- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Rap, Hip-hop 90'
- sziku69: Szólánc.
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- bitpork: Phautós tali a Balcsinál 2025 Augusztus 2 napján (szombat)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- eBay-es kütyük kis pénzért
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
LOGOUT
A Linux Mint bemutatása
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fenyő
őstag
Nyílt vga drivereknél (Intelhez nincs is más) önmagában a kernel csere nem sokat ér, sőt gyakran még rosszabb is lesz tőle, ha nem teszed fel a hozzá való X-et és Mesát, Mint ilyen szempontból nem követi az Ubuntu féle point release-eket, ami a 17.2-nél gyakran gondot okoz nyílt vga driverek esetében, mivel a 3.16-os kernel mellett még a 3.13-ashoz való X és Mesa van fönnt, de semmi gond 3.16-hoz feltehetőek az Utpoic-os (14.10/14.04.2), 3.19-hez pedig a Vivid-es (14.04.3) driverek is terminálból (párszor már volt róla szó itt, keress vissza), sőt nemsokára 4.2 is elérhető lesz (14.04.4).
Amúgy nálam 13-as Mint Xfce van még mindig fennt a fő asztali gépemen már vagy bő két éve és teljesen stabil, pedig első Linux telepítésem kábé és rendesen át van szabva (Trusty-s (12.04.5) kernellel (3.13) és X-el (1.15), Mesával (10.1.3) fut és a 4.12-es Xfce-t is megkapta) ezt már csak 16.04/Mint 18 kijövetele környékén fogom lecserélni vmire.
17.x is fut sok általam telepített gépen és 17.2-vel voltak csak gondok nyílt driverekkel (leginkább Intellel szintén) a fentebb említettek végett, de az aktuális kernelhez való driverrel kiküszöbölhetőek voltak a problémák. -
Nem tudom most hol tartasz éppen, de a memória felismerés teljesen rendben van/volt a disztróban?
kernel.log
[ 0.000000] please try 'cgroup_disable=memory' option if you don't want memory cgroups[ 0.621635] [drm] Memory usable by graphics device = 2048M
[ 1.071164] - [ 1.071200] között lévő fifo error-ok sincsenek az én logomban.
ata6: DUMMY- t se értem nagyon
Az a gáz, hogy AMD-m van, így nem nagyon tudom jobban összehasonlítani a xorg.logokat, de fentiek a kernel.logban furák, ha valaki érti, hátha megmondja, gond-e ez.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux Mint-et használó kezdők és haladók valamint a még csak azzal ismerkedők számára.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját! -> [link]
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- REFURBISHED és ÚJ - Lenovo ThinkPad 40AS USB-C docking station (akár 3x4K felbontás)
- Bezámítás! HP Elitebook 840 G11 üzleti notebook- Intel Core Ultra 5 135U 16GB DDR5 RAM 256GB SSD W11
- Eladó karcmentes Apple iPhone 11 128GB / 12 hó jótállással
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3023, 90% Akkumulátor
- Medion Erazer Beast X40-hez vízhűtés (MD 60961)
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest