Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37901) Furymaxx


Furymaxx
tag

Itt elakadtam (Monterey)

[ Szerkesztve ]

Amatőrök építették Noé bárkáját, profik a Titanicot!

(#37902) attilav2 válasza naja (#37899) üzenetére


attilav2
őstag

Linux alatt, ha van elég memória, (16gb+ erősen ajánlott, 8gb-al nagyon nyögve nyelős lesz) a Quickemu qemu wrapperrel fel lehet húzni egy előre konfigurált macOS VM-et, aminek odadható a fizikai usb és meg lehet alatta íratni a telepítőt, lassú lesz de nekem működött. Így csináltam az első macOS telepítő pendrive-omat.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37903) Furymaxx válasza Furymaxx (#37901) üzenetére


Furymaxx
tag

siker

Amatőrök építették Noé bárkáját, profik a Titanicot!

(#37904) naja válasza Furymaxx (#37903) üzenetére


naja
aktív tag

Ügyes vagy! Ez gyors volt, de tényleg. Nekem durván sokkal több idő kellett az első lépésektől az első működő OS X-ig. Bár akkor még kicsit másképp mentek a dolgok.

Jó felfedezést!

[ Szerkesztve ]

(#37905) Furymaxx válasza naja (#37904) üzenetére


Furymaxx
tag

Köszönöm

Amatőrök építették Noé bárkáját, profik a Titanicot!

(#37906) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok! Haverom megkért, hogy varázsoljak neki egy hacklit, mert megkapta tőlem a régi gépemet, ami anno nativan futtatta. Egy 3. gen intel proci z77-es alaplappal. Maverickset meg yosemite-ot probáltam letölteni, de nem jártam sikerrel pendrive készítésekor, mert azt írja h hibás a dmg. Valaki tud pmbe működő linket küldeni? Több verziót is már leszedtem. Azt hittem, hogy majd pikk-pakk megcsinálom macbookon, de nem jártam még sikerrel. Köszi :R

(#37907) Cingi1979 válasza Lazika (#37906) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Szia! A 3.gen proci nativan támogatja a Monterey-t. Szerintem próbáld meg azt. Esetleg az Olarila oldalán találsz linket az említett OS-hez. Maverick és Yosemite.

(#37908) tlac válasza Lazika (#37906) üzenetére


tlac
Topikgazda

töltsd le ezzel
[link]

(#37909) 1thousand977 válasza Lazika (#37906) üzenetére


1thousand977
csendes tag

Szia!

Én a népszerűbb/biztonságosabb gibMacOS-t ajánlanám. Jelenleg a macOS High Sierra-tól (10.XX) a mai macOS Sonoma-ig (14.XX) tudsz letölteni vele macOS-eket.

Ahogy Cingi1979 is írta az ivy bridge processzorokkal a macOS Monterey-el (Service: ON) próbálkozz inkább...

ps.: sokáig írtam, tlac megelőzött... :D

[ Szerkesztve ]

(#37910) attilav2 válasza Lazika (#37906) üzenetére


attilav2
őstag

Avx2 lehet hogy kell(hogy rendesen működjön a grafikus gyorsítás), az meg ha jól tudom nincs a 3.gen-ben. Haswell refresh-től van avx2 azthiszem. Valahol azt olvastam hogy az avx2 hiányát OCLP(opencore legacy patcher)-rel meg lehet oldani.
Nekem i3 4160 igpu-ján fut monterey, de nincs benne sok köszönet, bele bele futok fagyásokba, igaz 15-30 perc várakozás után magához tér a rendszer(újra be kell jelentkezni). Főleg új program telepítésekor, új hardver csatlakoztatásakor van fagyás. Böngészés, youtube-ozás közben viszonylag stabil a rendszer. Erre számíts ha igpu-val használod. Legjobb lenne egy támogatott polaris magos radeon-t szerezned, úgy már teljesen stabil,(bár esetedben az avx2 hiánya okozhat meglepetéseket).

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37911) Cingi1979 válasza attilav2 (#37910) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

iGPU-t soha nem próbáltam de ez a dGPU sem támogatott és OCLP után tökéletesen működött.

(#37912) Smiley


Smiley
őstag

Hali,
Kene nekem egy kis help, igazabol nem is ertem az egeszet. Szoval van egy ezer eves hangkartyam ami amugy mac compatible volt. Catalina-n meg mukodik a driver az felett mar nem jol... akadozik a hang. Nah most ennek a kartyanak letezik egy "facelift"-es verzioja, szerintem tok ugyanaz a midi reszt leszamitva de ez igazabol lenyegtelen. Ahhoz van frissebb driver is az ESI oldalan. Gondoltam akkor nem kell itt szorakozni csak find&replace-el atirom az Info.plist-ben a match reszt es majd jol mukodni fog. De valami nem jo... 99,9% hogy a DAC es az audio resze tok ugyanaz, es szerintem siman mennie kene az ujabb driver-el.

Enyem: Maya44e
Facelift: Maya44eX

Mutatom:
A kartya maga:

Az en kartyam Info.plist-je:
A facelift-es verzio:
Es az opencore patch resze:
Hol rontom el?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#37913) tlac válasza Smiley (#37912) üzenetére


tlac
Topikgazda

az újabbhoz is csak big sur-os drivert írnak
milyen verzión vagy?

na meg mint jelent, az hogy valami nem jó?

(#37914) Smiley válasza tlac (#37913) üzenetére


Smiley
őstag

Az enyemhez is big sur-t irnak, de azon is szar. Amugy azzal mar ellennek, mert annyira nem fontos hogy up to date legyen. Ez most a legfrissebb Sonoma. Ezen is betoltodik az enyem rendesen, szoval ennek is kene. A valami nemjo az, hogy szerintem nem csinalja meg a patch-et, ugyanis nem toltodik be a driver automatikusan.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#37915) Smiley válasza Smiley (#37914) üzenetére


Smiley
őstag

Mar egy kicsit kozelebb vagyok.
Prelinked patcher result 0 for net.egosys.driver.MAYA44eXAudio (MAYA44eXAudio) - Not Found

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#37916) tlac válasza Smiley (#37914) üzenetére


tlac
Topikgazda

hát ha már big sur-on is rossz, akkor nem tudom miért várod, hogy akkor a másik driverrel jobb lesz
mindkettő jó régi

mivel jutottál közelebb?

(#37917) Smiley válasza tlac (#37916) üzenetére


Smiley
őstag

Amugy pont 1 verzioszammal nagyobb mint az enyem, es valoszinuleg azert hogy big sur-on jo legyen. Ha ott jo akkor felfele is jo lesz, mert pont ugyanugy viselkedik mindegyik os-en.

Nem tudja patchelni mert ez meg nincs benne a prelinked cache-ben, ha jol ertem. Es mivel az egesz Library egy image-ben van ezert nem is fer meg hozza. Vagyis szerintem ez van.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#37918) tlac válasza Smiley (#37917) üzenetére


tlac
Topikgazda

nagy változásra nem számítanék, 2 nappal frissebb csak

eszköz id-jét nem tudod "fake"-elni? [link]

(#37919) Smiley válasza tlac (#37918) üzenetére


Smiley
őstag

Ez nem rossz otlet... bar ilyet meg nem csinaltam. Holnap megprobalom osszerakni :)
Amugy irtam a supportnak, es ha igazam van elkuldom neki, hogy basszak meg ertem en hogy 16 eves hw, de akkor is valoszinuleg csak egy id-t kene atirni es mukodne tovabb.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#37920) Smiley válasza Smiley (#37919) üzenetére


Smiley
őstag

Hat szerintem jol csinaltam, de nem irja at... Asszem ezt el kell engedni. Meg probaltam azt, hogy siman csak atirom a kext-ben aztan bevagom az OC-be akkor meg hianyolja az IOAudioFamily-t, mert az sem elerheto az early boot-nal.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#37921) tlac válasza Smiley (#37920) üzenetére


tlac
Topikgazda

hogyan csináltad?

és ha áttaknyolod a /s/l/e alatt a régi módon?

(#37922) Smiley válasza tlac (#37921) üzenetére


Smiley
őstag

Az meg nemjo mert akkor serul az alairas, es SIP off utan se akarja betolteni erre hivatkozva. De irtam az ESI-nek, hogy amugy jo a kartya, mert ha olyan app-al hasznalom ami direktben hozzafer a kartyahoz es az parameterezi fel akkor fasza... ergo az osx cseszi azt ahogy felparameterezi indulaskor. Bar nem hiszem, hogy foglalkoznak majd vele.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#37923) attilav2


attilav2
őstag

Egy ideje már ezt csinálja a rendszer mikor frissíteni akarok:

Mitől lehet ez ?
Ezt az EFI-t használom, Asrock B660M HDV, RX550-el, ugyanennek a készítőnek a B660M-HDV EFI-jével újraindulgatások voltak, így váltottam a frissebb, más alaplaphoz, de ugyanahhoz a chipkészlethez való EFI-jére, ezzel már stabil a rendszer, csak az usb map-et kellett átvinnem az előző EFI-ből. Az előző EFI-vel is már ezt a hibát küldözgette frissítési próbálkozásokkor a rendszer. gibMacOS-sel tudok csak frissíteni jelenleg.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37924) zodes


zodes
aktív tag

Sziasztok! :)
Az összefoglaló szerint jártam el és clovert használva megcsináltam a telepítő usb-t.
Montereyt töltöttem le. SMBIOS-ba iMac 18,2-t választottam.
Asus Gryphon Z87 a lap, 24 GB memória, i5-4440 3.3GHz

Amikor a telepítéshez érkezem a telepítés leáll "memory panic" miatt.
A memóriáknak szerintem semmi baja. Mert 2 SSD van benne és a másodikról Win10 indul és tökéletesen működik. :)
Valami támpontot esetleg tudtok nyújtani, milyen irányba induljak el? :R :R :R

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#37925) attilav2 válasza attilav2 (#37923) üzenetére


attilav2
őstag

gibMacOS-el frissítettem most is,(sonoma 14.5-re 14.4.1-ről) de a dclive féle b660 aorus efi-vel nem ment végig a frissítés, az olarila alder lake efi megvan pendrive-on, azzal vittem végig a frissítést, utána visszaálltam a dclive aorus a b660 efi-re, amit használok, az ssdn egyelőre nem akarok efi-t cserélni.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37926) tlac válasza attilav2 (#37923) üzenetére


tlac
Topikgazda

nekem legutóbb a SecureBootModel-lel volt problémám opencore alatt
alapból default-on volt, átettem disabled-re
[link]
előtte olyan volt, mintha teljesen végigment volna a frissítés, de mégsem frissült

amúgy nekem is van problémám, beépített softwareupdate sosem talál frissítést, aztán én is gibmacos-szel szoktam az egészet végigvinni
erre van egyébként valakinek ötlete?

(#37927) tlac válasza zodes (#37924) üzenetére


tlac
Topikgazda

én nem azt az smbios-t választottam volna
[link]
egyébként inkább javasolnám az opencore-t clover helyett, az előbbi sokkal jobban van dokumentálva

(#37928) 1thousand977 válasza tlac (#37926) üzenetére


1thousand977
csendes tag

Sajnos egyre több minden kell már a zavartalan letöltéshez/frissítéshez:

- Acidanthera RestrictEvents kext drivere, az alábbi boot arguments-el:
revpatch=sbvmm Így remélhetőleg fog találni frissítést.
- Majd az általad emlitett SecureBootModel "Disabled" állítani a default-ról.

Teszteld majd le a legközelebb így. Nekem megoldotta.
(Természetesen ajánlott a frissítés után visszaállítani a default-ra)

(#37929) tlac válasza 1thousand977 (#37928) üzenetére


tlac
Topikgazda

köszi, legközelebb kipróbálom

(#37930) Smiley válasza tlac (#37119) üzenetére


Smiley
őstag

Nah, csak meglett a megoldas 2 evvel kesobb... kicsit aludni kellett ra. De akkor bedobom hatha valaki rakeres meg a jovoben. ;]

A rovid story annak aki nem akar visszalapozni, hogy az IGP-n csak a DVI port ment, es ha elaludt a kep akkor az se jott vissza.

i3-8100 UHD 630
Kellett hozza eloszor is egy BIOS update-t ezen az MSI B360M Bazooka vackon. Ez halmozottan hatranyos helyzetu, mert csak 2 kimenet van a lapon. Aztan kiturtam a WhateverGreen howto alapjan, hogy melyik ID-n van a HDMI, aztan osszelegoztam. (btw kurvajo a WEG doksija is). Persze azon az ID-n ahol az IOReg szerint lenne a Port, ott nem csinalt semmit, de az opencore doksija alapjan, kezd el vegigprobalni az ID-kat 01...06(max ennyi lehet). Nalam a 01 lett a nyero(alldata). Utana kellett meg az igfxonln=1 flag a boot-hoz, es mar mukodik is faszan.

Az mar csak extra a mai napra, hogy $0.99 CSR4.0 nevezetu kinai BT dongle-t is sikerult mukodesre birni ezen a gepen a BlueToolFixup.kext segitsegevel.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#37931) tlac válasza Smiley (#37930) üzenetére


tlac
Topikgazda

hát ez még egy medvének is hosszú téli álom :)

nekem is uhd630, csak 10. gen
az igfxonln önmagában működött együtt a dvi-vel?
úgy rémlik nekem is lenne ilyen nem ébredős problémám, csak nem az igp-t használom
mintha próbáltam is ezt, de nem talán nem segített

[ Szerkesztve ]

(#37932) Smiley válasza tlac (#37931) üzenetére


Smiley
őstag

Nem, de igy utolag talan azert nem volt eleg, mert ott is el volt cseszve a connector type... az DP-on volt alapbol. Gyanitom, hogy azon az alacsony felbontason azert is mukodott mert szerintem a DP ugyanazt a protokolt hasznalja ott mint a DVI, csak az energiakezeles mar nem ment rendesen.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#37933) Smiley


Smiley
őstag

macOS Sequoia: ugy nez ki kapunk meg 3 evet. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#37934) tlac válasza Smiley (#37933) üzenetére


tlac
Topikgazda

na ez tök jó hír
próbálta már valaki? ;]

[ Szerkesztve ]

(#37935) Smiley válasza tlac (#37934) üzenetére


Smiley
őstag

Aha, Reddit-en volt 2 thread is. Ugye a 2019-es iMac volt a lenyeg a T2 miatt. Szerintem amugy ennyi volt, marint ezzel lesz 2027-ig security patch es vehetunk ujra eredeti mac-et.
A Welcome to macOS 15 Sequoia
[SEQUOIA] Success with i7-4790s, RX 5700XT

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#37936) attilav2


attilav2
őstag

Bármelyik webkamera kompatibilis a facetime-val, vagy válogatós ?
Nincs webkamerám, android telefon kamerájának használatát lehetővé tevő app-al próbálkoztam, de a facetime nem érzékelte, minden más igen(pl skype).
Pl ez az olcsó webkamera működne facetime-val ? Hmm.... A gyártó említi a macos kompatibilitást, lehet veszek egy ilyet, remélem nem fürdők be vele.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37937) tlac válasza Smiley (#37935) üzenetére


tlac
Topikgazda

feltettem én is ezt a sequoia-t
pár probléma még van: intel wifi AirportItlwm egyelőre még nincs (itlwm-mel menne), szenzor adatokat elvesztettem (erre már láttam egy nem merge-ölt PR-t github-on), találkoztam grafikai hibákkal is
frissítés eseménytelen volt, elsőre felment

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.