Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Cs1csó válasza movax (#900) üzenetére


Cs1csó
félisten

Húú, nagyon szépen köszönöm ez praktikus, sőt a kiadási rendszert is jobban át lehet látni. Ahogy nézem a verzióváltásokat úgy csinálják (4-esről 5-ösre is ez volt) hogy még javában megy a korábbi frissítése mikor elkezdik az újat majd egy ideig egymás mellett fut. Ebből levonva a következtetést mostantól úgy fogom csinálni hogy mindig a korábbit használom addig ameddig jön hozzá frissítés és ha már nem fejlesztik akkor állok át a következő főverzióra, hogy annak a legfrissebb build-jére vagy sem azt még nem tudom.

(#902) #93794560 válasza movax (#900) üzenetére


#93794560
törölt tag

Köszi, hogy közzétetted ezt a linket! Nem tudtam, hogy hol érhetők el a régebbi változatok! Most egy 5.3.5.2-es verzió van fönn, aminek a telepítő fájljait annak idején megőriztem.

(#903) Cs1csó válasza #93794560 (#902) üzenetére


Cs1csó
félisten

Valamelyik 5.4xxx-es verzió is stabil, SŐT az 5xxx stabilak.

(#904) #93794560 válasza Cs1csó (#903) üzenetére


#93794560
törölt tag

Most néztem a régi cuccok között, és kiderült, hogy megvan még az ős OpenOffice 1.0 telepítője. Emlékszem, régen próbából használtam egy ideig. Ha jól emlékszem, akkor még nem volt meg az ODT formátum, hanem valami SXV fájlba mentett. Ezt az Office-t a 2.0 verziótól kezdtem használni, aztán az Open-Libre váltás után maradtam a LibreOffice-nál. De most igencsak meglepődtem,amikor az 1.0 telepítőjét megtaláltam. :)

(#905) lev258 válasza Cs1csó (#899) üzenetére


lev258
veterán

Annyit hozzátennék, hogy a jelenlegi "still", vállalkozásoknak szánt verzió az 5.4.7-es. A 6-os még nagyon új, még szerintem legalább fél év, míg "still" fázisba kerül, de lehet több. Tekintheted úgy is, hogy a 6-os jelenleg tesztüzemben működik, hogy kiszűrjék a komoly hibákat.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#906) Cs1csó válasza lev258 (#905) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt nem tudtam (tudtam csak nem sejtettem :DDD ) úgyhogy nem is vesződök többet a 6-ossal - akkor végül is saját kútfőből jól okoskodtam, hogy ameddig tolják az 5-öst addig nem érdemes átállni csak ha tényleg valami olyan funkció van ami nélkül nem élet az élet. Köszönöm ezt az infót.

(#907) lev258 válasza Cs1csó (#906) üzenetére


lev258
veterán

Én egyébként az 5-ös óta a "fresh" ágon vagyok Linuxon, folyamatosan frissül az újabbra. Eddig a 6-ossal se voltak komoly gondjaim, de pl. az egyik barátomnak én is azt javasoltam annak idején, hogy a szakdolgozatát a "still" verzióval írja meg, ne az újjal.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#908) #40553216 válasza Cs1csó (#906) üzenetére


#40553216
törölt tag

A Libreoffice letöltőoldala ezt írja:
„LibreOffice 6.0.4
If you're a technology enthusiast, early adopter or power user, this version is for you! LibreOffice 6.0.4 release notes

LibreOffice 5.4.7
If you deploy LibreOffice in an enterprise or corporate environment or are a conservative user, please choose this version.”

(#909) #93794560 válasza #40553216 (#908) üzenetére


#93794560
törölt tag

Letöltöttem az 5.4.7.2-t, és mostantól azt használom. Ez tényleg hibamentes, és az 5-ös sorozat legutolsó verziója.

(#910) llaszlo


llaszlo
veterán

Van egy kb 4600 soros táblázatom. Nekem ebből csak az email címek kellenének egy külön részbe.
Az adott cellákban csak email címek találhatók. Egy cellában egy darab. Van kb 400db az egész táblázatban.
Hogyan csináljam? Kerestem már a google-ban, de lehet, hogy nem jól.
Az is jó, hogyha első körben az összes többi cellát törölném. Vagy csak azokat kimásolná automatikusan amikben email cím található.

(#911) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!
Amikor Win 10-es gépen megakarok nyítni Libre Office-al egy olyan fájlt amit vele készítettem és mentettem, akkor az először összeomlott majd az újabb megnyitásoknál hibára és visszaállításra hivatkozva már el sem indul.
Hasonló a helyzet akkor is ha egy teljesen új dolgot akarok írni a LibreOffice-val, el sem indul a progi ...
Újra lett telepítve a Libre, de a hiba nem szűnt meg ...

Szerintetek hogy lehetne ezt a hibát megszüntetni, mert nagy szükségem lenne a LO-ra?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#912) sz.j válasza sz.j (#911) üzenetére


sz.j
nagyúr

Megoldódott ..., bár ezt csak "félmegoldásnak" tartom.

Egymást követően többször töröltem a LibreOffice x64 verzióját és újratelepítettem (win 10 x64), de a hiba nem szűnt meg, ekkor kínomban felraktam az x86-os verziót és az hibátlanul működik win 10 pro x64 gépen .
Ki érti ezt ... :F

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#913) Cs1csó válasza sz.j (#912) üzenetére


Cs1csó
félisten

Melyik verzió volt a hibás? Azért kérdezem mert hasonló okok miatt maradtam a legutolsó 5-ös verziónál. A 6.0 akárhányasoknál folyton volt valami hiba. Ha jól tudom 5.4.7-esnél maradtam végül.

(#914) sz.j válasza Cs1csó (#913) üzenetére


sz.j
nagyúr

6.0.5 v64, de a v5.... x64-el is gondjaim voltak

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#915) Cs1csó válasza sz.j (#914) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az 5xx-el nem voltam gondjaim csak a 6-ossal - instant összeomlás - de arról már volt szó hogy a hibák sokszor csak a x64-es verziót érintik az x86-ost nem. Megjegyzem az MS-el kapcsolatban is olvastam azt, hogy az x86-os verzió abból is stabilabb.

(#916) tecsu


tecsu
addikt

A Calc-ról fellelelehtő valahol egy komoly magyarázó írás? Vagy egy pörgős fórum hozzáértőkkel?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#917) Cs1csó válasza tecsu (#916) üzenetére


Cs1csó
félisten

ebben a hozzászólásban találsz anyagot. Erről van szó: [link]

[ Szerkesztve ]

(#918) tecsu válasza Cs1csó (#917) üzenetére


tecsu
addikt

Köszi. Már rájöttem, hogy ami nekem kell (egy saját filmadatbázis), azt inkább a Base-ben tudom megcsinálni, de az az idegeimet próbára teszi rendesen. :D
A Base pedig nincs az ajánlott leírásban/videókban sajnos.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#919) gyulank


gyulank
addikt

html-t akarok képekkel word fájlba konvertálni, de ha megnyitom, az ékezetes karakterek helyén kérdőjel van. Hogy alakíthatom át a karakterkódolást? És hogy kell úgy nyomtatni, hogy össze lehessen tűzni oldalhelyesen a közepén? Szóval ha az A4-es lapokat középen össze tűzném, akkor az egymás utáni oldalak összerakva rossz sorrendet adnának lapozgatva. Valahogy úgy kéne, hogy a legalsó lap alján legyen az első és az utolsó oldal is.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#920) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok!

Arra gondoltam, ha az MS Office-ról olvasok oktató könyvet, az LO-ról is olvashatnék. Van dokumentációja.
Kérdésem: Support van hozzá? Ahova minden kérdésemmel fordulhatnék?

Ha az Ubuntu-t megtanultam használni, az Arch-ot felületesen megtanultam használni, erre is képes vagyok :)

(#922) #40553216 válasza I02S3F (#920) üzenetére


#40553216
törölt tag

(#923) MichaelSD


MichaelSD
őstag

Angol LO-t használok és kellene magyar helyesírásellenörző. Hol találom? Az extensionök között nincs sajons.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#924) VKVCS


VKVCS
újonc

Helló mindenki :-) Segítséget szeretnék kérni, nagyon kezdő felhasználó vagyok Libre office szinten.És olyan alap kérdést szeretnék feltenni, hogy :-) adott két oszlop amit kijelöltem és csak egyszerűen szeretném lemásolni.De sajnos nem tudom azt beállítani , hogy pl kifli utca a 6 egyik oszlopba kifli utca szerepel, másik oszlopba pedig a 6 -os , ezt szeretném lehúzni , a kifli utcával nincs gond ,mert az kifli utca marad, de a 6 os számból 7,8,9,...lesz. Mit kell állítanom ahoz ,hogy rögtön ahogy bejelölöm a két oszlopot egyből tudjam lefelé húzni, és ne kelljen másol, és utána lehúzni, és utána átjavítanom .Köszönöm.

(#925) lev258 válasza VKVCS (#924) üzenetére


lev258
veterán

Normál esetben automatikusan számsornak tekinti (sokaknak hasznos funkció).
Ha Ctrl-t nyomsz hozzá, akkor csak simán másolni fogja.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#926) VKVCS válasza lev258 (#925) üzenetére


VKVCS
újonc

:Y szia , ari vagy hogy válaszoltál:-) de valamit elállítottam, az tuti, de jó nekem az open office is,mert ott szépen haladtam a másolással, nem feltétlen kell a libre, mint példába írtam, csak kijelöltem a két egymás mellett lévőt cellát,az egyikbe szöveg, a másikba szám és elkezdtem lehúzni a jobb alsó sarokból, és ahogy húztam lefele, semmi se változott,és nem kellett nyomnom hozzá semmit. :)) és most tiszta ideg vagyok már :(( :-)))

(#927) Kékes525


Kékes525
félisten

Sziasztok!

A 6.1.3.2 (x64) állandóan összeomlik Windows 10 v.1803 build 17134.407. Nálatok is ilyen rossz? Melyik az ami biztosan stabil? X86-os? 5-ös sorozat?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#928) Kékes525 válasza Kékes525 (#927) üzenetére


Kékes525
félisten

Tiszta telepítés után az x86-os 6.1.3.2 is állandóan összeomlik.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#929) Kékes525


Kékes525
félisten

A legutolsó 5-ös sorozat (Verzió: 5.4.7.2 (x64)) bizonyult jónak, de csak úgy, hogy kikapcsoltam a nézetben az "OpenGL használata mindenhez" opciót. Gyanítom, hogy a legutolsó Windows 10 frissítéssel nem kompatibilisek a 6-os sorozat tagjai, mert eddig azokkal nem volt baj.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#930) #93794560 válasza Kékes525 (#929) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nekem is az 5-ös sorozat jött be, az jelenleg a legstabilabb.

(#931) Kékes525 válasza #93794560 (#930) üzenetére


Kékes525
félisten

Úgy tűnik, hogy nekem is. Az is csak akkor, ha az OpenGL-t kikapcsolom (Intel® HD Graphics 630). Nem értem, hogy miért ennyire instabil 6-os? Gyanítom, hogy ebben a Windows 10-nek is szerepe van.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#932) #93794560 válasza Kékes525 (#931) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nálam a 6-os nem fagyott, csak több bug is volt benne nemrég, amik az 5-ösben még teljesen jól működtek. Nálam Intel HD Graphics 500 van, Windows 10 1809 mellett.

(#933) Kékes525 válasza #93794560 (#932) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem fagyott, hanem összeomlott, elszállt. Munka közben hirtelen eltűnt a felhasználói felület, miközben a task manager mutatta. Ki kellett onnan lőni, hogy újra elindíthassam.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#934) lev258


lev258
veterán

Korábban már írtam ilyeneket, de nem árt ismét. A LibreOffice-nak van egy stabil és egy fejlesztési (friss) ága. Előbbi a 6.0-s, míg utóbbi a 6.1-es (nem túl régen történt a szétválasztás). Természetesen az 5.x-es is stabil ágú, de az még az előző ilyen. Ettől persze lehetnek még Windows 10 problémák is, ezeket be kell jelenteni a bug követő rendszerükben.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#935) Kékes525 válasza lev258 (#934) üzenetére


Kékes525
félisten

Hát elég hülye számozás. Az ember úgy gondolná, hogy a 6.1 stabilabb mint a 6-os, mert hibajavításokat is tartalmaz. A fejlesztéseket, a nem stabilakat alfának vagy bétának szokták nevezni. Ráadásul a programnak nem szabadna alapból jeleznie a frissítést, ha nem stabil még az újabb kiadás.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#936) lev258 válasza Kékes525 (#935) üzenetére


lev258
veterán

A LO-nál ez már nagyon régóta így megy. Konkrétan a 6.1-es nemcsak javításokat, hanem új funkciókat is tartalmaz, azok hibáival együtt (de bőven egy béta verziónak tekinthető szoftver előtt jár így is). Főverzió váltás pedig viszonylag ritkán történik, nagyon sok fejlesztés eredményeképp. Lásd az 5-ös és 6-ös megjelenése közti időt.
Az, hogy Windows-on hogyan zajlik a frissítése, már nem hatásköröm, fogalmam sincs róla. Viszont szerintem az lenne normális, ha a beállításokban valahol lehetne választani, melyik ág szerint frissüljön.
Maga a nevezéktan talán kicsit megzavarhat. Mind a 6.0-ás, mind a 6.1-es stabilnak tekinthető, igazából a hivatalos elnevezésük nyugodt (csendes) és friss kiadás.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#937) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azt el tudja nekem valaki magyarázni, ha egy képaláírásnál nagynehezen sikerült az angol nyelvhez értelmes "figure 1" sorrendet beállítani akkor mi a retkes lópikulának lesz ebből 1. Figure amikor a szövegben hivatkozok rá??

Végülis megoldottam, hogy kézzel irogatom be a "figure" szót, és csak a sorszámot szúrom be, de ez akkoris elég gáz...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#938) #40553216 válasza t72killer (#937) üzenetére


#40553216
törölt tag

Hali!
Hát, sosem használtam ilyet, de 5 perc volt.
Kijelöltem a fejezetet, amiben a kép van, az Eszközök>Nyelv>Bekezdéshez alatt angolra állítás után egy jobb klikkel feljövő menüben a Felirat beállítása ablakban a Beállítások pontban állítottam át a feliratsorrendet. A bekezdés angol nyelvre állításával a felirat eleve angolul jelent meg. Hurrá, hurrá! Volt egészen addig, amíg meg nem próbáltam még egyszer. Akkor (vagyis utána vagy tucatszor) össze-vissza faszságok jelentek meg, pl. a fejezet nyelvének beállításánál a szuahéli (nincs is telepítve), majd a fasz tudja, még mi. A kép feliratának beállítási lehetőségeinél pedig azóta sem jelent meg az angol nyelvű „figure 1” vagy hasonló. B+! Ez tényleg gáz.

(#939) t72killer válasza #40553216 (#938) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem tiszta angol a rendszerem, angol win, angol alapnyelvvel indítottam anno a Libre telepítését, magyart/egyebet sose állítottam be és nemhogy ez, de kapásból "Figure" kategória se volt, csak "illustration" - node ezt szerencsére engedte létrehozni... Ma beindítva enyhénszólva érdekes, már Figure 1-ként szúrja be ugyanazt, ami tegnap még 1 Figure volt. Szómiszó, nem tűnik túlságosan összeszedettnek a rendszer, így évtizedes fejlesztés után se:U.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#940) lev258


lev258
veterán

Arról nem írtatok, melyik verzióval próbáljátok.
Másrészt vegyétek figyelembe, hogy folyamatosan bővítik funkciókkal a LO-t. Ez egyrészt behozhat bug-okat korábbi fejlesztésekhez, másrészt idő szükséges az újak megfelelő működéséhez. Be kell jelenteni, ha hibát tapasztal az ember.
Javaslom nézzétek meg az utolsó 5.x-es verzióval, illetve az új 6.1.3.2-vel.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#941) t72killer válasza lev258 (#940) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

5.2.3.3 van nálam. Nem tudom, így jósok év után elvárná az ember, hogy az alap angol dolgok zökkenőmentesen menjenek, de majd felteszem az új verziót, ha végeztem a beadandóval.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#942) lev258 válasza t72killer (#941) üzenetére


lev258
veterán

A tied egyébként még az 5-ösből is réginek számít.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#943) Cs1csó válasza t72killer (#941) üzenetére


Cs1csó
félisten

A te verziód: 5.2.3.3/ 03-Nov-2016 13:21 - forrás: [link] már több mint 2 éves.

[ Szerkesztve ]

(#944) t72killer válasza Cs1csó (#943) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R, a winfosch még annál is öregebb, az ünnepek között újrarakom a gépet. Örülnék, ha Libre-en tudnék maradni a jövőben is, bár most változik a munkám, több bonyolult doksit (stílusok, ábrák, irodalomjegyzék) kell majd csinálnom lehetőleg kevesebb fejfájással.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#945) lev258 válasza t72killer (#944) üzenetére


lev258
veterán

Nekem a kollégám a doktori disszertációját is ebben írta. Az utolsó 5-ös "still" verzióban, 5.4.x.
Egyébként az 5.2-es sorozatban az 5.2.5 kapta a "still" besorolást, vagyis nem kevés hibajavítás kerülhetett bele az 5.2.3 után.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#946) t72killer válasza lev258 (#945) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy disszertáció az komoly, pláne, ha valami mérnöki (egyenlet+ábrarajzolós) szakma:R. Nem tudtam, hogy már itt járunk.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#947) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Most nézem, hogy automatikusan a 64biteset ajánlja letöltésre. Régebben nem az volt, hogy a 32bites stabilabb-megbízhatóbb volt?

Gondoltam egyet és beújítok az aktuális "stabil" 6.0.7-re.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#948) cigam


cigam
félisten

Egy program napi szinten xml fájlba naplózza a működését. Minden nap nyit magának egy új fájlt.
Ezt kellene feldolgoznom valahogy, de ötletem sincs honnan induljak.
- ezeket az xml fájlokat össze kéne gyúrni egy nagy adathalmazzá, de úgy hogy a már beolvasott adatok(napok) ne íródjanak be újra, csak azok amiket még nem tartalmazza.
- Ebben különféle kereséseket, összegzéseket kellene végezni. Pl az elmúlt negyedévben hány alkalommal töltötte be a "minta1" fájéz, és hányszor a "minta2"-t.

Soha nem foglalkoztam adatbázisokkal, és pl. ennek már az első pontját sem értem.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#950) t72killer válasza #20749568 (#949) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R.

Ami meg ebben kiakasztott, a kép mozgatása a szövegen belül, ide-oda ugrál:W. Az ősleletben, amivel még délelőtt dolgoztam, ez nem volt baj.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.