Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47589) C. s. válasza Lathronos (#47562) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen! Furcsa, hogy épp ezt spórolták ki belőle, de nem tűnik nehéznek orvosolni.

Egyébként Ubuntu Studio 16.04.1 LTS-t és Linux Mint 18-at használok, illetve még csak nézegetem. Most, hogy ki kell merészkednem vele a netre, fölmerült bennem egy fontos biztonsági kérdés, amire sajnos az első hozzászólásban sem találtam választ. Lehet, hogy csak engem aggaszt, de engem nagyon! :B Mivel Windows van a gépemen, és sok-sok mindenféle adat, ami akár meg is fertőződhet, bizonytalan vagyok. Amíg valaki csak Linuxot használ, nincs mitől tartania. De amint a Windows-t indítom, egy esetlegesen ártó kódot tartalmazó fájl, amit Linux-szal letöltöttem (pl. egy kép: épp nemrég volt 2 fertőzött példányom is) simán zűrzavart okozhat. Ezt hogyan lehet kiküszöbölni? A Windows-hoz szokott agyam egyből rávágja, hogy valós idejű védelemmel és egy jól konfigurált tűzfallal rendben volna. A másik lehetőség, hogy mindig lehúzom a HDD-t, ha a Linuxot használnám. Macerás...Gyakorlatilag ugyanaz a helyzet, mint egy duál-bootos gépnél. Mi a megoldás, ha az ember Windows-t is használ?

A sudo parancs csak "egyszer használatos"? Azaz nem kell kikapcsolni és nem fogja emelt jogokkal hagyni a fiókot?

Melack:

Köszönöm a linket, bőven adtál házit! :K

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.