Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) sz.balazs.95 válasza BonFire (#350) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Érdekes, pedig szerintem tök alapvetőnek kéne lennie. :F
Ha már a dátumnál is megvan...

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#352) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Writerbe hogy kell képleteket beszúrni? :F

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#353) sz.balazs.95 válasza sz.balazs.95 (#352) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

időközben rájöttem. :B

Arra viszont nem, hogy alsó/felső/stb. indexeket hogy kell csinálni a képlet író mezőben. :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#354) lev258 válasza sz.balazs.95 (#353) üzenetére


lev258
veterán

Van egy menü a Képletszerkesztésnél, ahol a Formázások között megtalálod. Neten meg biztos megtalálni az utasításokat is.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#355) sz.balazs.95 válasza lev258 (#354) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Megnézem, köszi! :R

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#356) Kommy


Kommy
veterán

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy szeretnék eg yolyan dokumentumot készíteni amiben vannak fix elemek és csak néhány mező lenne kitölthető és fontos lenne, hogy a többi ne lehessen módosítani.

Tehát mondjuk ez egy hivatalos dokumentum aminek van egy fix kinézete és csak az ügyfél adatait kell beleírni, és fontos ugye, hogy mindig ugyan úgy nézzen ki.

(#357) lev258 válasza Kommy (#356) üzenetére


lev258
veterán

[link]
Persze lehet Calc-ban is.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#358) róland


róland
veterán

LibreOffice makró készítésben otthon van valaki?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#359) BonFire


BonFire
veterán

Sziasztok!

Bizonyos szavakat karakterstílussal kellene formáznom (pl dőlt vagy fékövér kiemelés) Writer dokumentumban. A Keresés és csere funkcióban azonban csak bekezdésstílust lehet kiválasztani. Bizonyos elemeket magyarul mindig kurzívval kell kiemelni (pl. hajók neveit), de ha simán csak megformáztatom a karaktert dőlt betűvel, arról a könyvolvasó szoftverek nem vesznek tudomást – ha nem szabályosan van megformázva.

Tudtok erre megoldást?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#361) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!

Aránylag új vagyok LOban, szóval lenne pár kérdésem, remélem tudtok segíteni:

Linux alatt (Ubuntu), a hivatalos PPA-ból telepítettem a legutolsó stabil verziót, működik is szépen.

1) Melyik a legjobb, legpontosabb, legteljesebb magyar nyelvű helyesírás ellenőrző, honnan tudom letölteni?
2) Azt látom, hogy lehet online is menteni, tudja valaki, hogy OneDrive-ra hogy és mit kell beállítani?

Köszönet!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#362) róland válasza gurabli (#361) üzenetére


róland
veterán

A stabil változatba gyárilag beépített. (Továbbá a Magyar helyesírás szabályai és a Helyesírási tanácsadó kéziszótár c. könyvek.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#363) gurabli válasza róland (#362) üzenetére


gurabli
senior tag

Értem. De ez Windows alatt van így, mi a helyzet Linux alatt? Ott hol tudom ezeket beszerezni?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#364) lev258 válasza gurabli (#363) üzenetére


lev258
veterán

Ott is benne van. Miért ne lenne?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#365) gurabli válasza lev258 (#364) üzenetére


gurabli
senior tag

Mert felraktam és nem volt benne:(
Igaz, angolt telepítettem linuxon. Ranezek ujra.

A OneDrive mentésrol tudtok valamit? Igazából Gdrive is jo lehet, a lenyeg, hogy felhő legyen.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#366) lev258 válasza gurabli (#365) üzenetére


lev258
veterán

Akkor meg tessék magyarítani. :DDD
Felhőintegrációról nem tudok, de az általad felsorolt szolgáltatásokkal nem is tudna integrálódni, mivel teljesen zárt rendszerek, nincs hozzáférés külső fél részére. Elvileg készül valami saját felhős megoldás.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#367) gurabli válasza lev258 (#366) üzenetére


gurabli
senior tag

Jogos:)

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#368) róland válasza gurabli (#365) üzenetére


róland
veterán

A helyesírás ellenőrző motorját magyarok fejlesztették, minden LO kiadásban az van. Így csak a szótárakat kell letölteni. Meg utána átállítani alapértelmezetten magyar nyelvűre a dokumentumokat (valahol a beállításokban kell megkeresni ezt a lehetőséget).

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#369) Edorn


Edorn
aktív tag

A 4.4.5, Magyar 64bites verzió hozzá van már igazítva a Windows 10-hez? Csak mert nincs erről infó a hivatalos oldalon...

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#370) #41133696 válasza Edorn (#369) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szóval marad a 32-bites :)

(#372) #41133696 válasza kispx (#371) üzenetére


#41133696
törölt tag

Már kint is van, a 64-bites is :K

[ Szerkesztve ]

(#373) sz.balazs.95 válasza #41133696 (#372) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Alakul ez :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#374) #41133696 válasza sz.balazs.95 (#373) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja ,ezúttal nem csak rátelepítettem, hanem a 64-bites verzió miatt, az előzőt le is szedtem, és utána pakoltam fel az újat :)

(#375) Gubek-Einste válasza #41133696 (#374) üzenetére

Majd egy rövid beszámolót lehetne kérni pár napos használat után, hogy milyen is, mennyire stabil?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#376) #41133696 válasza Gubek-Einste (#375) üzenetére


#41133696
törölt tag

Persze :R

(#377) sz.balazs.95 válasza #41133696 (#376) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Engem főleg az érdekelne, hogy a nagyobb diagramok feldolgozása/renderelése gyorsult-e?

Most ugyanis eléggé gagyi ebben.
Pl. egy nagyobb diagramot nagyon kínlódva tusok csak átméretezni.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#378) lev258 válasza sz.balazs.95 (#377) üzenetére


lev258
veterán

Olvastam valamit a táblázatok jobb kezeléséről meg optimalizációkról. Talán a Release notes-ban megtalálod, pontosan mi javult.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#379) kispx


kispx
addikt

> "A Coverity Scan szerint az 1000 kódsorra jutó hibák száma már egy ideje konzisztensen 0,00 alatt van."

Hogyan lehet 1000 kódsorban negatív mennyiségű hiba? :DDD

(#380) sz.balazs.95 válasza kispx (#379) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Úgy, hogy tartalmaz duplajó kódokat is ;]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#381) #41133696 válasza Gubek-Einste (#375) üzenetére


#41133696
törölt tag

Stabilnak tűnik, a 32-bites Windows 10-re is feltettem, ott simán a 4.4.4-re frissítettem rá.

(#382) t72killer válasza #41133696 (#372) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kíváncsi leszek, a páromnak kísérleti jelleggel Libre-et teszek fel M$O helyett, a 64bites 5.0-ban meg lehet bízni, v maradjunk a stabil verziónál? (win10 64biten dolgozna vele).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#383) lev258 válasza t72killer (#382) üzenetére


lev258
veterán

Lényegében az 5.0 is stabil, de mivel új funkciók vannak benne, így új bug-ok is. A 4-es ág tekinthető a céges környezetben jelenleg javasolt stabil verziónak.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#384) t72killer válasza lev258 (#383) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem, van már esetleg az ismert problémákról lista?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#385) lev258 válasza t72killer (#384) üzenetére


lev258
veterán

Otthoni használattal szerintem nem lesz gond, legfeljebb a Windows 10 kompatibilitás okozhat egy-két meglepetést (elég új még a rendszer). Persze, van már biztosan bug lista, meg érkeznek újak is folyamatosan, de mint írtam, otthoni felhasználónak ez nem gond.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#386) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Van bármilyen ellenjavallat a 64bites verzió (5.0.x) ellen win10 alatt? Gondoltam nem a 32eset tenném fel.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#387) kispx válasza t72killer (#386) üzenetére


kispx
addikt

Egyelőre nincs.

(#388) t72killer válasza kispx (#387) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi! Amúgy a 32bites vonal megbízhatóbb szokott lenni?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#389) Gubek-Einste válasza t72killer (#388) üzenetére

Mivel most jelent meg csak a 64 bites verzió így erre a kérdésre nem lehet válaszolni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#390) t72killer válasza Gubek-Einste (#389) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:B Sorry, most kezdem a libre-es pályafutásomat, nem tudtam, h nem volt korábban 64bites

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#391) lev258 válasza t72killer (#390) üzenetére


lev258
veterán

Volt, csak nem Windows-ra.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#392) t72killer válasza lev258 (#391) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Maradok inkább a 32bitesnél, gondolom normál használatnál úgyse lenne előnye a 64bitesnek.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#393) Rimuru


Rimuru
veterán

Calc, lehet valahogy ugy exportalni hogy benne legyenek a commentek is es ertelmes kimenetet kapok (amit csinal html az nem az)?
Az mar boven jo lenne ha megkapnam csak a sorokat pl igy, ezt konnyu lenne parsorlni
column1|column2<comment>|column2<comment>|stb
...

Vagy marad a kezi megoldas? content.xml is borzalmas (ha rakok bele sortorest csak 87k sor :D).

Vigyázat, csalok!

(#394) kispx válasza Rimuru (#393) üzenetére


kispx
addikt

Valamilyen saját fejlesztésű program fogja feldolgozni?

Mentés másként -> Microsoft Excel 2003 XML (.xml)

Ez viszonylag értelmes kimenet és egy xml parser-ral belehet húzatni a programba.

(#395) Rimuru válasza kispx (#394) üzenetére


Rimuru
veterán

Meg jo hogy meghal mikor igy mentenem el. :U
Megcsinaltam kezzel, kulon fajlba a commentek es a tobbi, aztan meg osszefesultem.
Azert koszi. :R

Vigyázat, csalok!

(#396) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok,

Honnan tudok letölteni francia helyesírás ellenőrzővel ellátott Libreoffice-t? Olyan kéne amibe nem kell nyelvi csomagot integrálni, mert az nem igazán jött nekem eddig össze :(

(#397) kispx válasza spyduck (#396) üzenetére


kispx
addikt

Ezzel a kiterjesztéssel már próbálkoztál?

(#398) Gubek-Einste válasza spyduck (#396) üzenetére

Alapértelmezetten is benne van a telepítőben, csak telepítésnél ki kell választani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#399) spyduck válasza Gubek-Einste (#398) üzenetére


spyduck
nagyúr

Meglett, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#400) BonFire


BonFire
veterán

Tud valaki segíteni Calc-függvényben?

Perceket szeretnék átkonvertálni óra és percre, valahogy így: 165 ► 2:45
Sehogy sem tudok rájönni a formulára, a YouTube-on is csak Excel van, abból is angol nyelvű, ami nem segít, ha függvények magyarok és a szintaktika is eltérő. :O

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.