Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#233) operator10


operator10
aktív tag

Szevasztok.
Rátaláltam erre a topicra is Linuxal kapcsolatos keresgéléseim alkalmával:D
Az én igen egyszerű véleményem a következő:Sztem tök mindegy hogy elsőre ki milyen linuxot választ.Mert a Win után elsőre áttérő, linuxal ismerkedő átlag user csak les nagyokat/mint én, és sokan mások/ hogy hol vannak az exe fájlok?Hogy mi az a kernel? Hogy egy hiányzó drivert vagy programot hogyan kell feltelepíten, stb.Hogy a komolyabb problémákról már nem is beszélve.Sztem egy átlag user teljesen arra számít hogy hasonló lesz a windowshoz./mondjuk miért is számítana másra/ és megdönbbenve kell tapasztalnia hogy a két rendszernnek annyi köze van egymáshoz mint lónak a hátúszáshoz bakker:C
Nem egyszerű.Én csak azt tudom tanácsolni hogy elsőre mindenki járjon utána, ismerőstől, könyvből netről stb, hogy egyáltalána a saját konfigurácooja alkalmas e linuxra.Pontosabban támogatják e ahangkártyáját, vga-t, stb.Ne járjon úgy mint én.Se hangkártya, se VGA, se Digitális kamera, se firewire stb.Ha ezekután minden ok, még akkor sem kell lehet örülni szerintem.Meg kell tanulni alapfogalmakat, dolgokat.Szerintem a linux egy totál parancsorientált op-rendszer a winhez képest:((( Tehát nem csak két klatty az exe fájlra oszt hali:(( Tisztában kell lenni az alapokkal.Hogyan adok ki egy parancsot?Hogyan indítok egy programot, hogyan telepítem, mi az a konzol, parancssor stb.És mondjuk az ATI vga driver telepítését már meg sem említem.Belegondoltatok már abba hogy az atöbb ezer ember aki Sulinetes gépet vett Linuxal miket szívhat vele?Tehát a lényeg.Mielőtt nekiugrunk tájékozódjunk minden lehetséges forumon:Én nem ezt tettem most kapkodok is rendesen össze-vissza:((
Viszont nem adtam fel:C
Bár igaz hogy se hangom, sem képem s lassan netem sem lesz ha a további pech szériám folytatódik:Y:Y:Y

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.