Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-04 09:52:27

LOGOUT.hu

Manual, analóg, filmes, MF objektívek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13901) peppe79 válasza MrChris (#13898) üzenetére


peppe79
senior tag

Drágább zoom obikkal nincs tapasztalatom, de nálam például a Minolta 35-70 f3.5 (MD III) sokkal jobban teljesít az m4/3-os Olympus kit obitól, vagy a 4/3-os Oly EZ-1454-től.

(#13902) szazbolha válasza MrChris (#13898) üzenetére


szazbolha
addikt

Teljesen egyetértek veled, de itt mindig megjegyzem, hogy milcre (főleg Sony milc+AF adapter) adaptálok megfeledkeznek a kiváló Canon EF objektívekről. Pl. EF 85/1,8 USM. Kicsi könnyű és árban már a jobb manuál 85-ösök alatt van.
Sokáig nem csak portréra, hanem közgyűrűvel makróra is használtam.

(#13903) szazbolha válasza MrChris (#13898) üzenetére


szazbolha
addikt

"A régi zoom objektívek nagyon elmaradnak mindentől."
.
Ezzel nem értek egyet teljesen, főleg nem a Vivitar S1 70-210 szériánál. Vagy a 70-150, vagy a 28-90. De ebben a ligában játszik még pár régi zoom is minoltától (35-70) Canontól (20-35), stb.
A képen látható hibával én nem talélkotam. Elég durva.
Egy ilyen durva képi hiba filmen is látszott volna, ez inkább egy hibás darab lehet.

(#13904) Matska válasza robi1979 (#13896) üzenetére


Matska
senior tag

Jut eszembe, a Biometar 120mm F2.8 MC-t még érdemes számításba venni. Nem próbáltam, de nagyon jókat olvastam róla.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#13905) Rapid136 válasza robi1979 (#13896) üzenetére


Rapid136
őstag

A mélységről (sokadszorra) :)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#13906) robi1979 válasza szazbolha (#13902) üzenetére


robi1979
aktív tag

Egy ilyen EF 85/1,8 USM + MC11 működő képes lehet az a6300-on is megfelelő AF-el? Nézegetem már egy ideje ebayen, 250 körül mennek jelenleg. Az bizonytalanított el hogy a Sony topikban meg azt írják hogy ne adapterezzek (MC-11) és ne Cannonba gondolodjak. Pedig a 70-200/4 is tetszik és az áruk is elérhető tartományban mozog egy Tamron 28-75 2.8-hoz képest. Most akkor mi az igazság a Sony Milc+mc-11el kapcsolatban?

Illetve ez a speedbooster hogyan működik? Nem ront az objektív képminőségén?

Bár a manuális objektívek már régóta tetszenek, ennek a Vivitarnak a képe is, bár portéhoz keresek inkább.

Nálam is fullframe a cél, ezért nem nagyon rendezkednék be egy objektív parkkal APSC-re a mostani E bajonettes kínálatból.

[ Szerkesztve ]

(#13907) 80hun válasza robi1979 (#13906) üzenetére


80hun
addikt

Lámpafénynél a7ii-n
Az a6300 csak jobb lesz és persze több fénynél mégjobb.

[ Szerkesztve ]

(#13908) szazbolha válasza robi1979 (#13906) üzenetére


szazbolha
addikt

"Most akkor mi az igazság a Sony Milc+mc-11el kapcsolatban?"
.
Az hogy működik. Még nem találtam olyan objektívet ami ne ment volna vele (biztos van ilyen), sőt a régi "halott" sigma objektívek is életre kelnek és mennek vele.
Hogy milyen lesz az AF sebessége? Az a fgéptől függ. Nekem teljesen megfelel A7-II-ön, lehet A6300-on még jobb.

A speed booster (focal reducer) nem mostani találmány, a csillagászati távcsöveknél régóta használják, csak most készítettek milcekhez is passzoló darabot. Fontos a bázistávolság tartása. Magam is készítettem vagy 5 féle focal reducert, pl. gukkert szétszedve (neten van rá diy videó), de a minősége gyenge volt.
Amit a kínaiak csinálnak/ebayeznek 20-50,000 Ft között az már jó.
Úgy képzeld el mint egy fordított telekonvertert (fókusznyújtót), de ez egy fókusz csökkentő optikai szerkezet, és általában úgy csinálják meg, hogy kb, 1,4-el csökkenti az objektív fókusztávolságát. (1/0.71 = 1,4)
A telekonverternél fényerő veszteséged van, itt meg fényerő nyereséged, hiszen a belépő pupilla nem változik, csak a fókusztáv csökken. Az 1,4 fókusz rövidítés kb. 1 blendényi fényerő nyereség.

Minden elmélet szerint a plusz lencsetagok rontják a képminőséget. Ezzel szemben sokak tapasztalata, hogy a régebbi 50-135mm fókusztávú közepes objektívek esetében szubjektív minőség javulást látunk focal reducerrel.
Lehetne ezt magyarázgatni vonalélességgel, feloldóképességgel, vagy hogy a gyűjtő lencse kisebb felületre vetíti ugyanazt a képet (Full frame helyett APS-c-re), de inkább fogadjuk el a tapasztalást. 4-5 random választott objektívből 3-nál biztos láthatóan javítja a képminőséget. A 135-ösöknél szinte bármelyikét.
Occó kinai MF: [link]
Közepes kínai AF: [link]
A Lens Turbo - II kicsit jobb optikailag, de MF: [link]

[ Szerkesztve ]

(#13909) peppe79


peppe79
senior tag

Sikerült beszereznem egy objektívet, enyhén benyomódott szűrőmenettel. Soha nem szoktam ilyeneket megvenni, még töredék áron sem, mert ki tudja, hogy mitől bumbikálódott meg. Az eladó viszont sajnos "elfelejtette" közölni ezt a tényt. A horpadás legmélyebb pontja max. olyan 1mm lehet, egy rövidke szakaszon. A kérdésem az, hogy a menetkinyomón kívül van-e valami más megoldás, amivel orvosolható ez a hiba? Vagy esetleg van-e valaki Szegedről, akinek van otthon menetkinyomója?

(#13910) Mega Bass válasza szazbolha (#13908) üzenetére


Mega Bass
tag

Nekem volt egy régi 90-es évek elejéről származó Tokina 20-35 AF-es na annál megbolondult a Sigma MC11. Azóta már nincs meg egyik sem.😁 Sokáig csak manuális objektíveket használtam a Sonyhoz most már van nativ 55mm f1.8 ill 85mm f1.8 de manuális gyűjtemény megmarad!

SERTZUIL

(#13911) Bullitz


Bullitz
aktív tag

Sziasztok!

Úgy érzem idővel végül minden fotós topicban kérdésem lesz.. de hát beszippantott.
3 hete vásároltam egy használt Sony A6000-et, majd egy használt 16-55 Kitobit. Tök jó, meg minden, de már most érzem, hogy nem tudok vele olyan éles képeket lőni, mint amilyeneket szeretnék, egyelőre megtartanám, mert bármikor jól jöhet, de igen csak sok obit néztem át mostanság, és mivel elsősorban táj/astrofotót lőnék, ezért egyértelművé vált, hogy a Samyang 12mm f/2-t megveszem, no question.
Viszont, szeretnék mellé egy másik obit, amolyan mindenest?!

Ezért kezdtem el nézelődni régebbi lencsék iránt, mert úgy látom egész jó áron mennek. Szeretnék szép bokeh-t, az asszony munkáját (sminkes) pedig megörökíteni, illetve nem lenne rossz ha egyúttal előkapom és lövöm a képet az utcán-hoz is jól működne.

Így tulajdonképpen a sok által méltatott, de néhol lehurrogott sony 35mm f/1.8-at lőttem be, viszont a 12mm-es samyang mellett ez most elég nagy beruházás lenne.. így gondolkoztam el régi lencséken, 35 vagy 50 mm-eseken.

A fentiek tükrében, inkább próbáljak meg türelmes lenni, gyűjteni és megvenni a Sonyt, vagy esetleg ugorjak bele bátran egy takumar, vagy helois lencsébe adapterrel? Vagy bármilyen más alternatíva más bajonettcsaládból?

Még egy kakukktojásom van, a Sony 55-210, ami nagyon bejön, de attól félek az 55mm túl nagy ahhoz, hogy csak úgy bárhol-bármire jó legyen. (az ennél szélesebb tartományú zoom obik meg k*va drágák. :) )

[ Szerkesztve ]

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#13912) Matska válasza Bullitz (#13911) üzenetére


Matska
senior tag

Heliostól ne várj élességet. Érdekes, hangulatos képeket lehet vele csinálni, de nem is éles nem is kontrasztos, amolyan "dreamy".
A régi 35-ösöket nem ismerem, de pl érdemes lehet ránézni a 7artisans 35 1.2-re, af-esből meg a Sigma 30 1.4.
Takumar jó de túl van árazva, Pentax 50 1.4 ugyan az, csak más a bajonett, de a többi nagy gyártó 50-ese sem rossz (Minolta Md, Canon Fd, Carl Zeiss Planar, Yashica stb), de nagyjából általános, hogy mindnél kell fél vagy 1FE-t rekeszelni ahhoz, hogy tényleg éles legyen.
A Samyang 12mm-t ha használtan veszed, akkor csak személyesen, mert decenteresség előfordulhat (a kép mező egy része éles, többi nem, és akkor sem lesz éles az egész, ha a fejed tetejére állsz. Ez pl astronál bosszantó amikor próbálsz végtelenre élesre állni). Ha újan veszed és decenteres, akkor élj a visszaküldési jogoddal.
Vintage objektívek kapcsán keress rá a "focal reducer" szóra, akár itt a topikban is.

Így hirtelen ennyi jutott eszembe :)

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#13913) Bullitz válasza Matska (#13912) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Szia!

Köszi ismét a segítséged! :)
Időközben láttam egy használt Sigma 16mm f/1.4.-et, most bajba estem, hogy ez.. vagy a Samyang 12mm f/2.
Erről a 7artisans 35mm-ről nagyon jókat olvastam, tetszenek a képek is, és legalább nem 140e mint a sony 35 mm-ese.. elgondolkodtam rajta.

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#13914) Rapid136 válasza Bullitz (#13913) üzenetére


Rapid136
őstag

Voigtlander 1,4/35-öm van 125000 volt használtan, az se rossz. Leica bajonettes de ez a legkevesebb.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#13915) Matska válasza Bullitz (#13913) üzenetére


Matska
senior tag

A 16-os azért méretre lényegesen nagyobb mint a Samyang.
Én Samyang 12mm után vettem Fuji 16 1.4 - et. Tejút fotózáshoz a legjobb és kellett az időjárás állóság is (a Sigma viszont nem időjárás álló), de másfél év Samyang használat után furcsán szűk a 16.
A Samyang látószöge megszokást igényel, de ha ráéreztél akkor nagyon jó dolgokat ki lehet hozni belőle. A magam részéről az első fél évben konkrétan utáltam... Mostmár hiányzik.

Most biztos sokkal előrébb vagy :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#13916) Bullitz válasza Matska (#13915) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Igen, így a kommented végére pont sehova nem jutottam, először előre léptem 1,5-et, aztán 2-et vissza, a végére meg megfújt a szél, szóval most ugyanott állok =D

Akkor beszéljünk az árról, meg autofocusról, a sigma AF, a samyang MF, mivel nem sokat videózom, szerintem az MF jobb, mégha nincs is tapasztalatom MF-vel, mert ugye a kitobi AF-es..

Samyang 90e használtan (Miskolc.. nem túl jó.) És 120e újonnan.
Sigma 110e használtan (2 év gari) és 133 újonnan.

Asszem most se vagyok előrébb bakker.
Az a baj, hogy a kitobi is 16 mm, és bár a Sigma képe biztos fényévekkel szebb, jobb, élesebb, de maga a látószög néha úgy érzem kevés, és 110-ért ez a sigma garival nekem jó vételnek tűnik most.

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#13917) Matska válasza Bullitz (#13916) üzenetére


Matska
senior tag

A Samyang drága. Nem általánosságban, hanem konkrétan az amit néztél. Fujira 70 körül mennek használtan és bajonetten kívül semmi különbség nincs, szóval akörül kell lennie a reális használt árnak.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#13918) robi1979


robi1979
aktív tag

Ma életemben talán másodjára sikerült megértenem az a6300 focus peakingjét, pontosabban a bele nagyítást. Ez már nagyon nem olyan mint régen volt a Nikon D50-en a manuálozás. Sigma 56 1.4 normásl napvilágos szoba körülmények között, iszonyat jó az MF. 2004 óta szinte kivétel nélkül mindent M módban azaz manuálban fotózok, a beállításokkal nincs gondom. Csak amíg a Nikonnal elbabáztam 1-1 expo között manuálban, addig a Sonyn pofon egyszerű minden. Tetszik.

Van egy Tamron 28-75 2.8-am Nikon véggel ami ilyen:

[link]

Ehhez milyen adaptert kell beszereznem (tudom az AF-es drága) ami olcsó és jó, megbízható, nem vágja tönkre a Sony bajonettjét, amivel manuálisan tudom használni? Ezekből is annyi féle van mint égen a csillag. Gyűrűs meg gyűrű nélküli, Ai, G stb.

Szazbolha: köszönöm a tippet!

MC-11+Tokina 11-16 2.8+Sony a6300-al van valakinek tapasztalata? UWA-ban mi lenne a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#13919) Bullitz válasza Matska (#13917) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Na, elhoztam végül 110-ért a Sigma-t.
Nagyon tetszik.. most már csak egy 35 vagy 50mm-es prime kell.
A 7artisans nagyon bejön, de most a Sony akció keretin belül az 50mm f/1.8 OSS-el lenne 70.
:W

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#13920) robi1979 válasza Bullitz (#13919) üzenetére


robi1979
aktív tag

Igaz ez OFF, de miért nem nézel Sigma 56 1.4-et vagy Sigma 30 1.4-et mellé? Mindkettő AF, Eye AF qrvajó portrézni, E bajonettes, nekem ezek vannak. Bár fényerős zoom hiányában most kicsit elegem lett a Sony Milcből. Ha érdekel, írj rám, lehet eladó lesz valamelyik.

(#13921) Bullitz válasza robi1979 (#13920) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Azért nem, mert most költöttem el 110ezret, és gondoltam spórolok a 30 vagy 50-es obin. :)

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#13922) robi1979 válasza Bullitz (#13921) üzenetére


robi1979
aktív tag

Attól függ mire használod de szerintem egy 30-56-os 1.4-es tartomány benti-kinti portrézni ideális tartomány ahová jól jön a Sony eye AF-je. A Sigmák 1.4-el ebben a tartományban pedig brutál jók. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#13923) Matska válasza Bullitz (#13919) üzenetére


Matska
senior tag

Jól választottál!

Mondtam én, hogy minden pénzt el lehet erre költeni :)

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#13924) Bullitz válasza Matska (#13923) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Igyekszem leállni. :D

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#13925) szazbolha válasza Bullitz (#13924) üzenetére


szazbolha
addikt

Korábban volt egy tipp: Voigtlander 1,4/35 - tudom az drága... de igazán jó MF 35mm-est nem kapsz olcsón... Talán kicsit drágábban a Contaxos Distagon, vagy az orosz 35/2, vagy a Zeiss 35/2,4
De egy 50-esre mindenképp ruházz be. Nagyot tévedni nem lehet Szinte mind jó, Adapterrel sem több mint 15K. És még egy 135/2,8-at... csak... mert olcsó és gyakori.

(#13926) _Roy_


_Roy_
tag

Sziasztok! Vettem egy pentacon 135mm f2.8 obit leharcolt állapotban. (Lamellák nem nyitottak teljesen, szétszedte vki és nem volt jól összerakva.) Sikerült a lamellákat helyrerakni és jól össze is rakni az obit. Tegnap megjött a sony e - m42 adapter és kipróbáltam. Nincs végtelen állásom, illetve egy zenit-e gépen is próbáltam ott sincs. Akkor lehet mégse jól raktam össze!? Valaki szerelt már ilyet?
Valamint engem is érdekel, hogy teleobi kellene a sony a7-hez és a régi m42 elég nagy nehéz. Gondolkoztam canon 70-300 is usm obin af adapterrel. Árban meg a zoom miatt jobb ötletnek tartom mint egy m42 300mm-t. Van tapasztalatotok?

(#13927) Zozzant válasza _Roy_ (#13926) üzenetére


Zozzant
addikt

Szét is tekerted a csigamenetet? Akkor az nem lett jó helyen visszatekerve, és nem kerül eléggé hátra a végtelenre állítva.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#13928) _Roy_ válasza Zozzant (#13927) üzenetére


_Roy_
tag

Igen, darabokra szedtem, mert konkrétan szétesett amikor tekertem...
Megpróbálom összerakni ez alapján: [link]

(#13929) sajtee5


sajtee5
csendes tag

Sziasztok!

tudnátok ajánlani ebay-ról egy M42-Sony-e adaptert? (Sony A6000 és Helios 44-2-höz kellene)

Köszi!

(#13930) Rapid136 válasza sajtee5 (#13929) üzenetére


Rapid136
őstag

Vegyél Aliexpressről, követéssel érkezik minden és hamarabb mint ebayról...
Én hármasával szoktam. 1000-1100 Ft/db néha van hogy kupakot is adnak a végére :)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#13931) zoli58 válasza faki_ (#10723) üzenetére


zoli58
tag

OPticam, Bajcsy Zsilinszky utca: lehet, hogy régen jól dolgoztak, de már tutira trehány banda. Több Tessart, Trioplant vittem be hozzájuk, állítólag elkészült, aztán, amikor érte mentem, a szervizes ember már eltűnt (nem véletlenül, meg volt beszélve, mikor megyek). Az obik ugyanolyan állapotban voltak, mint amikor bevittem, szét se szedték. A szervizes telóban bizonygatta, hogy amennyire lehetett, kipucolta. Egy frászt. Én magam nekiálltam, és megcsináltam rendesen. (ok, bonyolultabb szerkezeteket biztos nem szedek szét)

(#13932) _Roy_ válasza Zozzant (#13927) üzenetére


_Roy_
tag

Összeraktam a videó alapján. Jó lett :)

(#13933) laca71


laca71
aktív tag

Szerintetek melyik alkalmasabb portré készítéshez
PENTACON ELECTRIC 1.8 50
Helios 44M-4
PENTACON AUTO 2.8 29
Laca

(#13934) Rapid136 válasza laca71 (#13933) üzenetére


Rapid136
őstag

talán tegyél egy érzékelőt is mögé, mert ez igy értelmezhetetlen :)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#13935) laca71 válasza Rapid136 (#13934) üzenetére


laca71
aktív tag

Bocsánat, Panasonic DMC-G5 lenne a váz..

(#13936) Rapid136 válasza laca71 (#13935) üzenetére


Rapid136
őstag

Minél fényerősebb, a 2,8/29 leginkább semmire se jó m4/3-on.
De inkább vennék helyettük 1,2 vagy 1,4-es japán 50-est.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#13937) tvamos válasza laca71 (#13935) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha csak ki akarod probalni a manualozast, es nem tudod, hogy ez lesz-e, amire vgytal, akkor szerintem probald meg az 50-es Pentaconnal.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#13938) Rapid136 válasza tvamos (#13937) üzenetére


Rapid136
őstag

Már az m42 index fórumon vannak az obik :)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#13939) laca71 válasza Rapid136 (#13938) üzenetére


laca71
aktív tag

Szia
Választanom kell, mi maradjon, a többi felesleges...
Marad a Pentacon 50-es, a lányom használja...
Köszönöm a segítséget :)

(#13940) .mf


.mf
veterán

Szasztok!
Nemrég jöttem vissza egy hosszú útról, hátizsákkal bejárós, hegyremászós, ottkempelős fajtából, ami arra sarkallt, hogy a felszerelés észszerűsítésén is gondolkozzak, legalábbis ezekre a túrákra. Pl. cipeltem magammal 70-300-at a maga majd' 800 g-jával, de alig használtam, a képek kb 1%-ánál, ott is többnyire csak 85-135 között (70-300 alatt 24-70 f4 volt, 85-öst most nem vittem, csak 50-est), és csak pár képnél kellett ennél hosszabb. S még csak nem is voltak kapkodós témák (elsősorban táj- és városkép), tehát kézi fókusz is belefért volna.

100~135 f3.5~f4-re van valami jó, azaz éles, kontrasztos, jó színű, nem túl CA-s, aránylag kicsi és könnyű távmérős obira tipp?
Amiket találtam:
Jupiter 11 / 11A 135 f4: van, aki nagyon dicséri, más (pl. Phillip Reeve oldalán Bastian) kevésbé, nem tudom, hogy csak az ő példányával volt-e valami gond (gyanúsan sok flare). Pedig szimpatikus lenne a kis méret és mindössze 260 g tömeg.
Bastian inkább a Leica Elmar 135 f4-et preferálta vele szemben, ami már jóval drágább (bár Leica mércével olcsó).
Jupiter 37 / 37A 135 f3.5: ez tudtommal döntően M42-ben készült, nagyobb és nehezebb
CZJ Sonnar 135 verziók (f3.5, f4, MC, non-MC, zebra, fekete, electric, stb) - nagyon jókat hallani róluk, ha szembejön, megnézem, de sajnos drágábbak is.
Canon, Nikon és Minolta is gyártott régen távmérős obikat, bár ezek itthon elég ritkák és emiatt drágák.

Vagy esetleg nem távmérős, hanem Nikon F-re, ha már az FTZ megvan, de úgy tűnik azok már nagyobbak-nehezebbek. Legalábbis a Minolta 135 f2.8-asom kifejezetten nehéz, nem tudom voltak-e nem távmérős, mégis kompakt és könnyű 135-ösök.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#13941) MrChris válasza .mf (#13940) üzenetére


MrChris
nagyúr

A CZJ Sonnar 135/3.5-el elégedett lennél. Többi mind gyengébb, rekeszelni kell, hogy éles is legyen, meg kontrasztos. Tudok egyet kölcsibe, ha ki akarod próbálni.

(#13942) .mf válasza MrChris (#13941) üzenetére


.mf
veterán

Köszi, igen, arról hallottam a mezőnyből a legjobbakat, bár a többiek se tűnnek rossznak, főleg nem élességben, inkább csak kontraszt és flare a különbség.

Köszi, ilyen szórás mellett ez úgyis leginkább a kifogott példánytól függ :)
Mivel leginkább túrázáshoz vinném, egyelőre a J11 a mindössze 260 g-jával érdekel leginkább...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#13943) jmakk válasza .mf (#13940) üzenetére


jmakk
őstag

(#13944) .mf válasza jmakk (#13943) üzenetére


.mf
veterán

Köszi! Akkor vehetek még egy FD adapter, mert még mindig rá van szorulva a 200 f4-re :DDD
Lehet, hogy csak az őszi/deres képek miatt, de nekem a szín és kontraszt nem tűnik olyan jónak. Van egy nFD 100 f2.8-am, amit szintén emiatt nem használok, nem tetszenek a színei, kontrasztja, inkább cipeltem a 85 f1.4-es Samyangot.
A másik, hogy bár keskeny és könnyű, de a Jupi11 még kisebb és könnyebb (már az obi is 65 g-mal, plusz az adapter is kb harmada), és most kifejezetten súlycsökkentés céllal keresek obit. Optikailag viszont ez esélyes, hogy lemossa, főleg flare terén. Hmm...
Na majd figyelek, hogy melyiket látom.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#13945) tvamos válasza .mf (#13944) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nikon E 100mm f/2.8 is eleg pici.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#13946) .mf válasza tvamos (#13945) üzenetére


.mf
veterán

Köszi, hasonló méretben és tömegben az nFD 100 f2.8-asomhoz, remélem jobb nála színben és kontrasztban; legalább az adapter tömegét megspórolom vele, ha Nikont viszek. A gond csak az, hogy ritka, még a sokkal gyakoribb Series E 50-essel is csak párszor találkoztam élőben, ez meg még annál is ritkább...
Series E 135-ösből úgy látom sajnos csak f2.8-as készült, ami meg már 400g.

Jobban belegondolva: a 24-70-est szinte biztos viszem, a 70 -> 100 kivágással 24Mpx-ből még marad 4k+ szélesség, ami még elég. Ezért jobb lenne valami 100-nál hosszabb, mondjuk 120~150, ebből a tartományból a 135-ön kívüliek elég ritkák, 135-ösökből viszont rengeteg van.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#13947) tvamos válasza .mf (#13946) üzenetére


tvamos
nagyúr

A 24-70-eshez egy 1.4x telekonverter esetleg...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#13948) .mf válasza tvamos (#13947) üzenetére


.mf
veterán

Z-re nincs (még) telekonverter. A 24-70-essel pedig kétlem, hogy kompatibilis lenne valaha is, annyira közel van a hátsó lencsetag, a telekonverterek pedig általában belógnak az obiba.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#13949) fclub


fclub
tag

Sziasztok!
Megnéztem az összefoglalóban lévő táblázatot, de nem vagyok biztos benne, hogy jól értelmeztem. :))
Van egy régi, analóg Minolta 404si gépről 2 obi (28-80 és 70-300). Arra lennék kíváncsi, hogy a Canon M100-ra ez felrakható-e? Gondolom kell hozzá valamilyen adapter...?
Ha jól néztem utána, Minolta A-mount és kompatibilis az APS-C lapkával.
Valaki tudna nekem segíteni ebben? Köszi! :R

(#13950) Rapid136 válasza fclub (#13949) üzenetére


Rapid136
őstag

Felejtsd el azt a két obit...
Egyfelől olcsó alapzoomok, másfelől az adapterezés is bonyolultabb/drágább, mert a rekeszt is mozgatni kell az adapterről, nincs rajtuk külön gyűrű. Kár költeni rá.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.