Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#204) Kobe válasza amargo (#201) üzenetére


Kobe
veterán

többek között ezért vizsgálja a nyugdíjpénztárak szövetsége, hogy alkotmányos-e ez a megoldás, illetve az EU mit reagál rá. Az mnyp-k bevezetése eus követelmény volt, fenntartása és műkdtetése eus előírás, ha nagyon komolyan veszi az Eu akkor durva szankciók következhetnek belőle - és remélhetőleg fog is következni.
Kb olyan a jelenlegi helyzet, mintha az államnak előírják hogy legyen KRESZ szabálzata, azt mégis mindenki szabadon vezethetne jogsi nélkül.

Én személy szerint leszarnám, hogy hova megy a pénzem helyileg, állambácsi vagy mnyp - bár tény, hogy ennek durva kumulatiiv hatásai is vannak jövő évtől ugyanis durván emgcsappan az államkötvények iránti kereslet mert a magánnyugdijpénztáraknak nem lesz miből venni - én csak azt szeretném, hogy legyen egy olyan (akár webes) felület, pénzügyi szervezet, ahol mindig mindenkor meg tudják mondani az aktuális egyenlegemet ami alapján majd kapom a nyugdíjat. És ezen a számlán adjanak lehetőséget portfoliot választanom mint az MNYP-knél, onnantól kezdve meg a kockázat és a felelősség az enyém. De ez hogy havonta 100 ezreket adózok le, és talán majd kapok 30-40 nyugdíjat, ez nemgyerebe. Nem a közöst akarom fenntartani, hanem magamat. Persze ezzel az is együtt jár, hogy mások elsüllyednek.

És akkor a mostani rendszerről nem is bezséltem aol az apehnak amugy is 3-4 hónapba kerül teljesíteni egy átutalást, onnantól kezdve arra az öszegre egy negyedéves teljes negyedéves kamatot bukok. Gyakorlatilag ha fogok ezer eurót, és gyalog nekiindulok spanyolországból budapestre, előbb hazaérek az ezer eurómmal, mint ahogy az APEH 2 országon belüli számla között megcsinál egy átvezetst.....vicc

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.