Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Manjaro Linux

Hozzászólások

(#1200) tordaitibi válasza Yerix (#1196) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Én elmondom hogyan csináltam de ki fogtok hangosan röhögni valószínű.
Én egy Wines megosztást tettem ki a fájlkezelőbe.

Mivel az eddigi összes KDE alatt a Dolphin nekem a Hálózatok-ba egy árva valamit sem talált,, viszont a Thunar a Mintek alatt bedarálta az egész hálózatot, telepítettem egy Thunart.
Rányomtam a Hálózatok, workgroup, itt pl. a melóhelyemen szépen látszik a 3 Wines gép és a 2 nas.
(a Win ugyanitt kilistázza az összes telefont meg okostévét is de ne legyünk telhetetlenek)
A Thunarba beléptem a Wines gép megosztásába, bekérte a jelszót, bepöttyöztem hogy örökre jegyezze meg, ne csak a munkamenet végéig.
Belépett a wines gépbe, az elérési utat kikopiztam,
smb://desktop-6vngish/downloads/
A KDE Dolphinba a Hálózatokba nyomtam egy Add network folder-t, ott a windows-t, de van ftp, webdav, ssh, adtam neki nevet, orhazas_win.
A kiszolgáló és a munkamappa az a Thunarból kikopizott elérési út, azaz
kiszolgáló:desktop-6vngish
munkamappa:downloads
És szépen betett egy linket a wines könyvtárról, én meg azt szépen továbbítottam a Helyek oldalsávba.

Azt nem tudom hogy ez így helyes, nem helyes, de amire nekem kell, a wines pc és az én Kubuntus gépem között ide-oda lehet másolni fájlokat és ez nekem tökéletesen jó így.

Ha valaki elmondja hogy a Dolphin miért nem lát semmit, a Thunar meg lát szinte mindent a hálózaton, azt megköszönöm.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Manjaro Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.