Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lordjancso


lordjancso
senior tag

Hail!

Nemrég vettem egy csomag Magic kártyát, és keresek olyan embereket itt a PH!-n, akik ismerik, vagy esetleg játszanak is. Sok kérdésem lenne és sok dolgot szeretnék megvitatni velük. Szóval aki ismeri az írjon!
Lehet pakliötleteket is írni, és kedven lapokat is... :))

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#2) Gambit válasza lordjancso (#1) üzenetére


Gambit
őstag

Szia!

Régebben sokat játszottam, néha versenyeztem is. Mondjuk középmezőny volt a legjobb eredményem, de az legalább sealed deck versenyen! :D Szóval lökjed a kérdéseket, hátha emléxem még valamire!

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#3) Out


Out
addikt

En is kb 10 eve Magicoztam utoljara :D Van egyebkent pc-re is MGT jatek, szerezd meg, sokat lehet tanulni belole :D

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#4) lordjancso válasza Out (#3) üzenetére


lordjancso
senior tag

Úgy látom mind a ketten elég rég játszottatok utoljára. A Pc-s játék nekem is megvan, csak az a baj, hogy az XP-re nem akar felmenni... :)) Apropó: nem tud valaki hozzá egy XP-patchet??? Mert nagyon jó lenne.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#5) lordjancso válasza Gambit (#2) üzenetére


lordjancso
senior tag

Mivel már te is régen játszottál, nemtom, hogy az újabb kiadásokben mennyire vagy benne, mert nekem egy Darksteeles vörös paklim van, és most akarok venni hozzá egy Core Set-et és hogy mennyire érné meg a kettőt mixelni?
Többek között arra gondoltam, hogy eddig van 60 lapom. Abból kb 25 mana, és ha veszek egy 40 lapos Core Set csomagot, amiben 18 db mana van, akkor kicsit sok lesz a paklimban a mana, és elég sűrűn fogok felhúzni, és ebből kifolyólag gondolom nem fog sok spell feljönni... De lehet, hogy rosszul gondolom, de ilyenekkel nagyon be lehet szívni.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#6) Out válasza lordjancso (#5) üzenetére


Out
addikt

Huha, mintha kinaiul beszelnel :D

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#7) Gambit válasza lordjancso (#5) üzenetére


Gambit
őstag

Én úgy emléxem, úgy csináltam, hogy a 60 lapból kb. 15 mannát raktam be. Egyszínű paklit használsz? Nekem a kedvenc paklim egy vörös lövöldözős pakli volt. De ha összesen 60 lapod van, akkor hogy lehet csak vörös?

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#8) lordjancso válasza Gambit (#7) üzenetére


lordjancso
senior tag

Hogy hogy lehet csak vörös??? Hát úgy, hogy vettem egy vörös Darksteel starter deck-et, és abban 60 lap volt... :))
Nekem is baszottúl bejön a vörös. Sokat lövöldözök és elég erőse a lapok is, csak sok az artifact sacrificeolós lap benne, és azokat nem szivesen áldozom be, mert nem sok van, és ami van, az baszott erős...

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#9) Efreet válasza lordjancso (#5) üzenetére


Efreet
senior tag

hát, én anno a 4. kiadás idején játszottam utoljára, de akkor úgy volt, hogy a 'versenypakli' 40 max 60 lap, setöbb. úgyhogy szépen tessék úgy összeválogatni, hogy nem pakolod bele az összes lapodat, csak azokat, amikre szükséged van.. (nagyon rule of thumb alap paklikra a 20föld 20lény 20spell, de ezt nem KELL tartani, sőt)
nekem volt anno földnélküli paklim is (mox rulz :D ), és 40 lapos majdnem-csak-föld paklim is.. szóval a lehetőségek már akkor is határtalanok voltak, gondolom ez nem változott...
nekem a kék volt az alapszínem, megvolt pár kedvenc mánia-lapom, és kék mellé mazsolázgattam a többi színekből - kiegészítőkből... ha elkezdem sorolni a neveket, lehet hogy azok már nem is mondanak semmit... Vesuvan Doppelganger, Clone, Polar Kraken, az óriássárkányok a Legends-ből, Stasis (hihi, volt egy mókás stasis-paklim, stasis-kismet-manamadár/visszaforgatóra épített - ritkán kattant be, de öröm volt nézni az ellent amikor betegre húzza magát, és nem tud mit csinálni...)

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#10) Efreet válasza Gambit (#7) üzenetére


Efreet
senior tag

immolation, lightning bolt, lövöldözős goblinok, salala... :)) oda elég a 12-15 föld, mert csupa alacsony költségű lapod van :)

ma már theme deck-eket árulnak starternek :(

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#11) Gambit válasza Efreet (#9) üzenetére


Gambit
őstag

Valóban 40 lapos volt a versenypaklim, és abból volt 15-20 föld! :) De hogy én mennyire utáltam a kék ellenfeleket a sok szemét counter-rel. :DD

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#12) Efreet válasza Gambit (#11) üzenetére


Efreet
senior tag

mosmééé? :) csak 6féle counter volt a paklimban :D a legjobb kék hozzáállás - vagy le se engedem, vagy ha lejön, elvesszük használni :))

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#13) Gambit válasza Efreet (#12) üzenetére


Gambit
őstag

Tudom, rengeteget szívtam kékek ellen a vörös paklimmal. Csak abban reménykedhettem, hogy előbb fogy el a counter a kezéből, mint az enyémből a lövés. :DDD Mondjuk onnantól, hogy lejött egy-két lény a keményebbek közül (fire-dragon), onnantól a kék hamar behalt, mert a repkedő lényeit leszedtem hamar. Meg ugyebár a második kör előtt lehetett cserélni néhány lapot, és a vörösnek volt a kék ellen néhány húzós szivatása... :)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#14) doc válasza Efreet (#12) üzenetére


doc
nagyúr

nekem is az egyik kedvencem volt a vörös-kék: ha nem sikerül megcounterezni, kap egy lightning bolt-ot vagy fireballt, ha túléli, akkor meg elveszem :)))

ami még nagyon bejött, az a dobatós pakli, mikor először játszottam vele 'idegen' ellen, azzal kezdtem, hogy első körben egy Vision charm-mal eldobattam a kedvenc lapját a paklijából, onnan kezdve kész volt a srác...

nagy buli még az atomerős lényekkel zsúfolt pakli, pl. Polar Kraken, Leviathan, Wiitigo, stb, ezeket a graveyardból szedem elő miracolous recovery-vel, resurrectionnel, meg egyéb szép dolgokkal, öröm nézni mikor 30-40-es támadást indítok a trample behemótjaimmal :)))))

(#15) Gambit válasza doc (#14) üzenetére


Gambit
őstag

Csak aztán a kék meg elveszejti a ködben... :)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#16) Efreet válasza Gambit (#13) üzenetére


Efreet
senior tag

és viszont ;)) szemét agresszív vörös ellen befigyelt pár finom fehér kaszás meg disenchant aztán durroghatott ;] plusz persze a végső megmozdulásként a volcanic eruption...

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#17) Efreet válasza doc (#14) üzenetére


Efreet
senior tag

volt fekete-kék paklim ami zombi leviatánokra, krakenekre meg óriáshomaridokra épített... plusz mellé a camarid spawning bed, és amikor 1 kör alatt megindul a 40 3/3-as camaridka (+1/+1 sokszor ;) ) akkor lehet próbálkozni fog nélkül :))

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#18) intelfan


intelfan
aktív tag

És a magyar Hatalom Kártyái az létezik még?

Mer én régen azt nyomattam. :DD

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#19) Gambit válasza Efreet (#16) üzenetére


Gambit
őstag

Jaja, poén volt, amikor így egymásra találtak a színek, meg az ellenük kihegyezett paklik. Pl. fekete-fehér... De a legdurvább emberek pont az ellentétes színekből pakolták össze a kétszínű paklit, és mindenkit szívattak. Csak folyamatosan imádkoztak, hogy bejöjjön a várt lap, vagy telerakták turkászó lapokkal. Én úgy csináltam, hogy a használható lapokból beszereztem 4-et, és így kb. 6 féle lappal játszottam csak, de azok mindig kéznél voltak.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#20) Efreet válasza Gambit (#19) üzenetére


Efreet
senior tag

versenyre az a jó... én sokkal jobban szerettem a fun paklikat :)) meg hát a határtalan szinekháborúzások 200lapos paklikkal :)) :)) :))

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#21) Gambit válasza Efreet (#20) üzenetére


Gambit
őstag

Vagy a sealed deck verseny! Az az igazi! Kb. egyenlő feltételek, jobban kijön a tudás, a rögtönzési képesség. Nem azon múlik, hogy kinek van pénze megvenni egy ''verhetetlen'' versenypaklit.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#22) intelfan válasza Gambit (#21) üzenetére


intelfan
aktív tag

Ez asszem magyarul úgy szól hogy frissen bontott paklik versenye.
Tényleg nagyon jó. :)

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#23) Efreet válasza Gambit (#21) üzenetére


Efreet
senior tag

azért a 3-4. kiadás környékén még nem volt meg az olyan szintű elit, mint nem sokkal később, és a jól összerakott olcsó deck-ek is jól szerepeltek :)
sealed deckes versenyen nem voltam, valahogy nem vonzott az a stílus. meg úgy összességében a versenyek sem, az érdekes, extra kombinációkra vagy lapokra épülő paklik sokkal inkább :)
(a Mirage-nál szálltam ki, ott még volt pár érdekes ötlet, de valahogy nagyon el''ipar''osodott nekem a játék... jó pénzért adtam túl a kék kollekción :)) 290 körüli Jump maradt belőle itt a polcon, meg néhány kedvenc rajzú lap :)) )

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#24) Gambit válasza Efreet (#23) üzenetére


Gambit
őstag

Asszem én is a Mirage körül hagytam abba. A sealed deck versenyek azért is voltak jók, mert általában új sorozat bevezetésével volt egybekötve, meg korlátozott számú spéci lapot is kaptak a nevezők! ;)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#25) Efreet válasza Gambit (#24) üzenetére


Efreet
senior tag

és ezzel ki is nyírtuk a topicot :( :( :(

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#26) rvs


rvs
aktív tag

pontosan melyik játék nem megy xpn? nekem duels of the planeswalkers van 1.3-as manalinkkel, és szépen fut. (az egy más kérdés, hogy inkább wmware 98 alól használom a többi régi játékkal együtt. :))

(#27) rvs


rvs
aktív tag

én tempest után száltam ki, de kb 650-750 lap még mindig van a fiókban. a többin már túladtam, egyszer ezeket is el kellene passzolni, csak párat sajnálnék. :(
/még tán egy mox diamondom is van valahol../

(#28) doc válasza Gambit (#15) üzenetére


doc
nagyúr

pont ezért volt az egyik szín mindig a kék (na meg a Leviathan miatt, sajna Polar Kraken csak egy van, muszáj az island-zabáló Leviathant is bepakolni)

(#29) Efreet válasza doc (#28) üzenetére


Efreet
senior tag

kit érdekel az islandzabálás? arra az 1 pillanatra jön vissza, amíg a Fallen Empires-ból a Spawning bed felzabálja (és mégegyszer és mégegyszer és...), és máris 9 (18,27) tokennel több... pár sunken city és mehetnek :)

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#30) Gh0sT válasza intelfan (#18) üzenetére


Gh0sT
addikt

Az mekkora egy játék volt... :D Én is imádtam, csak anyagilag nem bírtam a suli mellett. Inkább kártyát vettem kaja helyett. :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#31) lordjancso


lordjancso
senior tag

Bocsi srácok, de mostanában nem tudtam gép elé ülni. Látom, hogy elég szépen lecsúszott a topic. Alig bírtam előtúrni... :))
Nekem mint mondottam vörös paklim van, és én is a kék ellen győlölök játszani, mert baszott counteres egy pakli. Megmutattam a barátnőmnek is a játékot, és az lett a vége, hogy ő is vett egy paklit. Ráadásul kéket... :)) Na mind1...

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#32) Mazlee


Mazlee
aktív tag

Én vagy feketével vagy zöld-vörössel játszottam.
kéket és a fehéret nem csiptem...

énis a 4. kiadás környékén játszottam. aztán eladtam mindent és gazdag lettem belőle 2 hónapig :))

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#33) lordjancso válasza Mazlee (#32) üzenetére


lordjancso
senior tag

Az egyik haverommal pont ma beszéltük suli után, hogy ami most nagyon durva pakli lenne, az a zöld-fehér, mert a zöld Darksteeles kegyetlen fightos, a fehét viszon gyógyít, és nagyon meg lehet vele szivatni az ellent... Kemény. Nemtom, hogy ismeritek-e az ún. ''Torony'' játékot. Ott úgy van, hogy 4-en kell játszani, és kettes csoportokban. A játékosoknak 40-40 életük van, és mindenki blokkolhatja a másikat. (persze a csapattársak nem blokkolják egymást...) :))
Nagyon fasza. Ma játszottam így elsőnek. Rögtön egy vereség... :))
Az egyik ellen egy keményen tápos zöld paklivan, a másik egy vörös-kék keverttel. Én egy Darksteeles vörössel, a társam pedig egy kékkel. Az is Darksteeles.
A vörös nagyon kemény. Sok benne a lövés. A kék is nagyon odabasz, mert a kibaszott sok modularos lény ha feltápol egyet, akkor nagyon szép értékek is lehetnek... :))

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#34) Mazlee


Mazlee
aktív tag

kár hogy már nem játszom vele.

ujra elkezdeni meg nincs kedvem

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#35) lordjancso válasza Mazlee (#34) üzenetére


lordjancso
senior tag

Szerintem simán el lehetne kezdeni újra. Nem olyan túl nagy pénz, csak kedv kell hozzá! Gondolkodj rajta.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#36) Wolfy_


Wolfy_
tag

hali
en es ar haverom is foleg 10 eve jatszottunk, de 1-2 honapja leporoltuk a regi lapokat, es igen jokat jatszunk, emellet vettunk is lapokat netrol, meg en itthon vadaszok embereket, akiknek vannak elado lapjaik. :)
nagyon jo moka, de sajnos telleg ra tudja kolteni az ember a gatyajat is...:)

(#37) predikator


predikator
tag

Na ha ennyire szeretnétek jáccani gyertek a galleonba újpesten az obi aljában hivatalos arena hely, két hatvanban sokat járt srác vezeti gyertek hogy legyen verseny

- Mi az a radiójáték? -Az az amikor hang van csak kép nincs ! - Az nem codec hiba???

(#38) Dominator válasza predikator (#37) üzenetére


Dominator
aktív tag

Húúú, igen :))) Én ma voltam, vettem is egy fehér-zöld kezdőcsomagot, meg egy Mirrodin boostert hozzá, és elkezdtemmegtanulni hogy hogyan is működik ez a dolog. Mondhatom, nagyon elvertek, aztán még most este is kb. éjfélig itt volt haver, tanítot, emg paklit rendezgettem, de a közelébe nem értem :D De nem adom fel. És amúgy meg télleg gyertek abba a boltba, mert tök jó fejek :)

(#39) Dominator


Dominator
aktív tag

Ahoi emberek!

Biztosan van még itt valaki, aki budapesti, aktív magic játékos, és szeretne lapokat cserélni ;) Jelenetkezzetek :)

(#40) Dominator


Dominator
aktív tag

A következő Magic the Gathering lapokat kínálom, 5 darabot 500 Ft-ért, az 5 lapot tetszés szerint lehet kiválasztani:

Skullmane Baku,
Frostling,
Teardrop Kami,
Okiba-Gang Shinobi,
Matsu-Tribe Elder,
Bile Urchin,
Crack the Earth,
Minamo's Meddling,
Quash,
Blademane Baku,
Raving Oni-Slave,
Kemuri-Onna,
Moonbow Illusionist,
Matsu-Tribe Decoy,
Raise the Alarm,
Viridian Acolyte,
Horned Troll,
Hunted Wumpus,
Matsu-Tribe Birdstalker,
Wood Elves.

A lapokról bővebb információ és fotó található a www.cardkingdom.com vagy a www.magicthegathering.com címen. Minden lap teljesen új sosem voltak használva.

(#41) Shy


Shy
tag

Kb 10 éve nyomattam én is a magicet , nagy örület volt :D Csak aztán rá kellett jönnöm, hogy lehúzás az egész, az nyer akinek több pénze volt lapokat/paklit venni. De az biztos hogy felejthetetlen élmény volt. :)
Nekem a fekete/ kék vagy zöld kombináció jött be, illetve volt egy fun paklim ami tele volt artifactokkal, nagy móka volt. :)):))

Kell, vagy rakom el?!

(#42) L_D


L_D
újonc

Sziasztok!

Van egy rakás magic-es lapom (olyan 2000 darab). Az lenne a kérdésem, hogy hol lehetne ezeket a lapokat eladni? Próbáltam már a magic-es boltokban (Pesten és vidéken is), de nagyon keveset akartak érte adni (annál amit ajánlottak érte sokkal többet ér).
Van esetleg olyan internetes oldal, ahol el lehet adni ezeket a kártyákat?

Köszike

(#43) Dominator válasza L_D (#42) üzenetére


Dominator
aktív tag

Hi!

Nekem még kevés lapom van, talán 100, de a fölösleget a vaterára szoktam felrakni, próba szerencse. Vagy nem tudom, voltál-e már az újpesti Obi épületében található Galleonban, az jó kis hely (igaz, máshol még nem is voltam :D) Meg ott talán össze is futhatnánk, talán érdekelne pár lapod, most főleg zöld spiritek meg arcane-ek, esetleg artifactok. Slagwurm Armorból 4db-ért szó nélkül kifizetek 200 Ft-ot is akár :)

(#44) --TIKI--


--TIKI--
tag

szerintem a magic egy nagyon jó játék és lehet szorakozni vele eleget
én is játszom már 2-3 éve és jó muri:C:R

(#45) sbálint


sbálint
aktív tag

Ilyen kártyák eladók:
Bővebben: link
Nézzetek be!!!:))

(#46) Shabranigdo


Shabranigdo
tag

Hát nem túl nagy a nyüzsgés.szal énis játszom a magic-kel már több mint 6 éve,kisebb-nagyobb megszakításokkal.van több paklim,de örök kedvencem a vörös,az van meg a legrégebb és a legütősebb,ráadásul szinte minden ellen van esélye.
szóval aki szívesen játszana/cserélne írjon ide bátran.
van pár konkrét lap is ami kellene nekem egy új paklihoz,ide írom a listát hátha van valakinek.vagy esetleg bombázhattok olyan pesti boltokkal is,ahol vannak gyakori lapok is ilyen 10-20 forintos áron(holdfényen és cyber worldon kívül)
ezek mind gyakoriak:
1 Temporal Fissure
1 Dream's Grip
2 Rush of Knowledge
2 Fertile Ground
2 Harrow
3 Opt
3 Twiddle
3 Dawn's Reflection
4 Spire Golem
4 Tangle Golem
4 Quicksilver dagger
ritkák: 4 mind over matter,4 scythe of the wretched,3 triskelion

''Tudom, hogy naponta csak egy hülyét lehet kérdezni, de nekem ez ma az első''

(#47) Shabranigdo


Shabranigdo
tag

hahó emberek!játékra/cserére FEL

''Tudom, hogy naponta csak egy hülyét lehet kérdezni, de nekem ez ma az első''

(#48) Wolfy_ válasza Shabranigdo (#47) üzenetére


Wolfy_
tag

up a topicnak, a magic tenyleg igen jo jatek. :)
most ezerrel vizsgaidoszak van, de ha majd lecseng az orulet, akkor valamikor benne vagyok valami csere/jatek dologban.
addig is, felteszem a laplistamat, akit erdekel nezegesse. :)
[link]

amugy ha ilyen regebbi lapjai vannak valakinek felesbe, az megvetelre is erdekelne esetleg.

[Szerkesztve]

(#49) Shabranigdo válasza Wolfy_ (#48) üzenetére


Shabranigdo
tag

sajnos tudom hogy vizsgaidőszak van(most is tanulok,azért vagyok még fent).nekem 27én van vége.
ez a laplista nem kis munka lehetett,gratula.nekem nincs türelmem ilyenre.már első ránézésre is lenne pár lap ami érdekelne.vannak régebbi,újabb lapjaim is,szal jó lenne egy cserélős/játszós találka a hónap végén.
amúgy te merre laksz?

''Tudom, hogy naponta csak egy hülyét lehet kérdezni, de nekem ez ma az első''

(#50) Wolfy_ válasza Shabranigdo (#49) üzenetére


Wolfy_
tag

Bp, 9. kerulet, a Petofi-hidtol delre

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.