#47546) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Sajnos lejárt a szerkesztési időm. A lényeg, hogy beraktam a beállításokat maximumra a KIS 2018 esetében!
Kb. úgy állítottam be, hogy még engem is blokkoljon, de hasztalan volt.

Aztán az oldal által generált launcher exe(1) fájlt, mert ugye generáltattam egy másikat, feltöltöttem a VirusTotalra.
Meglepő lett az eredmény:

VirusTotal eredmény

(#47548) Jack Oneill válasza Szellem. (#47546) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Olyan elofordulhat, hogy azert bukik meg egy program, mert tudja, hogy ez csak emulacio es nem az igazi?
Hmmm... mindenesetre nagyon erdekes. MindenESET-re :D Latom ESET harapott ra.

[ Szerkesztve ]

(#47549) Szellem. válasza Jack Oneill (#47548) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Pont az a lényege ennek az emulációnak, hogy nem valós vírust enged rá a gépedre, de ettől még olyannak kell tekinteni, mintha ismeretlen kártevő lenn. Szóval, pont az ismeretlen kártevők ellen kéne védelmet nyújtania. Ez pont ezt teszteli. Szóval, ransomware védelemben bukott a KIS 2018. A többit nem tudom. Majd mások berakják az eredményt.
De, érdemes megnézni a VT eredményeit! Egy pár termék generikus mintaként megfogta!
Itt nem csak az a lényeg, hogy felismerje, hanem az is, hogy ha nem ismeri, akkor blokkolja. Több gyártó írja, hogy van beépített Ransomware elleni védelme. Na ez pont ezt tesztelte!
Kaspersky is azt állítja, hogy a KIS 2018-ban bent az a funkció amit ő egyébként Anti Ransomware programként is közreadott. Hát, lehet az ismeretlen cuccok ellen nem ér semmit.

De, pont azért írtam be, hogy valós élethelyzetben próbálja ki más is élőben! Nem a VT eredmény lesz a lényeg, hanem maga a teszt eredménye itt.

[ Szerkesztve ]

(#47550) chab7 válasza Szellem. (#47546) üzenetére


chab7
addikt

Avast megfogta :K

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.